2024, 03 28, 11:31:35

Szerző Téma: IOS vagy Android? Melyiket?  (Megtekintve 137688 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #25 Dátum: 2010, 05 13, 14:10:39 »
Miért, a Desire tud?
Eddig én csak PC-ről tudtam rátölteni firmware-t, vagy Recovery módban (ahova csak PC-vel lehet bejuttatni) SD kártyáról.


tud. hw gombokkal is el lehet indítani a recoveryt, nem kell hozzá usb kapcsolat...


iPhone-on minden adatom visszatöltésre kerül egy Restore után, itt nem igazán, max backupolhatsz bőszen és visszaállítás után a drága törli a teljes névjegyzékedet még a Google-ról is. (Még jó, hogy iPhone-ról vissza tudtam állítani.)

többször frissítettem már, kernelt is cseréltem, megnéztem a teljes factory resetet, semmit nem törölt le a gmailről. mindent azonnal visszarakott rá az első indítást követően.



Nem kell, ellenben kell-e factory reset után root-olni, ha nem elég neked az a 8-10 alkalmazás ami a belső tárban elfér?

root kb 3 gombnyomás indítást követően. a 8-10 progiról meg annyit, h nekem 30-40 van a belső memón, 0 az sd-n, és mégegyszer ennyi simán elférne benne


[/quote]
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #26 Dátum: 2010, 05 13, 14:11:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miután sikerült elindítanod a programot igazán megnézhetnéd az a 8 megát mennyi is valójában.
na igen. rögtön leszed még mellé 200at telepítés után... :D
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android vs Iphone
« Reply #27 Dátum: 2010, 05 13, 14:13:35 »
"Miért, a Desire tud?
Eddig én csak PC-ről tudtam rátölteni firmware-t, vagy Recovery módban (ahova csak PC-vel lehet bejuttatni) SD kártyáról."

A nexus tud, és a desire is tud recoveryvel.

iPhone-on minden adatom visszatöltésre kerül egy Restore után, itt nem igazán, max backupolhatsz bőszen és visszaállítás után a drága törli a teljes névjegyzékedet még a Google-ról is. (Még jó, hogy iPhone-ról vissza tudtam állítani.)

Nekem egy frissítéshez még egy backup sem kell, kivéve ha pl.: cya romot cserélek desire-re, de még akkor is ott a backup recoveryben.

Nem kell, ellenben kell-e factory reset után root-olni, ha nem elég neked az a 8-10 alkalmazás ami a belső tárban elfér?

Nem kell. Hadd kérdezzem meg hány alkalmazást is tudsz egyszerre futtatni?

Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #28 Dátum: 2010, 05 13, 14:14:09 »
"hirtelen 4 játék, ami igen jól fut androidon, és normális színvonalú: homerun battle (iphona-ra is van) aphalt 5, hockey nations, tossit"

Érdekes, mindegyik sokkal gyengébb grafikailag és sebességben is, mint iPhone-os társa. Erre írtam, hogy azonos fejlesztő azonos nevű alkalmazásai is sokkal gyengébbek androidra.

"én megvettem a liquidet 75ért, és havi7900et fizetek 300 percért, 100 smsért és 500 megáért."

A hülye meg megvesz a 3GS-t 80-ért és 5000-ért kap 200 percet, 100 SMS-t és 1 GB-ot. :D Hát igen, számolni tudni kell ....

"marketból meg ingyen megszerzek mindent, amikért te meg fizetsz az app storeon."

Az App Store-ban is legalább annyi ingyenes alkalmazás van, mint a Market teljes kínálata és a legtöbben nincs olyan idegesítő reklámbanner, mint a legtöbb ingyenes Android alkalmazásban..

"letöltöm, és telepítem jailbrake nélkül"

Illetve telepítenéd, mert root nélkül nem igen van sok alkalmazás telepítésére lehetőséged, az a vicces 133 mega nagyon hamar elfogy :D

"skypeot nem használok, de kliensek vannak hozzá androidra is."

Mondj egyet, ami valóban jól működik...

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #29 Dátum: 2010, 05 13, 14:23:17 »
"csk olvasgattam a külföldi fórumokat meg ezt azt a megjelenés után, és igen sokan panaszkodtak pl a wifijére..."

Ja, szerintük gyenge, Izrael szerint meg erős. Szerintem meg semmi baja, még a lakás legtávolabbi pontján, ahol az MSI Wind már szakadozott, még ott is 80%-os jelet lát és gond nélkül megy.

"16-17 körül kártya---> google"

Ilyet én is tudok írni, csak attól még nem lesz igaz....
A Google nekem ilyet mond: You are not allowed to view links. Register or Login

"felesleges widgeteket nem rakok ki, cska amiket használok napi szinten, programok inditó ikonjai időjárás, naptár, email, stb"

Ja, vagyis ugyanazt mint én iPhone-on.. Értem..

"sajnálom h neked tetű lassú volt a documents to go. mint írtam, nálam kb 15x gyorsabb, mint a winmo-n volt a hivatalos microsoft office."

Viszonyítás kérdése.

"felmentem sima edge sebességgel a pannon oldalára. tökéletesen működik"

Nem működik, mert a kezdőlapon nem tudsz választani, mikor felugranak a menük amikből választhatnál nem marad nyitva, hanem tovább lép az általános kínálathoz. (Az hogy a középső sávban nem jelenik meg semmi, csak két homokóra, az már csak apróság :) ).

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #30 Dátum: 2010, 05 13, 14:24:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"
"skypeot nem használok, de kliensek vannak hozzá androidra is."

Mondj egyet, ami valóban jól működik...
mint mondtam, nem használom, nincs is accountom skype-hoz, nem tudom melyik hogyan működik, de van :D
80ért meg csak 2 év hűségidővel kapod meg
domino csomagban már 160. de ezt igazából akkor lehet majd összehasonlítani, ha szintén szolgáltató kezd el árulni desire-t
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #31 Dátum: 2010, 05 13, 14:24:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
El tudom képzelni azt a "használom"-ot ahogy szépen áll a dobozában és várja hogy megvegyék!  :D
Szóval ezt nem csak én nem hiszem el! ;)

Amíg nem viszik el használom, bár a mai reggeli ébresztés felejtés után rezgett a léc, hogy visszarakom a SIM-et a 3GS-be.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #32 Dátum: 2010, 05 13, 14:28:48 »
"tud. hw gombokkal is el lehet indítani a recoveryt, nem kell hozzá usb kapcsolat..."

Nem tud. A hardver gombokkal csak egy szép piros felkiáltó jelig jutsz, kell egy script-et futtatnod a gépen, hogy megjelenjen a menü is.


"többször frissítettem már, kernelt is cseréltem, megnéztem a teljes factory resetet, semmit nem törölt le a gmailről. mindent azonnal visszarakott rá az első indítást követően."

Mivel az idióta gyári sync nem a teljes kontaktot menti el a Google-n, így ha nem akarom kézzel beállítgatni mindig pl. a csengőhangokat, akkor azt Backup-ból állítom vissza. Ezt viszont nem szereti és a következő sync során törli az egészet. Kb. 4-szer próbáltam több Backup programmal az eredmény ugyanez volt.

"root kb 3 gombnyomás indítást követően"

A jailbreak meg egyetlen gombnyomás :)

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #33 Dátum: 2010, 05 13, 14:29:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"csk olvasgattam a külföldi fórumokat meg ezt azt a megjelenés után, és igen sokan panaszkodtak pl a wifijére..."

Ja, szerintük gyenge, Izrael szerint meg erős. Szerintem meg semmi baja, még a lakás legtávolabbi pontján, ahol az MSI Wind már szakadozott, még ott is 80%-os jelet lát és gond nélkül megy.

"16-17 körül kártya---> google"

Ilyet én is tudok írni, csak attól még nem lesz igaz....
A Google nekem ilyet mond: You are not allowed to view links. Register or Login

"felesleges widgeteket nem rakok ki, cska amiket használok napi szinten, programok inditó ikonjai időjárás, naptár, email, stb"

Ja, vagyis ugyanazt mint én iPhone-on.. Értem..

"sajnálom h neked tetű lassú volt a documents to go. mint írtam, nálam kb 15x gyorsabb, mint a winmo-n volt a hivatalos microsoft office."

Viszonyítás kérdése.

