2024, 03 28, 13:06:07

Szerző Téma: Android - Általános  (Megtekintve 827367 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #50 Dátum: 2010, 02 24, 12:45:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Feltettem és a settingsben van magyar nyelv.
Valószínű, hogy a rom beállításait veszi alapul mert nekem uyganazok a nyelvek jellenek meg itt is mint a készülék settingsben.

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #51 Dátum: 2010, 02 24, 21:52:29 »
Secret menü android készülékeken.

Azt ne kérdezzétek mi mire való tehát csak óvatosan.

A tárcsázóba üsd be ezt a karakter sort.

*#*#4636#*#*

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #52 Dátum: 2010, 03 04, 21:21:47 »
Lehet csak nekem új dolog :D de ha a programok között valamelyikre hosszan nyomunk akkor azt egyből kiteszi a home screenre parancsikonra.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Android - Általános
« Reply #53 Dátum: 2010, 03 04, 22:33:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet csak nekem új dolog :D de ha a programok között valamelyikre hosszan nyomunk akkor azt egyből kiteszi a home screenre parancsikonra.
Eddig üresen használtad az 5 Home képernyőt? De édes  :D
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #54 Dátum: 2010, 03 04, 22:46:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig üresen használtad az 5 Home képernyőt? De édes  :D
Persze, hogy nem csak eddig mindig a hagyományos módon raktam ki, hogy a Home képernyőn hosszan nyomtam ott kiválasztottam, hogy mit akarok kirakni (widget, shortcut, folder, wallpaper) ugye ez egy több lépcsős művelet főleg a paramcsikonnál de így a programok közül csak egy tapizás :D

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #55 Dátum: 2010, 03 05, 12:49:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig üresen használtad az 5 Home képernyőt? De édes  :D
Lassan szükség lesz az androidos FAQ-ra is! :D
Vagy erről szavazzunk Pati? ;D :whistle:
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Android - Általános
« Reply #56 Dátum: 2010, 03 05, 12:55:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lassan szükség lesz az androidos FAQ-ra is! :D
Vagy erről szavazzunk Pati? ;D :whistle:

Itt nincs annyi trükk
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #57 Dátum: 2010, 03 06, 00:53:05 »
Sziasztok
Mivel bejelentették hogy a HD2 nem lesz frissíthető WM7-re(bocsánat: WP7) és 6.5 -re a flash 10.1 nem érkezik, ezért lassan kezdek lemondani erről a platformról.
Symbian és az adroid között vacilláltam. Olvasgattam is sokat és nézegettem videókat.
 Symbian^3 ígéretesnek tünik, főleg mert ismerős rendszer és igen erős procikkal fogják kiadni, úgyhogy teljesítménnyel nem lesz gond. De...
Utána olvasgattam az androidnak is, hát... kicsit fertőző. Egyre jobban érdekel ez a rendszer. Na szóval 90% hogy megtaláltam a következő gépem lelkét, a testével kapcsolatban még gondolkodok.
Kérdés: Jól tudom hogy a HTC Supersonic csak Amerikában jelenik meg, Európának meg fityisz a fülébe??? (remélem van más infótok!)
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android - Általános
« Reply #58 Dátum: 2010, 03 06, 07:49:43 »
Haver első benyomása motorola milestone-ról (tegnap vette): "Nah első benyomások. Vékony nagyon vékony. Egy qwerty telefonhoz képest megdöbbentően vékony. A billnek nincs olyan jó nyomáspontja mint pl.a comminikatornak.. gondolom ez az ára, hogy vékony maradjon. A billt kinyitó mechanika példás, semmi nyekergés semmi nyikorgás. Amúgy a billen gépelni nem túl kényelmes. Nagy a telefon ha egy picivel kisebb lenne akkor két kézre fogva jobb lenne. De lehet hogy ezt majd megszokom.

Android. Iphone után lassú de az tény, hogy messze jobb mint a symbian vagy a win. A telefon aktiválása nekem sokkal bonyolultabb volt mint iphone esetén. Vagy 30-40percig szenvedtem mire életet tudtam lehelni bele. Amit viccesnek tartok, hogy a google marketbe én mint magyar nem tudok vásárolni csak a free progikat leszedni.
Ami tetszik benne hogy van benne multitask..már el is felejtettem milyen amikor több alkalmazás megy egyszerre"

JA és van rá IGO, ez tuti

Nem elérhető joey004

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3
  • PDA ROM: XXUBMJ3
Re: Android - Általános
« Reply #59 Dátum: 2010, 03 11, 18:46:28 »
Sziasztok!

Azokhoz szólna a kérdésem, akik 2.1es rendszert használnak (nem a Nexus topicban kérdezem, mert esetleg s100 userek is tudhatják a választ, 2 helyen meg nem akartam):

amikor herom volt 1.6tal akkor a ha airplane módba tettem, akkor nem lehetett bekapcsolni a wifit, ez az android sajátossága volt akkor. Volt rá megoldás Marketen, de a kérdésem az, hogy már gyárilag lehet ezt beállítani? Mert kényelmesebb lenne a gyári widgetről állítgatni ezeket.

a másik kérdésem:

gmail fiók kezelése. Szintén 1.6 alatt nem tudtam úgy beállítani, hogy amikor a telefonról küldök üzenetet akkor az a simán elküldött mappába kerüljön. Mindig az imap/sent mappába került. Erre van már megoldás?

Ezt eddig se symbian, se wm alatt nem tudtam megoldani, ami fura, hogy androidon sem, az 1.6-on tuti nem, csak az iPhoneon megy így is.

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #60 Dátum: 2010, 03 11, 19:08:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Azokhoz szólna a kérdésem, akik 2.1es rendszert használnak (nem a Nexus topicban kérdezem, mert esetleg s100 userek is tudhatják a választ, 2 helyen meg nem akartam):

amikor herom volt 1.6tal akkor a ha airplane módba tettem, akkor nem lehetett bekapcsolni a wifit, ez az android sajátossága volt akkor. Volt rá megoldás Marketen, de a kérdésem az, hogy már gyárilag lehet ezt beállítani? Mert kényelmesebb lenne a gyári widgetről állítgatni ezeket.

a másik kérdésem:

gmail fiók kezelése. Szintén 1.6 alatt nem tudtam úgy beállítani, hogy amikor a telefonról küldök üzenetet akkor az a simán elküldött mappába kerüljön. Mindig az imap/sent mappába került. Erre van már megoldás?

Ezt eddig se symbian, se wm alatt nem tudtam megoldani, ami fura, hogy androidon sem, az 1.6-on tuti nem, csak az iPhoneon megy így is.
A Wifire tudok válaszolni a liquiden ha Airplane módba rakod akkor alapból kikapcsolja a wifi-t is de utána vissza tudod kapcsolni de csak a wifit a BT-t már nem.

Nem elérhető joey004

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3
  • PDA ROM: XXUBMJ3
Re: Android - Általános
« Reply #61 Dátum: 2010, 03 11, 19:15:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Wifire tudok válaszolni a liquiden ha Airplane módba rakod akkor alapból kikapcsolja a wifi-t is de utána vissza tudod kapcsolni de csak a wifit a BT-t már nem.
értem, köszönöm.

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #62 Dátum: 2010, 03 12, 16:30:02 »
Androidon normálisan működik az internet megosztás? Ez kulcskérdés nálam.
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Android - Általános
« Reply #63 Dátum: 2010, 03 12, 16:34:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Androidon normálisan működik az internet megosztás? Ez kulcskérdés nálam.
Wifin vagy BT-on akarod megosztani a pc-vel a mobilnetet?
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #64 Dátum: 2010, 03 12, 16:50:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Wifin vagy BT-on akarod megosztani a pc-vel a mobilnetet?
jó mindkettő, de akár a jó öreg kábeles megoldás is megfelel.
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Android - Általános
« Reply #65 Dátum: 2010, 03 12, 16:57:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jó mindkettő, de akár a jó öreg kábeles megoldás is megfelel.

