2024, 09 29, 13:19:14

Szerző Téma: Samsung Galaxy S ROM frissítés  (Megtekintve 304276 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attila1970

  • Hozzászólások: 363
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8,4
  • PDA: iphone 5, iphone 6, ipad Mini
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1400 Dátum: 2011, 04 21, 04:38:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szegény fiúk feleslegesen dolgoznak a Faq-kal  :'(
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
ha ezt használom mind 1-ik 2.2.1-es verzióhoz jó?
Első lépés mindig ma legnehezebb :)

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1401 Dátum: 2011, 04 21, 05:27:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
ha ezt használom mind 1-ik 2.2.1-es verzióhoz jó?
Tudom,ismétlés a tudás annyja de szegény fiúk feleslegesen dolgoztak a faq-val? :hmm:
Oda is van írva szép nagy betűkkel hogy ott a 2.3-as androidról van szó,neked meg 2.2-es van,így tedd fel magadnak a kérdést hogy jó lesz e??
Mért nem görgetsz kicsit feljebb
You are not allowed to view links. Register or Login de ugyanezt már leírtam pm-ben is,hamar elfelejtetted.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető attila1970

  • Hozzászólások: 363
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8,4
  • PDA: iphone 5, iphone 6, ipad Mini
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1402 Dátum: 2011, 04 21, 05:52:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudom,ismétlés a tudás annyja de szegény fiúk feleslegesen dolgoztak a faq-val? :hmm:
Oda is van írva szép nagy betűkkel hogy ott a 2.3-as androidról van szó,neked meg 2.2-es van,így tedd fel magadnak a kérdést hogy jó lesz e??
Mért nem görgetsz kicsit feljebb
You are not allowed to view links. Register or Login de ugyanezt már leírtam pm-ben is,hamar elfelejtetted.


- z4root 2.1 (2.2-nél sokaknak nem
működött!)
- CF root kernelek romverziók szerint, Busyboxot tartalmaz. A .tar file-t odinnal kell feltenni! 2.1/2.2/2.2.1
- root manuális törlése     
- root 2.1/2.2/2.2.1-hez)   Super One Click 1.7 - Ajánlott!
- Valamilyen root-ot tartalmazó ill. előkészítő kernel felinstallálása CWM-ből vagy Odin-ból + adott esetben Superuser feltelepítése a Marketből (ilyen kernel pl.: SpeedMod, Voodoo, Tegrak, linkek lejjebb!) - CSAK FROYO-nál!!
- AIO i9000 Toolbox ÚJ! Ajánlott!
hol is vab a 2.3-as verso? mert én nem látom
Első lépés mindig ma legnehezebb :)

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1403 Dátum: 2011, 04 21, 07:03:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login


hol is vab a 2.3-as verso? mert én nem látom
Az mind szép és hó hogy leírod azt ami valóban téged érint de a link amit beírtál az a 2.3-as verziókhoz való,nem tudom érzed e a különbséget a te és az én linkem között.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető attila1970

  • Hozzászólások: 363
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8,4
  • PDA: iphone 5, iphone 6, ipad Mini
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1404 Dátum: 2011, 04 21, 07:21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az mind szép és hó hogy leírod azt ami valóban téged érint de a link amit beírtál az a 2.3-as verziókhoz való,nem tudom érzed e a különbséget a te és az én linkem között.
ok látom csak közbe lejjebb olvastam  azt gondoltam hogy a oldal elejéröl kezdi a megnyitást bocs
Első lépés mindig ma legnehezebb :)

Nem elérhető poleq

  • Hozzászólások: 70
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: JVR
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1405 Dátum: 2011, 04 21, 08:39:48 »
A FAQ szép és jó, de túl tömör egy teljesen kezdő androidos számára. Sokat böngésztem, és megnéztem a linkeket is és mint teljesen új androidosként nem volt teljesen érthető minden, mert hiányoztak az alapok hozzá.

Nem elérhető attila1970

  • Hozzászólások: 363
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8,4
  • PDA: iphone 5, iphone 6, ipad Mini
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1406 Dátum: 2011, 04 21, 08:42:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A FAQ szép és jó, de túl tömör egy teljesen kezdő androidos számára. Sokat böngésztem, és megnéztem a linkeket is és mint teljesen új androidosként nem volt teljesen érthető minden, mert hiányoztak az alapok hozzá.
szerintem is az a baj  hogy olyanok vésték moncsira akik nap mint nap csinálják ezt nekik ez természetes de mi kezdők meg bambán nézünk mikor ey linket kapunk
Első lépés mindig ma legnehezebb :)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1407 Dátum: 2011, 04 21, 09:12:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A FAQ szép és jó, de túl tömör egy teljesen kezdő androidos számára. Sokat böngésztem, és megnéztem a linkeket is és mint teljesen új androidosként nem volt teljesen érthető minden, mert hiányoztak az alapok hozzá.
Értem én, csak az a fura hogy külföldi oldalon megtaláltad a rootolás menetét, itt meg nem, pedig a "root" szó beírása a Faq oldalon a keresőmezőbe  (CTRL+F) egyből a 2.3 romhoz visz, ahol le van írva a rootolás menete, linkekkel együtt, magyarul. 
Az alap fogalmakat is összeszedtük, wipe, kernel, rom, dalvik stb.
 :(
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető poleq

  • Hozzászólások: 70
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: JVR
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1408 Dátum: 2011, 04 21, 09:42:39 »
Megtaláltam, de én leragadtam az elején a sima root faq részénél. Nem lapoztam le az aljára.

Nem elérhető bigangel

  • Hozzászólások: 26
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: HTC Diamond
  • PDA ROM: 1.93.479.3.WWE
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1409 Dátum: 2011, 04 25, 20:27:11 »
Sziasztok!
Egy kiss segítséget kérnék.Adott egy SGS 2.1-es T-nor függő  eszköz.szeretném rootolni,de azt olvastam,hogy a szolgáltató fűggő ezsközökkel ovatosabban kell bánni.A FAQ-ban pedig az első link nél azt írják,hogy nem generál újj kodot.Most akkor kell az újj kód,és előbb root,vagy ellőbb unlock???????????
kösszönöm mindenkinek a türelmet a láma kérdéseimért.

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1410 Dátum: 2011, 04 25, 21:12:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Egy kiss segítséget kérnék.Adott egy SGS 2.1-es T-nor függő  eszköz.szeretném rootolni,de azt olvastam,hogy a szolgáltató fűggő ezsközökkel ovatosabban kell bánni.A FAQ-ban pedig az első link nél azt írják,hogy nem generál újj kodot.Most akkor kell az újj kód,és előbb root,vagy ellőbb unlock???????????
kösszönöm mindenkinek a türelmet a láma kérdéseimért.
Egy kicsit zavaros amit írsz.Rootolni és függetleníteni is akarod vagy csak rootolni?Ha csak az előbbi akkor a faq-ban keresd a superoneclick-et míg ha függetleníteni is akarod akkor azt az sgs unlock tools-al megoldhatod.A marketben megtalálod,generálsz egy kódot,amit felírsz valahová és ha úgy döntöttél hogy váltanál szolgáltatót akkor a másik kártya behelyezése után az unlock kódot beírod a megjelenő ablakba.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető bigangel

  • Hozzászólások: 26
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: HTC Diamond
  • PDA ROM: 1.93.479.3.WWE
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1411 Dátum: 2011, 04 26, 18:31:28 »
Köszönöm a választ.
Igen jól érteted rotolni,és unlockolni is szeretném.A sorrend mindegy????

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1412 Dátum: 2011, 04 26, 18:35:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a választ.
Igen jól érteted rotolni,és unlockolni is szeretném.A sorrend mindegy????
Az az igazság hogy már nem emlékszem arra hogy az unlock tool-nak kell e root jog,már nagyon rég volt hogy használtam.De az a legtisztább ha az a sorrend ami te is írtál.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető bigangel

  • Hozzászólások: 26
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: HTC Diamond
  • PDA ROM: 1.93.479.3.WWE
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1413 Dátum: 2011, 04 26, 19:00:16 »
Köszönöm !!!

