az lenne az igazi ha egy hozzáértő a link mellé leírná Magyarul is
nem "nyers fordításban)
# Az összes partíció újra mountolása noatime-al
Az atime tartalmazza a fájlrendszer által egy adott fájlhoz történő hozzáférésének idejét, amit folyamatosan frissít. Ez azt eredményezi, hogy a rendszer írási műveletet kezdeményez minden olvasási művelet után, ami értelemszerűen lassulást okoz. Alapértelmezettként az összes partíció relatime-al van mountolva, amely az atime egy optimalizált változata. A leggyorsabb a noatime , amely az atime mellőzése, -jelenlegi ismereteim szerint- nincs szükség az atime-ra a működéshez.
# Tweak cfq io scheduler
A lemez io scheduler átállítása nagyobb rendelkezésre álló flash memória érdekében. Az alapértelmezett értékek fizikai (forgó) merevlemezekre vannak beállítva. A tweak csökkenti a várakozási időt, engedélyezi az alacsony késési módot a cfq-nak, eltávolítja a vissza-keresések esetén alkalmazott "büntit", illetve egyértelműen kinyilvánítja a kernelnek, hogy a tárolóhely nem merevlemez.
# Tweak kernel VM management
A kernel beállítása, hogy minél kisebb swapot használjon, mivel egyáltalán nem is használ swapot.
Az írás művelet részére fenntartott (üres) cache méretének csökkentése annak érdekében, hogy csökkentsük a lag-ot, mikor nagyobb fájlok írása szükséges.
A kernelt arra ösztönzi, hogy megtartsa a block-cachet, így az RFS fájlrendszer gyorsabbá válik.
A rendelkezésre álló szabad memória minimumértékének növelése, elméletileg ezáltal ritkábban szalad bele a kernel a "kevés a memória" állapotba.
# Tweak kernel scheduler
A feladatütemező fairebb módon kezeli több folyamat együttes futását. Ez nagyban javítja a felhasználói felület és a programok válaszkészségét, gyorsaságát. Az értékek (kevésbé agresszív beállítás) a Linux alapértelmezett értékeinek 20%-ra vannak állítva, és kb az Android alapértelmezett értékeinek felére.
# Miscellaneous tweaks
Az induló dalvik heap méretének manuális beállítása.