Contact sync iTunes nélkül: (phobos)Létrehozol egy gmail fiókot majd, a szifonodon egy új e-mail fiókot hozol létre(microsoft exchange). Itt értelemszerűen mindent kitöltesz (csak a nevek szinkronizálást engedélyezed), és ekkor meg fogja a program kérdezni, hogy a telefonodon lévő összes nevet másolja át a ládádba stb… értelemszerűen követed. Így szépen felmásolódnak a névjegyzék elemeid a gmail ládádba. Ezek után ha a szifonodat törlöd, újra telepíted, vagy hasonló, ezzel a módszerrel vissza tudod szinkronizálni a neveket iTunes nélkül is később bármikor. Illetve pc-n keresztül könnyebben tudod szerkeszteni a bejegyzéseket az online fiókodban!
WinSCP leírása, beállítása, használata: (phobos)A WinSCP SSH kapcsolaton kommunikál az iPhone-al, így vezeték csatlakozása nélkül tudunk a telefonban keresni, másolni, törölni és minden olyan műveletet el tudunk végezni mint egy totalcommander szerű fájl kezelőben. Szükséged van egy működő Wi-Fi hálózatra!
1. Lépj be a telefonon a Settings/Wi-Fi menübe.
2. Kattints a csatlakozott hálózat mellett lévő kis kék körre. (A csatlakozott hálózat elött kis pipa van)
3. Most láthatod a telefonod hálózaton belüli IP címét, ami körülbelül így néz ki: 192.168.1.44. Írd le ezt a számot.
4. Töltsd le a WinSCP-t és installáld a számítógépedre. (mivel egy iPhone felhasználó napi szinten használja javaslom készíts egy gyorsindító ikont a tálcán vagy az asztalon)
5. Indítsd el a telefonon a Cydia installert és keresd ki a System kategóriát és installáld az OpenSSH csomagot. Az installálás után kapsz egy üzenetet, hogy az SSH kapcsolat körülbelül 35 másodperc múlva fog felállni. Tapasztalataim szerint a kapcsolat sokkal-sokkal hosszabb ideig készül.
6. Indítsd el a WinSCP programot és írd be a host name mezőbe az elöbb feljegyzett IP címet (192.168.1.4). A User name mezőbe írd be:
root. A password mezöbe írd be a jelszót:
alpine. A port számát hagyd 22-őn, És a protokol típúsát is SFTP-n.
9. Most nyomd le a save gombot, mert ezt a kapcsolatot elég sűsűn fogod használni. A kapcsolat nevének hagyd meg az IP címet így ha gond van a kapcsolódással tudod ellenőrizni a kapcsolat nevét a telefon IP címével.
10. A most látott listából (ha csak ez az egy van akkor bocs) válaszd ki az imént lementett kapcsolatot és kattints a „login” gombra.
a .deb fájlok telepítése: (phobos)ezek a fájlok a Cydia alkalmazásközpontból valók, ezért .ipa kiterjesztés helyett .deb végűek, és nem lehet dupla kattintással iTunes-on keresztül telepíteni. Ha van ilyen fájlod, az alábbiakat kell tenned:
1. lépés: Töltsük le a „saját”.deb fájlt
2. lépés: iPhone-n belül lépjünk be a \var\root\media könytárba. Itt hozzunk létre egy "Cydia" könyvtárat, majd azon belül egy "AutoInstall" könyvtárat. Tehát lesz egy ilyen elérésünk: \var\root\media\Cydia\AutoInstall. Ezt megtehetjük WinSCP-n keresztül, vagy ha fent van a telefonunkon az iFile, akkor ott is.
3. lépés: Az "AutoInstall" könyvtárba másoljuk be a "Saját".deb fájlt
4. lépés: Indítsuk újra iPhone-unkat.
Aki iTunes nélkül hozzá akar férni az abban tárolt adatokhoz: (phobos)XP: C:\Documents and Settings\username\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup
vista, win7: C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup
OSX: login name>library>application support>mobilesync>backup
alapból ezek kódolva vannak, de létezik rá progi, amivel megnyitható:
windows alatt az iPhone Backup Extractor alapból megtalálja és kiszedi az infókat, OSX alatt meg a JuicePhone app jó ugyanerre.
ingyenes alkalmazások letöltése bankkártya nélkül iTunes-on keresztül: (phobos)fontos, hogy az iTunes-on belül ne legyünk bejelentkezve másik fiókkal!
1. lépés: az Applications alatt válassz ki egy ingyenes programot
2. lépés: nyomd meg a Get App gombot
3. lépés: Create New Account
4. lépés: add meg az emailed és a jelszavad
5. lépés: a fizetés módjánál válaszd a None-t (elvileg ott kell lennie)
így ezzel az accounttal ingyenes programokat tudsz leszedni. Persze ha csinálsz egy "rendes" kártyás accot is, azzal lehet ingyenes és fizetős (térítés ellenében) programokat is letölteni. Viszont a csak ingyenes fiókkal nem futsz bele nemkívánatos számlákba.
manuális adatmantés (csakis JB után lehet!): (phobos)A lementett adatok visszaállításakor fontos arra is odafigyelni, hogy a visszaállított fájlok és mappák jogai megfelelőek legyenek, másképp például a jegyzeteinket nem fogjuk tudni elmenteni, törölni, stb. Ehhez az kell, hogy Windows alatt például T-pot-tal másoljuk vissza az adatainkat, mert az a fájlokat “mobile” tulajdonosként, 755-ös joggal másolja át. Ettől függetlenül érdemes leellenőrizni, és esetlegesen átállítani a szükséges jogokat, hogy biztosan minden rendben legyen. Ezt Windows alatt például WinSCP-vel, OSX alatt például Cyberduck-kal tudjuk megtenni, miután SSH kapcsolattal csatlakoztunk a telefonhoz.
Addressbook|Névjegyzék\private\var\mobile\Library\AddressBook\
Itt két fájl található, az egyik maga a névjegyzék-adatbázis: AddressBook.sqlitedb, míg a másik, az AddressBookImages.sqlitedb csak az egyes névjegyekhez rendelt képeket tartalmazza.
Calendar|Naptárbejegyzések\private\var\mobile\Library\Calendar\
Itt általában csak egy fájl, a Calendar.sqlitedb található, de NemuSync telepítése és használata is tesz ide egy fájlt.
Call History|Híváslista\private\var\mobile\Library\CallHistory\
Itt is csak egy fájl, a call_history.db található. Ez a fájl tartalmaz minden hívásinfót, bejövő és kimenő hívások listája, időtartama, stb.
Mail|Levelezés\private\var\mobile\Library\Mail\
Az itt található összes mappát és fájlt lementve, majd később visszaállítva a beállított email-fiókjainkat tudjuk visszaállítani, de az esetleges új email-funkciók elérése érdekében ezt célszerű szintén elkerülni új OS-verzióra való frissítéskor.
Maps|Térképek\private\var\mobile\Library\Maps\
Az itt található History.plist fájl a korábbi címkereséseinket tartalmazza. Akinek fontos, az ezt is lementheti.
Notes|Jegyzetek\private\var\mobile\Library\Notes\
Az itt található fájlok a jegyzeteinket tartalmazzák.
Safari|Safariböngésző\private\var\mobile\Library\Safari\
Ebben a mappában tárolja a rendszer a könyvjelzőinket, a böngészési előzményeket, és azt az állapotot, amikor bezártuk a böngészőt.
SMS|Üzenetek\private\var\mobile\Library\SMS\
Itt az elküldött/érkezett SMS-eket tárolja a rendszer. 3.0-ra frissítéskor itt a rendszer létrehoz egy sms-legacy.db fájlt, mert itt az MMS támogatás és az üzenetek egyenkénti törlésének lehetősége miatt megváltozott az adatbázis. (Feltehetőleg 3G alatt az MMS-ek is ebben az adatbázisfájlban kapnak helyet, de ezt 2G telefonon nem tudtam ellenőrizni.)