Nem elérhető henike61

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: samsung sgh-i900v
  • PDA ROM: i900xdhki/xdhk2
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1414 Dátum: 2011, 04 28, 11:34:26 »
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy a KIES nevezetű programmal megfrissítettem a galaxy s-emet és rá 2 napra elkezdte szó szerint zabálni az akksimat.Most dillemmába vagyok : a romfrissítéstől van , vagy maga az akkumulátor térdelt le ? A készüléken jelenleg lévő szofver:PDA,js8/PHONE:jpy/CSC:js5(XEO) Sajna én elég műkedvelő vagyok,és ez az egész romozás nagyon nagy kihívást jelent.Már sajnálom hogy megfrissítettem.de azt hittem a hivatalos frissítés nem árthat csak használ.Azért írtam hátha valami hozzáértő ember el tud látni valami jótanáccsal,amit előre is köszönök!Ha lehet a címemre írjatok:hkottner@gmail.com

Nem elérhető kiki

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung GTi9000
  • PDA ROM: I9000XXJPU
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1415 Dátum: 2011, 05 02, 22:21:48 »
Tudna segiteni valaki? Ki akartam próbálni, hogy működik-e a 3 gombos recovery ill. downloading mód. elsőre nem sikerült (recovery), másodjára sem. (download). Be akartam kapcsolni de a bootanimáció után semmi. Rezeg egyet kettőt, elsötétül a képernyő, és féltégla állapot van. Próbáltam az ehhez kapcsolódó leirás által visszaállitani, reménykedve, hogy működik a downloading mód és csak valamit elrontottam, de az Odin nem ismeri fel az SGS-t. A telefon szerviz vagy kuka? vagy van valami megoldás? ha tudna segiteni valaki megköszönném, mert jelen állapotban a telefon használhatatlan. köszönöm.

Nem elérhető VeszkaGSM

  • Hozzászólások: 413
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: SGS II.
  • PDA: I9300 GalaxyS III.
  • PDA ROM: Gyári..még..
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1416 Dátum: 2011, 05 03, 00:55:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudna segiteni valaki? Ki akartam próbálni, hogy működik-e a 3 gombos recovery ill. downloading mód. elsőre nem sikerült (recovery), másodjára sem. (download). Be akartam kapcsolni de a bootanimáció után semmi. Rezeg egyet kettőt, elsötétül a képernyő, és féltégla állapot van. Próbáltam az ehhez kapcsolódó leirás által visszaállitani, reménykedve, hogy működik a downloading mód és csak valamit elrontottam, de az Odin nem ismeri fel az SGS-t. A telefon szerviz vagy kuka? vagy van valami megoldás? ha tudna segiteni valaki megköszönném, mert jelen állapotban a telefon használhatatlan. köszönöm.
Szentendrén tudok neked segíteni.
Nagy gáz, kis szerencse!

Nem elérhető kiki

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung GTi9000
  • PDA ROM: I9000XXJPU
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1417 Dátum: 2011, 05 03, 00:59:12 »
Én Debreceni vagyok. Hogyan tudnál segiteni?

Nem elérhető VeszkaGSM

  • Hozzászólások: 413
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: SGS II.
  • PDA: I9300 GalaxyS III.
  • PDA ROM: Gyári..még..
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1418 Dátum: 2011, 05 03, 08:55:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én Debreceni vagyok. Hogyan tudnál segiteni?
Sok eszközöm van hozzá. Valószínű elég lenne ha megépítenéd a FAQ-ban leírt JIG-et és azzal tennéd download módba. Esetleg még az jutott eszembe, hogy nem merült le? Mert attól, hogy nyomkodod a gombokat nem romlik el. Dugd fel töltőre és hagyd ott egy-két órát.
Nagy gáz, kis szerencse!

Nem elérhető kiki

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung GTi9000
  • PDA ROM: I9000XXJPU
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1419 Dátum: 2011, 05 03, 18:37:08 »
Aha. Megpróbálom. Köszi. Csak mikor ezt csinálta nekem, majdnem tele volt. De megpróbálom, hátha. Köszi.

Nem elérhető rutty

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: jm1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1420 Dátum: 2011, 05 04, 20:52:00 »
Romot frissítettem a sgs-en, felraktam a "speedmod-kernel-k13d-500hz" kernelt, ami után már nem akart újraindulni normálisan, megakadt a samsung feliratnál. Felraktam egy másik romot odinnal, rendesen beindult, de amikor telefonáltam volna, kiírta hogy "nincs regisztrálva a hálózaton", hálózatkeresésnél megtalálta a hálózatot, /t-mobile/. A készülék független, van mentés /efs mappáról, visszamásoltam de semmi. Na ilyenkor mi van?

Nem elérhető rajker

  • Hozzászólások: 1984
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HERE
  • PDA: Mate 10 pro
  • PDA ROM: Gyári
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1421 Dátum: 2011, 05 04, 21:07:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Romot frissítettem a sgs-en, felraktam a "speedmod-kernel-k13d-500hz" kernelt, ami után már nem akart újraindulni normálisan, megakadt a samsung feliratnál. Felraktam egy másik romot odinnal, rendesen beindult, de amikor telefonáltam volna, kiírta hogy "nincs regisztrálva a hálózaton", hálózatkeresésnél megtalálta a hálózatot, /t-mobile/. A készülék független, van mentés /efs mappáról, visszamásoltam de semmi. Na ilyenkor mi van?
Itt is TEEEEEEEEEEEEEEEEE  >:(
Nem szégyen a tanulás

Nem elérhető Kromosome

  • Hozzászólások: 3781
  • Nem: Férfi
  • [HelpDesk] + [Editor]
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy Note;Apple iPhone 4S; Apple iPad 2 3G
  • PDA ROM: Gyári Android 2.3.3 // iOS 5.0.1 JB (9A406) // iOS 5.0.1 JB (9A405)
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1422 Dátum: 2011, 05 04, 22:50:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Romot frissítettem a sgs-en, felraktam a "speedmod-kernel-k13d-500hz" kernelt, ami után már nem akart újraindulni normálisan, megakadt a samsung feliratnál. Felraktam egy másik romot odinnal, rendesen beindult, de amikor telefonáltam volna, kiírta hogy "nincs regisztrálva a hálózaton", hálózatkeresésnél megtalálta a hálózatot, /t-mobile/. A készülék független, van mentés /efs mappáról, visszamásoltam de semmi. Na ilyenkor mi van?

Nézd meg, hogy elszállt-e az IMEI. Ha nem, akkor újra tedd fel a ROM-ot, ha pedig elszállt, nos reménykedni kell a legjobbakban, hogy a FAQ 2 módszere közül az egyikkel sikerül visszaszerezned!  :p
Changes the world... again. - iPhone 4S


Note infók: Stock 2.3.3, Superuser, busybox 1.18.4, CWM

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1423 Dátum: 2011, 05 06, 14:43:17 »
Üdv!

JVB-ről szeretnék visszafelé váltani, JS8-ra.
A kérdésem az, hogy a samfirmware-en lévő XXJS8 az egyfájlos, a jelenleg fent lévő JVB viszont 3 fájlos volt.
Van ennek valami jelentősége? Vagy csak tallózzam be odin.ba a tar fájl és mehet is?

Köszi!
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung Galaxy S ROM frissítés
« Reply #1424 Dátum: 2011, 05 06, 18:39:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!

JVB-ről szeretnék visszafelé váltani, JS8-ra.
A kérdésem az, hogy a samfirmware-en lévő XXJS8 az egyfájlos, a jelenleg fent lévő JVB viszont 3 fájlos volt.
Van ennek valami jelentősége? Vagy csak tallózzam be odin.ba a tar fájl és mehet is?

Köszi!
Keress egy 3 file-os 2.2.1-es romot, re-partition, aztán engedd rá a js8-as 1 fájlost.
Én biztos így csinálnám, bár nem biztos hogy így kell, + 10 perc az egész.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet