2024, 10 18, 12:15:09

Szerző Téma: HTC Trinity - Problémák - megoldások  (Megtekintve 81758 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #150 Dátum: 2010, 04 06, 09:07:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én mindig azt gyilkoltam ki elsőnek :D
az a baj, hogy a Tomi ROMban nem volt normál start menü, tehát ott nem lehetett.
És a Quick menü tényleg nagyon jó lenne, ha nem akadna össze a rendszerrel

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #151 Dátum: 2010, 04 06, 18:27:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az a baj, hogy a Tomi ROMban nem volt normál start menü, tehát ott nem lehetett.
És a Quick menü tényleg nagyon jó lenne, ha nem akadna össze a rendszerrel

Ha jól emlékszem, akkor a Quick menüben be lehet állítani, hogy a normál vagy a újfajta menüt használja. Ráadásul ritkán nyomkodtam, mert a Tomi romot az SPB MS3-al párosítottam és nem volt vele gond.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #152 Dátum: 2010, 04 06, 22:04:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól emlékszem, akkor a Quick menüben be lehet állítani, hogy a normál vagy a újfajta menüt használja. Ráadásul ritkán nyomkodtam, mert a Tomi romot az SPB MS3-al párosítottam és nem volt vele gond.
Áááh én maradi vagyok... MS-t nem volt kedvem megszokni, szóval maradt a Pocket Plus4
Viszont amit most használok az elég jó kombináció. Akeo Ultimate és erre feltettem az ultimate launchert (reg nélkül is kiválóan működik) ebbe 1 oldalra beletettem a HTC HOME-ot (home, Weather és kontakt füllel) a másikra meg a SPB PPlus4 beépülőjét. így egy mozdulattal válthatok eg kiváló laucherre, meg az informatív HOME között. Persze ezek már viccesek, de a mai nap alapján tökéletesen vizsgázott ez a konfiguráció. Ja és a ROMban alapban fut a WKtask is. és így is nap végére is megvan 23 MB memória :taps:

Nem elérhető Barnee

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: igo 8
  • PDA: htc trinity p3600
  • PDA ROM: FInixNOver
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #153 Dátum: 2010, 04 07, 13:10:40 »
Sziasztok!
A segítségeteket kérném! A trinim az utóbbi néhány napban azt csinálja, hogy egy hosszabb telefonbeszélgetés, vagy igo használata közben lefagy. A lefagyás két féle képpen történik, vagy "szétesik" becsíkozódik a képernyő, vagy pl.: navi közben stand-by-ba ugrik ahonnét nem lehet visszahozni. A telefon bekapcsolását jelző zöld led villog ilyenkor. Újraéleszteni csak az akku kiszedésével és pihentetésével tudtam. További jelenség még, hogy ilyenkor feltünően meleg az akku. Kb. másfél éve használom, eddig nem volt vele semmi gond. Igazából nem tudom semmihez sem kötni a jelenség feltűnését. 1,5 éve ugyanaz a ROM van benne, nem nyúltam hozzá. Akinek van ötlete segítsen! Köszi! Barnee

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #154 Dátum: 2010, 04 07, 14:07:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
A segítségeteket kérném! A trinim az utóbbi néhány napban azt csinálja, hogy egy hosszabb telefonbeszélgetés, vagy igo használata közben lefagy. A lefagyás két féle képpen történik, vagy "szétesik" becsíkozódik a képernyő, vagy pl.: navi közben stand-by-ba ugrik ahonnét nem lehet visszahozni. A telefon bekapcsolását jelző zöld led villog ilyenkor. Újraéleszteni csak az akku kiszedésével és pihentetésével tudtam. További jelenség még, hogy ilyenkor feltünően meleg az akku. Kb. másfél éve használom, eddig nem volt vele semmi gond. Igazából nem tudom semmihez sem kötni a jelenség feltűnését. 1,5 éve ugyanaz a ROM van benne, nem nyúltam hozzá. Akinek van ötlete segítsen! Köszi! Barnee
Szia!
Szerintem ez elég fura jelenség, ha egyik napról a másikra jelentkezett, és nem telepítettél semmit.
Kérdezhetném, hogy milyen programok vannak feltelepítve, hátha azok kavarnak be, de azt hiszem inkább teljes mentést csinálnék, meg külön egy PIM backupot, aztán had szóljon a HR. Ha kvázi üresen is ezt csinálja, akkor lehet, hogy a gép kezd besokalni. Ha garis, akkor vidd el az e-care-be (Szent László tér) pikk-pakk helyrerakják (persze előtte vissza kell rakni a gyári SPL-t, gyári ROMot)
De ha HR után nincs vele gond, akkor szépen egyesével érdemes visszatolni a programokat. Nekem egyszer tett egy olyat, hogy kb 10 perc alatt lemerül, majd 20 perc után teljes töltöttséget jelzet. 1-2 HR után megszűnt a jelenség, és azóta is tökéletes. (pontosabban mostanában kimúlt a wifi, de már nem garis)

