2024, 04 19, 12:53:26

Szerző Téma: Tippek & trükkök  (Megtekintve 104346 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #25 Dátum: 2011, 01 12, 02:29:25 »
Aki jól használható névjegyzéket szeretne próbálja ki a többek között az Appstore-ból is 4$-ért letölthető ABContacts -ot!

Nem elérhető ricsi6230

  • Hozzászólások: 12
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Jet
  • PDA ROM: swver
Re: Tippek & trükkök
« Reply #26 Dátum: 2011, 01 14, 21:49:49 »
Heló!!!

Első kérdésem az lenne,  hogy ha ingyenesen szeretnék játékokat és progikat leszedni az telómra akkor jailbreak-elni kell telót vagy valami  más progi kell rá??? Ha igen akkor a következők a kérdéseim....::::

Hétfő jön meg az iphone 4 -em és jailbreak-kel kapcsolatban kéne nekem segítség!!!
Láttam az előző leírást, de melyik az a legmegbízhatóbb és legjobban működő jailbreak amit nyugodt szível felmerjek rakni a telefonomra.??????
Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem vagy adna egy magyar nyelvű oldal linkjét amin le van írva a szoftver frissítés és az az  utáni jailbreak feltelepítése...!!!


Ha más programmal kell az amúgy  fizetős játékokat ingyen leszedni, akkor melyik az és mi módon kell csinálni???

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #27 Dátum: 2011, 01 14, 22:24:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Heló!!!

Első kérdésem az lenne,  hogy ha ingyenesen szeretnék játékokat és progikat leszedni az telómra akkor jailbreak-elni kell telót vagy valami  más progi kell rá??? Ha igen akkor a következők a kérdéseim....::::

Hétfő jön meg az iphone 4 -em és jailbreak-kel kapcsolatban kéne nekem segítség!!!
Láttam az előző leírást, de melyik az a legmegbízhatóbb és legjobban működő jailbreak amit nyugodt szível felmerjek rakni a telefonomra.??????
Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem vagy adna egy magyar nyelvű oldal linkjét amin le van írva a szoftver frissítés és az az  utáni jailbreak feltelepítése...!!!


Ha más programmal kell az amúgy  fizetős játékokat ingyen leszedni, akkor melyik az és mi módon kell csinálni???

Előre is köszönöm a segítséget!!!
Sztem olvasgass többet és akkor látni fogod mi műxik mi nem! Azt pedig mindenképp várd ki milyen verzioval jön a szifonod!!! Attól függ ugyanis, hogy JB-ni érdemes-e vagy sem, ha utána olvasol a témának látod majd miért írom ezt! Soha ne elégedj meg egy véleménnyel és a témában mindig több helyen nézz utána, mivel több ember több vas, több szem többet lát és tapasztal!  ;)

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #28 Dátum: 2011, 01 15, 11:53:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Első kérdésem az lenne,  hogy ha ingyenesen szeretnék játékokat és progikat leszedni az telómra akkor jailbreak-elni kell telót vagy valami  más progi kell rá???
Az AppStore-ban bő választék van ingyenes alkalmazások és játékok terén, amiket egyszerűen letudsz tölteni, csak egy iTunes Account-ra van szükséged.
Továbbá nap, mint nap vannak akciók (fizetős appok válnak ingyenesség egy-két napig), erre a célra van egy ingyenes "akció figyelő" alkalmazás az AppStore-ban, aminek a neve: AppShopper.
Ha viszont fizetős játékokat szeretnél fizetés nélkül (illegálisan), akkor az csak JB útján lehetséges.

You are not allowed to view links. Register or Login
Hétfő jön meg az iphone 4 -em és jailbreak-kel kapcsolatban kéne nekem segítség!!!
Láttam az előző leírást, de melyik az a legmegbízhatóbb és legjobban működő jailbreak amit nyugodt szível felmerjek rakni a telefonomra.??????
Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem vagy adna egy magyar nyelvű oldal linkjét amin le van írva a szoftver frissítés és az az  utáni jailbreak feltelepítése...!!!
Te valószínűleg v4.2.1-es szoftverrel kapod meg az iPhone-odat, amire viszont JELENLEG még nincs JB. Ergo nincs lehetőséged JB-re.
A JB fejlesztő team-ek (2-3) arra várnak, hogy megjelenjen az új 4.3-as verzió. Ami pletykák(!) szerint január végén jelenik meg. Ez a lépés érthető, mert nem akarják a JB fejlesztők, hogy az Apple befoltozza a hibát, s kelljen újabb JB-t készíteni.
Tehát számodra addig nem lesz JB, amíg Apple nem adja ki az új 4.3-as FW-t, s ezt követően a JB-t.  :olvass:

You are not allowed to view links. Register or Login
Ha más programmal kell az amúgy  fizetős játékokat ingyen leszedni, akkor melyik az és mi módon kell csinálni???
Ha lesz JB-d, akkor visszatérünk erre, addig fölösleges kitárgyalni.. ;)
Fall seven times, stand up eight!

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #29 Dátum: 2011, 01 15, 12:02:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az AppStore-ban bő választék van ingyenes alkalmazások és játékok terén, amiket egyszerűen letudsz tölteni, csak egy iTunes Account-ra van szükséged.
Továbbá nap, mint nap vannak akciók (fizetős appok válnak ingyenesség egy-két napig), erre a célra van egy ingyenes "akció figyelő" alkalmazás az AppStore-ban, aminek a neve: AppShopper.
Ha viszont fizetős játékokat szeretnél fizetés nélkül (illegálisan), akkor az csak JB útján lehetséges.
Te valószínűleg v4.2.1-es szoftverrel kapod meg az iPhone-odat, amire viszont JELENLEG még nincs JB. Ergo nincs lehetőséged JB-re.
A JB fejlesztő team-ek (2-3) arra várnak, hogy megjelenjen az új 4.3-as verzió. Ami pletykák(!) szerint január végén jelenik meg. Ez a lépés érthető, mert nem akarják a JB fejlesztők, hogy az Apple befoltozza a hibát, s kelljen újabb JB-t készíteni.
Tehát számodra addig nem lesz JB, amíg Apple nem adja ki az új 4.3-as FW-t, s ezt követően a JB-t.  :olvass:
Ha lesz JB-d, akkor visszatérünk erre, addig fölösleges kitárgyalni.. ;)
Örülök hogy Te is válaszoltál neki, bár amit a JB-ről írtál nem fedi a valót csak részben, pont ezért írtam, hogy olvasgasson róla, mert igen van arra is JB, csak nem ér egy ruppót sem bár van aki gond nélkül használja állítólag! Azon kívül pedig mivel nem írta honnan jön és uj-e a vas, nem tudjuk milyen IOS lesz rajta biztosan, ha szerencsés akkor még a 4.1 és gyönyörű JB-t dobhat rá, ha ujabb akkor várakozást javasolnám én is! Ami pedig a játékokat illeti, ez ebben a megfogalmazásban ahogy az első moderátor elolvassa moderálja mert így a téma itt és még több forumon is warez!

Nem elérhető ricsi6230

  • Hozzászólások: 12
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Jet
  • PDA ROM: swver
Re: Tippek & trükkök
« Reply #30 Dátum: 2011, 01 15, 12:10:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Örülök hogy Te is válaszoltál neki, bár amit a JB-ről írtál nem fedi a valót csak részben, pont ezért írtam, hogy olvasgasson róla, mert igen van arra is JB, csak nem ér egy ruppót sem bár van aki gond nélkül használja állítólag! Azon kívül pedig mivel nem írta honnan jön és uj-e a vas, nem tudjuk milyen IOS lesz rajta biztosan, ha szerencsés akkor még a 4.1 és gyönyörű JB-t dobhat rá, ha ujabb akkor várakozást javasolnám én is! Ami pedig a játékokat illeti, ez ebben a megfogalmazásban ahogy az első moderátor elolvassa moderálja mert így a téma itt és még több forumon is warez!


A telefont egyik ismerősöm hozza nekem Amerikából és igen új a telefont és ő azt mondta,  hogy 4.0 OS a sw rajta.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és amint megjön a telefon írok is, hogy ténylegesen melyik OS van rajta. És remélem utána előrébb leszünk!!!
Olvastam, hogy ha jb elem a telefont utána vissza lehet csinálni, hogy ne veszítse el a garanciáját.  Ez télleg így van???

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #31 Dátum: 2011, 01 15, 12:14:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Örülök hogy Te is válaszoltál neki, bár amit a JB-ről írtál nem fedi a valót csak részben, pont ezért írtam, hogy olvasgasson róla, mert igen van arra is JB, csak nem ér egy ruppót sem bár van aki gond nélkül használja állítólag! Azon kívül pedig mivel nem írta honnan jön és uj-e a vas, nem tudjuk milyen IOS lesz rajta biztosan, ha szerencsés akkor még a 4.1 és gyönyörű JB-t dobhat rá, ha ujabb akkor várakozást javasolnám én is! Ami pedig a játékokat illeti, ez ebben a megfogalmazásban ahogy az első moderátor elolvassa moderálja mert így a téma itt és még több forumon is warez!
Igen, tudom, hogy van 4.3b1-re is JB, de aki itt informálódik JB-ről egyszerűbb azt mondani, hogy nincs. :D Mert csak fölöslegesen néz utána, s még ha elszánt is lenne az illető, nem hiszem, hogy van Mac-je, vagy Hackintosh-a  :oops:
Engem hál'istennek nem érintenek az ilyen dolgok, mert megveszek mindent, ami kell. :)
Nincs is JB-elve a telóm, bár SBSetting, SSH turkálás, ill. egy-két "plugin" hiányzik azért..
Fall seven times, stand up eight!

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #32 Dátum: 2011, 01 15, 12:20:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A telefont egyik ismerősöm hozza nekem Amerikából és igen új a telefont és ő azt mondta,  hogy 4.0 OS a sw rajta.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és amint megjön a telefon írok is, hogy ténylegesen melyik OS van rajta. És remélem utána előrébb leszünk!!!
Olvastam, hogy ha jb elem a telefont utána vissza lehet csinálni, hogy ne veszítse el a garanciáját.  Ez télleg így van???
Ebben az esetben van több JB lehetőség is, én a Limerain-t ajánlom.
(Igaz, én csak GeoHot féle JB-ket próbáltam, de azok beválltak)
Szerk.: greenpois0n-t is próbáltam, de szerintem egyszerűbb a Limerain. :)

A lényeg, hogy ne frissítsd fel a legújabb FW-re, ahogy feldugod első alkalommal iTunes-ra.
(Alapértelmezés szerint felajánlja mindig a frissítést, szóval figyelmesen elolvasni a felugrókat)  ;)

Természetesen el lehet távolítani a JB-t, nem fogja senki megmondani, hogy volt rajta valaha.
Fall seven times, stand up eight!

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Tippek & trükkök
« Reply #33 Dátum: 2011, 01 15, 13:08:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Örülök hogy Te is válaszoltál neki, bár amit a JB-ről írtál nem fedi a valót csak részben, pont ezért írtam, hogy olvasgasson róla, mert igen van arra is JB, csak nem ér egy ruppót sem bár van aki gond nélkül használja állítólag! Azon kívül pedig mivel nem írta honnan jön és uj-e a vas, nem tudjuk milyen IOS lesz rajta biztosan, ha szerencsés akkor még a 4.1 és gyönyörű JB-t dobhat rá, ha ujabb akkor várakozást javasolnám én is! Ami pedig a játékokat illeti, ez ebben a megfogalmazásban ahogy az első moderátor elolvassa moderálja mert így a téma itt és még több forumon is warez!
Karácsony óta megy a tethered redsn0w JB az ipodon (4.2.1), semmi gondom vele. Magától nem indult még soha újra, max a kijelzőt frissítette, de az más, mint a teljes ki-bekapcs. Majdnem megcsináltuk a múltkor a véglegest egy Mac-ről, de aztán mégsem :) Iphone-nál biztos veszélyesebb, mert azt mégis csak használják telefonálásra, az nem halhat meg egy ki-bekapcstól :)
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #34 Dátum: 2011, 01 15, 13:14:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, tudom, hogy van 4.3b1-re is JB, de aki itt informálódik JB-ről egyszerűbb azt mondani, hogy nincs. :D Mert csak fölöslegesen néz utána, s még ha elszánt is lenne az illető, nem hiszem, hogy van Mac-je, vagy Hackintosh-a  :oops:
Engem hál'istennek nem érintenek az ilyen dolgok, mert megveszek mindent, ami kell. :)
Nincs is JB-elve a telóm, bár SBSetting, SSH turkálás, ill. egy-két "plugin" hiányzik azért..
Fölöslegesen néz utána??? Ha már olvassa a különböző forumokon leírtakat sokat megtudhat a vasról, ez sztem picit sem fölösleges, ezért is ajánlottam és nem mert nem volt kedvem leírni szó szerint a választ! De a sokéves tapasztalat alapján hiába ír az ember bármit, ha nem olvassák el az emberek több helyen is azt hogy ki így, ki úgy faragott rá az adott dologra, nem hiszik el ott legbelül és csak megcsinálják, majd jön a HELP feliratú hsz! Amugy meg ha vesz vki egy vasat és már eldöntött a dolog akkor is érdemes minél több szemszögből is írt anyagokat elolvasni, ha meg még csak vacillálna rajta akkor is ezt tanácsolom, mert nem két fillér egy jó kütyü és nehéz még pár hét után is veszteség nélkül kiszállni belöle!
Azt hogy JB nélkül használod csodálkozom, mert én 2 napig bírtam ugy, azután rászaladt a 4.1-re a limera1n és egészen más képe lett a dolognak! Mindent lehet vele csinálni végre, kipróbálhatok dolgokat ingyen is és ezt nagyon hiányolom az Appstore-ban lévő progikból, a trial verziokat! pl veszel rá egy navit és legyen az az iGO amiben a legkisebb 15€ majd feldobod és nincsenek benne 3D-s épületek, csak a nevezetesek, ha szeretnél akkor +10€-ért vehetsz bele, kicsit rablásnak érzem, de ez az én vélményem! Ám ha van JB-d akkor tele lehet pakolni szép dolgokkal, s városias lesz a megjelenése, szinesebb, élményt nyujtóbb, persze van akiket ezek zavarnak és ha benne lenne is kikapcsolnák, de ez had legyen a felhasználó döntése! A Sygic Aura-ban eleve benne vannak és szépek bár kicsit kevesek, mind városok számában, mind a 3D-s területek méretében, de NyEU-ban sok városban jól jön ha látom az épületeket is a navin és az a rész jobban ellátott ezen a téren! Ergo ha magyar a navi progi akkor miért spórolnak ki a saját országunkból sok mindent, apróságokért miért kellene fizetnem még majdnem annyit mint maga a program?

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #35 Dátum: 2011, 01 15, 13:18:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Karácsony óta megy a tethered redsn0w JB az ipodon (4.2.1), semmi gondom vele. Magától nem indult még soha újra, max a kijelzőt frissítette, de az más, mint a teljes ki-bekapcs. Majdnem megcsináltuk a múltkor a véglegest egy Mac-ről, de aztán mégsem :) Iphone-nál biztos veszélyesebb, mert azt mégis csak használják telefonálásra, az nem halhat meg egy ki-bekapcstól :)
Kicsit előrébb, vagy a másik topicban ramy írta hogy a telon nem tudott telefonálni és ez azért nem kis probléma egy telefonnál. Bár vannak akiknél a GPS rakoncátlankodik és a szervizben is szoftra mondták a hiba okát, míg másoknál meg minden megy rajta JB után is. Addig míg ez van én nem ajánlom az iPhone 4.2.1 IOS-el rendelkezőknek, hogy JB-t rakjanak föl.
Ismersz. én minden értelmes forumon jelen vagyok és pont ezért mert mindenhol vannak más vélemények is, amik hasznosak lehetnek! ;)

