2024, 03 28, 09:52:17

Szerző Téma: Omnia II Androiddal  (Megtekintve 514166 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6525 Dátum: 2012, 09 14, 20:41:01 »
lehet hogy hülyeséget kérdezek... de a legnagyobb hibát a droidba az előlapi kamera okozta, vagy rosszul emlékszem? amiatt indulgat újra néha meg stb stb... mert ha így van nem lehetne kiiktatni hogy ne is keresse a droid? gondolom nem igazán használja senki az előlapi kamerát... mert akkor máris stabilabb lenne kicsit...

bocs ha hülyeséget kérdeztem... :)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6526 Dátum: 2012, 09 14, 22:00:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok!
Na asszonypajtás megunta, hogy winmo alatt sem és-sajnos- droid alatt sem működik rendesen a telefon funkció, ezért megkaptam a telóját. Azért az O2-es napoknak talán nem lesz vége miután az appok szépen futnak. Ezúton is hálás köszönet a fejlesztőknek!
próbáltam keresni de nem találtam:
-hogyan tudnám háttértárként használni az o2-t? Usb-hub? működik?akár winmó akár droid alatt?
köszi a válaszokat.
Droid alatt,mikor rácsatlakozol a pc-re(ha jól emlékszem,telepíteni kell valami samsung drivert a gépedre, FAQ-ban nézz utána), a droid legördülő menüjében van asszem az usb mode, ahol kiválasztod,hogy csak töltés legyen,vagy háttértár. De ha mindegy,hogy droid vagy  winmo, akkor az előző hsz-ban a winmo-s megoldás tökéletes neked :)

Nem elérhető zjoni

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: samsung GT i8000
  • PDA ROM: 12345
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6527 Dátum: 2012, 09 15, 13:16:53 »
Én írtam rosszul. Az USB tárkánt PC-re kötés rendben van.
USB-HUb-ként például fényképezőgépre kötném háttértárként, vagy direkt pendrive-ot  kötnék rá PC nélkül. De eszembe jutott - persze csak ha  :warez: nélkül "legálisan" megoldható - hogy a gyerkőcnek gamepadot rádugva valamilyen emulátorral "játékkonzol" is lehetne.
A marketen Sztupy-nak láttam fent appját, de ahogy írja a frissebb high-end kütyük alapból tudják az usb-hubot, talán valamilyen más kernel kell hozzájuk. Na innen vált át a dolog kínaira nálam.

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6528 Dátum: 2012, 09 16, 13:04:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
lehet hogy hülyeséget kérdezek... de a legnagyobb hibát a droidba az előlapi kamera okozta, vagy rosszul emlékszem? amiatt indulgat újra néha meg stb stb... mert ha így van nem lehetne kiiktatni hogy ne is keresse a droid? gondolom nem igazán használja senki az előlapi kamerát... mert akkor máris stabilabb lenne kicsit...

bocs ha hülyeséget kérdeztem... :)
Szerintem nem kérdeztél hülyeséget :) Valahol tényleg volt egy olyan hsz Sándortól,hogy az esetenkénti újraindulások(csak a droid,nem a winmo) az előlapi kamera miatt vannak. (az ,hogy ez lenne a "legnagyobb" probléma,képezheti vita tárgyát. Speciel engem a rendszer lassulásai,tárcsázó,miegymás,több másodpercbe telő betöltődései, jobban zavarnak,mint az,hogy hetente 2szer újraindult....) Namármost,ha Sándor ezt tudta,és nem adott meg lehetőséget,hogy kiiktassuk az előlapi kamerát ,az újraindulás elkerülése végett, valószínűsíthető,hogy még nem volt ilyen lehetőség...És ahogy elnézem a leállt fejlesztést ,már nem is lesz   :'(

Nem elérhető lolwut1

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: -
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6529 Dátum: 2012, 09 16, 23:22:36 »
Sziasztok!

Kijött egy új rom. Egy telepítés erejéig próbáltam csak ki. SD-re, és belső memóriára is fölment, aki érez magában kedvet a kipróbálására, annak egy kis segítség hozzá:

1.) először a tárolókártyát kell 3 felé formázni (MiniTool Partition Wizard Home programmal)
FAT32; ext4 (primary): legalább 1700mb; linux swap (primary): 130-150mb

2.) a my storage gyökerébe másoljuk kibontva az autoinstall fájljait
link: You are not allowed to view links. Register or Login

3.) ext4.tar.gz-t szintén másoljuk a my storage gyökerébe, ezt nem kell kibontani
link: You are not allowed to view links. Register or Login

4.) ha az sd kártyára szeretnénk telepíteni, írjuk át a startup.txt-ben a "Set initrd InternelStorage.gz" sort "Set initrd MicroSD.gz"-re

5.) másoljuk a my storage-be az indító fájlokat
ha belső memóriára telepítettük, akkor ezt: You are not allowed to view links. Register or Login
ha sd kártyára, akkor ezt: You are not allowed to view links. Register or Login

a 122, 145, 168 a rendszer felállása utáni szabad memóriát jelenti, mb-ban, legalábbis a leírás szerint, én csak a 168-assal próbáltam ki

6.) a telefon fájkezelőjéből indítsuk el az autoinstall.exe-t!

6.) miután feltelepült és újraindul, a fájlkezelőben a 168M.exe-vel indíthatjuk a droidot. Magyar nyelv választható

Ez a leírás már az új romnak is egy alternativája csak az eredeti, teljesen kínait nem sikerült föltelepítenem.

Cikk modaco topikja: You are not allowed to view links. Register or Login

Talán aki ért hozzá, tovább jut vele :)






Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6530 Dátum: 2012, 09 17, 10:12:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Kijött egy új rom. Egy telepítés erejéig próbáltam csak ki. SD-re, és belső memóriára is fölment, aki érez magában kedvet a kipróbálására, annak egy kis segítség hozzá:

1.) először a tárolókártyát kell 3 felé formázni (MiniTool Partition Wizard Home programmal)
FAT32; ext4 (primary): legalább 1700mb; linux swap (primary): 130-150mb

2.) a my storage gyökerébe másoljuk kibontva az autoinstall fájljait
link: You are not allowed to view links. Register or Login

3.) ext4.tar.gz-t szintén másoljuk a my storage gyökerébe, ezt nem kell kibontani
link: You are not allowed to view links. Register or Login

4.) ha az sd kártyára szeretnénk telepíteni, írjuk át a startup.txt-ben a "Set initrd InternelStorage.gz" sort "Set initrd MicroSD.gz"-re

5.) másoljuk a my storage-be az indító fájlokat
ha belső memóriára telepítettük, akkor ezt: You are not allowed to view links. Register or Login
ha sd kártyára, akkor ezt: You are not allowed to view links. Register or Login

a 122, 145, 168 a rendszer felállása utáni szabad memóriát jelenti, mb-ban, legalábbis a leírás szerint, én csak a 168-assal próbáltam ki

6.) a telefon fájkezelőjéből indítsuk el az autoinstall.exe-t!

6.) miután feltelepült és újraindul, a fájlkezelőben a 168M.exe-vel indíthatjuk a droidot. Magyar nyelv választható

Ez a leírás már az új romnak is egy alternativája csak az eredeti, teljesen kínait nem sikerült föltelepítenem.

Cikk modaco topikja: You are not allowed to view links. Register or Login

Talán aki ért hozzá, tovább jut vele :)

én is feltettem, rég használtam az omniám és rég volt rajta droid... de eddig ugyanúgy stabilnak tűnik mint a másik amit Sándorék csináltak.... szerintem szinte ugyanaz a 2 :) d elehet hogy én látom rosszul, max gondolom dolgoztak vele kicsit... de majd tesztelés során úgyis kiderül :)

Nem elérhető siki92

  • Hozzászólások: 6
  • PFC Fan
  • PDA: samsung i8000
  • PDA ROM: *#1234#
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6531 Dátum: 2012, 09 17, 13:31:36 »
Bárhogy próbálkozom a telepítésével, mikor felmegy a droid és el is indul, kiírja, hogy SD card damaged.
Mind1, hogy mit hogyan formázok.
Van bárkinek valami ötlete? :)
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6532 Dátum: 2012, 09 17, 14:30:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bárhogy próbálkozom a telepítésével, mikor felmegy a droid és el is indul, kiírja, hogy SD card damaged.
Mind1, hogy mit hogyan formázok.
Van bárkinek valami ötlete? :)
Előre is köszönöm!

próbáld meg úgy hogy winmo-t rákötöd a gépre amit látsz a saját gépbe sd kártyát azt formázd le fat32re újara és úgy azt hiszem jó lesz... nekem így sikerült

Nem elérhető siki92

  • Hozzászólások: 6
  • PFC Fan
  • PDA: samsung i8000
  • PDA ROM: *#1234#
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6533 Dátum: 2012, 09 17, 14:56:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
próbáld meg úgy hogy winmo-t rákötöd a gépre amit látsz a saját gépbe sd kártyát azt formázd le fat32re újara és úgy azt hiszem jó lesz... nekem így sikerült

Végül úgy sikerült, hogy az egész kártyát leformáztam fat32-re, és hagytam, hogy  telepítő particionáljon... csak elég bután csinálta mert maradt 3,6GB nem particionált terület...
Amit Te írsz, azt úgy gondolod, hogy én particionálok, feltelepül az android, és utána amit még látok belőle a sajátgépböl, csak azt formázom, és utána jó lesz?

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6534 Dátum: 2012, 09 17, 15:32:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Végül úgy sikerült, hogy az egész kártyát leformáztam fat32-re, és hagytam, hogy  telepítő particionáljon... csak elég bután csinálta mert maradt 3,6GB nem particionált terület...
Amit Te írsz, azt úgy gondolod, hogy én particionálok, feltelepül az android, és utána amit még látok belőle a sajátgépböl, csak azt formázom, és utána jó lesz?

pontosan , igen :)

Nem elérhető siki92

  • Hozzászólások: 6
  • PFC Fan
  • PDA: samsung i8000
  • PDA ROM: *#1234#
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6535 Dátum: 2012, 09 17, 16:01:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
pontosan , igen :)
És tényleg  :taps: Köszönöm szépen!  :ok:

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6536 Dátum: 2012, 09 17, 16:55:18 »
lehet hogy csak én bénázok valamit... de a gmailről nem tölti le a telefonszámokat amik fel vannak szinkronizálva és be se tudom állítani azt az opciót... meg igazából a mailokat se szedi le...

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6537 Dátum: 2012, 09 17, 16:57:33 »
meg is van a megoldás :) csak nem figyeltem rendesen...

You are not allowed to view links. Register or Login

itt vannak amiket kiszedtek belőle és köztük van a contact sync progi is...

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6538 Dátum: 2012, 09 17, 17:48:10 »
már csak arra lenen jó rájönni hogy hogy lehet ezeket feltelepíteni... párat nem enged... és kamera app sincs :)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6539 Dátum: 2012, 09 19, 16:16:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én is feltettem, rég használtam az omniám és rég volt rajta droid... de eddig ugyanúgy stabilnak tűnik mint a másik amit Sándorék csináltak.... szerintem szinte ugyanaz a 2 :) d elehet hogy én látom rosszul, max gondolom dolgoztak vele kicsit... de majd tesztelés során úgyis kiderül :)
ha ugyanaz ez is nmint a Sándoréké,akkor minek ezt feltenni? _gyorsabb? jobb? stabilabb?Akkor igen... De így :)
majd írjatok tapasztalatokat...

Nem elérhető Yoretto

  • Hozzászólások: 87
  • Nem: Nő
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6540 Dátum: 2012, 09 19, 16:30:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ha ugyanaz ez is nmint a Sándoréké,akkor minek ezt feltenni? _gyorsabb? jobb? stabilabb?Akkor igen... De így :)
majd írjatok tapasztalatokat...

szerintem teljesen ugyanaz... csak kicserélték benne a launchert meg a boot animációt és kiszedtek egy csomó mindent... fejlesztőknél ugyanazok vannak felsorolva :) 1 óra használat után le is szedtem... nem akart felkelni a telefon... és ez igen zavaró... meg az is hogy kivettek olyan dolgokat amik szerintem pár embernek biztos kellenének mint pl contactsync, market updater, és egyebek... amiket igaz feltettek netre hogy ha valakinek kell akkor fel tudja tenni, csak amikor az ember fel akarná pakolni akkor azt írja hogy nem lehetséges... de lehet n bénáztam valamit :)

Nem elérhető csubi1985

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: asus p750
  • PDA ROM: wm6.5
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6541 Dátum: 2012, 09 20, 13:59:21 »
Sziasztok.
Annyit szeretnék veletek megosztani,hogy tegnap éjfélig küszködtem vele, és a végén egy chine oldalról sikerült letöltenem egy 168M nevezetü indìtó fájlt amivel nagynehezen elindult.Nekem csak ezzel a cuccal sikerült elindítani.Nem vágom miért.Amit tapasztaltam az az,h.iszonyat gyors és stabil.Kipróbáltam már az összes fajta droidot ami létezik az o2-re és ez eddig csodát mutatott.Egyedül ami zavar az még mindig ez a felébresztés.nekem mindig felébred csak idő....Valamikor 1ms valamikor pedig 7ms.De felébred....:))A telepítést a my storage-ra raktam.Nekem ott sokkal gyorsabb.Tehát a lényeg,hogy ezt tényleg tudom használni,ráadásul cégesként használom.Üdv

Nem elérhető csubi1985

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: asus p750
  • PDA ROM: wm6.5
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6542 Dátum: 2012, 09 20, 14:12:02 »
Ja és még valami amit kifelejtettem.Amint írtam cégesként használom.Windows-os általában kb 5percenként szakadt meg.Amióta ezt a fajta droidot küldöm egyszer sem tapasztaltam szakadást,még a liftben sem.A kártya egyébként vodás.ÜDV

Nem elérhető lolwut1

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: -
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6543 Dátum: 2012, 09 21, 17:07:01 »
Pár napja fönt van és néha nyomogatom, szerintem végre kibillent a használhatatlanságból. A sebesség sokat javult, pedig sd-n van. Az előző verzióknál -ha jól emlékszem- még azt is 10mp késéssel találta ki, hogy ki hív. Facebook és navigáció is normális, végre működnek a kamera gombok (elsütés, zoom; bár a kétállású elsütőgomb félig lenyomásra nem fókuszál).

Zavaró, hogy néha nem/késve ébred föl, wifi bekapcsolására néha kifagy, ekkor már tudom, hogy véres lesz a körömágyam...

A market rengeteg programot nem listáz kereséseknél, mert nem kompatibilisnek véli a telefont. Ez az előző verziókban jó volt pedig. Valami megoldás esetleg? Apkból telepíteni nem annyira szeretek  :p

Nem elérhető Jancsi55

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Young (S6310)
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6544 Dátum: 2012, 09 25, 15:36:48 »
Sziasztok!

Tegnap este telepítettem én is a telefonomra. Egy-két érdekes észrevételem nekem is van...már most, pedig még fél napja használom :D Sikerült már lefagyasszam és szokásos aksi ki aksi vissza művelet után megdöbbenve tapasztaltam, hogy egy ilyen újraindítás igencsak leveszi az aksit. Nálam úgy kb. 55%-ról 10%-ra. A másik ami érdekes, hogy a zenéimet össze-vissza ismeri fel, pl. ami a telefonon van és ékezetes azokat ismeretlennek és át se engedi nevezni, ami SD-n van ott is eltűntet 1-2 számot, de mondjuk ez a kisebb baj.
Viszont megdöbbentő a sebesség, minél többet használom gyorsabb lesz. Meg a market is nagyon jó dolog rajta.
Mivel nem olvastam végig a hsz.-eket, így magamtól de rájöttem, hogy a gombokból semmi nem azt csinálja mint windows alatt, pl. "letevő" gombbal teszi képernyővédőre és a többi. Viszont nekem eddig még tetszik, 1 év után ismét nem csak telefonálásra használom az omniamat. :D

