2024, 03 29, 08:39:08

Szerző Téma: Android 2.2 Froyo próbálkozások  (Megtekintve 83623 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #50 Dátum: 2010, 07 23, 16:56:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nézegettem ezt a romot én is.Jól olvastam,hogy 3 partíció kell a kártyán hozzá?

Nem 3
hanem EXT3
ilyenre kell formázni az SD-nek azt a partícióját, amit majd használni fogsz.
ez a partíció típusa, mint pl a FAT32

Nem elérhető boxfan

  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps,Navigon
  • PDA: Note 2 +Nexus 7
  • PDA ROM: Omega 8.0
  • Skype: boxfan805
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #51 Dátum: 2010, 07 24, 11:32:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem 3
hanem EXT3
ilyenre kell formázni az SD-nek azt a partícióját, amit majd használni fogsz.
ez a partíció típusa, mint pl a FAT32
Köszi,így már világos,így van formázva.Félreértettem.

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #52 Dátum: 2010, 07 25, 22:46:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt javaslom kipróbálni! Meglepően jól sikerült:
You are not allowed to view links. Register or Login  :taps:
Úgy néz ki, hogy rendesen felment, de amikor Marketből próbálok letölteni bármit is, akkor egy idő után azt írja, hogy nem sikerült a letöltés...
2 programmal is próbáltam.
Viszont a Marketben ha kiválasztok egy alkalmazást, akkor két fül jelenik meg: tulajdonságok, és kommentek (ez utóbbit eddig sosem láttam)

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #53 Dátum: 2010, 07 25, 23:05:35 »
A legszebb az, hogy egy 1 GB-os kártyáról telepítettem, és most nem hajlandó elindulni, csak azzal a kártyával. Ha mást teszek be, akkor csak integet Androbi a HTC felirat mögül, majd betűkből álló Androbi, és így körbe-körbe, de nem indul el a rendszer... Próbáltam mindenféle törlést, de nem hajlandó

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #54 Dátum: 2010, 07 25, 23:15:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy néz ki, hogy rendesen felment, de amikor Marketből próbálok letölteni bármit is, akkor egy idő után azt írja, hogy nem sikerült a letöltés...
2 programmal is próbáltam.
Viszont a Marketben ha kiválasztok egy alkalmazást, akkor két fül jelenik meg: tulajdonságok, és kommentek (ez utóbbit eddig sosem láttam)
Most Factory reset után úgy tűnik a telepítés Marketből már megy... Marad a memória kártya probléma...

Nem elérhető Lacsu

  • Hozzászólások: 275
  • Navigáció / Navigation: Waze, iGo Primo
  • PDA: Oneplus 7 Pro
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #55 Dátum: 2010, 07 26, 10:19:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy néz ki, hogy rendesen felment, de amikor Marketből próbálok letölteni bármit is, akkor egy idő után azt írja, hogy nem sikerült a letöltés...
2 programmal is próbáltam.
Viszont a Marketben ha kiválasztok egy alkalmazást, akkor két fül jelenik meg: tulajdonságok, és kommentek (ez utóbbit eddig sosem láttam)

Örülök a sikerednek, mert a másik topic-ban még azt olvastam, hogy nem megy.  :taps: Viszont ezt a problémát nem értem. Nekem elsőre ment a letöltés, viszont amire figyelj: a frissítés nem megy. Még pedig szerintem azért, mert az előre telepített programok a készülékre települnek, a többi pedig a kártyára, ezért szerintem nem tud frissíteni, mert a kártyán keresi a programokat, azokat is, amik a készüléken vannak. Bár ez csak feltételezés, de ez tűnik logikusnak ennél a hibánál.
" Ó, nem bánom én, ha az emberek a szájukra vesznek! Csak kezdjék a fenekemmel! "

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #56 Dátum: 2010, 07 26, 11:50:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Örülök a sikerednek, mert a másik topic-ban még azt olvastam, hogy nem megy.  :taps: Viszont ezt a problémát nem értem. Nekem elsőre ment a letöltés, viszont amire figyelj: a frissítés nem megy. Még pedig szerintem azért, mert az előre telepített programok a készülékre települnek, a többi pedig a kártyára, ezért szerintem nem tud frissíteni, mert a kártyán keresi a programokat, azokat is, amik a készüléken vannak. Bár ez csak feltételezés, de ez tűnik logikusnak ennél a hibánál.
Ahogy korabban irtam, mar csak az a gond, hogy masik mamoriakartyaval nem hajlando elindulni...
Illetve kezdenek eltunni a widgetek, meg nem is tunik fergetegesen gyorsnak...

Lehet, hogy keresek majd valamikor masik ROMot...akar visszaterek az officialra, de App2SDvel.
Meg nem tudom, melyik lenne megfelelo
Elvaras: olyan stabil legyen, mint a gyari, barmilyen kartyaval elinduljon, es lehessen SDre telepiteni, mert emiatt alltam neki az egesz proceduranak

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #57 Dátum: 2010, 07 26, 12:07:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahogy korabban irtam, mar csak az a gond, hogy ... mert emiatt alltam neki az egesz proceduranak

Látod, a talin még azt mondtad, hogy jóezúgyahogyvan'  :D , és én pl. tényleg kivárom a "mostani ígéret szerint" augusztusi dátumot, a hivatalos frissítésre... remélem a Sense kikapcsolható lesz....

de azért kíváncsian olvasgatlak benneteket....  :whistle:

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #58 Dátum: 2010, 07 26, 12:17:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Látod, a talin még azt mondtad, hogy jóezúgyahogyvan'  :D , és én pl. tényleg kivárom a "mostani ígéret szerint" augusztusi dátumot, a hivatalos frissítésre... remélem a Sense kikapcsolható lesz....

de azért kíváncsian olvasgatlak benneteket....  :whistle:
Hat biza...
De amikor azon mulik, hogy milyen programot valasztok, ami el is fer a tarhelyen, akkor nagyon kiakadok.
Es ez tortent... Volt egy factory resetem, es nem ment vissza az ossszes program , ami korabban fent volt  :shock:. Na akkor dontottem ugy, hogy kell az App2SD

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #59 Dátum: 2010, 07 26, 12:35:38 »
Én is erősen ingadozok...  ;) de még tartom magam...  :D

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #60 Dátum: 2010, 07 26, 13:39:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is erősen ingadozok...  ;) de még tartom magam...  :D
Azert sem akartam belevagni, mert tudom, hogy innentol kezdve allando keresgeles kovetkezik a jobb, tokeletesebb ROMok irant... De  "szerencsere" idohiany miatt nagyon kompromisszumkesz vagyok  :hmm: Ha elfogadna a mostani ROM a 8 GB-os kartyamat, akkor nem keresgelnek mast...

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #61 Dátum: 2010, 07 26, 19:08:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A legszebb az, hogy egy 1 GB-os kártyáról telepítettem, és most nem hajlandó elindulni, csak azzal a kártyával. Ha mást teszek be, akkor csak integet Androbi a HTC felirat mögül, majd betűkből álló Androbi, és így körbe-körbe, de nem indul el a rendszer... Próbáltam mindenféle törlést, de nem hajlandó

Talán azért, mert azt formáztad EXT3-ra!?

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #62 Dátum: 2010, 07 26, 19:36:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán azért, mert azt formáztad EXT3-ra!?
Ezt nem venném a reális lehetőségek listájára, mert mindkét kártyát partícionáltam... Igaz, a 8 GB-osat Linux alatt valóban ext3-ra...

Viszont tegnap este összeesküvés áldozata lettem, mert a chef valószínűleg tegnap este rakhatta ki 1.6-os ROM ját, én meg ugyanarról a linkről 1.4c-t tudtam letölteni. Most feltoltam az 1.6-ot, és úgy néz ki, beindult a 8GB-os kártyával is...  Igaz,m ost a MArket megint szórakozik... Nem baj. tolok wipe-ot, meg mindent. Alapról újrarakom, de úgy néz ki, jó lesz a buli

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #63 Dátum: 2010, 07 26, 20:11:59 »
Csak, hogy érdekes legyen...
LeeDroid 1.6 elindul a 8 GBos kártyával, de semmilyen letöltés nem megy neki, tehát nem tudom rendesen használni a telefont, mert telepíteni ennek hiányában nem tudok.
Semmilyen alkalmazás nincs rajta, ami amúgy eddig megvolt (Superuser, modInstallLocation, ROM Manager)
visszarakom az 1GB-os kártyát, akkor mindezek előjönnek...
MEg még azok az appok is, amiket wipe előtt másik ROMra az SD kártyára telepítettem.
Próbáltam egyformára formattálni a partíciókat (mivel ROM Manager nem jelenik meg a 8GBos kártyánál, a Recovery menü meg nálam alapértelmezetten nem tartalmaz ilyen sort, csak Linux alatt tudom ezt megtenni)
Most még egy ötlet, hogy azonos méretűre partícionálom ay EXT2-t (merthogy az 1 GB-os arra lett  :shock:

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #64 Dátum: 2010, 07 26, 20:25:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak, hogy érdekes legyen...
LeeDroid 1.6 elindul a 8 GBos kártyával, de semmilyen letöltés nem megy neki, tehát nem tudom rendesen használni a telefont, mert telepíteni ennek hiányában nem tudok.
Semmilyen alkalmazás nincs rajta, ami amúgy eddig megvolt (Superuser, modInstallLocation, ROM Manager)
visszarakom az 1GB-os kártyát, akkor mindezek előjönnek...
MEg még azok az appok is, amiket wipe előtt másik ROMra az SD kártyára telepítettem.
Próbáltam egyformára formattálni a partíciókat (mivel ROM Manager nem jelenik meg a 8GBos kártyánál, a Recovery menü meg nálam alapértelmezetten nem tartalmaz ilyen sort, csak Linux alatt tudom ezt megtenni)
Most még egy ötlet, hogy azonos méretűre partícionálom ay EXT2-t (merthogy az 1 GB-os arra lett  :shock:

Szerintem nem a particionálással van baj. Hanem, ha az egyik kártyát EXT3-ra megcsináltad, az APP2SD már eleve arra rakott progikat, ha a másik kártyát rakod be nem találja rajta. Hiába van rajta olyan partíció, de a programfájlok nincsenek ott.
Remélem jól értettem a problémát.

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #65 Dátum: 2010, 07 26, 20:31:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem nem a particionálással van baj. Hanem, ha az egyik kártyát EXT3-ra megcsináltad, az APP2SD már eleve arra rakott progikat, ha a másik kártyát rakod be nem találja rajta. Hiába van rajta olyan partíció, de a programfájlok nincsenek ott.
Remélem jól értettem a problémát.
Próbálkoztam azzal is, hogy egy az egyben átmásoltam  partíciók tartalmát, de nem vezetett eredményre.
Most azon gondolkozom, hogy a rootolás menetéből azt a részt megpróbálom megcsinálni a 8 GB-os kártyával, hogy recovery volup+ power apply SD update.zip. Hátha visszaáll 1.5 rootolt verzióra, és akkor előlről kezdhetem immáron a 8 GB-os kártyával
Vagy ez felejtős, mert nem fog menni 2.2-ről az a fajta root?

Jó lenne ma este teljesen befejezni

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #66 Dátum: 2010, 07 26, 20:43:07 »
Paul Update.zipje felment (ez az egy dolog megy fel szépen a recoveryből nálam)
Most végigjátszom a 8 GB-os kártyával az egészet, és ha végén ezzel az egy kártyával működni fog, akkor elégedett leszek ;)

Szerk.: Szépen jön a MAarketből a ROM MAnager, tehát jó eséllyel végig fogom tudni csinálni a tegnap esti mókát (ja, most az egész memkártya FAT32, hogy a ROM Manager partícionálja)

Jó sokat bénázok...
Most a ROM Manager nem hajlandó partícionálni úgy, mint az 1 GB-os esetében... Ment vissza Linux alá, EXT3 partíció elkészült... lássuk, mi történik

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #67 Dátum: 2010, 07 26, 21:18:10 »
Az a szívás, hogy nem egyformán hajtja végre a parancsokat... Mindig más recoveryt kell választanom, hogy tegye, amit korábban másik recoveryvel már megtett... Mennyivel könnyebb dolgom lenne, ha rendesen működne a saját recovery menüje  :ima:

Most úgy tűnik, felment a 8GB-os kártyáról a LeeDroid 1.6... kérdés, hogy rendesen fog-e működni

Elvileg van mindenem, ami az előbb nem volt... Superuser, ModInstallLocation, ROM manager
Próbálom a marketet
ajaj... Market el sem indul  :shock:

Legalább a Dropboxból enged letölteni és installálni ( korábban onnan sem ment a letöltés)
Hátha egy full wipe segít

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #68 Dátum: 2010, 07 26, 21:40:26 »
Full wipe és factory reset után indul a market, megy a letöltés :ok:
érdekes módon megmaradt a rootexplorer
Most már látom az elveszettnek hitt 512 MB EXT3 partíciót, amit a ROM Manager csípett le (természetesen a Linux EXT2-nek látja)
Adatok visszamásolása, és reménykedés...
Még jelentkezem az eredménnyel, és ha olyan, amire gondolok, akkor a talin csekkolható :ok:

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #69 Dátum: 2010, 07 26, 22:10:39 »
NNa.
Úgy tűnik minden rendben van. Már csak szépen újra be kell laknom a készüléket. Szépen települnek az alkalmazások akár MArketből, akár memóriakártyáról... :ok:
Most egyelőre a ModInstallLocationban hagyom, hogy automatikusan pakolásszon.