Voicemail|Hangposta\private\var\mobile\Library\Voicemail\
A Visual Voicemail beállításait és állapotát, üzeneteit menti ide a rendszer. Ez itthon jelenleg nem támogatott a T-mobile-nál.
Webclips|Webklipek\private\var\mobile\Library\WebClips\
Az itt található mappák a Springboard-ra kitett internetes “parancsikonjaink”.
PDF-ek olvasása iPhone-on, iBooks-al: (phobos)egyszerűen betehetjük pdf-jeinket a virtuális könyvespolcunkra:
1. Nyisd meg az iTunes-t.
2. Select File > Add File to Library…
3. Válasszuk ki a másolni kívánt fájlokat. Így a PDF file megjelenik az iTunes Library > Books in iTunes fülénél
4. Csatlakoztassuk az iPhone 4-ünket a számítógéphez.
5. Válasszuk ki a PDFfájlt a Books fülön iTunes-ban, és szinkronizáljuk.
csengőhangok egyszerű beállítása: (phobos)1. Nyisd meg az iTunes-t.
2. Tallózzuk be azt a számot, amit be szeretnénk csengőhangnak állítani.
3. Válasszuk ki azt a részletet, amiből szeretnénk csengőhangot készíteni.
4. Jegyezzük le az a kezdő és végpont idejét.
5. Jobb gomb a fájlon, és ott válaszd ki a Get Info-t.
6. Katt az "Options" fülre.
7. Írd be a "Start Time" dobozhoz a kezdet idejét - perc:másodperc (pl.: 2:01).
8. Írd be a "Stop Time" dobozhoz a vég idejét. Győződj meg róla, hogy a dallam nem hosszabb 40 másodpercnél!
9. OK-ézd le.
10. Ismét jobb gomb az ominózus fájlon, de most a "Convert Selection to AAC" pontot válasszuk.Várd meg, amíg az iTunes átkonvertálja a zenét. Ezután kétszer szerepel majd a fájl a listában.
11. Jobb gomb a csengőhangra, és válaszd a "Delete" parancsot.
12. A megjelenő ablakban a "Keep Files"-ot válaszd, egyébként búcsút inthetsz az újdonsült csengőhangodnak, és konvertálhatos újra.
13. Keresd meg a most kreált fájlodat, rendszerint a Users mappában van: "Music > iTunes > iTunes Music".
.m4a kiterjesztése lesz.
14.Ezt a kiterjesztést írd át
.m4r-re.
15. Ezután kattints duplán a fájlra, így az iTunes hozzáadja a ringtones mappához a Music Library-ben.
16. Csatlakoztasd a telefonond, és szinkronizálj...
screenshot készítése: (phobos)megnyomod a home+power gombot röviden, villan egyet a kijelző és a screenshoot mentésre kerül a fotók közé.
TotalCommander+iPhone4 (Gunar)Na akkor ujabb ami itt még nem szerepel, bár régebbi iPhone usereknek biztosan nem uj, a TC-vel is simán lehet láttatni, csak kell a plugin T-pot.vfx a TC-be és a Cydia-ról a vasra pedig az "afc2add" illesztő file telepítése, majd ujra kell indítani a TC-t és már úgy mint a WM-es vasakat látja is meghajtóként! Lehet USB-n keresztül pakolgatni oda ahová akarunk amit akarunk,
CSAK ÉSSZEL ÉS OKOSAN ÓVATOSAN MERT HA NEM VIGYÁZUNK JÖHET A RECOVERY!You are not allowed to view links.
Register or
LoginA root password megváltoztatása.
(mqmeszi)SSH használat esetén érdemes a jelszót megváltoztatni, más ne turkáljon az iPhone-ban (JB szükséges hozzá):
1. Telepítsd a MobileTerminal-t
2. Indítsd el
3. Írjuk be a su parancsot, majd nyomjuk meg a RETURN gombot
4. Írjuk be a jelenlegi jelszót: alpine + RETURN
5. Írjuk be: passwd + RETURN
6. Most írjuk be az új jelszót + RETURN
7. Új jelszó újra + RETURN