Nem elérhető csoke30

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: htc touch diamond
  • PDA ROM: 2.02
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6545 Dátum: 2012, 09 28, 18:59:28 »
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy nemrég felraktam a 2012-02-08: CyanogenMod beta 2-öt elméletileg ez a legfrisebb android rá legalábbis o2droid...Az lenne a kérdés hogy a market nem frissíti magát azaz még a legelső van benne és azt vettem észre hogy ha rákeresek alap programokra mint pl:opera mini,viber nem jelez találatot miközben ha az apktop rol töltöm le gépre az apk fájlt majd telefonra települ...Miért van ez?Illetve még az lenne hogy tudtok-e ennél jobb vagy stabilabb/frisebb droidot mondjuk ezzel nekem semmi gondom a fent említett problémán kívül...Válaszotokat előre is köszi! :taps:

Nem elérhető csoke30

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: htc touch diamond
  • PDA ROM: 2.02
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6546 Dátum: 2012, 09 29, 14:05:42 »
Jó közben megoldódott.... :taps:

Nem elérhető Krisz1975

  • Hozzászólások: 91
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One Max T6UL 16GB
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6547 Dátum: 2012, 10 10, 18:24:47 »
Szevasztok! Rég voltam már itt köztetek! :) Droiddal küzdök már jó ideje a CM Beta2-vel... A problémám a régi, a kamera egyáltalán nem működik, com.android.camera.com hibára jelentkezve kilép a progiból és ezt állandóan... Azon kívül, hogy van e erre valami tippetek még az lenne a kérdésem, hogy létezik 2,8,16b-s O2 között hardveri különbség, amitől esetleg nem működne a kamera? Nekem 2gb-s van. Előre is köszi!
Az örök elégedetlen

Nem elérhető Pistiv

  • Hozzászólások: 49
  • PDA: Galaxy S i9000
  • PDA ROM: 4.2.2 CyanogenMod Nightly
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6548 Dátum: 2012, 10 10, 22:22:14 »
Üdv mindenkinek!!

1-2aprü kérdés.
Nekem most új androidos gép kell!
2 választás, mit ajánlotok?

OMNIA 2 és rábütykölöm az Androidot. 5Mpx cam, 800Ghz b/g, A-gps.......(ugyis tudjátok) 480x800

vagy

vmi más SAMSUNG ami alapból androidos, de.. 3Mpx kb.600Mhz, b/g, A-gps 240X400 v 240x320

A kamera és a kijelző miatt az Omnia2-t preferálom.
Nektek mi a véleményetek? melyiket éri meg? Menniyre jól áll az omnia androiddal?
Gondolom ezen már nagyon fejlesztve nem lesz és ezért a tapasztalataitokra és véleményetekre várok.
Mi a negatívuma, főleg az érdekelne.
A viber program különben fut rajta?

(Több választ, vélemény, hsz-t várok! :) )

Nem elérhető Jancsi55

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Young (S6310)
Re: Omnia II Androiddal
« Reply #6549 Dátum: 2012, 10 12, 17:37:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek!!

1-2aprü kérdés.
Nekem most új androidos gép kell!
2 választás, mit ajánlotok?

OMNIA 2 és rábütykölöm az Androidot. 5Mpx cam, 800Ghz b/g, A-gps.......(ugyis tudjátok) 480x800

vagy

vmi más SAMSUNG ami alapból androidos, de.. 3Mpx kb.600Mhz, b/g, A-gps 240X400 v 240x320

A kamera és a kijelző miatt az Omnia2-t preferálom.
Nektek mi a véleményetek? melyiket éri meg? Menniyre jól áll az omnia androiddal?
Gondolom ezen már nagyon fejlesztve nem lesz és ezért a tapasztalataitokra és véleményetekre várok.
Mi a negatívuma, főleg az érdekelne.
A viber program különben fut rajta?

(Több választ, vélemény, hsz-t várok! :) )

Szia!

Bár én még csak 2 hete használom a samdroidot, de én azt mondom ha komoly androidos telefont akarsz akkor válaszd azt amin alapból rajta van, ha kicsit több pénzt ádozol rá akkor ajánlom a samsung galaxy y-t amit már megkapsz 30 alatt és nagyon jó! Az Omnia II. androidosan az arra jó, hogy "beleszeress" az androidba én legalábbis így jártam és mikor lefagy (mert leszokott napi szinten) akkor meg megesz a bánat és töröm az agyam, hogy lecserélem valami igazi androidosra. Remélem tudtam segíteni!