2024, 04 18, 12:20:24

Szerző Téma: LG P970 Optimus Black  (Megtekintve 102574 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
LG P970 Optimus Black
« Dátum: 2011, 09 19, 21:14:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login




Készülék erősségei

Méretek: 122 x 64 x 9,2 (magasság x szélesség x vastagság)
Súlya: 109 gramm
Kijelző: NOVA

Érdekességképpen kis összehasonlítás:

Készülék     LG Optimus Black     Samsung Galaxy S     Apple iPhone 4
Kijelző típusa     IPS LCD (Nova)     Amoled (Super Amoled)     IPS LCD (IPS)
Maximum fényerő     700 nit     305 nit     518 nit
Szín telítettség     70%     107%     53%


Hivatalos ROM frissítés

You are not allowed to view links. Register or Login-el. Válaszd ki az LGP970-es model nevet, majd Szoftver Frissítés gomb, és már töltheted is le a szükséges programot.

Tippek, hasznos információk

LG rejtett menü előhívása:
Tárcsázóba írd be: 3845#*970#

Praktikus Gesture UI trükk:
Szöveg gépelése alatt tudod a kurzort a készülék oldalaira történő finom ütésekkel is balra vagy jobbra mozgatni.

- Módosítani lehet a kezdőoldalak számát
- Alkalmazások felsorolásának nézetet meg lehet változtatni

Root után működnek:
- You are not allowed to view links. Register or Login
- You are not allowed to view links. Register or Login


ROOTolás

 1.  Kapcsold be az USB hibakeresést (USB Debugging) a telefonban.
 2.  Töltsd le az You are not allowed to view links. Register or Login, majd telepítsd fel a gépedre.
 3.  Csatlakoztasd a készüléket a PC-hez. Várd meg, amíg felismeri, ellenőrzi az illesztőprogramokat. Ne válts háttértárra, maradjon töltés módban.
 4.  Töltsd le a következő You are not allowed to view links. Register or Login, majd tömörítsd ki.
 5.  Indítsd el belőle: run.bat

Fel fog jönni a számítógépen egy CMD ablak (parancssor), ami kéri, hogy nyomjál meg egy billentyűt a folytatáshoz.
Ezek után az egész lefut magától, a végén pedig újraindul a telefon.

You are not allowed to view links. Register or Login

Custom (főzött) ROMok:

- You are not allowed to view links. Register or Login
- You are not allowed to view links. Register or Login
- You are not allowed to view links. Register or Login (Korai, egyelőre nem végleges változat.)


Módosítva by Nicky, 2011.10.22.

Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #1 Dátum: 2011, 09 19, 22:04:16 »
Mostanság vettem egy ilyen készüléket, fehér színben. V10c szoftververzióra frissítettem az LG Mobile Update-el, majd rootoltam is. A fekete példányoknál a V10e tudtommal a legújabb. Ha minden igaz, lassan érkezik hozzá Cyanogenmod ROM is.

Ha valakinek van kérdése, vagy észrevétele, megpróbálok segíteni, válaszolni.  :)

Nem elérhető B3NC3

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG P970
  • PDA ROM: Android 2.2.2
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #2 Dátum: 2011, 09 21, 19:38:13 »
Tudnál nekem abban segíteni hogy kell rootolni, meg esetleg új ROMot rárakni? az android 2.2.2 szeretnél fehúzni a legújjabbra, a merülési gondokat kiküszöbölni.

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #3 Dátum: 2011, 09 21, 21:44:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudnál nekem abban segíteni hogy kell rootolni, meg esetleg új ROMot rárakni? az android 2.2.2 szeretnél fehúzni a legújjabbra, a merülési gondokat kiküszöbölni.

Először is a pontos szoftververziód kellene a roothoz. Például v10a, vagy v10e, esetleg v10g? Előző hozzászólásomhoz képest helyesbítek, mert utóbbi a legújabb egyelőre a feketéken.
Főzött ROM nem nagyon van még rá, csak a Nova (You are not allowed to view links. Register or Login), én nem próbáltam ki, mert állítólag nem a legjobb. Viszont fejlesztés alatt van a CM, amit biztosan fel fogok rakni. Remélhetőleg októberben jön a gyári 2.3-as Android frissítés is rá.
Azt kifejtenéd kicsit részletesebben, hogy mit értesz a merülési gondok alatt? Részemről az 1500 mAh akku eddig jól muzsikál. Nem biztos, hogy a készülék a ludas, hanem akár egy letöltött program.

Nem elérhető BluesBolha

  • Hozzászólások: 83
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: LG Optimus Black
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #4 Dátum: 2011, 09 22, 15:42:26 »
Az lenne a kérdésem, hogy a kezdő képernyőn lévő alső menüsort lehet e változtatni? pl ha az üzenetek helyett a kamerák szeretném berakni. köszönöm

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #5 Dátum: 2011, 09 22, 16:04:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az lenne a kérdésem, hogy a kezdő képernyőn lévő alső menüsort lehet e változtatni? pl ha az üzenetek helyett a kamerák szeretném berakni. köszönöm

Igen, lehet. A programok között hosszan nyomva tartod a kiszemelt appot, utána megjelenik a kezdőképernyő. Ott pedig egyszerűen ráhúzod az alsó menüsor azon elemére, amelyiket szeretnéd lecserélni.

Nem elérhető BluesBolha

  • Hozzászólások: 83
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: LG Optimus Black
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #6 Dátum: 2011, 09 22, 16:44:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, lehet. A programok között hosszan nyomva tartod a kiszemelt appot, utána megjelenik a kezdőképernyő. Ott pedig egyszerűen ráhúzod az alsó menüsor azon elemére, amelyiket szeretnéd lecserélni.

ÁÁÁ sikerült. köszi. Igen mert ha az asztalon tartom nyomva akkor az eltávolítás jelenik meg alul. nagy vagy! köszi :D

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #7 Dátum: 2011, 09 22, 17:43:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ÁÁÁ sikerült. köszi. Igen mert ha az asztalon tartom nyomva akkor az eltávolítás jelenik meg alul. nagy vagy! köszi :D

Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem.  ;)

Nem elérhető B3NC3

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG P970
  • PDA ROM: Android 2.2.2
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #8 Dátum: 2011, 09 22, 19:40:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Először is a pontos szoftververziód kellene a roothoz. Például v10a, vagy v10e, esetleg v10g? Előző hozzászólásomhoz képest helyesbítek, mert utóbbi a legújabb egyelőre a feketéken.
Főzött ROM nem nagyon van még rá, csak a Nova (You are not allowed to view links. Register or Login), én nem próbáltam ki, mert állítólag nem a legjobb. Viszont fejlesztés alatt van a CM, amit biztosan fel fogok rakni. Remélhetőleg októberben jön a gyári 2.3-as Android frissítés is rá.
Azt kifejtenéd kicsit részletesebben, hogy mit értesz a merülési gondok alatt? Részemről az 1500 mAh akku eddig jól muzsikál. Nem biztos, hogy a készülék a ludas, hanem akár egy letöltött program.

Na nekem fekete készülék van, a szoftververzió az V10c. Merülési gondok alatt azt értem, hoyg akkumlátor információknál néztem és a Telefon készenléti állapotok (Rádióvétel akkumlátor hasznáűlat és "A telefon akkumlátor hazsnálata készenléti állapotban ) a legtöbbek. a mostani szeirnt 32% és 29%. Ami nagyonsok, mivel a wifi monjduk 20% a kijelző meg átlagosan 15-18%.
Itt találtam egy linket.
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem akartam belekezdeni úgyhoyg előbb véleményt kérek. Köszi szépen előre is! :)

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #9 Dátum: 2011, 09 22, 20:59:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na nekem fekete készülék van, a szoftververzió az V10c. Merülési gondok alatt azt értem, hoyg akkumlátor információknál néztem és a Telefon készenléti állapotok (Rádióvétel akkumlátor hasznáűlat és "A telefon akkumlátor hazsnálata készenléti állapotban ) a legtöbbek. a mostani szeirnt 32% és 29%. Ami nagyonsok, mivel a wifi monjduk 20% a kijelző meg átlagosan 15-18%.
Itt találtam egy linket.
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem akartam belekezdeni úgyhoyg előbb véleményt kérek. Köszi szépen előre is! :)

Valami ilyesmi levezetésben gondoltam, hogy leírod mennyire merül az akkud:
Nekem úgy 1 napot bír ki, sűrű WiFi, állandó 3g, szinkronizációval, e-mailezéssel, egy kevés játékkal, netezéssel. Ehhez képest neked hogy alakul? Időnként nézz bele a futó programokba is, hogy miket találsz ott. Van pár gyári alkalmazás alapból, de lehet, hogy neked valami plusz, letöltött app megy a háttérben mindig, ami meríti.
Még mindig nincs készen hozzá CM, csak egy "majdnem" (CM alapokon nyugvó) változat, amit belinkeltél. Részemről megvárom a hivatalosat, ami kiforrottabb lesz.
Ez a v10c nálad az elérhető legújabb változat?
You are not allowed to view links. Register or LoginIMEISZÁMODATÍRDIDE
Ezen a linken lehet leellenőrizni készülékspecifikusan, hogy mi a legfrissebb verzió.
A rootoláshoz itt találsz angol nyelvű leírást, ha elakadsz, vagy szükséged van fordításra, szóljál:
You are not allowed to view links. Register or Login Én ez alapján csináltam meg. 

Nem elérhető B3NC3

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG P970
  • PDA ROM: Android 2.2.2
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #10 Dátum: 2011, 09 22, 21:46:41 »
Állandó 3G, Wifi nekemis egész sűrű, játékok oylan napi kb 1 óra, fb, néha mobilnet, kijelző vagy 50%on avgy 25%on, Ma estére pélául 30%on van az aksi, de tegnap 5re csontra lemerült nemtudtam bekapcsolni. Néha csak úgy eleszi a töltést. Amúgy van Advanced Task Killerem, azzal kiszoktma lőni a futó programokat.
Ja és nálam a V10G a legújabb. Amit linkeltél elvileg ott csak Cig van, nekem meg az van fent, mivel kb 1 hetes a mobil

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #11 Dátum: 2011, 09 22, 23:13:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Állandó 3G, Wifi nekemis egész sűrű, játékok oylan napi kb 1 óra, fb, néha mobilnet, kijelző vagy 50%on avgy 25%on, Ma estére pélául 30%on van az aksi, de tegnap 5re csontra lemerült nemtudtam bekapcsolni. Néha csak úgy eleszi a töltést. Amúgy van Advanced Task Killerem, azzal kiszoktma lőni a futó programokat.
Ja és nálam a V10G a legújabb. Amit linkeltél elvileg ott csak Cig van, nekem meg az van fent, mivel kb 1 hetes a mobil

A mai tapasztalatod nem tűnik rossznak. Kell az akkunak is pár nap, amíg beáll.
Task killer programokat feleslegesnek tartok használni, mert az Android ezt már elég ügyesen megoldja nekünk magától is, nem nagyon van rájuk szükség.   
Frissítsd előbb a V10g-re a készüléked, utána jöhet a root: You are not allowed to view links. Register or Login Én még ugye a másik leírást használva csináltam meg, mert azt dobta fel keresésnél V10c-hez.

Nem elérhető fridmanz

  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,Google
  • PDA: HTC Desire X
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #12 Dátum: 2011, 09 23, 08:47:22 »
Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ,hogy az SMS olvasásakor lehet-e a font méretét növelni , mert nekem az elég apró . A mail olvasóban lehet zoomolni itt nekem nem sikerül.

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #13 Dátum: 2011, 09 23, 11:33:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ,hogy az SMS olvasásakor lehet-e a font méretét növelni , mert nekem az elég apró . A mail olvasóban lehet zoomolni itt nekem nem sikerül.

Sajnos ilyen beállításról a gyári SMS programban nem tudok, hogy létezne... :(

Nem elérhető fridmanz

  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,Google
  • PDA: HTC Desire X
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #14 Dátum: 2011, 09 23, 11:38:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos ilyen beállításról a gyári SMS programban nem tudok, hogy létezne... :(


O.K. köszi  :'(

Nem elérhető B3NC3

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG P970
  • PDA ROM: Android 2.2.2
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #15 Dátum: 2011, 09 24, 15:28:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mai tapasztalatod nem tűnik rossznak. Kell az akkunak is pár nap, amíg beáll.
Task killer programokat feleslegesnek tartok használni, mert az Android ezt már elég ügyesen megoldja nekünk magától is, nem nagyon van rájuk szükség.   
Frissítsd előbb a V10g-re a készüléked, utána jöhet a root: You are not allowed to view links. Register or Login Én még ugye a másik leírást használva csináltam meg, mert azt dobta fel keresésnél V10c-hez.
szoftverfrissítésnél nem találújabb verziót. de most a root pontosan mire is jó? mert én eddig azthittem, hogy egy új ROM felrakásához kell, de így önmagára mire megyek vele?

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #16 Dátum: 2011, 09 24, 18:39:49 »
A rootolassal rendszergazdai jogokat kapsz a telefonodhoz. Olyanokat tudsz modositani, amiket elotte nem, vagy amiert en is megcsinaltam: letorolni a folosleges gyari appokat.

Using Tapatalk

Nem elérhető nbukta77

  • Hozzászólások: 172
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: 4.0.3. CM9 ICS
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #17 Dátum: 2011, 09 24, 19:35:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A rootolassal rendszergazdai jogokat kapsz a telefonodhoz. Olyanokat tudsz modositani, amiket elotte nem, vagy amiert en is megcsinaltam: letorolni a folosleges gyari appokat.

Using Tapatalk

10g-s fw-t nem engedi rootolni.Neked hogy ment?

Nem elérhető alexander12

  • Hozzászólások: 15
  • PDA: LG Optimus Black
  • PDA ROM: V10g
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #18 Dátum: 2011, 09 24, 22:48:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login

O.K. köszi  :'(

Handcent sms-t kéne kipróbálnod. Abban állítható egy csomó minden, többek közt a betűméret is. Ha jó, akkor írhatnál a tapasztalataidról, mert én is egy ilyen telót szeretnék venni, csak ilyen dolgok tartanak egyelőre vissza. Sajna romlik a szemem, vagy rövidül a kezem :-)  Most egy 3.2-es kijelzőjű telóm van (mda compact v. Eladó!!!) Ezzel pont az a bajom hogy már nagyon kicsik az sms betűi. Az email itt is állítható. Persza a 4 coll is számít gondolom sokat.
 Még azt szeretném esetleg kérdezni, hogy ezen is lehet-e végsó estben állítani az lcd density-n?

Nicky4

  • Vendég
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #19 Dátum: 2011, 09 24, 23:58:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
10g-s fw-t nem engedi rootolni.Neked hogy ment?

Úgy, hogy nekem V10c van fent, ami nálam a legfrissebb. Ha lesz újabb verzió az enyémre is, akkor tudok csak írni ezzel kapcsolatban pontos tapasztalatot.

You are not allowed to view links. Register or Login
Még azt szeretném esetleg kérdezni, hogy ezen is lehet-e végsó estben állítani az lcd density-n?

Én próbáltam különböző programokkal állítani, de nem működött, hiába volt hozzá fent Busybox is. Utánaolvasva pedig azt találtam, hogy az LG gyári launcherével nem működik a dolog, ami ugye alá is támasztotta a tapasztaltaimat.  :D Elvileg lehet még egy módon buherálni, ha átírod a System mappában található Build.prop fájlban az "ro.sf.lcd_density=240" részt az általad kívánt mértékre. Ehhez persze kell root, és ennek a fájlnak a szerkesztésére alkalmas program.

Nem elérhető fridmanz

  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,Google
  • PDA: HTC Desire X
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #20 Dátum: 2011, 09 26, 08:58:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Handcent sms-t kéne kipróbálnod. Abban állítható egy csomó minden, többek közt a betűméret is. Ha jó, akkor írhatnál a tapasztalataidról, mert én is egy ilyen telót szeretnék venni, csak ilyen dolgok tartanak egyelőre vissza. Sajna romlik a szemem, vagy rövidül a kezem :-)  Most egy 3.2-es kijelzőjű telóm van (mda compact v. Eladó!!!) Ezzel pont az a bajom hogy már nagyon kicsik az sms betűi. Az email itt is állítható. Persza a 4 coll is számít gondolom sokat.
 Még azt szeretném esetleg kérdezni, hogy ezen is lehet-e végsó estben állítani az lcd density-n?

Tudom , hogy háttal nem kezdünk mondatot ,de ..

Hááát kipróbáltam a Handcent sms-t ...
Én töröltem. A kezelő felületre azt írják , hogy van magyar is - letöltöttem - installáltam : ANGOL .
A fontállítást én nem találtam , lehet , hogy még plusz plugint kellett volna installálni , én nem találtam .
Az biztos , hogy rendkívül sok mindent lehet állítani , de a 90% olyan amit nem szeretnék állítani. Próbáltam a szövegfelolvasó részét is (ha már nem látom , akkor halljam) Hááát vacak  :(
Az igaz , hogy még kezdő vagyok az androidos telefon kezelésében (kb. 1 hónapja van meg - előtte Nokia) , ezért nem is tudok válaszolni az lcd density kérdésedre.

Mindamellett nekem nagyon tetszik a telefon (pl. a kijelzőt sokkal jobban látom még napsütésben is! )
És letöltöttem egy font állító progit , amely az összes betű fontját nagyítja, vagy csökkenti . Azzal meg tudtam növelni az SMS-ek betűméretét is , de akkor meg a többi programnak a betűméretét is állította , mellyel széttörte pár progi összképét (pl. naptár , időjárás , stb.) úgyhogy ezt a progit is töröltem. Marad a gyári ami jó is csak kell a szemüveg.

Nem elérhető fridmanz

  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,Google
  • PDA: HTC Desire X
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #21 Dátum: 2011, 09 26, 09:33:43 »
Kipróbáltam a ChompSMS-t ez azon kívül , hogy sajnos nem magyar eddig jól működik. Lehet a fontokat állítani (Méret,szín,háttér,font) és a felolvasója is működik.

Nem elérhető alexander12

  • Hozzászólások: 15
  • PDA: LG Optimus Black
  • PDA ROM: V10g
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #22 Dátum: 2011, 09 26, 09:46:20 »
Kõszi mindkettőtöknek ;)

Nem elérhető gipo

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: lg p500
  • PDA ROM: lg p500
  • Skype: nincs
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #23 Dátum: 2011, 09 26, 11:50:43 »
sziasztok valaki tudnanekem segiteni?!lg p500 am van android 2.3 at szeretnék rá meg pár hasznos progit:)

Nem elérhető alexander12

  • Hozzászólások: 15
  • PDA: LG Optimus Black
  • PDA ROM: V10g
Re: LG P970 Optimus Black
« Reply #24 Dátum: 2011, 09 27, 15:19:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Én ezen leírás alapján csináltam meg ismerősét, minden sikerült  ;)