2024, 04 19, 07:20:06

Szerző Téma: Tippek, trükkök, registry hack  (Megtekintve 151654 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Tippek, trükkök, registry hack
« Dátum: 2010, 05 26, 21:32:36 »
Bár egyelőre nem tudunk több ROM-ról, de nem árt ha megjegyzed hogy mivel és hogy érted el a tuningot.

Rögtön két ajánlat:

CerRegEditor You are not allowed to view links. Register or Login - ingyenes Reigstry editor, amivel Acticesync-en keresztül a PC-ről szerkesztheted, nézegetheted könnyen szépen a telefon rendszerleíró adatbázisát.

MyMobiler You are not allowed to view links. Register or Login - szintén ingyenes alkalmazás, aranyos, Activysync-n keresztül a PC-n láthatod és egérrel irányíthatod a telefont, illetve screenshotot, videót készíthetsz a telefon képernyőjéről. egy kis exe-t telepít a telefonon is.

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 26, 23:16:44 »
Sajnos tippet, trükköt nem tudok írni, csak kérdezni:

Már egész jól "belaktam" a telefont, a szokásos programjaimat feltettem, az iGO-t is tudom vele futtatni (féltem a csekély RAM miatt, de viszi), viszont az nagyon zavar, hogy nem tudok a hardvergombokhoz progit rendelni.

Különösen a három alsó érintőgomb (windows-zászló, '--' jel, SIM-jel) izgat, mert nagyon jó lenne ezeknek a működésébe belenyúlni! A középső pl. nem csinál semmit, de a 2 SIM beállításait elővarázsoló váltógombot is szívesen lecserélném, hasznosabbra. (Pl. ha oda tudnék kirakni egy task switcher progit, akkor gyorsan lehetne váltani a futó alkalmazások között. )

Ha valaki a fórumból ért a Registry-hez (én sajnos nem) és megtalálja, hol, hogyan lehetne e három gomb funkcióját változtatni, ossza meg velünk! Köszi

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 27, 09:48:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos tippet, trükköt nem tudok írni, csak kérdezni:

Már egész jól "belaktam" a telefont, a szokásos programjaimat feltettem, az iGO-t is tudom vele futtatni (féltem a csekély RAM miatt, de viszi), viszont az nagyon zavar, hogy nem tudok a hardvergombokhoz progit rendelni.

Különösen a három alsó érintőgomb (windows-zászló, '--' jel, SIM-jel) izgat, mert nagyon jó lenne ezeknek a működésébe belenyúlni! A középső pl. nem csinál semmit, de a 2 SIM beállításait elővarázsoló váltógombot is szívesen lecserélném, hasznosabbra. (Pl. ha oda tudnék kirakni egy task switcher progit, akkor gyorsan lehetne váltani a futó alkalmazások között. )

Ha valaki a fórumból ért a Registry-hez (én sajnos nem) és megtalálja, hol, hogyan lehetne e három gomb funkcióját változtatni, ossza meg velünk! Köszi


Ez engem is érdekelne..........

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 27, 11:09:12 »
Azt szeretném kérdezni hogy nektek is ha telefonáltok az egyik simről és közben a másikra bejövő hívás jön akkor az kikapcsoltat jelez, van arra valami mód hogy foglaltat jelezzen...? (hívásátirányítás az nem jó mert az fizetős megoldás)

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 28, 08:08:51 »
ha sikerül eladnom ezt   You are not allowed to view links. Register or Login  akkor csatlakozom én is hozzátok.  majd akkor kaptok egy jó pár registry buherát  ;)

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #5 Dátum: 2010, 05 28, 08:18:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ha sikerül eladnom ezt   You are not allowed to view links. Register or Login  akkor csatlakozom én is hozzátok.  majd akkor kaptok egy jó pár registry buherát  ;)
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
fogtad már a kezedben? Nekem nagyon gyengusnak tűnik :(
NEm szeretek készüléket lehúzni, mert ezzel is dolgoztak, meg van, aki erre teszi le a voksát, és az ő döntését is tiszteletben tartom, de én tegnap nyomkorásztam kb fél órát, és agybajt kaptam tőle.
Igaz, hogy winmoból minimum szint a Trinity, meg most már etalon a Desire, de a kijelzőjét néha nagyon kell nyomni, néha pedig ujjal is jól dolgozik (lehet, hogy csak szokni kéne)
A készülékház úgy recseg, hogy megértettem, miért vesszőparipája sok tesztelőnek ez a kérdés.
bekapcs gombot csak sokadszorra bírtam rendesen megnyomni (ilyenkor is recseg, mint a fene) és a ceruzát előhízni is szép mutatvány.
Mic SD foglalat teljesen védtelen, bár attól nem kell félni, hogy elvész a kártya... alig bírtam kiszedni, amit beletettem :shock:
GPS vevőt tegnap teszteltem, de beleuntam. Dezirével együtt indítottam, és 1-2 perc múlva volt jel, tovább  vártam még 2-3 percet, és feladtam.
Ma még próbálgatom, és írok róla valamit legkésőbb jövő hét elején.
Ha bármi kérdésed lenne, tedd föl bátran, igyekszem megnézni ;)

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #6 Dátum: 2010, 05 28, 09:23:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
fogtad már a kezedben? Nekem nagyon gyengusnak tűnik :(
NEm szeretek készüléket lehúzni, mert ezzel is dolgoztak, meg van, aki erre teszi le a voksát, és az ő döntését is tiszteletben tartom, de én tegnap nyomkorásztam kb fél órát, és agybajt kaptam tőle.
Igaz, hogy winmoból minimum szint a Trinity, meg most már etalon a Desire, de a kijelzőjét néha nagyon kell nyomni, néha pedig ujjal is jól dolgozik (lehet, hogy csak szokni kéne)
A készülékház úgy recseg, hogy megértettem, miért vesszőparipája sok tesztelőnek ez a kérdés.
bekapcs gombot csak sokadszorra bírtam rendesen megnyomni (ilyenkor is recseg, mint a fene) és a ceruzát előhízni is szép mutatvány.
Mic SD foglalat teljesen védtelen, bár attól nem kell félni, hogy elvész a kártya... alig bírtam kiszedni, amit beletettem :shock:
GPS vevőt tegnap teszteltem, de beleuntam. Dezirével együtt indítottam, és 1-2 perc múlva volt jel, tovább  vártam még 2-3 percet, és feladtam.
Ma még próbálgatom, és írok róla valamit legkésőbb jövő hét elején.
Ha bármi kérdésed lenne, tedd föl bátran, igyekszem megnézni ;)


Hát igen, vannak szépség hibái, szokni kell az biztos, de annyira nem vészes mert ár/érték arányba sztem most nincs a piacon jobb (dual sim tökéletes kezelése-viszonylag szép UI-és ha gyenge is de GPS is van ami kb 5 perc szabadba jelet fog.....de azt nem gondolod komolyan hogy a Desiréhez hasonlítod, mikor az br. 129.000 ft, ez meg br. 60.e? :), mert nyilván a Desire nyomába se érhet, de sztem nem is ezt lőtték be célnak...


Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #7 Dátum: 2010, 05 28, 09:45:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hát igen, vannak szépség hibái, szokni kell az biztos, de annyira nem vészes mert ár/érték arányba sztem most nincs a piacon jobb (dual sim tökéletes kezelése-viszonylag szép UI-és ha gyenge is de GPS is van ami kb 5 perc szabadba jelet fog.....de azt nem gondolod komolyan hogy a Desiréhez hasonlítod, mikor az br. 129.000 ft, ez meg br. 60.e? :) , mert nyilván a Desire nyomába se érhet, de sztem nem is ezt lőtték be célnak...
Nyilván nem hasonlítom hozzá, csak baromi nehéz elvonatkoztatni tőle. És ha hasonlítanám, akkor meg a Desire maradna el csúnyán a dual SIM képességekben ;)

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #8 Dátum: 2010, 05 28, 11:40:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
fogtad már a kezedben? Nekem nagyon gyengusnak tűnik :(
NEm szeretek készüléket lehúzni, mert ezzel is dolgoztak, meg van, aki erre teszi le a voksát, és az ő döntését is tiszteletben tartom, de én tegnap nyomkorásztam kb fél órát, és agybajt kaptam tőle.
Igaz, hogy winmoból minimum szint a Trinity, meg most már etalon a Desire, de a kijelzőjét néha nagyon kell nyomni, néha pedig ujjal is jól dolgozik (lehet, hogy csak szokni kéne)
A készülékház úgy recseg, hogy megértettem, miért vesszőparipája sok tesztelőnek ez a kérdés.
bekapcs gombot csak sokadszorra bírtam rendesen megnyomni (ilyenkor is recseg, mint a fene) és a ceruzát előhízni is szép mutatvány.
Mic SD foglalat teljesen védtelen, bár attól nem kell félni, hogy elvész a kártya... alig bírtam kiszedni, amit beletettem :shock:
GPS vevőt tegnap teszteltem, de beleuntam. Dezirével együtt indítottam, és 1-2 perc múlva volt jel, tovább  vártam még 2-3 percet, és feladtam.
Ma még próbálgatom, és írok róla valamit legkésőbb jövő hét elején.
Ha bármi kérdésed lenne, tedd föl bátran, igyekszem megnézni ;)
még nem fogtam, de ezekkel együtt tudok élni. kell a dual sim, meg a winmo együtt... tudom az omnia után furi lesz, de majdcsak nem vágom a földhöz :D hol tapiztad?

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #9 Dátum: 2010, 05 28, 12:14:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
még nem fogtam, de ezekkel együtt tudok élni. kell a dual sim, meg a winmo együtt... tudom az omnia után furi lesz, de majdcsak nem vágom a földhöz :D hol tapiztad?
nalam van egy tesztelesre ;) gyere el holnap es megmutatom
Vagy valoszinuleg jovo heten meirom, mi mindent nem probaltam ki, utana megy vissza a Speedbe. Szerintem ki fogjak rakni

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #10 Dátum: 2010, 05 28, 12:24:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nalam van egy tesztelesre ;) gyere el holnap es megmutatom
Vagy valoszinuleg jovo heten meirom, mi mindent nem probaltam ki, utana megy vissza a Speedbe. Szerintem ki fogjak rakni
sajnos nem tudok menni, ezt most ki kell hagynom...
a telószámod még a régi? felhívnálak egy pár percre 1óra körül

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #11 Dátum: 2010, 05 28, 17:08:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
fogtad már a kezedben? Nekem nagyon gyengusnak tűnik :(

Természetesen nem egy csúcskategóriás készülék. Nekem Omniám van 2008 végétől és máig a legjobb PDA-mnak tartom, pedig annak is van elég hibája (lásd itt, a vonatkozó fórumot)! Mégis, 3G képességben, anyagban, összeszerelésben, a Samsung gyári progik sokféleségét és felhaszáló-barát kivitelét illetően, stb. össze sem lehet hasonlítani a kettőt -- persze az Omnia javára...

Én egy okból váltottam (illetve szereztem be az S1205-öt, mivel az Omiám is megmaradt): tartósan külföldre mentem dolgozni, de az otthoni és az új kinti kártyámat párhuzamosan használom. És nem akartam tovább 2 mobilt cipelni magammal! Most, hogy végre lett egy elérhető árú dual sim-es WinMo 6.5 telefon, itt volt az idő beszerezni!

És ha már megvan, próbáljuk a leghasználhatóbbá tenni - ezért örülök ennek a fórumnak. A hibáival ugyanakkor persze együtt kell éljünk...

ennyi.

Nem elérhető Mesterlovesz74

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: Sirf III
  • PDA: Gigabyte S1205
  • PDA ROM: AAA1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #12 Dátum: 2010, 05 28, 22:14:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
fogtad már a kezedben? Nekem nagyon gyengusnak tűnik :(
NEm szeretek készüléket lehúzni, mert ezzel is dolgoztak, meg van, aki erre teszi le a voksát, és az ő döntését is tiszteletben tartom, de én tegnap nyomkorásztam kb fél órát, és agybajt kaptam tőle.
Igaz, hogy winmoból minimum szint a Trinity, meg most már etalon a Desire, de a kijelzőjét néha nagyon kell nyomni, néha pedig ujjal is jól dolgozik (lehet, hogy csak szokni kéne)
A készülékház úgy recseg, hogy megértettem, miért vesszőparipája sok tesztelőnek ez a kérdés.
bekapcs gombot csak sokadszorra bírtam rendesen megnyomni (ilyenkor is recseg, mint a fene) és a ceruzát előhízni is szép mutatvány.
Mic SD foglalat teljesen védtelen, bár attól nem kell félni, hogy elvész a kártya... alig bírtam kiszedni, amit beletettem :shock:
GPS vevőt tegnap teszteltem, de beleuntam. Dezirével együtt indítottam, és 1-2 perc múlva volt jel, tovább  vártam még 2-3 percet, és feladtam.
Ma még próbálgatom, és írok róla valamit legkésőbb jövő hét elején.
Ha bármi kérdésed lenne, tedd föl bátran, igyekszem megnézni ;)

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a műholdak helyzetét letöltötted a GPS beizzítása előtt? Vagy anélkül próbáltad?
Én sokat utazom a GPS-t pedig napi rendszerességgel használom, tehát nekem elengedhetetlen, hogy az gyorsan találjon jelet és jól működjön.
Esetleg a többiek akik használnak valamilyen navigációs programot, számoljanak be a tapasztalataikról.

Köszönöm.

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #13 Dátum: 2010, 05 29, 06:44:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a műholdak helyzetét letöltötted a GPS beizzítása előtt? Vagy anélkül próbáltad?
Én sokat utazom a GPS-t pedig napi rendszerességgel használom, tehát nekem elengedhetetlen, hogy az gyorsan találjon jelet és jól működjön.
Esetleg a többiek akik használnak valamilyen navigációs programot, számoljanak be a tapasztalataikról.

Köszönöm.
Szia!
Nem segitettem semmivel a holdfogast. Sot ahol lakunk ottP kifejezetten szenvednek a vevok.
Tegnap hasznaltam vezetes kozben, szikrazo napsutesben. Teljesen elfogadhato volt. 2-3 perc alatt hidegindult. Kesobb a hotstartra nem kellett tobbet varni, mint a Dsiren  :ok:
Es ami nagyon meglepett... teszttem a bejovo hivast SIM 2n
Ilyen gyors reakciot meg winmonal nem tapasztaltam. HTC touch HD is kivart 1-1,5 csengest. Ez azonnal kapcsolt, zenelt, amint meghallottam a masik telrfonban, hogy kicseng.

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #14 Dátum: 2010, 05 29, 10:34:02 »
egyet még megnézhetnél:  mit csinál, ha éppen beszélsz az egyik sim-en és jön egy bejövő hívás a másikra. foglaltat ad a hívónak, vagy mit?
kínzásképpen még az igót is mellétehetnéd  :D

You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Nem segitettem semmivel a holdfogast. Sot ahol lakunk ottP kifejezetten szenvednek a vevok.
Tegnap hasznaltam vezetes kozben, szikrazo napsutesben. Teljesen elfogadhato volt. 2-3 perc alatt hidegindult. Kesobb a hotstartra nem kellett tobbet varni, mint a Dsiren  :ok:
Es ami nagyon meglepett... teszttem a bejovo hivast SIM 2n
Ilyen gyors reakciot meg winmonal nem tapasztaltam. HTC touch HD is kivart 1-1,5 csengest. Ez azonnal kapcsolt, zenelt, amint meghallottam a masik telrfonban, hogy kicseng.

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #15 Dátum: 2010, 05 31, 22:58:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
egyet még megnézhetnél:  mit csinál, ha éppen beszélsz az egyik sim-en és jön egy bejövő hívás a másikra. foglaltat ad a hívónak, vagy mit?
kínzásképpen még az igót is mellétehetnéd  :D

IGO8 nélkül: mintha a másik SIM nem lenne bekapcsolva: nem elérhetőt jelez és hangposta vagy átirányítás stb. bekapcsol, később üzenetet kapsz a hívásról.

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #16 Dátum: 2010, 06 01, 05:56:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
IGO8 nélkül: mintha a másik SIM nem lenne bekapcsolva: nem elérhetőt jelez és hangposta vagy átirányítás stb. bekapcsol, később üzenetet kapsz a hívásról.
hát egy kicsit rossz megoldás, de ez van. neked jelez valamit, miközben beszélsz az egyiken és közben bejövő hívás jön a másikon? vagy csak az üzenetet kapod meg miután befejezted a hívást? egyáltalán milyen üzenet ez? mit tartalmaz?
igo futtatása alatt hogyan boldogul a bejövő hívással?

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #17 Dátum: 2010, 06 01, 08:10:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hát egy kicsit rossz megoldás, de ez van. neked jelez valamit, miközben beszélsz az egyiken és közben bejövő hívás jön a másikon? vagy csak az üzenetet kapod meg miután befejezted a hívást? egyáltalán milyen üzenet ez? mit tartalmaz?
igo futtatása alatt hogyan boldogul a bejövő hívással?
Szia!

Kipróbáltam, amit csak lehetett. Amikor aktív az egyik kártya, akkor a másikat kilövi, tehát a hívott szám pillanatnyilag nem elérhető géphangot kaptam. Az üzenet, amit arden írt, az csak a szolgáltatótól kapott sms lehet. Pannonnál fizetős, ezért én lemondtam. Vodánál ingyé van, T-nél nem tudom.
Igo8 - reggel ,amikor beraktam a kártyákat (tehát újrabootolás után) nyomkodtam egy kicsit, hogy a beállításokkal játszak (időjárás panel, SIM kártyák tulajdonságai) elindítottam az iGO-t, és out of memory hibaüzivel elszállt. Leokéztam, és újraindítottam a szoftvert (mindenféle trükközés nélkül, csak újra ráböktem) ekkor már elindult. háttérbe téve 12 MB szabad memóriát írt. Hívást kezdeményeztem a SIM2-ről, ami gond nélkül ment. megpróbáltam felhívni SIM1-et (fent leírt eredmény) majd letettem SIM2-t, iGO automatikusan előtérbe, SIM1 felhív - és kicsöng. kicsit lassabban, mint amit pár napja írtam, de kb az első csöngés végén már zenélt a telefon.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #18 Dátum: 2010, 06 01, 10:41:52 »
Valaki nem tudja hogy lehetne a default Today screen-hez hozzá rakni a képernyő lezárása parancsot?

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #19 Dátum: 2010, 06 01, 12:40:28 »
köszi, a tesztet mikor olvashatjuk?

You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Kipróbáltam, amit csak lehetett. Amikor aktív az egyik kártya, akkor a másikat kilövi, tehát a hívott szám pillanatnyilag nem elérhető géphangot kaptam. Az üzenet, amit arden írt, az csak a szolgáltatótól kapott sms lehet. Pannonnál fizetős, ezért én lemondtam. Vodánál ingyé van, T-nél nem tudom.
Igo8 - reggel ,amikor beraktam a kártyákat (tehát újrabootolás után) nyomkodtam egy kicsit, hogy a beállításokkal játszak (időjárás panel, SIM kártyák tulajdonságai) elindítottam az iGO-t, és out of memory hibaüzivel elszállt. Leokéztam, és újraindítottam a szoftvert (mindenféle trükközés nélkül, csak újra ráböktem) ekkor már elindult. háttérbe téve 12 MB szabad memóriát írt. Hívást kezdeményeztem a SIM2-ről, ami gond nélkül ment. megpróbáltam felhívni SIM1-et (fent leírt eredmény) majd letettem SIM2-t, iGO automatikusan előtérbe, SIM1 felhív - és kicsöng. kicsit lassabban, mint amit pár napja írtam, de kb az első csöngés végén már zenélt a telefon.

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #20 Dátum: 2010, 06 01, 12:52:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
köszi, a tesztet mikor olvashatjuk?
Most írom ;)
Holnapra már szeretném visszaadni a készülékeket

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #21 Dátum: 2010, 06 01, 22:42:20 »

nagyon jó kis teszt lett, gratula ;)
remélem nekem is hamarosan meglesz a kicsike :ima:

You are not allowed to view links. Register or Login
Most írom ;)
Holnapra már szeretném visszaadni a készülékeket

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #22 Dátum: 2010, 06 03, 13:24:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ezt jól meggondoltad?
f

Hát nem tudom, de abból amit leírtál semmit nem tapasztaltam. Kellemesen megy rajta minden aminek kell.
Egy dolog igaz, a GPS első indulása hosszabb ideig tartott mint 1-2 perc. Utána már hamar megvoltak a holdak.
Szóval én egyelőre nem bántam meg, sőt.  :taps:

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #23 Dátum: 2010, 06 03, 14:39:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát nem tudom, de abból amit leírtál semmit nem tapasztaltam. Kellemesen megy rajta minden aminek kell.
Egy dolog igaz, a GPS első indulása hosszabb ideig tartott mint 1-2 perc. Utána már hamar megvoltak a holdak.
Szóval én egyelőre nem bántam meg, sőt.  :taps:
Ennek őszintén örülök!
Azt is írtam, hogy az idő múlásával egyre kevesebb vakvágány volt a kezelésben ;)
De tudom, hogy pimpu.nak milyen PDA-i voltak...

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #24 Dátum: 2010, 06 03, 16:33:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennek őszintén örülök!
Azt is írtam, hogy az idő múlásával egyre kevesebb vakvágány volt a kezelésben ;)
De tudom, hogy pimpu.nak milyen PDA-i voltak...
simpad, jornada, sx45...  :D

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #25 Dátum: 2010, 06 07, 09:41:53 »
Urak, van egy kérdésem:

Ezen a készüléken nem sikerült beállítanom, hogy a telefon automatikusan felvegye a hívást 1-2-3 csengetés után. Persze akkor ha van csatlakoztatva bt fülhallgató hozzá. Más készülékeknél simán ment itt nem lelem. :(

Ha esetleg van valakinek ötlete szívesen veszem.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #26 Dátum: 2010, 06 12, 13:32:32 »
Megjelent egy firmware frissítés (1.5 -10/06/07)a telefonhoz, a hivatalos honlapon is van egy pdf ami a frissítés menetét írja le, de magát a frissítést nem találom ott. csak az orosz mybest pda fórumon van fennt persze oroszul, google transalettal a köv változásokat írják:

rádió - jobb auto. kereső + hangerő szabályzó
uj smartpack - Wildlife

a sim kártyákról ír valamit, meg egy kicsit hangosabb lett vagy valami ilyesmi

linkek:
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

////

én szívesen kipróbálnám :) ha valaki megtalálja az engol verziót akkor írjon!!!


Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #27 Dátum: 2010, 06 13, 00:07:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megjelent egy firmware frissítés (1.5 -10/06/07)a telefonhoz, a hivatalos honlapon is van egy pdf ami a frissítés menetét írja le, de magát a frissítést nem találom ott. csak az orosz mybest pda fórumon van fennt persze oroszul (...)

Én már tudtam róla, mert feliratkoztam a Gsmartosok orosz nyelvű fórumára (sajnos nem értem, de Google-translattel próbálok kihámozni belőle valamit), és ott számomra az derült ki, hogy - egyelőre - sajnos csak az orosz nyelvű romhoz kiadott frissítésről van szó.

Ezért nem jeleztem itt.

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #28 Dátum: 2010, 06 13, 10:46:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Én a Gigabyte hivatalos oldalán kérdeztem rá, hogy hol lehet találni a frissítést, hiszen a saját leírásuk szerint ott van. Válasz még nem jött, de remélem hétfőn már elolvassa valaki a levelem.

Az oroszt azért nem raknám fel... :(

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #29 Dátum: 2010, 06 13, 11:44:18 »
Hát a hangerőn tényleg van mit javítani. Én nekem a legnagyobb problémám az,hogy nem ébredek fel az ébresztésére egyszerűen nem hallom meg. Plusz a gyári ébresztőhangokon sem sikerűlt még változtatnom pedig már pár dolgot probáltam. Ö az én első Pda-m.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #30 Dátum: 2010, 06 13, 12:21:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát a hangerőn tényleg van mit javítani. Én nekem a legnagyobb problémám az,hogy nem ébredek fel az ébresztésére egyszerűen nem hallom meg. Plusz a gyári ébresztőhangokon sem sikerűlt még változtatnom pedig már pár dolgot probáltam. Ö az én első Pda-m.

g-alarm 2.5 ami kell neked, ............... fenn van

Mod: a fórumon tiltott a  :warez:

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #31 Dátum: 2010, 06 14, 05:14:54 »
Köszi azt is kiprobállom.Én találtam egy spb time nevű progit tökéletes igaz azon lepődtem meg,h tud szlovákul és csehül is viszont magyarul nem!:D

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #32 Dátum: 2010, 06 14, 13:52:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én már tudtam róla, mert feliratkoztam a Gsmartosok orosz nyelvű fórumára (sajnos nem értem, de Google-translattel próbálok kihámozni belőle valamit), és ott számomra az derült ki, hogy - egyelőre - sajnos csak az orosz nyelvű romhoz kiadott frissítésről van szó.

Ezért nem jeleztem itt.

a néztem a rendszer infot és a firmware verzióra 1.0 2009/12/31, az orosz oldalon meg van egy 1.4 es meg 1.5 os is......reméljük mind2 jön angolul is

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #33 Dátum: 2010, 06 15, 12:36:11 »
lehet meg lehet változtatni a lenti három(?) érintésérzékeny gombhoz rendelt funkciótat?

(az orosz gsmart fórumon találtam egy leírást)

ezt átírtam 1re :

HKLM\ControlPanel\Buttons\ NoHardwareButtons=0

ekkor a start menu\settings\personal\buttons-ba megjelent egy új fül, a camera gombra gond nélkül lehet mást osztani + van egy másik arra is lehet osztani csak az nem működik, a fórumon AEBPlus-ot írják (You are not allowed to view links. Register or Login) hogy azzal meg lehet oldani vagy registry mód a következőben:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\Keys\ - gondolom itt kellene kiosztani a plus gombokat (vagyis regisztrálni a meglévő érintésérzékenyeket)

egyelőre próbálgatom de jó lenne ha más is nézné, hátha össze jön valami, jó lenne az alsó 3 gomb funkcóját szabadon választani..

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #34 Dátum: 2010, 06 15, 13:30:49 »
új angol firmware tölthető a hivatalos honlapról (csak az 1.04 -es, de reméljük nemsoká lesz 1.05-os is:) :

You are not allowed to view links. Register or Login

////
Change list:
1.Fix Facebook  icon image incomplete error
2.Adjust volume from side Volume key under FM mode.
3.Modified busy tone too loud issues
4.Enlarge FM volume
////

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #35 Dátum: 2010, 06 15, 18:42:57 »
a középső szerintem nem gomb
kellene egy registry mentés egy másik wm6.5-ös pda-ról az adott területről, akkor össze lehetne hasonlítani és úgy sokkal könnyebb lenne
a beépített backup  progifull mentést csinál? nem akarom úgy elállítgatni, hogy  hr után újra kelljen mindent csinálnom...
You are not allowed to view links. Register or Login
lehet meg lehet változtatni a lenti három(?) érintésérzékeny gombhoz rendelt funkciótat?

(az orosz gsmart fórumon találtam egy leírást)

ezt átírtam 1re :

HKLM\ControlPanel\Buttons\ NoHardwareButtons=0

ekkor a start menu\settings\personal\buttons-ba megjelent egy új fül, a camera gombra gond nélkül lehet mást osztani + van egy másik arra is lehet osztani csak az nem működik, a fórumon AEBPlus-ot írják (You are not allowed to view links. Register or Login) hogy azzal meg lehet oldani vagy registry mód a következőben:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\Keys\ - gondolom itt kellene kiosztani a plus gombokat (vagyis regisztrálni a meglévő érintésérzékenyeket)

egyelőre próbálgatom de jó lenne ha más is nézné, hátha össze jön valami, jó lenne az alsó 3 gomb funkcóját szabadon választani..

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #36 Dátum: 2010, 06 15, 18:43:47 »
rátetted már?
You are not allowed to view links. Register or Login
új angol firmware tölthető a hivatalos honlapról (csak az 1.04 -es, de reméljük nemsoká lesz 1.05-os is:) :

You are not allowed to view links. Register or Login

////
Change list:
1.Fix Facebook  icon image incomplete error
2.Adjust volume from side Volume key under FM mode.
3.Modified busy tone too loud issues
4.Enlarge FM volume
////

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #37 Dátum: 2010, 06 15, 18:51:11 »
tedd fel a ptravelalarm-ot  You are not allowed to view links. Register or Login  a default hangja a holtakat is felébreszti  :D
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát a hangerőn tényleg van mit javítani. Én nekem a legnagyobb problémám az,hogy nem ébredek fel az ébresztésére egyszerűen nem hallom meg. Plusz a gyári ébresztőhangokon sem sikerűlt még változtatnom pedig már pár dolgot probáltam. Ö az én első Pda-m.

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #38 Dátum: 2010, 06 15, 18:59:47 »
az sms-eknél az inbox alá nem lehet almappákat csinálni? :shock:

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #39 Dátum: 2010, 06 15, 19:02:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki nem tudja hogy lehetne a default Today screen-hez hozzá rakni a képernyő lezárása parancsot?
erre gondolsz?
start > settins > today > items fül > device lock pipa be

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #40 Dátum: 2010, 06 15, 20:45:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
erre gondolsz?
start > settins > today > items fül > device lock pipa be

igen ezt tudtam :) az uj titanium-os felületre gondoltam, oda nem tudom kirakni....

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #41 Dátum: 2010, 06 15, 20:51:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
rátetted már?

hát nagyon rámozdultam, de most nem tudom mi legyen, gondolom elveszik minden adatom (sms,beállítás,progik) - mentés kellene - meg egy csomó király progit is összeszedtem...rádiót meg soha nem hallgatok :), facebookom nincs, de a foglalt hang tényleg kemény mikor hívnál és a füledbe nyomja....de arra az oroszok
már csináltak egy preparált busy hangfájlt.......úgyhogy szerintem kivárom az következőt + meg a win 6.5.3-at :) + inkább az érintésérzékeny gombok kiosztását akarom megcsinálni..........


Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #42 Dátum: 2010, 06 15, 22:40:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen ezt tudtam :) az uj titanium-os felületre gondoltam, oda nem tudom kirakni....
na azt nem használom, nem szeretem. nekem a régi hagyományos win felület a megszokott. a fene ebbe a 6.5-be, nem csípem, hogy minden megváltozott >:(

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #43 Dátum: 2010, 06 15, 22:45:49 »
elvész minden egy romfrissitéssel persze
ha lesz egy kis időm én is megpróbálkozok a gombok buzerálásával
You are not allowed to view links. Register or Login
hát nagyon rámozdultam, de most nem tudom mi legyen, gondolom elveszik minden adatom (sms,beállítás,progik) - mentés kellene - meg egy csomó király progit is összeszedtem...rádiót meg soha nem hallgatok :), facebookom nincs, de a foglalt hang tényleg kemény mikor hívnál és a füledbe nyomja....de arra az oroszok
már csináltak egy preparált busy hangfájlt.......úgyhogy szerintem kivárom az következőt + meg a win 6.5.3-at :) + inkább az érintésérzékeny gombok kiosztását akarom megcsinálni..........

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #44 Dátum: 2010, 06 16, 20:51:04 »
Guruzone kollégát idézem:

"nos, íme a hangerő növelésének kis trükkje (is):
FACTORY MENU:
hívásindító gomb * # 66 * # hívásindító gomb
itt tesztelni tudod a készülék funkcióit (rezgés, kijelző, headset, kontraszt, radio, wifi, gps)
Használata természetesen csak saját felelősségre, bár itt elszúrni nem tudod a telót.
-------------------------------------
szerviz MENÜ (ENGINEER MODE):
hívásindító gomb * # 3646633 # hívásindító gomb
Ez már komolyabb tészta. HASZNÁLATA CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE ÉS CSAK ÓVATOSAN!
Tudsz GPS vevőt állítgatni, memóriatesztet futtatni, FM rádiót megszólaltatni füles nélkül, és akár hangerőt változtatni.
HANGERŐK növelése:
1. audio / set mode legyen itt most kiválasztva a "loud sp" (loud speaker) !!!
2. Back-kel vissza lehet lépni egy szintet
3. audio / loud sp mode , itt a legördülő menüből tudod kiválasztani, hogy minek a hangerejét akarod állítani:
tone: a tárcsázás hangja
key tone: nem próbáltam, elvileg a billentyűhangok
microphone: nem próbáltam, a mikrofon felvételi hangereje
FM: nem próbáltam, rádió hangereje
speech: próbáltam, Kihangosított telefonbeszélgetés ereje
audio: minden más hang, a zenéké is, így a csengőhangoké is. ez ugyanúgy kihat mondjuk a windows media playerre, iGo-ra is.
1-100-ig tudod az értéket megadni,
100 a leghalkabb,
0 a leghangosabb.
Gyárilag 25 körül mozognak az értékek, én 18-ra tettem az audio-t és szerkesztettem hozzá az mp3 csengőhangom, levettem a basszust. Így torzulás nélkül is  censored a.
Ha nem akarsz a basszussal szórakozni, szerintem 20-ra állítsd, az is sokkal hangosabb mint a 25.
Az első pontban ugye a Loud Sp mode van kiválasztva, ezek ugye mindazon hangok amik kihangositva szólnak.
A loud speaker, mellett ott a normal mode, és a headset mode.
Tehát a mezei telefonbeszélgetés a normal módban állitható (Normal mode / speech)"

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #45 Dátum: 2010, 06 17, 09:11:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a középső szerintem nem gomb
kellene egy registry mentés egy másik wm6.5-ös pda-ról az adott területről, akkor össze lehetne hasonlítani és úgy sokkal könnyebb lenne
a beépített backup  progifull mentést csinál? nem akarom úgy elállítgatni, hogy  hr után újra kelljen mindent csinálnom...

biztos hogy a középső is gomb, a mellékelt fájl megmutatja az összes gomb kódját(?) amire a registry hivatkozik.....csak meg kell nyomni és kiír valami hexes számot....

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #46 Dátum: 2010, 06 19, 08:24:45 »
Smart S1205
Update File: GSmart S1205_V487.9029+v1.04 (English Version)
Release date: 06.15.2010

van hivatalos gsmart oldalárol letölthető rom!

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #47 Dátum: 2010, 06 19, 12:18:07 »
Ha WIFI WPA2 gond van:

Unfortunately i dont get a working WPA2 (AES) preshered key connection. - Ha nem megy a WIFI WPA/WPA2-vel:
1. .NET Compact FrameWork  telepítés (pl. 3.5 Redistributable)
2. Advanced Configuration Tool (pl. Version 3.3)
In Advanced Config there is an option to enable WPA. It will help you to use WPA2 and AES.
If the problem with a company networdk with certificate: \HKLM\Comm\EAP\Extension\25\ValidateServerCert=dword:00000000

(Itt különben elkezdtem összegyűjteni az ilyen tippeket trükköket: You are not allowed to view links. Register or Login )

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #48 Dátum: 2010, 06 19, 12:27:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Smart S1205
Update File: GSmart S1205_V487.9029+v1.04 (English Version)
Release date: 06.15.2010

van hivatalos gsmart oldalárol letölthető rom!

Lehet, hogy vak vagyok, de nem látom  :shock:... link?  :hmm:

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #49 Dátum: 2010, 06 19, 16:16:02 »
Csak reggisztált tagoknak lehet elérni! Én is csak akkor láttam amikor regeltem a gygabite gyári oldalára.

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #50 Dátum: 2010, 06 19, 16:21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ezen a linken kell regisztrálni!

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #51 Dátum: 2010, 06 23, 12:47:50 »
egy jó tipp: a 2-ról ne ejtsétek ki :)....mert a kijelző szétesik :)

ha valaki mégis ugyanígy járna, annak bizony 35 ezer lesz a javítása + tajvanba kell küldeni.....

ha valakit érdekel 3 hetes jó akksi, cerka és karcmentes hátlap (+ a belseje :), akkor írjon privát üzit...)

Nem elérhető isztel

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: S1205
  • PDA: S1205
  • PDA ROM: 1234
  • Skype: telek.l
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #52 Dátum: 2010, 06 25, 09:57:59 »
Olvastam az "Omniásoknál,, hogy-lehet megváltoztatni a bekapcs - kikapcs hangot és képet, hát itt egy kicsit más, de megtaláltam és le írom ne keljen keresgélni.
Bekapcsolás fekvő animáció: startup_Horizontal.gif
Bekapcsolás álló animáció: startup_Vertical.gif
Kikapcsolás fekvő animáció: shutdown_Horizontal.gif
Kikapcsolás álló animáció: shutdown_Vertical.gif
Bekapcsolás hang: bootup.wav
Kikapcsolás hang: shutdown.wav
Ezeket a fájlokat kell kicserélni a Windows könyvtárban.
Bővebben: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zetor123

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: Gigabyte gsmart s1205
  • PDA ROM: windows mobile 6.5 Professional
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #53 Dátum: 2010, 09 05, 13:17:12 »
Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy régi a t-mobile-os sim kártyám és csak az sms beállítást tudja.  :D Le tudná nekem valaki írni hogy hogyan kell beállítani az MMS küldést S1205-ön? Paraméterekkel... Próbálgatom, de nem akar múúúködni!  :taps:
És mégegy észrevétel: a menüjében a Settings/Sounds &Notifications ahol az Sms és az MMs cengőhangját és egyéb jelzéseket például nem fogadott hívás hangjelzése...lehet beállítani... nektek sem engedi bepipálni a "Play sound" alatt a "Repeat" négyzetet?? Pedig ez hasznos funkció! A legtöbb telefon tudja ezt a funkciót, hogy például sms-nél bizonyos időközönként újra cseng amég el nem olvasod...:S
Köszönöm!

Nem elérhető mikroprof

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Win Mobile 6.5
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #54 Dátum: 2010, 09 08, 16:16:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy régi a t-mobile-os sim kártyám és csak az sms beállítást tudja.  :D Le tudná nekem valaki írni hogy hogyan kell beállítani az MMS küldést S1205-ön? Paraméterekkel... Próbálgatom, de nem akar múúúködni!  :taps:
És mégegy észrevétel: a menüjében a Settings/Sounds &Notifications ahol az Sms és az MMs cengőhangját és egyéb jelzéseket például nem fogadott hívás hangjelzése...lehet beállítani... nektek sem engedi bepipálni a "Play sound" alatt a "Repeat" négyzetet?? Pedig ez hasznos funkció! A legtöbb telefon tudja ezt a funkciót, hogy például sms-nél bizonyos időközönként újra cseng amég el nem olvasod...:S
Köszönöm!

Itt elég érthetően le van írva: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zetor123

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: Gigabyte gsmart s1205
  • PDA ROM: windows mobile 6.5 Professional
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #55 Dátum: 2010, 09 08, 23:22:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt elég érthetően le van írva: You are not allowed to view links. Register or Login
Hálás köszönetem! :ok:

Nem elérhető sume

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Rom : EEU
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #56 Dátum: 2010, 09 22, 21:39:55 »
Végig olvastam az összes írást amit ide küldtek és most készülök venne egy ilyen pdá-t remélem nem bánom meg, nagyon szimpi és más tesztelőket is olvastam közép kategóriába sorolják  véleményetek szerint meg éri a árát?59990
köszönöm ha segítséget tudtok adni
Friss vagyok az oldalon de 2éves a pda használó vagyok vagyis eddig mio-t használtam és még most is 6,5win-t használom és jól mükszik  csak újítani szeretnék giga smart-ra
remélem nem csalódok
és kösz ha hozzá szóltok 

Nem elérhető sume

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Rom : EEU
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #57 Dátum: 2010, 10 01, 18:24:58 »
Látom nem sokan járnak itt :-((((((
sajnos nem működik a GPS-em mármint igo 8 és sajnos ha bekapcsolom a gps-t  akkor sem működik  valakinek van tippje mi lehet a gond remélem jár itt valaki az elkövetkező évben :-D

Nem elérhető matraii

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: GigaByte Gsmart S1205 Cougar
  • PDA ROM: S1205_V487.9029+v1.04
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #58 Dátum: 2010, 10 08, 21:39:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Látom nem sokan járnak itt :-((((((
sajnos nem működik a GPS-em mármint igo 8 és sajnos ha bekapcsolom a gps-t  akkor sem működik  valakinek van tippje mi lehet a gond remélem jár itt valaki az elkövetkező évben :-D

Sziasztok,

Én is beújítottam egy s1205-öt. Nekem egyelőre nagyon bejött...

Az Igo Amigo-val én is szívtam... sajnos nem úszod meg sys.txt írása nélkül:

[gps]
port=4
baud=57600

[rawdisplay]
screen_x=400
screen_y=240
class="landscape"

szerintem így szép (mármint fekve).

A firmware frissítéshez anyit, hogy HDSC kártyával nem működik (hibaüzenettel elszállt)
egy 1000 éves 1Gb-osra ráraktam, azzal megcsinálta.

Üdv
Imi
 

Nem elérhető sume

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Rom : EEU
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #59 Dátum: 2010, 10 18, 19:23:36 »
Köszönöm a tippet de közben megoldódtam ezzel a módszerrel amit leírtál de más fórumról kaptam a tippet itt alig járnak az emberek nem nagyon segít senki :'( habár vannak itt is jó tippek  :ok:

Nem elérhető Lucifair

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: Garmin Nüvi 660
  • PDA: Gsmart S1205
  • PDA ROM: CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #60 Dátum: 2010, 10 23, 14:50:38 »
Sziasztok!

2 napja bővítem a S1205 felhasználók táborát. Eddig egyáltalán nem volt PDA-m, szóval minden jó, minden szép, minden nagyon tetszik...

Viszont a régi telefonjaimban (SE) max 2 GB-os kártya volt, elég is volt. Majdnem ebbe is azt vettem, de végül elhalasztottam. Mint később kiderült ebbe azért kevés lenne, ha pl. IGO-t is szeretnék használni. Szerintetek min. mekkora a kártyát érdemes bele venni. Más micro SD, vagy micro HDSC? Pro és kontra?

Esetleg még arra javaslat, hogy lehetne legegyszerűbben a SonyEricssonokról átjátszani a kontaktokat?

Köszi a válaszokat,
András

Nem elérhető matraii

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: GigaByte Gsmart S1205 Cougar
  • PDA ROM: S1205_V487.9029+v1.04
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #61 Dátum: 2010, 10 25, 21:46:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

2 napja bővítem a S1205 felhasználók táborát. Eddig egyáltalán nem volt PDA-m, szóval minden jó, minden szép, minden nagyon tetszik...

Viszont a régi telefonjaimban (SE) max 2 GB-os kártya volt, elég is volt. Majdnem ebbe is azt vettem, de végül elhalasztottam. Mint később kiderült ebbe azért kevés lenne, ha pl. IGO-t is szeretnék használni. Szerintetek min. mekkora a kártyát érdemes bele venni. Más micro SD, vagy micro HDSC? Pro és kontra?

Esetleg még arra javaslat, hogy lehetne legegyszerűbben a SonyEricssonokról átjátszani a kontaktokat?

Köszi a válaszokat,
András

Üdv a Klubban!  :ok:

Jól választottál... szerintem is jó cuccos...
Én Nokia E50 + Nokia 6230i párosítást váltottam le erre...   :D

Mint látod, sajnos ez a topic nem igazán pörög..  :'(

Én egy 4Gb-os SDHC-t raktam bele.. IGO Primo simán fut rajta (csak meg kell szerezni hozzá a 400x240-es data.zip file-t)

A kontaktok átjátszása nem egyszerű. Csak akkor hajlandó megcsinálni, ha valahogy betöltöd az összeset az asztali gépeden lévő Outlookba. (én ezt nem akartam)
A kicsit macerásabb megoldást választottam (viszont így konszolidáltam a címjegyzékem):
Kinyertem a telefonokból a kontaktokat (kb 500 db) vcard formátumba, majd felmásoltam az SD-re. Ezután egyesével rábökve beimportáltam.  :oops:

Elképzelhető, hogy másnak van jobb ötlete, nekem így sikerült.

ÜDv
Imi

Nem elérhető Joe69

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: beépített AGps
  • PDA: cougar gsmart1205
  • PDA ROM: build 21840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #62 Dátum: 2010, 10 29, 18:23:46 »
Segítsetek , légyszi, tökprimitív gond: mutasson valaki erre a csodagépre egy működő T-Mobile gprs (internetkapcsolat) beállítást..nem ez az első Pocket Pc a kezemben és nem megy, a T-mobile összes variációját kipróbáltam. Tehát mégegyszer: akinek működik, legyen olyan jó, mielőtt földhöz vágom. Köszi, Joe, You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Joe69

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: beépített AGps
  • PDA: cougar gsmart1205
  • PDA ROM: build 21840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #63 Dátum: 2010, 11 01, 23:30:44 »
A gprs gond megoldódott azzal, hogy a 2-esből az egyes slotba tettem a simet. Viszont elszállt , nem megy az fm-rádió (cannot initiate fm-chip) , hardresetek se segítettek, interneten (facebook) a beírt szöveget nem lehet látni, csak visszalépés után, az spb gyakran nem jön fel, v.hibát jelez..szóval drága játék kezd lenni 57 ronygyér':((

Nem elérhető Joe69

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: beépített AGps
  • PDA: cougar gsmart1205
  • PDA ROM: build 21840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #64 Dátum: 2010, 11 01, 23:39:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a középső szerintem nem gomb
kellene egy registry mentés egy másik wm6.5-ös pda-ról az adott területről, akkor össze lehetne hasonlítani és úgy sokkal könnyebb lenne
a beépített backup  progifull mentést csinál? nem akarom úgy elállítgatni, hogy  hr után újra kelljen mindent csinálnom...

Nálum a backupot megcsinálta, de a restore-ba belefulladt hibával mindig. A 11 éves Casio PDA-mmal (Windows CE 2.1) sose volt ilyen gond, ez a fejlődás:((

Nem elérhető barnagy

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: Gsmart s1205
  • PDA ROM: 1.0 2009.12.31
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #65 Dátum: 2010, 11 11, 20:46:50 »
Üdv minden s1205 tulajnak!

Tudna valaki segíteni abban, hogy miképpen tudok egy adott contact-ot egy SIM kártyához rendelni? Így pl. a gyorstárcsázót is tudnám használni. Enélkül kicsit félkésznek tűnik nekem a 2 SIM support.

üdv: Braun

Nem elérhető csat

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: gsmart 1205
  • PDA ROM: build 12840.5.0.60
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #66 Dátum: 2010, 12 01, 09:54:49 »
Sziasztok nem tudom van e rajtam kívül olyan elvetemült ember,hogy felkinzotta a készülékére a language extender-t nálam olyan szintenten belassult a készülék,hogy használhatattlaná vált. Ha valaki megtalalja a megoldast,h fusson rajta nagyon megköszönném. (asszony piszkálja de hiába szolok rá és néha elég érdekes kutyulásokat képes rajta tenni) :S


Nem elérhető Narven

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: Gigabyte S1205
  • PDA ROM: winmo 6.5 prof
Re:Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #67 Dátum: 2010, 12 10, 15:57:15 »
Én is sokat szenvedtem az MMS beállításokkal. Végül is két helyről hoztam össze a dolgot.
Az egyik: You are not allowed to view links. Register or Login
A másik: You are not allowed to view links. Register or Login

Értelem szerűen az első linken szereplő Pannon MMS helyett már Telenor-t állítottam be. A Gateway és Server adress címek is mások, figyeljetek hogy minden adatot a második linkről írjatok be. Kb. egy órás jobbra-balra próbálkozás után össze jött, és most már tudok MMS-t küldeni.  :taps: :D

Nem elérhető bebi

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: omnia2
  • PDA ROM: i8000nxxjb3
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #68 Dátum: 2010, 12 27, 15:07:03 »
Üdv Mindenkinek!

Nem lenne gondom a készülékkel, de túl kicsinek tartom a betűket. Na nem csak a menü szerkezetben, de az SMS írás/olvasáskor a legzavaróbb. Tudna valaki segíteni? BUÉK!

Nem elérhető varga008

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Nő
  • PDA: gsmart s1205
  • PDA ROM: ?
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #69 Dátum: 2011, 03 24, 12:05:34 »
Sziasztok!
A napokban kaptam egy s1205-öt.
Egy olyan emberkét keresek, aki szívesen segítene a problémáim megoldásában, vagyis konyhanyelven elmagyarázná, amit nem értek (van néhány)  :)
Eddig nem volt okostelefonom, a notebookomat mindig más csinálja meg..  :'(
Szóval szükségem lenne segítségre  :D

Nem elérhető sume

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Rom : EEU
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #70 Dátum: 2011, 07 20, 19:11:44 »
Sziasztok
ha tud valaki egy olyan gsmart  s1205- pda-t amelyik nem működik de jó a kijelzője az érdekelne mert sajnos az én kijelzőm berepedt és 25000 ft. ért cserélik :-( azért elég durva majdnem annyi mintha újra megvenném :-( köszi itt az email címem You are not allowed to view links. Register or Login még egyszer köszi

Nem elérhető HoGa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: MIO 520
  • PDA: GSMART 1205
  • PDA ROM: USDD1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #71 Dátum: 2011, 09 09, 09:12:44 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem. GSMART 1205-re ráraktam a GLOFISH-en tökéletesen működő IGO8-at., de sajnos a szerkezetem nem találja meg a műholdakat.  Gondolom beállítási probléma, de nem tudok rájönni. Ugyanakkor probléma az is, hogy az IGO behívásakor a program és a képernyő 1-2 centire elcsúszik, így a választott ikonokat találomra nyomkodom. Tudna valaki okosságokkal segíteni???
Köszönöm előre is. Megköszönném privatban is: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető FreeWind

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: HTC diamond
  • PDA: HTC diamond
  • PDA ROM: sone 2.2
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #72 Dátum: 2011, 09 12, 11:12:33 »
Sziasztok!

Kezem közé került egy ilyen masina, érdeklődnék, hogy nektek mennyi idő után van érvényes jel.
Nekem 10 percet is elmegy mire talán 3 műholdról érkező jel elég erős. Amint kikapcsolom és egyből vissza, utána is megint 10 perc mire rendesen működik.
Eddig akárhány PDA-t/sima navit néztem legalább hot indításnál pár másodperc alatt volt jel.
Az a-gps-s egyébként valahol be/ki lehet kapcsolni mert azt sem találtam, illetve a HTC-n van egy progi amivel le lehet tölteni a műholdak adatait és az is sokat segít, de itt ilyent sem találtam.
Meg korábban észre vettem, ha be van kapcsolva a WIFI bluetooth telefon akkor aztán végképp nem talál semmit, még 20 perc alatt sem.
Szóval érdeklődnék, hogy kinek hogy működik a GPS esetleg milyen ötlet van, hogy kicsit gyorsabbá tehessem.

Üdv:FreeWind

-----
HoGa, ha még nem kaptál választ akkor üzenj, és megpróbálok segíteni.

Nem elérhető HoGa

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: MIO 520
  • PDA: GSMART 1205
  • PDA ROM: USDD1
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #73 Dátum: 2011, 09 14, 15:52:56 »
Hello FrreWind!

Sajnos még nem kaptam segítséget, így nagyon örülnék ha Te lennél az első segítőm!

Köszönöm

Nem elérhető Jo3y3427

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Gigabyte Gsmart MW702
  • PDA ROM: WM 6.1 prof
Re: Tippek, trükkök, registry hack
« Reply #74 Dátum: 2013, 07 26, 17:23:24 »
Sziasztok.
Komoly problémám van. :( Bár nem az s1250, hanem egy mw702 készülékem van. Ugye ezen is van GPS, ami működött is egy ideig. De aztán valamit elcseszhettem mert azóta nem kommunikál a műholdakkal (illetve 12 holdat lát ami ugye nem lehet). Valahol egy netes fórumon találtam rá a Winfast Navigator nevű programra, erről azt állították mindenféle módosítás eszközölhető a GPS-en. Viszont amikor elinditom ezt a programot és csatlakoztatni szeretném a gps-t, a képen látható üzenet fogad. Van valami lehetőség a regisrtyben történő módosításra? Telepítettem egy regeditort a wm6.1-hez, találtam com port bejegyzést a HKEY_LOCALMACHINE\Comm\DefaultConnections helyen. Ott hiányzott a 9600 sebességre utaló bejegyzés. Én beírtam, de igy sem mozdul. Nem jól csináltam valamit???? HELP PLZ. :)