2024, 03 29, 06:52:32

Szerző Téma: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?  (Megtekintve 130655 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tarkatona

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei MediaPad M3
  • PDA ROM: 7.0 Nougat
You are not allowed to view links. Register or Login

Hát azért nemcsak takarít, és áthelyezni is tud, nekem a
"storage/extSdCard/.cmbox/Android/Data" könyvtárba rakta a progik (csak) adatfile-jait
(pl szótárprogram db_en-hu_metis_1.gdb nevű 14,6 MB-os file-t), és ez a könyvtár egy 64 GB-os
"külső" Samsung Class 10-es microSD.

Nos. Lehet. Valszeg nem egy app-ról beszélünk. Találtam ugyanazon a néven legalább 6-ot :)
Te melyikre gondoltál?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #226 Dátum: 2014, 01 03, 12:22:02 »
Az egész SD-re pakolás romfüggő. Ha a ROM alkalmas az app2sd-re, akkor az általatok említett alkalmazások is elvégzik az áthelyezést. Ezért van akinél működik pl a cleanmaster, van akinél nem. Ha valaki az sd-re akar telepíteni, válasszon egy olyan főzött romot, ami tudja ezt. Ilyenkor a beállítások/alkalmazások/ráböksz az alkalmazásra, amelyiket szeretnéd áthelyezni/áthelyezés SD kártyára funkció is megteszi. Általában az SD-re telepített alkalmazások widgetjei nem működnek, pontosabban nem lesz a widget listában.

Amúgy ki lehet próbálni még a titanium backup pro-t is. Mindenhez ROOT kell.

Célszerű a telefon típusának megfelelő topikban körülnézni, hátha

Nem elérhető hulk

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: LG L70
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #227 Dátum: 2014, 01 03, 12:49:45 »
Én  is használtam régebben a cleanmastert,de az csak az ingyenes appokat teszi át, amiket megvásároltam,azt nem.
Én egyszerűen azt csináltam,hogy a telefon újratelepítésénél az sd-t választottam ki elsődleges tárolónak,és így legtöbb programot oda telepíti.

Nem elérhető tarkatona

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei MediaPad M3
  • PDA ROM: 7.0 Nougat
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #228 Dátum: 2014, 01 03, 14:14:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az egész SD-re pakolás romfüggő. Ha a ROM alkalmas az app2sd-re, akkor az általatok említett alkalmazások is elvégzik az áthelyezést. Ezért van akinél működik pl a cleanmaster, van akinél nem. Ha valaki az sd-re akar telepíteni, válasszon egy olyan főzött romot, ami tudja ezt. Ilyenkor a beállítások/alkalmazások/ráböksz az alkalmazásra, amelyiket szeretnéd áthelyezni/áthelyezés SD kártyára funkció is megteszi. Általában az SD-re telepített alkalmazások widgetjei nem működnek, pontosabban nem lesz a widget listában.

Amúgy ki lehet próbálni még a titanium backup pro-t is. Mindenhez ROOT kell.

Célszerű a telefon típusának megfelelő topikban körülnézni, hátha

Én szétnéznék a BluePanther topikban, de nincs ilyen sajnos. :(

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos. Lehet. Valszeg nem egy app-ról beszélünk. Találtam ugyanazon a néven legalább 6-ot :)
Te melyikre gondoltál?




KS Mobile: Clean Master


You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #230 Dátum: 2014, 01 03, 17:22:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az egész SD-re pakolás romfüggő.
 Ilyenkor a beállítások/alkalmazások/ráböksz az alkalmazásra, amelyiket szeretnéd áthelyezni/áthelyezés SD kártyára funkció is megteszi.


Nekem a ROM-ban nincs ilyen beállítási lehetőség, de a Clean Master megteszi.

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
You are not allowed to view links. Register or Login
Valszeg már feltették páran a kérdést.
Hogyan lehet a külső SD kártyára áthelyezni az appokat és a hozzájuk tartozó dat fájlokat?
Vagy esetlegesen, hogy lehetne rögtön a külső SD-re installálni az appokat?
Használtam, használok több segédprogit amik a belső ún.USBSD-re rakják az appokat.
De nem ezt szeretném.
Valakinek megvalósítható gondolata?

Köszi.
A rendszer mountolja a meghajtókat. A mountolás módja a vold.fstab fájlban meghatározottak alapján történik. Ebben át lehet írni, hogy a külső SD -t hova csatolja, de sztem nem ez a célravezető megoldás. Én inkább a symlinket használnám. Ez alapvetően egy linux feature. A mappa eredeti helyére egy hivatkozás kerül, ami az áthelyezett adat új elérési útjára mutat. A felhasználói alkalmazások adatai a /data/data mappában vannak. A kívánt alkalmazás mappáját kell átlinkelni a külső SD -re. Ezt pl. RootExplorerrel, SolidExplorerrel, vagy Android Terminal Emulatorban kiadott közvetlen paranccsal lehet. Ezt a symlink módszert használja a Link2sd app is. Ezzel két gond van. A kisebbik, hogy beheggeszted a külső sd -t a telóba, mert az áthelyezett alkalmazások értelem szerűen nem tudnak nélküle futni.
A nagyobbik gond, hogy a külső SD alapértelmezetten FAT / FAT32 fájlrendszert használ, amiről lehet symlinkelni, de rá nem. Ezért létre kell hozni még egy partíciót, ext2 fájlrendszerrel. El kell érni, hogy a teló mountolja (rom függő, lehet, hogy automatikusan megteszi) és így már lehet rá linkelni. Mivel nekem van belső felhasználói táram, ami alapból ext -et használ, ezért én ide linkelek, a külső SD -s módszert nem használom.

Nem elérhető Chase

  • Hozzászólások: 73
  • Nem: Férfi
  • yiiiha!
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: MOTOROLA One Zoom
  • PDA ROM: Android 10
Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #232 Dátum: 2014, 07 16, 09:18:44 »
Helló!
Az Androidos Gmail app-ban (Motorola MOTO X, 4.4.2) be lehet állítani valahogy, hogy csak bizonyos feladók esetén kapjak jelzést a lockscreen-re és az értesítési sávra (ís hívják egyáltalán?)? Minden levél érkezzen meg, és csak az értesítés legyen korlátozva.


Sent from my iPad using Tapatalk
Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #233 Dátum: 2014, 07 16, 16:11:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló!
Az Androidos Gmail app-ban (Motorola MOTO X, 4.4.2) be lehet állítani valahogy, hogy csak bizonyos feladók esetén kapjak jelzést a lockscreen-re és az értesítési sávra (ís hívják egyáltalán?)? Minden levél érkezzen meg, és csak az értesítés legyen korlátozva.


Sent from my iPad using Tapatalk
Helló!

Két lehetőség:

- Akiktől akarsz értesítést azoknak egy külön címkét készítesz a Gmail fiókodon belül, és beállítod hogy kéred az adott címke értesítéseit.

- Akiktől NEM akarsz értesítést azoknak csinálsz egy XYZ nevű címkét, áthelyezed őket oda, és beállítod, hogy NEM kéred a notifications-t, a többieket/fontosakat pedig az alapértelmezett "Elsődleges"-ben hagyod.

A legegyszerűbb ha PC környezetben csinálod, sokkal átláthatóbb, legalábbis az ilyen műveletek.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető uhuboy0721

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S3
  • PDA ROM: i9300xxugnd5
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #234 Dátum: 2014, 11 11, 14:31:26 »
Sziasztok! Olyan problémám van a telefonommal (SGS 3 9300), hogy nagyon hamar merül...még akkor is ha nem használom... ha viszont pl játszom rajta max fél óra és lemerül.... elkezd vibrálni a kép és vége... ha felteszem töltőre van, hogy 40%-on kezdi a töltést... Megprobáltam root-olni ,de persze sz*pat szépen... elkezdi a root-ot de hibával abbahagyja.... telenoros a lelkem és nemsoká kivágom az ablakon... a + hangerő középső gomb + power gomb kombó se úgy jön be ahogy a videón...  :'( ::) Valaki segítsen pls. ! Köszi !

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #235 Dátum: 2014, 11 11, 14:45:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Olyan problémám van a telefonommal (SGS 3 9300), hogy nagyon hamar merül...még akkor is ha nem használom... ha viszont pl játszom rajta max fél óra és lemerül.... elkezd vibrálni a kép és vége... ha felteszem töltőre van, hogy 40%-on kezdi a töltést... Megprobáltam root-olni ,de persze sz*pat szépen... elkezdi a root-ot de hibával abbahagyja.... telenoros a lelkem és nemsoká kivágom az ablakon... a + hangerő középső gomb + power gomb kombó se úgy jön be ahogy a videón...  :'( ::) Valaki segítsen pls. ! Köszi !

Szerintem egy aksi csere megoldaná a gondot.

Nem elérhető uhuboy0721

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S3
  • PDA ROM: i9300xxugnd5
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #236 Dátum: 2014, 11 11, 14:48:46 »
Ja, meg amikor nyomom a + hangerő középső gomb power gomb kombót nem találja a 16Gb-os merevlemezt... Eddig semmi baja nem volt az akksinak...

Nem elérhető inn3rcity

  • Hozzászólások: 1358
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: WAZE
  • PDA: Galaxy S5
Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #237 Dátum: 2014, 12 09, 18:52:25 »
Hogy tudnám azt megoldani, hogy ha a vibert elindítom, akkor váltson át a telefonom automatikusan GSM (EDGE) hálózatra a WCMDA/3G/LTE helyett?
Van erre valami program vagy megoldás?
I'm in love with a ROBOT, how can I tell my parents?

Nem elérhető natitokol

  • Hozzászólások: 23
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S plus
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #238 Dátum: 2014, 12 13, 10:33:11 »
Sziasztok!

Lehet, nem jó helyre írom a problémámat, de talán itt is helyt álló lesz.

Vettem egy tabletet, de nem játszik le flash alkalmazásokat. A fő szempont internetezés volt és a multimédia. Zene, videó és internet. Aránylag jól működik, de a böngészős flash játékokat nem tudja kezelni. Azt írja, töltsem le az Adobe Flash playert. De sajnos nem tudom sehonnan sem letölteni. Facebookon sem játssza le a videókat. Illetve van, amit igen, és van, amit flash probléma miatt nem tud lejátszani. Gondolom, ugyan az lenne a megoldás mindkettőre. Gyári Android 4.4 van a gépre telepítve, és egy Prestigio Multipad Wize 5002-ről van szó.
You are not allowed to view links. Register or Login

Van erre a flash problémára valami megoldás? Vagy ebbe bele kell törődnöm? Vagy rossz tabletet választottam?

A segítségeteket és a válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Nagy Attila

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #239 Dátum: 2014, 12 13, 10:45:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Lehet, nem jó helyre írom a problémámat, de talán itt is helyt álló lesz.

Vettem egy tabletet, de nem játszik le flash alkalmazásokat. A fő szempont internetezés volt és a multimédia. Zene, videó és internet. Aránylag jól működik, de a böngészős flash játékokat nem tudja kezelni. Azt írja, töltsem le az Adobe Flash playert. De sajnos nem tudom sehonnan sem letölteni. Facebookon sem játssza le a videókat. Illetve van, amit igen, és van, amit flash probléma miatt nem tud lejátszani. Gondolom, ugyan az lenne a megoldás mindkettőre. Gyári Android 4.4 van a gépre telepítve, és egy Prestigio Multipad Wize 5002-ről van szó.
You are not allowed to view links. Register or Login

Van erre a flash problémára valami megoldás? Vagy ebbe bele kell törődnöm? Vagy rossz tabletet választottam?

A segítségeteket és a válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Nagy Attila

Próbáld meg innen telepíteni: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető natitokol

  • Hozzászólások: 23
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S plus
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #240 Dátum: 2014, 12 13, 10:52:33 »
Próbálkoztam már ezzel is. Egyiket másikat letöltöttem, de így sem jó :( Biztos, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul. De amikor be kéne tölteni a böngészőben a flash-es beállításokat, akkor nem tölt be semmit sem :(
Amúgy ezek a kütyük alkalmasak flash lejátszására?

Nem elérhető Miauut

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 292
  • Nem: Férfi
  • mentősofőr
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 6
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #241 Dátum: 2014, 12 13, 13:40:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálkoztam már ezzel is. Egyiket másikat letöltöttem, de így sem jó :( Biztos, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul. De amikor be kéne tölteni a böngészőben a flash-es beállításokat, akkor nem tölt be semmit sem :(
Amúgy ezek a kütyük alkalmasak flash lejátszására?

Sajnos nem nagyon alkalmasak. Egy lehetséges megoldás van, úgy hívják, hogy "Puffin" ez egy böngésző, amit le kell tölteni, és ez tudja a Flash-t.
Sajnos nagyon szuper teljesítményt ne várj tőle. Én is a Flash hiányosságai miatt (meg egy rossz tab >:() váltottam windows-os minilaptopra.

Miauut
Nokia 7710 -> Htc Universal -> Htc Kaiser -> i900 Omnia -> Htc Advantage -> SExperia X10 -> Galaxy Note -> Asus Pf2 > Honor6

Nem elérhető demeterf

  • Hozzászólások: 738
  • PFC Fan
    • Androidos YouTube csatornám
Re: Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #242 Dátum: 2014, 12 13, 13:48:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálkoztam már ezzel is. Egyiket másikat letöltöttem, de így sem jó :( Biztos, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul. De amikor be kéne tölteni a böngészőben a flash-es beállításokat, akkor nem tölt be semmit sem :(
Amúgy ezek a kütyük alkalmasak flash lejátszására?
A böngésző nem támogatja. De ha a flash playert felraktad akkor töltsd le dolphin broswert. Na abban állítsd be a flasht mindig-re és működni fog. Ajánlott a nézetet desktop-ra rakni így olyan mint gépen.
Androidos YouTube csatornám : You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető natitokol

  • Hozzászólások: 23
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S plus
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #243 Dátum: 2014, 12 13, 15:24:30 »
Köszönöm szépen válaszotokat.

Miauut:
Letöltöttem, de... Igaz működik, de sajnos használhatatlanul. A You are not allowed to view links. Register or Login oldalon, amikor betölti a Louge-t, nem tudok semmire se kattintani, mert szétcsúszik a kép. :(

demeterf:
A Dolphin browser fel van telepítve. A flash mindigre van állítva, de még így sem jó. Lehet, nem jó adobe flash verzió van letöltve?

Nem elérhető natitokol

  • Hozzászólások: 23
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S plus
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #244 Dátum: 2014, 12 13, 16:00:42 »
Próbálkozgattam a többi adobe flash letöltésével és telepítésével. Valahogy megoldódott a problémám. :) Úgy néz ki, ha nem is 100%-an működik, de működik. Köszönöm mindenki segítségét :))))

Nem elérhető tarkatona

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei MediaPad M3
  • PDA ROM: 7.0 Nougat
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #245 Dátum: 2014, 12 13, 17:25:10 »
Adott egy P6200-as galaxy tablet. első alkalommal csatlakoztatnám PC-hez. Driver telepítés indul, és hibaüzenettel leáll, mert egy bizonyos MT Drivert nem tud telepíteni. Külön megkerestem, leszedtem samu oldalrol, de az telepíthetetlen. Újra próbálkoztam, megint idáig jutok el. Mi lehet a gond?
Kérdés saját topikban is leírva, de ott szellemjárás van csak. :)

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #246 Dátum: 2014, 12 13, 17:33:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Adott egy P6200-as galaxy tablet. első alkalommal csatlakoztatnám PC-hez. Driver telepítés indul, és hibaüzenettel leáll, mert egy bizonyos MT Drivert nem tud telepíteni. Külön megkerestem, leszedtem samu oldalrol, de az telepíthetetlen. Újra próbálkoztam, megint idáig jutok el. Mi lehet a gond?
Kérdés saját topikban is leírva, de ott szellemjárás van csak. :)

Szedj le mindent, mit tudsz, és úgy próbáld a letöltöttet. Ha nem megy, keress drivert tovább, mert az MTP-t a win nálam se képes sosem telepíteni rendesen. Esetleg xda vonatkozó topikjaiban is nézz utána.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető tarkatona

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei MediaPad M3
  • PDA ROM: 7.0 Nougat
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #247 Dátum: 2014, 12 13, 17:37:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szedj le mindent, mit tudsz, és úgy próbáld a letöltöttet. Ha nem megy, keress drivert tovább, mert az MTP-t a win nálam se képes sosem telepíteni rendesen. Esetleg xda vonatkozó topikjaiban is nézz utána.

Magyarul, ha nem tudom az MTP-t installálni, akkor nem tudom összekötni a vasat a PC-vel? :(

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #248 Dátum: 2014, 12 13, 17:44:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Magyarul, ha nem tudom az MTP-t installálni, akkor nem tudom összekötni a vasat a PC-vel? :(

De, ettől függetlenül mennie kellene.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető tarkatona

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei MediaPad M3
  • PDA ROM: 7.0 Nougat
Re: Gyakori kérdések, mit tud és mit nem tud az android?
« Reply #249 Dátum: 2014, 12 13, 18:00:32 »
És mégsem megy.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Mi kellene???  :ima: