Sztupynak igaza van, vannak egyszerűbb módok. Ez azoknak van talán akiknek gyári ROM-juk van, és nem akarnak rajta többet buherálni, mint amit.
Egy kis lista azoknak akik nem értik a parancsokat, csak hogy világosabb legyen mit is csináltok. :
1 "
su". Ez le van írva az OP-ben. A dolog annyi, hogy hiába van rootolva a telefonod, te alapból csak szimpla felhasználó szinten vagy bejelentkezve.
A Root-olást nevezhetnénk...hmm adminisztratív jogok hozzáférésének. Windowsos háttérből talán így érthetőbb. Olyan mint amikor azt mondod, a windows Vista meg hét alatt, hogy Futtatás adminisztrátorként/rendszergazdaként.
Amikor a su parancsot kiadod, azt teszed, hogy megmondod a rendszernek, hogy innentől kezdve minden beírt parancsot, adminként/rootként futasson.
2.
Busybox. A busybox alapban egy program egy rakat UNIX tool-al és parancsal, amihez alapból neked mint normál felhasználó, nincs hozzáférésed.
Amikor azt ütjuk be hogy busybox, lényegében megmondjuk a programnak, hogy a parancssorban futtassa le az utána következő parancsokat.
Elivleg erre nem lenne szükség, de nálam panaszkodott a shell (parancssor) hogy nem találja a "cp" parancsot, amire mindjárt rátérek.
3. "
cp" és a "
-r"
A cp a copy (másolás)-nak a rövidítése. Azt teszi amit a neve sugall.
A "-r" a cp után az egy úgynevezett kapcsoló. az "r" a rekruzív szót takarja, ami azt jelenti, hogy a parancs minden mappára és file-ra vonatkozik azon a mappán és azon bellül illetve alatta, amire kiadjuk. Ezt mindig a parancs után szóközzel kell beírni. Tehát: [parancs] -r
Szóval a parancs a "-r" kapcsolóval így néz ki.
busybox cp -r /mappa/.../file(honnan és mit) /mappa/../(hova)
mivel android unixban íródott, itt a "C" meghajtó a "/" azaz a root mappa. innen indul ki minden, és megy lefele. A root amúgy "gyökeret" jelent.
szóval a parancs normálisan így mutat
busybox cp -r (honnan és mit) (hova)fontos hogy a honnan és mit, és a hova közé tegyünk szóközt, és a hova végénél tegyünk egy "/" jelet, különben a rendszer csinál egy filet a mappa nevével amibe te bepakolni szeretted volna a dolgokat.
4.
chownA chown parancs a "change owner"-nek a rövidítése, azaz "tulajdonos váltás"
amit ez tesz, hogy ha pl. a root a tulajdonosa egy file-nak, átírhatod hogy te legyél a tulaja, így root jogok nélkül is futtathatod/megnyithatod azt. Viszont ezzel óvatosnak kell lenni, mert könnyen rendszer instabilítást okozhat, ha össze vissza dobálod a tulajokat, meg jogokat.
az 1001:1001 Ezzel annyit teszel, hogy a root-nak adod a file-t, mert amit felmásolsz, az alapból a te neveden lesz, hiszen te creáltad, ennek eredménye hogy nem úgy fut az azonosítás mint kellene, és nem fog működni egy pár dolog.
ahogy ez a parancs kinéz:
busybox chown (felhasználó akié a file legyen) (file aminek a tulaját szeretnénk cserélni)a -r itt is ugyan arra vonatkozik, az egész mappának, és annak tartalmának a tulaját szerettük volna megváltoztatni, tehát a parancs után szóközzel írtuk be a -r kapcsolót.
5.
rm és
-rf.
Az rm parancs a remove (törlés)-nek a rövidítése. Ez is azt teszi amit mond. Töröl.
A -rf kapcsoló az igazából már 2 db kapcsoló egyben.
Az "r" kapcsolót már kitárgyaltuk, tehát térjünk rá az "f"-re.
Az "f" a Force (kényszerít)-nak a rövídítése.
Tehát:
busybox rm -rf (mit szeretnél törölni)
Mivel vannak mindenképpen szükésges file-ok amik a telefon teljes működését biztosítják, ezért ezeknél a file-oknál a rendszer megtagadhatja a törlést, esetleg rákérdezhet.Az "f" kapcsoló ezt előzi meg, így kényszeríti a rendszert, hogy akkor is törölje a file-t ha az nem tetszik neki. Szóval óvatosan ezzel is.
Megjegyzés. a "-r" kapcsolóra csak akkor van szükség, ha a változtatás egy mappára és alatta mindenre vonatkozik. Ez egy eléggé veszélyes parancs abból a szempontból, hogy lehet hogy egy mappán bellül van egy mappa, amin bellül van egy mappa, amin bellül van egy mappa, ahol van egy file, amire neked, vagy a rendszernek szüksége, van, te meg a -r illetve -rf kapcsolótval egy az egyben szépen eltüntethetsz.
És lényegében szerintem ennyi is volt amit az itt megjelent parancsokról meg lehet említeni, remélem annak aki még nem ismerte őket, csak mindig másolgatta befele, egy kicsit érthetőbb, hogy mi is történik.