2024, 03 28, 10:25:41

Szerző Téma: Toshiba Folio 100 ROOT-olás  (Megtekintve 129178 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Dátum: 2011, 07 25, 07:38:03 »
 :olvass: Utoljára frissítve: 2012.09.29.  :olvass:

Ide gyűjtöm a rootoláshoz szükséges infókat, ROM-okat és egyéb finomságokat. Ez az első HSZ lesz módosítva. Az utolsó módosítás/frissítés időpontját felülre írom zölddel.

Mielőtt nekiállsz, először olvasd végig a teljes postot!

I. Teljes Andriod SDK + JAVA

1. Töltsük le az Android SDK-t
You are not allowed to view links. Register or Login
2. Töltsük le a Java JDK-t
You are not allowed to view links. Register or Login
3. Telepítsük fel az imént letöltött Java JDK-t
4. Csomagoljuk ki az Android SDK-t.
5. A kicsomagolt könyvtárban indítsd el az SDK Setup.exe-t (ha hibaüzenetet kapsz a settings lapon tégy pipát a Force https://.... elé), a megjelenő ablakban accept all, majd install accepted. Kicsit hosszadalmas, de meg kell várni míg a végére ér.
6. A fentebb linkelt android_winusb.inf fájlt másoljuk be az USB_driver mappába (az eredetit előtte mentsük le, pl. nevezzük át android_winusb.inf.bat -nak)7. Csatlakoztasd a FOLIO-t a számítógéphez, engedélyezd "USB debugging" módot, ekkor fölismeri a készüléket. Új hardver varázslónál válaszd a „nem, most nem” majd a „telepítsen listából vagy adott helyről”, majd „szerepeljen a keresésben az alábbi hely”, a tallózás gombra nyomva keresd meg azt a helyet, ahová az Android SDK-t kicsomagoltad és ezen belül jelöld ki az usb_driver mappát (android_winusb.inf) majd tovább gomb. Ezt az eszközkezelőben tudod ellenőrizni.



II. ROOT+ÚJ ROM telepítés:

Mindenekelőtt! Csak saját felelősségre. Én ezzel a módszerrel csináltam, de a felelősség a Tiétek! Ha "téglásodik" a Foliotok, sem a PDA Fan Club, sem én nem felelek érte!


1. Kapcsold ki a foliot

2. Csatlakoztasd ahhoz a gépedhez, ahol az android sdk van (pc, laptop, stb)
3. Kapcsold be, majd ha rezgett, akkor nyomd meg hároszor gyorsan a power gombot és utána rögtön a hangerő fel (+) gombot. Ekkor fastboot módba kerülsz, és egy sor fehér szöveget látsz a képernyőn
4. Ha kéri a drivert, akkor tallózd be az sdk-n belül az usb_driver mappát, és már kész is (android_winusb.inf fájl kell neki onnan).
5. Ellenőrizd, hogy fogadja-e a parancsokat, az alábbi módon:Lépj be totalcommanderrel az sdk/tools mappába, ahol a recovrey.img és a fastboot.exe van (meg még sok más)- gépeld be a cmd parancsot, ekkor feljön a DOS parancsablak és egyből a tools mappába mutat- gépeld be, hogy "fastboot devices", erre ki kell írnia egy kérdőjelet és valami szöveget. Ekkor már nyerésben vagyunk- Gépeld be a következő parancsokat egyesével, és mindegyiket ENTER-rel hagyd jóvá (figyelem, ezzel minden adatot törölsz a folioról):
fastboot erase userdata
fastboot erase system
fastboot erase cache
fastboot erase linux
fastboot erase recovery
fastboot flash recovery recovery.img (ekkor kerül fel az új recovery)
fastboot reboot
Ekkor azonnal újraindul a gép! Egyből menjünk vissza recoverybe, de ha elfelejtjük, ne ilyedjünk meg a "magic value mismatch" üzenettől, mert ROM mér nem került föl, így ez természetes. Kikapcs, majd újra recoverybe bootoljunk be!
Minden parancs sikeres elvégzéséről (asszem) küld egy OK üzenetet a DOS ablakbaTehát gyakorlatban: fastboot erase userdata (ENTER) megvárjuk még dolgozik (kb. 1 mp) utána feljön ismát a kurzor, jöhet a következő.Fastboot reboot gépelése előtt légy készenlétben, helyezd be az SD kártyát az update.zip-pel. Ha újraindul és rezeg, akkor nyomd meg a powert, majd rögtön a hanerő fel (+) gombot, ekkor bekerülsz a recoverybe.
6. Válaszd ki az update.zip menüt és POWER-rel hagyd jóvá. Egy rövidebb ideig sötét lesz a képernyő, de ahogy bejön valami (folyamat csík, vagy android logo), egyből nyomj HOME érintőgombot (egyszer) és akkor látod a folyamatot és nem fog automatikusan újraindulni, ha befejezte a folyamatot.

Folio JB 4.1.1 ALPHA1 telepítés You are not allowed to view links. Register or Login leírása alapján:
A setupot csináljátok végig, mielőtt bármit megnyomtok a notif baron, mert csak a setup vége után van vissza, home, meg task gombod. Addig nincs. Tehát, ha a notifon elmászkálsz mondjuk wifi setup, mittoménmi menübe, akkor nincs visszaút, csak a restart, és elölről kezdeni a setupot.

Lépésről lépésre az XDA-ról másolva(akinek már ICS van fent, az a fastboot részt kihagyhatja, 8. lépéstől csinálja):

XDA:
You are not allowed to view links. Register or Login
 
 
1.Connect your tablet to PC.
2.Find in Android sdk folder fastboot application.
3.On your tablet press 3xpower button and volum up(More clicks can brick your tab).
4.In PC cmd write this lines:

fastboot erase boot
fastboot erase recovery
fastboot erase userdata
fastboot erase linux

5.Downloaded recovery copy&paste to folder where fastboot application located.
Link: You are not allowed to view links. Register or Login
6.In cmd write this lines:

fastboot flash recovery cwm-recovery-5.5.0.4.img
fastboot reboot

7.Enter recovery.
8.Download ROM and Google Apps.
Link: ROM You are not allowed to view links. Register or Login
Link: Apps You are not allowed to view links. Register or Login
9.Copy to External SD card.
10.Enter recovery(Turn on the tablet, press Power+Volume up then follow screen instructions)
11.When entered recovery choose: Install zip>Choose zip from SD card> "Select ROM"
12.Reboot.

have fun!


Letöltések:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
; You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
- Elvileg Foliomod v1.4-hez van, többin nem próbáltam. Update.zip-re átnevezni és recoveryből telepíteni!
You are not allowed to view links. Register or Login(zip-ből csomagoljuk ki a recovery.img fájlt)
You are not allowed to view links. Register or Login
- ne csomagoljuk ki, hanem nevezzük át update.zip-re és recoveryből telepítsük!
You are not allowed to view links. Register or Login


ROM:

A linkek nem közvetlenül a letöltésre mutatnak, hanem a ROMMER oldalára.

Stock ROM:
You are not allowed to view links. Register or Login

ICS 4.XX:

Töltsük le a ROM-t és a GAPPST innen: You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login kell a telepítéséhez!! EZT A RECOVERYT KIZÁRÓLAG EHHEZ A ROMHOZ HASZNÁLJUK!
You are not allowed to view links. Register or Login
                     
You are not allowed to view links. Register or Login "nevű" kedves Tagunk lényegretőrő, érthető és egyszerű telepítési útmutatóját idézném szó szerint:
CWM recovery van fent nekem is. (hangerő gombok a lépkedéshez, home gomb kiválasztás, gondolom ezt tudod)
Nos, a lépések amiket én csináltam a következők, leírok inkább mindent ahogy történt:
- Letöltöttem és SD kártyára mentettem a rom-ot és a gapps-ot (xda megfelelő oldalán 1. post-ban)
A fájlokat nem neveztem át, hagytam eredetiben.
- bementem recovery-be és csináltam egy backup-ot (az akkori CM7.2-t mentettem le így az SD kártyára)
ezt a backup and restore->backup nál végeztem el
- azután kiválasztottam a wipe data/factory reset-et, majd yes a következő kérdésre. Ezt a wipe-ot mégegyszer megnyomtam biztos ami biztos alapon, bár szerintem elsőre is jó lett volna.
- wipe cache partition-t is megcsináltam (1x)
- reboot system now-t választva igazából nem indult újra, hosszan megnyomtam inkább a power gombot, mire teljesen leállt.
- bekapcsoltam, ismét bementem recovery-be
- install zip from sdcard-ot választottam, majd choose zip from sdcard
- kiválasztottam a update-cm-9.0.0-RC0-folio100-KANG-signed-rxxx.zip rom fájlt, megvártam még kiírta hogy complete.
- ugyanezzel a módszerrel telepítettem a gapps-ics-20111128.zip-et
- majd a reboot system now-t választva vártam a csodát

Elindult, láttam vagy 300 linuxos sort gyorsan futni lentről fel, aztán jött az a bizonyos -szerintem gagyi- animáció. Sokáig tartott! Nagyon sokáig, már kezdtem aggódni, de aztán jött a rövid rezzenés, azután nem sokkal pedig elindult a kezdeti varázsló. Beállítottam a nyelvet (természetesen van magyar) wifi-t, google account-ot stb. aztán használni kezdtem.

2.2 Froyo:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login - Ha feltelepült a ROM, az első boot előtt menjünk vissza fastboot módba és adjuk ki a fastboot -w parancsot, majd reboot.

3.0.1 Honeycomb:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login (Önállóan is telepíthető vagy sima update, ha a 3xv03a-ra telepíted)
You are not allowed to view links. Register or Login

2.3.x CyanogenMod 7.x:
You are not allowed to view links. Register or Login - Clockworkmod recoveryvel és OC 1400 MHz!
You are not allowed to view links. Register or Login 2.3.5
-Cyanogenmod 7.1.0 (10.22) (2.3.7):
You are not allowed to view links. Register or Login
CWM for Betelgeuse recovery kell hozzá. Img-verzió: You are not allowed to view links. Register or Login ; ZIP-verzió: You are not allowed to view links. Register or Login
Csináljuk végig a fastboot parancsokat, a végén a CWM-Betelgeuse-t flasheljük föl, mejd recoveryből mountoljuk az USB-t, másoljuk a Foliora a ROM és a GAPPS ZIP-et, és innen telepítsük. SD-ről nem megy
-Cyanogenmod 7.1.0 (11.01) (2.3.7):
- Csináljunk minimum két factory resetet
- Csináljuk végig a fastboot parancsokat, és ezt a recoveryt pakoljuk föl: You are not allowed to view links. Register or Login
- Végül tegyük föl a ROM-ot SD-ről, uodate.zip-ként: You are not allowed to view links. Register or Login
- Bealvás ellen kapcsoljuk ki cyanogen-settingsben a screen on és off animációt!
- Cyanogenmod 7.2.0 (11.18)(2.3.7): You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1 Dátum: 2011, 07 25, 10:31:11 »
köszi a leirást ! :D csak android sdkval lehet rootoolni?
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #2 Dátum: 2011, 07 25, 12:13:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
köszi a leirást ! :D csak android sdkval lehet rootoolni?
Igen, a fastboot parancs miatt, de hamarosan feltöltöm az egyszerűbb verziót is, hogy ne kelljen a az összes cuccot letölteni csak a fastboot miatt.
Feltöltöm majd a recovery-t is és a dll fájlt, amiért majd fog reklamálni, valamint a tegra2-re vonatkozó winusb.inf drivert is.

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #3 Dátum: 2011, 07 25, 12:19:52 »
 :ok:  ezer köszi!
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #4 Dátum: 2011, 07 25, 12:23:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:ok:  ezer köszi!
De addig is, hogy ne kelljen várnod (lehet napokig) elküldjem a recvovery.img-t és a két fájlt? Freemailedre mehet, vagy adsz privátban gmail címet? De az android SDK-t magadnak kell feltelepíteni és WINDOWS7-en nem megy, csak XP-n.

Az android SDK-t és a JAVA letöltési linkjét beteszem az első HSZ-be

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #5 Dátum: 2011, 07 25, 13:32:21 »
ment PÜ-ben az email címem,köszi.
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #6 Dátum: 2011, 07 25, 13:38:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ment PÜ-ben az email címem,köszi.
Küldtem. remélem a dll fájlt is beengedi. De ha nem, azt úgyis letöltöd az sdk-val, csak meg kell keresni és bemásolni a tools mappába, ahol a fatsboot.exe van

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #7 Dátum: 2011, 07 25, 16:45:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ment PÜ-ben az email címem,köszi.
Feltöltöttem a cuccokat, az első hsz-ben a linkek. Ja, és kérlek használd az "idézet" gombot válaszadásra, köszi!

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #8 Dátum: 2011, 07 28, 10:07:54 »
huh van egy pár kérdésem:
Honeycomb 3x 0.4-et fel tudom tenni közvetlenül root után,vagy kell előtte valalmi a root-on kívül? és amit leszedek xy.zip file-t,azt kell átneveznem update.zip-re?

My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #9 Dátum: 2011, 07 28, 10:12:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
huh van egy pár kérdésem:
Honeycomb 3x 0.4-et fel tudom tenni közvetlenül root után,vagy kell előtte valalmi a root-on kívül? és amit leszedek xy.zip file-t,azt kell átneveznem update.zip-re?
Semmi türkkje nincs, csak az a lényeg, hogy az alap recoveryt tedd fel és csinálj vele factory resetet, vagy csináld végig a fastboot parancsokat (minden az első HSZ-ben).
Én sokat szenvedtem a 3.0-val, de érdemes megnézni, mert nagyon ász
Most tettem be egy linket a legújabb cyanogen romról, fel is tettem, úgy néz ki ez már stabil, és húzható a processzora 1400 MHz-ig. Azért 1400 MHz dualcorral már komoly. 4500 quadrant pontot mértem vele, de eléggé melegszik, és mintha akadozna is így én 1200 MHz-n használom.
Légyszi, ha van időd és feltetted írd meg a tapasztalataid, ha már használtad egy ideje.

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #10 Dátum: 2011, 07 28, 10:15:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
huh van egy pár kérdésem:
Honeycomb 3x 0.4-et fel tudom tenni közvetlenül root után,vagy kell előtte valalmi a root-on kívül? és amit leszedek xy.zip file-t,azt kell átneveznem update.zip-re?
Nézz bele a fájlba, amit leszedtél. Ha van benne update.zip, akkor azt csomagold ki és azt tedd fel, ha nincs, akkor átnevezés! Professzionálisabban: az az update.zip, amibe, ha belenézel, a gyökérben ezek vannak: boot.img, system***.img és esetleg recovery.img és akönyvtárak: meta-inf...

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #11 Dátum: 2011, 07 28, 10:17:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Semmi türkkje nincs, csak az a lényeg, hogy az alap recoveryt tedd fel és csinálj vele factory resetet, vagy csináld végig a fastboot parancsokat (minden az első HSZ-ben).
Én sokat szenvedtem a 3.0-val, de érdemes megnézni, mert nagyon ász
Most tettem be egy linket a legújabb cyanogen romról, fel is tettem, úgy néz ki ez már stabil, és húzható a processzora 1400 MHz-ig. Azért 1400 MHz dualcorral már komoly. 4500 quadrant pontot mértem vele, de eléggé melegszik, és mintha akadozna is így én 1200 MHz-n használom.
Légyszi, ha van időd és feltetted írd meg a tapasztalataid, ha már használtad egy ideje.

szóval:
fastboot flash recovery recovery.img <--itt érdemes factory resetleni?
itt be az sd kártya update.zip-el gondolom
fastboot reboot


edit:
jó hogy szóltál,majdnem el**sztam a gépet :Đ
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #12 Dátum: 2011, 07 28, 10:22:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
szóval:
fastboot flash recovery recovery.img <--itt érdemes factory resetleni?
itt be az sd kártya update.zip-el gondolom
fastboot reboot


edit:
jó hogy szóltál,majdnem el**sztam a gépet :Đ
Nem. Menj leírás szerint, aminek az a vége, hogy fastboot reboot, utána vissza recoverybe (sd mehet be az update.zippel), recoveryn belül: factory reset, system update (update.zip), ennyi.
Amíg nem csinálod nem fogod megérteni  :)

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #13 Dátum: 2011, 07 28, 12:14:05 »
ajajj :shock:  flash recovery után,reboot,majd recoverybe be(azaz power+hang fel) csak ennyi jön elő :

Magic value mismatch :   (utána értelmetlen karakterek)


annyi a foliomnak? :'(
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #14 Dátum: 2011, 07 28, 12:24:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ajajj :shock:  flash recovery után,reboot,majd recoverybe be(azaz power+hang fel) csak ennyi jön elő :

Magic value mismatch :   (utána értelmetlen karakterek)


annyi a foliomnak? :'(
Ilyen nekem is volt. Fastboot módba be tudsz menni, onnan kezd előről

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #15 Dátum: 2011, 07 28, 12:26:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ilyen nekem is volt. Fastboot módba be tudsz menni, onnan kezd előről

rendben,kicsit megnyugodtam akkor  :D
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #16 Dátum: 2011, 07 28, 12:28:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ajajj :shock:  flash recovery után,reboot,majd recoverybe be(azaz power+hang fel) csak ennyi jön elő :

Magic value mismatch :   (utána értelmetlen karakterek)


annyi a foliomnak? :'(
Nekem is volt olyan, hogy egyszerűen semmit nem tudtam csinálni, mert az SD-n nem volt hajlandó az update.zip-et felismerni. Olyankor fastboot: végig az összes erase parancs, fel a root recovery, sd kártyát leformáztam (nem gyorsformázással), majd fel az update.zip, recovery, factory reset (bár ez elvileg ilyenkor nem kell már), majd update. Addig nem tudod megölni, amíg fastboot módba be tudod tenni

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #17 Dátum: 2011, 07 28, 12:41:28 »
tuti jó lehet ez a recovery? mert most csinálom 5szörre :'( vagy normális ez egyáltalán,hogy ez előfordul?
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #18 Dátum: 2011, 07 28, 12:45:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
tuti jó lehet ez a recovery? mert most csinálom 5szörre :'( vagy normális ez egyáltalán,hogy ez előfordul?
Én ezzel rootoltam és kszalex is. Úgyhogy jó. Amikor a fatsboot flash recovery recovery.img paracsot lefuttatod, akkor kiírja, hogy OK? És a folion is lefut a telepítés?

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #19 Dátum: 2011, 07 28, 12:53:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én ezzel rootoltam és kszalex is. Úgyhogy jó. Amikor a fatsboot flash recovery recovery.img paracsot lefuttatod, akkor kiírja, hogy OK? És a folion is lefut a telepítés?
igen kétszer a dos ablakba hogy OKAY meg a folio is írja a folyamatokat,hogy megvoltak.
olvastam hogy van ClockWork recovery is,ez az lehet amúgy ? vagy van másik amit ki lehetne próbálni,mert mindig magic value mismatch van.
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #20 Dátum: 2011, 07 28, 12:58:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen kétszer a dos ablakba hogy OKAY meg a folio is írja a folyamatokat,hogy megvoltak.
olvastam hogy van ClockWork recovery is,ez az lehet amúgy ? vagy van másik amit ki lehetne próbálni,mert mindig magic value mismatch van.
Nem, a cwm recovery az teljesen más, és nem alkalmas a teljes factory resetre, és emiatt, ha azzal pakolsz fel romot, az fagyogatni fog, mert a cmw nem takarít rendesen. Gondolom az SD ről történő update.zip indításnál kapod ezt a hibát, ugye?

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #21 Dátum: 2011, 07 28, 12:59:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem, a cwm recovery az teljesen más, és nem alkalmas a teljes factory resetre, és emiatt, ha azzal pakolsz fel romot, az fagyogatni fog, mert a cmw nem takarít rendesen. Gondolom az SD ről történő update.zip indításnál kapod ezt a hibát, ugye?

nem! amikor bekapcsolódik a gép,vagy recovery-be akarnék lépni :\  recovery sincs,csak ez a felírat.
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #22 Dátum: 2011, 07 28, 13:03:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nem! amikor bekapcsolódik a gép,vagy recovery-be akarnék lépni :\  recovery sincs,csak ez a felírat.
Jah, közben visszaolvastam. Tedd fel az első HSZ-ből a cmw recoveryt, az erase parancsok után, és nézzük meg, h az bebootol-e. Utána, ha nem megy, akkor szedd le még egyszer a recovery.img-t, újra feltöltöttem, nehogy tényleg az legyen a hibás

Nem elérhető skyxcore

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Nexus I9250M
  • Skype: skyxcoreee89
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #23 Dátum: 2011, 07 28, 13:06:01 »
ami a cm7-es csomagba van cwm recovery? mert akkor rálesek :)
My PDA History:
HTC Kaiser->Samsung I900->Samsung Galaxy Spica->HTC Google Nexus One->HTC Desire HD->HTC HD2->Xperia Play->Atrix 4G->Galaxy Nexus

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #24 Dátum: 2011, 07 28, 13:06:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ami a cm7-es csomagba van cwm recovery? mert akkor rálesek :)
Jah, igen bocsi, azt hittem feltettem külön. Várj két percet és kiszedem!