2024, 03 28, 22:53:03

Szerző Téma: Xoom Root és ROM - hogyan?  (Megtekintve 124291 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #75 Dátum: 2011, 09 30, 17:54:49 »
A chainfire3D megoldja a texturagondokat, viszont csak portrait modban fut a jatek (dead space), erre meg nem talaltak megoldast...

You are not allowed to view links. Register or Login

Egyebkent a jatekfejlesztoket szidjatok, akik ba...nak atportolni Tegra2-re a mar kiadott jatekokat, itt nem a Moto a bunos....  Viszont bosszanto, az teny.

Nem elérhető cserebogar23

  • Hozzászólások: 47
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4
  • Skype: cserebogar23
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #76 Dátum: 2011, 10 01, 12:15:38 »
Itt az új Market! Mindenkinek ajánlom.Link   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #77 Dátum: 2011, 10 01, 12:47:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A chainfire3D megoldja a texturagondokat, viszont csak portrait modban fut a jatek (dead space), erre meg nem talaltak megoldast...

You are not allowed to view links. Register or Login

Egyebkent a jatekfejlesztoket szidjatok, akik ba...nak atportolni Tegra2-re a mar kiadott jatekokat, itt nem a Moto a bunos....  Viszont bosszanto, az teny.

Fontos kérdés! :D Most jöttem rá, hogy nem tudok adatmenteni. Mybackuppro-t jobban szeretem, mint a titaniumot, de egyik sem tudja lementeni a programok (többeközött játékok) adataid. Mert ugye gondolom ahhoz root kéne. Namost, ahogy látom, a root el is tűnik ha hagyom bebootolni fastboot-nál. Ergo most gyakorlatilag lehetetlen root-ot varázsolnom rá, hogy lementhessem az adatainkat, mielőtt újragyalulom az egészet? :\
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #78 Dátum: 2011, 10 01, 16:01:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fontos kérdés! :D Most jöttem rá, hogy nem tudok adatmenteni. Mybackuppro-t jobban szeretem, mint a titaniumot, de egyik sem tudja lementeni a programok (többeközött játékok) adataid. Mert ugye gondolom ahhoz root kéne. Namost, ahogy látom, a root el is tűnik ha hagyom bebootolni fastboot-nál. Ergo most gyakorlatilag lehetetlen root-ot varázsolnom rá, hogy lementhessem az adatainkat, mielőtt újragyalulom az egészet? :\

nem vagom....
Akkor most stock romot hasznalsz az alapkernellel?  Vagy hogy erted hogy eltunik a root fastbootnal???
 

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #79 Dátum: 2011, 10 01, 18:03:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nem vagom....
Akkor most stock romot hasznalsz az alapkernellel?  Vagy hogy erted hogy eltunik a root fastbootnal???
 

Már lényegtelen a probléma! :) Le van tudva, már sima Rootolásnál is hardresetelte a gépet így esélyem nem volt lementeni az amúgy fontosnak vélt adatokat.... F*sza, ezt azért oda lehetne írni. Én azért akartam rootolni, hogy lementhessem a dolgaimat. Erre a rootolás megoldva ezt legyalulta az egész táblagépet.

De mindegy is, túl vagyok az egészen, este majd le lesz tépve a tököm, ha kiderül, hogy az egészet úgy-ahogy van leformáztam, minden adattal és képpel együtt. Nagy része rengeteg munkát fog okozni a többi pedig egy vagon családi stb-stb kép, és amit amúgy menteni akartam az a programok. Gondolta a fr*nc hogy egy mezei root még a fájlokat is letasszítja.... Na mindegy. Túl vagyok a dolgon, felkészültem a halálra. :D

Feltettem a tiamat romot. Szépvót jóvót. A maga nemében gyors. Deee 1.5-re húzva gyakorlatilag nem érzek változást. A gyári launcher továbbra is "kenődik a képen". :) Mint egy 23 éves leszedált laptop elöregedet képernyője, amikor húzom az egeret, olyna, mint ha direkt "smooth" efekttel húznám. :) Jó meg minden a xoom, de amúgy egy roh*dt igénytelen kivitel.

