2024, 03 28, 23:03:53

Szerző Téma: Xoom Root és ROM - hogyan?  (Megtekintve 124293 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #375 Dátum: 2012, 07 25, 20:27:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen az mx playeres kérdést én tettem föl az xda-n... :) :)
Valóban "simább" az animáció,de nekem ami csúcs az akksi idő...mivel mindig másképp használom..más ideig..
Ezért pontos mérési adatokkal nem szolgálhatok,de érzésre 15-20% jobb ez tuti...
Rakd újra full wipe al,nem lehet gond vele... :ok:
Azért bátorkodtam kijelenteni,hogy ajánlott ,mert nálam kifogástalanul teljesít..
Team Eos JellyBeant tettem a Nexus Prime omra is ott is szuperál szépen... :ok: :ok:

OK, hétvégén tiszta lappal indítok az aktuálissal. (az első kiadás óta csak frissítem)

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #376 Dátum: 2012, 07 26, 21:46:05 »
Hali.
Tudtok dobni egy linket a rootoláshoz? Alap 3.2 van rajta de ez a JB dolog be lelkesitett  :D, illetve még lehet úgy is oldani a hogy ne legyen le gyalulva róla a minden adat?  :google2: forever

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #377 Dátum: 2012, 07 27, 19:26:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali.
Tudtok dobni egy linket a rootoláshoz? Alap 3.2 van rajta de ez a JB dolog be lelkesitett  :D, illetve még lehet úgy is oldani a hogy ne legyen le gyalulva róla a minden adat?  :google2: forever
Mindig itt keresgélj és most pedig az Universal Xoom Root érdelek téged:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #378 Dátum: 2012, 07 27, 19:52:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindig itt keresgélj és most pedig az Universal Xoom Root érdelek téged:
You are not allowed to view links. Register or Login


Köszi a linket  :taps:, még annyit hogy amennyire néztem lassan kijön a hivatalos ICS a 3g-s xoomra is (Ha jól értettem a németeknél már van is ) erről van valami infótok ?
Ja és még annyit hogy JB-n tényleg nincs Flash  :shock: ? Én is utálom de sajna az oldalak használják  :( erre van valami megoldás vagy marad a várakozás hogy mindenki áttérjen HTML5-re ?

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #379 Dátum: 2012, 07 28, 20:50:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Köszi a linket  :taps:, még annyit hogy amennyire néztem lassan kijön a hivatalos ICS a 3g-s xoomra is (Ha jól értettem a németeknél már van is ) erről van valami infótok ?
Ja és még annyit hogy JB-n tényleg nincs Flash  :shock: ? Én is utálom de sajna az oldalak használják  :( erre van valami megoldás vagy marad a várakozás hogy mindenki áttérjen HTML5-re ?

Hali most rááltam a témára de nem értem mi az első pont  :hmm: mi az a Setting up adb & fastboot ? nem tom mi ez légyszi segítsetek  :ima:

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #380 Dátum: 2012, 07 30, 10:40:34 »
A legelső hozzászólásban megtalálsz mindent. De nem vagyok biztos benne, hogy manapság érdemes belekezdened az egészbe, mert talán heteken belül itt lesz a hivatalos JB. Azt kell majd rootolnod és lesz egy kiváló rendszered.

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #381 Dátum: 2012, 07 30, 19:02:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A legelső hozzászólásban megtalálsz mindent. De nem vagyok biztos benne, hogy manapság érdemes belekezdened az egészbe, mert talán heteken belül itt lesz a hivatalos JB. Azt kell majd rootolnod és lesz egy kiváló rendszered.

Ok köszi, akkor még várok pár hetet. A hivatalos JB-ről hír hol van ? mert az enyémre még ICS sincs  :'( MZ601
de a wifi only-ra biztos kijön csak a motorola baszik kiadni 3g-s verzióra  >:(

Nem elérhető karpathy52

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: i-go
  • PDA: xoom
  • PDA ROM: xoom
  • Skype: lajos.karpathy
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #382 Dátum: 2012, 08 29, 21:45:59 »
Miért nem látja a xoom mz604-es tabomat a számitógép?Elkezdi telepíteni utána kiírja hogy a telepítés nem sikerült. >:(

Nem elérhető lefkosia

  • Hozzászólások: 28
  • PDA: Samsung Galaxy s 2
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #383 Dátum: 2012, 10 03, 05:31:35 »
Tegnapi nap folyamán letöltöttem 4.04 (MZ601) a készülékre. A kérdésem a következő lenne. Root jogot szeretném megcsinálni. Több oldalon néztem, de szinte mindenhol mást írnak. Tudtok valami biztosat, hogy melyik lenne a biztos megoldás?
Segítségeteket előre is köszönöm

Nem elérhető lefkosia

  • Hozzászólások: 28
  • PDA: Samsung Galaxy s 2
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #384 Dátum: 2012, 10 03, 05:57:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tegnapi nap folyamán letöltöttem 4.04 (MZ601) a készülékre. A kérdésem a következő lenne. Root jogot szeretném megcsinálni. Több oldalon néztem, de szinte mindenhol mást írnak. Tudtok valami biztosat, hogy melyik lenne a biztos megoldás?
Segítségeteket előre is köszönöm

Már sikerült  :taps:

Nem elérhető atesz505

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola xoom
  • PDA ROM: mz601
  • Skype: ati9422
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #385 Dátum: 2012, 10 15, 19:48:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megprobalom kozerthetoen osszeszedni mi kell a XOOM root+ tiamat rom telepitesehez:

1.) Toltsetek le ezeket a fajlokat
Recovery:              You are not allowed to view links. Register or Login   Sajnos a link nem müködik, megkérlek küldjétek el, valaki tudna ebben segÍteni??, elöre is köszönöm!!!
Tiamat ROM:          You are not allowed to view links. Register or Login

valamint kell meg az
Android SDK                        You are not allowed to view links. Register or Login
XOOM Windowsos drivere:    You are not allowed to view links. Register or Login

Elso lepesben telepitsetek a Xoom drivert, az SDK csak igy latja majd a XOOm-ot.
Majd az SDK-t csomagoljatok ki pl. a c:/adb mappaba, majd az asztalon hozzatok letre egy shortcut-ot.  (Jobb klikk - New - shortcut)   a parancssorba irjatok:  cmd.exe (elso ablak), a neve legyen ADB (masodik ablak). Utana lepjetek be a hivatkozas tulajdonsagaiba, es a start in mezot irjatok at erre:   C:\adb\
Ezzel az adb be is van allitva.

A recovery file-t masoljatok a C:\adb\ mappaba, es nevezzetek at recovery.img-re.
A Tiamat Rom-ot  masoljatok ra egy kulso SD kartyara, amit majd beletesztek a XOOM-ba.

Most kezdodik a moka:  A XOOM-n az USB debugging-ot be kell kapcsolni, a kulso SD-t beletenni.

Elso lepcso:  UNLOCKING
Az adb parancsikont el kell inditani, es az adb devices paranccsal nezzetek meg latja-e a XOOM-ot.
Ha latja, akkor eloszor adb reboot bootloader parancsot adjatok ki. A XOOM rebootol. es a bal felso sarokban egy kis iras lesz lathato.
Kovetkezo parancs:   fastboot oem unlock
Ekkor egy csomo iras jon elo, ketszer kell yes valaszolni. a hangero le gombbal lehet valtoztatni a valaszt, a hangero fel gomb az OK.
Ekkor ujra rebootol, az USB debugging-ot megint engedelyezni kell.


Masodik lepcso: FLASH RECOVERY IMAGE

Ujra ellenorizzetek az adb devices paranccsal az eszkozt.
1:  adb reboot bootloader    megint iras a bal sarokban
2:  fastboot flash recovery recovery.img

Es itt figyelem, a legkenyesebb resz jon:
3:  fastboot reboot
Es most jon a csavar:  a harmadik parancs utan azonnal be kell lepni a CWM menube, mert ha rebootol a keszulek, visszaallitja az eredeti bootloadert, es kezdhetitek legelorol az egeszet.
A lenyeg, hogy a reboot utan, amikor megjelenik a Motorola logo, varni kell 2-3 masodpercet, es utana nyomni egy hangero le gombot. Ekkor egy ANDROID RECOVERY felirat jon, es most a hangero fel gomb megnyomasa utan beleptek a CWM menube, gyozelem.

Ha elkestek a hangero gomb nyomassal akkor a hangero fel + a bekapcs gomb kikapcsolja a keszuleket, lehet ujra probalkozni.  Ha veletlen bebootol a XOOM, akkor legelorol lehet kezdeni az egeszet.

A CWM menu pontosan olyan mint az SGS-en, eloszor Data/Factory reset, majd az install zip from SD Card menuben valasszatok a Tiamat ROM-ot, dogozik egy darabig, aztan restart, es elvezzetek..... (nekem masodiknak indult el, eloszor csak a logo forgott az elejen egyfolytaban, de akkor elfelejtettem a factory resetet. Masodikra mar tokeletes volt)

Ez tokeletesen mukodik magyar 3G-s es csak WIFI-s XOOM-al is, szoval batran csinaljatok.

Bocsi az angol keverekbeszedert, de angol Win7-em van, es nem tudom pontosan mi a magyar megfeleloje nehany dolognak.

Koszonet Dreamie-nek a turelmeert, rajta kiserleteztem ki a perfect modszert  :D
[/
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nakiraba

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: zte blade
  • PDA ROM: zte blade
  • Skype: zte blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #386 Dátum: 2012, 11 28, 21:06:48 »
Üdv!