Nem elérhető bukullusz

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: HTC P3600
  • PDA ROM: Ultimate-Akeo
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #155 Dátum: 2010, 04 17, 17:27:12 »
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy feltettem a wm 5.0-ra egy SPB Mobile Shell 3.5.3-at. Remekül megy meg minden, de ha Bluetooth-ot akarok használni akkor a file explorerben amikor megkeresném a másik eszközt nincsen search parancs. Ha leszedem akkor megint jó. Próbáltam már más verziókkal de ugyan ez a hiba lép fel. A választ előre is köszönöm.

Nem elérhető KTAMAS

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: HTC P3600
  • PDA ROM: gyári
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #156 Dátum: 2010, 07 19, 17:12:00 »
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Készülékem kettő és fél éve teszi a dolgát, ma a következőt tette/nem tette: csengő hang van, (ha hívnak), billentyű hang nincs, ha telefonálni akarok sem én nem hallok semmit, sem engem nem hallanak.
Mit lehetne tenni?
T.

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #157 Dátum: 2010, 07 19, 22:43:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Készülékem kettő és fél éve teszi a dolgát, ma a következőt tette/nem tette: csengő hang van, (ha hívnak), billentyű hang nincs, ha telefonálni akarok sem én nem hallok semmit, sem engem nem hallanak.
Mit lehetne tenni?
T.

Két csúszka van a hangerő állításnál. Nem lehet, hogy a rendszerhangok le vannak hallkítva? Bár attól még kellene, hogy téged halljanak. :hmm:
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető KTAMAS

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: HTC P3600
  • PDA ROM: gyári
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #158 Dátum: 2010, 07 20, 09:22:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Két csúszka van a hangerő állításnál. Nem lehet, hogy a rendszerhangok le vannak hallkítva? Bár attól még kellene, hogy téged halljanak. :hmm:

Igen, ezeket már ellenőriztem, újra indítottam, semmi eredmény. Egy nappal a jelenség előtt volt egy enyhe "nedvesedés" ezt okolnám, de utána még többször telefonáltam, meg minden más jól működik.
Köszi a segítő szándékot.
T.

Nem elérhető Adept

  • Hozzászólások: 153
  • Nem: Férfi
  • Empaticus Maximus
  • PDA: Samsung Galaxy S4 (I9505)
  • PDA ROM: Omega v15 XXUEMJ9
  • Skype: healer999
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #159 Dátum: 2010, 09 02, 14:37:28 »
Sziasztok

3éve amikor vettem a Trinimet, levettem a magyaritást róla. Viszont most az eladásnál magyart kérne a vevő. Vissza tudom rá tenni valahogy a magyaritást?
Kérlek segitsetek!!
Használj Waze navigációt. Épits közösséget!!

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #160 Dátum: 2010, 09 02, 15:05:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

3éve amikor vettem a Trinimet, levettem a magyaritást róla. Viszont most az eladásnál magyart kérne a vevő. Vissza tudom rá tenni valahogy a magyaritást?
Kérlek segitsetek!!
Van egy magyar rom, tedd fel azt.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login (des spl és 1.50-es rádio-val)
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Paparazzi

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: htc trinity
  • PDA ROM: 6.5
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #161 Dátum: 2010, 09 15, 09:01:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Vesztemre belefogtam a ROM cserélgetésbe, aminek a WIFI lett az áldozata. Nem lehet bekapcsolni, semmit nem csinál....
Radio Rom 1.56.70.11, ADW 1.2RC ROM, talán az SPL lehet a ludas...
(Minden más tökéletesen működik mentés visszatöltés után.)
Van valakinek ötlete?

Előre is köszi!

Üdv

Szóval én is belecsúsztam ebbe a hibába meghalt a wifi-m van megoldás erre? A felettem említett Magyar ROM frissítés után történt mindez!

Köszi!

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #162 Dátum: 2010, 09 15, 17:35:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv

Szóval én is belecsúsztam ebbe a hibába meghalt a wifi-m van megoldás erre? A felettem említett Magyar ROM frissítés után történt mindez!

Köszi!