A tiamat rommal túrkálva a rendszert, gyakorlatilag nem észlelek olyan marhanagy változást. Persze a simább mégsimább lett, de a lényeg, hogy nem érte meg az egészet.. Ha nem vette volna el ez a mai nap a kedvemet az élettől, visszatenném a gyárit. De majd egyszer máskor. Egy darabig odaadom a páromnak, látni se akarom. Jó hír, viszont, hogy a Defy-re van egy új cMiui rom, amivel quadrantban hidegindításra 2500-at kapott. :P És tényleg cefetül gyors. Foglalkozok inkább azzal, az lenyugtat. Minden esetre köszönöm a segítségeket, nem akartam senkit megbántani/leszólni, köszönöm a leírásokat is. Ha lenyugodtam, visszatérek, hátha lesz valami "értelmes változás..

JA! és még egy észrevétel. Arról volt szó, hogy a külső SD-t nem lehet gépről látni. Namost én akár debugging akár bármilyen módon kötöm a táblát a gépre, nem kapok média nézeet.. Nem tudok rá másolni. :) Erre még kérnék egy választ, ha van. :P Köszönöm!
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #80 Dátum: 2011, 10 01, 19:41:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már lényegtelen a probléma! ...

De lett másik gond. Leszedtem a gyári romot a motodev oldaláról. Független, eu, 3G változat.

Recovery-be beléptem. Wipe, aztán install zip... kiír 4 sort, és azonnal rávágja, hogy 'Aborted" ... Annyit se ír, hogy mukk, csak hogy abort... Ígyhát nem tudom mi a baja vele... Letöltöttem, rátettem egy az egyben és telepítetem volna, de ez van. Most szétbontotam a zip-et és IMG fájlok vannak benne. Azokat kéne rátaszítanom adb-vel, egyenként ahogy a rootolásnál a recovery.img-t? És ha igen, milyen sorredben? Stbsb. :)
Köszöntem előre is!
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #81 Dátum: 2011, 10 01, 21:02:03 »
Az osszes img-t bemasolod az adb konyvtarba, azt flesseled eloszor.... Aztan szep sorjaban a tobbit....
Dreamie-vel vegigcsinaltuk, visszamegy tokeletesen.
A legvegen az OEM lock parancsnal van nemi problema, ugy nem indult el tobbe, de az oem unlock megoldotta....


fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash userdata userdata.img
fastboot erase cache
fastboot oem lock

Nem elérhető zus

  • Hozzászólások: 32
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Tab
  • PDA ROM: XXJM6
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #82 Dátum: 2011, 10 01, 23:57:11 »
Köszi a leírást, nekem is kitűnően működött a rootolás, meg ez a Tiamat 2.2.1. Ma délelőtt zúztam le, azóta ezt a Tiamatot gyúrom. Én mindössze azt vettem észre, hogy az elején a bootoláskor, mikor a Motorola logó látszik, néha flickerek vannak, összetörik a kép, mintha egy régi tévét néznék, mikor hajszárítóznak mellette. Amikor a tengervizes hullámzás bejön, onnantól már semmi gond nincs, megy a gép, mint az ágyba censored ás. Ha más gond nem lesz vele, nem fog érdekelni ez a flickerezés.

Egy előző hozzászólónak: a külső SD kártya MicroSD, meg external1, meg ilyen neveken fut a gépen, függően attól, hogy milyen progival nézzük a file szerkezetet. Külső gépről (PC) meg csak ebben a barom MTP formában lehet látni a gépet.

Ha valaki Windows XP-ről akarja rootolni a gépet, annak pár dolgot hadd mondjak. Otthon 3 különböző Windows XP-s gépet próbáltam, míg az egyikről tudtam rootolni. Mindnél más sorrendben ügyködtem a MotoHelper driverrel. Mivel nem tudom, hogy ez a driver hova eszi be magát az XP registrybe, esélyem sem volt arra, hogy kigyomláljam az összes bejegyzését.

Tehát: először Restore pontot kell létrehozni. Aztán jöhet a MotoHelper, majd REBOOT WIN XP ! A MotoHelper ezt nem ajánlja fel ! Ha ekkor a Xoomot rádobjuk a frissen installált MotoHelperre, akkor az nem fogja megtalálni a Xoomot USB debug módban és onnantól kakukk. A driver a registrybe beírja, hogy nem talált semmilyen MTP vagy ADB eszközt és aztán lehet hőmérőzni azon, hogy mit és hova vésett be. Esélytelen. Ha mégis így járnánk, akkor a Restore ponttal vissza lehet hozni a MotoHelper előtti állapotot.

Valaki azt írta korábban, hogy a Xoom igénytelen ? fapados ? valami ilyesmit. A Xoomnak három baja van szerintem: az egyik, hogy ilyen bénán (MTP módban) lehet csak a Windows XP-hez kötni (Win 7-et nem ismerem, ott lehet, hogy kap már drive betűt), aztán, hogy a jó kis kétmagos processzorával natívan nem tud divx-et és mp4-eket lejátszani (ellentétben a jóval gyengébb Galaxy Tabbal), végül, nem lehet vele telefonálni (mint a Galaxy Tabbal - persze a két gép más-más kategória, de a Xoomnál is meg lehetne csinálni, hogy headsettel lehessen telefonálni).

Végül egy kérdés: mivel lehet beállítani azt, hogy a Tiamatos Xoomom a képernyőt ne 97%-kal használja, hanem kevesebbel ? A fényerő automatikusra van állítva és nem világít százezerrel. Az akku használatnál a rendszer kiírja, hogy a gép mindent 3-5-6%-kal használ, kivéve a képernyőt. Azt 95-97%-kal. Ezt hogyan lehet lecsökkenteni ? Korábban valaki azt véste, hogy neki a rendszer 66% használatot írt ki. Azzal már én is kiegyeznék.

Nem elérhető zus

  • Hozzászólások: 32
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Tab
  • PDA ROM: XXJM6
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #83 Dátum: 2011, 10 02, 12:16:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...jöhet a MotoHelper, majd REBOOT WIN XP ! A MotoHelper ezt nem ajánlja fel ! Ha ekkor a Xoomot rádobjuk a frissen installált MotoHelperre, akkor az nem fogja megtalálni a Xoomot USB debug módban...

Bocsi, tegnap éjfél körül már lassan forgott az agyam, most meg már nem tudom visszamenőlegesen módosítani a korábban leírottakat. Tehát az idézett gondolat helyesen:

"...jöhet a MotoHelper, majd REBOOT WIN XP ! A MotoHelper az installálása után nem ajánlja fel a REBOOT-ot ! Ha a Xoomot REBOOT NÉLKÜL rádobjuk a frissen installált MotoHelperre, akkor az nem fogja megtalálni a Xoomot USB debug módban..."

Mégegyszer, elnézést.

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #84 Dátum: 2011, 10 02, 12:51:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy előző hozzászólónak: a külső SD kártya MicroSD, meg external1, meg ilyen neveken fut a gépen, függően attól, hogy milyen progival nézzük a file szerkezetet.
...
Valaki azt írta korábban, hogy a Xoom igénytelen ? fapados ? valami ilyesmit.
...

A tegnapi csőd után, lenyugodva, többször is csináltam hard resetet, 4. alkalommal olyan rendszert kaptam ami már jobban mutatja a tiamat előnyeit. :) Franc tudja miért, én minsen készülékemnél minden telepíésnél szoktam hard resetet csinálni, törölni a beattery, és cache logokat.... Mindegy. Most már be van lakva rendesen, nagyjából minden feltelepítettem. Már a PC is látja.

ZUS: Köszönjük amúgy a WIN XP-s kiegészítést, ez is fontos lehet, bár amióta telefonokkal  censored ozok, ez alap volt win alatt. :P Előbb driver+reboot utána a kütyü. Hányszor kellett emiatt reinstallálni a windózt. :D
Amúgy win7 alatt is csak mint médiaeszköz látni. :\ Ez baromi nagy gáz szerintem. De mindegy.

OFF
Többek között én is neveztem a xoom-ot egy halott gépnek. De igazából az android rendszerrel van a baj. Miaz, hogy a deadspace kijön egy erős gépre (xperia play) és egy csilliárdszor izmosabb masinán (xoom) nem jó a grafika és ezért NEKEM mint felhasználónak, aki fizetett a készülékért nem is kevés pénzt, kell rootolgatnom és szimuláltatnom az "izmos" gépemet "gyengébbnek", hogy játszhassak egy játékkal.

Nna mindegy. :) Ez már csak az én kényelmességem. Tech függő vagoyk, de már nagoyn meguntam az évek alatt, hogy mindig nekem kellett tuningolnom a masináimat. Most végre vagyok olyan helyzetben, hogy megvesgyem "a csúcsot, az álmot" erre ezt kapom. :) Kifzettem érte 140-et, vettem hozzá 10-ért eredeti motorola okot.. És ez van. Én nem vagyok samsung párti, de mikor rendeltem gsmlineről a xoom-ot, 120-ért vol fent az S2.. spóroltam volna 30ezret, ha azt veszem és nem lenne ennyi bajom. :) Főleg azért, mert egy nyamvadt adatkábeles töltővel kiszúrták a szememet. Se füles, se moorola tok, se hdmi kábel.. csúcs gép és még költhetek a 10ezres tokon kívül minimum 30-at, hogy jó legyen az életem. kábel, egér, bill.. ha s2-t veszek ezek eszembe se jutnának, kisebb készüléken játszani és gépelni is könnyebb.. :] És az S2 legalább samoledes, nem "elavult" lcds..
Érted? Ezért mondom azt, amit. :)
De amúgy szeretem a xoom-ot, csak ha visszaléphetnék 1 hónappal, nem venném meg újra. példának okáért azért sem, mert pl quadrantban 1500pontnál még soha nem kapott többet. A defy-m kap most 2500-at... :)
/OFF
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #85 Dátum: 2011, 10 02, 13:53:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A chainfire3D megoldja a texturagondokat, viszont csak portrait modban fut a jatek (dead space), erre meg nem talaltak megoldast...

You are not allowed to view links. Register or Login

Egyebkent a jatekfejlesztoket szidjatok, akik ba...nak atportolni Tegra2-re a mar kiadott jatekokat, itt nem a Moto a bunos....  Viszont bosszanto, az teny.

Tiamat rom, chainfire3D, qualcomm: Álló módban, de amúgy tökéletesen fut. Kényelmetlen, de ez van. Viszont motoDefy-re is feltetem a deadspacet, chainfire3D-t belőttem szintén qualcomm-ra és azon tökéletesen fut minden tekintetben. :) Fektetve, akadás nélkül és teljesen élvezhetően. Egyet hiányolok. Defy-n nincs tv out. Ha lenne, a xoom repülne is eladó sorba. :)
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető zus

  • Hozzászólások: 32
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Tab
  • PDA ROM: XXJM6
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #86 Dátum: 2011, 10 02, 21:21:22 »
Figyi Zagor, remélem, hogy majd jönnek ki jobb főzött romok és azokkal sok probléma megoldódik. Arra próbáltam meg korábban én is rávilágítani, hogy itt egy izmos gép és egy csomó dolgot okosba' kell hozzá megcsinálni. Remélem azért ez nem marad így. Nekem azért tetszik a gép, különösen a kiaknázandó képességei.

Mégegyszer: tudja valaki, hogyan lehet a képernyő energiafelhasználását csökkenteni ?

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #87 Dátum: 2011, 10 02, 21:34:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Figyi Zagor, remélem, hogy majd jönnek ki jobb főzött romok és azokkal sok probléma megoldódik. Arra próbáltam meg korábban én is rávilágítani, hogy itt egy izmos gép és egy csomó dolgot okosba' kell hozzá megcsinálni. Remélem azért ez nem marad így. Nekem azért tetszik a gép, különösen a kiaknázandó képességei.

Mégegyszer: tudja valaki, hogyan lehet a képernyő energiafelhasználását csökkenteni ?
Remelem en is. Elvileg amit tudni az android 4.0rol, elvileg minden ilyen problemat megond majd. Csak egy platformra kell a fejlesztoknek irniuk es minden keszuleken felbontas es hardverfuggetlenul fut. :) Remelem igy lesz. Amugy en is nagyon imadom a xoomot, tenyleg jo. Foleg, hogy a motorola mar google tulajdon, talan elsoranguan a legfrissebbet kapja majd mindenbol. ;P
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #88 Dátum: 2011, 10 02, 23:16:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mégegyszer: tudja valaki, hogyan lehet a képernyő energiafelhasználását csökkenteni ?


Miert akarod csokkenteni??  Azt jelenti, hogy a rendszerednek a 100%-os energiafogyasztasabol 96%-ot a kepernyo fogyasztotta el, a tobbi rendszerelem a maradek par szazalekot....  Es ez teljesen jo, sot kiemelkedoen jo ertek.....
A fenyerocsokkentesen kivul mast nem tehetsz egyebkent.

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #89 Dátum: 2011, 10 02, 23:28:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Figyi Zagor, remélem, hogy majd jönnek ki jobb főzött romok és azokkal sok probléma megoldódik. Arra próbáltam meg korábban én is rávilágítani, hogy itt egy izmos gép és egy csomó dolgot okosba' kell hozzá megcsinálni. Remélem azért ez nem marad így. Nekem azért tetszik a gép, különösen a kiaknázandó képességei.

Mégegyszer: tudja valaki, hogyan lehet a képernyő energiafelhasználását csökkenteni ?

Talán jó lesz neked( leírás hozzá: You are not allowed to view links. Register or Login ). You are not allowed to view links. Register or Login

Itt lehet nézelődni, sok érdekeset lehet találni!
You are not allowed to view links. Register or Login
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető zus

  • Hozzászólások: 32
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Tab
  • PDA ROM: XXJM6
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #90 Dátum: 2011, 10 06, 11:34:49 »
Tiamat 2.2.1-gyel van egy apró gondom. Úgy viselkedik, mintha a különböző hozzárendelések közül párat elfelejtett (?) volna. Tehát: bemegyek egy filemanagerbe, mondjuk rábökök egy mp3-ra, erre a képernyő fényereje visszább megy, úgy néz ki, mintha a rendszer gondolkodna, aztán így marad minden addig, míg megint rábökök a képre. Ekkor visszajön a normál fényerő és kész. Nem történik semmi. Nem fagy ki a rendszer, bármit lehet vele dolgozni. Éppencsak nem működnek a hozzárendelések. Pedig korábban felajánlotta, hogy ha az mp3-at, videot, stb. le akarom játszani, akkor melyik progival szeretném megtenni. Vagy csak én vagyok a béna és nem állítottam be valamit ?

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #91 Dátum: 2011, 10 06, 16:50:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tiamat 2.2.1-gyel van egy apró gondom. Úgy viselkedik, mintha a különböző hozzárendelések közül párat elfelejtett (?) volna. Tehát: bemegyek egy filemanagerbe, mondjuk rábökök egy mp3-ra, erre a képernyő fényereje visszább megy, úgy néz ki, mintha a rendszer gondolkodna, aztán így marad minden addig, míg megint rábökök a képre. Ekkor visszajön a normál fényerő és kész. Nem történik semmi. Nem fagy ki a rendszer, bármit lehet vele dolgozni. Éppencsak nem működnek a hozzárendelések. Pedig korábban felajánlotta, hogy ha az mp3-at, videot, stb. le akarom játszani, akkor melyik progival szeretném megtenni. Vagy csak én vagyok a béna és nem állítottam be valamit ?

Nekem is ilyen, fogalmam sincs mi a megoldas, hol lehet a hozzarendeleseket megnezni...  En az adott app-bol nyitom meg amit akarok....

Nem elérhető vmack

  • Hozzászólások: 43
  • PDA: HTC Artemis iPhone 2G
  • PDA ROM: BLACK & BLUE v5.0 ROM WM6.1 CE OS 19716
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #92 Dátum: 2011, 10 09, 17:54:27 »
Feltettem a legfrissebb Tiamat Xoom Rom 2.2.2 rom ot.
Gyors mint a szélvész, a wifi rendben működik de a T Mobilos hálózatra nem akar felmenni.
A Tiamat Settings mindig kiugrig, és se a kártyára se a belső memóriára nem lehet sem usb-n sem ftpn fájlokat felmásolni. Ezt leszámítva működik rendesen.

