2024, 03 28, 20:05:21
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Hivatalos szolgáltatói romok  (Megtekintve 78768 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #50 Dátum: 2012, 06 05, 09:40:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem biztos, hogy hibaüzenet volt az.  ;) Mi írta ki egyébként? A pc, vagy a készülék? Lényeg, hogy működik.  :ok:

A készülék. Elkezdte feltelepíteni... aztán vmi "Don't Access..."-t láttam... de hirtelen el is tűnt, és utána rögtön elindult a teló. :) Eddig amit próbáltam minden működik, tehát remélem nem lesz baj vele. :)

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #51 Dátum: 2012, 06 05, 11:38:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A készülék. Elkezdte feltelepíteni... aztán vmi "Don't Access..."-t láttam... de hirtelen el is tűnt, és utána rögtön elindult a teló. :) Eddig amit próbáltam minden működik, tehát remélem nem lesz baj vele. :)

Na, ilyesmire gondoltam. Jó, persze, hibaüzenet, de ez nálam is megvolt, eddig minden rom cserénél. Nem lesz baj vele.  ;)

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #52 Dátum: 2012, 06 05, 15:00:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na, ilyesmire gondoltam. Jó, persze, hibaüzenet, de ez nálam is megvolt, eddig minden rom cserénél. Nem lesz baj vele.  ;)

"Cant access..." - az a CSC-ket keresné, amit beállítana magának (termékkód pl, XEH, PAN, TMH, stb), de mivel nem találja valamelyiket (amit kiír, vagy éppen a XEH (független EU-s azt hiszem) ezért nem tudja beállítani, de az nem okoz problémát a működésben.. vagyis eddig így tapasztaltam. :)

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #53 Dátum: 2012, 06 05, 15:04:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Cant access..." - az a CSC-ket keresné, amit beállítana magának (termékkód pl, XEH, PAN, TMH, stb), de mivel nem találja valamelyiket (amit kiír, vagy éppen a XEH (független EU-s azt hiszem) ezért nem tudja beállítani, de az nem okoz problémát a működésben.. vagyis eddig így tapasztaltam. :)

Gondolom, hogy az volt. Annyira gyorsan történt a dolog, hogy nem is tudtam megjegyezni.
Reggel tettem fel a ROM-ot, azóta is egyfolytában használom, semmi hibát nem tapasztaltam, Internet, GPS, stb. minden szuperül műkszik. :)

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #54 Dátum: 2012, 06 05, 15:14:27 »
Engem is érdekelne ez a rom!Hol találom meg? A hivatalos szolgáltatói romok linke alatt ne találtam,de lehet én vagyok a láma!Ja és simán odinnal felrakom és kész?

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #55 Dátum: 2012, 06 05, 15:18:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem is érdekelne ez a rom!Hol találom meg? A hivatalos szolgáltatói romok linke alatt ne találtam,de lehet én vagyok a láma!Ja és simán odinnal felrakom és kész?
You are not allowed to view links. Register or Login
Regisztráció után tudod letölteni.
S5830DDKQ8    2.3.6    2012 February    S5830ODDKQ7    India
Igen Odinnal, Onepack módszerrel! :)
Sok sikert!

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #56 Dátum: 2012, 06 05, 15:28:48 »
Köszönöm a segitséget már töltöm is lefele! :ok:Miben különbözik  gyári 2.3.3 hoz képpest nagy vonalakban?Aksi hogy birja?Ez lesz a Ace-em első beavatkozása,remélem simán fog menni!A memkarit meg a sim-et kiveszem a g-mail fikokom mentve van!Az alkalmazások titániummal mentve vannak.Mi baj lehet?

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #57 Dátum: 2012, 06 05, 15:34:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a segitséget már töltöm is lefele! :ok:Miben különbözik  gyári 2.3.3 hoz képpest nagy vonalakban?Aksi hogy birja?Ez lesz a Ace-em első beavatkozása,remélem simán fog menni!A memkarit meg a sim-et kiveszem a g-mail fikokom mentve van!Az alkalmazások titániummal mentve vannak.Mi baj lehet?
Ne felejtsd el a telefonkönyvedet is lementeni, plusz az SMS-eket, ha kellenek! Playben találsz SMS backup progit.
Én gyorsabbnak érzem a telót, és Quadrant szerint is gyorsabb. :)
Ami így elsőre feltűnt, hogy telefon ikon más kicsit, a zárolt képernyő feloldása más (fentről lefelé húzva kell feloldani), plusz a hívás fogadása gombok változtak. Egyelőre más változást nem vettem észre.

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #58 Dátum: 2012, 06 05, 15:42:44 »
Rendben!Gondolom kiessel mentsem a telefonkönyvet!? Sms nem zavar ha eltűnik.Ja és gondolom kezdésnek nem magyar nyelvel indul!?Köszönöm a leirást és a segitséget!szolok ha kész van és mindent rendbe raktam rajta!

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #59 Dátum: 2012, 06 05, 15:45:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben!Gondolom kiessel mentsem a telefonkönyvet!? Sms nem zavar ha eltűnik.Ja és gondolom kezdésnek nem magyar nyelvel indul!?Köszönöm a leirást és a segitséget!szolok ha kész van és mindent rendbe raktam rajta!
Gondolom Kies-sel is megy, nem használom gyakran, én csak simán exportáltam SD-re. :)

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #60 Dátum: 2012, 06 05, 16:02:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondolom Kies-sel is megy, nem használom gyakran, én csak simán exportáltam SD-re. :)
    igazad van igy sokkal könnyebb volt!Na 5 perc és indul a frissités!Odinnal meg oldalt fen ONE PACKAGE kipipálva és aztán lent ugyan az a név alatt be tallózom a fájt telefon összedug a pc-vel és katt a SART gombra!ha végzett újra indítom a telefont és utána lehúzom a pc-röl Ja és root jog igy megmarad vagy ujra meg kell csinálni?pl a titánium miatt gondolom

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #61 Dátum: 2012, 06 05, 16:11:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
    igazad van igy sokkal könnyebb volt!Na 5 perc és indul a frissités!Odinnal meg oldalt fen ONE PACKAGE kipipálva és aztán lent ugyan az a név alatt be tallózom a fájt telefon összedug a pc-vel és katt a SART gombra!ha végzett újra indítom a telefont és utána lehúzom a pc-röl
Elindítod az Odint, betallózod a ops fájlt, onepack pipa, alul onepacknál beteszed a fájlt.
Sim, memokártya ki, aksi marad a telóban.
Telefon háromgombos "Downloading..." indítása (hangerő, home, bekapcs gomb egyszerre).
Gépre kábellel összedugod. Megvárod míg sárga nem lesz a kis négyzetben (nálam COM1 volt), tehát kapcsolat van. Aztán mehet a Start...
Ezután megvárod míg végez, bekapcsol a teló közben, de még ne húzd ki a kábelt. Megvárod Odinban zöld "PASS" felirat legyen a négyzetben, ezután nyomsz egy Reset gombot, ekkor húzod ki a kábelt. És kész is! :) Nekem kb. 5 perc volt.
Ezután érdemes újraindítani a telót is. :)
Sok sikert!

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #62 Dátum: 2012, 06 05, 16:18:45 »
hiba van !!!!
start után KILLED TIMER ir ki és semmit nem csinál!

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #63 Dátum: 2012, 06 05, 16:22:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hiba van !!!!
start után KILLED TIMER ir ki és semmit nem csinál!
Hát passz.
Én egy szinttel feljebb "Android 2.3.4 frissítés" leírása alapján csináltam, csak onepack mód.
You are not allowed to view links. Register or Login
Amíg elő tudod hozni a Downloading... módot addig azt mondják nincs baj.

Nem elérhető patyiboy

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini LTE
  • PDA ROM: 4.2.2.MJ7 még gyári
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #64 Dátum: 2012, 06 05, 16:54:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát passz.
Én egy szinttel feljebb "Android 2.3.4 frissítés" leírása alapján csináltam, csak onepack mód.
You are not allowed to view links. Register or Login
Amíg elő tudod hozni a Downloading... módot addig azt mondják nincs baj.
érdekes hogy az itt leirtak és leszedett rommal meg sikerült!mi lehetett a gond az indiaival?valamit lehet nem kellet volna kipipálni odinnál ?volt ott fent még pár dolog!Na mindegy igy most megy a telefon

Nem elérhető trion007

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #65 Dátum: 2012, 06 13, 10:16:48 »
Helló egy kis segítséget szeretnék kérni. A telefonomon most CM7 van és vissza akarok tenni egy hivatalos romot mivel nem vagyok megelégedve ezzel...
Jelenleg 2.3.5 van rajta. Mit érdemes felrakni?

Ami most zavar az az, hogy bizonyos időközönként a telefon nagyon belassul de úgy hogy a kioldást is 2 percig csinálja... A gps és az iránytű nem működik...

A segítséget előre is köszönöm...

Nem elérhető Crvsh3R

  • Hozzászólások: 91
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia SP
  • PDA ROM: 4.1.2 (stock)
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #66 Dátum: 2012, 06 16, 19:01:39 »
Hali!

Páromnak kb. 1 hónapja vettem egy ilyen készüléket (T-Mobile) fekete színben, gyárilag 2.3.3 ROM volt rajta. Múlt héten ugyanettől a szolgáltatótól édesanyámnak rendeltünk ugyanebből a készülékből csak fehér színben és 2.3.6-os ROM van rajta. Ha a fekete 2.3.3-ast rákötöm KIES-re, akkor nem hozza hogy lenne rá frissítés (azt írja, hogy nem támogatott). Valami ötlet?

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #67 Dátum: 2012, 06 19, 20:22:11 »
sammobile.com oldalon láttam, hogy kijött a TMH hivatalos 2.3.6 romja
S5830XWKT7    2.3.6    2012 June    S5830TMHKP1
You are not allowed to view links. Register or Login

Szerintetek milyen különbség van az ázsiai 2.3.6 DDKQ8-as romhoz képest?
Érdemes inkább a gyárit visszarakni?

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #68 Dátum: 2012, 06 20, 07:11:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Páromnak kb. 1 hónapja vettem egy ilyen készüléket (T-Mobile) fekete színben, gyárilag 2.3.3 ROM volt rajta. Múlt héten ugyanettől a szolgáltatótól édesanyámnak rendeltünk ugyanebből a készülékből csak fehér színben és 2.3.6-os ROM van rajta. Ha a fekete 2.3.3-ast rákötöm KIES-re, akkor nem hozza hogy lenne rá frissítés (azt írja, hogy nem támogatott). Valami ötlet?

Szia!

Itt olvasd el Pufi legelső leírását,szerintem ez lesz rá a megoldás!
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #69 Dátum: 2012, 06 20, 08:22:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sammobile.com oldalon láttam, hogy kijött a TMH hivatalos 2.3.6 romja
S5830XWKT7    2.3.6    2012 June    S5830TMHKP1
You are not allowed to view links. Register or Login

Szerintetek milyen különbség van az ázsiai 2.3.6 DDKQ8-as romhoz képest?
Érdemes inkább a gyárit visszarakni?
GT-S5830 - Hungary (T-mobile)
PDA: S5830XWKT7
CSC: S5830TMHKP1
Version: 2.3.6
Date: 2012-06-12
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

GT-S5830 - Australia
PDA: S5830XWKT7
CSC: S5830OPPKS6
Version:
Date: 2011-12-21
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Szerinted érdemes? :D Tulajdonképpen ugyanaz, mint a tavaly decemberi...

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #70 Dátum: 2012, 06 20, 08:26:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
GT-S5830 - Hungary (T-mobile)
PDA: S5830XWKT7
CSC: S5830TMHKP1
Version: 2.3.6
Date: 2012-06-12
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

GT-S5830 - Australia
PDA: S5830XWKT7
CSC: S5830OPPKS6
Version:
Date: 2011-12-21
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Szerinted érdemes? :D Tulajdonképpen ugyanaz, mint a tavaly decemberi...

Így nézve úgy tűnik nem. :D Köszönöm a választ!

Nem elérhető hava

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Galaxy Ace
  • PDA ROM: Gingerbreas 2.3.6
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #71 Dátum: 2012, 09 25, 22:39:03 »
Sziasztok, mivel a mai napon  háromszor kellett töltenem ezt a remek kis telefont, ezért gondoltam újra feltelepítem ugyanazt a programot ami már rajta volt (2.3.5. é vodafone) kis meglepetés ért, mert a one pack módszerhez valahol azt olvastam, hogy nem kell kicsomagolni. Így viszont nekem is a "timer killed " (vagy fordítva) felirat jelent meg... ezután kicsomagoltam, a fájlt, rendben le is futott, most viszont a bekapcsolás után folyamatosan azt írja ki, hogy "Bocsánat! A Beállításvarázsló.... leállt, kérjük próbálja úja" és nem lehet használni a telefont. Valakinek valami ötlet?
Köszönöm előre is!

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #72 Dátum: 2012, 09 26, 02:23:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, mivel a mai napon  háromszor kellett töltenem ezt a remek kis telefont, ezért gondoltam újra feltelepítem ugyanazt a programot ami már rajta volt (2.3.5. é vodafone) kis meglepetés ért, mert a one pack módszerhez valahol azt olvastam, hogy nem kell kicsomagolni. Így viszont nekem is a "timer killed " (vagy fordítva) felirat jelent meg... ezután kicsomagoltam, a fájlt, rendben le is futott, most viszont a bekapcsolás után folyamatosan azt írja ki, hogy "Bocsánat! A Beállításvarázsló.... leállt, kérjük próbálja úja" és nem lehet használni a telefont. Valakinek valami ötlet?
Köszönöm előre is!

Kismillió helyen már le van írva... Recoveryből factory reset... Legylúlja a telefont (sd-t nem) és akkor, ami hibás beállítás volt, az is eltűnik és voilá! az Samsung Galaxis Ász újra beindul. :)

Nem elérhető kjocoka

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: gt-s5830
  • PDA ROM: s5830ddkq8
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #73 Dátum: 2012, 10 01, 12:00:30 »
Sziasztok!
Kérem, hogy aki jártas ebben a rom témában segítsen egy kicsit.
Feltettem a : S5830DDKQ8-as romot. Minden szépen működik rajta, de a bluetooth-al van gondom. Van egy ELM327-es autó diagnosztikai bluetooth-os egységem, melyet nem ismer fel a telefonom. A régi2.3-as rommal meg egyből ment. Mi lehet a probléma? Amugy a másik telefont, headsetet, laptopot egyből felismeri, de az elm327-et nem is lássa.

Nem elérhető kjocoka

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: gt-s5830
  • PDA ROM: s5830ddkq8
Re: Hivatalos szolgáltatói romok
« Reply #74 Dátum: 2012, 10 01, 19:15:47 »
Sajna a 2.3.6-os bluetooth program része hibás. Vissza tettem egy 2.2.1-es romot, és 3 másodperc alatt megtalálta az ELM327-es interfészt. Az indiai, és a gyári rommal sem működött. Ez a hiba csak az én ELM327-es interfészemnél fordul csak elő, más dolgokat megtalált.