2024, 03 19, 12:20:27

Szerző Téma: VirtualBox  (Megtekintve 54917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #25 Dátum: 2011, 12 27, 11:31:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kivetted a vertuális meghajtóból az image fájlt?
esetleg nem lehet hogy a grubnál áll meg, és azt várja hogy kiválaszd hogy melyiket indítsd?

Az első hozzászólás alapján mentem végig. Nem vettem ki image fájlt, mindjárt kipróbálom úgy...
Kösz

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #26 Dátum: 2011, 12 27, 17:04:19 »
Ez a képernyő, aminél nem megy tovább....  :'(

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: VirtualBox
« Reply #27 Dátum: 2011, 12 27, 18:24:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a képernyő, aminél nem megy tovább....  :'(
Öööööö ...
Feltelepítetted a rendszert, vagy még az meg sem történt?, Ha nem telepítettél még semmit, akkor a letöltött .iso fájlal lehet valami gubanc. Ez egy live cd, telepítés nélkül is be kellene bootolnia a mintnek.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #28 Dátum: 2011, 12 27, 18:30:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Öööööö ...
Feltelepítetted a rendszert, vagy még az meg sem történt?, Ha nem telepítettél még semmit, akkor a letöltött .iso fájlal lehet valami gubanc. Ez egy live cd, telepítés nélkül is be kellene bootolnia a mintnek.

egyelőre csak a VirtualBox progit telepítettem/kalibráltam be az első hozzászólásban leírtak alapján. Tenném fel a Mint-t, de csak idáig jutok.
Rányomok a Start gombra, felugrik ez az új ablak, abban a Mint-nek a háttere (boot képernyő) ki is írja, hogy boot-olni fog, visszaszámol tíztől, majd amikor nullához ér, bejön ez a Loading _ felirat és itt annyi, megáll az egész...
A Mint-t is az első hsz-ben lévő linkről töltöttem le, kiírtam DVD-re...

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #29 Dátum: 2011, 12 27, 18:31:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
egyelőre csak a VirtualBox progit telepítettem/kalibráltam be az első hozzászólásban leírtak alapján. Tenném fel a Mint-t, de csak idáig jutok.
Rányomok a Start gombra, felugrik ez az új ablak, abban a Mint-nek a háttere (boot képernyő) ki is írja, hogy boot-olni fog, visszaszámol tíztől, majd amikor nullához ér, bejön ez a Loading _ felirat és itt annyi, megáll az egész...
A Mint-t is az első hsz-ben lévő linkről töltöttem le, kiírtam DVD-re...

Az is lehet elindítom Live CD-ként megnézem egyáltalán kell-e nekem a Mint.  :taps:

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: VirtualBox
« Reply #30 Dátum: 2011, 12 27, 18:34:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
egyelőre csak a VirtualBox progit telepítettem/kalibráltam be az első hozzászólásban leírtak alapján. Tenném fel a Mint-t, de csak idáig jutok.
Rányomok a Start gombra, felugrik ez az új ablak, abban a Mint-nek a háttere (boot képernyő) ki is írja, hogy boot-olni fog, visszaszámol tíztől, majd amikor nullához ér, bejön ez a Loading _ felirat és itt annyi, megáll az egész...
A Mint-t is az első hsz-ben lévő linkről töltöttem le, kiírtam DVD-re...
Értem, akkor tuti hogy a letöltött .iso- val van valami.
Töltsd le innen a cd-s változatot, és a torrent-et You are not allowed to view links. Register or Login , direkt leszedtem, és megnéztem, az tökéletesen működik.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #31 Dátum: 2011, 12 27, 20:10:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Értem, akkor tuti hogy a letöltött .iso- val van valami.
Töltsd le innen a cd-s változatot, és a torrent-et You are not allowed to view links. Register or Login , direkt leszedtem, és megnéztem, az tökéletesen működik.

Köszönöm!
Közben én is erre az útra tévedtem, valóban a letöltött DVD nem volt jó, a CD felment :-) most próbálgatom  :taps:

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: VirtualBox
« Reply #32 Dátum: 2011, 12 27, 20:41:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm!
Közben én is erre az útra tévedtem, valóban a letöltött DVD nem volt jó, a CD felment :-) most próbálgatom  :taps:
:ok: :ok:
Még kipróbálhatod az ubuntu legújabb változatát. Bár az unity felület nem tudom virtualboxban hogyan fut, de live-ként megér egy próbát  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #33 Dátum: 2011, 12 27, 20:47:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:ok: :ok:
Még kipróbálhatod az ubuntu legújabb változatát. Bár az unity felület nem tudom virtualboxban hogyan fut, de live-ként megér egy próbát  ;)

A 11.04-re gondolsz? Az fut apumék és a gyerekek gépén  ;)
Nem ástam még bele magam a Linux rejtelmeibe, de gondoltam nekik felnyomom, amire ők használják minek winfos?  :p
Nos, frissítettem egyet a Mint-en, de máris elfogyott neki a lemezterület (8GB, ahogy írták), hogy tudok utólag növelni ezen?

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: VirtualBox
« Reply #34 Dátum: 2011, 12 27, 20:56:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A 11.04-re gondolsz? Az fut apumék és a gyerekek gépén  ;)
Nem ástam még bele magam a Linux rejtelmeibe, de gondoltam nekik felnyomom, amire ők használják minek winfos?  :p
Nos, frissítettem egyet a Mint-en, de máris elfogyott neki a lemezterület (8GB, ahogy írták), hogy tudok utólag növelni ezen?
You are not allowed to view links. Register or Login
ez alapján elég egyszerű  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bsanya5

  • Hozzászólások: 159
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note
  • PDA ROM: 2.3.6 KK5
  • Skype: bsanya5
Re: VirtualBox
« Reply #35 Dátum: 2011, 12 27, 21:57:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
ez alapján elég egyszerű  ;)

Ez alapján nem mertem végigvinni, mert nem ugyanaz a verzióm van a VB-ból, így jó
néhány lépést ki kellett volna hagynom, amit nem merek. :(

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: VirtualBox
« Reply #36 Dátum: 2011, 12 27, 22:47:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez alapján nem mertem végigvinni, mert nem ugyanaz a verzióm van a VB-ból, így jó
néhány lépést ki kellett volna hagynom, amit nem merek. :(
Nekem sem ugyan az van, mint a képen, de végig kellett csinálnom, mert én is kinőttem a virtuális lemezt :D.
Sikerült....  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető neo88

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nincs
  • PDA ROM: Nincs
Re: VirtualBox
« Reply #37 Dátum: 2012, 03 21, 15:51:58 »
 :ok:

Nem elérhető waterhorse

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: i380
  • PDA ROM: c0030
Re: VirtualBox
« Reply #38 Dátum: 2012, 08 21, 12:27:37 »
Én win 98-at szeretnék futtatni rajta, már egy hete szenvedek vele, ugyanis akármit csinálok videó vezérlőket nem tudok hozzáadni.

Próbáltam több virtual box verzióval is, a legújabb még csak el sem indul, a windows betöltőképernyője után, amikor megkapnám az asztalt, nem dolgozik tovább a virtuális merevlemez, régebbi verzióknál bejön az asztal, de guest additions telepítése közben ezt a hibaüzenetet kapom: "platform is not supported for guest additions yet". A vezérlők nélkül pedig se hang, se videóillesztőim nincsenek, gyakorlatilag semmihez nem tudok így kezdeni, ugyanis játékra kéne. Hangot sikerült kicsikarnom belőle guest additions nélkül is, de az lett volna a kevésbé fontos része.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: VirtualBox
« Reply #39 Dátum: 2012, 08 21, 14:07:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én win 98-at szeretnék futtatni rajta, már egy hete szenvedek vele, ugyanis akármit csinálok videó vezérlőket nem tudok hozzáadni.

Próbáltam több virtual box verzióval is, a legújabb még csak el sem indul, a windows betöltőképernyője után, amikor megkapnám az asztalt, nem dolgozik tovább a virtuális merevlemez, régebbi verzióknál bejön az asztal, de guest additions telepítése közben ezt a hibaüzenetet kapom: "platform is not supported for guest additions yet". A vezérlők nélkül pedig se hang, se videóillesztőim nincsenek, gyakorlatilag semmihez nem tudok így kezdeni, ugyanis játékra kéne. Hangot sikerült kicsikarnom belőle guest additions nélkül is, de az lett volna a kevésbé fontos része.

Virtuális gépen játszani?

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7000-ről