2024, 03 29, 06:59:56

Szerző Téma: Xoom Root és ROM - hogyan?  (Megtekintve 124302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #50 Dátum: 2011, 09 25, 20:47:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali nekem a tiamat2.2.1 l eszmetlenul merul a gyarival nem merulr ennyire. Meddig birja nektek??

nem sokat hasznaltam a gyarival, de teljesen jo nekem a merulese Tiamattal...
Nezd meg a battery usage menuben mi gasznalja nagyon.

Nem elérhető lezly01

  • Hozzászólások: 163
  • Navigáció / Navigation: , sygic aura
  • PDA: galaxy note 10.1; lg g2;ipad air
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #51 Dátum: 2011, 09 25, 21:40:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nem sokat hasznaltam a gyarival, de teljesen jo nekem a merulese Tiamattal...
Nezd meg a battery usage menuben mi gasznalja nagyon.
Android os + kijelzo meg sgs.n volt AZ elejen AZ android os ilyen

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #52 Dátum: 2011, 09 26, 07:31:21 »
A TIAMAT romban kicsit állítgattam a cpu overlockingot, de a max sebességet "csak" 1700-ra vettem fel. Most nem tudom elindítani a készüléket, a motorola logo még bejön, aztán amikor a vízhullámzós boot képernyőnek kellene lenni, mindig újraindul. Így a készüléket leállítani is csak a recovery menüben tudom. Most mit tudok tenni? Újra fel kell raknom a romot, hogy helyreálljon, vagy mit?

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #53 Dátum: 2011, 09 26, 08:01:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A TIAMAT romban kicsit állítgattam a cpu overlockingot, de a max sebességet "csak" 1700-ra vettem fel. Most nem tudom elindítani a készüléket, a motorola logo még bejön, aztán amikor a vízhullámzós boot képernyőnek kellene lenni, mindig újraindul. Így a készüléket leállítani is csak a recovery menüben tudom. Most mit tudok tenni? Újra fel kell raknom a romot, hogy helyreálljon, vagy mit?

Hááát, nem vártam válaszra, és megcsináltam egy Data/Factory reset-et, meg egy TIAMAT újrarakást. Így indul rendesen, de most megint nullán vagyok, nincs semmi a gépen. Szerencsére tegnap este csináltam mentést a TB-al. Remélem hogy minden szépen vissza fog állni. Kérdezném, hogy nektek hogyan van beállítva a CPU overlocking?

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #54 Dátum: 2011, 09 26, 14:06:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hááát, nem vártam válaszra, és megcsináltam egy Data/Factory reset-et, meg egy TIAMAT újrarakást. Így indul rendesen, de most megint nullán vagyok, nincs semmi a gépen. Szerencsére tegnap este csináltam mentést a TB-al. Remélem hogy minden szépen vissza fog állni. Kérdezném, hogy nektek hogyan van beállítva a CPU overlocking?

1700 kicsit sok alapfeszultsegen, ha el akarud erni stabilan, akkor egy overclock progival kell modositanod, a nagyon magas frekikhez plusz feszultseget adva. A kisebbeknel viszont alul lehet feszelni, kevesebbet fogyaszt.

Nekem 1600-ra van beallitva alapfeszen, azzal stabil, csak nagyon ritkan lep ki a bongeszobol hirtelen, de ez meg kezelheto... Raadasul lehet hogy a bongeto beta verzioja miatt teszi (Dolphin for Tab), szoval nem zavar kulonosebben.

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #55 Dátum: 2011, 09 26, 14:14:28 »
Megprobalom kozerthetoen osszeszedni mi kell a XOOM root+ tiamat rom telepitesehez:

1.) Toltsetek le ezeket a fajlokat
Recovery:              You are not allowed to view links. Register or Login
Tiamat ROM:          You are not allowed to view links. Register or Login

valamint kell meg az
Android SDK                        You are not allowed to view links. Register or Login
XOOM Windowsos drivere:    You are not allowed to view links. Register or Login

Elso lepesben telepitsetek a Xoom drivert, az SDK csak igy latja majd a XOOm-ot.
Majd az SDK-t csomagoljatok ki pl. a c:/adb mappaba, majd az asztalon hozzatok letre egy shortcut-ot.  (Jobb klikk - New - shortcut)   a parancssorba irjatok:  cmd.exe (elso ablak), a neve legyen ADB (masodik ablak). Utana lepjetek be a hivatkozas tulajdonsagaiba, es a start in mezot irjatok at erre:   C:\adb\
Ezzel az adb be is van allitva.

A recovery file-t masoljatok a C:\adb\ mappaba, es nevezzetek at recovery.img-re.
A Tiamat Rom-ot  masoljatok ra egy kulso SD kartyara, amit majd beletesztek a XOOM-ba.

Most kezdodik a moka:  A XOOM-n az USB debugging-ot be kell kapcsolni, a kulso SD-t beletenni.

Elso lepcso:  UNLOCKING
Az adb parancsikont el kell inditani, es az adb devices paranccsal nezzetek meg latja-e a XOOM-ot.
Ha latja, akkor eloszor adb reboot bootloader parancsot adjatok ki. A XOOM rebootol. es a bal felso sarokban egy kis iras lesz lathato.
Kovetkezo parancs:   fastboot oem unlock
Ekkor egy csomo iras jon elo, ketszer kell yes valaszolni. a hangero le gombbal lehet valtoztatni a valaszt, a hangero fel gomb az OK.
Ekkor ujra rebootol, az USB debugging-ot megint engedelyezni kell.


Masodik lepcso: FLASH RECOVERY IMAGE

Ujra ellenorizzetek az adb devices paranccsal az eszkozt.
1:  adb reboot bootloader    megint iras a bal sarokban
2:  fastboot flash recovery recovery.img

Es itt figyelem, a legkenyesebb resz jon:
3:  fastboot reboot
Es most jon a csavar:  a harmadik parancs utan azonnal be kell lepni a CWM menube, mert ha rebootol a keszulek, visszaallitja az eredeti bootloadert, es kezdhetitek legelorol az egeszet.
A lenyeg, hogy a reboot utan, amikor megjelenik a Motorola logo, varni kell 2-3 masodpercet, es utana nyomni egy hangero le gombot. Ekkor egy ANDROID RECOVERY felirat jon, es most a hangero fel gomb megnyomasa utan beleptek a CWM menube, gyozelem.

Ha elkestek a hangero gomb nyomassal akkor a hangero fel + a bekapcs gomb kikapcsolja a keszuleket, lehet ujra probalkozni.  Ha veletlen bebootol a XOOM, akkor legelorol lehet kezdeni az egeszet.

A CWM menu pontosan olyan mint az SGS-en, eloszor Data/Factory reset, majd az install zip from SD Card menuben valasszatok a Tiamat ROM-ot, dogozik egy darabig, aztan restart, es elvezzetek..... (nekem masodiknak indult el, eloszor csak a logo forgott az elejen egyfolytaban, de akkor elfelejtettem a factory resetet. Masodikra mar tokeletes volt)

Ez tokeletesen mukodik magyar 3G-s es csak WIFI-s XOOM-al is, szoval batran csinaljatok.

Bocsi az angol keverekbeszedert, de angol Win7-em van, es nem tudom pontosan mi a magyar megfeleloje nehany dolognak.

Koszonet Dreamie-nek a turelmeert, rajta kiserleteztem ki a perfect modszert  :D

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #56 Dátum: 2011, 09 26, 14:22:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megprobalom kozerthetoen osszeszedni mi kell a XOOM root+ tiamat rom telepitesehez:

1.) Toltsetek le ezeket a fajlokat
Recovery:              You are not allowed to view links. Register or Login
Tiamat ROM:          You are not allowed to view links. Register or Login

valamint kell meg az
Android SDK                        You are not allowed to view links. Register or Login
XOOM Windowsos drivere:    You are not allowed to view links. Register or Login

Elso lepesben telepitsetek a Xoom drivert, az SDK csak igy latja majd a XOOm-ot.
Majd az SDK-t csomagoljatok ki pl. a c:/adb mappaba, majd az asztalon hozzatok letre egy shortcut-ot.  (Jobb klikk - New - shortcut)   a parancssorba irjatok:  cmd.exe (elso ablak), a neve legyen ADB (masodik ablak). Utana lepjetek be a hivatkozas tulajdonsagaiba, es a start in mezot irjatok at erre:   C:\adb\
Ezzel az adb be is van allitva.

A recovery file-t masoljatok a C:\adb\ mappaba, es nevezzetek at recovery.img-re.
A Tiamat Rom-ot  masoljatok ra egy kulso SD kartyara, amit majd beletesztek a XOOM-ba.

Most kezdodik a moka:  A XOOM-n az USB debugging-ot be kell kapcsolni, a kulso SD-t beletenni.

Elso lepcso:  UNLOCKING
Az adb parancsikont el kell inditani, es az adb devices paranccsal nezzetek meg latja-e a XOOM-ot.
Ha latja, akkor eloszor adb reboot bootloader parancsot adjatok ki. A XOOM rebootol. es a bal felso sarokban egy kis iras lesz lathato.
Kovetkezo parancs:   fastboot oem unlock
Ekkor egy csomo iras jon elo, ketszer kell yes valaszolni. a hangero le gombbal lehet valtoztatni a valaszt, a hangero fel gomb az OK.
Ekkor ujra rebootol, az USB debugging-ot megint engedelyezni kell.


Masodik lepcso: FLASH RECOVERY IMAGE

Ujra ellenorizzetek az adb devices paranccsal az eszkozt.
1:  adb reboot bootloader    megint iras a bal sarokban
2:  fastboot flash recovery recovery.img

Es itt figyelem, a legkenyesebb resz jon:
3:  fastboot reboot
Es most jon a csavar:  a harmadik parancs utan azonnal be kell lepni a CWM menube, mert ha rebootol a keszulek, visszaallitja az eredeti bootloadert, es kezdhetitek legelorol az egeszet.
A lenyeg, hogy a reboot utan, amikor megjelenik a Motorola logo, varni kell 2-3 masodpercet, es utana nyomni egy hangero le gombot. Ekkor egy ANDROID RECOVERY felirat jon, es most a hangero fel gomb megnyomasa utan beleptek a CWM menube, gyozelem.

Ha elkestek a hangero gomb nyomassal akkor a hangero fel + a bekapcs gomb kikapcsolja a keszuleket, lehet ujra probalkozni.  Ha veletlen bebootol a XOOM, akkor legelorol lehet kezdeni az egeszet.

A CWM menu pontosan olyan mint az SGS-en, eloszor Data/Factory reset, majd az install zip from SD Card menuben valasszatok a Tiamat ROM-ot, dogozik egy darabig, aztan restart, es elvezzetek..... (nekem masodiknak indult el, eloszor csak a logo forgott az elejen egyfolytaban, de akkor elfelejtettem a factory resetet. Masodikra mar tokeletes volt)

Ez tokeletesen mukodik magyar 3G-s es csak WIFI-s XOOM-al is, szoval batran csinaljatok.

Bocsi az angol keverekbeszedert, de angol Win7-em van, es nem tudom pontosan mi a magyar megfeleloje nehany dolognak.

Koszonet Dreamie-nek a turelmeert, rajta kiserleteztem ki a perfect modszert  :D
:ok: megérte a fáradságot! Nagyon pöpec, a 3G is megy. Köszi Tovi mégegyszer! Én 1,5 ghz-n használom, bőven elég de az 1,6 is bírja bencheket futtattam rajta.
Memóriából ti mennyit láttok? Nekem 754,688,000 B.
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #57 Dátum: 2011, 09 26, 14:31:05 »
Ha az applications menuben nezem, akkor 149 MB hasznalt, es 445 MB free nekem most.
szerk:   Ja, hol nezed, mert nem mindegy....  :D

lezly01:
Nekem most igy nez ki a Battery Usage menum egy teljes 0-ra merulesi ciklusban:
1Day 12H 24mins 59s

Screen:  66%
Tablet idle:  8%
wi-fi 7%
Dolpin for Pad 5%
Android OS 5%

A tobbi services mind 3% alatt van.

Szerintem ha tovabbra sem jo az uzemidod, csinalj battery stat torlest, az helyredobja.


Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #58 Dátum: 2011, 09 26, 22:10:34 »
Nos, mindent szépen elkészítettem a tiamat romon, minden alkalmazás amit én szoktam használni megy is szépen. De azt mondja a 8 éves kisfiam: apa, némelyik játék nem megy, de a múltkor még működtek. Sebaj, uninstall, install, majd úgy jó lesz. De nem! Nocsak, mi a fene? Legyünk drasztikusabbak, factory reset, tiamat újra, szűz rendszerre játék fel, de továbbra sem megy. Ahh, biztos szar ez a játék, rakjuk fel a telefonra. Hoppá, azon megy! Khmm, akkor megint egy factory reset, majd a 3.1-es rom megy föl. Megint szűz rendszerre játék fel, és ni mi a  censored , működik. Hoppá, valami nem kerek ezzel a tiamattal. Én inkább nem fogom használni.
A rootolt 3.1 alatt lehet valamivel a cput tuningolni?

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #59 Dátum: 2011, 09 26, 23:54:00 »

Rejtelyes dolgok ezek.......  Dreamie-nak a Titanium Backup nem akart elindulni a Tiamaton az istennek sem, Nekem ugyanazon hibatlanul mukodik.....
Jatekban nem tudom...... Ennekem ami van, az mind megy, viszont csak a Tegra Zone-rol toltottem le eddig, csupan egy-ket regebbi jatek jott at a Galaxy S-rol, azok szepen mennek kivetel nelkul.


Sent from my Xoom using Tapatalk

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #60 Dátum: 2011, 09 27, 00:27:05 »
Már működik, én voltam benga... :D Nekem más érdekességek vannak, Angry Birds Rio-t nem tudom felrakni, nem tudom miért, lehet, mert az amerikai verzionoson fent volt? 2 Xoomom van a market szerint :D Verzionos, és trémobilos :D Nálam megy minden egyelőre, remélem így is marad! :)
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #61 Dátum: 2011, 09 27, 05:51:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már működik, én voltam benga... :D Nekem más érdekességek vannak, Angry Birds Rio-t nem tudom felrakni, nem tudom miért, lehet, mert az amerikai verzionoson fent volt? 2 Xoomom van a market szerint :D Verzionos, és trémobilos :D Nálam megy minden egyelőre, remélem így is marad! :)

Csak hogy konkrétabb legyek, nem ment a Bug Village, BT Gangsta, és több glu játék, vagy pl. a tegnapi napon kijött DicePlayer frissítés.
A kérdésem az hogy most ezzel a 3.1-es rootolt rommal hogyan tudnám húzni a cput, mert az azértnagyon jó lenne!?

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #62 Dátum: 2011, 09 27, 07:12:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak hogy konkrétabb legyek, nem ment a Bug Village, BT Gangsta, és több glu játék, vagy pl. a tegnapi napon kijött DicePlayer frissítés.
A kérdésem az hogy most ezzel a 3.1-es rootolt rommal hogyan tudnám húzni a cput, mert az azértnagyon jó lenne!?

2 otletem van:  Proba;d a Voltage Control vagy a PimpmyCPU progik valamelyikevel, a Tiamatban levo kernelt tamogatja...

A masik, hogy cserelj OC kernelt, a masodik hozzaszolasomban megtalalod....

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #63 Dátum: 2011, 09 27, 14:49:38 »
Egy kérdés: Miért nem tudok Pc-ről a az sd kártyára másolni? Belső memoriába minden további nélkül tudok... Ötlet?
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #64 Dátum: 2011, 09 27, 20:13:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy kérdés: Miért nem tudok Pc-ről a az sd kártyára másolni? Belső memoriába minden további nélkül tudok... Ötlet?

Én még ilyet nem láttam... Pc-ről nem tudok a kártyára írni, sem törölni, csak látom, hogy mi van rajta, és kész, ja és a xoomról tudok a gépre másolni az sd kártyáról... raktam bele már másik kártyát azzal is ugyanez a helyzet. Írásvádett lesz a kártya amikor beleteszem... Ez miért van? Kártyaolvasóba betéve persze tudok rá írni :) Mókás!
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #65 Dátum: 2011, 09 28, 07:22:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én még ilyet nem láttam... Pc-ről nem tudok a kártyára írni, sem törölni, csak látom, hogy mi van rajta, és kész, ja és a xoomról tudok a gépre másolni az sd kártyáról... raktam bele már másik kártyát azzal is ugyanez a helyzet. Írásvádett lesz a kártya amikor beleteszem... Ez miért van? Kártyaolvasóba betéve persze tudok rá írni :) Mókás!

A harmadik hozzászólásban(TOVI 2. hozzászólása) van a következő  mondat:
Egyetlen hatranya, hogy az usb mass storage supportot kivettek a kernelbol stabilitasi okok miatt, tehet a kulso SD-re masolni nem lehet masik geprol, nem mountolja fel.

Nem lehet hogy erről van szó?

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #66 Dátum: 2011, 09 28, 08:10:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2 otletem van:  Proba;d a Voltage Control vagy a PimpmyCPU progik valamelyikevel, a Tiamatban levo kernelt tamogatja...

A masik, hogy cserelj OC kernelt, a masodik hozzaszolasomban megtalalod....

Nos, megpróbáltam.Ugye most Android 3.1 volt fent, annak a kernelét alapból nem támogatta a pimpmycpu, a proton voltage control ugyan elindul, meg állítgatni is lehet, de aztán semmiféle hatása nincs. Raktam fel másik kernelt, ami biztosan támogatja a 1,7GHZ-ig húzást a 3.1 alatt, ez a Tiamat_Xoom-2.6.36.v1.4.4_Full-Throttle.zip. Ezek után a pimpmycpu-val, és a voltage controllal továbbra is ugyanaz az eredmény, mint a húzós kernel nélkül. Vajon mivel kellene tudnom ilyenkor beállítanom a cpu értékeket? Nincs egy olyan progi, mint amilyen a tiamat 2.2.1.Moray -be be van építve?

Próbáltam egy kicsit továbblépkedni. Felraktam a Android-HC-3.2.2-Stock+Rooted-1.1-SOLARNZ.zip romot. Hát, baromi gyorsan betöltődik, sokkal gyorsabban mint a 3.1 , és sokkal gyorsabban mint a tiamat rom. De a wifi nem működik, illetve ez így nem is egészen igaz. Az van, hogy megtalálja az AP-t, kapcsolódna hozzá, kiírja hogy obtaining IP address, de innen nem megy tovább. Pedig a routeren látom hogy csatlakozott, és IP-t is kapott. Ez mi a nyavalya lehet? Pedig a rettenetes gyors bootja nagyon tetszene. Azért az leírom, hogy nem pont úgy raktam fel ezt a romot, mint ahogy az le van írva, mert az factory reset előtt ír egy "Make a nandroid" -ot. Ez nem csak egy backup-ot jelent? Lehet egyáltalában ennek valami jelentősége?

Fórumokon láttam, hogy az egyes játékokra való panaszom másoknál is megvan a tiamatra vonatkozóan, úgy tűnik hogy egyelőre sajnos ez van. Viszont azt is megfigyeltem, hogy egyes játékoknál a tiamatban beállított cpu sebesség is számít, húzott cpunál csak néha csak fekete képernyőt kapok. Valaki tudja azt, hogy pontosan mit jelentenek a Tamat Settings -> Overlocking -> Frequency governor menüben beállítható értékek: interactive, conservative, ondemand, userspace, performance?
Egyébként én azt reméltem a cpu húzástól, hogy a video lejátszás javulni fog tőle. Ugye úgy hirdetik a készüléket hogy full hd lejátszás, meg miegymás. Én arra számítottam, hogy akkor legalább a 720p MKV fájlokat simán le fogja játszani. Hát  ez bizony nálam nem valósul meg, pedig már igen sok lejátszó programmal is próbálkoztam(BSPlayer, MoboPlayer,RockPlayer, DICE Player). Ezek közül a DICE volt az ami a legjobban bevált, de még ez is messze van az elvárttól, akadozik, szakadozik. Valahol egyszer azt olvastam hogy nem a kép(h.264) lehátszással van a gond mert az hardveresen támogatott, hanem a hang kikódolás(AC3, DTS) szakítja meg a processzorát. Nem tudom, hogy ez igaz e?. Mindenesetre azt mondhatom hogy ez a probléma 1,6 GHZ-re húzott procival is ugyanúgy megvan, és ezt azért már furcsállom. Talán az egyetlen jó megoldás lenne számítógépről streamelni, úgy hogy a "szerver" alakítaná át az AC3, vagy DTS hangot mondjuk mp3-ra, és már eleve így küldené a xoom felé. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

egyelőre ott tartok, hogy sajnos egyik rommal sem vagyok maradéktalanul elégedett, nem is igazán tudom hogy melyiket használjam, melyik ujjamba harapjak?

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #67 Dátum: 2011, 09 28, 19:55:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A harmadik hozzászólásban(TOVI 2. hozzászólása) van a következő  mondat:
Egyetlen hatranya, hogy az usb mass storage supportot kivettek a kernelbol stabilitasi okok miatt, tehet a kulso SD-re masolni nem lehet masik geprol, nem mountolja fel.

Nem lehet hogy erről van szó?

Hm... akkor nem szóltam, azt hittem nélam a hiba :)
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #68 Dátum: 2011, 09 28, 21:00:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hm... akkor nem szóltam, azt hittem nélam a hiba :)

Közben utána olvastam XDA-n, másnál is előfordult ez, az európai mz601-es masináknál, írtam nekik, remélem javítják! :)
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #69 Dátum: 2011, 09 29, 09:32:31 »
Nos en hetvegere terveztem a tobb mint egy honapja gyurt xoom tuningolasat, de ugy latom csak root lesz belole, hard resettel. A gyari rendszer rojtosra szaggatja magat. Durvan gaz. Egy valag minden random kilep. Laggol a gyari bongeszoben a gepeles. :( kiabrandito..

Van ertelme belekezdenem? Nalunk en hasznalom netezesre, hasznalnam gammolasra, de nova2n kivul semmi nem jo rajta, amit jatszanek... viszont parom, meloban sok vacakkal jatszik. Pl bug village, amirol lattam, hogy nem a legjobb tiamattal. Ha telepitek parat.. ha meggondolom magam, milyen modon tudom a gyari 3.1et visszadobni? Europai fuggetlen 3G.
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #70 Dátum: 2011, 09 29, 10:34:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos en hetvegere terveztem a tobb mint egy honapja gyurt xoom tuningolasat, de ugy latom csak root lesz belole, hard resettel. A gyari rendszer rojtosra szaggatja magat. Durvan gaz. Egy valag minden random kilep. Laggol a gyari bongeszoben a gepeles. :( kiabrandito..

Van ertelme belekezdenem? Nalunk en hasznalom netezesre, hasznalnam gammolasra, de nova2n kivul semmi nem jo rajta, amit jatszanek... viszont parom, meloban sok vacakkal jatszik. Pl bug village, amirol lattam, hogy nem a legjobb tiamattal. Ha telepitek parat.. ha meggondolom magam, milyen modon tudom a gyari 3.1et visszadobni? Europai fuggetlen 3G.
A javított leírással működni fog A 3G. Kicsit visszább olvasol megtalálod a linket a gyári romról és a visszaállításról. Tovi linkelte . Kompromisszumokat kötni kell, valamiket nem fogsz tudni elérni a marketről, de akadnak nem fog a masina... Én pc-ről nem tudok a XOOM -rá másolni, mármint az sd-re, de a belső memora lehet, elvileg biztonsági okok miatt ez le van tiltva. Próbáld ki, ha nem tetszik vissza a gyári, de nem hinném, hogy visszateszed.  :D

Vki vmi használható navigációt tud esetleg rá? Offline lehetőleg. Kösz!
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #71 Dátum: 2011, 09 29, 19:37:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login

probléma megoldva! :D
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #72 Dátum: 2011, 09 30, 09:14:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A javított leírással működni fog A 3G. Kicsit visszább olvasol megtalálod a linket a gyári romról és a visszaállításról. Tovi linkelte . Kompromisszumokat kötni kell, valamiket nem fogsz tudni elérni a marketről, de akadnak nem fog a masina... Én pc-ről nem tudok a XOOM -rá másolni, mármint az sd-re, de a belső memora lehet, elvileg biztonsági okok miatt ez le van tiltva. Próbáld ki, ha nem tetszik vissza a gyári, de nem hinném, hogy visszateszed.  :D

Vki vmi használható navigációt tud esetleg rá? Offline lehetőleg. Kösz!