Hogyan tudom visszaállitani a gyári állapotra a xoom-mat mint amikor megvettem??Fontos lenne!
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Nyigu

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: motorola
  • PDA ROM: 4.0.4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #387 Dátum: 2012, 11 30, 20:48:57 »
sziasztok

ma vettem a nejemnek egy mz604-et.lefrissítettem 4.0.4-re.és nincs benne magyar nyelv!!!!!!mit bénázok el?a nyelvválasztásnál nincs magyar lehetőség.köszi

Nem elérhető Nyigu

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: motorola
  • PDA ROM: 4.0.4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #388 Dátum: 2012, 12 01, 21:39:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok

ma vettem a nejemnek egy mz604-et.lefrissítettem 4.0.4-re.és nincs benne magyar nyelv!!!!!!mit bénázok el?a nyelvválasztásnál nincs magyar lehetőség.köszi


megoldódot egy Tiamat rommal :D

Nem elérhető onefree

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: tomtom
  • PDA: Motorola Xoom 3G MZ601
  • PDA ROM: 4.0.4
  • Skype: kutsu
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #389 Dátum: 2012, 12 24, 15:32:45 »
Sziasztok..

Én sem szeretném elrontani az Xoom 3G et.Sok kérdésem van és be vagyok s.. :oops:..a.Sokmindent bütyköltem már ,de ez még kimaradt..Ebay-en vettem a gépet és nem tudom volt-e unlock olva.Most gyári 4.0.4 fut rajta és szeretnék rootot és később ha szeretnék rom cserét is ha azt mondjátok jobb lesz tőle a gép.Sok írást olvastam ez ügyben ,de még mindig nem éreztem a magabiztosságot senkin,hogy tökéletesen működik a dolog.Kérek valakit...

Segítség!!!

Üdvözlet!

Nem elérhető onefree

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: tomtom
  • PDA: Motorola Xoom 3G MZ601
  • PDA ROM: 4.0.4
  • Skype: kutsu
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #390 Dátum: 2012, 12 26, 14:16:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok..

Én sem szeretném elrontani az Xoom 3G et.Sok kérdésem van és be vagyok s.. :oops:..a.Sok mindent bütyköltem már ,de ez még kimaradt..Ebay-en vettem a gépet és nem tudom volt-e unlock olva.Most gyári 4.0.4 fut rajta és szeretnék rootot.Sok írást olvastam,de sok volt az össze-összevisszaság benne és ezért elmaradt a rootolás.Az op rendszerem a gépen Win 7 x64.
Segítség!!!

Üdvözlet!

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #391 Dátum: 2012, 12 26, 19:53:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok..

Én sem szeretném elrontani az Xoom 3G et.Sok kérdésem van és be vagyok s.. :oops:..a.Sokmindent bütyköltem már ,de ez még kimaradt..Ebay-en vettem a gépet és nem tudom volt-e unlock olva.Most gyári 4.0.4 fut rajta és szeretnék rootot és később ha szeretnék rom cserét is ha azt mondjátok jobb lesz tőle a gép.Sok írást olvastam ez ügyben ,de még mindig nem éreztem a magabiztosságot senkin,hogy tökéletesen működik a dolog.Kérek valakit...

Segítség!!!

A legeslegelső hozzászólásban le van írva minden. Romot és az aktuális recoveryt itt kell keresni:
You are not allowed to view links. Register or Login
A rogue recoveryt használd. Romból pedig a team eos jellybean romok a tutik. De nem feltétlenül a legújabb a legjobb. Nekem 3g-s készülékem van és az utolsó gyors gördülékeny verzióm szeptember eleji. De persze lehet hogy ez csak az én olvasatlanságomból adódik és valami még csinálnom kellene, úgyhogy csak az én bajom...

Üdvözlet!

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #392 Dátum: 2013, 07 31, 16:28:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Hali!

  Köszi a linkeket! Feldobtam kettőre is a rogue recoveryt és a team eos JB-t ! Nagyon jó!

Üdv.: Dreamie
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető kaszas19

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Xoom
  • PDA ROM: Android 4.0.4
JB 3G verzió
« Reply #393 Dátum: 2013, 08 15, 17:25:48 »
Sziasztok nem olyan régen szert tettem 1 xoom mz601-es 3G képes tabletre.
Láttam hogy Wifi-s verzióra már kiadták a JB-ét meg külföldön a 3G-re is vajon mikor kapjuk meg mi is a JB-ét?

Nem elérhető Morocz.Tom

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Motorola Xoom; HTC Desire C; Samsung Galaxy Gio
  • PDA: Motorola Xoom
  • PDA ROM: EOS-stingray-20130705-199
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #394 Dátum: 2013, 09 27, 09:11:30 »
Üdv. Mindenkinek!

Én egy frissítést (összeomlást) követően szembesültem a Xoom újratelepítésével.
Megszenvedtem vele, de most már tökéletes, vagyis mindent kifogástalanul kezel.
(Az első telepítésemkor a 3G nem volt tökéletes - másnap indultam Görögországba)

EOS-stingray-20130705-199
gapps-jb-20130413-EOS-XOOM-ONLY
cm-10.1-20130816-NYGHTLY

Így aztán jelenleg: Android ver. 4.2.2, kernel 2.6.39.4 20130816

MTom
MTom

Nem elérhető SANTANTICA

  • Hozzászólások: 53
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: ASUS R600
  • PDA: Motorola XOOM
  • PDA ROM: 3.2 (hun)
  • Skype: santantica
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #395 Dátum: 2018, 05 18, 15:05:28 »
Mi az utolsó Android verzió ami még megy a gépen?