Android > Galaxy Ace (S5830)

Termékkód átírás / mms + internet beállítás

(1/5) > >>

Pufi:
Pinting fórumtársunkkal megbeszéltük, hogy csinálok egy ilyen topicot is. Így könnyebb lesz beállítani a dolgokat.

Első észrevételem.  "Misi80" a minap írta az "általános beszélgetések topicba", hogy ezt írta ki neki a kies:
"A jelenlegi verzió nem hivatalos.A nem hivatalos verziókhoz nem támogatott a firmvarefrissítési szolgáltatás.

Aktuális készülék-szoftver verzió:PDA:KB7/PHONE:KB1/CSC:KB6(XEH)"

A megoldás annyi, hogy a termékkódot kell átírni, még pedig ezzel a megoldással.
1. Feltelepíted a hivatalos 2.2.1-es független romot
2. SIM kártyádat kiveszed
2. tárcsázóba ezt írod be: *#272*IMEIszám#
3. Kiválasztod azt a termékkódot amit szeretnél
4. Magyarországi termékkódok:
Magyarországi szolgáltatófüggetlen: XEH
T-mobile: TMH
Telenor: PAN
Vodafone: VDH
Sajnos a T-Mobile nincs benne. De erről a későbbiekben Pinting fog nektek leírást készíteni.

Kipróbáltam, átírtam XEH-re, így a Kies azt írta, hogy a készüléken a legfrissebb verzió van (2.2.1)
Majd átírtam Telenorra (PAN), így már kiírta, hogy lehet frissíteni, 2.3.3-ra.
Vodafone-nal nem próbáltam, de valószínűsítem, hogy azzal is ezt írja ki.
Így aki Kies-el szeretné frissíteni a szolgáltatós 2.2.1-et 2.3.3-ra neki így kell eljárnia.

You are not allowed to view links. Register or Login
Volna itt még egy módszer a termékkód átírására, ehhez még root sem kell.

Ami kell hozzá, az csak egy olyan ROM (vagy annak CSC része), ami biztosan tartalmazza a kívánt termékkódot.
Annyit kell csak tenni, hogy Total Commanderrel (vagy WinRAR) kiszedni a <Gyári_ROM_neve>.tar.md5 file-ból a csc.rfs nevű file-t. Ez tartalmazza többek között a termékkódokat.

Ezt a file-t (csc.rfs) pedig a MagicISO nevű progival tudjuk megnyitni. Szedjük ki belőle a sec_csc.zip-et és tegyük rá a memóriakártyára. Innentől meg már egyszerű: Irány a recovery, Install zip from SD, wipe data/cache. Ellenőrzés a tárcsázóban: *#44336#

Megjegyzés: Ez a módszer csak az eredeti Recovery-vel működik, tehát még azelőtt csináljuk, mielőtt a CWM-et felraknánk!!!

--- Idézet vége ---


APN beállítások:

Beállítások/Vez.nélküli és hálózatok/Mobilhálózatok/Hozzáférési pontok neve/bal funkciógomb/új hozzáférési pont/: majd értelemszerűen ki milyen szolgáltatónál van. Amennyiben kitöltötted azokat amiket ki kellett, újra bal funkciógomb, és mentsd el, különben elveszik.

T-Mobile internet GPRS/3G beállítások:

Web’n’walk beállítás:
Menü gomb>Beállítások>Vezeték nélküli vezérlők>Mobil hálózatok>Hozzáférési pont-nevek>web’n’walk (vagy menu gomb>Új hozzáférési pont)
Név web’n’walk
APN wnw
Proxy <not set>
Port <not set>
Felhasználónév <not set>
Jelszó <not set>
Szerver <not set>
MMS-központ <not set>
MMS proxy <not set>
MMS port <not set>
MCC 216 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
MNC 30 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
Hitelesítés típusa PAP
Hozzáférési pont típusa default,supl (gyárilag ez szerepel, de utólag létrehozott profil esetén, a listából az internet lehetőséget válassza)

Internet beállítás:

Menü gombBeállításokVezeték nélküli vezérlőkMobil hálózatokHozzáférési pont-nevekweb’n’walk (vagy menu gombÚj hozzáférési pont)
Név T-Mobile Net GPRS
APN internet
Proxy <not set>
Port <not set>
Felhasználónév <not set>
Jelszó <not set>
Szerver <not set>
MMS-központ <not set>
MMS proxy <not set>
MMS port <not set>
MCC 216 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
MNC 30 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
Hitelesítés típusa PAP
Hozzáférési pont típusa internet

Wap beállítás:

Menü gombBeállításokVezeték nélküli vezérlőkMobil hálózatokHozzáférési pont-nevekweb’n’walk (vagy menu gombÚj hozzáférési pont)
Név T-Mobile WAP GPRS
APN Wap
Proxy 212.051.126.002
Port 8080
Felhasználónév wap
Jelszó Wap
Szerver <not set>
MMS-központ <not set>
MMS proxy <not set>
MMS port <not set>
MCC 216 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
MNC 30 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
Hitelesítés típusa PAP
Hozzáférési pont típusa internet

MMS beállítása

Menü gombBeállításokVezeték nélküli vezérlőkMobil hálózatokHozzáférési pont-nevekT-Mobile MMS (vagy menu gombNew APN)
 Név T-Mobile MMS
 APN mms
Proxy <not set>
Port <not set>
Felhasználónév mms
Jelszó mms
Szerver <not set>
MMS-központ You are not allowed to view links. Register or Login
MMS proxy 212.051.126.010
MMS port 8080
MCC 216 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
MNC 30 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)
Hitelesítés típusa PAP
Hozzáférésipont-név típusa mms

Vodafone:

Internet:

Név: VF Internet
APN: internet.vodafone.net
Mcc: 216
MNC: 70
Hitelesítés Tipusa: PAP
Hozzáférési pont típusa: Internet

MMS:

Név: Vodafone MMS
APN: mms.vodafone.net
MMS központ: You are not allowed to view links. Register or Login
MMS Proxy: 080.244.097.002
MMS Port: 8080
MCC: 216
MNC: 70
Hitelesítés típusa: PAP
Hozzáférési pont típusa: mms

Telenor:

You are not allowed to view links. Register or Login

Pinting:
Abban az esetben ha az adott ROMban nem található meg a TMH, azaz a T-Mobile Hungary termékkódja a következőket kell tenni.

Még maga az ötlet csak egy ClockWorkModos ROMmal került letesztelésre, de ugyan úgy végre hajható One Package ROMokkal - elméletileg. A többi esetben Root Explorerre lesz szükségünk, de erről majd csak később fogok írni. Az alább látható útmutató szereplői a Pufi által feltöltött T-Mobileos ROM és a GingerRealAce.

Kiegészítés: A több darabos Odinos packokkal is megoldható a dolog - szintén elméletileg.

1. Ha eddig nem tetted volna, akkor töltsd le a 7-Zipet (filehippo.com).
2. Nyisd meg a T-Mobileos .tar fájlt, majd benne található csc.rfs-t.
3. Ha ezzel megvagy navigálj a system/csc/ könyvtárba, majd tömörítsd ki az ott található fájlokat.
4. Nyisd meg a főzött ROMot, és keresd meg system/csc/ könyvtárat majd tömöríts ki a XEH mappát innen.
5. Az elsőnek kitömörített fájlokkal cseréld le a másodiknak kitömörített XEH mappában található system/csc/ belüli fájlokat.
6. Írd át a XEH mappa nevét TMH-ra. Ez után nyisd meg a CSCFiles.txt-t, amelyben korrigáld az elérési útvonalakat (amennyiben csengőhangokat is átmásoltál, akkor add hozzá az elérési útjukat).
7. Végezetül a TMH mappát húzd be a 7-Zipbe - amiben a system/csc/ mappának kell megnyitva lennie. Ha mindent jól csináltál, akkor a ROMban megtalálhatóak lesz a TMH termékkód.

Letöltések:
You are not allowed to view links. Register or Login => XEH mappa
You are not allowed to view links. Register or Login => Elkészített TMH mappa

Kiegészítés: Amennyiben a T-Mobileos csc.rfs tartalmát használod, akkor írd át a ROM típusát. De óva intlek ettől, hiszen lehet "összeütközés" lesz az új ROMal, mivel mellékelt appokat is átmásolsz.

Misi80:
Szia Pufi!Az a helyzet hogy az én 2.2.1-esemen nincs VDH nevezetű termékkód.

Pinting:
You are not allowed to view links. Register or LoginSzia Pufi!Az a helyzet hogy az én 2.2.1-esemen nincs VDH nevezetű termékkód.

--- Idézet vége ---
Az én módszeremmel ez is megoldható. Csak szükséged lesz egy olyan ROMra amiben benne van a VDH. :)
Ha elakadnál írj PM-et. ;)

Misi80:
Szia Pinting!Tudnál nekem linkelni egy olyan rom-ot amiben benne van a vodafonos termékkód?Hiába keresgélek a neten nem találok ilyet

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése