2024, 09 29, 17:28:37

Szerző Téma: Samsung Galaxy S ROM frissítés  (Megtekintve 304283 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető szabi83

  • Hozzászólások: 36
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung I9000
  • PDA ROM: Változó CM10.1/Vortex 0.4/SlimBean
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1500 Dátum: 2011, 06 19, 21:10:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!  :)
Én azt gondolom hogy itt a fórumon annyira sok minden megtalálható és annyira segítőkész mindenki hogy  a szervizes dolog nekem sosem jutott eszembe hogy amiatt aggódjak.Ha meg olyan bajom lett volna hogy végképp téglát faragtam volna bár melyik PDA-l és nem bírom bekapcsolni sem,akkor meg be ballagtam volna vele szervizbe  és néztem volna mint a moziba hogy fogalmam sincs hogy mi lelte szegénykét...Ha pedig valami nem smakkol de be tudod kapcsolni,vissza teszed a T-romot.  :)
És ha ezek után kedvet kapsz a romolgatáshoz,TEGYÉL LE A KIES-ről!!(odin  :ok: )

Szia!

Köszi a válaszod! :)

Én sem a "téglásítástól" félek, hanem hogy 2 év alatt hardware-esen kimehet belőle valami és azért kell bemenni a szervizbe.
Olvastam valahol olyat, hogy a készülék minden változást olyan helyen naplóz, ami a romcserével nem törlődik és a szerviz pontosan mindent ki tud olvasni, hogy mit csináltam a készülékkel.
Szerintetek ebből igaz valami?
Szerintem lassan rászánom magam az odinozásra. A 2.3.4-es ROM jól működik? Elvileg nem rég jött ki.
A gyári ROM lementhető valahogy?
Illetve még azt nem tudom, hogy a Samfirewire.com oldalról letölthető a XXJPV ROM. De nekem a T-s telómra ez felmegy? A KIES zárójelbe írja, hogy TMH. Ettől még függő lesz a teló része vagy ez függetleníti is a ROM csere?
Előre is köszi a válaszokat.

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1501 Dátum: 2011, 06 19, 21:54:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Köszi a válaszod! :)

Én sem a "téglásítástól" félek, hanem hogy 2 év alatt hardware-esen kimehet belőle valami és azért kell bemenni a szervizbe.
 Olvastam valahol olyat, hogy a készülék minden változást olyan helyen naplóz, ami a romcserével nem törlődik és a szerviz pontosan mindent ki tud olvasni, hogy mit csináltam a készülékkel. Szerintetek ebből igaz valami?
Szerintem lassan rászánom magam az odinozásra. A 2.3.4-es ROM jól működik? Elvileg nem rég jött ki.
A gyári ROM lementhető valahogy?
Illetve még azt nem tudom, hogy a Samfirewire.com oldalról letölthető a XXJPV ROM. De nekem a T-s telómra ez felmegy? A KIES zárójelbe írja, hogy TMH. Ettől még függő lesz a teló része vagy ez függetleníti is a ROM csere?
Előre is köszi a válaszokat.
Itt kezdd el: You are not allowed to view links. Register or Login

Kies felejtős. Nekem is az vágta haza elsőre az sgs-t.
Olvastam valahol olyat, hogy a készülék minden változást olyan helyen naplóz, ami a romcserével nem törlődik és a szerviz pontosan mindent ki tud olvasni, hogy mit csináltam a készülékkel
 
Ha ez így lenne akkor nekem sem cserélték volna ki a készülékemet.

Illetve még azt nem tudom, hogy a Samfirewire.com oldalról letölthető a XXJPV ROM. De nekem a T-s telómra ez felmegy?
Igen ha a leírás szerint csinálod.
És nem lesz független a teló része. Az egy másik eljárás(már ha kell) és a Faq-ban az is le van írva.
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető Huba25

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: xwjpf
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1502 Dátum: 2011, 06 20, 14:01:24 »
Sziasztok!

A következő problémámra szeretnék megoldást, remélem nem lesz túl "láma"...
Szóval kedves sgs-em elkezdett szarakodni, miszerint nem nyitja meg a galériában a képeket. Egyszerűen kifagy...2 hónapos telenoros teló, csak hát én balga frissítettem már azóta egyszer romot(xxjpu) rajta, ANÉLKÜL hogy előtte csináltam volna biztonsági mentést vagy ilyesmi...;( Az imei számom maradt az eredeti, a prod kódot viszont nem tudom mi volt, most ez:GT-I9000HKYKOR..
Na de nem is ez a gond...MEgpróbáltam az itt található JPF_JP4_JPP Telenor PAN-t felrakni hátha, de mikor szeretném betallózni az odinba nem látja, pedig ki van csomagolva..szóval megállt a tudomány...
Vagy túlreagálom és így is elvihetem szervizbe????
Esetleg van vhol "gyári telenoros rom" amit felrakhatnék mint az xxjpu-t???

Köszönöm a segítséget előre is!!

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1503 Dátum: 2011, 06 20, 15:29:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

A következő problémámra szeretnék megoldást, remélem nem lesz túl "láma"...
Szóval kedves sgs-em elkezdett szarakodni, miszerint nem nyitja meg a galériában a képeket. Egyszerűen kifagy...2 hónapos telenoros teló, csak hát én balga frissítettem már azóta egyszer romot(xxjpu) rajta, ANÉLKÜL hogy előtte csináltam volna biztonsági mentést vagy ilyesmi...;( Az imei számom maradt az eredeti, a prod kódot viszont nem tudom mi volt, most ez:GT-I9000HKYKOR..
Na de nem is ez a gond...MEgpróbáltam az itt található JPF_JP4_JPP Telenor PAN-t felrakni hátha, de mikor szeretném betallózni az odinba nem látja, pedig ki van csomagolva..szóval megállt a tudomány...
Vagy túlreagálom és így is elvihetem szervizbe????
Esetleg van vhol "gyári telenoros rom" amit felrakhatnék mint az xxjpu-t???

Köszönöm a segítséget előre is!!

A produkt kódod valószínüleg PAN volt.
De nem kell vele foglalkozni csak ha szervizbe akarod vinni.
Ha mindenképpen telenoros romot akarsz akkor tessék.

You are not allowed to view links. Register or Login

.tar végünek kell lenni amikor kibontod, és Odinba csak a pda-hoz kell betenni. Repartition nem kell. JPU-ra simán rá megy.

Ha így sem lesz jó a pckód akkor ajánlom sztyup teljes romját amiben be tudod állítani a kódot.
Az itt leírtak szerint.

You are not allowed to view links. Register or Login

"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1504 Dátum: 2011, 06 20, 15:50:11 »
És itt van még esetleg ha kell a JPF_JP4_JPP.
7Zipel kibontod, és csak a PDA-hoz kell betenni az Odinba. Bár mivel ez 2.2 ROM ajánlom, hogy a sztyupi féle rommal csinálj egy teljes 3 fáljos cserét, állítsd be produkt kódot és azután mehet ez a rom.
You are not allowed to view links. Register or Login
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető Huba25

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: xwjpf
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1505 Dátum: 2011, 06 20, 16:17:57 »
Köszönöm szépen a segítséget:)

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1506 Dátum: 2011, 06 20, 18:48:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen a segítséget:)
Szívesen.
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető lefkosia

  • Hozzászólások: 28
  • PDA: Samsung Galaxy s 2
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1507 Dátum: 2011, 06 21, 20:15:00 »
Abban kérném a segítségeteket, hogy most melyik ROM-mal érdemes szervizeltetni? Mi az uccso hivatalos rom független telora? Előre is köszi a válaszokat.

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1508 Dátum: 2011, 06 21, 20:29:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Abban kérném a segítségeteket, hogy most melyik ROM-mal érdemes szervizeltetni? Mi az uccso hivatalos rom független telora? Előre is köszi a válaszokat.
Hát azt nem tudom. De segíteni tudok, hogyan csináld.
Töltsd föl egy hivatalos 2.2 vagy 2.2.1.
Rootold.
Majd rootexplorerrel törölj ki egy pár rendszer fáljt.
Próbáld inditani.
Jön az S betű és a rezgés.
szerviz.
Elmondod nem tudod mi a baja tegnap még jó volt.
Úgyis szoftverezéssel kezdik. Hát az az utolsó hivatalos rom.
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető lefkosia

  • Hozzászólások: 28
  • PDA: Samsung Galaxy s 2
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1509 Dátum: 2011, 06 21, 20:35:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát azt nem tudom. De segíteni tudok, hogyan csináld.
Töltsd föl egy hivatalos 2.2 vagy 2.2.1.
Rootold.
Majd rootexplorerrel törölj ki egy pár rendszer fáljt.
Próbáld inditani.
Jön az S betű és a rezgés.
szerviz.
Elmondod nem tudod mi a baja tegnap még jó volt.
Úgyis szoftverezéssel kezdik. Hát az az utolsó hivatalos rom.

Köszönöm segítségedet

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1510 Dátum: 2011, 06 21, 20:41:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm segítségedet
Ne értsd féle nem kötelező így csinálni.
Én javításra így vittem.
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1511 Dátum: 2011, 06 21, 20:48:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát azt nem tudom. De segíteni tudok, hogyan csináld.
Töltsd föl egy hivatalos 2.2 vagy 2.2.1.
Rootold.
Majd rootexplorerrel törölj ki egy pár rendszer fáljt.
Próbáld inditani.
Jön az S betű és a rezgés.
szerviz.
Elmondod nem tudod mi a baja tegnap még jó volt.
Úgyis szoftverezéssel kezdik. Hát az az utolsó hivatalos rom.
LOLcsi :D És tudsz hozzá vágni bamba képet hogy jaj szervizes bácsi,nem is értem mi történhetett? ;)
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető pociboy

  • Hozzászólások: 876
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: SM-G900F, I9505 + I9195
  • PDA ROM: XXU1BOA3, XXUFNB9, XXUCNK4 by lackogyerek
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1512 Dátum: 2011, 06 21, 20:53:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
LOLcsi :D És tudsz hozzá vágni bamba képet hogy jaj szervizes bácsi,nem is értem mi történhetett? ;)
Igen, így történt.  :ima:  :'(
"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

Nem elérhető Tbb

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS
  • PDA ROM: Froyo
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1513 Dátum: 2011, 06 23, 06:22:02 »
Sziasztok! Tényleg nagyon jó és használható leírás... :)
Valaki meg tudná mondani, hogy honnan tudom a legutolsó magyar nyelvű ROM-ot az SGS-he letölteni?
Köszi előre is...

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1514 Dátum: 2011, 06 23, 06:33:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Tényleg nagyon jó és használható leírás... :)
Valaki meg tudná mondani, hogy honnan tudom a legutolsó magyar nyelvű ROM-ot az SGS-he letölteni?
Köszi előre is...
Kismilliószor le lett már írva samfirmware.com
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető jata

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: galaxy s
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1515 Dátum: 2011, 06 24, 18:00:39 »
Sziasztok,
t959 (vibrante t-mobile)-em van, sikerült unlock-olni, hibátlanul működik is. pár napja olvasgatom a fórumot, hogy okosodjak, és ha jól értem ez az amcsi készülék nem teljesen kompatibilis az i9000-el. az xda oldalon találnék is hozzá friss rom-okat, de egyelőre még nem látom szükségét (illetve félő, hogy egy új rom után is tudnék-e unlockolni??). a kérdésem, hogy lehetőség van-e egyáltalán lokalizálni a készüléket? magyar betűk, 24h-s időkijelzés, stb... (netán magyar menü)? előtte winmo majd bada-m volt, az android egyelőre nagyon kínai, itt sok minden le van írva de egyelőre még nem áll össze a kép, hogy mit lehet és mit nem. ha szerintetek nem lehet megoldani, akkor nem fektetek bele feleslegesen energiát, de ha igen, akkor kérnék szépen egy kis segítséget merre induljak el.
köszi

Nem elérhető trolluska

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung i9000 Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XWJM2
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1516 Dátum: 2011, 06 24, 23:13:36 »
Sziasztok!

Lehet, hogy már volt említve ez a konkrét probléma, de nem találtam a tűt a szénakazalban a hozzászólások közt  :oops: Az alábbi problémával fordulok hozzátok:
A Kies indításkor kiírta, hogy ROM frissítés elérhető,
Aktuális: PDA:JM2/PHONE:JM1/CSC:JM1 (PAN)
Friss: PDA:JS7/PHONE:JPY/CSC:JS3 (PAN)
Elindítva a frissítés elemeinek előkészítése közben a Kies behal, csak a csíkocska megy ide-oda, és csak egy naplózóprogramocska árulja el nekem, hogy a Kies összeomlott, mégpedig az alábbi infókkal (bocs a sok adatért):
unknown!firmwareupdate.agent.common.devicemanagement.zhu=+0x2094
unknown!firmwareupdate.agent.common.devicemanagement.devicedetect+0x640
gt_i9000!firmwareupdate.models.firmwareupdatemodel..ctor+0x200
gt_i9000!firmwareupdate.viewmodels.firmwareupgradeviewmodel..ctor+0x84
gt_i9000!firmwareupdate.views.firmwareupgradeview..ctor+0x227
gt_i9000!firmwareupdate.app.application_startup+0x1549
presentationframework.ni.dll:4cecfbbd10dd000!system.windows.application.onstartup+0x128
presentationframework.ni.dll:4cecfbbd10dd000!system.windows.application.<.ctor>b__1+0x44
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.exceptionwrapper.internalrealcall+0x83
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!ms.internal.threading.exceptionfilterhelper.trycatchwhen+0x66
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcheroperation.invokeimpl+0x141
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcheroperation.invokeinsecuritycontext+0x56
mscorlib.ni.dll:4da3c916dc1000!system.threading.executioncontext.runtrycode+0x81
mscorlib.ni.dll:4da3c916dc1000!system.threading.executioncontext.runinternal+0x106
mscorlib.ni.dll:4da3c916dc1000!system.threading.executioncontext.run+0x126
mscorlib.ni.dll:4da3c916dc1000!system.threading.executioncontext.run+0x44
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcheroperation.invoke+0x104
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.processqueue+0x350
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.wndprochook+0x99
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!ms.win32.hwndwrapper.wndproc+0x190
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!ms.win32.hwndsubclass.dispatchercallbackoperation+0x125
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.exceptionwrapper.internalrealcall+0x83
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!ms.internal.threading.exceptionfilterhelper.trycatchwhen+0x66
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.invokeimpl+0x180
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!ms.win32.hwndsubclass.subclasswndproc+0x260
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.pushframeimpl+0x193
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.pushframe+0x73
windowsbase.ni.dll:4ba1f8053a2000!system.windows.threading.dispatcher.run+0x76
presentationframework.ni.dll:4cecfbbd10dd000!system.windows.application.rundispatcher+0x23
presentationframework.ni.dll:4cecfbbd10dd000!system.windows.application.runinternal+0x111
presentationframework.ni.dll:4cecfbbd10dd000!system.windows.application.run+0x38
gt_i9000!firmwareupdate.app.main+0x53

Mond ez nektek valamit? Tudom, hagyjam a francba a Kiest, de ha jól értettem, akkor az Odinhoz Rootolni kéne, azt meg mivel céges telóról van szó, nem igazán szeretnék. A frissítést a Kiesben bemutatottak szerint próbáltam csinálni, semmi Download mód, csak rádugtam a telót, 'oszt hadd menjen. Valami tipp esetleg?

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1517 Dátum: 2011, 06 24, 23:24:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

.................

Valami tipp esetleg?
Na pont az ilyen dolgok miatt kell hanyagolni a kiest.Semmi köze a root-nak az odinhoz,ha azt olvastad hogy rootolni kell az odinos frissítéshez akkor rosszul olvastad,azért kell rootolni hogy a szükséges biztonsági előkészületeket meg tudd tenni,gondolok itt pl az efs mappa elmentésére.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető trolluska

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung i9000 Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XWJM2
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1518 Dátum: 2011, 06 24, 23:39:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na pont az ilyen dolgok miatt kell hanyagolni a kiest.Semmi köze a root-nak az odinhoz,ha azt olvastad hogy rootolni kell az odinos frissítéshez akkor rosszul olvastad,azért kell rootolni hogy a szükséges biztonsági előkészületeket meg tudd tenni,gondolok itt pl az efs mappa elmentésére.

Aha. Gondolom ezért javasolt inkább a Titanium Backup rootolt használata, mert az automatikusan menti az efs mappát? Én a mybackup freet használtam, látszólag mindent frankón ki is mentett.
Azért akartam a Kiest használni, mert biztosra akartam menni, hogy a megfelelő ROM-ot találom meg. Kicsit még kínai nekem ez a sok kód, meg verziószám, bele kell jönnöm...

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1519 Dátum: 2011, 06 30, 15:09:16 »
Üdv mindenkinek!

Próbáltam kitalálni, hogy melyik témához passzol a problémám. Remélem, nem lőttem nagyon mellé! Alapvetően olvasgatós problémamegoldó vagyok, de belezavarodtam a sok infóba, ezért szeretnék segítséget kérni, hogy megleljem a helyes irányt.
Van egy szolgáltatófüggő, buheraszűz (2.2.0) SGS -em (recovery, download ok), amin a következőket szeretném elérni:
 -alapértelmezett Gmail fiók csere  (személyes okok, plusz a másikkal tudnék csak fizetős appokat venni). A hard reset sem gond, úgyis ráférne már egy takarítás
 -root, mert szeretnék végre én lenni az úr a háznál és kihajigálni a hívatlan, mihaszna ramzabálókat
 -unlock (de csak, ha kell...), /efs, appok mentése, majd szelektált visszapakolása
 -beszélgetések rögzítése  (ha jól tudom, ezzel jelenleg Ginger kilőve)
 -lagfix, hátha kicsit gördülékenyebb lesz ( én az ext2 -t preferálnám, mert nem naplóz, hacsak nem javasoltok mást)
 -Bluetooth DUN lehetőség  (egér, billentyűzet, PNA csatlakozáshoz)
 -lehetőség adhoc wlan kapcsolatra
Ezek lennének a vágyaim, de azt nem tudom, mennyire keverem össze a lehetőségeimmel.
Biztos figyelmetlen voltam, vagy nem fogtam föl az infót, de  minden, gondosan megírt Faq és tutorial ellenére, hamar elakadtam.
A product code előcsalogató számsorra azt írja, hogy GT-I9000HKYPAN. Kétlem, hogy ez lenne az elmentendő. Az appot nem próbáltam, mert ahhoz root kell, viszont a z4rootot az előrejelzésnek megfelelően némi vibrálással kiröhögte a drága.
A többi módszerhez Odin, kernel,  rom kell.
De vajon melyik leírás jó nekem? Mert közben az Odint is frissítik (samfirmware szerint 1.0 ,1.3, vagy 1.8), az Android SDK -t is, az AIO toolbox 3.0 -ról nem is beszéve, amihez még net.4 -et, meg valami C++ -t is kéne telepítenem.
Az már csak hab a tortán, hogy a Samfirmware toolnak hiába magyarázom, hogy az én PDA-m XWJPF, mert csak azt hajtogatja, hogy ilyen állat márpedig akkor sincs. Ha dátum szerint próbálom kinyomozni, akkor egymás mellett van két verzió.
 Az egyik 512-es, a másik 803 -as pit -tel. Sakk, matt. Kérlek, segítsetek, hogy merre tovább, és mi a helyes sorrend, mert  rootolnék a mivel, de előtte menteni kéne, vagy menteném a mit, de ahhoz meg root kell. Nem vagyok egy teszetosza
szerencsétlen és szégyellem magam, hogy ennyire nem fogom az adást, de csak azt tudom mentségemre felhozni, hogy tanár úr kérem, pedig én készültem! :(

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1520 Dátum: 2011, 07 01, 20:46:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek!

...
Hát na,akkor haladjunk szép sorban.
1.Gmail fiók csere.Sajnos az a módszer nem megoldott hogy egyszerűen lekapcsolod a nem kellő fiókot ugyanúgy ahogy hozzáadtad(ha ezt a google emberei olvassák,jó lenne ha rámennének a témára),ezért azt a menüben tudod elérni a védett adataim/gyári adatok visszaállítására kattintással,ez tulajdonképpen egy hard resetnek is megfelel.
2.Root:Froyod van,én a superoneclicket ajánlom neked,faq-ban megtalálod.
3.Unlock:Ha ez minden vágyad akkor ahhoz fel kellene raknod egy 2.1-es romot majd az sgs unlock tools-al(marketen fent van) durván fél perc alatt lehet nyitni.
4.Felvétel rögzítése:Én ilyet soha nem használtam és nem is áll szándékomban így érdemleges válasszal nem tudok szolgálni.
5.lagfix:Ehhez a gyári kernel helyett fel kell tenni egy custom kernelt.Woodoo,speedmod,tegrak,damian csak hogy néhányat említsek.
6.Egér csatlakoztatása:Mint a 4-es pont,annyi különbséggel hogy azért kipróbálnám
7.Adhoc:detto

Odinból az 1.3-at bátran használhatod,míg a pit fájlokból az 512-est használd.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1521 Dátum: 2011, 07 01, 23:42:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát na,akkor haladjunk szép sorban.
Köszönöm szépen a segítséget! Elindulnék ezen a Superoneclick -vonalon, csak még az nem világos, hogy az én PDA verzióm (XWJPF), az tulajdonképpen a samfirmware -n minek felel meg? Vagy ezzel most oltári hülyeséget kérdeztem?   ::)
A hívásrögzítés nekem sem a szívem csücske mert sűrűn kell törölgetni. De egyesek mindíg akkor akarnak  címeket, meg telefonszámokat közölni, amikor az embernek mindkét kezét igényli a 40 tonna terelgetése. Az sms-t írni pedig nagyon bonyolult dolog. >:(
A bluetooth -egér és billentyűzet dologról nekem annyit sikerült kiderítenem, hogy azokkal az eszközökkel lehetséges, amelyek HID -protokollal csatlakoznak. Ezek vannak kisebbségben. A többség  (ide tartoznak a CNS, Wayteq, stb. PNA -k is ) a DUN -t használja, amit a Froyo SGS alapból nem támogat. Azért lenne jó tudni, hogy ehhez milyen kernel, vagy rom kell, mert az általad is leírt lehetőségek közül azt választanám, amelyik ezt támogatja. Ha valakinek van ez irányú tapasztalata, legyen kedves és ossza meg velünk!

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1522 Dátum: 2011, 07 02, 05:18:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen a segítséget! Elindulnék ezen a Superoneclick -vonalon, csak még az nem világos, hogy az én PDA verzióm (XWJPF), az tulajdonképpen a samfirmware -n minek felel meg? Vagy ezzel most oltári hülyeséget kérdeztem?   ::)
A hívásrögzítés nekem sem a szívem csücske mert sűrűn kell törölgetni. De egyesek mindíg akkor akarnak  címeket, meg telefonszámokat közölni, amikor az embernek mindkét kezét igényli a 40 tonna terelgetése. Az sms-t írni pedig nagyon bonyolult dolog. >:(
A bluetooth -egér és billentyűzet dologról nekem annyit sikerült kiderítenem, hogy azokkal az eszközökkel lehetséges, amelyek HID -protokollal csatlakoznak. Ezek vannak kisebbségben. A többség  (ide tartoznak a CNS, Wayteq, stb. PNA -k is ) a DUN -t használja, amit a Froyo SGS alapból nem támogat. Azért lenne jó tudni, hogy ehhez milyen kernel, vagy rom kell, mert az általad is leírt lehetőségek közül azt választanám, amelyik ezt támogatja. Ha valakinek van ez irányú tapasztalata, legyen kedves és ossza meg velünk!
A romverziódat így nézd.Tárcsázóba írd be:csillag/kettőskereszt/1234/kettőskereszt
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1523 Dátum: 2011, 07 02, 18:54:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A romverziódat így nézd.Tárcsázóba írd be:csillag/kettőskereszt/1234/kettőskereszt
Köszönöm a törődést! Iránymutatásod után tényleg oneclick volt. Superuserrel TBackup, majd root a TotalCommandernek. Másolás. Síma ügy! Viszont egy kicsit fáj a feltételezésed, hogy egy millió helyen leírt 1234 -dolgon elakadok.:(  De a tanulás néha fájdalmas! Megpróbálom világosabban vázolni a problémámat. A Samfirmware -n a típus megadása után azt javasolja, hogy ellenőrizzem a verziómat. Ehhez a menüből külön is kiválasztható samFit -toolt javasolja 1értelmű leírással, hogy mit kell vele tenni. No, amikor ide beírom, hogy XWJPF, akkor azt írja, hogy:
 Model:
Region: France, Germany, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Turkey, UK, (Branded: no)
Available languages: de, en, es, fr, it, pt, tr, (pl),
Unknown 2010 Revision: F
Note that this information might not be fully correct on Android / Symbian phones

 Remélem, így már érted a problémát! Ilyenkor mi a teendő?

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1524 Dátum: 2011, 07 02, 19:19:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a törődést! Iránymutatásod után tényleg oneclick volt. Superuserrel TBackup, majd root a TotalCommandernek. Másolás. Síma ügy! Viszont egy kicsit fáj a feltételezésed, hogy egy millió helyen leírt 1234 -dolgon elakadok.:(  De a tanulás néha fájdalmas! Megpróbálom világosabban vázolni a problémámat. A Samfirmware -n a típus megadása után azt javasolja, hogy ellenőrizzem a verziómat. Ehhez a menüből külön is kiválasztható samFit -toolt javasolja 1értelmű leírással, hogy mit kell vele tenni. No, amikor ide beírom, hogy XWJPF, akkor azt írja, hogy:
 Model:
Region: France, Germany, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Turkey, UK, (Branded: no)
Available languages: de, en, es, fr, it, pt, tr, (pl),
Unknown 2010 Revision: F
Note that this information might not be fully correct on Android / Symbian phones

 Remélem, így már érted a problémát! Ilyenkor mi a teendő?
Félre ne érts,nem feltételeztem hogy nem tudod megnézni milyen rom szalad a készülékeden csak azért jobb letisztázni,volt már rá példa hogy valaki a telefon névjegyében lévő alapsáv verzióra hitte azt hogy az az.Ügye ezt megérted?
Nos,azért nem találsz a samfirmwaren JPF-et mert az brandelt.Nem kell mindent elhinni amit ott írnak,mert ahogy látom neked ilyen béna infót adott.Igazából nem tudom mi a célod,ha ezt a romot akarod elmenteni biztonsági tartaléknak(szerviz esetére) akkor azt egy custom kernel felhelyezése után a cwm-ből a nandroid backup-al megteheted,ha meg nem akkor válassz romot tetszés szerint a samfirmware-ről és hajrá.Van külön telenoros CSC-a faq-ban ha azzal akarod feltenni.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8