2024, 03 28, 10:55:32

Szerző Téma: P565 ROM-ok és tapasztalatok  (Megtekintve 50013 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #25 Dátum: 2009, 04 28, 13:10:43 »
Túl vagyok első hr-emen is. Tele volt gyanús könyvtárakkal / fájlokkal a rom. Ráadásul activesync-en sem akart csatlakozni. Most már megy minden. :)

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #26 Dátum: 2009, 06 17, 13:14:36 »
Valaki nem talált véletlenül wm 6.5-ös romot hozzá?

Meg az Asus oldalon miért csak a kínai készülékhez van 8-as rom szerintetek?

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #27 Dátum: 2009, 07 29, 09:41:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ahogyan ígértem:
1. Töltsd le : You are not allowed to view links. Register or Login
2. Csomagold ki a GM5_V6.12.0S.WWE00.00_M4.6.5.P7_V2.10.0 MYS00_20090123_3050.00.rar-t
3. GM5_V6.12.0S.WWE00.00_M4.6.5.P7_V2.10.0_MYS00_2009 0123_3050.00.ABI fájlt másold fel az SD kártyára
5. Csatlakoztasd a töltőt
6. tedd Bootloaderbe: navipad le + reset
És kész is.

A link nem igazán jó. Föl tudnád rakni valahova máshova? :) Érdekes amúgy, hogy az Asus support oldalon nincs sima wwe verziós rom...

/e: megtaláltam a verziószámozás alapján a Malaysia verzió lesz az...:)

Nem elérhető Jozee

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: Asus p526
  • PDA ROM: V6.1.6.WWE
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #28 Dátum: 2009, 09 25, 22:34:05 »
Tisztelt Uraim!

Van valakinek tudomása arról hogy, lesz e ehhez a P565-höz magyar verzió?
Nem tudom eldönteni, hogy vegyek e egyet!  :) vagyis hogy ezt vegyem e!
Kérlek segítsetek dönteni! :D

Üdv:
Jozee

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #29 Dátum: 2009, 09 26, 11:44:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tisztelt Uraim!

Van valakinek tudomása arról hogy, lesz e ehhez a P565-höz magyar verzió?
Nem tudom eldönteni, hogy vegyek e egyet!  :) vagyis hogy ezt vegyem e!
Kérlek segítsetek dönteni! :D

Üdv:
Jozee

Nincs hozzá magyar rom, viszont xda-n találtam egy elég jó 6.5-öt, 1-2 bugtól eltekintve csudajó :)

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #30 Dátum: 2010, 02 01, 08:51:42 »
Használ még valaki ilyen telefont? :D
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #31 Dátum: 2010, 02 01, 19:00:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Használ még valaki ilyen telefont? :D

Jelen! Használok!
Csak nem te is?  :shock:
Itthon alig ismerik.. Nincs szinte senkinek...

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #32 Dátum: 2010, 02 01, 19:29:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jelen! Használok!
Csak nem te is?  :shock:
Itthon alig ismerik.. Nincs szinte senkinek...

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy mikor lesz végre Android ROM is hozzá, mert a telefon fel van rá készítve, és már nagyon éhes az enyém egy Androidra :D...

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #33 Dátum: 2010, 02 01, 19:47:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy mikor lesz végre Android ROM is hozzá, mert a telefon fel van rá készítve, és már nagyon éhes az enyém egy Androidra :D...

Én is. Vagy nem is..  :)
XDA Zest-em van. Ez egy O2-s brandingje az Asusnak. Itt van róla egy kép:
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #34 Dátum: 2010, 02 01, 19:55:19 »
Volt egy P525öm, aztán egy 750em, azokhoz van portolva Linux és Android is. Persze nem full, sok dolog hiányzik, de fut. Hát nem vagyok eldőlve tőle. Viszont a P525re olyan ROMokat írogat egy srác (Alex from xds-dev.) hogy olyat még nem láttam WinMo-n. Gondolok itt az összehangolásra elsősorban. P565-re is vannak jók azért. Épp a 28008-as 6.5.3-at tolom, és én inkább a Mobile7-et várom..:)
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #35 Dátum: 2010, 02 01, 21:06:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Volt egy P525öm, aztán egy 750em, azokhoz van portolva Linux és Android is. Persze nem full, sok dolog hiányzik, de fut. Hát nem vagyok eldőlve tőle. Viszont a P525re olyan ROMokat írogat egy srác (Alex from xds-dev.) hogy olyat még nem láttam WinMo-n. Gondolok itt az összehangolásra elsősorban. P565-re is vannak jók azért. Épp a 28008-as 6.5.3-at tolom, és én inkább a Mobile7-et várom..:)
Valójában, ha Win, akkor természetesen én is a 7-est várom :D... Sajna nekem a 6.5 nem igazán jön be, másrészt rengeteg memóriát zabál.. A wm6.1 lite-ttal nyomom..
Bár attól félek a 7 messze több memet fog enni :D...
Ismertem ezt Zestet.. bár nem ilyenre emlékeztem képről.. Hogy őszinte legyek szép! deee a full fekete Asus jön be igazán :D.. De tökmindegy..
Végre valaki, akinek van hasonló készüléke...
És milyen ROM-okról beszélsz még, ami jó ehhez a tellához? Gondolom wm6.5?! :)..
Végülis ha olyan 50mb szabad memóriás romot mondasz, akkor én váltanék, de nem igazán találtam...

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #36 Dátum: 2010, 02 01, 22:55:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Végülis ha olyan 50mb szabad memóriás romot mondasz, akkor én váltanék, de nem igazán találtam...

Asszem a legtöbbet valamelyik 23088-ban találod:D
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #37 Dátum: 2010, 02 10, 13:54:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valójában, ha Win, akkor természetesen én is a 7-est várom :D... Sajna nekem a 6.5 nem igazán jön be, másrészt rengeteg memóriát zabál.. A wm6.1 lite-ttal nyomom..
Bár attól félek a 7 messze több memet fog enni :D...
Ismertem ezt Zestet.. bár nem ilyenre emlékeztem képről.. Hogy őszinte legyek szép! deee a full fekete Asus jön be igazán :D.. De tökmindegy..
Végre valaki, akinek van hasonló készüléke...
És milyen ROM-okról beszélsz még, ami jó ehhez a tellához? Gondolom wm6.5?! :)..
Végülis ha olyan 50mb szabad memóriás romot mondasz, akkor én váltanék, de nem igazán találtam...

1, NEM telefon!
2, Minek kell neked 50 mega szabad ram? (23088-as rommal 41-43 MB soft reset után)

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #38 Dátum: 2010, 02 10, 14:09:13 »
Deeee, telefon!:D
Egyértelműen jó ha van memória, mivel a futtatott  programok beíródnak a RAMba, és nem mindíg ürülnek ki. Persze a 6.5 már másképp kezeli a memóriát, én még nem értem a végére. Hozzáteszem hogy mindíg használok task managert...
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #39 Dátum: 2010, 02 10, 15:17:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Deeee, telefon!:D
Egyértelműen jó ha van memória, mivel a futtatott  programok beíródnak a RAMba, és nem mindíg ürülnek ki. Persze a 6.5 már másképp kezeli a memóriát, én még nem értem a végére. Hozzáteszem hogy mindíg használok task managert...

1, NEM telefon.
2, Szar lenne, ha "beíródnának".
3, Kis ellentmondás. Miért kell egyszerre sok ram, ha használsz task managert? (Gondolom ez alatt azt érted, hogy bezárogatod a fölösleges programokat)
4, SEMMI különbség nincs a 6.1 és a 6.5 memóriakezelésében.
5, Mondj akár csak 1 programot, aminek nem elég ~30 MB ram!

/e: 6, Nem égeti a kezed a billentyűzet, amikor begépeled, hogy "mindíg"?!

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #40 Dátum: 2010, 02 10, 15:40:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
1, NEM telefon.
2, Szar lenne, ha "beíródnának".
3, Kis ellentmondás. Miért kell egyszerre sok ram, ha használsz task managert? (Gondolom ez alatt azt érted, hogy bezárogatod a fölösleges programokat)
4, SEMMI különbség nincs a 6.1 és a 6.5 memóriakezelésében.
5, Mondj akár csak 1 programot, aminek nem elég ~30 MB ram!

/e: 6, Nem égeti a kezed a billentyűzet, amikor begépeled, hogy "mindíg"?!

Na akkor:
-A nem telefon természetesen szubjektív, mindenesetre a hülye Asus sem tudja jól az úr szerint: You are not allowed to view links. Register or Login
-Nem íródnak, persze! A RAM mint olyan nem is létezik!  :taps: Tudod hogy mit csinálnak a RAM cleaner programok? Megnézik a futtatási listát és törlik az olyan programok paramétereit amikre már nincs szükség. Kicsit olvass utána...
-Azért kell mert ha megnyitsz egy programot (pl. navigáció) akkor az fokozatosan "eszi" a memóriát. Ha másfél órája navigálsz  és jön egy hívásod el fogja dobni a navi programot, hidd el. Vagy te inkább próbáld ki...
-Nincs különbség, hogyne volna!
 You are not allowed to view links. Register or Login
Wazz, nem csak az Asusos bácsik hülyék hanem a Microsoftosok is?!  :taps:
-Nem tudok hirtelen ilyen programot mondani (ami ugye nem zárja ki hogy nincs), de azt hiszem hallottál már a multitaskról. Tudod itt nem egy program memóriaigényéről van szó hanem az összes programéról. Gondolom te is látod hogy már nem igen jönnek ki 128 megás gépek, persze lehet a gyártók is hülyék!  :taps:

ui: elnézést a "mindígért", rosszul írtam. Tudod egyébként hogy a folyamatos nagy betű a hozzászólásoknál a kiabálás? És hogy a kiabálás az érvek nélküli vita jele?
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Calypsol

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: V6.12.0S.WWE00
  • Skype: calpunk
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #41 Dátum: 2010, 02 10, 19:35:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na akkor:
-A nem telefon természetesen szubjektív, mindenesetre a hülye Asus sem tudja jól az úr szerint: You are not allowed to view links. Register or Login
-Nem íródnak, persze! A RAM mint olyan nem is létezik!  :taps: Tudod hogy mit csinálnak a RAM cleaner programok? Megnézik a futtatási listát és törlik az olyan programok paramétereit amikre már nincs szükség. Kicsit olvass utána...
-Azért kell mert ha megnyitsz egy programot (pl. navigáció) akkor az fokozatosan "eszi" a memóriát. Ha másfél órája navigálsz  és jön egy hívásod el fogja dobni a navi programot, hidd el. Vagy te inkább próbáld ki...
-Nincs különbség, hogyne volna!
 You are not allowed to view links. Register or Login
Wazz, nem csak az Asusos bácsik hülyék hanem a Microsoftosok is?!  :taps:
-Nem tudok hirtelen ilyen programot mondani (ami ugye nem zárja ki hogy nincs), de azt hiszem hallottál már a multitaskról. Tudod itt nem egy program memóriaigényéről van szó hanem az összes programéról. Gondolom te is látod hogy már nem igen jönnek ki 128 megás gépek, persze lehet a gyártók is hülyék!  :taps:

ui: elnézést a "mindígért", rosszul írtam. Tudod egyébként hogy a folyamatos nagy betű a hozzászólásoknál a kiabálás? És hogy a kiabálás az érvek nélküli vita jele?

1, Az általános megnevezés a WinMo alapú készülékek esetén nem a telefon, az Asus odasorolta, mert ő nem gyárt kizárólag telefont, hanem csak pda-telefont.
2, Hidd el, tudom, hogy működik a memória és a "beíródik" nem a helyes terminus a RAM esetén. A programok paramétereit törlik? Ajjajjajjajj, itt már durvul a fogalomzavar. Inkább felszabadítják az általuk használt memóriaterületet (nincs szó semmiféle törlésről, csak épp megjelölik szabadnak).
3, 6.5.3-tól, ok, erről nem tudtam, igazad van! ;)
4, Nem hülyéztem le senkit, ellenben a feltételezéseddel.
5, Az egy rosszul megírt program. Vagy jó program, csak nem pda-ra való (még). Multitask: navigáció közben zenét hallgatsz és mobil nettel valami flash játékot játszol. Reális. Ezek a leginkább erőforrás-zabáló alkalmazások, soha nem fogod őket egyszerre használni. Akkor meg minek fusson mind? Asus AutoCleaner nagyon jó program (sok ilyen van még, azért ezt említem, mert a gyári rom tartalmazza), X -> bezárás.
6, Ha csupa nagybetűvel írnék, akkor kiabálnék. Egy-egy szó kiemelve csak nyomatékosít. A kiabálás, hogy függ össze az érveléssel vagy a vitázással? :D

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #42 Dátum: 2010, 02 10, 20:38:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
1, Az általános megnevezés a WinMo alapú készülékek esetén nem a telefon, az Asus odasorolta, mert ő nem gyárt kizárólag telefont, hanem csak pda-telefont.
Ez így igaz, általában kombóknak hívták őket anno. De változik a dolog. Ha az Asus gyártana telefont akkor besuvaszthatta volna ezeket a készülékeket is a telefon címszó alá. De mint megjegyezted nem gyárt. Ergo ezeknek az eszközeinek hozta létre a "Mobile Phone" mappát.... Felesleges ezen vitatkozni, nem lényeg hogyan nevezzük az eszközöket.

You are not allowed to view links. Register or Login
2, Hidd el, tudom, hogy működik a memória és a "beíródik" nem a helyes terminus a RAM esetén. A programok paramétereit törlik? Ajjajjajjajj, itt már durvul a fogalomzavar. Inkább felszabadítják az általuk használt memóriaterületet (nincs szó semmiféle törlésről, csak épp megjelölik szabadnak).
Nem helyes terminus? Ez teljesen igaz! Hülyeség az is mikor valaki azt mondja-írja hogy "töröltem a gépről", mivel csak akkor tudja törölni a winchewstert ha fizikailag ráír az adott szektorra. Csak tudod mindenki így használja. Szal szerintem a fogalomzavarod egyszerű szőrszálhasogatás. A lényeg hogy soft reset nélkül nem tudnád bármeddig használni a gépet, mert megtelne a memóriája. Vagy tévedek?

You are not allowed to view links. Register or Login
3, 6.5.3-tól, ok, erről nem tudtam, igazad van! ;)
Köszönöm.

You are not allowed to view links. Register or Login
4, Nem hülyéztem le senkit, ellenben a feltételezéseddel.
Nem mondtad hogy bárki is hülye, ez igaz. Én állítottam hogy azok, mivel nem tudják mit írnak.

You are not allowed to view links. Register or Login
5, Az egy rosszul megírt program. Vagy jó program, csak nem pda-ra való (még). Multitask: navigáció közben zenét hallgatsz és mobil nettel valami flash játékot játszol. Reális. Ezek a leginkább erőforrás-zabáló alkalmazások, soha nem fogod őket egyszerre használni. Akkor meg minek fusson mind? Asus AutoCleaner nagyon jó program (sok ilyen van még, azért ezt említem, mert a gyári rom tartalmazza), X -> bezárás.
öööööö... Ezt viszont én nem írtam, még példának sem. De írok példát akkor: Tegyük fel fogom az Igo-t és elkezdek navizni. Nem hallgatok zenét, nem játszok, nem flash-elek. Viszont Geocaching-elek (You are not allowed to view links. Register or Login), és nem egyértelmű a láda megközelítése. Mit csinálok? Felugrok a Geo fórumra és megnézem a leírást mégegyszer. Mindkét program szereti a RAMot. mondanom sem kell hogy a postafiókomat meghatározott időközönként magától ellenőrzi a gép. Ezt sem futtatom, de azért fut nélkülem is. Aztán mi van ha közben hívnak is? Nem reális? Velem sokszor előfordult már. Nem említem az olyan szerintem felesleges programokat mint az SPB Mobile Shell, mert nem használok ilyet. Pedig futhatna az is közben...
De tegyük fel szerinted mégsem reális. Akkor miért tesznek 192,256,388, stb. RAMot az új gépekbe? Viccből?

You are not allowed to view links. Register or Login
6, Ha csupa nagybetűvel írnék, akkor kiabálnék. Egy-egy szó kiemelve csak nyomatékosít. A kiabálás, hogy függ össze az érveléssel vagy a vitázással? :D
Sehogy sem függ össze. De kiabálni akkor szoktak az emberek ha kifogynak az észérvekből, ami viszont vita közben szokott előfordulni.
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #43 Dátum: 2010, 02 12, 20:50:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Asszem a legtöbbet valamelyik 23088-ban találod:D

Jelentem a Rishi féle 28008-al 49 MB-ot érek el indításnál. Ha elég neked 50 helyett akkor go --->

You are not allowed to view links. Register or Login

Sok sikert!  ;)

ui: előtte mindenképp mentés! Én alapon csinálok egyet SPB backup-al, és PIM backup-al.  :ok:
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #44 Dátum: 2010, 02 12, 22:27:49 »
Na gyerekek! Ez kemény volt!
Ahelyett, hogy összetartanánk, mert kemény 3-4-en vagyunk ilyen telefonnal, akik a fórumot is használják, inkább háborúsdit játszunk?
Azért ide írom én is a véleményem kedves Calypsol:
Mind a PDA, mind a telefon, mind más szavakat helyesen használok, vagy igyekszem használni. Természetesen az Asus miatt mondtam, hogy telefon, de tudom, hogy ez egy PDA-GPS-Telefon kombó, csak minek írjam ki, egy fórumos társalgásnál, mikor mind tudjuk, hogy miről van szó :)). Mellesleg, nekem is ugyanez a készülékem van, nyilván nem gondolod, hogy "le akarom alacsonyítani ezeket az eszközöket" :D.
Másik:
50 megabájt igényem? :D Olyan sok lenne? :D Hát kérlek akkor tüzetesen elmagyarázom, ugyanis jópár éve használok ilyen eszközöket, és ismerem az igényeim.
Jelenleg egy WM6.1-est futtatok (19965.1.2.3), konkrétan az Asus P565 Lite Romot, melyben több program felrakása után is átlag 55 megabájt van. Innen startolunk:
Memóriaigények durván saccolva:
Igo8 - 18-25MB
Coreplayer - 5MB
Softmaker Office termékei (Textmaker, Planmaker,Presentations) - 13-16MB
Opera böngésző: Most nem tudtam megnézni de tuti 10-15MB van...
Na most mindenki döntse el, hogy kinek mire elég az 50MB, egy biztos, hogy én szoktam olyat, hogy navigálok egyszerre és zenét hallgatok, ekkor már érezhető navinál egy apró szaggatás. De gyakran van olyan, hogy Operán böngészgetek, majd fogok valamit belőle kiszedek wordbe vagy táblázatba, vagy egyszerre :D, miközben persze még zenét is hallgatok. És ha csak egyszer megteszem ezt, a rendszer elkezd fuldokolni, mert 10 mega alá esik a szabad memó, és hirtelen halál lép fel :D.. Valljuk be a windóz egy nagy fekete lyuk.. Bezabál mindent, ami erőforrás.. Finoman csipetnyit mindig leszív a memóriából, és a jóég tudja hova raktározza el, vagy miért nem szabadítja fel. Nyilván programozási bakikról van szó, de egy újratervezett Mobiloperációs rendszernél, mint a WM5.X-től felfele ezt nem megoldani, hát eredendő bűn. Na nem ásom mélyen bele magam, csak mondjuk lakótársam iphone-ját meg egy másik haverom Andoridos eszközét valahogy nem nagyon szokták újraindítgatni.. Abba se menjünk bele, hogy milyen párti vagyok, mert itt nem erről van szó, hanem a realitásról. Azaz 50 megabájt meg igen is kell, ha már windóz! :D.. Elismerem, a WM6.5-öt annyira nem ismerem, lehet jobb a memóriakezelése (Calypsol, miért ne javítottak volna rajta :D, befoltoztak mondjuk egy két memóriaszivárgási hibát, stb.), de nekem az erőltetett ujjalkezelhetőség, és a csicsa köszönöm d enem jött be :)..
De köszönöm Jumboo, hogy bevédtél :D!
Egyébként srácok, most olvastam, hogy ne is álmodjunk WM7-ről ezekre az eszközökre, mert cseszettül nagy lesz a proci és mem igénye? Mint egy kib....tt Win7 igényei, csak PDA-telefonra (min 512 mb és 1gh proci), remélem ez csak egy borzalmas rémálom, és nem gondolják komolyan!

You are not allowed to view links. Register or Login
Jelentem a Rishi féle 28008-al 49 MB-ot érek el indításnál. Ha elég neked 50 helyett akkor go --->

You are not allowed to view links. Register or Login

Sok sikert!  ;)

ui: előtte mindenképp mentés! Én alapon csinálok egyet SPB backup-al, és PIM backup-al.  :ok:

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #45 Dátum: 2010, 02 12, 22:39:08 »
Én is PIM BackUP-ot használok.. De miért mentesz még SPB-vel is? Valamiben többet tud, vagy biztos ami biztos alapon?

És neked adtak gyárilag headset-et a készülékhez, vagy vettél valamilyet. Ha vettél milyen típusút?

You are not allowed to view links. Register or Login
Jelentem a Rishi féle 28008-al 49 MB-ot érek el indításnál. Ha elég neked 50 helyett akkor go --->

You are not allowed to view links. Register or Login

Sok sikert!  ;)

ui: előtte mindenképp mentés! Én alapon csinálok egyet SPB backup-al, és PIM backup-al.  :ok:

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #46 Dátum: 2010, 02 12, 23:41:01 »

Egyrészt a Windows Mobile 7-et ne írd le! Amikor Windows készüléket vettem tartott a Motorola MPX200 mánia (Nekem SPV-m volt, az első Windows Smart) Kiadták 2002-vel, aztán kapaszkodj meg, de végigment rajta a 2003, 2003SE, WM5, WM6, WM6.1, és épp a WM6.5-öt nyomják az őstulajok! 32 MB RAM-mal, és asszem 133-as procival van megáldva.... Mindegyik rendszer után azt mondták hogy az újabb már 100% nem fut el rajta, és íme...  :) Szal maradjunk a meglátjuknál!:D
Headset: Nekem a Zest gyári dobozban jött, így van is hozzá, de kábé kétszer hallgattam vele zenét. Nem szeretem a szoftos billentyűzárat, a hardos meg hibernálja az eszközt. Így ha tsebre akarom vágni elhallgat.  :hmm: Biztosan van rá megoldás, de én lusta voltam keresni eddig.:)
SPB backup: mániákus ROMcserélgető vagyok, és azonos ROM családnál sokszor full viszaállítható a mentés, ezért használom.

ui: ha visszaolvasol láthatod hogy nem akartam vitázni, nem ezért jöttem ide. Elnézést!


Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető fogaskerek

  • Hozzászólások: 8
  • Navigáció / Navigation: Asus P565
  • PDA: Asus P565
  • PDA ROM: WM6.1
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #47 Dátum: 2010, 02 13, 08:22:32 »
De hát a vitázást Calypsol-nak írtam inkább, nem neked :).. Mert piszkálódott..
Akkor elmondanám, hogy az első windowsos készülékem Moto MPX200 volt :D.. Én a WM5-ig mentem rajta, mikor lecseréltem, ám már szinte az is használhatatlan volt, mert az oprendszer félig a memóriakártyát is használta. Így gyakran fagyott, plusz cseszett lassú volt. Természetesen maga, az életérzés megvolt, hogyne :D...
Ilyen áron biztosan lehet WM7 ezekre a tellákra, de 10-20 Mega RAM-mal nem igazán fogunk tudni mit kezdeni :D.. EGyébknét nem írom le, legyen neked igazad! Én is izgatottan várom az új fejlesztéseket, ami remélem nem csak csicsán és Online lehetőségek bővítésében fog kimerülni.
A P535-ös nem hallgatott el, ha lehúztad a billzár gombot, kivéve ha a bekapcs gombot nyomtad. A P565-ösnél viszont igen, így elkezdtem megoldást keresni a problémára.
És van egy tök egyszerű, de nagyszerű megoldás, abban az esetben, ha CorePlayert, vagy a régi verziót használod, TCPMP:
A Hotkeys-nél párosítsd az OK gombhoz a Blank Screen funkciót! Így ha a Coreplayer van nyitva, rövid megnyomásával kikapcsol a kép, így az érintőkijelző nem aktív, de a hardvergombok élnek. Így kikapcsolt képernyővel tudsz: play/pause, rew/ff, vol up/down-olni.. Próbáld ki..
Megnézem akkor ezt az SPB Backupot, épp kipróbálnék egy másik ROM-ot..


You are not allowed to view links. Register or Login
Egyrészt a Windows Mobile 7-et ne írd le! Amikor Windows készüléket vettem tartott a Motorola MPX200 mánia (Nekem SPV-m volt, az első Windows Smart) Kiadták 2002-vel, aztán kapaszkodj meg, de végigment rajta a 2003, 2003SE, WM5, WM6, WM6.1, és épp a WM6.5-öt nyomják az őstulajok! 32 MB RAM-mal, és asszem 133-as procival van megáldva.... Mindegyik rendszer után azt mondták hogy az újabb már 100% nem fut el rajta, és íme...  :) Szal maradjunk a meglátjuknál!:D
Headset: Nekem a Zest gyári dobozban jött, így van is hozzá, de kábé kétszer hallgattam vele zenét. Nem szeretem a szoftos billentyűzárat, a hardos meg hibernálja az eszközt. Így ha tsebre akarom vágni elhallgat.  :hmm: Biztosan van rá megoldás, de én lusta voltam keresni eddig.:)
SPB backup: mániákus ROMcserélgető vagyok, és azonos ROM családnál sokszor full viszaállítható a mentés, ezért használom.

ui: ha visszaolvasol láthatod hogy nem akartam vitázni, nem ezért jöttem ide. Elnézést!

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #48 Dátum: 2010, 02 13, 08:37:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megnézem akkor ezt az SPB Backupot, épp kipróbálnék egy másik ROM-ot..

Elnézést, hogy beleszólok de Full Backupot csak azonos rom verzióra lehet visszatölteni használd inkább a PIM Backupot ezzel a kontaktokat, üzentekekt tudod vissza rakni.

Nem elérhető Jumboo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei Ascend P1
  • Skype: kovaratis
Re: P565 ROM-ok és tapasztalatok
« Reply #49 Dátum: 2010, 02 13, 09:34:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elnézést, hogy beleszólok de Full Backupot csak azonos rom verzióra lehet visszatölteni használd inkább a PIM Backupot ezzel a kontaktokat, üzentekekt tudod vissza rakni.

Fullt persze, de ha csak a contact, sms, task és calendar bejegyzéseket örökíted akkor okés szokott lenni. Általban...  :D De nem is ez a lényeg. Én mint mondtam szeretek feltenni minden általam elérhető rendszert. Van köztük WM5, 6.1 illetve 6.5 is. Mikor egyikről a másikra állok jó ha van egy mentésem ugyanabból a rendszerből már. Itt is az esetleges visszaállásra gondoltam egyébként.
Más: Valaki főz kis hazánkból ROMot? Sajna az angolom gyér hozzá, és lehet elég informatikai ismeretem sincs, de szeretném megtanulni.
Aquila non captat muscas - A sas nem fogdos legyeket

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login