2024, 03 29, 06:30:18

Szerző Téma: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.  (Megtekintve 47372 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pgeo

  • Hozzászólások: 313
  • Nem: Férfi
  • Mérnök Úr
    • Compker
  • Navigáció / Navigation: WAZE, iGO
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Stock 4.4.2
  • Skype: Pgeo007
Re:Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #25 Dátum: 2010, 12 23, 08:47:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Nekem az SGS Toolbox azt írta ki hogy:

Copied nv_data files...
Product code in nv_data.bin:
I9000HKDXEU

Product code in backup .nv_data.bak:
I9000HKDXEH

Ez azt jelenti, hogy elképzelhető hogy vissza tudom állítani az eredetit? (le se mentettem)

Ha a backupban lévő az origi, akkor igen. Azért nem árt 1 efs mentés! Sose lehet tudni.

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re:Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #26 Dátum: 2010, 12 23, 12:15:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha a backupban lévő az origi, akkor igen. Azért nem árt 1 efs mentés! Sose lehet tudni.
Felülírtam. Az SGS Toolbox szerint: XEH a *#272*IMEI# alapján XEU  :)

Nem elérhető Pendulums

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XXJP2
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #27 Dátum: 2011, 01 16, 10:44:40 »
Sziasztok!

Ez a Product Code visszaállítás rám is vonatkozik nálam is működne illetve nem tudom hogy ez-e a problémám!!!?

Az lenne a gondom hogy frissítettem már többször is a telót próbálgattam vele ezt meg azt a romot, van egy ami nagyon tetszik ez a 2.2.1-es változat nagyon gyors és stabilnak tűnt és az is sztem csak mivel abból is van több fajta mármint az Odinnal telepítettem és van olyan ami 1 pda fájlos van ami meg 4 fájlos pit pda modem csc! Az egyfájos azonnali fagyást okozott a 4 fájlos pedig szupergyors és stabil sose fagyott le!

Felraktam már nem tudom hogy de a lényeg az hogy ez okozhatta-e azt hogy elmenjen az Imei számom??? Ha elmegy az Imei szám akkor a Product kód is? Másnak is volt hasonló de nekem a térerőjelzőnél nem a pálcikák látszanak hanem egy nagy várakozni tilos tábla! Se a segélyhívó se semmi nem műxik, se a sim kártyát nem látja semmilyen szinten se a telószámokat semmit!

Most van a gsmdokinál és az is rendesen megizzad azt mondja hogy az Imei csak úgy tud így elmenni ha beírnak egy kódot és hiába írnám be újra ezt a kódot az imei attól nem jön vissza!

Nézegettem ilyen kódokat is és lehet hogy beírtam de nem vagyok benne biztos!

Szóval lényegében ha a gsm doki nem tudja megcsinálni, akkor szerintetek lehet hogy én ezzel a leírással meg tudnám valahogy csinálni mert hülye azért nem vagyok hozzá csak túlbuzgó és nekem muszáj volt hozzányúlnom :-(

Amúgy minden tökéletesen műxik rajta a recovery mód download mód wifi, bluetooth minden csak telefonálni nem tok lényegében!

Amúgy az EFS mappát se mentettem le, az meg tök üres a teló szerint!

Előre is köszi mindenkinek aki segít!

Nem elérhető Kromosome

  • Hozzászólások: 3781
  • Nem: Férfi
  • [HelpDesk] + [Editor]
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy Note;Apple iPhone 4S; Apple iPad 2 3G
  • PDA ROM: Gyári Android 2.3.3 // iOS 5.0.1 JB (9A406) // iOS 5.0.1 JB (9A405)
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #28 Dátum: 2011, 01 16, 12:33:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Ez a Product Code visszaállítás rám is vonatkozik nálam is működne illetve nem tudom hogy ez-e a problémám!!!?

Az lenne a gondom hogy frissítettem már többször is a telót próbálgattam vele ezt meg azt a romot, van egy ami nagyon tetszik ez a 2.2.1-es változat nagyon gyors és stabilnak tűnt és az is sztem csak mivel abból is van több fajta mármint az Odinnal telepítettem és van olyan ami 1 pda fájlos van ami meg 4 fájlos pit pda modem csc! Az egyfájos azonnali fagyást okozott a 4 fájlos pedig szupergyors és stabil sose fagyott le!

Felraktam már nem tudom hogy de a lényeg az hogy ez okozhatta-e azt hogy elmenjen az Imei számom??? Ha elmegy az Imei szám akkor a Product kód is? Másnak is volt hasonló de nekem a térerőjelzőnél nem a pálcikák látszanak hanem egy nagy várakozni tilos tábla! Se a segélyhívó se semmi nem műxik, se a sim kártyát nem látja semmilyen szinten se a telószámokat semmit!

Most van a gsmdokinál és az is rendesen megizzad azt mondja hogy az Imei csak úgy tud így elmenni ha beírnak egy kódot és hiába írnám be újra ezt a kódot az imei attól nem jön vissza!

Nézegettem ilyen kódokat is és lehet hogy beírtam de nem vagyok benne biztos!

Szóval lényegében ha a gsm doki nem tudja megcsinálni, akkor szerintetek lehet hogy én ezzel a leírással meg tudnám valahogy csinálni mert hülye azért nem vagyok hozzá csak túlbuzgó és nekem muszáj volt hozzányúlnom :-(

Amúgy minden tökéletesen műxik rajta a recovery mód download mód wifi, bluetooth minden csak telefonálni nem tok lényegében!

Amúgy az EFS mappát se mentettem le, az meg tök üres a teló szerint!

Előre is köszi mindenkinek aki segít!

Az /efs mappa az nem ártott volna... de most már mindegy.
Az IMEI szám törlődése jelenti tulajdonképpen az egyik legnagyobb problémát az SGS-ek esetében, de azért nem lehetetlen a visszaállítása.
Mivel az IMEI - elméletben - egyedi kód, ezért az átírására manuálisan nincs mód. Ha a szerviznek nem sikerül visszaszereznie, akkor tedd vissza az eredeti JM2-es ROM-ot teljes re-partitionnal, az remélhetőleg Nálad is úgy beválik, mint Anzonál.
Ha sikerült visszahozni, akkor utána megpróbálkozhatsz újra a főzött ROM-okkal, talán nem fog újra eltűnni az imréd.
Mindenesetre olvasd el Anzo teljes leírását arról, hogy mi a teendő, amikor letörlődik az IMEI, a FAQ utosló hozzászólásában megtalálod (aláírásom).
Changes the world... again. - iPhone 4S


Note infók: Stock 2.3.3, Superuser, busybox 1.18.4, CWM

Nem elérhető Djano

  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S GT i9000 - Galaxy Ace 3 GT-S7275R
  • PDA ROM: CM11
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #29 Dátum: 2011, 04 16, 17:42:38 »
Problémám van a product kóddal. A *2767*4387264636# kódra ezt dobja ki:
SELLOUT SMS
[1] Sellout SMS : OFF
[2] PCode:Not Active
[3] Mode : Prod

Az SGS Toolbox pedig ezt :

Copied nv_data files...
Product code in nv_data.bin:
Active
No backup .nv_data.bak found!

Root explorerel megtaláltam az .nv_data.bak-ot az /efs/efs mappában. Ilyenkor mit lehet csinálmi? Valaki tudna segíteni a helyrehozatalban? Esetleg valaki el tudná küldeni a komplett efs mappa tartalmát összehasonlításra.

Nem elérhető noxon

  • Hozzászólások: 55
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: I9100XWKE7
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #30 Dátum: 2011, 10 12, 14:07:02 »
Hello!

Nekem is elszállz az imei számom, de le van mentve az efs mappa. sgs2-őm van főzött rommal ja és független. Mi a legegyszerűbb visszarakási mód? Nem nagyon vágom ezeket.

Nem elérhető noxon

  • Hozzászólások: 55
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: I9100XWKE7
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #31 Dátum: 2011, 10 13, 00:31:14 »
File explorerrel és Android Mate-l is próbáltam, de nem tudok letörölni felül irni stb... Android Mate-el törlök egy fájlt ez efs mappában, kiírja, hogy törölte, és mégis ott marad a fájl, miért??

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #32 Dátum: 2011, 10 13, 04:08:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
File explorerrel és Android Mate-l is próbáltam, de nem tudok letörölni felül irni stb... Android Mate-el törlök egy fájlt ez efs mappában, kiírja, hogy törölte, és mégis ott marad a fájl, miért??

rootexplorer-el probáltad már?csak fent kapcsold át rw-----röl ro -ra   persze root kell hozzá.

Nem elérhető noxon

  • Hozzászólások: 55
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: I9100XWKE7
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #33 Dátum: 2011, 10 13, 09:23:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
rootexplorer-el probáltad már?csak fent kapcsold át rw-----röl ro -ra   persze root kell hozzá.

Próbáltam igen, érdekes dolgokat csinál, pl törlöm az efs mappát, utána copyom a jót, bemásolnám, de megint ott van az efs mappa, mondom felülír, de nem csinál semmit. Igen át van állítvan. Na mindegy próbálkozok még.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #34 Dátum: 2011, 10 13, 13:40:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbáltam igen, érdekes dolgokat csinál, pl törlöm az efs mappát, utána copyom a jót, bemásolnám, de megint ott van az efs mappa, mondom felülír, de nem csinál semmit. Igen át van állítvan. Na mindegy próbálkozok még.

ne töröld hanem ami benne van azokat töröld,,,majd másold bele a jókat,,,ne lépj ki hanem kapcsold ki a telot majd inditsd ujra,,,és a jók lesznek benne boot után.

Nem elérhető noxon

  • Hozzászólások: 55
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: I9100XWKE7
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #35 Dátum: 2011, 10 13, 13:58:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ne töröld hanem ami benne van azokat töröld,,,majd másold bele a jókat,,,ne lépj ki hanem kapcsold ki a telot majd inditsd ujra,,,és a jók lesznek benne boot után.

Ezzel csak az a bajom, hogy root explorerrel csak a mappát "engedi" törölni, ha bele megyek a efs mappába azon belül nem enged töröln, hiába állitom át az r/o - r/w-t..... android mate-l pedig hiába törölöm , nem törli mégsem.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #36 Dátum: 2011, 10 13, 14:00:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel csak az a bajom, hogy root explorerrel csak a mappát "engedi" törölni, ha bele megyek a efs mappába azon belül nem enged töröln, hiába állitom át az r/o - r/w-t..... android mate-l pedig hiába törölöm , nem törli mégsem.

akkor ott valami nem jó mert kéne engedni a törlést ha ro-n van

Nem elérhető noxon

  • Hozzászólások: 55
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: I9100XWKE7
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #37 Dátum: 2011, 10 13, 14:16:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
akkor ott valami nem jó mert kéne engedni a törlést ha ro-n van

Igen, és ennek a topiknak az elején megadott parancsokkal a terminal-ban root joggal se engedi törölni a fájlokat.

Nem elérhető thaijockas

  • Hozzászólások: 7
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: samsung galaxy s gt I9000
  • PDA: galxy I9000
  • PDA ROM: xxjvo
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #38 Dátum: 2012, 11 12, 22:32:30 »
Sziasztok!
Volna nekem egy olyan problémám,hogy a samsung galaxy s I9000 telóm,ami csak samsung galaxy logóig kapcsol be. a froyot fel tudtam rakni,amire azt hittem,hogy segít megoldani a problémát,viszont ezt a hibaüzenetet kapom:

E:can't mount /dev/block/mmcblk0p1
(no such file or directory)
E:copy_dbdata_media:can't mount SDCARD:

your storage not prepared yet. please use UI menu for format and reboot actions.
copy default media content failed.

Kérlek segítsetek.nem vagyok túl okos ezekhez a dolgokhoz,teát csak egy leírás nem biztos hogy segít. ha van megoldás/program a megoldáshoz,akkor kérlek a progit is linkelje be nekem valaki.
a szervizekben nem tudtak semmit csinálni a telefonnal. :(
Remélem tudtok segíteni.Nagyon hálás lennék!!!

Nem elérhető cortez

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Salaxy s
  • PDA ROM: Froyo 2.2.1
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #39 Dátum: 2012, 11 16, 17:58:36 »
sziasztok, amikor a KIEs-el akartam a frissítést végrehajtani, megált a folyamat és ki is lépett a programból 10 másodpercen belül.
A telefon is kikapcsolt, azóta halott...
Már nem garis és 30.000-ért javítanák...
Ez pofátlanul sok...
Nincs valami 5letetek???

Help...

Nem elérhető mormi83

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: galaxy s III
  • PDA ROM: i9300xxemc3
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #40 Dátum: 2013, 06 18, 10:32:28 »
gt i9300-on ismükszikugyan ez? mert ha beirom a hiváshoz azt a számot amivel előugrig a product code nekem nem ugrik elő.

Nem elérhető R0bi89

  • Hozzászólások: 10
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: I9300UBEMA1
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #41 Dátum: 2013, 09 25, 00:21:41 »
Mindenhol azt írjàtok, hogy a gyári JM2es rom lehet visszaállítjs az imeit. De ilyet hol találok?

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #42 Dátum: 2013, 12 29, 12:44:56 »
Product code visszaállításnál notepad++-al megnyitottam a nv_data.bin-t fájlt, rákerestem a GT-I9000-ra és nincs olyan!
Galaxy Tollbox: Decive Information: ro.product.decive:m0

Erről tud valaki mondani valami hasznosat?

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #43 Dátum: 2013, 12 29, 13:15:20 »
letöltöttem ezt:
You are not allowed to view links. Register or Login

ez jön ki:
Product Code: Not Active

Nem elérhető kisssbalazs

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy s3
  • PDA ROM: android 4.3
Re:Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #44 Dátum: 2014, 05 24, 10:17:57 »
sziasztok lenne itt nekem egy samsung galaxy s3 készülékem és az imei száma megváltozott 00004.... hogy lehetne visszaállítani?
Üdv Balázs!

Nem elérhető Brown31

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: s4mini
  • PDA ROM: 4.2.2.
Re: Product code visszaállítás - ROOT SZÜKSÉGES.
« Reply #45 Dátum: 2014, 08 23, 18:05:46 »
Sziasztok,

Az S4 mininemre a gyári romot független romot raktam, és az IMEI nem egyezik meg a hátlapon lévővel.
Ebben tud valaki segíteni, hogy mit tegyek?