2024, 03 28, 19:43:33
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Gingerbread romok, custom (főzött) romok.  (Megtekintve 111278 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #50 Dátum: 2011, 09 27, 16:18:41 »
Srácok, csak nem bírtam ki  :D
Jelentem fent van a Overcome Kratos v3.1.0

Feltöltöttem a belső kártyára a romot. Kb 2 perc alatt megcsinálta. Utána visszalépve a menüben újraindítottam.
Innentől jönnek az érdekességek :)
Egy robot női hang elkezdi mondani hogy mennyi idő van hátra. Elképesztő, tetszett  :D
Aztán bejött kb 5 perc elteltével az új KRATOS felület. Olyan 3D-s hatásúak a gombok, ízlés kérdése kinek tetszik, elmegy. Az nagyon tetszik hogy semmihez nem nyúlt hozzá. A Chainfire3D-t újra be kellett állítani de műkszik.
Minden egyéb is jó. Nem tűnik sokkal gyorsabbnak talán hajszálnyival. Reméljük az akksi tényleg jobb lesz.
A képernyő lezárása még nagyon jó. Olyan minta amikor a Terminator kileheli a lelkét. Összemegy a képernyő és elsötétül. Vagesz :)

Összességében tetszik, reméljük így is marad.

Készítettem egy képernyő mentést: You are not allowed to view links. Register or Login

Ha kérdés van írjatok :)
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #51 Dátum: 2011, 09 27, 17:22:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Srácok, csak nem bírtam ki  :D
Jelentem fent van a Overcome Kratos v3.1.0

Feltöltöttem a belső kártyára a romot. Kb 2 perc alatt megcsinálta. Utána visszalépve a menüben újraindítottam.
Innentől jönnek az érdekességek :)
Egy robot női hang elkezdi mondani hogy mennyi idő van hátra. Elképesztő, tetszett  :D
Aztán bejött kb 5 perc elteltével az új KRATOS felület. Olyan 3D-s hatásúak a gombok, ízlés kérdése kinek tetszik, elmegy. Az nagyon tetszik hogy semmihez nem nyúlt hozzá. A Chainfire3D-t újra be kellett állítani de műkszik.
Minden egyéb is jó. Nem tűnik sokkal gyorsabbnak talán hajszálnyival. Reméljük az akksi tényleg jobb lesz.
A képernyő lezárása még nagyon jó. Olyan minta amikor a Terminator kileheli a lelkét. Összemegy a képernyő és elsötétül. Vagesz :)

Összességében tetszik, reméljük így is marad.

Készítettem egy képernyő mentést: You are not allowed to view links. Register or Login

Ha kérdés van írjatok :)
Gratula, melyiket raktad fel a wipe-osat, vagy a no-wipe-osat?

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #52 Dátum: 2011, 09 27, 17:33:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én se hallottam még ilyenről, és soha nem is figyeltem rá. simán cseréltem már romot kb 1 giga szabad helyel
Hát nem én találtam ki, az XDA Overcome-Kratos telepítő segédletében olvastam, de lehet, hogy rosszul értettem valamit: You are not allowed to view links. Register or Login (pirosbetűs rész:Make sure you have at least 3GB of space free in your INTERNAL SD if you’re not on the ext4 filesystem, if not, you might  not complete the conversion correctly.) Lehet, hogy csak azokra vonatkozik akiknek nem ext4-es a filerendszere???Általában a miénk olyan?

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #53 Dátum: 2011, 09 27, 17:35:34 »
Azért hogy minden megmaradjon a No-Wipe-osat. Nem is gondoltam hogy ilyen sima ügy lesz...
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #54 Dátum: 2011, 09 27, 17:42:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért hogy minden megmaradjon a No-Wipe-osat. Nem is gondoltam hogy ilyen sima ügy lesz...
Megtennéd majd nekem, ha ráérsz, hogy megnézed, hogy bezárja-e a rendszer egy idő után a szerinte feleslegesen háttérbe futó dolgokat?Például elindítasz egy hosszabb letöltést és a háttérbe rakod, majd elindítasz egy másik alkalmazást, pl. egy játékot és ha ezek után kilépsz a játékból fut-e még a letöltés, vagy megszakadt?

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #55 Dátum: 2011, 09 27, 17:57:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtennéd majd nekem, ha ráérsz, hogy megnézed, hogy bezárja-e a rendszer egy idő után a szerinte feleslegesen háttérbe futó dolgokat?Például elindítasz egy hosszabb letöltést és a háttérbe rakod, majd elindítasz egy másik alkalmazást, pl. egy játékot és ha ezek után kilépsz a játékból fut-e még a letöltés, vagy megszakadt?

Persze ha mondasz egy helyet ahonnan nagyobb anyagot le tudok szedni a telóval. A market-ben nem hinném hogy nagy dolgok lennének. Honnan töltsek le véleményed szerint?
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #56 Dátum: 2011, 09 27, 18:06:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze ha mondasz egy helyet ahonnan nagyobb anyagot le tudok szedni a telóval. A market-ben nem hinném hogy nagy dolgok lennének. Honnan töltsek le véleményed szerint?
A nagyobb méretnek 20-30 Mega is megteszi, de az is jó, ha elindítasz egy játékot, majd a házikós gombbal kilépve a háttérbe rakod és mondjuk megnyitod a böngészőt, majd visszatérve a játékhoz vajon megmarad-e ahogyan elhagytad, vagy újrabootol az egész játék?

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #57 Dátum: 2011, 09 27, 18:23:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A nagyobb méretnek 20-30 Mega is megteszi, de az is jó, ha elindítasz egy játékot, majd a házikós gombbal kilépve a háttérbe rakod és mondjuk megnyitod a böngészőt, majd visszatérve a játékhoz vajon megmarad-e ahogyan elhagytad, vagy újrabootol az egész játék?

Próbálgattam. Elindítottam a letöltést, háttérben ott maradt. Elindítottam az Angry Birds-t és ugyan onnan folytatódott visszalépés után. A letöltés ment tovább. Nem tudom erre gondoltál-e :)
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #58 Dátum: 2011, 09 27, 18:31:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálgattam. Elindítottam a letöltést, háttérben ott maradt. Elindítottam az Angry Birds-t és ugyan onnan folytatódott visszalépés után. A letöltés ment tovább. Nem tudom erre gondoltál-e :)
Igen erre, köszönöm!Lehet, hogy ez csak nálam van így és akkor újra kell majd raknom a Gingert, mert valami nem O.K.  :(

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #59 Dátum: 2011, 09 27, 18:48:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát nem én találtam ki, az XDA Overcome-Kratos telepítő segédletében olvastam, de lehet, hogy rosszul értettem valamit: You are not allowed to view links. Register or Login (pirosbetűs rész:Make sure you have at least 3GB of space free in your INTERNAL SD if you’re not on the ext4 filesystem, if not, you might  not complete the conversion correctly.) Lehet, hogy csak azokra vonatkozik akiknek nem ext4-es a filerendszere???Általában a miénk olyan?

Ahogy írtam fentebb, jól gondoltam az ext3 --> ext4 konvertálás miatt van elvileg szüksége helyre, bár ez picit értelmetlen, hiszen ha újrakonvertálja akkor legyalul úgyis mindent....illetve itt valami hosszadalmas módszert ír le a felrakásról....

Ahogy nálam le van írva, tehát fel lett pakolva normálisan az XXJQ1, (reparttal raktuk fel, tehát ext4 a fájlrendszerünk) ezután simán mehet mindenféle custom rom.

Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető seekay

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GALAXY Note 3
  • PDA ROM: XXUENB7 - 4.4.2 KitKat Stock
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #60 Dátum: 2011, 09 27, 19:36:27 »
Jelentem csak én voltam a béna, tényleg működik az USB tár CM7 alat is.

De 2 probléma továbbra sem oldódott meg:
- ha letöltök vmit, kényszeresen a külső sd-t akarja használni, ha nincs sd kártyám, akkor sokszor nem is enged letölteni
- iszonyat lassú a böngészés, akár gyári böngészőt, akár utángyártottat rakok fel, lassú a görgetés, lassú a zoomolás, akár a Kratosnál, akár MIUI-nál, akár a sima Gingerbrednél nézzük, mind fénysebesen száguld a CM7 böngészéséhez képest

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #61 Dátum: 2011, 09 27, 21:30:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jelentem csak én voltam a béna, tényleg működik az USB tár CM7 alat is.

De 2 probléma továbbra sem oldódott meg:
- ha letöltök vmit, kényszeresen a külső sd-t akarja használni, ha nincs sd kártyám, akkor sokszor nem is enged letölteni
- iszonyat lassú a böngészés, akár gyári böngészőt, akár utángyártottat rakok fel, lassú a görgetés, lassú a zoomolás, akár a Kratosnál, akár MIUI-nál, akár a sima Gingerbrednél nézzük, mind fénysebesen száguld a CM7 böngészéséhez képest

Szia,

A CM7 alapból a kulső sd-t hasznalja.
Valami nálad nem stimmel, a gyári böngészés nálam gyorsabb mint a többieké(kratos, gb, stb)

Akinek gond van CM7 alatt a markettel az mindig a legujabb market alatt jelentkezik.
Vissza kell rakni a régebbi marketet: You are not allowed to view links. Register or Login vagy rögtön a friss telepítés után titaniummal(csak pro-val megy) fagyasztani a market updater-t.

Nem elérhető seekay

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GALAXY Note 3
  • PDA ROM: XXUENB7 - 4.4.2 KitKat Stock
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #62 Dátum: 2011, 09 27, 22:53:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia,

A CM7 alapból a kulső sd-t hasznalja.
Valami nálad nem stimmel, a gyári böngészés nálam gyorsabb mint a többieké(kratos, gb, stb)

Akinek gond van CM7 alatt a markettel az mindig a legujabb market alatt jelentkezik.
Vissza kell rakni a régebbi marketet: You are not allowed to view links. Register or Login vagy rögtön a friss telepítés után titaniummal(csak pro-val megy) fagyasztani a market updater-t.

Ezekszerint ha nincs külső sd kártyám (mert nincs és nem is lesz), akkor felejtsem el a CM7-et a rommerek ötlete alapján? Jól értem? Ennek így mi értelme, hogy a belső sd-t nem tudom teljeskörűen használni?

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #63 Dátum: 2011, 09 27, 23:32:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezekszerint ha nincs külső sd kártyám (mert nincs és nem is lesz), akkor felejtsem el a CM7-et a rommerek ötlete alapján? Jól értem? Ennek így mi értelme, hogy a belső sd-t nem tudom teljeskörűen használni?

De, ;) csak nézd át alaposabban:
 You are not allowed to view links. Register or Login
" SDCARD controversy......"

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #64 Dátum: 2011, 09 28, 07:25:45 »
Én is feltettem a Kratost.Az első bootolás expa kartás 5 percével ellentétben volt vagy 25 perc.Már kezdtem aggódni.Az első tapasztalatok jók vele, legnagyobb örömömre a rendszer kényszerbezárások megszüntek.Ami nem tetszik, hogy kivették az általam használt Samsung Naptáróra (Calendar clock) widget-et és  a Titánium Backup-al sem tudtam visszavarázsolni.Érdekes, mert a System Appban ott van az APK-ja, de nem engedi telepíteni magát vele.Valahogyan le van tiltva, a Root Explorer-el se tudtam feloldani.Tudtok rá valami megoldást?A marketből meg hiába állítom vissza a régebbi verziót, mert nekem az tetszik, egy idő után vissza teszi az újabbat.

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #65 Dátum: 2011, 09 28, 09:24:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is feltettem a Kratost.Az első bootolás expa kartás 5 percével ellentétben volt vagy 25 perc.Már kezdtem aggódni.Az első tapasztalatok jók vele, legnagyobb örömömre a rendszer kényszerbezárások megszüntek.Ami nem tetszik, hogy kivették az általam használt Samsung Naptáróra (Calendar clock) widget-et és  a Titánium Backup-al sem tudtam visszavarázsolni.Érdekes, mert a System Appban ott van az APK-ja, de nem engedi telepíteni magát vele.Valahogyan le van tiltva, a Root Explorer-el se tudtam feloldani.Tudtok rá valami megoldást?A marketből meg hiába állítom vissza a régebbi verziót, mert nekem az tetszik, egy idő után vissza teszi az újabbat.

Nekem tényleg 5 perc volt :(
A Calendar clock-ot sosem használtam így nem hiányzott, helyette nekem ez az élő háttérkép tetszik a wp clock 1.5. Letisztultabb :)
Sajna én sem tudom a megoldást a kérdésedre. Nem is merttem írni nehogy elcsússzon a hozzászólásod és más nehogy ne olvassa. De hátha.
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető seekay

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GALAXY Note 3
  • PDA ROM: XXUENB7 - 4.4.2 KitKat Stock
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #66 Dátum: 2011, 09 29, 09:21:17 »
Vki legyszi irja le az uj CM7 alatt a hattertar mukodeset, mert elkiabaltam.. megse megy. Se hibakeresessel, se nelkule. Latom mind a ketmeghajtot, de belemenni nem tudok. Nem hoz fel semmi kepernyot az usb csatolashoz a tab, es a lehuzhato ertesito savban sincs ilyen, csak az usb hibakeresest engedi ki/bekapcsolni.

Nem tom ti melyik CM7-et hasznaljatok, de az ujon a bongeszoben  valo gorgetes, nagyitas nagyon darabos egy kratoshoz, vagy sima gingerhez kepest.

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #67 Dátum: 2011, 10 10, 18:50:35 »
Sziasztok,

CM7 frissítés:
 You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bubo35

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 282
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: P5100 - Google navigáció :-)
  • PDA: HTC One M8
  • PDA ROM: 5.0.1 Stock
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #68 Dátum: 2011, 10 10, 21:00:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

CM7 frissítés:
 You are not allowed to view links. Register or Login


Már nálam is fenn figyel. Végre megoldották a market letöltési problémát :-)
VIGYÁZAT! AZ ANDROID OPERÁCIÓS RENDSZER FÜGGŐSÉGET OKOZHAT!

Nem elérhető nabis

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #69 Dátum: 2011, 10 10, 21:31:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

CM7 frissítés:
 You are not allowed to view links. Register or Login
2.3.7? korrekt ;)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető TGyula

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PDA: P1000 NoteII
  • PDA ROM: P1000XXJPZ CM11_4.4.2 N7100XXUFND3 4.4.2
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #70 Dátum: 2011, 10 10, 21:47:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Sziasztok!
Feltehetem az eredeti leírás szerint az én készülékemre is?
Firm:2.3.3
Alap:P1000xxjpz
Kern:2.6.35.7 Overcome-3.3.1#101
Build:Overcome v3.1.0-Kratos
Köszönöm előre.

Nem elérhető bubo35

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 282
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: P5100 - Google navigáció :-)
  • PDA: HTC One M8
  • PDA ROM: 5.0.1 Stock
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #71 Dátum: 2011, 10 10, 22:05:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Sziasztok!
Feltehetem az eredeti leírás szerint az én készülékemre is?
Firm:2.3.3
Alap:P1000xxjpz
Kern:2.6.35.7 Overcome-3.3.1#101
Build:Overcome v3.1.0-Kratos
Köszönöm előre.


Én is Kratosra tettem fel CWM-ből ennek az elődjét a 2.3.5-öt. Menni fog :-)
VIGYÁZAT! AZ ANDROID OPERÁCIÓS RENDSZER FÜGGŐSÉGET OKOZHAT!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #72 Dátum: 2011, 10 10, 22:33:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Én is Kratosra tettem fel CWM-ből ennek az elődjét a 2.3.5-öt. Menni fog :-)
Érdemes szerintetek a Kratost lecserélni erre?Várnám a tapasztalatokat pro- és kontra.

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #73 Dátum: 2011, 10 11, 08:51:58 »
Igen, jó lenne ha valaki leírná hogy nem szaggat-e a böngészés mint az előző verzióban. Kérnénk pár mondatos leírást hogy minden jól használható-e! Köszönjük!  :taps:
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Gingerbread romok (Overcome, CM7) - update 06.15
« Reply #74 Dátum: 2011, 10 11, 15:54:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Érdemes szerintetek a Kratost lecserélni erre?Várnám a tapasztalatokat pro- és kontra.

Szerintem most már Ti sem "fitymálhatjátok" le.... :D

Kipróbáltam, kratosról simán megy cmw-vel a telepítés, alapból a belső sd-t használja, böngésző gyors, market (2.3.6) megy (igaz nem a legfrissebbel de nem update-li magát ezért nem romlik el), pl angry birds, nova2, fast5 hd megy