2024, 04 30, 18:51:02

Szerző Téma: HTC Legend Rootolás  (Megtekintve 30924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
HTC Legend Rootolás
« Dátum: 2010, 05 16, 22:22:11 »
Ide kérjük szépen a gyönyörűséges HTC Legend rootolási eljárásának részletes leírását  ;)
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 16, 23:04:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ide kérjük szépen a gyönyörűséges HTC Legend rootolási eljárásának részletes leírását  ;)

Meg leginkább a portál oldalra, egy frappáns cikk formájában...  ;)
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető Vedro

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: 1.31.405.4
  • Skype: vedrodi.gergely
HTC Legend Rootolás
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 17, 00:40:19 »
Szóval az ötlet nem saját részben You are not allowed to view links. Register or Login leírásából részben ennek az oldalnak a You are not allowed to view links. Register or Login sikerült összehoznom (lévén nem túl erős az angolom).

Lényeges: csak akkor kell a híres/hirhedt GoldCard, ha a telefon szolgáltató függő, vagyis NEM független! (Mivel az enyém független ezért nem írom most ezt le, de You are not allowed to view links. Register or Login megtalálod angolul.)

Ja míg el nem felejtem a HTCSync a biztonság kedvéért legyen fenn (bár azt hiszem anélkül nem is megy)

0. Minden lényeges dologról ami az SD kártyán van csináljunk biztonsági másolatot, ezután formázzuk meg a kártyát FAT32-re.
1. Töltsük le You are not allowed to view links. Register or Login, és bontsuk ki.
2. Az ebben található rootedupdate.zip fájlt másoljuk az SD kártyára
3. Indítsuk el parancssort (Start Menü keresőbe-> "cmd") rendszergazdai jogokkal, és keressük meg a kibontott mappát
4. Telefon kikapcs. majd bekapcs., hogy közben nyomva tartod hangerő gomb lehalkításra alkalmas részét -> most bejött a BOOTLOADER (HBOOT) menü (ha minden igaz)
5. Válaszuk ki a FASTBOOT-ot a hangerőgombbal és a főkapcsolóval (készülék tetején válasszuk ki)(közben a telefont dugd rá a sync kábelre), és parancssorba másold be "step1-windows.bat" aztán ENTER (várjuk meg, hogy végigcsinálja amit elkezdett)
6. Vissza a BOOTLOADER-be RECOVERY menüpont kiválasztása (az előbbi módszerrel), most kiadott egy nagy piros felkiáltójelet (a telefon legyen összedugva a PC-vel), parancssorba -> "step2-windows.bat" majd ENTER, most elkezd másolgatni ezt hagyjuk, hogy végigcsinálja
7. Ha mindent jól csináltunk kiad egy zöld betűkkel írt képernyőt aminek "Android system recovery" a neve itt válasszuk (hozzá tartozik itt már a Trackpad-dal lehet navigálni visszalépni egy menüvel följebb a hangerő gombokkal lehet) a "Wipe" menüt és itt a "data/factory reset" lehetőséget
8. Ha végzett akkor főmenü "Flash zip from sdcard" és, ha minden jól ment megjelenik a "rootedupdate.zip" klikk rá

Ezennel kész is a root-olás!

Én ezután tettem is rá ROM-ot nevezetesen a You are not allowed to view links. Register or Login félét, de az You are not allowed to view links. Register or Login van már egy-két alternatíva.

Az APP2SD miatt (ami benne van az egyik MoDaCo ROM-ban) kell az SD kártya partícionálása:

1. készítsünk biztonsági mentést az SD-ről (magyarul másoljuk át egy az egyben a PC-nkre a tartalmát)
2. Kikapcs., majd bekapcs, mialatt tartsuk nyomva a hangerő le gombot. Megjelenik a HBOOT
3. Válasszuk ki a RECOVERY menüt
4. Megjelenik a piros háromszög, ekkor dugjuk rá a PC-re a telefont
5. PC-n indítsuk el a "recovery-windows.bat" fájlt parancssorban
6. Trackpaddal válasszuk ki: Partition sdcard -> Partition SD
7. Válasszuk ki ezeket: SWAP=0, EXT2=512-> akármeddig, de szerintem 1 GB-nál több nem szükséges, és engedélyezzük, hogy a maradék maradjon FAT32 formátumban
8. Majd ebben a menüben válasszuk ki: SD:ext2 to ext3
9. Menjünk vissza a Recovery Console főmenübe és „reboot system now". Mialatt újraindul húzzuk le a Legend a PC-ről

Ha ROM-ot akarunk rátenni:
0. Másoljuk a letöltött ROM-ot az SD kártyára (DE NE BONTSUK KI HANEM EGY AZ EGYBEN RÁ ÚGY AHOGY VAN *.ZIP KITERJESZTÉSSEL)
1. Kell az a mappa amiben az eddigi dolgok (rootedupdate.zip, step1...bat, step2...bat stb. volt)
2. Telefon kikapcs. -> bekapcs. BOOTLOADER-be RECOVERY kiválaszt
3. Ha előjött a piros háromszög a felkiáltójellel telefont rádugjuk a PC-re, parancssorban benavigálunk az előbb említett mappába "recovery-windows.bat" ENTER
4. Ha előjött a zöldbetűs képernyő rá a "Flash zip from sdcard"-ra és kiválasztjuk az SD-n lévő ROM-ot ráklikk
5. Ha végzett "Reboot system now" és kész!

Gratulálok sikerült a rootolás és fennt van az első Custom ROM-od a telefonon!

Az itt leírtak a készülék végleges elromlásához vezethetnek, sem az oldal, sem a szerző nem vállal semilyen felelősséget a hibákért, de odafigyeléssel és alapos végigolvasással a hiba lehetősége gyakorlatilag nullára redukálható!

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 17, 01:10:07 »
Gratula az első cikkedhez!  :ok:
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető Vedro

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: 1.31.405.4
  • Skype: vedrodi.gergely
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 17, 10:49:56 »
Köszönöm:)

Nem elérhető eckertb

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 17
  • PDA: Legend
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #5 Dátum: 2010, 10 11, 14:18:19 »
sziasztok,

viszonylag kezdő androidos vagyok és számomra nem világos, hogy:

miután rootolom a Legendet van rá mód, hogy unrootoljam, magyarul a gyári állapotot visszaállítsam? garanciát érinti a dolog? OTA frissítések jönni fognak ha rootolom?
előtte Omniám volt és ott nem volt ebből gond de itt kicsit körülményesebbnek érzem a dolgot. valaki megosztana velem tapasztalatokat?

köszi
üdv
EckertB
eckertb

Nem elérhető laptoprepair247

  • Hozzászólások: 34
  • PDA: HTC HD2
  • PDA ROM: NexusHD2-Gingerbread V2.8
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #6 Dátum: 2011, 05 10, 02:38:33 »
akit erdekel s-off az uzenjen - mondjuk rootolni anelkul is lehet :)
android S-OFF es fuggetlenites

Nem elérhető batabe

  • Hozzászólások: 9
  • PDA: htc desire
  • PDA ROM: Ginger-Sense-DTP V2.5-A2SD+
  • Skype: batabe
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #7 Dátum: 2011, 05 14, 08:53:09 »
rootolnám a legendet az itt leírtak alapján, épp a step1-windows.bat fut, kb lassan 1 órája "writing zip" van.
ez oK? független a telefon, goldcardot ezért nem használtam. meddig várjak még?

köszi

Nem elérhető batabe

  • Hozzászólások: 9
  • PDA: htc desire
  • PDA ROM: Ginger-Sense-DTP V2.5-A2SD+
  • Skype: batabe
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #8 Dátum: 2011, 05 14, 11:41:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
rootolnám a legendet az itt leírtak alapján, épp a step1-windows.bat fut, kb lassan 1 órája "writing zip" van.
ez oK? független a telefon, goldcardot ezért nem használtam. meddig várjak még?

köszi

lehúztam a kábelről, újraindítottam, és megvolt minden eredetibe... huhhhh
rootolás egy ideig elhalasztva :)

Nem elérhető pezus

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: i8000NXXJH1
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #9 Dátum: 2011, 07 05, 22:22:29 »
UDV!
Ha en gyari romot szeretnek ra, csak masik nyelvcsoportosat, akkor eleg vajon siman rootolni, majd a gyari frissitot ratolni?? 

Nem elérhető laptoprepair247

  • Hozzászólások: 34
  • PDA: HTC HD2
  • PDA ROM: NexusHD2-Gingerbread V2.8
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #10 Dátum: 2011, 07 27, 00:29:10 »
Sziasztok,

tartunk egy kis S-OFF osszejovetelt penteken, akinek szuksege van ra - custom ROM, stb. - az irjon privat uzenetet szerdan vagy csutortokon.

Idopont: 2011/07/29 13.00-15.00
Helyszin: Deak teri McDonalds (azt hiszem Suto utca)

Udv,
laptoprepair247
android S-OFF es fuggetlenites

Nem elérhető hosztato

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: Gyári
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #11 Dátum: 2012, 03 02, 20:32:13 »
Sziasztok!
Én a leírást követtem, de nem jó valami, elindítom a step1-windows.bat file-t és azt írja ki, hogy 43 verzió hibát talált utána elindítottam újból akkor jó.
A step2-windows.bat is hibát írt ki, mégpedig azt hogy a telefon offline van.
Letöltöttem egy másik r4-legend-root.zip-et amiről azt írták hogy a HBOOT-1.01.0000 ra van de az is ugyanúgy rosz volt, a HTC sync verzióm is jó: 2.0.33.

A telefon HBOOT menüben ezt írja:
LEGEND PVT SHIP S-ON
HBOOT-1.01.0000
MICROP-0816
TOUCH PANEL-SYN07_0103
RADIO-7.13.35.05
Nov 8 2010,15:24:15
(Ja a telefon független.)
Megpróbáltam már szintem mindent de nem működik.
Ha lenne valami ötletetek akkor légyszíves írjatok: You are not allowed to view links. Register or Login
Előre is köszönöm a válaszotokat.

 

Nem elérhető edboy

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: HTC Legens
  • PDA ROM: Stock Froyo, S-OFF, 787 Mhz
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #12 Dátum: 2012, 03 13, 12:27:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Én a leírást követtem, de nem jó valami, elindítom a step1-windows.bat file-t és azt írja ki, hogy 43 verzió hibát talált utána elindítottam újból akkor jó.
A step2-windows.bat is hibát írt ki, mégpedig azt hogy a telefon offline van.
Letöltöttem egy másik r4-legend-root.zip-et amiről azt írták hogy a HBOOT-1.01.0000 ra van de az is ugyanúgy rosz volt, a HTC sync verzióm is jó: 2.0.33.

A telefon HBOOT menüben ezt írja:
LEGEND PVT SHIP S-ON
HBOOT-1.01.0000
MICROP-0816
TOUCH PANEL-SYN07_0103
RADIO-7.13.35.05
Nov 8 2010,15:24:15
(Ja a telefon független.)
Megpróbáltam már szintem mindent de nem működik.
Ha lenne valami ötletetek akkor légyszíves írjatok: You are not allowed to view links. Register or Login
Előre is köszönöm a válaszotokat.

Ezt a két leírást kövesd:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

További infok:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető hosztato

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: Gyári
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #13 Dátum: 2012, 03 17, 21:30:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a két leírást kövesd:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

További infok:
You are not allowed to view links. Register or Login

Köszi, megpróbálom megint.

Nem elérhető szimpi40

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo primo
  • PDA: apple iphone 4 32GB
  • PDA ROM: ios5.0.1 jailbreak
  • Skype: szimpi40
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #14 Dátum: 2012, 12 29, 20:24:08 »
szasztok nekem is Hboot 1.01 van rajta,  Nos ugy olvastam h 1.31 hboot ra kéne feltörnázni.. van 1 olyan progi RUU_Legend_HTC_WWE_1.31.405.5_R_Radio_47.26.35.04_7.05.35.26L_release_126592_signed  .. Radio updateeli.. azzal jónek kéne lennie... aztirja nekem 3.14 van . és visszarakná az a1.04 et elkezdi csinálni ez ez is Error:S már nincs ötletem h lehetne nyitni ezt a szart:D vagy olyan rootolási megoldás kéne ami hboot 1.01 re való.. találtam pár angol oldalt de nemigzán értem mit miért.. nagyjábol elmeek rajta de. nem münködik mindig error.. amm a step 2 résznél is csak gyorsan lefut a parancssorba a valami és ki is lép belőle..:S a sim kártya benne volt a telóba sztem az nem befojásolja..:S

Amm Független a teló.

Nem elérhető Pufi

  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: HTC Legend Rootolás
« Reply #15 Dátum: 2013, 02 13, 23:36:55 »
Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek! Vadásztam egy Legendet.  Cyanogenmod7-es android 2.3.7-es rom van rajta.
Szeretném visszatenni a Gyári független 2.2-es Froyo romot. Sehol nem találok leírást, és a gyári romot. Segítségeteket előre is köszönöm. Pufi
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login