2024, 03 28, 21:40:44

Szerző Téma: CWM Recovery használata | Eredeti/Custom ROM lementése/telepítése/visszaállítása  (Megtekintve 108887 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Szükséges hozzá:
- ROOT, CWM Recovery (You are not allowed to view links. Register or Login)
   vagy
-You are not allowed to view links. Register or Login
- Memóriakártya a gépben.

FONTOS! CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!

CWM Recovery használata:
Belépés a Recovery-be:
A Hangerő le (fekvő módban a bal oldali hangerő gomb) + Bekapcsoló gombok segítségével történik. Kikapcsolt állapotban nyomva kell tartani a 2 gombot, míg nem rezzen egyet a gép, rezzenés után el kell engedni a Bekapcsoló gombot, majd mikor bejött a Recovery, el lehet engedni a másik a hangerő gombot is.
Kis segítség:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Navigálás a Recovery-ben:
Hangerő gombokkal lehet fel-le mozogni vagy a jobb alsó sarokban található fel-le nyilakkal vagy az ujjunkat fel-le húzva a kijelzőn.
Bekapcsoló gombbal vagy jobb alsósarokban található Enter gombbal vagy az ujjunkat jobbra húzva a kijelzőn lehet használni azt a menüpontot / belépni abba a menüpontba, amelyiket használni szeretnénk.
Visszalépés az előző menüpontba:
Minden menüponton belül található egy "+++++Go Back+++++" menüpont. Ezt használva vagy jobb alsósarokban található Vissza gombbal vagy az ujjunkat balra húzva a kijelzőn visszajuthatunk az előző menüpontba.
Kilépés a Recovery-ből:
A Recovery főmenüjében található egy "Power Menu" menüpont. Ebben kiválasztva a "reboot" menüpontot újraindul a gép és betölt az Android.

Eredeti/Custom ROM lementése:
Be kell lépni a Recovery-be, majd le kell navigálni a "backup and restore"-ig és belépni abba. Bent a "Full Backup"-ot kell kiválasztani, majd a "Yes"-t.
Ha elkészült a mentés a Recovery visszatér a főmenüjébe. Az elkészült mentés a memóriakártya clockworkmod/backup mappájában található egy mappában, aminek a neve a mentés készítésének a dátuma (-2 óra magyar időhöz viszonyítva). Ezt a mentést fontos biztonságos helyen elhelyezni!

Custom ROM telepítése:
  • Custom ROM letöltése XDA-ról vagy PFC-ről, majd felmásolása a memóriakártyára vagy a belső memóriába.
  • Először ellenőrizni kell, hogy WIPE vagy NO-WIPE ROM-e (Tudtommal egyelőre csak WIPE ROM van). Ha NO-WIPE a ROM vagy a ROM egy korábbi verzióját frissítjük ugyanannak a ROM-nak egy újabb verziójára frissítünk, akkor a 3. lépés kihagyható.
  • Biztonsági mentés készítése a az adatokról (/data mappa, telepített programok és azok adatai) ajánlott, mert törlődik minden!
    Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe data (factory reset)"-et és a "Mounts and Storage"-on belül a "Format /system"-et és mindegyik után a "Yes"-t.
  • Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe cache"-et és a "Wipe dalvik-cache"-t és mindegyik után a "Yes"-t.
  • A Recovery  főmenüjéből ki kell választani az "Install from zip file"-t, majd az "Choose zip file from SD card"-ot vagy a "Choose zip file from internal storage"-ot attól függően, hogy hol található a zip fájl. Most el kell navigálni a letöltött ROM .zip fájljáig és ki kell választani azt, majd "Yes".
  • Ha végzett a telepítés, akkor újra lehet indítani a gépet és már az új ROM fog fogadni.

Lementett eredeti/custom ROM visszaállítása:
  • Ha nincs meg a visszaállítandó mentés a memóriakártya clockwormod/backup mappájában, akkor a dátumos mappát be kell először ide másolni.
  • El kell indítani a Recovery-t.
    Biztonsági mentés készítése a az adatokról (/data mappa, telepített programok és azok adatai) ajánlott, mert törlődik minden!
    Ki kell választani a Recovery-ben a "wipe data/factory reset"-et, a "wipe cache partition"-t, a "mounts and storage"-on belül a "format /system"-et és az "advanced"-en belül a "Wipe Dalvik Cache"-t és mindegyik után a "Yes"-t.
  • Ha befejeződött a 2. pont, akkor le kell navigálni a "backup and restore"-ig és belépni abba. Bent a "Full Restore"-t kell kiválasztani, majd a "Yes"-t.
  • Ha végzett a Recovery, akkor újra lehet indítani a gépet és a visszaállított ROM fog fogadni.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
HC bootloader-en használható ROM-ok:

ICS bootloader-en használható ROM-ok:

HC és ICS bootloader-en is használható ROM-ok:

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Leírás frissítve az 1.7.3-as Recovery-hez és Rom-ok a HC és az ICS bootloader-hez.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető kikii22

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Prestigio MultiPad PMP5880d duo
  • PDA ROM: Flash EEPROM
off: Most ti mentettétek meg az életem Köszönöm!  O->-

Nem elérhető kornelkahh

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Ericcson Xperia Mini Pro SK17i
  • PDA ROM: Xperia Z ROM
Üdv! Nekem nem jön be a Recovery..mident úgy csinálok ahogy írjátok.

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv! Nekem nem jön be a Recovery..mident úgy csinálok ahogy írjátok.
Első hozzászólás első linkje alapján felraktad a CWM-et?

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető terdikbt

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: iPod Touch 4G
  • PDA ROM: IOS 4.1
Sziasztok gyári recoveryvel lehetséges gyári rom felrakása.

Nem elérhető Metaxa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S800 Jet
  • PDA ROM: S8000BSIG4
Sziasztok!
Nekem egy Iconia A700-asom van, az itt leírtak kompatibilisek vele? Úgy kaptam, USA-ból származik, és csak 4 nyelv közül lehet választani telepítésnél, és hát egyik sem a magyar... :-(
Gondoltam, nekiállnék buherálni, de eddig még nem csináltam semmi hasonlót, a telómon is eredeti minden, és óvatos duhaj lévén nem szeretnék fejjel menni a falnak.
Előre is köszi minden választ!

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nekem egy Iconia A700-asom van, az itt leírtak kompatibilisek vele? Úgy kaptam, USA-ból származik, és csak 4 nyelv közül lehet választani telepítésnél, és hát egyik sem a magyar... :-(
Gondoltam, nekiállnék buherálni, de eddig még nem csináltam semmi hasonlót, a telómon is eredeti minden, és óvatos duhaj lévén nem szeretnék fejjel menni a falnak.
Előre is köszi minden választ!
Sajnos nem használhatók az A700-ra, talán nézz körül XDA-n, de először Play-ről töltsd le a MoreLocale 2-t, és állítsd be azt magyarra (vagy a listából, vagy manuálisan: hu-HU).
You are not allowed to view links. Register or Login

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető Metaxa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S800 Jet
  • PDA ROM: S8000BSIG4
"Sajnos nem használhatók az A700-ra, talán nézz körül XDA-n, de először Play-ről töltsd le a MoreLocale 2-t, és állítsd be azt magyarra (vagy a listából, vagy manuálisan: hu-HU).
You are not allowed to view links. Register or Login"

:-(
Köszi a gyors választ. MoreLocale már volt próbálva az előző telepítésnél, elég keveset magyarított rajta.
Nekiállok nézelődni, azt hiszem.

Nem elérhető Rich45

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
Helló nagy a problémám nem csináltam backupot és minden törlődött van lehetőség még innen ?

Nem elérhető petrope

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: lgp920
  • PDA ROM: v21e
Hello

Segítségeteket kérném mert valamit nagyon elszúrtam a rootolás után,Lementettem az egész rendszert elötte de mikor a cwm visszatölti nem indul el a telóm csak az Lg szimbólum jelenik meg és világít a négy ikon alul

Nem elérhető Kovácsdezső

  • Hozzászólások: 36
  • Winnetou
  • Navigáció / Navigation: Be On Road
  • PDA: I9300
  • PDA ROM: 4.1.2 I9300XXEMC2
Üdv mindenkinek!

A CWM backup csak a rendszert menti el, vagy az utólagosan felrakott cuccok is mentődnek?
Bár az már inkább DUMP. Nem volna baj ha egy jól belakott készüléket nem elölről kellene felhúzni.

Köszi
Tibor

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek!

A CWM backup csak a rendszert menti el, vagy az utólagosan felrakott cuccok is mentődnek?
Bár az már inkább DUMP. Nem volna baj ha egy jól belakott készüléket nem elölről kellene felhúzni.

Köszi
Tibor
Belső és külső SD tartalmának kivételével mindent lement.

Tapatalked from SGS3


Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető Azlyena91

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy s3 mini
  • PDA ROM: I8190XXAMG4
  • Skype: POCOK.91
Hello, segítségeteket kérném.
Kis S3 minimre feltettem Őt: You are not allowed to view links. Register or Login

És egyszerűen nem tudom lerobbantani a telefonról.. még a gyárit sem engedi visszarakatni pedig az itt leirtak szerint csináltam mindent :S

Nem elérhető Sloth404

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: SE Arc S
  • PDA ROM: ICS 4.0.4
Sziasztok. NEkem van egy Sony Ericsson xperia arc s-em, és én erre a témára sajnos csak akkor találtam rá miután el censored tam..You are not allowed to view links. Register or Login ez alapján csináltam de én egy xperiára való cwm auto installerrel raktam fel a cwm-et és  a küldöt linken már csaka rom betöltésével foglalkoztam miután elindult a recovery
szépen cisnáltam egy backupot nemtudom milyen full backupról van itt szó mikor csak sima backup van, de mind1 elkezdtem a továbbit hogy töröltem meg minden és ott tartottam hogy rakom fel a romot... aha felrakás nem működött de segáz volt a backup... restore-oztam mikor megint nem értem hogy hol a full restore mikor nincs csak sima de rámentem és most megállt a sony logónál és nem megy tovább.... Kérlek szépen segítsetek hogy ezzel a készülékkel mit lehet kezdeni, mert meg szeretném javítani

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Emberek, ez az Acer Iconia A500-as tablet fóruma.
Keressétek meg a készülékek saját fórumát kérlek!

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető juszan

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: acer iconia a500
  • PDA ROM: os
Valaki tudna nekem segíteni egy Acer Iconia A500-as felélesztésében? :ima:
Csak fekszik az android robot és piros háromszögben felkiáltó jel van.
Ennyi amire képes!
Valaki pls!!!! :ima:

Nem elérhető udvzso

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • udvzso
  • Navigáció / Navigation: MIO Digiwalker A500
  • PDA: ACE 2
  • PDA ROM: I8160OXAMB4
Sziasztok. Lécci segíteni tanáccsal.
Balul sült el egy recovery upgrade a gyári rom visszarakásakor és most full tégla a tablet. Bekapcsolási kísérletkor nem indul, meg se zizzen, éppen csak a bekapcsoló gomb lámpája gyullad ki, valamint ha fel van dugva USB- n a Windows- ra, az jelzi hogy talált USB eszközt. Fel is raktam az ACER USB driver- jét és bepróbálkoztam AfterOTA- val de mivel nincs bakapcsolva az "USB debugging" az Androidban, nem tudok kapcsolódni a tablethez.
A kérdésem az lenne hogy ez az az állapot amikor már szoftveresen nem lehet mit csinálni és irány a szerviz, vagy ki próbálhatnék valami halottélesztési módszert.
Köszi előre is a tanácsot...

Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Lécci segíteni tanáccsal.
Balul sült el egy recovery upgrade a gyári rom visszarakásakor és most full tégla a tablet. Bekapcsolási kísérletkor nem indul, meg se zizzen, éppen csak a bekapcsoló gomb lámpája gyullad ki, valamint ha fel van dugva USB- n a Windows- ra, az jelzi hogy talált USB eszközt. Fel is raktam az ACER USB driver- jét és bepróbálkoztam AfterOTA- val de mivel nincs bakapcsolva az "USB debugging" az Androidban, nem tudok kapcsolódni a tablethez.
A kérdésem az lenne hogy ez az az állapot amikor már szoftveresen nem lehet mit csinálni és irány a szerviz, vagy ki próbálhatnék valami halottélesztési módszert.
Köszi előre is a tanácsot...
Sajnos nincs ötletem, kis keresés után lehet hardveres hiba is, próbáld hagyni egy kicsit és újra próbáld meg bekapcsolni.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető udvzso

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • udvzso
  • Navigáció / Navigation: MIO Digiwalker A500
  • PDA: ACE 2
  • PDA ROM: I8160OXAMB4
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos nincs ötletem, kis keresés után lehet hardveres hiba is, próbáld hagyni egy kicsit és újra próbáld meg bekapcsolni.

Ja, simán. A ROM buzerálást is azért kezdtem mert egyszer csak nem bootolt tovább az "OmniROM" logónál, de a "Cyanogen"- nel is ugyen ez volt a helyzet... Lehet hogy memória hiba áll az egész szkreccs mögött. Azért a bootloadert jó volna visszaállítani... :-)

Nem elérhető udvzso

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • udvzso
  • Navigáció / Navigation: MIO Digiwalker A500
  • PDA: ACE 2
  • PDA ROM: I8160OXAMB4
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Lécci segíteni tanáccsal.
Balul sült el egy recovery upgrade a gyári rom visszarakásakor és most full tégla a tablet. Bekapcsolási kísérletkor nem indul, meg se zizzen, éppen csak a bekapcsoló gomb lámpája gyullad ki, valamint ha fel van dugva USB- n a Windows- ra, az jelzi hogy talált USB eszközt. Fel is raktam az ACER USB driver- jét és bepróbálkoztam AfterOTA- val de mivel nincs bakapcsolva az "USB debugging" az Androidban, nem tudok kapcsolódni a tablethez.
A kérdésem az lenne hogy ez az az állapot amikor már szoftveresen nem lehet mit csinálni és irány a szerviz, vagy ki próbálhatnék valami halottélesztési módszert.
Köszi előre is a tanácsot...


Na, eset megoldva, mondom a tutit...

Az alapállás tehát az hogy nem indul a tablet (egyáltalán, meg sem zizzen), nincs bootloader (bootloader upgrade error után :-( ...) és az "USB debug" (ADB) sincs bekapcsolva.

Kell a "DotNetDetecter.exe" és a tablet eredeti CPU ID- ja. A "DotNetDetecter.exe" futtatásához kell a megfelelő .net framework de úgy is szól hogy mi kell neki. A program, indításakor felrakja automatikusan az USB drivert, majd be lehet pöckölni a tabletet APX üzemmódba (reset benyom, nyomva tart, power benyom 3 mp.- ig, power elenged majd 1 mp. után a reset is elenged). A CPU ID beadása után ha minden jól megy akkor kb.10 perc alatt felrak egy gyári bootloadert és egy 3.x Androidot. Kb. ennyi...

Az infó innen van: You are not allowed to view links. Register or Login
A programot pedig innen töltheted le: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető udvzso

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • udvzso
  • Navigáció / Navigation: MIO Digiwalker A500
  • PDA: ACE 2
  • PDA ROM: I8160OXAMB4
ROM csere...
« Reply #22 Dátum: 2014, 12 06, 13:27:57 »
Hello Mindenki

Meg tudná mondani valaki hogy mitől lehet az, hogy nem tudok a Recovery- vel felrakni csak kizárólag Honeycomb ROM- ot (3.x), bármilyen JB Stock vagy Custom ROM (CyanoGen, OMNI) telepítése után csak az ACER logo figyel, nem indul el az Android… 
A bootloader:  Skrilax_CZ`s V8, a Recovery: THOR…

Köszi előre is a tanácsot

Nem elérhető udvzso

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • udvzso
  • Navigáció / Navigation: MIO Digiwalker A500
  • PDA: ACE 2
  • PDA ROM: I8160OXAMB4
ROM csere...
« Reply #23 Dátum: 2014, 12 20, 20:32:12 »
Sziasztok

Esetleg nem töltene fel valaki valamilyan 4.x verziójú "full bakup"- ot, amit a recovery "full restore" funkciójával visszaállíthatnék az én Iconiámra?

Köszi...

Nem elérhető 1kiskavics

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Lenovo S850C
  • PDA ROM: 4.4.2 kitkat
LENOVO S850C (MT6592)KLÓN
« Reply #24 Dátum: 2015, 12 17, 21:03:09 »
LENOVO S850C (MT6592)KLÓN

Üdvözlet minden tisztelt hozzáértőnek!
Kb. 1 éves telefonom (fent említett: LENOVO S850C ) 6 hónap használat után elkezdett éjszakánként kisebb alkalmazásokat letölteni, teljesen önállóan.
Nem veszélyesnek tűnő, de nem én akartam alkalmazásokat.
Pl. zseblámpa, cleaner, különböző böngésző, battery doctor, stb.
Android 4.4.2, KITKAT van rajta, most találtam erre a készülékre 4.4.4, Firmware-t.
Megkockáztatnám ezt feltenni.
Miután még olyat sem láttam, aki csinált ilyet, vállalkozik e valaki, hogy leírja nekem lépésről lépésre, mint egy gyereknek, hogy mit tegyek.
A cél lenne a mostani rendszer mentése, hogyan?nem feltétel az egyéb adatok mentése! Utána az új 4.4.4 Fw. telepítése.
ROOT feltétlen kell? Ha igen, hogyan, Mi az a CWM Recovery, kell az nekem? honnan szerezzem be?
Csak nekem van ilyen kütyüm, másnak nincs vele ilyen gondja?
Egyébként jó kis eszköz lenne.
Köszönöm, ha valaki időt szán rám.