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #36 Dátum: 2011, 01 15, 14:00:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fölöslegesen néz utána??? Ha már olvassa a különböző forumokon leírtakat sokat megtudhat a vasról, ez sztem picit sem fölösleges, ezért is ajánlottam és nem mert nem volt kedvem leírni szó szerint a választ! De a sokéves tapasztalat alapján hiába ír az ember bármit, ha nem olvassák el az emberek több helyen is azt hogy ki így, ki úgy faragott rá az adott dologra, nem hiszik el ott legbelül és csak megcsinálják, majd jön a HELP feliratú hsz! Amugy meg ha vesz vki egy vasat és már eldöntött a dolog akkor is érdemes minél több szemszögből is írt anyagokat elolvasni, ha meg még csak vacillálna rajta akkor is ezt tanácsolom, mert nem két fillér egy jó kütyü és nehéz még pár hét után is veszteség nélkül kiszállni belöle!
Azt hogy JB nélkül használod csodálkozom, mert én 2 napig bírtam ugy, azután rászaladt a 4.1-re a limera1n és egészen más képe lett a dolognak! Mindent lehet vele csinálni végre, kipróbálhatok dolgokat ingyen is és ezt nagyon hiányolom az Appstore-ban lévő progikból, a trial verziokat! pl veszel rá egy navit és legyen az az iGO amiben a legkisebb 15€ majd feldobod és nincsenek benne 3D-s épületek, csak a nevezetesek, ha szeretnél akkor +10€-ért vehetsz bele, kicsit rablásnak érzem, de ez az én vélményem! Ám ha van JB-d akkor tele lehet pakolni szép dolgokkal, s városias lesz a megjelenése, szinesebb, élményt nyujtóbb, persze van akiket ezek zavarnak és ha benne lenne is kikapcsolnák, de ez had legyen a felhasználó döntése! A Sygic Aura-ban eleve benne vannak és szépek bár kicsit kevesek, mind városok számában, mind a 3D-s területek méretében, de NyEU-ban sok városban jól jön ha látom az épületeket is a navin és az a rész jobban ellátott ezen a téren! Ergo ha magyar a navi progi akkor miért spórolnak ki a saját országunkból sok mindent, apróságokért miért kellene fizetnem még majdnem annyit mint maga a program?
Nos, a Navigációs appok esetében ez igaz is. Abból lehetnének 1-2hetes próbaverziók.
Nálam viszont ez nem játszik, mert van PNA-m.
Amikor meg nem kocsival vagyok, akkor meg nem kell hangos navigáció:
Ergo megfelel a Maps, de ha netán olyan helyen járok, ahol nincs térerő-mobilnet, akkor ott van a Nav'n'go-nak az ingyenes offline térképe.
Többi alkalmazás nagy részének meg van Lite verziója, ki lehet próbálni. (Vagy ott a YouTube, az is segít a döntésben)

Ráadásul az appok túlnyomó része a 0,99$, amit nem sajnálok a fejlesztőktől.
Cserébe folyamatosan kapom a frissítéseket AppStore-ban, Nem bugos -> egyes appok indítás után kiléptek.
(Persze korábban, mikor én is tört appokat használtam, akkor sem volt nagy kunszt feltolni egy app frissítését: delete, majd Installous-ból pik-pakk lejött az új)

Egyedül a RealRacing 2 és az Infinity Blade volt drága, amikor húztam picit a számat.. De évente 1-2ezer Ft belefér szerintem. Főleg, hogy kapom a köztársasági ösztöndíjat is :)
Ha már rátértem a Game-re: Aki akar felvehet GameCenterbe barátnak: Nevem: iBalint :)
-
De ennyi elég az OFF-ból.
Fall seven times, stand up eight!

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #37 Dátum: 2011, 01 15, 16:55:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos, a Navigációs appok esetében ez igaz is. Abból lehetnének 1-2hetes próbaverziók.
Nálam viszont ez nem játszik, mert van PNA-m.
Amikor meg nem kocsival vagyok, akkor meg nem kell hangos navigáció:
Ergo megfelel a Maps, de ha netán olyan helyen járok, ahol nincs térerő-mobilnet, akkor ott van a Nav'n'go-nak az ingyenes offline térképe.
Többi alkalmazás nagy részének meg van Lite verziója, ki lehet próbálni. (Vagy ott a YouTube, az is segít a döntésben)

Ráadásul az appok túlnyomó része a 0,99$, amit nem sajnálok a fejlesztőktől.
Cserébe folyamatosan kapom a frissítéseket AppStore-ban, Nem bugos -> egyes appok indítás után kiléptek.
(Persze korábban, mikor én is tört appokat használtam, akkor sem volt nagy kunszt feltolni egy app frissítését: delete, majd Installous-ból pik-pakk lejött az új)

Egyedül a RealRacing 2 és az Infinity Blade volt drága, amikor húztam picit a számat.. De évente 1-2ezer Ft belefér szerintem. Főleg, hogy kapom a köztársasági ösztöndíjat is :)
Ha már rátértem a Game-re: Aki akar felvehet GameCenterbe barátnak: Nevem: iBalint :)
-
De ennyi elég az OFF-ból.
A naviról csak annyit, hogy nem tudom ezek a pna-k hogyan viselik a nyáron órákra napon hagyott kocsiban előforduló akár 60C° fölötti hőmérsékleteket, vagy télen a -20C° körülit, mert nem ajánlják ahogy olvastam!? Akkor azt is vegyem ki és vigyem magammal? Ezért jobb a telefonban, mert azt tutira nem hagyom benne, ha meg beépített van és másikkal megyek netán akkor is velem van, nekem ezért fontos egy olyan minden körülmények között használható (hogy VV. Alekoszt idézzem) navigációs eszköz a zsebemben jó programmal!

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #38 Dátum: 2011, 01 15, 17:09:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A naviról csak annyit, hogy nem tudom ezek a pna-k hogyan viselik a nyáron órákra napon hagyott kocsiban előforduló akár 60C° fölötti hőmérsékleteket, vagy télen a -20C° körülit, mert nem ajánlják ahogy olvastam!? Akkor azt is vegyem ki és vigyem magammal? Ezért jobb a telefonban, mert azt tutira nem hagyom benne, ha meg beépített van és másikkal megyek netán akkor is velem van, nekem ezért fontos egy olyan minden körülmények között használható (hogy VV. Alekoszt idézzem) navigációs eszköz a zsebemben jó programmal!
Nyilván nem hagyom a tartóban, egyrészt a fent említett időjárási okok végett, másrészt kevesebbért is feltörik a szélvédőt...
Én a kesztyűtartóba szoktam tárolni. Ha hosszabb útra megyek, ahova kell hang navi, akkor nyilván induláskor előkapom, s bepötyögöm az uticélt. Azt' had szóljon :)
Gondolkoztam anno (3GS-nél), hogy veszek mondjuk egy TomTom autóstartót, amiben beépített gps is van, de azt 20k-ért tudtam volna megvenni. Míg a Wayteq X920-at 14ért. (Persze nem adtak hozzá navi programot, de ugye megoldottam okosan)
S jól is tettem, hogy így döntöttem, mert amikor eladtam a 3GS-t, akkor egyúttal a Navimat is elveszítettem volna. (meg akkor nem is lehetett tudni, hogy lesz-e méretbeli különbség iP4 és 3GS között.)
Meg ugye össze nem lehet hasonlítani a jelerősségét egy PNA-nak, amit direkt navigálásra szántak böszme kijelzővel. :)
Fall seven times, stand up eight!

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #39 Dátum: 2011, 01 15, 17:51:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nyilván nem hagyom a tartóban, egyrészt a fent említett időjárási okok végett, másrészt kevesebbért is feltörik a szélvédőt...
Én a kesztyűtartóba szoktam tárolni. Ha hosszabb útra megyek, ahova kell hang navi, akkor nyilván induláskor előkapom, s bepötyögöm az uticélt. Azt' had szóljon :)
Gondolkoztam anno (3GS-nél), hogy veszek mondjuk egy TomTom autóstartót, amiben beépített gps is van, de azt 20k-ért tudtam volna megvenni. Míg a Wayteq X920-at 14ért. (Persze nem adtak hozzá navi programot, de ugye megoldottam okosan)
S jól is tettem, hogy így döntöttem, mert amikor eladtam a 3GS-t, akkor egyúttal a Navimat is elveszítettem volna. (meg akkor nem is lehetett tudni, hogy lesz-e méretbeli különbség iP4 és 3GS között.)
Meg ugye össze nem lehet hasonlítani a jelerősségét egy PNA-nak, amit direkt navigálásra szántak böszme kijelzővel. :)
Szerinted mikor reggel kimegyek a tópartra és egész nap áll a napon, a kesztyűtartóban hány fokkal van kevesebb mint az utastérben? Biztosan nem tesz jót neki az a pár fokkal kevesebb sem! Mondjuk a beépített sem tudom miért viseli jobban, de reméljük gondoltak erre a tervezésnél!  :hmm:
Pláne mivel már aránylag jó áron lehet beszerezni gyári külsővel felruházott WinCE alapú, érintőképernyős 6-7", Bt-s, sokat tudó db-okat, a gyárinak feléért, harmadáért, s olyan progit tehet rá az ember amit szeret!
(iGO, Sygic Aura, stb) ami erre az oprendszerre jó!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #40 Dátum: 2011, 01 15, 20:13:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerinted mikor reggel kimegyek a tópartra és egész nap áll a napon, a kesztyűtartóban hány fokkal van kevesebb mint az utastérben?
Merrefelé laksz?  :D

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Tippek & trükkök
« Reply #41 Dátum: 2011, 01 15, 20:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerinted mikor reggel kimegyek a tópartra és egész nap áll a napon, a kesztyűtartóban hány fokkal van kevesebb mint az utastérben? Biztosan nem tesz jót neki az a pár fokkal kevesebb sem! Mondjuk a beépített sem tudom miért viseli jobban, de reméljük gondoltak erre a tervezésnél!  :hmm:
Pláne mivel már aránylag jó áron lehet beszerezni gyári külsővel felruházott WinCE alapú, érintőképernyős 6-7", Bt-s, sokat tudó db-okat, a gyárinak feléért, harmadáért, s olyan progit tehet rá az ember amit szeret!
(iGO, Sygic Aura, stb) ami erre az oprendszerre jó!
A kesztyűtartóban elég hűs helyen van a PNA, persze gondolom függ az autó műszerfalától is valamilyen szinten.
De szerintem a gyártók tuti figyelnek erre. Nekem kibírta Horvátországot nyáron, ill. kinti minuszokat télen.
Szóval, szerintem ilyeneken ne agyalj, kibírja!
Én szerintem jobb külön PNA, főleg ha eladod a telót, vagy szervizbe kerül...stb.
10-15k egy faja PNA-ért szerintem nem pénz.
De azt használsz/nem használsz, amit akarsz :D OFF vége :)
Fall seven times, stand up eight!

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #42 Dátum: 2011, 01 16, 00:42:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Merrefelé laksz?  :D
Bp-en, de Dunavarsányba járok 86-óta az "osztályzó"-ként emlegetett bányatóra és több jobb szekérben is mértünk 75C° fölött, (kivétel az Audi A8 szolár tetővel), s robbantak fel kesztyűtartóban maradt öngyujtók is néha! Fa sehol és ezért a napernyő alatt a hűtőládák között jobb a helyük az értékes kütyüknek!  :D

Nem elérhető ramy

  • Hozzászólások: 1316
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo..
  • PDA: Sgs5
  • PDA ROM: Droid 4.4.2
  • Skype: ramy19691
Re: Tippek & trükkök
« Reply #43 Dátum: 2011, 01 25, 23:45:56 »
Hii de szép eszmecsere volt!   :D
na én is egy pici véleményt!
Szerintem jól navigál az iphone,megbízható.... irjátok,ha PNA-k amit erre gyártottak az valószínű jobban szuperálnak! Háát attól füg mely típus,ott is van oly kategória ami gagyesz(az iphone-hoz képest meg főleg). persze vannak a full kategóriák,full 3D,meg igy meg ugy,akkora kijelző,h a ipse a szélvédőn nem lát ki tőle. na ilyenkor én virulok....igy    :D     meleg! Én garantálom nektek nincs oly PNa vagy PDa vagy akármi,aminek kijelzője,müanyag vagy fémháza,nyomtatott áramköre,chip.je...mind,ami kibírná a tüző napot autóban bezárva! Az autók szélvédője lencseként,melegházként gyüjti a nap energiáját. Mindíg óvni kell ezen eszközöket a magas hőtől(tűző naptól)(benne van a kezelésiben) Nyáron,ha nincs mód hűvös helyre rakni a vasat,legjobb helye, az ülés alatt,(fenéklemezhez közel) törülköző be csavarva van! Ott van a leghüvibb hely az autóban.ezt mint gyakorlott fuvaros állítom) nekem már minden robban fel GK ban! Öngyujtó,üdítő,toll,telefon,szélvédő,poroltó((légzsák) ugyan is annak a patronjában is gáz van)) sorolhatnám... Írjátok,h jobb is ha van külön PNa navira,,háát nem tudom. Én elég sokat mendegélek napközben,sokat használom a navi részét(hiba nélkül) ha eladnám az iPhono-m(navival egyben,biztos oly vasat vennék megint ami ezt is tudja,sőt kizárólag olyat! Mi a bánatnak legyen 28 féle dolog ezekre! 1 legyen az viszonylag jó minőség,és mindent tudjon!

 :ima:   :D

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #44 Dátum: 2011, 01 26, 01:33:43 »
Pontosan! Mi a bánatnak szórakozzak több vassal ha egy is elég sok mindenre és ráadásul egy időben ?
Megy a multitasking és telefonálás közben hallom mit mond a szöszi navigátor a programban, majd a végétől látom is ha kell, sót mivel ki kellene hangosítani az ugye a tartóban is műxik, ergo akkor telefonálok és közben simán navigálok is, bár én szeretem a szabályokat, kikerülni és kézből beszélek, nem csatolom az övet sem és meg sem szoktak mindezekért büntetni mert mindenkit meg lehet dumálni! És tényleg!  ;)

Nem elérhető nocsesz

  • Hozzászólások: 186
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Samu I900
  • PDA: Commtiva Z71
  • PDA ROM: CyanogenMOD 7 2.3
  • Skype: kajari.norbert1972
Re: Tippek & trükkök
« Reply #45 Dátum: 2011, 03 11, 15:56:04 »
Üdvözlöm a fórumtársakat
Ma megjött az Iphone 4 4.2.1 (8C148) a verzió szeretnék külső alkalmazásokat telepíteni rá. Ha valaki lenne olyan kedves hogy segítene egy leírással annak jövök valamivel (sör Bor pálinka).
Soha nem volt még iphon-om WinMo után Android és most ez.
Előre is köszönöm.

Nem elérhető meglep

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PDA: iphone
  • PDA ROM: A1332
Re: Tippek & trükkök
« Reply #46 Dátum: 2011, 03 11, 18:00:45 »
jókat irtok:)

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #47 Dátum: 2011, 03 11, 22:55:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jókat irtok:)
PÜ!  ;)

Gunar

  • Vendég
Re: Tippek & trükkök
« Reply #48 Dátum: 2011, 03 16, 09:29:42 »
Aki a T-nél van és Média Mánia dijcsomagot, vagy mobil-tv-t használna az arra készült applikációval, de nem akar JB-s vason menni csak a díjmentes adók, azoknak szól, hogy előbb a safarin indítsa el a mobil-tv -t és ott miután megy, már a Műsorujság 2.0-n is fog rendesen üzemelni!
Csak mert a T-nél azt kaptam hogy a JB miatt nem fog menni, hát ez téves info!  :ok:

Nem elérhető nocsesz

  • Hozzászólások: 186
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Samu I900
  • PDA: Commtiva Z71
  • PDA ROM: CyanogenMOD 7 2.3
  • Skype: kajari.norbert1972
Re: Tippek & trükkök
« Reply #49 Dátum: 2011, 03 16, 09:38:52 »
Azt szeretném kérdezni hogy van a kocsimban egy nokia bluetoothos kihangosító és megszeretném oldani hogy az igo navi hang azon szóljon ez lehetséges?