2024, 03 28, 23:09:49

Szerző Téma: fibernet a "cég"....(?)"  (Megtekintve 20015 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
fibernet a "cég"....(?)"
« Dátum: 2010, 05 05, 06:20:23 »
Ismeritek, amikor a süket és a vak beszélget?
(Elöljáróban halkan jegyzem meg, hogy a fibernet nevű cégben 2009-ben tulajdonos váltás történt, ha jól tudom egy év alatt több is, és feltételezésem szerint a tulajok "jól akartak ki/be-szállni" mivel kevés ember őrzi precízen a csekkjeit, nem volt véletlen a 2008-as, és 2009 év eleji időpont választás a hiányra-2010 januárban...)
 
Történt, hogy idén januárban a számla mellett találtam egy felszólítást, hogymiszerint´ van 2 hónap elmaradásom, rendezzem már de izibe´.
Telefonáltam az ügyintézőnek, közöltem, hogy inkább éhen halok, de a csekkjeimet mindig befizetem, SOHA nem volt befizetési elmaradásom, mi a megoldás - válasz egyszerű: A befizetéseket igazoló csekkeket faxoljam a megadott számra.
Ennek 24 órán belül eleget tettem.
A februárban kiküldött számla szintén tartalmazta az ominózus 2 hónapot, ekkor beszéltem 2. alkalommal egy ügyintézővel. Miután elmondtam, hogy nincs és soha nem is volt elmaradásom egyetlen cég felé sem, kijelentette, hogy a számítógépén látja az általam beküldötteket, munkalapot vesz fel és továbbítja.
 Márciusban ismét kaptam egy számlalevelet ami az elmaradásomat illetően semmit nem változott.
Ismét  felvettem telefonon a kapcsolatot az ügyintézővel, aki megerősítette az első havi fax fogadását.
Az áprilisi számla és a beszélgetés szintén semmit nem változott - de a beszélgetéseket kiegészítettem azzal, hogy emailokat írtam minden hónapban az ügyfélszolgálatra, mivel már úgy éreztem, hogy a falnak beszélek, (bár annak legalább van füle...) viszont az emilekre´ sem jött válasz.
A helyzet annyiban változott, hogy április végén kaptam egy BEHAJTÁSI FELSZÓLÍTÁST, miszerint már többször felszólítottak, és ha 3 napon belül nem reagálok, akkor kiköttetik a szolgáltatást a lakásomból.
Erre kaptam fel igazán a vizet, és ajánlott levél formában minden szereplő címre elküldtem a teljes (egyoldalú) levelezést a számlák másolatával együtt. Megadtam a telefonszámomat, és kértem, ha valaki írástudó kezébe sodródna a levelem, akkor vegye fel velem a kapcsolatot... Válasz természetesen erre sem érkezett.
Személyesen megpróbáltam megkeresni a helyi fibernet ügyintézőt de többször is bezárt ajtó fogadott, a kiírt telefonszámon az alábbi üzenet hallható: "nincs több hely az üzenetek rögzítésére." - no comment.
Folyamatosan hívom a levélben szereplő behajtási csoport telefonszámot - állandóan foglalt, - no comment.
 
A telefonos ügyintézőkkel minden alkalommal kedélyesen elbeszélgetek, akik LÁTJÁK a levelezésemet és azt is, hogy továbbításra került, de innen - STOP.
Szálszakadás.
Az ügyintézők "nagyember" telefonszámát nem adhatják ki, én meg... tulajdonképpen már csak ezért is szolgáltatót  is váltanék, de mint mindenhonnan, innen is "tisztán" akarok kiszállni, nem szeretem az elvarratlan szálakat.
 
Van valakinek ötlete a kérdés rendezésére?
 
(lábjegyzet: A fibernet egy kábeltévés társaság(?) központja ez eltelt évek alatt Szentendréről Budafokra került, ahová munkaidőben nem jutok ki, és ilyen ....-ok miatt nem veszek ki egy nap szabit- tehát a személyes ügyintézés kilőve.)
 
Ez a mai postával "megfűszereződött" annyival  ::) ::P , hogy az eddigi 9~ezer párszáz forintos elmaradás 4~ ezer párszáz forintra módosult egy újabb 3 napos kikötéses felszólító levélben de ez már nem tartalmazott időszakot, csalk úgy...  :D  - hát ez...  ::P

Asszem' megyek UPCosnak  ;)

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 05, 17:49:42 »
Én simán lemondanám a helyedben és váltanék, a behajtó cég részére meg bekészíteném azt a csomagot amit elküldtél mindenhova (persze csak másolatokat!). >:(
Nagyon gusztustalan ez az egész! Maximálisan együtt érzek! :(
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 05, 21:18:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én simán lemondanám a helyedben és váltanék, a behajtó cég részére meg bekészíteném azt a csomagot amit elküldtél mindenhova (persze csak másolatokat!). >:(
Nagyon gusztustalan ez az egész! Maximálisan együtt érzek! :(

Köszi az együttérzést  :) már én is nézegetem a lehetőségeket más szolgáltatónál, de attól tartok, hogy a felmondásomról sem vennének tudomást  :D :D :D      >:(

Nem elérhető Syd69

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2116
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG Nexus 4
  • PDA ROM: gyári - gondolom :D
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 06, 07:04:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi az együttérzést  :) már én is nézegetem a lehetőségeket más szolgáltatónál, de attól tartok, hogy a felmondásomról sem vennének tudomást  :D :D :D      >:(
A többi cég sem jobb...
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 06, 08:05:05 »
Ilyenkor mindíg elgondolkodom, hogy minket nem lehet kirúgni, csak eladni (rabszolgák  :D ) de ha így végezném a munkámat, minimum letekernék a fejemet és nem maradhatnék  a helyemen... és mégis vannak ilyen fal cégek... hátnemtom'... viccosztály.  :ok:

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #5 Dátum: 2010, 05 06, 08:11:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ilyenkor mindíg elgondolkodom, hogy minket nem lehet kirúgni, csak eladni (rabszolgák  :D ) de ha így végezném a munkámat, minimum letekernék a fejemet és nem maradhatnék  a helyemen... és mégis vannak ilyen fal cégek... hátnemtom'... viccosztály.  :ok:
Azért szerintem nem az emberekkel van a baj... Ahogy az elején is írtad. ezek nem véletlenül kerülnek elő, a cég próbál nyereséget kihozni belőle. Akikkel te beszélsz, azoknak meg van mondva, hogy mit kell mondani. Nem tehet mást. Maximum kiléphet, de akkor meg neki nem lesz pénze. Inkább marad a faarcúság... Rohadt dolog lehet ott is ülni :(

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #6 Dátum: 2010, 05 06, 09:00:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért szerintem nem az emberekkel van a baj... Ahogy az elején is írtad. ezek nem véletlenül kerülnek elő, a cég próbál nyereséget kihozni belőle. Akikkel te beszélsz, azoknak meg van mondva, hogy mit kell mondani. Nem tehet mást. Maximum kiléphet, de akkor meg neki nem lesz pénze. Inkább marad a faarcúság... Rohadt dolog lehet ott is ülni :(

Nem is az ügyfelezőkre gondoltam!  :) Azokkal tényleg (mint ahogy írtam is) kedélyesen elbeszélgetek. Azokat kellene kirúgni, akik miatt SZÁNDÉKOSAN megáll a folyamat.
Kering egy - két legenda bizonyos szakdolgozatokról miszerint "ha eddig eljutottál ihatsz egy sört"  :D stb. dumák elrejtve a szövegben  :D , nos én is beletettem a magamét:
"...Ki nem tud olvasni? Pedagógus élettársam szívesen továbbképzésben részesíti rászoruló munkatársukat."  :D és megadtam telefonszámomat is.
Jobb esetben iktatták, de azon kívül nem történt semmi...   >:(  lehet, hogy legközelebb képes újság mellékletet küldök nekik valamelyik Buci Maciból?  :D

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #7 Dátum: 2010, 05 06, 09:34:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem is az ügyfelezőkre gondoltam!  :) Azokkal tényleg (mint ahogy írtam is) kedélyesen elbeszélgetek. Azokat kellene kirúgni, akik miatt SZÁNDÉKOSAN megáll a folyamat.
Kering egy - két legenda bizonyos szakdolgozatokról miszerint "ha eddig eljutottál ihatsz egy sört"  :D stb. dumák elrejtve a szövegben  :D , nos én is beletettem a magamét:
"...Ki nem tud olvasni? Pedagógus élettársam szívesen továbbképzésben részesíti rászoruló munkatársukat."  :D és megadtam telefonszámomat is.
Jobb esetben iktatták, de azon kívül nem történt semmi...   >:(  lehet, hogy legközelebb képes újság mellékletet küldök nekik valamelyik Buci Maciból?  :D
Úgy kell megírni a levelet, hogy az legyen benne, ami neked kell, és ha nem reagálnak rá kézhezvételtől számított 30 napon belül, akkor a leírt dolgok hatályablépnek.
Ezt teszik ők is, amikor a szerződésbe automatikus hűségidő meghosszabbítást foglalnak bele, amennyiben nem rendelkezel kifejezetten másképp...
Ja, és nem ajánlva, hanem tértivevénnyel feladni, akkor a kezedben van, hogy mikor kézbesítették.
Persze kérdés, hogy megérnek-e ennyit...
Amíg a kezedben van a fizetést igazoló szelvény, addig max annyi bajod lehet, hogy kikapcsolják a szolgáltatást. Dehát úgyis le akarod mondani....

Nem elérhető zolinagy

  • Hozzászólások: 13
  • PDA: HTC HD2, TMOUS
  • PDA ROM: HD2 Core Cell EVO PRO
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #8 Dátum: 2010, 05 22, 20:43:04 »
Én is voltam olyan szerencsétlen hogy szerződést kötöttem velük.  Egy idő után szolgáltatót vállaltam, mire egy év múlva újból megpróbálták a bankszámlámról levonni a pénzt. Többszöri kapcsolatfelvétel után sem változott a helyzet. Végül egy jogi ismeretekkel rendelkező barátom segítségével írtunk egy levelet, és hipp-hopp megszünt a probléma. Nagy szarzsák egy cég.

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #9 Dátum: 2010, 05 22, 20:58:57 »
Az utolsó levelem óta naqy a (vihar előtti  :D ) csend.... de hamarosan aktuális az újabb számla  :whistle: ::)

Nem elérhető Fotozgató

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung G. 8+ Samsung Galaxy Note Pro 12.2" P901
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #10 Dátum: 2012, 06 10, 16:59:18 »

középre zárt

Nem elérhető kisgida88

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: ASUS Zenfone 2
  • PDA ROM: Mindíg a legfrissebb gyári
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #11 Dátum: 2012, 06 10, 17:36:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
középre zárt


... Ezmiezazez?  :) , hogy találtad meg?

(Bő két év után... a történet vége: Felmondás - egyből elfogadták, sőt írtak egy könnyes köszönő levelet, hogy milyen jó üffelük' is vótam' éshamégegyszer' közéjük kívánkoznék akkor izibe' elintézik és kedvező(bb) díjjal - csak nekem, mert megérdemlem...  :D :taps: :ok:  de azóta IP TV-s vagyok a Téhómná' és nincs probléma...)

Nem elérhető Fotozgató

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung G. 8+ Samsung Galaxy Note Pro 12.2" P901
Re: fibernet a "cég"....(?)"
« Reply #12 Dátum: 2012, 06 10, 17:45:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

... Ezmiezazez?  :) , hogy találtad meg?

(Bő két év után... a történet vége: Felmondás - egyből elfogadták, sőt írtak egy könnyes köszönő levelet, hogy milyen jó üffelük' is vótam' éshamégegyszer' közéjük kívánkoznék akkor izibe' elintézik és kedvező(bb) díjjal - csak nekem, mert megérdemlem...  :D :taps: :ok:  de azóta IP TV-s vagyok a Téhómná' és nincs probléma...)


Bocs, semmi, csak itt a "Dühöngő"-ben próbáltam ki html kódokat, aztán túl sok idő telt el, nem tudtam már kitörölni.
Valamikor volt egy olyan topic, ahol ki lehetett próbálni a kódokat, de ma nem találtam.
Most már kidühöngtem magamat, ha tudod, légyszi töröljed ezt is.
 
Köszi