2024, 04 19, 18:18:51
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Kernel  (Megtekintve 14367 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attttis

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 888
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: Samsung Galaxy S5 G900F
  • PDA ROM: 4.4.2 ANE2
Kernel
« Dátum: 2011, 02 26, 11:17:36 »
CF-ROOT kernel

You are not allowed to view links. Register or Login tudod letölteni a ROM-odnak megfelelő kernelt.
Ez a kernel meghagyja a Samsung által használt rfs file rendszert. Ez lassabb, mint a linuxos file rendszerek, de ez hasonlít legjobban a FAT rendszerre.

Ez a kernel "csak" ClockWorkMod recoveryt tesz rá.
Odin(1.7)-nal kell feltenni.
A PDA részhez kell betallózni.
Re-partition NÉLKÜL!
Ez után kapcsold ki a TAb-t és tedd download módba. (hangerő le és a bekapcsoló gomb együttes nyomására)

Ha ez meg van, akkor dugd rá a PC-re.

Modaco Custom Kernel

Ez "csak" EXT4-re konvertálja a file rendszert.

Már leírtam a menetét, You are not allowed to view links. Register or Login elérhető.




Voodoo kernel

You are not allowed to view links. Register or Login.
EXT4-re konvertálja a file rendszert, Érezhetően gyorsabb lesz tőle a Tab.
Akár 1,4GHz-re is fel lehet húzni a procit, de ezt nem ajánlom. Jobban melegszik és jobban merül, viszont nagyon-nagyon gyors lesz tőle. 2000 feletti Quadrant érték. :D
Alap esetben 1000MHz-en hagyja.
Ehhez a kernelhez le lehet tölteni a Marketből a You are not allowed to view links. Register or Login nevű alkalmazást. Ezzel a hangerőt lehet állítgatni. Nekem nagyon halk volt headsettel, de ezzel sikerült hallhatóvá tennem. A magyar leírás You are not allowed to view links. Register or Login érhető el.
You are not allowed to view links. Register or Login.
 A .zip file-t kicsomagolás nélkül felmásolod az SD kártyára.
Ezt CWM recovery-vel kell feltenni.

Ha ez nem érhető el a Tab-n, akkor előtte a CF-ROOT kernelt kell feltenni.
Kikapcsolod a Tab-t és recovery módban indítod. (hangerő fel és bekapcsoló gomb együttes nyomására)
Kiválasztod az You are not allowed to view links. Register or Login menüpontot.
Majd a You are not allowed to view links. Register or Login
Utána a GalaxyTab_1400_MCR_ext_V13.zip file-t kiválasztod a hangerő gombokkal. Kiválasztani a bekapcsoló gombbal tudod.
Az a tapasztalat, hogy az SD kártyának benne kell lennie, különben hibaüzenetekkel leáll és nem csinálja meg.

Nem elérhető nabis

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Kernel
« Reply #1 Dátum: 2011, 02 27, 11:33:43 »
az normális, hogy feltettem a modaco kernelt, újraindítottam recoveryben, szépen fut is minden, de az elején mindenhol azt írja ki, h failed to mount /data (Invalid argument)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attttis

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 888
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: Samsung Galaxy S5 G900F
  • PDA ROM: 4.4.2 ANE2
Re: Kernel
« Reply #2 Dátum: 2011, 02 27, 12:33:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az normális, hogy feltettem a modaco kernelt, újraindítottam recoveryben, szépen fut is minden, de az elején mindenhol azt írja ki, h failed to mount /data (Invalid argument)

A hiba üzenet után azért lefutott rendesen a konvertálás, vagy újra kellett tenni az egész ROM-ot?

Nem elérhető nabis

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Kernel
« Reply #3 Dátum: 2011, 02 27, 12:52:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A hiba üzenet után azért lefutott rendesen a konvertálás, vagy újra kellett tenni az egész ROM-ot?
hát miután kiírta az összes hibát, utána csinált egy backupot meg egy restoret- ami jó sokáig tartott, aztán újraindítottam,d e kiakadt a boot után, és folyamatosan rezgett. ezután újraindítottam recoveryben, feltettem az overcome romot, és azóta működik
de a gps kaki. szobában a régi gyári cuccokkal kb 5-10 mp alatt talált jelet, most már 2 perce megy, és semmi
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attttis

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 888
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: Samsung Galaxy S5 G900F
  • PDA ROM: 4.4.2 ANE2
Re: Kernel
« Reply #4 Dátum: 2011, 02 27, 14:57:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hát miután kiírta az összes hibát, utána csinált egy backupot meg egy restoret- ami jó sokáig tartott, aztán újraindítottam,d e kiakadt a boot után, és folyamatosan rezgett. ezután újraindítottam recoveryben, feltettem az overcome romot, és azóta működik
de a gps kaki. szobában a régi gyári cuccokkal kb 5-10 mp alatt talált jelet, most már 2 perce megy, és semmi

A Marketből töltsd le a GPS Aids nevű progit. Le tudod tölteni a hold adatokat,mint anno WM-eken.
Meg át is tudod állitani a szervert, ahonnan letöltse. Nekem nagyon sokat segített rajta.
Mióta ezt használom, azóta 2-3 mp alatt talál holdat.