OFFenzíva > Magánybeszélgetés

OFF-ok gyűjtőhelye, avagy ne szemetelj!

(1/230) > >>

atravel:
Wifi problémám adódott...
Szeretnék hatótávot növelni házilag.
Mit ajánlotok?
Egy ASUS router már most is adott. küldő antennás.
1. variáció: Másik, nagyobb teljesítményű külső antenna beszerzése, és kivezetése a tetőre és onnan szórni jelet.
2. egy másik routert is beszerezni, és azzal becserkészni a meglévő router jelét.

hatékonyság, és költséghatékonyság egyaránt számítana. További kiadást jelentene a megnövelt teljesítményű antennához, hogy két asztali gépben nincs wifi vételi lehetőség, tehát azokhoz ilyen bővítési lehetőség is kéne, ha az 1. variáció mellett döntünk.

Tippeket, ötleteket szívesen fogadok ;)

viewdetails:
You are not allowed to view links. Register or LoginWifi problémám adódott...
Szeretnék hatótávot növelni házilag.
Mit ajánlotok?
Egy ASUS router már most is adott. küldő antennás.
1. variáció: Másik, nagyobb teljesítményű külső antenna beszerzése, és kivezetése a tetőre és onnan szórni jelet.
2. egy másik routert is beszerezni, és azzal becserkészni a meglévő router jelét.

hatékonyság, és költséghatékonyság egyaránt számítana. További kiadást jelentene a megnövelt teljesítményű antennához, hogy két asztali gépben nincs wifi vételi lehetőség, tehát azokhoz ilyen bővítési lehetőség is kéne, ha az 1. variáció mellett döntünk.

Tippeket, ötleteket szívesen fogadok ;)

--- Idézet vége ---
Két wifi routert max. bridge módban tudsz egymás felé fordítani, akkor viszont csak egymással kommunikálnak. Többre mégy egy pár ezer forintos irányított antennával.

atravel:
You are not allowed to view links. Register or LoginKét wifi routert max. bridge módban tudsz egymás felé fordítani, akkor viszont csak egymással kommunikálnak. Többre mégy egy pár ezer forintos irányított antennával.

--- Idézet vége ---
Aha... ilyesmi buktatók miatt tettem fel a kérdést. Köszi a gyors választ.
És milyen paramétereket kellene figyelembe venni az antenna kiválasztásánál? kb. 80 m-t kéne átlőni légvonalban... ha hosszú madzaggal kivezetem a tetőre, akkor fizikai akadály nem nagyon fordul elő.
Tehát adott a router antenna csatlakozója (ezt nem tudom mennyire szabvány, de legrosszabb esetben elviszem a  meglévő antennát)
Aztán a decibeleket kell figyelni, ha jól gondolom, de fogalmam sincs, mekkora érték milyen teljesítménynek felel meg  :oops:

Poc-OK:
You are not allowed to view links. Register or LoginAha... ilyesmi buktatók miatt tettem fel a kérdést. Köszi a gyors választ.
És milyen paramétereket kellene figyelembe venni az antenna kiválasztásánál? kb. 80 m-t kéne átlőni légvonalban... ha hosszú madzaggal kivezetem a tetőre, akkor fizikai akadály nem nagyon fordul elő.
Tehát adott a router antenna csatlakozója (ezt nem tudom mennyire szabvány, de legrosszabb esetben elviszem a  meglévő antennát)
Aztán a decibeleket kell figyelni, ha jól gondolom, de fogalmam sincs, mekkora érték milyen teljesítménynek felel meg  :oops:

--- Idézet vége ---

Esetleg ez segíthet! És nagyon sok plusz infó is van!

You are not allowed to view links. Register or Login

No meg érdemes megnyitni az itt talált linkeket is! ;)
Sok sikert! Ha sikerül a dolog esetleg egy fényképekkel tarkított kis cikket lehet elfogadnánk! :) Engem legalábbis érdekel a téma!

djmorphy:
You are not allowed to view links. Register or LoginEsetleg ez segíthet! És nagyon sok plusz infó is van!

You are not allowed to view links. Register or Login

No meg érdemes megnyitni az itt talált linkeket is! ;)
Sok sikert! Ha sikerül a dolog esetleg egy fényképekkel tarkított kis cikket lehet elfogadnánk! :) Engem legalábbis érdekel a téma!

--- Idézet vége ---
Én is támogatom a cikk megírását! :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése