2024, 03 28, 14:54:07

Szerző Téma: Instant Segítség  (Megtekintve 111349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Instant Segítség
« Reply #1500 Dátum: 2013, 02 18, 20:31:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

Segítséget kérnék. 2.3.6 volt fent. Este kikapcsoltam a telefont, reggel már nem akart betölteni, "bootloop (galaxyS gt-i9000 feliraton nem jut túl)"

Próbáltam már több romot feltenni, azokat is amik innen letölthetők, illetve ami a samfirmware.com-on van. De mindegyik flash után ugyan az a kép fogad, mint egy pár hozzászólással fentebb, Tibi hozzászólásánál. Mi a teendő?

Keresd fel a You are not allowed to view links. Register or Login oldalt, majd:Samsung_OLD_stuff >  2.I9000 >  Stock_Roms_for_i9000 > XXJVT

ezt tömörítsd ki, hogy 3 tar fájl legyen, majd odinnal repartition-nel, 512-es pittel rakd fel

Sent from SGS III GT-I9300
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ezekmennek

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: I9000XWJVZ
  • PDA ROM: I9000OXXJV9
Re: Re: Instant Segítség
« Reply #1501 Dátum: 2013, 02 18, 20:50:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Keresd fel a You are not allowed to view links. Register or Login oldalt, majd:Samsung_OLD_stuff >  2.I9000 >  Stock_Roms_for_i9000 > XXJVT

ezt tömörítsd ki, hogy 3 tar fájl legyen, majd odinnal repartition-nel, 512-es pittel rakd fel

Sent from SGS III GT-I9300


Köszi a segítséget. Megcsináltam, de sajnos ugyan az, nem változott semmi.

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Re: Instant Segítség
« Reply #1502 Dátum: 2013, 02 19, 00:07:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Köszi a segítséget. Megcsináltam, de sajnos ugyan az, nem változott semmi.
akkor valszeg a nand ment tönkre :(

szerviz

 keresd itt a fórumon  veszkagsm-et hátha tud segíteni

Sent from SGS III GT-I9300
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SzJoco

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: android 2.3.4
Re: Instant Segítség
« Reply #1503 Dátum: 2013, 03 01, 22:45:37 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: A JW5-ös Value Pack-ra feltettem ODIN-nal egy Semaphore 2.7.4-es kernelt. Na azóta nagyon szar a telefonálás. Általában nem hallanak engem, én mindent rendesen értek. Történt már valakinél ilyen?

Kérdés: Honnan tudok egy 3-fájlos eredeti rendszert letölteni, illetve elég lenne csak a gyári kernel? Vagy egyáltalán tegyem újra a 3 fájlos JW9-et? Mit ajánlotok? (EFS-t még nem mentettem, többi cuccot MyBackup-al igen, root előtt.)

Nem elérhető leroyclub

  • Hozzászólások: 107
  • PDA: iPhone4
  • PDA ROM: 5.1
Re: Instant Segítség
« Reply #1504 Dátum: 2013, 03 25, 14:05:00 »
Haliho! Lenne egy i9000-em ami Telenoros. Hogy tudnék belőle kártyafüggetlent csinálni? Az is jó ha egy linket adtok, mert nem találtam meg itt a fórumon sehol. Egyébként 2.6.3 van rajta és semaphore 2.7.4 kernel. Elvileg még anno rootoltam is....

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: Instant Segítség
« Reply #1505 Dátum: 2013, 03 25, 14:37:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login;)

Nem elérhető bolobi

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S Plus
  • PDA ROM: CM 9
Re: Instant Segítség
« Reply #1506 Dátum: 2013, 06 22, 16:34:59 »
Hello

Nem találtam sehol ilyen jellegű jelenséget ezért ide írom (próbálom pontosan)
Samsung Galaxy S I9000 ---> telefon tulajdonságnál:SGH-T959
Firmware version: 2.2
Baseband version: T959UVJK2
Kernel version: 2.6.32.9
Build number: FROYO.UVJK2

A telefon jelensége következő: Bekapcsol fut, ha rámegyek a sd kártya és telefon háttértár akkor mindenhova azt írja ismeretlen, Download mód és recovery nem jön be 3gombbal, és ha rádugom a gépre akkor a windows kiadja a csatlakozási hangot de kikapcsol a telefon fél perc után, ha kihúzom a kábelt rögtön bekapcsol és fut rendesen. Ugyan ez a helyzet a töltővel is.
Így kaptam a telefont és elvileg Odinnal lett a rom rátéve, de most nem reagál semmire.
Nem tudom mennyire írtam érthetően vagy részletesen.
Köszönöm előre a segítséget :)

Nem elérhető mishike

  • Hozzászólások: 31
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: agps
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: TSUNAMI ICS
Re: Instant Segítség
« Reply #1507 Dátum: 2013, 07 12, 10:45:47 »
Heló! Olvasgattam a fórumot, néztem, hogy van egy 2013-as gyári szoftver i9000-re. Jelenleg 4.2.2 van az enyémen.

A kérésem az, hogy valaki leírná hogy mi a folyamata a downgrade-nek?
Ha jól tudom akkor csak fogom azt odinnal felrakom a legújabb gb-t. Ennyi lenne?

Mod: Ha jól látom van portugál 2013 májusi szoftver. Ezt lenne érdemes vagy a svédet?

Nem elérhető drdoky

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Samsng Galaxy S GT-I9000
  • PDA ROM: XWJVN
Re: Instant Segítség
« Reply #1508 Dátum: 2013, 07 19, 21:58:20 »
Sziasztok!

Már 5-6 napja órákat bújom a különböző fórumokat, magyar, és angol leírásokat, de azért a biztonság kedvéért megkérdezném tőletek, hogy mi a teendőm, nehogy téglásítsak.

A sima alap SGS-emet (I9000) szeretném romolni. Jelenleg XWJVN, 2.3.3 hivatalos rom van rajta, KIES-ről. Alapsáv: XXJVQ. Lagfix nincs. Mivel a KIES nem ajánlott fel újabb verziót, ezért úgy gondoltam, felrakom odinnal a samfirmware-ről a legújabb 2.3.6-ot.
Jelenleg a gép rootolva van (SuperOneClick-el), efs mappa mentve, az sd kártyán, dropboxon, és a gépemen is. Valamint közben függetlenítettem is a készüléket a marketes Galaxy S Unlock programmal. Elmentettem az unlock-olt efs mappát is.
TB-vel készítettem backup-ot is a legtöbb marketes alkalmazásról, és néhány rendszeralkalmazásról, ami lehet, hogy később még kellhet. (Tényleg, ti miket szoktatok TB-vel menteni?)

Sajnos erre az android verzióra (2.3.3) nem igazán tudok pl CWM-et, vagy hasonló jóságokat felrakni, ha jól értelmeztem a leírásokat, illetve több helyen is írták/írtátok, hogy elég gagyi verzió.

A samfirmware-en talált 2.3.6-os rom viszont úgy tűnik nekem, hogy egy fájlos. Az 'I9000XWJW5_I9000OXXJVC_XEH.zip' nevű zip-ben van egy 'SS_DL.dll', és egy 'JW5_JVC_JW4.tar' fájl.
A .tar-ban pedig benne van a boot, cache, factoryfs, modem, param, Sbl, és zImage, tehát, ha jól látom, nagyjából minden, ami a teljes romoláshoz kell, talán kivéve a pit-et.

Az a kérdésem, hogy ezt a romot odinnal használhatom-e egyfájlos, repartition nélküli, nowipe romként? És mire kell a .tar melletti .dll? Ha egy fájlosként felmegy, akkor elvileg megmaradnak a telepített alkalmazásaim is?
Jó lesz ez a rom, vagy másikat ajánlotok? Bármi észrevétel, javaslat?

Tulajdonképpen átmeneti állapotnak szánnám, talán ehhez a verzióhoz könnyebb megfelelő további kernelt találnom, például felrakni egy 2.7.4-es semaphore-t, amiben alapból van cf-root, cwm, stb...
Később, ha már cwm van, akkor lehet, hogy egyből, vagy pár nap használat után megpróbálnék áttérni egy JB CM 10.1-re.
Egyébként ez a JB rom a legjobbak közé tartozik? Vagy van jobb esetleg?

Az egyes lépések közt pedig készítenék egy-egy nandroid backup-ot, hogy CM-ról szükség esetén visszatérhessek GB-re.

Előre is köszönöm a segítséget, és a tanácsokat.

Nem elérhető soldi87

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: wm 6.1
  • Skype: JuliusfautsJD
Re: Instant Segítség
« Reply #1509 Dátum: 2013, 07 29, 23:44:31 »
Sziasztok !

Olyan problémám lenne, hogy ismerősöm a Samsung Galaxy Miniét szerette volna újrahúzni és nem sikerült neki. Elhozta hozzám hát nem igazán találkoztam ilyennel még hogy nem megy rá semmi, odin nem látja a telefont amikor a recovery menübe vagyok (alap recovery) ilyen üzenet fogad E:failed to mount /system (Invalid argument). Ha rányomok afactory resetre akkor E:format_volume: rfs format failed on /dev/stl13 és a végén data wipe complite. Ezután nem tudok innen semmit telepíteni ami elindul az kb 10 mp alatt végigfut a csík és kiírja hogy kész újraindítom és a samsung galaxy min képig elmegy, tovább nem. Valahogy életet kellene lehelnem bele legalább az alapot visszaállítani vagy valami, de nincs több ötletem :( Segítség !  :'(
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Butler

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s
  • PDA ROM: I9000XWJM2
Re: Instant Segítség
« Reply #1510 Dátum: 2013, 08 05, 23:34:52 »
Üdv. Mindenkinek!

A segítségeteket kérem. Honnan tudok letölteni egy működő adobe flash-t a telómhoz. Ebben a témában egyetlen hozzá szólás Sancho-é, de sajnos az oldaláról amiket letöltöttem egyik sem megy. 2.3.6-os van fenn xwjwb, kernel: 2.6.35.7....

Nem elérhető Butler

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s
  • PDA ROM: I9000XWJM2
Re: Instant Segítség
« Reply #1511 Dátum: 2013, 08 06, 01:10:41 »
Már nem aktuális, mert megoldottam, műxik, csak nem engedte az oldal se módosítani, se törölni az előzőt a kérést.

Nem elérhető Skippy

  • Hozzászólások: 158
  • Nem: Férfi
  • Gengszter
  • Navigáció / Navigation: igo,sygic aura
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S
  • PDA ROM: Tsunamics
Re: Instant Segítség
« Reply #1512 Dátum: 2013, 08 25, 16:10:52 »
Helló!
A galaxymat most készülök eladni egy használt telefonokkal foglalkozó üzletnek és szeretnék mindent visszaállítani gyárira, mert ugyebár nekem ki van rootolva és nem is gyári rom van rajta.
Megpróbáltam kies-el úgy hogy felraktam egy 2.2-es romot de nem lehet azon eligazodni meg nem is hozott ki firssítést. Most feltelepítettem egy 2.3-as romot amit Gyufus topicjába ([ROM] Gyári/Samfirmware Gingerbread (2.3) - SGS) találtam. Ezek közül a telenorosat telepítettem föl mert az a szolgáltatóm. De a beállításoknál a telefon információknál azt írja hogy:
Firmware verzió: 2.1-update1
alapsáv verziója: I9000XXJM1
Kernelverzió: 2.6.29  root@SE-S603 #2

Tehát gondolom ez még nem igazán gyári. Szóval hogy tudnám megcsinálni hogy rendesen gyári legyen?

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Instant Segítség
« Reply #1513 Dátum: 2013, 11 13, 16:50:39 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Úgy vettem kb 2 hónapja egy ilyen telcsit,hogy CM 10.1.3 volt ill.van rajta.
Felajánlja a 10.2-301311o2 frissítést le is tölti és recoveryben picit elindul,majd kilép.
Mi lehet az oka ne foglalkozzak vele és felejtsem el az egészet?
Előre is köszönöm a segítséget :( :'(!

Nem elérhető Inuyasha

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Garmin Colorado
  • PDA: Galaxy S 4 Mini
  • PDA ROM: i9195XXUAMF6
Re: Instant Segítség
« Reply #1514 Dátum: 2014, 06 12, 22:32:36 »
Sziasztok !

Igyekeztem utánaolvasni több helyen te nem találtam megoldást így megmerem tenni hogy felteszem itt a kérdésemet.  :D :D :D :D

Samsung galaxy s re felraktam az Android 4.4. et miután az előzó rom folyton letérdelt.
Ezen leírás alapján...
You are not allowed to view links. Register or Login

Gyönyörűen végigment a folyamat mint ahogy a nagy könyvben meg van írva.
A hiba azzal kezdődött hogy a telepítés után miután beraktam a sim-kártyát a telefonba nem talál térerőt. Sőt ha kikényszerítem belőle hogy márpedig te KERESS hálózatot azt írta ki hogy pillanatnyilag nem lehetséges.

Gondoltam sebaj megoldom, felrakom az utolsó gyári romot a samimobil oldalról You are not allowed to view links. Register or Login odin segítségével.

Nah és most itt vagyok elakadva. Odin kiírja hogy ügyes vagy sikerült. :D
Ellenben a telefon nem hajlandó elindulni. Folyton csak a samsung mobile logó pörög forog de semmi továbblépés.

Ohh mondom nem esek pánikba megismétlem a folyamatot. És láss csodát már recovery módba is csak úgy indul el hogy nem látja a berakott sd kártyát és egyéb hibaüzeneteket ír ki.

A kérdésem hogyan tovább ?
Ha nem indul el a telefon valahogy rá lehet varázsolni a telefon memóriájára letöltött romot hogy onnan recovery módból futtassam ?

Esetleg egyéb ötlet ?


Nem elérhető pistikee90

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: drive
  • PDA: samsung
  • PDA ROM: S7275RXXUANC1
  • Skype: pistikee901
Re: Instant Segítség
« Reply #1515 Dátum: 2015, 03 18, 16:16:25 »
CWM recovery telepítése megáll menet közben. odinnal tenném fel galaxy ace 3 S7275-re ( teljesen gyári minden sose nyúltam hozzá szoftossan).
Get PIT mapping  után nem megy tovább....
A telefonon azt olvasom a download modban hogy  write protection enabled...
az nem baj? habár a partíciós tábláig sem tud eljutni... Pls help