Jelenleg egy kérdésem marad, de ez már a ROM piszkálása... Ha más is használja, és zavarta a bootoláskor hallható agresszív R2D2 hang... Hogyan lehetne megszünetni? Silent boot nekem nem mindig működött 100%-osan, és gondolom, most már van lehetőségem kicserélni a megfelelő fájlt valami barátságosabbra, vagy egyszerűen csendre

Nem elérhető Geroy

  • Hozzászólások: 705
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: MIUI by pzoley
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #70 Dátum: 2010, 07 26, 22:34:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
NNa.
Úgy tűnik minden rendben van. Már csak szépen újra be kell laknom a készüléket. Szépen települnek az alkalmazások akár MArketből, akár memóriakártyáról... :ok:
Most egyelőre a ModInstallLocationban hagyom, hogy automatikusan pakolásszon.

Jelenleg egy kérdésem marad, de ez már a ROM piszkálása... Ha más is használja, és zavarta a bootoláskor hallható agresszív R2D2 hang... Hogyan lehetne megszünetni? Silent boot nekem nem mindig működött 100%-osan, és gondolom, most már van lehetőségem kicserélni a megfelelő fájlt valami barátságosabbra, vagy egyszerűen csendre
Most figyelem milyen jól elbeszélgettél magadban, szép kis monológ lett :D
De a lényeg sikerült, és minden rendebn működik.
Én most pattintottam fel a DjDroidos romot, és tényleg korrekt. Kinézetre 2.1, de van 720p meg mindenféle jóság :)
"Nem mindegy, hogy farkasokkal táncoló, vagy táncosokkal farkaló."

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #71 Dátum: 2010, 07 26, 22:46:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most figyelem milyen jól elbeszélgettél magadban, szép kis monológ lett :D
De a lényeg sikerült, és minden rendebn működik.
Én most pattintottam fel a DjDroidos romot, és tényleg korrekt. Kinézetre 2.1, de van 720p meg mindenféle jóság :)
Hat teny, hogy jol eldiskuraltam magammal, mert szerettem volna nyomot hagyni, hatha mas talal benne hasznos infot...
De as biztos, hogy most egy darabig ulok a hatsomon :)

Nem elérhető Tcm

  • Hozzászólások: 138
  • PDA: LG Optimus 2x
  • PDA ROM: LGP990-V10b
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #72 Dátum: 2010, 07 27, 01:46:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt nem venném a reális lehetőségek listájára, mert mindkét kártyát partícionáltam... Igaz, a 8 GB-osat Linux alatt valóban ext3-ra...

Viszont tegnap este összeesküvés áldozata lettem, mert a chef valószínűleg tegnap este rakhatta ki 1.6-os ROM ját, én meg ugyanarról a linkről 1.4c-t tudtam letölteni. Most feltoltam az 1.6-ot, és úgy néz ki, beindult a 8GB-os kártyával is...  Igaz,m ost a MArket megint szórakozik... Nem baj. tolok wipe-ot, meg mindent. Alapról újrarakom, de úgy néz ki, jó lesz a buli

Na ha már így össze is jött minden, akkor a profilodban is átírhatod a gyári romot. Én már megtettem :)

Én is nagy megelégedéssel használom mától a LeeDrOiD V1.6 -ot.

Ez az első romom, ahol használatba vettem az EXT3 partíciót. És hát mit is mondhatnék. Teljesen be van lakva a készülék, motonavval, mindennel és hát még mindig 105MB Available Space :)

Az induló hang viszont engem is idegesít :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Appredeem! Pénzkeresés Androidos telefonnal! Az általuk felkínált programokat kell letölteni, kipróbálni véleményezni! Nagyon kis összegtől már kifizet! Én akár naponta többször kifizettetek vele a Paypal számlámra!

HASZNÁLJÁTOK A 'lotsextrapoints' BONUS CODE-OT, ÉS INDULÁSNAK KAPTOK .25$ -T !!!

Nem elérhető atravel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #73 Dátum: 2010, 07 27, 06:50:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ha már így össze is jött minden, akkor a profilodban is átírhatod a gyári romot. Én már megtettem
jogos :-)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Android 2.2 Froyo próbálkozások
« Reply #74 Dátum: 2010, 07 27, 09:22:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ha már így össze is jött minden, akkor a profilodban is átírhatod a gyári romot. Én már megtettem :)

Én is nagy megelégedéssel használom mától a LeeDrOiD V1.6 -ot.

Ez az első romom, ahol használatba vettem az EXT3 partíciót. És hát mit is mondhatnék. Teljesen be van lakva a készülék, motonavval, mindennel és hát még mindig 105MB Available Space :)
Az induló hang viszont engem is idegesít :)
Marketből szedd le a Silent Boot-ot.Azzal ki lehet lőni bármilyen boothangot! ;)