2024, 03 28, 10:42:16
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Samsung Galaxy Tab  (Megtekintve 292431 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gtamas18

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung
  • PDA ROM: -
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1700 Dátum: 2013, 02 17, 23:44:50 »
Ennyi problémám van és senki nem tud segíteni? Akkor miért van egy a fórum, mindenki leírja mi a problémája és nézünk egymásra?

Nem elérhető TAR

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/Navigon
  • PDA: GT-P1000
  • PDA ROM: Overcome v4.1
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1701 Dátum: 2013, 02 18, 15:05:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennyi problémám van és senki nem tud segíteni? Akkor miért van egy a fórum, mindenki leírja mi a problémája és nézünk egymásra?
A JB-nél nem tudod állítani a méreteket. Ez volt az egyik ok, amiért én is leszedtem és visszaraktam az Overcome ROM-ot.

Nem elérhető tom18

  • Hozzászólások: 10
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1702 Dátum: 2013, 02 23, 21:53:49 »
Az Overcome az ugye Gingerbread alapú?

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1703 Dátum: 2013, 02 27, 20:56:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Overcome az ugye Gingerbread alapú?
Igen.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető Agent Kilo

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy Tab P1000N
  • PDA ROM: CM10 4.2.2
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1704 Dátum: 2013, 03 11, 21:51:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát ha már senki nem tudja megmondani hogyan tudnám teljesen üresre formázni a tabomat, legalább annyit szeretnék megtudni, hogy hogy hogy lahat a felbontást átállítani. Ugyanis ha a Jelly Bean felrakom, minden olyan oici, hogy nem látni semmit a betűkből, pl a bpmenetrend alklamazásból, vagy az állapotsori órából. Óriásira vette a betűméretet, de csak a rendszernél segít, az alkalmazásoknál ugyanúgy picik a betűk, nagyon aprók. Viszont van egy olyan előnye, hogy a hd-s játékok simán mennek!!

Szia!

You are not allowed to view links. Register or Login

Ezt próbáltad már? Ez az egész felbontást változtatja, telefontól egészen tábla PC-ig változtathatod ha tudja a készüléked és rootolva van.

Nem elérhető Agent Kilo

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy Tab P1000N
  • PDA ROM: CM10 4.2.2
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1705 Dátum: 2013, 03 11, 22:25:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát ha már senki nem tudja megmondani hogyan tudnám teljesen üresre formázni a tabomat, legalább annyit szeretnék megtudni, hogy hogy hogy lahat a felbontást átállítani. Ugyanis ha a Jelly Bean felrakom, minden olyan oici, hogy nem látni semmit a betűkből, pl a bpmenetrend alklamazásból, vagy az állapotsori órából. Óriásira vette a betűméretet, de csak a rendszernél segít, az alkalmazásoknál ugyanúgy picik a betűk, nagyon aprók. Viszont van egy olyan előnye, hogy a hd-s játékok simán mennek!!

Mit értesz üresre formázás alatt? Mivel a tábla PC-nek beépített 16GB-os Flash típusú memóriája van, azt eltávolítani nem tudod mint egy SD kártyát. Ezért megformázni se tudod direktbe (talán adb-n keresztül, nem néztem utána), csak egy telepített Android alkalmazással tudnád. Mi értelme lenne? Pont az a jó az Androidban, hogy ha ismered a felépítését, akkor csak azokat a partíciókat és az azokon levő fájlokat, könyvtárakat telepíti újra egy ROM cserénél amik szükségesek. Igaz a data például nagyon fontos mert abban vannak az alkalmazások és azok mentett adatai. Ha viszont nyitottál egy Dokumentum könyvtárat például és abba helyeztél fájlokat az megmarad.
Szerintem neked nem kell megformázni a belső kártyát mert attól nem leszel előrébb. Ne úgy képzeld el mint egy merevlemezt, hogy ha letörölsz mindent akkor az új telepítés biztosan jobban fog működni.
Szerintem egy gyári ROM visszaállítás segítene neked Odinon keresztül. Ha visszarakod a 2.2-est vagy 2.3-ast akkor a fájlrendszer konverzió automatikusan megtörténik EXT4-ről FAT32-re és a könyvtárak valamint a fájlok is megmaradnak amiket te nyitottál mint mondtam. Az alkalmazásokat és azok adatait  kell elmentened Titanium Backuppal egy külső SD-re mielőtt elkezdet a rendszer visszaállítást ha nem akarsz minden játékot a legelejéről kezdeni és minden programban újra beállítani a dolgokat ahogy kedveled.

 


Nem elérhető Peace

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy GT-P1000
  • PDA ROM: passz
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1706 Dátum: 2013, 04 25, 12:38:38 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan szervizt vagy magánszemélyt ajánlani Budapesten, aki foglalkozik riff box javítással? Adott egy Galaxy GT-P1000 tablet gép, ami sajnos már semmire nem reagál, de elvileg így még megmenthető lenne. Köszi előre is!

Nem elérhető vili4u

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • Molnár Vilmos weboldala
  • PDA: Samsung GT-P1000
  • PDA ROM: 123456789
  • Skype: vili_az_bogard
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1707 Dátum: 2013, 04 25, 16:30:49 »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a most vásárolt Galaxy Tab P1000 gépemen nem tudom letörölni az előző tulaj dolgait: sem az appokat sem a fiókját (gmail). A fiókjába nem tudok belépni.
A gyári adatok visszaállítását kiválasztva ugyanúgy megmarad minden cucca.
Csináltam resetet: wipe reset, wipe factory... semmi.
Megpróbáltam már ilyen-olyan ROM-okat feltelepíteni (ODIN-nal) és látszólag sikeres. De amikor betölt, újra ott van minden...

Ötlet?

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1708 Dátum: 2013, 04 27, 02:06:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a most vásárolt Galaxy Tab P1000 gépemen nem tudom letörölni az előző tulaj dolgait: sem az appokat sem a fiókját (gmail). A fiókjába nem tudok belépni.
A gyári adatok visszaállítását kiválasztva ugyanúgy megmarad minden cucca.
Csináltam resetet: wipe reset, wipe factory... semmi.
Megpróbáltam már ilyen-olyan ROM-okat feltelepíteni (ODIN-nal) és látszólag sikeres. De amikor betölt, újra ott van minden...

Ötlet?
Szia, a gyári visszaállítással vagy recovery-ből a factory resettel eltűnnek a beállítások, telepített programok.

Amik a belső sd-n vannak, azok pedig asszem a tárhely menüpontban törölhetőek: sd kártya vagy belső tár formázása néven.
Illetve cwm-ből is formázható a belső tár.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető vili4u

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • Molnár Vilmos weboldala
  • PDA: Samsung GT-P1000
  • PDA ROM: 123456789
  • Skype: vili_az_bogard
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1709 Dátum: 2013, 04 27, 09:43:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia, a gyári visszaállítással vagy recovery-ből a factory resettel eltűnnek a beállítások, telepített programok.

Amik a belső sd-n vannak, azok pedig asszem a tárhely menüpontban törölhetőek: sd kártya vagy belső tár formázása néven.
Illetve cwm-ből is formázható a belső tár.

Sajnos nem tudom formázni a belső memóriát: valamilyen hibaüzenettel zár. CWM Recoveryvel is próbáltam törölni:  az /emmc területet nem tudja mountolni. Szerintem sérült a belső memória.

Nem elérhető TAR

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/Navigon
  • PDA: GT-P1000
  • PDA ROM: Overcome v4.1
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1710 Dátum: 2013, 04 28, 07:24:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos nem tudom formázni a belső memóriát: valamilyen hibaüzenettel zár. CWM Recoveryvel is próbáltam törölni:  az /emmc területet nem tudja mountolni. Szerintem sérült a belső memória.

Nem tudom, mi fut most jelenleg a vason, de!

Tégy fel rá egy JB ROM-ot. Azután vissza egy gyárit, aztán vissza rakni egy Gingerband alapú ROM-ot, mondjuk az Overcome 4.1-et.
Tutin leszed mindent a gépről, a többszöri formázás.

Volt ilyen nem törölhető cumó az enyémen is, de ez segített rajta. Azóta hibátlan.

Nem elérhető cocas

  • Hozzászólások: 69
  • PDA: Samsung-I8000
  • PDA ROM: I8000NXXJH2
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1711 Dátum: 2013, 05 17, 20:54:06 »
Sziasztok!
Néhány napja kaptam egy P1000-es tab-ot.
2.3.6-os szoftver fut rajta, 2.6.35.7 Kernel.
Még keveset használtam, alapvetően működik mindene, ezért csak általánosságban kérdem, hogy van-e olyan szoftver (4.x.x, vagy bármi), amit érdemes rátennim amivel több/jobb/gyorsabb/akkukímélőbb/stb...  lesz esetleg a mostaninál?
Persze fontos, hogy stabil, jó legyen, ne legyen wifi (bármi) hiba.
Az eszköz már rootolt.

rstwingo

  • Vendég
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1712 Dátum: 2013, 06 09, 10:11:18 »
Szeretnék megkérni egy GT-P1000 tulajt egy kis szívességre

Követelmény: Rootolt telefon és busybox megléte
Akinek nincs busybox az innen letöltheti a feltevéséhez az alkalmazást  You are not allowed to view links. Register or Login

Itt ez a fájl >>You are not allowed to view links. Register or Login
Le kellene tölteni
kicsomagolni
A telefont  csatlakoztatni a PC-hez (usb-hibakeresés legyen bekapcsolva)
elindítani az EFS_Professional.exe fájlt
A kért root jogot megadni a telefonon
Ha felismerte a telefont,
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
akkor a bal felső fülek közül a debug fület kellene választani
Ott a középső sor (Mounts/Partitions) 2.gombját (Get Partitions List) kellene megnyomni
Ami listát felhozz az ablakba, na nekem az a lista kell úgy ahogy ott látszik
Jó nekem ha kifotózzátok a FastStone Capture programmal, vagy bármi más képernyő mentő alkalmazással és természetesen simán kiírva is jó de müködik a crtl-c és a crtl-v kombináció is

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

PM-be vagy emailbe is jó ha eljuttatjátok hozzám
Pontos tipus jelöléssel és típus névvel kérném pl.: Galaxy Note2 GT-N7100

Segítségetekért hálás lennék

Ja és a legfontosabb ezzel a programmal lelehet menteni az EFS partíciót és vissza is lehet tenni vele
2 helyre ment, ment a telefonra is és ment a PC-re is és mindkét helyről vissza is tudja állítani
Lementi a PIT fájt és még egy pár dolgot tudd csinálni

Nem elérhető csipkesi2

  • Hozzászólások: 4
  • PFC Fan
  • PDA: huawei s7
  • PDA ROM: 2.2.2
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1713 Dátum: 2014, 01 15, 13:01:55 »
Sziasztok,

Nemrég kaptam egy Samsung Galaxy tab 7 GT-p1000 készüléket.
Ki kellene rootolni és függetleníteni. Németországból származik.
A névjegyét csatolom. Hogy kezdjek hozzá? Ahogy olvastam a 2.3.6-at ajánlják sokan.
Melyik a legstabilabb? Akkor már a ROM-ot is cserélném.
Mivel,hogyan és mit? Én azt néztem mintha ki kellene rootolva de nem vagyok benne biztos? :-)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető ferencakiss

  • Hozzászólások: 0
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy tab
  • PDA ROM: ...
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1714 Dátum: 2014, 02 11, 21:11:00 »
Üdv Mindenkinek!

Először is, új vagyok és nem is vagyok egy zseni, így a korlátozott értelmi képességeimnek megfelelően próbáljatok segíteni. :) Előre is köszi

Van egy galaxy tab3, amit navigációnak, menetrögzítő kamerának és zenelejátszónak használok a kocsiban.
Azt szeretném, h amint töltést kap akkor bekapcsoljon és induljanak el a programok.
Mi a menete?
Előre is köszönöm

fecó
You are not allowed to view links. Register or Login


Nem elérhető iznagy

  • Hozzászólások: 699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3,4 S6 EDGE
  • PDA ROM: Stock
  • Skype: izsolt.nagy
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1715 Dátum: 2014, 08 24, 18:19:48 »
Sziasztok,

Talán Mycso vagy tapasztalt segít. Volt, már, hogy a TAB (P1000) megált odin kozben. Bár mit próbálok hidden.rfs-nél megáll.
Az előző megoldáshoz már semmim sincs, és letölteni sem nagyon tudok sehonnan.
Mi lehet a megoldás. Downloadot vissza tudom hozni a data.. file segítségével. De JQ1 és szinte minden megáll.

Köszi a válaszokat előre is.

Nem elérhető lacoppapa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: Samsung Galaxy GT P-1000
  • PDA ROM: v3.3.1
  • Skype: lacopapa21
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1716 Dátum: 2016, 05 16, 11:23:01 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.  A Samsung Galaxy Gt P-1000-es  gépem rootolva van. Már így vásároltam. Kernel verziója v 3.3.1 . Eddig nem volt vele semmi gond. Ma reggeltől nem lehet a letöltött kártya játékokat elindítani. Indítás után leállnak és kényszerbezárást kérnek.  Mit lehet tenni. Már a gyári visszaállítást alkalmaztam...legszívesebben megszüntetném a rootolást....vagy mit tegyek?...Köszönöm a választ

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1717 Dátum: 2016, 05 16, 20:13:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.  A Samsung Galaxy Gt P-1000-es  gépem rootolva van. Már így vásároltam. Kernel verziója v 3.3.1 . Eddig nem volt vele semmi gond. Ma reggeltől nem lehet a letöltött kártya játékokat elindítani. Indítás után leállnak és kényszerbezárást kérnek.  Mit lehet tenni. Már a gyári visszaállítást alkalmaztam...legszívesebben megszüntetném a rootolást....vagy mit tegyek?...Köszönöm a választ
Nem hiszem, hogy ennek a root lenne az oka. A roottal rendszergazda jogokat kapsz az eszközön, ami persze arra is lehetőséget ad, hogy olyan fájlokat is letörölj akár véletlenül, akár szándékosan, amik kellenek a hibátlan működéshez. Ezt pont a gyári visszaállítás és a programok újratelepítése oldja meg. Szóval valószínűleg ez lesz a megoldás.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető lacoppapa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: Samsung Galaxy GT P-1000
  • PDA ROM: v3.3.1
  • Skype: lacopapa21
Re: Samsung Galaxy Tab
« Reply #1718 Dátum: 2016, 05 17, 11:10:36 »
Köszönöm szépen.....a többszöri gyári visszaállítás után megoldódott.  :ok: