2024, 03 29, 06:01:02

Szerző Téma: [ROM] Core Droid 2.5 Modded By Energie Zolee (Frissítve: 2011.03.01.)  (Megtekintve 102427 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

energiezolee

  • Vendég
Sziasztok Ismét :)

Ebben a Témában egy másik általam moddolt Core Droid (Core Cell) Rommal fogunk foglalkozni

A Témát folyamatosan bővítem, ha időm engedi. Türelmet kérek!!!

Itt minden le lesz írva ami a Rommal kapcsolatos!!!

Külön köszönet jár nekik, mert sokat segítettek, mikor még azt sem tudtam mi az az Android !!!
Ők pedig : Sergio76 (nélküle ez a Rom nem jöhetett volna létre, egy remek alap rommal szolgált) Köszönöm!!!!
                Sharp (sok tanáccsal és segítséggel látott el) Köszönöm!!!
                Nteeb (nagyon -nagyon sokat segített nekem és másoknak is) Köszönöm!!!
                Ifa666 (Ő feltölti a Romot saját szerverére, ezáltal gyorsabban letölthető) Köszönöm!!!
                Köszönöm mindenkinek aki csak egy kicsit is segített!!!
                Köszönöm mindenkinek aki használja, vagy kipróbálja a Romot!!!

Most pedig következzen a változáslista
Core Droid DHD Modded By Energie Zolee:

Rom alap : Core Droid V2.5

Alapértelmezett Rom nyelv: Magyar
Alapértelmezett Qwerty nyelve: Magyar
Qwerty mutatja a 2. nyelv találatait is, második nyelv: Angol

Böngésző :
Kezdőlap a Google
Gyári könyvjelzők törölve (Csak a Facebook maradt)
Végtelen számú új ablak megnyitása

Boot:
Új Boot animáció
Egyedi indító kép (szerintem gyönyörű)
Leállító animáció általam módosítva (fps megháromszorozva, ezáltal szaggatás mentes az animáció és 3X gyorsabban áll le a teló)


Kernel :
kAmMa's Lightweight Kernel for Enthusiasts v2.1cfs


Kinézet:
Bluetooth ikon integrálva LeeDrOID-ból, mert az sokkal szebb
Market kék, fekete színben jelenik meg
Tárcsázó fekete színben jelenik meg, zöld betűkkel és számokkal
Egyedi Wifi ikon (nagyon szép)
YouTube színes opció gombok (saját módosítás)
Kamera, Kamkorder ikon módosítva (sokkal szebb)
Jónéhány kinézet módosítás
Módosított Betű Fontok (Más betűtípus)
5-ös Menü Elrendezés
Átlátszó Menü
Új Háttér


Kamera:
Fotók minőség 100%, nincs tömörítés (Eredeti képméret 1MB-1.5MB-ig --> Módosított 100%-os 3MB-8MB-ig)
Videófelvétel minősége 20%-al feljavítva (8000 Kbps-->10000 Kbps)


Alkalmazások:
Néhány gyári alkalmazás törölve
Ezek pedig: Google Talk, FMRádió, HTC Likes, HTC Hub, Hírek (News), Google Hírek (Google News), Teeter, Flickr, Gyorskeresés, Hangrögzítő, Keresés bárhol, Ebook olvasó, Részvény, Twitter, Sim toolkit + a programokhoz tartozó Widgetek
Egyéb eltávolított alkalmazások: PowerControlSettings
Néhány háttér törölve: Mode10Wallpapers, MagicSmokeWallpapers
3D Galéria 2.0 integrálva, nagyon gyors, szinte azonnal betölti az albumokat
Frissített Magyar Gmail (v2.3.4.1)
Rom Manager és Titanium Backup Visszakerült (Mindkettő Frissítve)
Adfree host-ok frissítve
Időjárás Frisítése 1 óránként
Frissített Market, Kék és Fekete színben jelenik meg :)

Hangjelzések :
Sok csengőhang és jelzőhang törölve (csak a legjobbakat hagytam meg)
Hozzáadva néhány egyedi, általam megvágott csengőhang
SMS Hang Hozzáadva

Flash-eléskor a Battery Stat Nem törlődik


You are not allowed to view links. Register or Login   DropBox (Frissítve 11.03.01.)



You are not allowed to view links. Register or Login

A Rom telepítése előtt ajánlott Full Wipe-ot csinálni !!!

Hogyan Kell??
 
