2024, 04 26, 22:27:13

Szerző Téma: MIO A702 - ROM frissítés  (Megtekintve 143110 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
MIO A702 - ROM frissítés
« Dátum: 2009, 02 12, 18:33:09 »
Ha erről tud valaki valamit, ne tartsa magában, mert sokakat érdekelne! ;)
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető csigabeka

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: mio a702
  • PDA ROM: 38.4.128
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 01, 13:17:12 »
Hali!

You are not allowed to view links. Register or Login

ezt találtam. ebben a fórumban le van irva a menete a dolognak angolul.
Üdv.

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #2 Dátum: 2009, 12 09, 06:29:38 »
Nem teljesen új, de nekem nagyon hasznos volt, amikor elszállt a kütyü.
Ha ez evidens akkor bocs, de én elég nehezen találtam rá erre az infóra, gondoltam szaporítom, hátha a következő sortársnak könnyebb lesz ráakadnia:

Ugye olyat csinált, hogy reset után megjelenik a ROM számával a sárga induló képernyő és onnan tovább sehogy nem akart továbbmenni. Kizárólag a RESET gombra, és az akku kivétellel lehetett kizökkenteni ebből a helyzetből, de ugyan ide tért vissza mindig.
Amíg garanciás volt, csinált már ilyet. Akkor garanciában alaplapot cseréltek benne (legalább is ezt mondták) de már lejárt a garancia, szóval sokat nem veszthettem, még angolul is jobb mint a semmi. Kipróbáltam és bejött.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a szoftver kell a ROM updatehez
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez pedig maga a ROM, de a nevével ellentétben nekem a magyarítás is rajta van hiánytalanul.

A MIO A702 ROM update menete:
1. PC-n ActiveSync, kapcsolatok beállítása menüben tiltsad le az USB-t, de még ne dugd rá a PDA-t
2. Indítsad el a ChiSync programot, keresd meg a ROM filet.
3. MIO A702 -n BEKAPCS gombbal együtt a HANGERŐ pöcök felt is nyomjad folyamatosan. Kb. 1-5 másodpercen belül megjelenik a BOOT MENU, ekkor elengedheted. Ha előbb el engeded, akkor csak simán újra indul.
4. A MIO-n megjelenő utasítást követve dugjad rá az USB-t
5. A ChiSync azonnal felismeri az A702-őt
6. Nyomhatod az UPDATE-et, ellenörzi a ROMfilet és indítja az égetést, ami pár perc alatt lefut. Ezt egy folyamat jelző a MIO-n is mutatja.
7. A végén magától újra indul és innen már olyan mint egy Hard Reset.

A ROM verzió nekem nem változott, a magyarítás is benne van, látszólag ugyan az, de eddig nekem kézzel kellet beállítani a GPRS-t, most meg az első indulásnál csak megkérdezte hogy beállítsa e és már működött is.A mellékelt linken r45-ös romot írnak,de mint mondtam a készülék ugyanúgy r38-at ír ki,de állítólag ez frissebb!Teszt:2hete van fent elég gyors gond nélkül megy rammal jobban gazdálkodik kb25Mb állandóan míg a másikkal 19-22Mb között volt.

szerk: a fenti linkek már nem élnek, de You are not allowed to view links. Register or Login - frici
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #3 Dátum: 2009, 12 09, 08:38:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem teljesen új, de nekem nagyon hasznos volt, amikor elszállt a kütyü.


Köszi szépen, hogy megosztottad velünk! :ok: :taps:

Várunk minden további hasznos infót! :)
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető bzs

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: mitac mio
  • PDA: mio a702
  • PDA ROM: r38.4.123
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #4 Dátum: 2010, 01 06, 22:55:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem teljesen új, de nekem nagyon hasznos volt, amikor elszállt a kütyü.
Ha ez evidens akkor bocs, de én elég nehezen találtam rá erre az infóra, gondoltam szaporítom, hátha a következő sortársnak könnyebb lesz ráakadnia:

Ugye olyat csinált, hogy reset után megjelenik a ROM számával a sárga induló képernyő és onnan tovább sehogy nem akart továbbmenni. Kizárólag a RESET gombra, és az akku kivétellel lehetett kizökkenteni ebből a helyzetből, de ugyan ide tért vissza mindig.
Amíg garanciás volt, csinált már ilyet. Akkor garanciában alaplapot cseréltek benne (legalább is ezt mondták) de már lejárt a garancia, szóval sokat nem veszthettem, még angolul is jobb mint a semmi. Kipróbáltam és bejött.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a szoftver kell a ROM updatehez
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez pedig maga a ROM, de a nevével ellentétben nekem a magyarítás is rajta van hiánytalanul.

A MIO A702 ROM update menete:
1. PC-n ActiveSync, kapcsolatok beállítása menüben tiltsad le az USB-t, de még ne dugd rá a PDA-t
2. Indítsad el a ChiSync programot, keresd meg a ROM filet.
3. MIO A702 -n BEKAPCS gombbal együtt a HANGERŐ pöcök felt is nyomjad folyamatosan. Kb. 1-5 másodpercen belül megjelenik a BOOT MENU, ekkor elengedheted. Ha előbb el engeded, akkor csak simán újra indul.
4. A MIO-n megjelenő utasítást követve dugjad rá az USB-t
5. A ChiSync azonnal felismeri az A702-őt
6. Nyomhatod az UPDATE-et, ellenörzi a ROMfilet és indítja az égetést, ami pár perc alatt lefut. Ezt egy folyamat jelző a MIO-n is mutatja.
7. A végén magától újra indul és innen már olyan mint egy Hard Reset.

A ROM verzió nekem nem változott, a magyarítás is benne van, látszólag ugyan az, de eddig nekem kézzel kellet beállítani a GPRS-t, most meg az első indulásnál csak megkérdezte hogy beállítsa e és már működött is.A mellékelt linken r45-ös romot írnak,de mint mondtam a készülék ugyanúgy r38-at ír ki,de állítólag ez frissebb!Teszt:2hete van fent elég gyors gond nélkül megy rammal jobban gazdálkodik kb25Mb állandóan míg a másikkal 19-22Mb között volt.
Üdv,szia!Látom penge vagy a 702 höz!Figyuz csak,szükségem lenne a rom frisitő progira,meg a romra!Mert ez a hulladék már napok ota szivat és frankon kivégzem!Ne értsél félre,én is mio párti vagyok,nem ez az első,de ez komolyan kikészít... :shock:Először elfelejtette a telefon funkciót(látszólag minden rendben,aztán nem válaszol semmire)2.a csengő hang be álitása után mikor valaki éppen hívott,lehalkult a telefon és úgy csörgött 3. és utolsó a hard resethez a kikapcsoló gombja kifagyott...(ja és nem beszélve a navigálás közben hívás fogadásról,mikor 15 percre úgy befagy,hogy csak na). Na aztán kb 32 hard reset után rájöttem,valami rom baja van,mert nem telepíti a magyar nyelvet!És nagyon szükségem lenne a progira,és maximális hálámat fejezném ki irántad ha mondjuk mellékelnéd nekem e-mailba a cuccot!Előre is köszönöm!Üdv:Szia

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #5 Dátum: 2010, 03 18, 18:28:39 »
Itt a várvavárt újabb rom: You are not allowed to view links. Register or Login

AFE 0.100

Eddigi tapasztalataim:kb 5megával több ram stabil és gyors!!!

romfrissítés menete lejebb!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #6 Dátum: 2010, 03 20, 15:57:50 »
heló mioguruk!

olvasgatom ezt a romfrissítést és tök jó az egész!
viszont...
megcsinálnám én is de nem beszélget a 2 windows!!!
csak ha elindítom az igo-t, akkor írja ki, hogy ismeretlen eszköz és ennyi!
a falhoz csapkodáson kívül már mindent próbáltam 3 féle pc-vel...

HELP!!!

üdv.: djstewe

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #7 Dátum: 2010, 03 20, 22:30:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
heló mioguruk!

olvasgatom ezt a romfrissítést és tök jó az egész!
viszont...
megcsinálnám én is de nem beszélget a 2 windows!!!
csak ha elindítom az igo-t, akkor írja ki, hogy ismeretlen eszköz és ennyi!
a falhoz csapkodáson kívül már mindent próbáltam 3 féle pc-vel...

HELP!!!

üdv.: djstewe

Próbáltad a pc-n újratelepíteni az AS-t?
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #8 Dátum: 2010, 03 21, 09:04:29 »
amit röpke 14 éves számítógépes múlttammal kapcsolatban meg tudtam tenni, azt megtettem.
3 félét próbáltam az activesync-ből.
a win7-tel sem sikerült...

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #9 Dátum: 2010, 03 21, 09:07:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
amit röpke 14 éves számítógépes múlttammal kapcsolatban meg tudtam tenni, azt megtettem.
3 félét próbáltam az activesync-ből.
a win7-tel sem sikerült...

ha esetleg van valami ötlet msn-en elérhető vagyok.
You are not allowed to view links. Register or Login
köszke

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #10 Dátum: 2010, 03 21, 11:42:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ha esetleg van valami ötlet msn-en elérhető vagyok.
You are not allowed to view links. Register or Login
köszke
A Windows Mobil eszközközpontot is próbáltad Activesync helyett?
You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #11 Dátum: 2010, 03 21, 12:18:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Windows Mobil eszközközpontot is próbáltad Activesync helyett?
You are not allowed to view links. Register or Login
természetesen.
eredmény: ugyan az...
:(

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #12 Dátum: 2010, 03 21, 13:13:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
természetesen.
eredmény: ugyan az...
:(

Akkor egy régi megoldás:

A PDA-n - Start Menu / Settings / Connections vagy System -> USB to PC  pipa be vagy pipa ki

Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #13 Dátum: 2010, 03 21, 17:17:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor egy régi megoldás:

A PDA-n - Start Menu / Settings / Connections vagy System -> USB to PC  pipa be vagy pipa ki
ez sem nyert... :(

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #14 Dátum: 2010, 03 22, 05:54:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ez sem nyert... :(

Ha semmi se nyert akkor sajnos marad az USB boot mód,és ujra kell húzni a telót(USB-ről romot frissítessz tehát nem hard reset)nagy valószinűséggel!Ha az USB boot menu-t se ismeri fel a chisync(mivel az kell hozzá meg XP NEM VIST NEM WIN7 XP)akkor két vrzió áll fenn:éspedig az egyik hogy csinálsz egy hardresetet(van amikor segít de van amikor nem)ha ez sem segített akkor ROSSZ HÍRT KELL KÖZÖLNÖM:ALAPLAPCSERE!!!!!

Én kb 1 hónapja jártam ugyanígy,hiába csináltam bármit activesync,wobileszközközpont,chisync semmit nem ragált csak a töltést vette és kész!2 hónap gari volt még rajta szerencsére,bevittem miskolcra a mio szervizközpontjába 5nap allatt kész lett és bizony alaplapcserét hajtottak rajta végre!

Nem ilyesztgetni akartalak,de én így jártam ez az eset meg rémesen hasonlít a leírásod alapján!Na próbáld meg akkor hogy ha bootmenu be belépsz (telo kikapcs hangrő föl bekapcs gomb benyom)és ha chisync progi felismeri nyertél!Pakolsz rá egy romot (ajánlom az AFE-t)aztán már fog működni!De ha usbboot ba se ismeri föl akkor....!

De azért szorítok sok sikert remélem segítettem!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető djstewe

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: MIO A702
  • PDA ROM: R.43.5.126
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #15 Dátum: 2010, 03 22, 08:31:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha semmi se nyert akkor sajnos marad az USB boot mód,és ujra kell húzni a [NEM TELÓ!]t(USB-ről romot frissítessz tehát nem hard reset)nagy valószinűséggel!Ha az USB boot menu-t se ismeri fel a chisync(mivel az kell hozzá meg XP NEM VIST NEM WIN7 XP)akkor két vrzió áll fenn:éspedig az egyik hogy csinálsz egy hardresetet(van amikor segít de van amikor nem)ha ez sem segített akkor ROSSZ HÍRT KELL KÖZÖLNÖM:ALAPLAPCSERE!!!!!

Én kb 1 hónapja jártam ugyanígy,hiába csináltam bármit activesync,wobileszközközpont,chisync semmit nem ragált csak a töltést vette és kész!2 hónap gari volt még rajta szerencsére,bevittem miskolcra a mio szervizközpontjába 5nap allatt kész lett és bizony alaplapcserét hajtottak rajta végre!

Nem ilyesztgetni akartalak,de én így jártam ez az eset meg rémesen hasonlít a leírásod alapján!Na próbáld meg akkor hogy ha bootmenu be belépsz ([NEM TELO!] kikapcs hangrő föl bekapcs gomb benyom)és ha chisync progi felismeri nyertél!Pakolsz rá egy romot (ajánlom az AFE-t)aztán már fog működni!De ha usbboot ba se ismeri föl akkor....!

De azért szorítok sok sikert remélem segítettem!
köszi api!

a chisync alapból nem ismeri meg, hiszen az activesync-el kellene először a portot meglelni ugyebár...
már beletörődtem...
tulajdonképpen gps-nek meg wifizni tökkéletes még a masina, úgyhogy marad ezen felhasználási célból!
alaplapcsere saját költségre??? ááá... annyit nem ér az egész!
köszi az infókat!
ha valakit érdekel mondjon valami összeget, másnem azt mondom rá, hogy köszi nem...

szép napot

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #16 Dátum: 2010, 03 22, 08:46:40 »
Tehát ha jól sejtem akkor a hard resettel sem változott a helyzet,ha ez így van akkor sajnos tényleg alaplapcsere,föleg ha kb 2 éves a készülék(mert ugylátom a mostani cuccokat csak a garancia idejére tervezik,lemegy a gar bedöglik a masina)Nekem ezzel volt szerencsém hogy elszámolták magukat mint írtam 2 hónap volt még hátra aztán pisloghattam volna én is!!!

