2024, 04 28, 12:37:51

Szerző Téma: FAQ - Mit - Hogyan - Hol - Hasznos infók  (Megtekintve 19776 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
FAQ - Mit - Hogyan - Hol - Hasznos infók
« Dátum: 2010, 07 28, 22:02:56 »
Ide fogom bemásolni a mindenkinek fontos infókat.
Természetesen jelezzétek, hogy mik azok a fontos infók. :)

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
A készülék rootolása, fake-flash (hogy ne kelljen pc a recoveryhez), recovery

Szóval íme az általam elvégzett műveletek összeszedve a rootoláshoz, illetve a fake-flash-hez, hogy a továbbiakban pc nélkül is lehessen bármikor másik főzött romot rakni a készülékre:

Én miután lefuttattam az You are not allowed to view links. Register or Login (itt nyilván mindenki a neki megfelelő verziót szedje le: You are not allowed to view links. Register or Login vagy You are not allowed to view links. Register or Login), letöltöttem a ROM Managert és azzal csináltam meg a kártya partícionálását, illetve itt még szükség esetén a Flash ClockworkMod Recovery menüt érdemes lefuttatni, hogy a legfrissebb kiadás legyen a készüléken. Vigyázz, a kártyáról minden törlődni fog, tehát előtte ments le róla mindent. 512 MB vagy 1 GB bőven elég a programoknak, swap partíció nem kell, legalábbis én nem csináltam (SD kártyán egyébként sem jó használni szerintem).

Letöltöd You are not allowed to view links. Register or Login a You are not allowed to view links. Register or Login-et, átnevezed update.zip-re és az sd kártya főkönyvtárába másolod.

Innen már nem kell pc. A letöltött radiot, romot, stb. átmásolod a kártyára zip formában vagy magán a készüléken töltöd le, én ez utóbbit szoktam.

Kikapcsolod a készüléket, majd hangerő le + power. Ezután belépsz a recoverybe (na a készülék kikapcsolásától idáig van egy sokkal egyszerűbb megoldás: le kell szedni a Marketből a Reboot Control Widget-et (fizetős) és egy nyomással eljutunk vele idáig. :) ), majd ott nyomsz neki egy hangerő fel + powert. Rövid idő múlva bejön egy menü, ahol kiválasztod az Apply sdcard:update.zip -et és nyomsz egy power-t. Voálá bent vagy, itt már nem a power-rel, hanem a trackpad-del kell kiválasztani a menüt, a görgetés mehet a hangerővel és a trackpad-del is.

A nandroid menüben lehet menteni a teljes romot és visszaállítani. A romot a \sdcard\clockworkmod\backup\#dátum# könyvtárba menti, érdemes a #dátum#-ot utólag átnevezni vagy kiegészíteni, hogy tudjuk mi van ott.
A többi menüpont szerintem egyértelmű. A kártyára másolt zip-et meg kell adni neki és mehet a flash. A kártyán bárhol lehet a zip, arra kell odafigyelni, hogy nem abc sorrendben vannak a könyvtárak-fájlok.