2024, 04 26, 07:01:16

Szerző Téma: Xoom Root és ROM - hogyan?  (Megtekintve 125022 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #300 Dátum: 2012, 02 08, 13:57:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali
Mostanság vettem egy xoomot (sztem ez a legjobb :ok: ) és nagyon be jön. Csak 2 kérdésem lenne. Tudtok valami linked sygic aurára mert volt egy mobilos verzióm de az nem megy és még egy kérdés megéri rootoltra váltani sokat javít? mert nekem így is elég jónak tűnik eddig.

You are not allowed to view links. Register or Login

Parancsolj! Virágboltit nem tudok.
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #301 Dátum: 2012, 02 11, 20:06:38 »
Sziasztok.
Csak egy kérdésem lenne mielőtt belevágok a frissítés. Ha lefrissítem 4.0-ra és rootolm később vissza lehet úgy állítani a rendszert hogy a garancia nem vesszen el? Vagy lőttek a garinak? Köszi,   :hmm:

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #302 Dátum: 2012, 02 11, 21:15:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Csak egy kérdésem lenne mielőtt belevágok a frissítés. Ha lefrissítem 4.0-ra és rootolm később vissza lehet úgy állítani a rendszert hogy a garancia nem vesszen el? Vagy lőttek a garinak? Köszi,   :hmm:
Az ICS alapból rootolt és igen, bármikor visszaállíthatod gyárira.

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #303 Dátum: 2012, 02 11, 21:33:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az ICS alapból rootolt és igen, bármikor visszaállíthatod gyárira.

Köszönöm a gyors választ akkor én átállok az icsre  :taps:

Nem elérhető oldgeorge

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X950 bt
  • PDA: Motoola Xoom
  • PDA ROM: ICS Eos 1.0.0
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #304 Dátum: 2012, 02 12, 09:54:15 »
Sziasztok!
Most tettem fel EOS-os ICS-t , és tényleg nagyon tetszik, csak  sms-t nem tudok fogadni akár melyik app-ot szedtem le marketról nem  müxik.
Plussz egy láma kérdésem volna, host kábel csatlakortatást hol kell engedélyezni?
Előre is kösz a segítséget!
A sinekre kötözött ember mosolya nem mindig őszinte

Nem elérhető hynar

  • Hozzászólások: 253
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC10
  • PDA ROM: Viper10
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #305 Dátum: 2012, 02 12, 15:23:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Most tettem fel EOS-os ICS-t , és tényleg nagyon tetszik, csak  sms-t nem tudok fogadni akár melyik app-ot szedtem le marketról nem  müxik.
Plussz egy láma kérdésem volna, host kábel csatlakortatást hol kell engedélyezni?
Előre is kösz a segítséget!

Szia,
SMS-re elvilegYou are not allowed to view links. Register or Loginlesz a megoldás (nem próbáltam ki mert nem használom rajta az sms-t).
Ha 1.0-s EOS-t használsz, You are not allowed to view links. Register or Login verzió. ha újabbat használsz, akkor nézd a fő thread-et (vigyázz, valamiért nem a kezdő postban teszi ki a frissítéseket, hanem a végére rakja!)
(mielőtt kipróbálod csinálj nandroid backupot, hogy vissza tudj állni ha esetleg nem muzsikál megfelelően!)


Host engedélyezés nálam automatikusan működik, a nélkül hogy bekapcsolnám bárhol (küldő perifériát rácsatt, és felismeri)

have fun!  :ok: :taps:

Nem elérhető oldgeorge

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X950 bt
  • PDA: Motoola Xoom
  • PDA ROM: ICS Eos 1.0.0
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #306 Dátum: 2012, 02 12, 15:50:48 »
Kösz a gyors segítséget megpróbálom.
A sinekre kötözött ember mosolya nem mindig őszinte

Nem elérhető oldgeorge

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X950 bt
  • PDA: Motoola Xoom
  • PDA ROM: ICS Eos 1.0.0
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #307 Dátum: 2012, 02 12, 20:20:33 »
Megcsináltam, és működik rendesen! Köszönöm a gyors segítséget!  :taps:
A sinekre kötözött ember mosolya nem mindig őszinte

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #308 Dátum: 2012, 02 17, 20:11:21 »
Most olvasom, hogy már ősztől el is érhető lesz számunkra az ICS. Nem semmi! Valaki meg tudná mondani, hogy egy oprendszerrel, amely már hosszú hetek óta fut néhány tehetséges és alkotó kedvű embertársunk áldásos tevékenységének köszönhetően, egy világcég (ne is beszéljünk arról hogy a motorola már maga a google) mit csinál addig? Vajon milyen üzletpolitikai kérdések ezek? Vagy csak annyi, hogy teszem azt egy esetleges júliusi új készüléket gyorsan megvegyenek és ne várjanak a régi készülékük frissítésére?

Nem elérhető Pankrátor

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Moto xoom, xperia arc s
  • PDA ROM: gyári
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #309 Dátum: 2012, 02 17, 23:13:47 »
Sziasztok.
Lenne egy láma kérdésem USB host kezeli a háttértárakat? Mert az ok hogy a fényképezőgépet Igen de a 4gb-os pendrivot nem tom rá hergelni.

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #310 Dátum: 2012, 02 18, 12:24:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy már ősztől el is érhető lesz számunkra az ICS. Nem semmi! Valaki meg tudná mondani, hogy egy oprendszerrel, amely már hosszú hetek óta fut néhány tehetséges és alkotó kedvű embertársunk áldásos tevékenységének köszönhetően, egy világcég (ne is beszéljünk arról hogy a motorola már maga a google) mit csinál addig? Vajon milyen üzletpolitikai kérdések ezek? Vagy csak annyi, hogy teszem azt egy esetleges júliusi új készüléket gyorsan megvegyenek és ne várjanak a régi készülékük frissítésére?

Ez sajnos üzleti, amiben nincs beleszólásunk... Én azt mondom, hogy tedd fel ezt, ha nem akarsz várni, nagyon bevált nekem.
You are not allowed to view links. Register or Login
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #311 Dátum: 2012, 02 18, 12:27:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Lenne egy láma kérdésem USB host kezeli a háttértárakat? Mert az ok hogy a fényképezőgépet Igen de a 4gb-os pendrivot nem tom rá hergelni.

Drive Mount nekem bevált vinyókhoz is jó.
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #312 Dátum: 2012, 02 18, 16:36:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez sajnos üzleti, amiben nincs beleszólásunk... Én azt mondom, hogy tedd fel ezt, ha nem akarsz várni, nagyon bevált nekem.
You are not allowed to view links. Register or Login

Persze, ismerem nekem is ez van fenn, köszöm. Csak annyira megdöbbentem, hogy nem tudtam magamban tartani...

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #313 Dátum: 2012, 02 18, 17:31:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze, ismerem nekem is ez van fenn, köszöm. Csak annyira megdöbbentem, hogy nem tudtam magamban tartani...

Sajnos ez van a Motorola is elkezdte ontani magából a készülékeket, a supportot meg leszarják még jobban... Htc is ugyanez, kicsivel jobb supporttal, ebből van a nagy profit, vegyél új telcsit , ha frissebb rendszert akarsz... Az volna az igazi, ha legalább 2 évig lenne support, és időben jönne, és a telefonokat is kB 1-2 évente adnának ki. Nézd meg, kijött a xoom utána nem sokkal a xoom 2 meg a 7 colos asszem, kijött a razr, eltlt 3 hónap már Razr maxxról lehetett hallani és még is jelent, stb... Sajna ez az irány...  :hmm:
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #314 Dátum: 2012, 02 18, 18:50:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos ez van a Motorola is elkezdte ontani magából a készülékeket, a supportot meg leszarják még jobban... Htc is ugyanez, kicsivel jobb supporttal, ebből van a nagy profit, vegyél új telcsit , ha frissebb rendszert akarsz... Az volna az igazi, ha legalább 2 évig lenne support, és időben jönne, és a telefonokat is kB 1-2 évente adnának ki. Nézd meg, kijött a xoom utána nem sokkal a xoom 2 meg a 7 colos asszem, kijött a razr, eltlt 3 hónap már Razr maxxról lehetett hallani és még is jelent, stb... Sajna ez az irány...  :hmm:

Sajna igen. És mélyebben ne is menjünk bele. Nem jó irányban halad a világ.

Nem elérhető speaky6

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: i9070xxlq4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #315 Dátum: 2012, 02 18, 20:46:59 »
Valaki segítsen!!! Megállt a rootolás a rootmyxoom programmal és most csak a kezdő képernyő van (Dual core technology irja ki)!!!! :'( Hogyan tudnám ismét életre kelteni?????KEzdő vagyok táblából szájbarágósan ha lehet!!! :ima:

Nem elérhető hynar

  • Hozzászólások: 253
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC10
  • PDA ROM: Viper10
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #316 Dátum: 2012, 02 18, 22:05:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki segítsen!!! Megállt a rootolás a rootmyxoom programmal és most csak a kezdő képernyő van (Dual core technology irja ki)!!!! :'( Hogyan tudnám ismét életre kelteni?????KEzdő vagyok táblából szájbarágósan ha lehet!!! :ima:

aj-aj... nem akarok vészmadárkodni, de a fent említett program thread-jét már elég régenYou are not allowed to view links. Register or Login az xda-n, mert nagy volt benne a rizikó faktor...

ADB látja a géped még?
ha bekapcsolás után nyomsz egy "hangerő fel" gombot, akkor elindítja a fastbootot?
az első hozzászólásban lévő folyamatot megpróbáltad?

Nem elérhető speaky6

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: i9070xxlq4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #317 Dátum: 2012, 02 18, 22:37:11 »
aj-aj... nem akarok vészmadárkodni, de a fent említett program thread-jét már elég régen lezárták az xda-n, mert nagy volt benne a rizikó faktor...

ADB látja a géped még?
ha bekapcsolás után nyomsz egy "hangerő fel" gombot, akkor elindítja a fastbootot?
az első hozzászólásban lévő folyamatot megpróbáltad?

Ha a hangerő fel gombot megnyomom akkor ezt írja ki:
Starting fastboot protocol support.
bekapcsolós után hangerő le gombra behozza a: Recovery, RSD, Fastboot pontokat ennyi.... :'(


Nem elérhető speaky6

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: i9070xxlq4
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #318 Dátum: 2012, 02 18, 22:45:23 »
Ezt csináltam végig de nem jött be a superuser ikon! :'(

You are not allowed to view links. Register or Login




Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #319 Dátum: 2012, 02 19, 20:16:33 »
Sziasztok. Aki látta már Asuson a MyWater live wallpapert és tetszik neki, akkor számára itt a lehetőség. A lényeg az, hogy ez egy világos, az ikonokat gyönyörűen láttató teszetős kis wallpaper. Az akku töltöttségi szintje szerint áll be a vízszint.

You are not allowed to view links. Register or Login


Tiamatosoknak a MyWater_signed.apk-ra van szükségük. Én ICS alatt használom. Be kell tenni a system\app mappába és a jogosultságokat beállítani. ( Nálam először, ha a szokásos módon a "Háttérkép beállítása" jóváhagyással akartam beállítani, akkor hibával leállt. Többször próbálkoztam és amikor meguntam és vissza akartam térni az asztalra egyből a gombbal, akkor a legnagyobb csodálkozásomra már ez volt a hátterem. Szépen és gyorsan működik, de ami a lényeg, hogy szerintem praktikus és jól használható.

XDA: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető hynar

  • Hozzászólások: 253
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC10
  • PDA ROM: Viper10
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #320 Dátum: 2012, 02 20, 23:12:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
aj-aj... nem akarok vészmadárkodni, de a fent említett program thread-jét már elég régen lezárták az xda-n, mert nagy volt benne a rizikó faktor...

ADB látja a géped még?
ha bekapcsolás után nyomsz egy "hangerő fel" gombot, akkor elindítja a fastbootot?
az első hozzászólásban lévő folyamatot megpróbáltad?

Ha a hangerő fel gombot megnyomom akkor ezt írja ki:
Starting fastboot protocol support.
bekapcsolós után hangerő le gombra behozza a: Recovery, RSD, Fastboot pontokat ennyi.... :'(

...és a hangerő le után be tudsz lépni a recoverybe? az már fél siker lenne...

Nem elérhető cooling

  • Hozzászólások: 90
  • PDA: HTC HD2
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #321 Dátum: 2012, 03 06, 19:56:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam egy kicsit érzékenyebb az érintésre (lapozásnál) és egy kicsit gyorsabban is pörgeti az oldalakat. De a "rezzenésmentes" lapozás továbbra is vágyálom.

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #322 Dátum: 2012, 03 26, 22:10:28 »
Szép estét kívánok mindenkinek.
Erősen gondolkozom egy xoom megvételén de előtte rákérdeznék néhány dologra. Mivel sokat utazom próbálnám kiváltani a laptop cipelését egy ilyen készülékkel, leginkább film sorozat nézésre, illetve wifi netezésre. Így a kérdésem az lenne.
Mennyire szereti a gép a külső nem külső tápos wincsesztereket pl samsung 500gb vinyó állítólag alacsony az áramfelvétele, illetve hogyan boldogul a gép a videók lejátszásával kapcsolatosan. Gondolok itt a hdmi kimenetre, mennyire használható pl 1080p filmek nézésére.
Illetve van itt valakinek tapasztalata xoom2 vel? Megéri esetleg az a plusz 20000ft-ot?
előre is köszönöm a válaszokat.

   Kuszi

Nem elérhető Dreamie

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Motorola RAZR, Motorola xoom
  • PDA ROM: Team EOS XOOM ICS 4.0.3 umts_everest MZ601
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #323 Dátum: 2012, 03 27, 13:18:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szép estét kívánok mindenkinek.
Erősen gondolkozom egy xoom megvételén de előtte rákérdeznék néhány dologra. Mivel sokat utazom próbálnám kiváltani a laptop cipelését egy ilyen készülékkel, leginkább film sorozat nézésre, illetve wifi netezésre. Így a kérdésem az lenne.
Mennyire szereti a gép a külső nem külső tápos wincsesztereket pl samsung 500gb vinyó állítólag alacsony az áramfelvétele, illetve hogyan boldogul a gép a videók lejátszásával kapcsolatosan. Gondolok itt a hdmi kimenetre, mennyire használható pl 1080p filmek nézésére.
Illetve van itt valakinek tapasztalata xoom2 vel? Megéri esetleg az a plusz 20000ft-ot?
előre is köszönöm a válaszokat.

   Kuszi
Hali!

Kb. én is erre használom cirka fél éve. Nagyon bevált, külső 640gb-os vinyót simán viszi, persze kell hozzá root és a Mount drive nevezetű App. Én megvettem hozzá a Dice playert ami kiválóan játsza le a feliratokat is. Xoom2 -nek elvileg IPS paneles a kijelzője, de már hallottam azt is, hogy nem az. Viszont hardveresen ugyanaz, mint a xoom  kevesebb tárhellyel, én azt mondom, hogy élőben nézd meg mindkettőt és ezek alapján döntsd el. Xoomhoz xda-n lehet még találni sok jó romot, kicsit visszább olvasol megtalálod a linket. Rootolás, romolás 1. hsz.

Üdv. : Dreamie
Batman! Segítséget, ha baj van!

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Xoom Root és ROM - hogyan?
« Reply #324 Dátum: 2012, 03 27, 18:09:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Kb. én is erre használom cirka fél éve. Nagyon bevált, külső 640gb-os vinyót simán viszi, persze kell hozzá root és a Mount drive nevezetű App. Én megvettem hozzá a Dice playert ami kiválóan játsza le a feliratokat is. Xoom2 -nek elvileg IPS paneles a kijelzője, de már hallottam azt is, hogy nem az. Viszont hardveresen ugyanaz, mint a xoom  kevesebb tárhellyel, én azt mondom, hogy élőben nézd meg mindkettőt és ezek alapján döntsd el. Xoomhoz xda-n lehet még találni sok jó romot, kicsit visszább olvasol megtalálod a linket. Rootolás, romolás 1. hsz.

Üdv. : Dreamie

Köszönöm a választ. Próbálnám én összehasonlítani az egyet és kettőt de eddig még sima xoom-ot sem sikerült találnom semelyik boltban sem ahol megtekinthető állapotban lett volna. Többnyire mindenhol rendelésre van csak belőle xoom 2 meg pláne esélytelen ebből a szempontból.
A 2 talán annyiból jobban tetszik hogy könnyebb és gorilla glas-os a kijelző meg sokkal vékonyabb is. Bár ez persze szokás kérdése.
Ha van esetleg valami ötlet hol tudom megtekinteni ezen példányokat szívesen veszem a segítséget. Budapesten mondjuk.
Előre is elnézést hogy romokkal foglalkozó topicban írogatok ilyeneket.