Azt a fájlt amivel a 3G modemet működésre lehet bírni elkérhetném?
pub(ide jön a kukac)kedvencdoki(ide meg a pont)hu
köszi

Nem elérhető vmack

  • Hozzászólások: 43
  • PDA: HTC Artemis iPhone 2G
  • PDA ROM: BLACK & BLUE v5.0 ROM WM6.1 CE OS 19716
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #93 Dátum: 2011, 10 09, 18:14:20 »
A mobilinternet egyszer csak elindult :)
már csak a másolás hiba ami zavaró.

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #94 Dátum: 2011, 10 09, 19:25:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mobilinternet egyszer csak elindult :)
már csak a másolás hiba ami zavaró.

Olvass vissza, Dreamie belinkelte a megoldast.

Nem elérhető supercharley

  • Hozzászólások: 48
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Xoom, Motorola Defy, ZTE Blade
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #95 Dátum: 2011, 10 10, 09:46:56 »
Új ROM! TIAMAT 2.2.2
Itt van: You are not allowed to view links. Register or Login

Most próbálgatom. Az előző romommal(3.1-es rootolt) pl. nem ment a 9mm című játék. Ezzel kapásból indul, de még sok dolgot kell kipróbálnom hogy véleményt tudjak mondani.
Próbáljátok Ti is!

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #96 Dátum: 2011, 10 10, 15:43:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Új ROM! TIAMAT 2.2.2
Itt van: You are not allowed to view links. Register or Login

Most próbálgatom. Az előző romommal(3.1-es rootolt) pl. nem ment a 9mm című játék. Ezzel kapásból indul, de még sok dolgot kell kipróbálnom hogy véleményt tudjak mondani.
Próbáljátok Ti is!
Kérdés! A Bugs Village megy rajta? :) Free, marketból. Plz próbáld ki, ha megy akkor én is teszek egy próbát. Az előző Tiamat van most fent nálam, és nem engedi feltenni. Market nem mutatja. Ha kicsavarom az install apk-t és felteszem, akkor azt írja, hogy van update, updatelni kell.. rányomok, hogy ok, erre átugrik marketra megint, ott meg írja, hogy ilyen alkalmazás nincs. :\ Gyári szofttal tökéletesen ment. :)
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető keelman

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Android, Wayteq X850 Igo Primo
  • PDA: LG G3
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #97 Dátum: 2011, 10 10, 18:43:11 »
Üdv Mindenkinek!

Két hete jutottam hozzá saját Xoomomhoz. Az itt leírtak alapján felraktam rá a Tiamat 2.2.1 Romot. Köszönet Tovi-nak az  #55 válaszában leírt részletes útmutatóhoz+a progikhoz.  :taps:
Így főzött rommal sokkal több lehetőség van benne, mint alapból.
Még nem ismerem az összeset, ezért lenne pár kérdésem, biztosan tudtok segíteni:
Olvastam, hogy külső vinyót is lát usb-n keresztül. Kell a vinyóhoz táp, vagy használhatok olyat is ami az usb-n keresztül kapja az áramot?
Létezik olyan filemanager progi a Xoomra, amivel szerkeszthetem a memóriakártya tartalmát?

Előre is köszönet!

Üdv: Tamás
Ha nyakig ülsz a sz..ban örülj, hogy nem hullámzik!

Nem elérhető vmack

  • Hozzászólások: 43
  • PDA: HTC Artemis iPhone 2G
  • PDA ROM: BLACK & BLUE v5.0 ROM WM6.1 CE OS 19716
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #98 Dátum: 2011, 10 10, 20:16:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vki vmi használható navigációt tud esetleg rá? Offline lehetőleg. Kösz!

az iGOMyWay_v8.4.3.179971 320x480 majdnem teljes képernyőben fut.

Nem elérhető vmack

  • Hozzászólások: 43
  • PDA: HTC Artemis iPhone 2G
  • PDA ROM: BLACK & BLUE v5.0 ROM WM6.1 CE OS 19716
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #99 Dátum: 2011, 10 10, 20:17:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvass vissza, Dreamie belinkelte a megoldast.

Köszi, meg is csináltam.