2024, 04 19, 20:42:46

Szerző Téma: HTC 7 Mozart  (Megtekintve 166251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #25 Dátum: 2011, 08 03, 22:23:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Maretplace már most is megy magyar régióval, ha a legfrissebb béta Mango van fent.
Csengőhangot is lehet majd feltölteni, bár némi korlátot hagyott a MS: max. 39 mp, max. 1 MB, max. 320 kbps mp3 és WMA.
Navi is van már, és a Nokia bedobja majd a közösbe a Noki Maps-et (a kérdés, hogy már októbertől, vagy pár hnapig csak az ő készülekükön lesz).
iOS-szerű multitasking is van Mango-tól, és a legjobb, hogy rendszer szinten integrálják a Facebook-ot, a Twittert, ill. (várhatóan a tavaszi Tango-tól) a Skype-ot.

Nézegettem milyen új telefonok lesznek WP7-el...
Nem tudom érdemes-e várni...
Hardveresen nem lesznek sokkal jobbak (gondolom mert a rendszernek ennyi is elég...)
maximum a kinézet változik... :)
Így meg lehet hogy érdemes megvenni most, mert még a végén kimegy a mostani a forgalomból szeptemberre...
Aztán vehetek ugyanilyen hardvert drágábban :)

LG-t nagyon dicsérik, bár még nem láttam élőben...
Ha tudnám hogy mikor lesz Mango ezekre, és ha nem  túl sokára, akkor beruháznék egyre

Azt is csodálkozva láttam hogy függetlenben gsmline-nál a HD7 a legolcsóbb aztán a Trophy és a Mozart a legdrágább, én azt hittem pont fordított a sorrend :)
Mozart ezek alapján jó vétel T-mobilban 30.000-el olcsóbban

Te tudsz olyanról amire érdemes várni?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #26 Dátum: 2011, 08 03, 22:52:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Te tudsz olyanról amire érdemes várni?

Az új készülékek fejlettebb belsőt kapnak, ami talán a jobb üzemidőben lesz elsőre látható. Emellett új OEM a Nokia, akitől azt várjuk, hogy keményen hozzápakolja a saját szolgáltatásait az alap rendszerhez (Nokia Maps és társai), emellett az N8/N9-hez hasonlóan jó kamerákat alkalmaz majd.
Várhatóan a HTC és a Samsung is a mostaniaknál jobb kijelzőkkel jelentkezik.
Egyelőre a régi készülékek magyarításának sorsa se tisztázott.

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #27 Dátum: 2011, 08 03, 23:00:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyelőre a régi készülékek magyarításának sorsa se tisztázott.

Ja ezt ki is felejtettem, hogy ez amiket most lehet kapni azok nem is magyar oprendszerrel bírnak?
És Mango az lesz teljesen?
Mert akkor újra elgondolkodtató...

Mondjuk HTC HD2-m se volt túlságosan magyar :)
de ha lehet akkor inkább legyen az, ha már egyszer....

Lehet hogy inkább mégis várok...  :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #28 Dátum: 2011, 08 03, 23:16:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja ezt ki is felejtettem, hogy ez amiket most lehet kapni azok nem is magyar oprendszerrel bírnak?
És Mango az lesz teljesen?
Mert akkor újra elgondolkodtató...

Mondjuk HTC HD2-m se volt túlságosan magyar :)
de ha lehet akkor inkább legyen az, ha már egyszer....

Lehet hogy inkább mégis várok...  :D

A mostaniak nem tudnak magyarul, és magyar Live ID-vel a Marketplace sem elérhető, kivéve ha friss fejlesztői Mango van fent.

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #29 Dátum: 2011, 08 03, 23:24:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mostaniak nem tudnak magyarul, és magyar Live ID-vel a Marketplace sem elérhető, kivéve ha friss fejlesztői Mango van fent.

Tehát ha vennék most egyet és mondjuk szeptember-október környékén kijönne a frissítés hivatalosan, akkor ezek is magyarosodhatnának akár, ha jól gondolom...

Szerintem így kell lennie, mert azért a meglévő tulajok, akkor elég nagy hátrányba kerülnének és joggal fellázadhatnának, hogy a legrosszabb esetben is egy éves telefonjukra már nincs support.

Így most már csak az szól a várakozás mellett, hogy Nokia hozza-e a várt extrákat (vagy sem)
És persze lesz a T-mobilban normális áron...

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #30 Dátum: 2011, 08 04, 09:57:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát ha vennék most egyet és mondjuk szeptember-október környékén kijönne a frissítés hivatalosan, akkor ezek is magyarosodhatnának akár, ha jól gondolom...

Szerintem így kell lennie, mert azért a meglévő tulajok, akkor elég nagy hátrányba kerülnének és joggal fellázadhatnának, hogy a legrosszabb esetben is egy éves telefonjukra már nincs support.

Így most már csak az szól a várakozás mellett, hogy Nokia hozza-e a várt extrákat (vagy sem)
És persze lesz a T-mobilban normális áron...

Technikailag nem szükségszerű, hogy a frissítés pont ugyanaz legyen, mint amit az új készülékekre tesznek, tehát a magyar nyelvű menü nem garantált. Valószínűleg a gyártók régiónként eltérő nyelvi csomaggal adják majd ki a készülékeket, viszont a központi frissítésnél nem biztos, hogy egy készülékről meg tudják állapítani, hová adták el.
Egyébként azt rebesgetik, hogy ez első szériás készülékek még a tavaszi Tango frissítést is megkapják, és csak az Apollo esetében maradnak le, ami valószínűleg a jövő év végére tervezett Windows Phone 8.

A Nokiának az egyetlen esélye, hogy jobbat csináljon, mint a többiek, ha hardveresen és szoftveresen is belepakol mindent, amit tud.

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #31 Dátum: 2011, 08 04, 12:37:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Nokiának az egyetlen esélye, hogy jobbat csináljon, mint a többiek, ha hardveresen és szoftveresen is belepakol mindent, amit tud.

Van egy olyan érzésem, hogy a Nokia megint nem fog kitenni magáért...
És ráadásul nem is lesznek olcsók annak ellenére hogy szerintem még le is marad a konkurensektől...

De lehet hogy nincs igazam.

Meg kéne néznem élőben egy készüléket valahol...
De itt a közelben nem tudok sehol...

Pécsen van legközelebb Media Markt esetleg oda elmegyünk hétvégén...
T-mobilba nem megyek be hogy megnyomkodjak egy ilyet, számot húzni stb. az nem megoldás


Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #32 Dátum: 2011, 08 04, 13:29:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van egy olyan érzésem, hogy a Nokia megint nem fog kitenni magáért...
És ráadásul nem is lesznek olcsók annak ellenére hogy szerintem még le is marad a konkurensektől...

De lehet hogy nincs igazam.

Meg kéne néznem élőben egy készüléket valahol...
De itt a közelben nem tudok sehol...

Pécsen van legközelebb Media Markt esetleg oda elmegyünk hétvégén...
T-mobilba nem megyek be hogy megnyomkodjak egy ilyet, számot húzni stb. az nem megoldás

Az lenne a legjobb, ha egy Mango bétás készüléket tudnál megnyomogatni. Nyilván csak fejlesztői, vagy más trükkel kinyitott készüléken lehet, tehát boltban nem.
Egyébként jó eséllyel elkezdenek majd rád tukmálni valamilyen androidos csodát, még az USA-ban, szolgáltatóknál is ez a helyzet. Egyszerűen nem ismerik a rendszert, és a régi WinMo tapasztalatok alapján megpróbálnak a kereskedők lebeszélni róla. Itt még sok tennivalója lesz a MS-nak ill. a gyártóknak.

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #33 Dátum: 2011, 08 04, 13:40:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az lenne a legjobb, ha egy Mango bétás készüléket tudnál megnyomogatni. Nyilván csak fejlesztői, vagy más trükkel kinyitott készüléken lehet, tehát boltban nem.
Egyébként jó eséllyel elkezdenek majd rád tukmálni valamilyen androidos csodát, még az USA-ban, szolgáltatóknál is ez a helyzet. Egyszerűen nem ismerik a rendszert, és a régi WinMo tapasztalatok alapján megpróbálnak a kereskedők lebeszélni róla. Itt még sok tennivalója lesz a MS-nak ill. a gyártóknak.

Ezt lemerném fogadni én is...
(mentem már plazma tv-t venni... mindenféle led-es és lcd-t rám akartak sózni, annak ellenére hogy konkrétan megmondtam hogy milyen Panasonic típust akarom megvenni :)De nem győztek meg, viszont én őket elgondolkodtattam :) )

Feleségem Galaxy Ace-ével most szívok épp (gyári 2.3.3 felment rá kicsit rosszabb let :) most eldönthetem hogy a régit teszem fel vagy egy 2.3.4-est vagy esetleg főzött verziót...)

Viszont arra nem sok esélyem van hogy béta mango-s készülékkel találkozok, mert olyat sem ismerek akinek egyáltalán van...

Amúgy HD2-re (látom neked még az van) megy rendesen a WP7?
xda-n láttam van olyan rom is, tegnap arra tévedtem, de nem mélyedtem bele.


Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #34 Dátum: 2011, 08 04, 14:49:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Viszont arra nem sok esélyem van hogy béta mango-s készülékkel találkozok, mert olyat sem ismerek akinek egyáltalán van...

Amúgy HD2-re (látom neked még az van) megy rendesen a WP7?
xda-n láttam van olyan rom is, tegnap arra tévedtem, de nem mélyedtem bele.

Úgy tudom, hogy HD2-re max. béta 1 Mango van, de nem is ezért, hanem a használható navi hiánya miatt nem gondolkodtam még komolyan WP7 felrakásán. Mindenesetre egy 16 GB-os, Class 4-es SanDisk kártyát (ami állítólag a legkevésbé problémás a WP7-nek) már beszereztem a projekthez, és várom az RTM Mango portolását.
 :ok:

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #35 Dátum: 2011, 08 05, 12:27:26 »
Nokia kitette a MeeGo-s új N9 telefonját a weboldalára...
De WP7-est nem látok...

Mondjuk ez a MeeGo se lehet rossz, de erről semmit sem tudok, vagyis hogy N900-nál nagyon dicsérték.

lcee

  • Vendég
Re: HTC 7 Mozart
« Reply #36 Dátum: 2011, 09 01, 08:52:12 »
Facebookon most írták ki HTC 7 Mozart-nál:

HTC 7 Mozart
Regarding the Mango Update .
It will start rolling out in 3rd week of September but for few countries.
By October it will cover up all the countries