Kábelesre ezt találtam, ehhez állítólag nem kell rootoltnak lennie: (remélem jól kerestem, nem próbáltam)

"
I use You are not allowed to view links. Register or Login

It has worked perfectly on my non-rooted G1 for a very long time.

You need to install their very small app. If you haven't got the SDK and USB drivers for the G1 installed on your computer (you probably don't unless you've have written your own apps) then you will either need to install the SDK or the stand alone adb files - click the downloads tab on that page and download the one that says "Full download (HOWTO + adb + openvpn config file + apk)". You will also need to install OpenVPN. I've probably made it sound harder than it is...

I seem to recall the link to the download for OpenVPN is broken. If it still is, use You are not allowed to view links. Register or Login and download openvpn-2.1_rc19-install.exe (assuming you're on Windows).

Oh yes, and if you're on Vista, you will need to make a bat script to launch it so that you can open it with "Run as administrator"."


A wifis és BT-os megosztáshoz rootolt készülék kell.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Android - Általános
« Reply #66 Dátum: 2010, 03 12, 19:42:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jó mindkettő, de akár a jó öreg kábeles megoldás is megfelel.

A Sense konyhás rommal próbáltam és ott kábelen keresztül is ment a megosztás.
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető Forgi

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 434
  • Navigáció / Navigation: igo8.3, Sygic Aura
  • PDA: HTC HD; SGN
  • PDA ROM: Miri_Steve0007_CHT2; Rocket Vxx.
  • Skype: xForgi
Re: Android - Általános
« Reply #67 Dátum: 2010, 03 12, 20:50:58 »
Remélem jó, helyen teszem fel a kérdéseimet  :ima:

Az a gond, h az ember fia mindig hezitál. Lassan cserélném a hd-m, de mire nagy kérdés itt motoszkál körülöttem. Nagyon tetszik a leo is, de ugye a win lassan kiszorul. A Desire is de az androidot nem ismerem... 
tehát:
Android mennyire jó multimédiában? Mp3 gondolom alap de jó filmnéző progi-progik létrznek-e rá? Boldogul-e a különböző codec-ekel? esetleg ac3hangal?
Régóta igo-t használok, nem szeretnék lemondani róla. Illetve van-e jó androidos alternatívája!?
köszönöm...
 

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Android - Általános
« Reply #68 Dátum: 2010, 03 12, 21:39:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Remélem jó, helyen teszem fel a kérdéseimet  :ima:

Az a gond, h az ember fia mindig hezitál. Lassan cserélném a hd-m, de mire nagy kérdés itt motoszkál körülöttem. Nagyon tetszik a leo is, de ugye a win lassan kiszorul. A Desire is de az androidot nem ismerem... 
tehát:
Android mennyire jó multimédiában? Mp3 gondolom alap de jó filmnéző progi-progik létrznek-e rá? Boldogul-e a különböző codec-ekel? esetleg ac3hangal?
Régóta igo-t használok, nem szeretnék lemondani róla. Illetve van-e jó androidos alternatívája!?
köszönöm...
MP4-eket szépen viszi, ehhez sajnos az átlagosan elérhető filmeket konvertálni kell. Létezik egy lejátszó, (yxflash- fizetős) ami viszi a konvertálatlan avit, de nem tökéletesen, és a felirathoz nem tudom hogy áll. Ac3-mat még nem próbáltam. Van új próbálkozás másik divx lejátszóra is, az zenében minden formátumot visz.

Az igo csak idő kérdése erre a WVGA felbontásra. HVGA-ra már van Igo.
A navigáció témában van pár program ami fut WVGA kijelzős gépen is, Copilot, Sygic, Ndrive, Motonav. Mindegyik átfordul menet közben állóból fekvőve és fordítva. A Motonav NavNGo termék, nézz át abba a topikba.

Ha körülnézel a Programos és játékos témában láthatod, hogy rengeteg alkalmazás, és játék készült már androidra, linkeket is találsz, ahol a kínálatot megnézheted.

Sokkal gördülékenyebb, könnyebben kezelhető mint a windows mobile. 1 hónap androidozás után cseppet sem vágyom vissza a winmohoz.

Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Forgi

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 434
  • Navigáció / Navigation: igo8.3, Sygic Aura
  • PDA: HTC HD; SGN
  • PDA ROM: Miri_Steve0007_CHT2; Rocket Vxx.
  • Skype: xForgi
Re: Android - Általános
« Reply #69 Dátum: 2010, 03 12, 22:03:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
MP4-eket szépen viszi, ehhez sajnos az átlagosan elérhető filmeket konvertálni kell. Létezik egy lejátszó, (yxflash- fizetős) ami viszi a konvertálatlan avit, de nem tökéletesen, és a felirathoz nem tudom hogy áll. Ac3-mat még nem próbáltam. Van új próbálkozás másik divx lejátszóra is, az zenében minden formátumot visz.

Az igo csak idő kérdése erre a WVGA felbontásra. HVGA-ra már van Igo.
A navigáció témában van pár program ami fut WVGA kijelzős gépen is, Copilot, Sygic, Ndrive, Motonav. Mindegyik átfordul menet közben állóból fekvőve és fordítva. A Motonav NavNGo termék, nézz át abba a topikba.

Ha körülnézel a Programos és játékos témában láthatod, hogy rengeteg alkalmazás, és játék készült már androidra, linkeket is találsz, ahol a kínálatot megnézheted.

Sokkal gördülékenyebb, könnyebben kezelhető mint a windows mobile. 1 hónap androidozás után cseppet sem vágyom vissza a winmohoz.
köszönöm, nagyon hasznos volt! Sajna nekem nagyon fontos a multimédia. Lehet még várok egy picit vagy ha sürget az idő maradok a leonál.
Köszönöm.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Android - Általános
« Reply #70 Dátum: 2010, 03 13, 09:32:19 »
Ezt most olvastam, gondoltam hátha hasznát veszitek: You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Android - Általános
« Reply #71 Dátum: 2010, 03 13, 15:17:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt most olvastam, gondoltam hátha hasznát veszitek: You are not allowed to view links. Register or Login
Már a megjelenés napján benne volt a programos topikban  ;) De azért köszönjük szépen.  :ok:

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #72 Dátum: 2010, 03 14, 03:30:26 »
Régi androidosokat kérdeznék:
Igaz az, hogy normálisan ki tudd használni az OS képességeit legalább 3GB -os internetednek kell lenni???
Azért kérdezném mert nekem csak 500MB van a díjcsomagomban. Tényleg kevés lenne? Még úgy is, hogy ezen felül otthon megoldom wifiről?
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Android - Általános
« Reply #73 Dátum: 2010, 03 14, 07:33:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Régi androidosokat kérdeznék:
Igaz az, hogy normálisan ki tudd használni az OS képességeit legalább 3GB -os internetednek kell lenni???
Azért kérdezném mert nekem csak 500MB van a díjcsomagomban. Tényleg kevés lenne? Még úgy is, hogy ezen felül otthon megoldom wifiről?
nekem is 500 megas van. ki lehet kapcsolni a background syncet, akkor nem logsz folyton a neten. van netcounter program, megnezed mennyit hasznalsz el 1 nap alatt, igy tudsz szamolni. Ha nem toltesz a marketbol, nincs youtube, szerintem eleg az 500.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #74 Dátum: 2010, 03 14, 10:37:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nekem is 500 megas van. ki lehet kapcsolni a background syncet, akkor nem logsz folyton a neten. van netcounter program, megnezed mennyit hasznalsz el 1 nap alatt, igy tudsz szamolni. Ha nem toltesz a marketbol, nincs youtube, szerintem eleg az 500.
Köszi :)
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II