2024, 04 16, 07:40:41
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Gingerbread root  (Megtekintve 99274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető taki90

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GT-S5830
  • PDA ROM: S5830XWKB4
Re: Gingerbread root
« Reply #75 Dátum: 2012, 04 22, 13:15:35 »
Elvileg sikerült rootolni a telefont. Szeretnék letörölni pár alkalmazást, amit a német 2.3.6-os rom rárakott, de nem engedi az alkalmazásoknál, kell rá külön program vagy nem sikerült a rootolás?

Nem elérhető taki90

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GT-S5830
  • PDA ROM: S5830XWKB4
Re: Gingerbread root
« Reply #76 Dátum: 2012, 04 22, 15:22:00 »
mégsem sikerült a rootolás, legalábbis a titanium backup szerint. az első linken lévő zipet használtam és végigmentem azokon a lépéseken amiket írtál...mi lehet a probléma?

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Gingerbread root
« Reply #77 Dátum: 2012, 04 22, 15:25:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mégsem sikerült a rootolás, legalábbis a titanium backup szerint. az első linken lévő zipet használtam és végigmentem azokon a lépéseken amiket írtál...mi lehet a probléma?
Szia  :)
Pedig én is azzal csináltam...  ;)
Nincs a programok között egy kalóz android ikon ???
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Re: Gingerbread root
« Reply #78 Dátum: 2012, 04 22, 15:55:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mégsem sikerült a rootolás, legalábbis a titanium backup szerint. az első linken lévő zipet használtam és végigmentem azokon a lépéseken amiket írtál...mi lehet a probléma?
Inditsd ujra a telefonod utana. Majd a titanium backup-al tudsz jegelni programokat, vagy torolni.
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Gingerbread root
« Reply #79 Dátum: 2012, 04 22, 17:32:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mégsem sikerült a rootolás, legalábbis a titanium backup szerint. az első linken lévő zipet használtam és végigmentem azokon a lépéseken amiket írtál...mi lehet a probléma?

Ha fent van a ClockWork Mode, akkor amiatt nagy valószínűséggel a upd_1.zip-es megoldás nem fog menni, vagyis nálam nem szokott, én erre a SuperOneClick 2.3.3 verzióját javaslom. Rootolni lehet ezzel is a telefont. Folyamat közben megfog állni a program, akár megjelenik a (Nem válaszol) szöveg a program tetején, de no para, hagyni kell hogy befejezze a folyamatot... Ismerősömnél is volt a program fagyása rootolás közben, nálam is... Ne ijedj meg, normális és a "folyamat része"... Ezzel a programmal lehet unrootolni is.

Nem elérhető taki90

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GT-S5830
  • PDA ROM: S5830XWKB4
Re: Gingerbread root
« Reply #80 Dátum: 2012, 04 22, 19:19:53 »
megpróbáltam újra, most ezt írja ki:
 appling muti csc
Can't access to '/system/csc/EPL/system'

Install /sdcard...
Finding update package...
Opening update package...
Installing update...

Install from sdcard complete.

Ennek kell lennie? Kb 2 sec alatt jut el idáig, ez ilyen gyors folyamat vagy valami nem jó?

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Gingerbread root
« Reply #81 Dátum: 2012, 04 22, 19:26:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
megpróbáltam újra, most ezt írja ki:
 appling muti csc
Can't access to '/system/csc/EPL/system'

Install /sdcard...
Finding update package...
Opening update package...
Installing update...

Install from sdcard complete.

Ennek kell lennie? Kb 2 sec alatt jut el idáig, ez ilyen gyors folyamat vagy valami nem jó?

Jó, ez sikerült! Halálfejes ikonnak kell lennie a programok között. Az is meg van?
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető taki90

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GT-S5830
  • PDA ROM: S5830XWKB4
Re: Gingerbread root
« Reply #82 Dátum: 2012, 04 22, 23:09:42 »
igen sikerült, megvan a halálfejes ikon is. köszi a segítséget

Nem elérhető ErikaAce

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy Ace
  • PDA ROM: S5830xwkpy
Re: Gingerbread root
« Reply #83 Dátum: 2012, 05 26, 15:14:02 »
Siker! :taps: Nagyon köszi! :)

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Gingerbread root
« Reply #84 Dátum: 2012, 05 26, 15:21:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Siker! :taps: Nagyon köszi! :)

Ügyes vagy ;)
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Silvio

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Ericsson XPERIA Arc S
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Gingerbread root
« Reply #85 Dátum: 2012, 05 31, 18:08:24 »
Helló

Szeretnek segítséget kerni. In mar 7 holnapja van meg az Ace (Samsung Galaxy ace) de sajna igazából soha nem voltam vele meg elégedve. Pedig a paraméterei jóknak tűntek a vásárlásnál és jó is nesz ki. Na de amiért írok az az hogy szinte folyamatosan szenvedek az aksi problémával.
Az utóbbi napok napokban sikerült negatív rekordot elérni max. féltöltésből  nullara 8 óra alatt úgy hogy nem volt használva (00:00 - 08:00 kb.), meg jó hogy azért az ébresztést meg ki bírta.
Persze ki van kapcsolva a wifi a 3G és nem fut tudomásom szerint semmilyen pogi, ja a frissítést is ki kapcsoltam. csináltam mar gyári vissza állítást memória kártya formazasal de sémi.
A barátom szerint ha rootolom az majd segít. Gyári rom van rajta 2.3.3
Nem tudom érdemes e bele fogni és mit is érdemes csinálni.

Előre is köszönöm a választ (remélem jó helyre írtam) :shock:

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Gingerbread root
« Reply #86 Dátum: 2012, 05 31, 18:22:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló

Szeretnek segítséget kerni. In mar 7 holnapja van meg az Ace (Samsung Galaxy ace) de sajna igazából soha nem voltam vele meg elégedve. Pedig a paraméterei jóknak tűntek a vásárlásnál és jó is nesz ki. Na de amiért írok az az hogy szinte folyamatosan szenvedek az aksi problémával.
Az utóbbi napok napokban sikerült negatív rekordot elérni max. féltöltésből  nullara 8 óra alatt úgy hogy nem volt használva (00:00 - 08:00 kb.), meg jó hogy azért az ébresztést meg ki bírta.
Persze ki van kapcsolva a wifi a 3G és nem fut tudomásom szerint semmilyen pogi, ja a frissítést is ki kapcsoltam. csináltam mar gyári vissza állítást memória kártya formazasal de sémi.
A barátom szerint ha rootolom az majd segít. Gyári rom van rajta 2.3.3
Nem tudom érdemes e bele fogni és mit is érdemes csinálni.

Előre is köszönöm a választ (remélem jó helyre írtam) :shock:

Szia!

Rootolhatod is. Utána feltelepíthetsz egy Battery Calibration programot amit a google playről ingyen le tudsz tölteni. Egy próbát megér. Ha nem segít úgyis 2év van a telefonra, én visszavinném, hátha magával az akkumlátorral van probléma.
Bááár, én úgy jártam, hogy soxor, 10óra alatt teljesen lemerült, pedig egész délelőtt a szekrényemben volt, egy-két hívással,s kb másfélóra zenével.. Semmi extra, ha ráfeszültem akkor még előbb megadta magát.
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Silvio

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Ericsson XPERIA Arc S
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Gingerbread root
« Reply #87 Dátum: 2012, 05 31, 20:58:20 »
Helló

Az a baj hogy az akkura 6 holnap a gari. És e miatt a garanciás csere kilőve. Ezert gondoltam valahogy mentem a dolgot. Kipróbálom amit írtál. mellesleg mivel lehetne jobban személyese tenni a telefont. A loder progit ugye bar aksi zabálok ami amúgy sincs. ha van ötletet kérem oszd meg. Köszi.   :taps: :ok:

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Re: Gingerbread root
« Reply #88 Dátum: 2012, 05 31, 21:02:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló

Az a baj hogy az akkura 6 holnap a gari. És e miatt a garanciás csere kilőve. Ezert gondoltam valahogy mentem a dolgot. Kipróbálom amit írtál. mellesleg mivel lehetne jobban személyese tenni a telefont. A loder progit ugye bar aksi zabálok ami amúgy sincs. ha van ötletet kérem oszd meg. Köszi.   :taps: :ok:

Ezt nem tudtam.. Akkor ha nem jön be a program, új akkumlátort kell venned. Programokról, ne itt kérj tanácsot, van külön topic neki!

Küldve az én HTC One V-mről
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Dwayne

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XXJVO
  • Skype: dwayne0875
Re: Gingerbread root
« Reply #89 Dátum: 2012, 06 10, 12:52:04 »
Sziasztok!
Próbálkozom már egy ideje, de minden próbálkozásomra azt írja, hogy Signature vertification failed...  >:( Ez miért van ? Köszi előre is  :)

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Gingerbread root
« Reply #90 Dátum: 2012, 06 10, 12:53:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Próbálkozom már egy ideje, de minden próbálkozásomra azt írja, hogy Signature vertification failed...  >:( Ez miért van ? Köszi előre is  :)

Samsung Galaxy Ace-n próbálod?
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Gingerbread root
« Reply #91 Dátum: 2012, 06 10, 13:49:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Próbálkozom már egy ideje, de minden próbálkozásomra azt írja, hogy Signature vertification failed...  >:( Ez miért van ? Köszi előre is  :)

Angol nyelvű: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ricsa112

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: asd
  • PDA: dayx
  • PDA ROM: saeq
  • Skype: ----
Re: Gingerbread root
« Reply #92 Dátum: 2012, 06 10, 15:39:29 »
Sziasztok én egy Galaxy Ace GT-S5830 szeretnék rootolni de nem tudom hogyan csináljam. Android 2.3.3 versio fut rajta.  Léccives aki tudna segíteni az irjon rám e-mailra. Előre is köszönöm!

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Gingerbread root
« Reply #93 Dátum: 2012, 06 11, 08:13:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok én egy Galaxy Ace GT-S5830 szeretnék rootolni de nem tudom hogyan csináljam. Android 2.3.3 versio fut rajta.  Léccives aki tudna segíteni az irjon rám e-mailra. Előre is köszönöm!

Olvastad az első hszt-t? Pont úgy, ahogy ott leírta Pufi.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Gingerbread root
« Reply #94 Dátum: 2012, 06 11, 15:29:08 »
Sziasztok. Egy ismerosomnek szeretnem az asz pdajara cm romot rakni, de mar a root-nal elakadtam. Kyes fent van mukodik, driverek szinten, odin le van toltve, samfirmware.com-rol le van toltve a legfrisebb verzio. Superon lick is le van toltve szoval minden. XDA-n azt irja tegyem fel a legfrisebb fw-t a samfirmware.com-rol majd futtassam a superonclicket es nyomjak a root gombra. Egy ido utan az alkalmazas nem valaszol. A masik metodus miszerint toltsem le a zip-et majd kapcsoljam ki a vasat. Aztan bekapcs es home gomb nyomvatart. Nekem semilyen recoveryt amibe ki tudtam volna valasztani a zip-et a rootolashoz. Valaki esetleg valami otlet?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Gingerbread root
« Reply #95 Dátum: 2012, 06 11, 15:58:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Egy ismerosomnek szeretnem az asz pdajara cm romot rakni, de mar a root-nal elakadtam. Kyes fent van mukodik, driverek szinten, odin le van toltve, samfirmware.com-rol le van toltve a legfrisebb verzio. Superon lick is le van toltve szoval minden. XDA-n azt irja tegyem fel a legfrisebb fw-t a samfirmware.com-rol majd futtassam a superonclicket es nyomjak a root gombra. Egy ido utan az alkalmazas nem valaszol. A masik metodus miszerint toltsem le a zip-et majd kapcsoljam ki a vasat. Aztan bekapcs es home gomb nyomvatart. Nekem semilyen recoveryt amibe ki tudtam volna valasztani a zip-et a rootolashoz. Valaki esetleg valami otlet?

Mikori a készülék? Ha viszonylag új (1-2 hónapos), akkor az valószínűleg GT-S5830i és az nem ugyanaz, mint a "sima" GT-S5830. Ha i-s, akkor arra keress az xda-n. Pl. más a recovery menü gombkombinációja is...

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Gingerbread root
« Reply #96 Dátum: 2012, 06 11, 16:08:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mikori a készülék? Ha viszonylag új (1-2 hónapos), akkor az valószínűleg GT-S5830i és az nem ugyanaz, mint a "sima" GT-S5830. Ha i-s, akkor arra keress az xda-n. Pl. más a recovery menü gombkombinációja is...
I-s a vas, erre nem is gondoltam. Holnap visszaterek ra koszonom az informaciot.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Gingerbread root
« Reply #97 Dátum: 2012, 06 11, 18:55:12 »
Az XDA-n az i-rol egy szot sem ejtenek se a modaco-n. Googlebe talaltam egy regeny hosszusagu leirast. Aban az volt ha megjelenik a samsung felirat egybol el kell engedni a ket gombot a recoverybe jutashoz hogy aztan a zip-re nyomva rootolva legyen a vas. Asszem en ezt feladon. Ez a csunya szappantarto nem er meg nekem ennyi szenvedest.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Gingerbread root
« Reply #98 Dátum: 2012, 06 11, 22:07:43 »
Bocs, hogt ennyis,er irok mar. Itthon megtalaltam a samfirmware.com oldalon a leg frisebb msgyar telenoros 2012 marciusi fw-t. Beneztem nem vettem eszre, hogy a reklamcsik felett is vannak linkek. Ugyanaz van a vason is. Bar az homalyos szamomra ha megis flashelni kellene az fw zip-et aztogyan kell? A weboldalon egy Kyes ikon van ezekszerint azzal kellene. Gyakorlatilag fogalmam sincs azon belul hol. Hagy ne minositsem a szoftvert. Ez a kisebbik gond, mert most nincs is ra szukseg. A nagyobbik, hogy nem tudok bemnni sehogy a recoverybe, hogy az xda-rol letoltott zip-el rootoljam a pda-t. Kifogott rajtam ez a szappantarto. Egyszeruen nem hiszem el!

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Gingerbread root
« Reply #99 Dátum: 2012, 06 11, 22:15:17 »
Ma nagyon bal labbal kelhettem fel. Ennyit irtam be a googlebe: how to root s5830i es lass csodat a legelso xda linken a megoldas.
You are not allowed to view links. Register or Login
Azthiszem ma mar nem kezdek semmibe:-D