Hát sajnálom!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető skinmouse

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung Galaxy S II + Samsung Omnia II + Mio A702
  • PDA ROM: I9100: XWLP7, I8000: NXXJJ1, A702: AFE0.100
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #17 Dátum: 2010, 03 23, 06:38:41 »
Másik fórumban már leírtam, de itt is megteszem, feltettem én is a fentebbi AFE 0.100 nevű ROM-ot, mivel a PDA-m rendszeresen betegeskedik, talán majd most kicsit tovább bírja...
Eddigi pro és kontra:
 :) 5MB-tal több free RAM, ez nagyon jó (az iGO8 talán kevésbé akar majd kifagyni out of memory-val)
 :) Eltűnt a Customer feedback és Windows update menüpont (úgyse volt jó semmire)
 :) GPRS beállítások alatt már választható magyar szolgáltató is (igaz az automatikusan lefutó script ezt eddig is megcsinálta már)
 :( A default keyboard továbbra sem állítható be, mindig visszaugrik a Miokeyboard-ra...
 :( Eltűnt mindkét beépített játék (solitarie, bubble breaker)
 :( iGO8 nem úgy ismeri fel a készüléket, mint régen (a gombok pl. most teljesen mást csinálnak) sokat szenvedtem vele, mire be tudtam állítani rendesen (a háttérvilágítást viszont egyáltalán nem kezeli normálisan)
Egyelőre ennyi a tapasztalat.

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #18 Dátum: 2010, 03 23, 08:04:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Másik fórumban már leírtam, de itt is megteszem, feltettem én is a fentebbi AFE 0.100 nevű ROM-ot, mivel a PDA-m rendszeresen betegeskedik, talán majd most kicsit tovább bírja...
Eddigi pro és kontra:
 :) 5MB-tal több free RAM, ez nagyon jó (az iGO8 talán kevésbé akar majd kifagyni out of memory-val)
 :) Eltűnt a Customer feedback és Windows update menüpont (úgyse volt jó semmire)
 :) GPRS beállítások alatt már választható magyar szolgáltató is (igaz az automatikusan lefutó script ezt eddig is megcsinálta már)
 :( A default keyboard továbbra sem állítható be, mindig visszaugrik a Miokeyboard-ra...
 :( Eltűnt mindkét beépített játék (solitarie, bubble breaker)
 :( iGO8 nem úgy ismeri fel a készüléket, mint régen (a gombok pl. most teljesen mást csinálnak) sokat szenvedtem vele, mire be tudtam állítani rendesen (a háttérvilágítást viszont egyáltalán nem kezeli normálisan)
Egyelőre ennyi a tapasztalat.

Nekem ezek a hibák nem jelentkeztek vele,egyedül az IGO8 variált a GPS portal de minden egyéb nagyon rendben van vele,a játékok valóban nincsenek(nem mintha hiányozna)DE a RAM hogy 5mb-val több ez volt az első ami a szembeötlött és nagyon bejön(mint ezt írtam is)
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #19 Dátum: 2010, 03 23, 18:16:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Másik fórumban már leírtam, de itt is megteszem, feltettem én is a fentebbi AFE 0.100 nevű ROM-ot, mivel a PDA-m rendszeresen betegeskedik, talán majd most kicsit tovább bírja...
Eddigi pro és kontra:
 :) 5MB-tal több free RAM, ez nagyon jó (az iGO8 talán kevésbé akar majd kifagyni out of memory-val)
 :) Eltűnt a Customer feedback és Windows update menüpont (úgyse volt jó semmire)
 :) GPRS beállítások alatt már választható magyar szolgáltató is (igaz az automatikusan lefutó script ezt eddig is megcsinálta már)
 :( A default keyboard továbbra sem állítható be, mindig visszaugrik a Miokeyboard-ra...
 :( Eltűnt mindkét beépített játék (solitarie, bubble breaker)
 :( iGO8 nem úgy ismeri fel a készüléket, mint régen (a gombok pl. most teljesen mást csinálnak) sokat szenvedtem vele, mire be tudtam állítani rendesen (a háttérvilágítást viszont egyáltalán nem kezeli normálisan)
Egyelőre ennyi a tapasztalat.

Ez a főzött romok lényege ;) Fölösleges dolgokat kihagynak belőle, több lesz a szabad memória, stabilabb és gyorsabb lesz a készülék :ok: (persze, csak jó esetben :D )
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #20 Dátum: 2010, 03 23, 20:28:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a főzött romok lényege ;) Fölösleges dolgokat kihagynak belőle, több lesz a szabad memória, stabilabb és gyorsabb lesz a készülék :ok: (persze, csak jó esetben :D )

Ezt bárki főzte köszenet neki és bizony én 10 pontal értékelem,mert olyan hibákat orvosolt amik miatt már azt fontolgattam erőteljesen,hogy megválok a készüléktől!!!Például csak egy nagy problémát kiemelnék:ha videófelvételt csináltam Mp4-be 320*240 felbontással egy 5 perces videót megcsináltam és nem játszott le csak kb 1 percet de azt is össze vissza,csúszott a hang a képhez,meg persze a lényegek lemaradtak,majd megütött a guta amikor ezt észleltem,és hiába a hardreset a régi R38-rommal ugyanez volt a helyzet(halkan megjegyezném hogy ezt a funkciót egy 10000forintos telefon is tudja így még dühítőbb volt)DE mióta feltettem ezt az AFE romot megszünt többek közt ez a probléma is!Csináltam próbaképp tvre ráállítva egy 6 perces videót a fent említett beállításokkal és láss csodát teljes hosszban viszonylag élvezhető minőséggel(15Fps kép AMR hang)visszajátszotta,felmásoltam az asztali gépre és ott is tuti lett TEHÁT NEKEM  SEGÍTETT EZ A ROM!!!Eddig csak POZITÍVUM!!!Minth kicserélték volna a pda-t!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető Dudee

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Desire
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: 2.3.3
  • Skype: dboy85
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #21 Dátum: 2010, 04 01, 10:54:24 »
Sziasztok
Sokak dicséretére beégettem az AFE romot a gépbe tökéletesen működik a szabad programmemória nagyobb lett viszont pár negatívum , a játékok és Windows update eltűnése nem rázott meg viszont az msn klienst használtam, aminek szintén nyoma veszett valamint ezen felül az Interwrite nevű fordító és keybord program licence nincs benne így használhatatlan mivel lejárt a demó. Ha ezekben tudtok nekem valahogy segíteni szívesen veszem. Üdv Dudee

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #22 Dátum: 2010, 04 01, 20:35:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok
Sokak dicséretére beégettem az AFE romot a gépbe tökéletesen működik a szabad programmemória nagyobb lett viszont pár negatívum , a játékok és Windows update eltűnése nem rázott meg viszont az msn klienst használtam, aminek szintén nyoma veszett valamint ezen felül az Interwrite nevű fordító és keybord program licence nincs benne így használhatatlan mivel lejárt a demó. Ha ezekben tudtok nekem valahogy segíteni szívesen veszem. Üdv Dudee

Nekem megy az MSN,viszont pont a mai nap dobta fel a labdád,hogy InterWrite9.5 A demo verzio lejárt!!!!!!!!!!Na ez érdekes!utánanézek!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető Dudee

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Desire
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: 2.3.3
  • Skype: dboy85
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #23 Dátum: 2010, 04 06, 11:59:44 »
Üdv mindenkinek

Még egy hiányosságot találtam az új rom-al kapcsolatban, az üzenetek menüből eltűnt az MMS fiók csak az outlook és a szöveges üzenet fiókok léteznek. Csak nálam vannak ilyen problémák vagy másnál is vannak problémák?

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: MIO A702 - ROM frissítés
« Reply #24 Dátum: 2010, 04 10, 15:36:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek

Még egy hiányosságot találtam az új rom-al kapcsolatban, az üzenetek menüből eltűnt az MMS fiók csak az outlook és a szöveges üzenet fiókok léteznek. Csak nálam vannak ilyen problémák vagy másnál is vannak problémák?

Mivel amióta megvan a pda nem foglalkoztam az MMS kérdéssel(nem küldtem és nem fogadtam MMS-t) így ezt nem tudom megmondani,de ha megrottyan valami miatt,és újra kell telepíteni,előtte visszateszem a gyári romot,és megnézem hogy ott szerepel-e ilyen. Az InterWrite problémát átmenetileg úgy oldottam meg hogy,a Sunnysoft oldaláról letőltöttem a az InterWrite 10.0-ás demót így 14napig okés lett a dolog ismét,utána meg majd kiderül hogy egy uninstall/install kombinációt engedélyez-e.
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA