2024, 03 29, 08:49:01

Szerző Téma: MIUI FAQ - Érdekességek  (Megtekintve 3787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
MIUI FAQ - Érdekességek
« Dátum: 2011, 07 25, 11:02:45 »
"FAQ érdekessége, érdekességek FAQ-ja!"  :D

1, Ha a redőnyt lehúzod és hosszan rányomsz valamelyik ikonra, megjelenik a hozzá tartozó beállítási lehetőségek ablak.

2, Ha az egyik screenen hosszan rányomsz valamelyik ikonra és eközben a másik ujjaddal elhúzod a képernyőt, így könnyen áthelyezheted az ikonokat

3, Lezárt képernyőnél dupla kattintás az órán és elindul a zenelejátszó

4, Lezárt képernyőnél hosszan lenyomva tartott "home" gombbal indul a fáklya. Mondjuk nálam megjelenik, rajta a piros "on" gomb, de nem tudom bekapcsolni 

5, SMS vagy híváslistában a kívánt elemen balról jobbra húzott ujjal gyorsan kijelölhetünk és törölhetünk

6, Híváslistában a contact image-re kattintva egy popup menü jön fel

7, Screencapture: hangerő le+ bal oldali menü gomb

8, "menu" (bal oldali érintőgomb) és a hangerő gomb le egyszerre megnyomásával készíthetünk printscreent

9,  Ha azt szeretnéd, hogy az akkumlátorkijelzés százalékos legyen, azt itt találod: Settings>System>Battery Settings>Battery Indicator Style>Percentage

10, a középső gomb hosszú lenyomásával az éppen futó alkalmazások ablak nyitható meg. Itt választhatsz, hogy becsukod őket (App Killer), vagy belépsz az App Managerbe megj. a rendszerprogramokat nem zárja be.

11, ha nem tudsz fogadni egy hívást, akkor a panel felfelé húzásával elutasíthatod, és ezzel egyidőben egy sms-t is elküld a telefon a hívó félnek, amennyiben ez be van állítva

12, egyéni csengőhang beállítása. Tedd a zenét a music mappába. Indítsd el a Music alkalmazást, válaszd ki a kívánt zenét, majd a bal oldali menü gombot megnyomva, a felugró lehetőségek közül válaszd ki a "Use song as ringtone"

13, a "Settings" -> "System" ->"Tethering and Portable network" menüpontban tudod megosztani telefonod internetkapcsolatát

14, ha lenyomod hosszan a "Home" (középső) gombot, és elhúzod jobbra a futó alkalmazások listáját tartalmazó ablakot, akkor az általános "Kereső" jelenik meg, amivel a telefon tartalmában lehet keresgélni

15, ha húzni szeretnéd a processzort, akkor töltsed le a Pimp My CPU (fizetős), vagy a Voltage Control (ingyenes) programok valamelyikét. Minden túlhúzott értékhez érdemes, néhány esetben pedig KELL UV értéket is beállítani. Ezek az ajánlott beállítások:

 1700 MHz - 1.500v / -> Extrém magas érték, a legtöbb készülék azonnal kifagy ennél a frekvenciánál. Használata egyáltalán nem ajánlott.
 1600 MHz - 1.500v / -> Nagyon magas érték, a legtöbb készülék kifagy ennél a frekvenciánál. Használata nem ajánlott!
 1500 MHz - 1.500v / -> Túl magas érték, sok készülék már nem bírja el ezt a frekvenciát. Csak saját felelősségre!
 1440 MHz - 1.475v / -75mv
 1400 MHz - 1.450v / -75mv
 1300 MHz - 1.400v / -75mv
 1200 MHz - 1.350v / -75mv
 1000 MHz - 1.250v / -0mv - Ennél a frekvenciánál az UV-érték az egyes készülékeknél igen-igen változó lehet. Próbálj ki többet, de 100mV felé semmi esetre se menj! A 0-s beállítással általában nem szoktak gondok lenni.
 800 MHz - 1.200v / -75mv
 400 MHz - 1.050v / -100mv
 200 MHz - 0.950v / -150mv
 100 MHz - 0.950v / -175mV - Ez az érték nagyon változó lehet két készülék között. Próbálj ki többfélét, és amelyikkel a legkevésbé fagy a PDA-d, azt az értéket tartsad meg!

A piros tartományban lévő frekvenciaértékek használata NEM AJÁNLOTT és VESZÉLYES, a narancssárgával jelölt értékek használata - elméleti síkon - nem okoz komolyabb problémákat, viszont INSTABILITÁST eredményezhet, a zölddel kiemelt értékek alkalmazása pedig AJÁNLOTT, és probléma, valamint akadásmentes futást eredményez instabilitási gondok NÉLKÜL!

Az infókért köszönet staggg-nak
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kromosome

  • Hozzászólások: 3781
  • Nem: Férfi
  • [HelpDesk] + [Editor]
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy Note;Apple iPhone 4S; Apple iPad 2 3G
  • PDA ROM: Gyári Android 2.3.3 // iOS 5.0.1 JB (9A406) // iOS 5.0.1 JB (9A405)
Re: MIUI FAQ - Érdekességek
« Reply #1 Dátum: 2011, 07 25, 14:03:24 »
Lehet nem hiszed el, de pont ma éjszaka gondolkodtam, hogy kellene csinálni egy külön FAQ-t a MIUI-s ROM-oknak! ;D
Changes the world... again. - iPhone 4S


Note infók: Stock 2.3.3, Superuser, busybox 1.18.4, CWM

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: MIUI FAQ - Érdekességek
« Reply #2 Dátum: 2011, 07 25, 14:35:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet nem hiszed el, de pont ma éjszaka gondolkodtam, hogy kellene csinálni egy külön FAQ-t a MIUI-s ROM-oknak! ;D

kezedben a kulcs :D Bővíts... de lezárom mert teleoffoljuk! :D
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kromosome

  • Hozzászólások: 3781
  • Nem: Férfi
  • [HelpDesk] + [Editor]
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy Note;Apple iPhone 4S; Apple iPad 2 3G
  • PDA ROM: Gyári Android 2.3.3 // iOS 5.0.1 JB (9A406) // iOS 5.0.1 JB (9A405)
Re: MIUI FAQ - Érdekességek
« Reply #3 Dátum: 2011, 07 25, 14:37:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kezedben a kulcs :D Bővíts... de lezárom mert teleoffoljuk! :D

Gute Idee! :D Majd bővítgetjük. Csak nem tudom, mivel kéne! :P
Changes the world... again. - iPhone 4S


Note infók: Stock 2.3.3, Superuser, busybox 1.18.4, CWM