Őszinte leszek, az SD kártyára történő olvasást tökig lesz*rom, nincs is benne SDkártya. :D Bőven elég a 32giga. Bár ahogy látom rootoláshoz meg flasheléshez muszáj lesz. Addig átrakom a 8GB-set a telómból. Konzolból, meg szerintem biztos, hogy be lehet mountolni.

Mindenképpen teszek egy próbát. Ahogy évek óta sz*rakodok telefonokkal, és mint ahogy sokan itt, én is rájöttem többször, hogy két ugyan olyan típusú és ugyanakkori gyártású készülék között tonnányi különbség lehet. Ha teljesen ugyanazt csinálom mind a kettővel, az egyiken megy egy adott művelet a másikon egyáltalán nem. Vagy csak félig. :) Ígyhát remélem a xoom-al is így lesz és nálam nem lesznek gondok a játékokkal. Na nem én játszok velük, de lényeges, hogy egy "gamer" masina alkalmas legyen gamelni. Körbenézek addonok gyanánt is. Nem lehet valami akármi másra lecserélni a gyári launchert? Go launcher? :D Nagyon gáz, hogy se mappakezelés se asztal hozzáadása/törlése... Gáz. :)
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #73 Dátum: 2011, 09 30, 11:24:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ígyhát remélem a xoom-al is így lesz és nálam nem lesznek gondok a játékokkal. Na nem én játszok velük, de lényeges, hogy egy "gamer" masina alkalmas legyen gamelni. Körbenézek addonok gyanánt is. Nem lehet valami akármi másra lecserélni a gyári launchert? Go launcher? :D Nagyon gáz, hogy se mappakezelés se asztal hozzáadása/törlése... Gáz. :)

Kíváncsi leszek, hogy lesznek-e gondjaid a játékokkal, majd írd meg! A Go Launcher jelenleg nem meg a 3-as Androidon, de más launcherek igen. Én a gyári launchert használom, és fel van rakva még a FolderOrganizer-t, amivel ablakokba, könyvtárakba lehet rendezgetni az appjaidat, contaktokat, urleket, stb... Nagyon jó kis progi, bár eleinte szoknom kellet a konfigolását, szerintem lehetett volna azt egyszerűbbre is készíteni. De a végeredmény az, hogy pont úgy néz ki, mint ahogy szeretném/szeretem.

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #74 Dátum: 2011, 09 30, 17:09:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kíváncsi leszek, hogy lesznek-e gondjaid a játékokkal, majd írd meg! A Go Launcher jelenleg nem meg a 3-as Androidon, de más launcherek igen. Én a gyári launchert használom, és fel van rakva még a FolderOrganizer-t, amivel ablakokba, könyvtárakba lehet rendezgetni az appjaidat, contaktokat, urleket, stb... Nagyon jó kis progi, bár eleinte szoknom kellet a konfigolását, szerintem lehetett volna azt egyszerűbbre is készíteni. De a végeredmény az, hogy pont úgy néz ki, mint ahogy szeretném/szeretem.
Jelenkezni fogok! :P Hétvégén megcsinálom az egészet.
Amúgy én is simerem a folder organizert, de pl az is bugos a gyári rommal..... :) betábláztam kategorizálva a gamekat és ahol 5-nél több volt, ott csak az első 5 játékot tette be, de mindegyiket egyenként vagy 40-szer jó sűrűn, mindegy mit csináltam. :P Ezért lett elegem az egészből. Mellé még egy vagon játék nem is fu rajta.. pl BIA és a deadspace is fehér textúrákkla jelenik meg.. Mondta haverom, hogy valószínűleg drivergond és chainfire3d-vel editáljam, hogy ne tegrá, hanem mondjuk qualcomm-ot lásson, de bakker tényleg ennyire gáz, hogy a "legjobb" gépen nem fut az a mi a "régin" igen? :) Kifelyezetten idegesíő, hogy ezért a minőségért én kiadtam 140ezret. Kicsit bánom, hogy nem ipad2-t vettem 120-ért ami mérföldekkel optimalizáltabb, mint tudjuk....... Egyedü a b*zi szabványcsatlakozója miatt nem vettem azt... De már kicsit kezdem megbánni... :P Hétvégén kiderül mivan.
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1