"felmentem sima edge sebességgel a pannon oldalára. tökéletesen működik"

Nem működik, mert a kezdőlapon nem tudsz választani, mikor felugranak a menük amikből választhatnál nem marad nyitva, hanem tovább lép az általános kínálathoz. (Az hogy a középső sávban nem jelenik meg semmi, csak két homokóra, az már csak apróság :) ).
nálam ezt mutatja a google
You are not allowed to view links. Register or Login

pannonnál igencsak a kezdőlapon választottam hogy hova lépek be. sőt a legördülő menüből is választottam. mindegyiket hagyta a gyári böngésző. skyfire meg dolphint nem néztem, de feltételezem azok is hagynák. úgyhogy ne mond meg, h mit látok a kezemben lévő telefonon :)

de mondcsak, 3gs hogy szuperál a pannon oldalán, most, h nekem acerrel tökéletesen ment? ;)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #34 Dátum: 2010, 05 13, 14:30:41 »
"Nem kell. Hadd kérdezzem meg hány alkalmazást is tudsz egyszerre futtatni?"

3GS-en amikor tesztelgettem, akkor 53 volt a legtöbb elindított alkalmazás ami futott (és nem csak a háttérben volt ledermedve, mint Androidon).

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #35 Dátum: 2010, 05 13, 14:31:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amíg nem viszik el használom, bár a mai reggeli ébresztés felejtés után rezgett a léc, hogy visszarakom a SIM-et a 3GS-be.
Nem tudom a desiren mi a helyzet de engem a nexus még nem hagyott szarban.
Olyan volt már hogy azt hittem lefagyott de néhány mp. után már működött is tovább akadás nélkül!
A játékok meg nekem nem olyan fontosak,hogy azt nézzem, 200 vagy 8 mega-e!
Csak unaloműzésből játszom azt is nagyon ritkán és olyankor mindegy a grafika és a méret is ha jól szórakozom ez a kis idő alatt! Ha játékplatform kéne ott a psp.
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #36 Dátum: 2010, 05 13, 14:32:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"tud. hw gombokkal is el lehet indítani a recoveryt, nem kell hozzá usb kapcsolat..."

Nem tud. A hardver gombokkal csak egy szép piros felkiáltó jelig jutsz, kell egy script-et futtatnod a gépen, hogy megjelenjen a menü is.


"többször frissítettem már, kernelt is cseréltem, megnéztem a teljes factory resetet, semmit nem törölt le a gmailről. mindent azonnal visszarakott rá az első indítást követően."

Mivel az idióta gyári sync nem a teljes kontaktot menti el a Google-n, így ha nem akarom kézzel beállítgatni mindig pl. a csengőhangokat, akkor azt Backup-ból állítom vissza. Ezt viszont nem szereti és a következő sync során törli az egészet. Kb. 4-szer próbáltam több Backup programmal az eredmény ugyanez volt.

"root kb 3 gombnyomás indítást követően"

A jailbreak meg egyetlen gombnyomás :)
recovery menüt simán elővarázsolom brmikor pc nélkül. ezt se mond már emg, h mit csinálok a pda-n, amikor éppen csinálom. romcseréhez recoveryt kell indítani. cseréltem már romot a kocsiban is, recoveryvel. bekapcsolom, nyomom a hangerő fel+ fényképező+ bekapcs gombot és elindul nekem a recovery. frissíthetek, backupolhatok, csinálhatok restore-t.....
és a közelemben sincsen egy darab pc sem
még a roothoz sem kell pc, akár ki is kapcsolahtom most is a rootot, aztán vissza recoveryből...

csináltam már backupot meg restore-t is fr után. minden visszaáált, és gmailről semmi nem trlődött nekem még egyszer sem. lehet, h mégiscsak te vagy a lúzer júzer?
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #37 Dátum: 2010, 05 13, 14:35:05 »
"nálam ezt mutatja a google"

Ja a keresésre, ha a boltba belépsz már nincs infó a sebességről, de ha felhívod őket, akkor kiderül, hogy jó kis Class2-es kártyákról van szó.

"pannonnál igencsak a kezdőlapon választottam hogy hova lépek be. sőt a legördülő menüből is választottam. mindegyiket hagyta a gyári böngésző. skyfire meg dolphint nem néztem"

Egyikkel sem működik Desire-n.

"de mondcsak, 3gs hogy szuperál a pannon oldalán, most, h nekem acerrel tökéletesen ment? ;)"

Hibátlanul, mert mint minden mobil cégnek a Pannonnak is van html oldala, ami alapból jól jelenik meg 3GS-en. (Desire-n is csak így tudtam használni a flash kikapcsolása után).

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #38 Dátum: 2010, 05 13, 14:36:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Nem kell. Hadd kérdezzem meg hány alkalmazást is tudsz egyszerre futtatni?"

3GS-en amikor tesztelgettem, akkor 53 volt a legtöbb elindított alkalmazás ami futott (és nem csak a háttérben volt ledermedve, mint Androidon).
Igen, és hogyan, ugyanis csak nyáron a 4es os-el fog megérkezni a multitasking az apple termékekre. ipad sem tudja.
persze ha jailbrakeeled, akkor már megoldható, de akkor meg ugrik a gari.

érdekes, más gyártók készülékei ezt évek óta tudják...
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #39 Dátum: 2010, 05 13, 14:37:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login

"de mondcsak, 3gs hogy szuperál a pannon oldalán, most, h nekem acerrel tökéletesen ment? ;)"

Hibátlanul, mert mint minden mobil cégnek a Pannonnak is van html oldala, ami alapból jól jelenik meg 3GS-en. (Desire-n is csak így tudtam használni a flash kikapcsolása után).
hát nekem meg a rendes felület működött hibátlanul...
az én készülékem biztos valami kivételes, elvarázsolt csodamasina, ami képes  kezelni a pannon.hu-t ;) :D
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #40 Dátum: 2010, 05 13, 14:38:16 »
"Nem tudom a desiren mi a helyzet de engem a nexus még nem hagyott szarban."

Ez már harmadszor felejt el ébreszteni, többször fagyott csontra állásában (fekete, semmire nem reagáló kijelző, aksi ki-be élesztette csak fel).

"A játékok meg nekem nem olyan fontosak,hogy azt nézzem, 200 vagy 8 mega-e!"

A játékok az adott platform hardveres/szoftveres fokmérői, de én sem sokat játszom, nekem jobban hiányoznak a normális sebességű és tudású irodai és netes szoftverek.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #41 Dátum: 2010, 05 13, 14:40:55 »
"recovery menüt simán elővarázsolom brmikor pc nélkül."

Desire-ről van szó....
Itt Power + hangerő le gomb, majd a menüből Recovery.
Ekkor kerül Recovery módba, de itt semmit sem tudsz csinálni, csak egy szép piros felkiáltójellel szemezhetsz. A gépen kell lefuttatnod egy script-et ami előhozza a menürendszert.

"csináltam már backupot meg restore-t is fr után. minden visszaáált, és gmailről semmi nem trlődött nekem még egyszer sem. lehet, h mégiscsak te vagy a lúzer júzer?"

Vagy inkább a Desire ennyire ......?

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #42 Dátum: 2010, 05 13, 14:42:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"recovery menüt simán elővarázsolom brmikor pc nélkül."

Desire-ről van szó....
Itt Power + hangerő le gomb, majd a menüből Recovery.
Ekkor kerül Recovery módba, de itt semmit sem tudsz csinálni, csak egy szép piros felkiáltójellel szemezhetsz. A gépen kell lefuttatnod egy script-et ami előhozza a menürendszert.

"csináltam már backupot meg restore-t is fr után. minden visszaáált, és gmailről semmi nem trlődött nekem még egyszer sem. lehet, h mégiscsak te vagy a lúzer júzer?"

Vagy inkább a Desire ennyire ......?
akkor azt mondod még szerencse, h nem volt pénzem desire-re, és vettem helyette egy acert? :D :D :taps:
de amúgy elképzelhető, hogy pont egy hibásat fogtál ki. igazából desire vs iphone témában olyan tudna alátámasztani vagy cáfolni téged, akinek desire van. nekem ugye nem az van, és nincsenek is olyan gondjaim, mint neked voltak
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #43 Dátum: 2010, 05 13, 14:43:40 »
"persze ha jailbrakeeled, akkor már emgoldható, de akkor emg ugrik a gari."

Pont annyira ugrik, mint ha te root-olsz.

Illetve, ha Nexus-od van akkor annyira sem, mert ott egyelőre nem visszafordítható. A jailbreak egy Restore-al nyomtalanul eltüntethető.

"érdekes, más gyártók készülékei ezt évek óta tudják..."

Elméletben. (De én inkább azért telepítek segédprogramot, hogy ne léptesse ki a rendszer az alkalmazást, mint azért, hogy kilőhessem a rengeteg feleslegesen háttérben futót.)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #44 Dátum: 2010, 05 13, 14:44:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
akkor azt mondod még szerencse, h nem volt pénzem desire-re, és vettem helyette egy acert? :D :D :taps:
de amúgy elképzelhető, hogy pont egy hibásat fogtál ki. igazából desire vs iphone témában olyan tudna alátámasztani vagy cáfolni téged, akinek desire van. nekem ugye nem az van, és nincsenek is olyan gondjaim, mint neked voltak

Nincs kizárva.

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #45 Dátum: 2010, 05 13, 14:45:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login

A játékok az adott platform hardveres/szoftveres fokmérői, de én sem sokat játszom, nekem jobban hiányoznak a normális sebességű és tudású irodai és netes szoftverek.
Anno próbából feltettem egy nagyobb táblázatot a winmos exelre, de annyira átláthatatlan ekkorában, hogy mindegy, hogy winmo,droid, vagy iphone, ilyesmire használhatatlan! kisebb volumennél még elmegy.
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #46 Dátum: 2010, 05 13, 14:48:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"persze ha jailbrakeeled, akkor már emgoldható, de akkor emg ugrik a gari."

Pont annyira ugrik, mint ha te root-olsz.

Illetve, ha Nexus-od van akkor annyira sem, mert ott egyelőre nem visszafordítható. A jailbreak egy Restore-al nyomtalanul eltüntethető.

"érdekes, más gyártók készülékei ezt évek óta tudják..."

Elméletben. (De én inkább azért telepítek segédprogramot, hogy ne léptesse ki a rendszer az alkalmazást, mint azért, hogy kilőhessem a rengeteg feleslegesen háttérben futót.)
root kikapcsolásához még restore sem kell. recoveryből ki is tudom kapcsolni, nem csak be

na mindegy. sztem már túlbeszéltük ezt:)
nincs kétségem affelől, hogy az iphone szuper készülék, de nem cserélném le az androidomat rá, mert vannak dolgok, amik hiányoznának.
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android vs Iphone
« Reply #47 Dátum: 2010, 05 13, 14:48:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Elméletben. (De én inkább azért telepítek segédprogramot, hogy ne léptesse ki a rendszer az alkalmazást, mint azért, hogy kilőhessem a rengeteg feleslegesen háttérben futót.)
A taskpanelen egy érintés és kilövöm az összes nem kellő progit, az ignore-ba meg csak beteszem ami kell és az marad.
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android vs Iphone
« Reply #48 Dátum: 2010, 05 13, 14:51:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Nem kell. Hadd kérdezzem meg hány alkalmazást is tudsz egyszerre futtatni?"

3GS-en amikor tesztelgettem, akkor 53 volt a legtöbb elindított alkalmazás ami futott (és nem csak a háttérben volt ledermedve, mint Androidon).
mivel igazi multitasking nem létezik még ájfónra JB-zve sem, így ez elég érdekes. Ezen nincs mit vitatni, hisz Sztivi mondta, hogy a 4g-n már igazi multitasking lesz, nem úgy mint a 3gs-en.  Hány ájfónon futott az az 53 task? 53 darabon egyszerre? Már értem az ájfón multitasking lényegét:)))) :D :D :D :taps: :taps: :taps:
A 3gs-ben a free ram ha jól emlékszem 80-140 körül lehetett. 53 db 1 bites progi futott rajta? Óriási  :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android vs Iphone
« Reply #49 Dátum: 2010, 05 13, 14:53:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
root kikapcsolásához még restore sem kell. recoveryből ki is tudom kapcsolni, nem csak be

na mindegy. sztem már túlbeszéltük ezt:)
nincs kétségem affelől, hogy az iphone szuper készülék, de nem cserélném le az androidomat rá, mert vannak dolgok, amik hiányoznának.
szuper volt a maga idejében, de most már elavult. A 4g állítólag durva lesz, de majd meglátjuk.