Remlik regrol, hogy par dolgot nem fejezett be Lifeforce. Lehet, h a wifi is ezek koze tartozik. :( Igy viszont csak egy masik rom felrakasa segit.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető Dark1980

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: win.mobile 6.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #163 Dátum: 2010, 09 15, 18:03:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Remlik regrol, hogy par dolgot nem fejezett be Lifeforce. Lehet, h a wifi is ezek koze tartozik. :( Igy viszont csak egy masik rom felrakasa segit.

Sziasztok igaz én még uj vagyok , de ezt  romot tettem fel és müködik a wifi része is .
Wm6 Lifeforce  (des spl és 1.5-ös rádióval )

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #164 Dátum: 2010, 09 15, 18:26:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok igaz én még uj vagyok , de ezt  romot tettem fel és müködik a wifi része is .
Wm6 Lifeforce  (des spl és 1.5-ös rádióval )

You are not allowed to view links. Register or Login

Szeretjuk az uj emberek hasznos hozzaszolasait :ok:

En ugy ertettem, h pont azt a romt rakta fel, mivel mas magyar rom nincs. De majd megmondja O maga.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető Dark1980

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: win.mobile 6.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #165 Dátum: 2010, 09 15, 18:42:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretjuk az uj emberek hasznos hozzaszolasait :ok:

En ugy ertettem, h pont azt a romt rakta fel, mivel mas magyar rom nincs. De majd megmondja O maga.

Szia , ha pont azt rakta fel akor bukta mert a rom nekem tuti jo ,bár akkor se bukta ha viszarakja az eredetitt és megy vele , vannak még csodák (gondolom én ) . Sok fw-t ,meg bios fríssítettem ano és volt néha meglepi :)
Am kb 1 napja van meg a pda-m de nekem nagyon tetcik ,könyü romot-cserél meg mindent ráteni , csak Xp kell neki , win7-et nem akarja igazán :S .

Egy kérdésem lenne viszont , telefonoknál álltalába t-mobilos hálozatba ha nem vagy elérhetö és hívnak , mikor bekapcsolod kapsz értesítö sms-t . Most hogy át tettem a Pda-ba a kártyámat ez v.hogy nem müködik , sima sms-t ha küldenek az megjön ,v.hogy nem értem . V.kinek  ötlet ?

Nem elérhető Paparazzi

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: htc trinity
  • PDA ROM: 6.5
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #166 Dátum: 2010, 09 15, 23:40:13 »
Üdv!

Másik ROM se oldotta meg a wifi gondot azzal se kapcsolt be de psion kolléga segített You are not allowed to view links. Register or Login ez volt a megoldás!

Köszönet Neki és mindenkinek!

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #167 Dátum: 2010, 09 16, 20:42:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!

Másik ROM se oldotta meg a wifi gondot azzal se kapcsolt be de psion kolléga segített You are not allowed to view links. Register or Login ez volt a megoldás!

Köszönet Neki és mindenkinek!
bootloaderben neked kiírta, hogy wlan error? mert az én Trincsim ilyen állapotban leledzik. Igaz feleségem ebook olvasónak használja, így nem is nagyon hiányzik a wifi, de azért mégiscsak jó lenne, ha menne...

Nem elérhető Paparazzi

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: htc trinity
  • PDA ROM: 6.5
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #168 Dátum: 2010, 09 19, 03:27:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
bootloaderben neked kiírta, hogy wlan error? mert az én Trincsim ilyen állapotban leledzik. Igaz feleségem ebook olvasónak használja, így nem is nagyon hiányzik a wifi, de azért mégiscsak jó lenne, ha menne...

Sehol nem írt hibát csak mikor be szerettem volna kapcsolni homokóra és semmi nem történt!

Nem elérhető szaki1992

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: HTC P3600
  • PDA ROM: WM5
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #169 Dátum: 2010, 09 19, 16:16:23 »
Sziasztok. Szeretné segítséget kérni, mert a trinitym használat közben kikapcsol és megkérdezi, hogy akarom-e agyári beállításokat. Azt szeretném tudni hogy esetleg egy romfrissítés segíthet-e. Vagy valami komolyabb baj van. Előre is köszi.

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #170 Dátum: 2010, 09 19, 22:15:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Szeretné segítséget kérni, mert a trinitym használat közben kikapcsol és megkérdezi, hogy akarom-e agyári beállításokat. Azt szeretném tudni hogy esetleg egy romfrissítés segíthet-e. Vagy valami komolyabb baj van. Előre is köszi.
Elképzelhető, hogy telepítettél valamit, ami inkompatibilitás miatt  ilyet okoz... bár emlékeim szerint ilyenkor inkább csonttá szokott fagyni a gép olyankor...
Gyári ROMot főzöttre cserélni amúgy nagy változást okozhat, de labilis géppel nem biztos, hogy jó ötlet belekezdeni, mert ha a HSPL feltolása közben szakad meg az USB kapcsolat, az nem szerencsés :(
Tehát ha a gyári beállítás visszaállítása (azaz HR) eredményes, akkor lehet főzőcskézni

Nem elérhető Dark1980

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: win.mobile 6.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #171 Dátum: 2010, 09 21, 11:13:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Szeretné segítséget kérni, mert a trinitym használat közben kikapcsol és megkérdezi, hogy akarom-e agyári beállításokat. Azt szeretném tudni hogy esetleg egy romfrissítés segíthet-e. Vagy valami komolyabb baj van. Előre is köszi.

Szia , énis jártam igy , ujra is indult meg mindig hard resetelni akart , sö resett után magátol hard resetelt , meg ilyenek . Egy nem teljesen kompatibilis alkalmazás okozta ezt nálam is .
Probáld sorba a dolgokat és rájösz melyik lesz az.
1. re probálj egy hard reset-et , persze memokarit vedd ki .
2. alap dolgokat álicsd be a trinibe , és tesztelgesd ,
ha minden rendbe akkor tuti vmi alkalmazás ütközött .
3. Rakd be ujra memokarit , és egyesével telepitgesd az alkalmazásoka .
persze minden alkalmazás telepítése után teszteld öket , söt probáld ugy is hogy több alkalzást futatsz rata. Igy kicsit macerás de ráfogsz jönni mitöl csuszott ösze .

Ha minden jo maradhat az alap romod ,vagy dobj fel egy tetcés szerintitt .
Ha hard reset után ís csinálja akkor servíz ,de ha már ugyís servíz akkor elöte egy hard-spl feldobnék rá még utolso tesztnek .

Nem elérhető Dark1980

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: win.mobile 6.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #172 Dátum: 2010, 09 21, 11:20:24 »
Még egy dolog lenne mindenkitöl , t-mobil hálozatba van az értesitö üzenet (kivagyok kapcsolva és keresnek , akkor a szokásos sms ... ki kereset mikor) , na ez nálam nem müködik , vagy alapba nem jön pda-ra ? A szolgáltatás bevan kapcsolva , sms-t is kapok ha küldenek , vkinek 5let ?

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #173 Dátum: 2010, 09 21, 20:16:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még egy dolog lenne mindenkitöl , t-mobil hálozatba van az értesitö üzenet (kivagyok kapcsolva és keresnek , akkor a szokásos sms ... ki kereset mikor) , na ez nálam nem müködik , vagy alapba nem jön pda-ra ? A szolgáltatás bevan kapcsolva , sms-t is kapok ha küldenek , vkinek 5let ?
Ha más telefonba teszed a kártyádat, akkor jön az sms a nem fogadott hívásról?
Mert szerintem, ha a szolgáltatás aktív, akkor a probléma ott van, hogy nincs jól konfigurálva az átirányítás.
Meg nem mondom fejből, hogy milyen számra kell állítani, ez a megoldás. Átirányít, ha nem elérhető, és ott megadod a számot, amivel vagy megszán itt valaki, vagy felhívod az ügyfélszolgálatot.
Nekem Voda és T mindig küldött - Pannonnál meg fizetős ez a szolgáltatás, így lemondtam

Nem elérhető Dark1980

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: win.mobile 6.1
Re: HTC Trinity - Problémák - megoldások
« Reply #174 Dátum: 2010, 09 21, 22:33:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha más telefonba teszed a kártyádat, akkor jön az sms a nem fogadott hívásról?
Mert szerintem, ha a szolgáltatás aktív, akkor a probléma ott van, hogy nincs jól konfigurálva az átirányítás.
Meg nem mondom fejből, hogy milyen számra kell állítani, ez a megoldás. Átirányít, ha nem elérhető, és ott megadod a számot, amivel vagy megszán itt valaki, vagy felhívod az ügyfélszolgálatot.
Nekem Voda és T mindig küldött - Pannonnál meg fizetős ez a szolgáltatás, így lemondtam

Szia , igen a másik telefonomba megy a szolgáltatás, ha esetleg vki t-mobilos akkor írja már le lécci hova kell és mit beírni .
Köszi mindenkinek : Peti .

Ui , ma teszteltem rajta poénbol wm torrentett :D
Tapasztalat max 200-250kB letöltés elérte , néha 300kB ba belepislant , szegénykémet meg dolgozattam rendesen :)