 Full-Wipe Kivitelezése :

Először töltsd le a Full Wipe 1.2-őt You are not allowed to view links. Register or Login

1. Tedd fel a Full-wipe 1.2.zip-et a MicroSD-re /sdcard/
2. Indítsd újra a telót Recovery módban (CWM),vagy kapcsold ki aztán tartsd lenyomva a hangerő le gombot,és nyomd meg a bekaocsoló gombot, (Tudod--> közben a hangerő le gombot folyamatosan nyomd), míg megjelenik a Boot menü,és itt válaszd a Recovery-t
3. Navigájl a hangerő fel-le gombok segítségével,és válaszd ki ezt -> Install zip from sdcard -> Enter (Kikapcsoló gomb)
4. Majd -> Choose zip from sdcard (Enter)
5. Keresd meg a Full-Wipe 1.2.zip-et, ha megvan nyomj Entert
6. Válaszd a Yes install -t, majd Enter
7. Ha lefut ne indítsd újra, mert nincs rendszer a telefonon !!!!!!
8. Válaszd ezt -> choose zip from sdcard és keresd meg a romot amit fel akarsz tenni, majd Enter, majd -> Yes install -> (Enter)
9. Ha a flash befejeződött nyomj egy Go back-ot , majd Reboot system now, aztán várj türelmesen míg feláll a rendszer (Kb 3 Perc)
   Kész Vagy :)

A Full Wipe 1.2 csak a ClockworkMod 2.XX-es verzóihoz jó!!!
A ClockworkMod 3.XX verziókhoz már a Full Wipe 1.3-as kell!!!




Eltávolított Programok visszahelyezése

Az eltávolított programokat vissza lehet rakni telepítéssel és a Romba visszahelyezve is.
De csak néhány működik telepítés után, van amelyik nem is akar települni!!!!

Én a visszahelyezést ajánlom még a Rom flash-elése előtt, mert úgy biztos a működése!!!

A linkről letöltött programoknál meg van adva, hogy melyiket, milyen mappába kell helyezni, de csak magát az .apk-t kell a megfelelő mappába rakni egyébb könyvtár nélkül!!!

Egy példa. : a letöltött program mappa szerkezete így néz ki, ha bele megyünk a rar-ba Total Commanderrel -> data/app/Rom Manager/com.koushikdutta.rommanager-1.apk, innen csak a com.koushikdutta.rommanager-1.apk fájlt kell belehúzni a Rom ugyanilyen data/app könyvtárába a Rom Manager mappa nélkül!!!

Legegyszerübb ha az egyik oldalon a Romot nyitjuk meg a Total Commander-ben a másik oldalon pedig az eltávolított programok rar-jába megyünk bele.

Ugyanígy kell eljárnunk minden program vissza helyezésénél!!!

A beépített rendszerprogramok a system/app könyvtárban helyezbednek el,de ezt is fogjuk látni miután letöltöttük a programokat!!!

Remélem érthető lett, próbáltam úgy írni, hogy az legyen :)

You are not allowed to view links. Register or Login


Várom az észrevételeket, megjegyzéseket, ötleteket.

Néhány kép :

energiezolee

  • Vendég
Még néhány képecske :)

energiezolee

  • Vendég
1-2 Hasznos Tanács a Rommal Kapcsolatban :

Van egy REMEK kis progi a menüben aminek a neve Spare Parts, ezt indítsuk el, nyomjunk a Window Animations-ra és válasszuk a Fast -ot, majd a Transition Animations-nál is ugyanazt!
Ezáltal nagyon gyors animáicókat és effekteket fogunk látni, így sokkal gyorsabbnak fogjuk érezni a teló működését

Sajnos a YouTube-nál sokszor megfagy a teló (belassul), ha a vissza gombot megnyomjuk teljes képernyős módban lejátszás közben
Ezt meg lehet úszni úgy, hogy először kilépünk a teljes képernyős módból, vagy elfordítjuk a telót és csak utána nyomjuk meg a vissza gombot, de az a legbiztosabb, ha még meg is állítjuk (pause) a videót mielőtt még vissza gombot nyomnánk!!
Így sok idegeskedéstől kíméljük meg magunkat

Figyelem!!! Ez a probléma csak nálam áll fenn, másoknál tökéletesen, hibátlanul dolgozik a YouTube!!!
A Problémát orvosoltam magamnak a 2.3-as cfs Kamma kernellel :D

A Kernelt Használata Erősen Ajánlott!!!

You are not allowed to view links. Register or Login

Tehát a Rom hiba mentes!!!!!!

További Képek :

energiezolee

  • Vendég
Bővítésre Fanntartva

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
A Core 2.4-es rom amit alapul használtál nagyon jól muzsikál a kamma kernelekkel, főleg az 1.8bfs-el.  Valami nem tetszett hogy lecserélted NuTtEr Edition-ra? Nem kötözködni akarok csak kíváncsi vagyok rá. Szedem lefelé hogy kipróbáljam ;)

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
A Core 2.4-es rom amit alapul használtál nagyon jól muzsikál a kamma kernelekkel, főleg az 1.8bfs-el.  Valami nem tetszett hogy lecserélted NuTtEr Edition-ra? Nem kötözködni akarok csak kíváncsi vagyok rá. Szedem lefelé hogy kipróbáljam ;)
Nincs semmi bajom vele, csak nekem jobban bejön az 1.8GHZ :)
Jah és nekem lassan kapcsol be a kijelző a kammával: 1-2 másodperc
De mondjuk az én DHD-m amúgy is különc, mert csak nálam van gond a YouTube-al :D
Meg aki szeretné, az úgy is lecseréli 2 perc alatt :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
You are not allowed to view links. Register or Login
Most nézem milyen jófajta Radio van a romon (Őskövület) :)
Még jó ,h észre vettem :D

Szerintem meg a Te készülékeden van az a Radio, mert a romban nincs semmilyen radio rom. Vagy rosszul tudom ezt? :)

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg a Te készülékeden van az a Radio, mert a romban nincs semmilyen radio rom. Vagy rosszul tudom ezt? :)
Tökéletesen tudod, én fogalmaztam rosszul!!!!

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs semmi bajom vele, csak nekem jobban bejön az 1.8GHZ :)
Meg aki szeretné, az úgy is lecseréli 2 perc alatt :)

Csak érdekes hagy 1.8 GHC-en  kevesebb pontot ad Quadrant tesztben, mint a Kamma 1.53GHZ-en.
De valóban nem tart semeddig kernelt cserélni :)

Nem elérhető robi

  • Hozzászólások: 651
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung galaxy note
  • PDA ROM: CriskeloRomNOTE.vICS-V7-MD5 a másik Asus transformer tf300t
A lee droidrol csak full wipe és már mehet is fel?Esetleg a rom managert melyik változatra érdemes állítani?

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
A lee droidrol csak full wipe és már mehet is fel?Esetleg a rom managert melyik változatra érdemes állítani?
Igen csak full wipe kell!!
Nekem a legújabb recovery van fent, bár én nem használok se rom managert, se vissza állítást, mert van kártya olvasóm :D

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak érdekes hagy 1.8 GHC-en  kevesebb pontot ad Quadrant tesztben, mint a Kamma 1.53GHZ-en.
Igen sajna Lee nem a legjobb a kernel tuningban, de legalább gyorsan bekapcsol a kijelző....

Nem elérhető kukukk

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: HTC Desire HD
  • PDA ROM: MikRunny-v1.01 Radio: 26.14.04.28 Kernel:RCMix v-8
Szia!

Leírnád hogy mi a teljes neve a kernelnek amit használsz? A youtube megy az új romodon?

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Leírnád hogy mi a teljes neve a kernelnek amit használsz? A youtube megy az új romodon?
Szia
Légyszíves olvasd végig az első és a harmadik hozzászólást ott megkapod a választ!!!!
Ennél nagyobb betűkkel már nem akarom kiírni, mert csúnya lesz az oldal :)

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen csak full wipe kell!!
Nekem a legújabb recovery van fent, bár én nem használok se rom managert, se vissza állítást, mert van kártya olvasóm :D

Core 2.4-re teszem fel, kell a full wipe ?
Végül is mindegy, ráteszem, ha nem jó, jöhet a full wipe :)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen sajna Lee nem a legjobb a kernel tuningban, de legalább gyorsan bekapcsol a kijelző....
A kamma 1.8bfs-sel villámgyorsan kapcsol be,  ebben a kernelben nincs wake up lag. ;)

Nem elérhető robi

  • Hozzászólások: 651
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung galaxy note
  • PDA ROM: CriskeloRomNOTE.vICS-V7-MD5 a másik Asus transformer tf300t
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen sajna Lee nem a legjobb a kernel tuningban, de legalább gyorsan bekapcsol a kijelző....
Már nsomom is fel 10 perc és kész. :ok:
Remélem gyors lesz a felugró ablak,mert az elég idegesítő ha akár 1 mp kell várni.
Ez még a 2.2 rom alap?

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
Core 2.4-re teszem fel, kell a full wipe ?
Végül is mindegy, ráteszem, ha nem jó, jöhet a full wipe :)
Sok progit kivettem belőle és sokat is módosítottam ,ha nem full wipe-ozol előtte, akkor nem lesz minden olyan amilyennek lenni kell!!!

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
A kamma 1.8bfs-sel villámgyorsan kapcsol be,  ebben a kernelben nincs wake up lag. ;)
Ha hiszed, ha nem én kipróbáltam és várnom kellett, de mint mondtam (vagyis inkább írtam) az én DHD-m egy igazi különc :)
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez még a 2.2 rom alap?
Igen!!!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha hiszed, ha nem én kipróbáltam és várnom kellett, de mint mondtam (vagyis inkább írtam) az én DHD-m egy igazi különc :)
Az lehet...  ;)

Nem elérhető robi

  • Hozzászólások: 651
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung galaxy note
  • PDA ROM: CriskeloRomNOTE.vICS-V7-MD5 a másik Asus transformer tf300t
egyelőre mindent olyannak látok mint a másik rom-modon.

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
egyelőre mindent olyannak látok mint a másik rom-modon.
A kinézet ugyan az (kivéve aksi kijelzés), viszont ez a rom jóval gyorsabb !!!

Nem elérhető Dr.Fantastik-US

  • Hozzászólások: 125
  • Nem: Férfi
  • Dr.
  • PDA: Samsung NOTE, DesireHD
  • PDA ROM: -=DeSenseNG 4.5 @_re-cooked with CoreDroid Theme :) :) :) kernel 2.6.35.14 LorDmod >>> Radio :: 26.14.04.28_M
You are not allowed to view links. Register or Login
egyelőre mindent olyannak látok mint a másik rom-modon.

Csak a tisztanlatas vegett :: es ez atombiztos, hogy... ! ! !

Azert mert 'valaki' kitorol egy par konyvjelzot es egy nehany ritkan hasznalatos programot MASNAK a rom-jabol ,, es odairja mindenhova hogy EnergieZolee 'munkaja' attol meg nem kell nagy valtozasokat varni, sem kinezet sem hasznalhatosag szempontjabol ! ! !

> A RomManager-t amugy miert kellet kivenni az ugynevezett Romod-bol ? ? ?  :hmm: mivel mesz be a Recovery-be ,, ?? enelkul ? ? ? okostojas ! ! !

> es allitolag egy honappal ezelott meg azt sem tudtad mi az hogy Android (sajat kijelentesed szerint !!<< ! ! mostmeg elkezded ITT verni hogy Energie Zolee ROM xxx ! ? !   hat nem ebbol all egy 'custom Rom' elkeszitese,, neked meg fenyevekre lesz szukseged hogy az igazi modderek : Sergio76 , Mike1986, stb. a nyomukba lephessel ....

Az hogy atirod az xml File-ba hogy 30 fps-vel menjen a videorogzites ,, attol meg egy picit sem lett jobb. ! !
Majd ha eljutsz hogy egy masik 'driver'-t irj hozza  :olvass: na majd akkor berzenkedj hogy feljavitottad a felveteli minoseget !!!

vannak itt a forumon igazi hozzaerto kollegak , sokan,,  pl. Nteeb is;  ,, de ők sohasem probaltak nagykepuen elnevezni masok munkajat az o nevukkel ! ! ! !



ez a nagy helyzet,,...
:D <<< MAXIMALISTA >>> ! ! !   Mindenbol, mindig, mindenáron,, a legujabbat ! ! ! :D

>>>>>visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login>>>>>

energiezolee

  • Vendég
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak a tisztanlatas vegett :: es ez atombiztos, hogy... ! ! !

Azert mert 'valaki' kitorol egy par konyvjelzot es egy nehany ritkan hasznalatos programot MASNAK a rom-jabol ,, es odairja mindenhova hogy EnergieZolee 'munkaja' attol meg nem kell nagy valtozasokat varni, sem kinezet sem hasznalhatosag szempontjabol ! ! !

> A RomManager-t amugy miert kellet kivenni az ugynevezett Romod-bol ? ? ?  :hmm: mivel mesz be a Recovery-be ,, ?? enelkul ? ? ? okostojas ! ! !

> es allitolag egy honappal ezelott meg azt sem tudtad mi az hogy Android (sajat kijelentesed szerint !!<< ! ! mostmeg elkezded ITT verni hogy Energie Zolee ROM xxx ! ? !   hat nem ebbol all egy 'custom Rom' elkeszitese,, neked meg fenyevekre lesz szukseged hogy az igazi modderek : Sergio76 , Mike1986, stb. a nyomukba lephessel ....

Az hogy atirod az xml File-ba hogy 30 fps-vel menjen a videorogzites ,, attol meg egy picit sem lett jobb. ! !
Majd ha eljutsz hogy egy masik 'driver'-t irj hozza  :olvass: na majd akkor berzenkedj hogy feljavitottad a felveteli minoseget !!!

vannak itt a forumon igazi hozzaerto kollegak , sokan,,  pl. Nteeb is;  ,, de ők sohasem probaltak nagykepuen elnevezni masok munkajat az o nevukkel ! ! ! !



ez a nagy helyzet,,...
Sok mindenben igazad van és sok mindenben nem ...
Vázolnám röviden :
Kezdem azzal, hogy én sajna csak egy egyszerű informatikus vagyok, és nem programozó!!!

A rom manager-t azért vettem ki, mert én nem használom, (De gondolok másokra is, ezért nemsokára feltöltöm a kivett progikat is (és egy leírást mellé), csak eddig dolgoztam és nem tudtam megtenni)
Amúgy én úgy megyek be a recovery-be , hogy újra indítom a telót recovery módban, vagy kikapcsolom és a boot menüből lépek bele !!!
Ennyi az egész ,de marketről is le lehet tölteni!!!
Most én is írhatnám, hogy "okostojás", de én inkább nem teszem, mert nem szeretek másokkal vitázni ,sem másokat fikázni!!!!
Én nem "verem" itt a romomat, csak felajánlotta nekem Kedves Sharp , hogy hozzak létre egy topic-ot a romnak, mert úgy lehet róla külön beszélni!!!
Először ezt NEM AKARTAM, de aztán jobbnak láttam, mert elég sűrűn módosítom, frissítem a romot és így sokkal könnyebb Sharpnak és nekem is ,mert így én tartom "karban" és nem neki kell a linkekkel és egyébb dolgokkal szenvedni!!!

A kamera fps-t nem írtam át, ezt nem tudom honnan vetted, én csak a bitrátát és a kép tömörítését változtattam meg és ezáltal lett jobb a minősége!!!!

Tényleg fényévekre vagyok és leszek is Sergio76-tól és a többi moddertől, mert még csak most ismerkedek az androiddal, és 1 hónap alatt sajna csak ennyire tellett !!!!!
Ha programozó lennék, akkor már rég megírtam volna a kamerához a másik drivert!!!!

A névben pedig igazad van , tényleg nagy tahóság ellopni mások munkáját ,de igazából mint már többször leírtam : ezt a romot magamnak készítettem, én csak megosztom másokkal (mert én gondolok másokra is) , mert lehet más is szívesen használná vagy kipróbálná, és nem nagy képűségből akartam ezt tenni!!!!

Tehát én nagyon is tisztelem mások munkáját, csak hirtelen ez az elnevezés ugrott be, de átnevezem majd úgy, hogy Core Droid 2.0.4 Modded by Energie Zolee!!
Remélem így megfelel neked!!!

Amúgy meg a moddolásról is vitázhatnánk napokig, mert Sergio76 is csak egy gyári romot moddolt tovább, és nem az egész szoftvert írta újra, de ennek ellenére minden elismerésem az övé, és a többi modderé, mert nagyon jó, sőt remek romot készítettek!!!!

Köszönöm, hogy kedves hozzászólásoddal bővítetted a topic-ot és szép estét kívánok neked!!!!

Szerk.: Ez egy kicsit OFF, mert más platformal foglalkozik, de Pillants rá You are not allowed to view links. Register or Login a linkre , hogy ezt 'custom Rom' készítésnek lehet -e nevezni !!!!???


Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Végre akadt valaki, aki megpróbál ebben a fórumban (DHD) ROM verziókat moddolni és azt közre is adja!
Ahogy látom, ezzel a megoldással jóval többeknek szerez örömöt, mint okoz bosszúságot egyeseknek!
Akinek nem tetszik ez, ne használja, ne olvassa ezeket a topikokat, vagy csináljon jobb, új alapokon nyugvó moddokat! A trollkodást mindig is kicsinyes dolognak tartottam...  :ima:

Zoli!
Köszönet az eddigiekért, kívánok további munkádhoz sok sikert és kitartást! :ok:
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50