2024, 03 28, 21:39:22

Szerző Téma: Beszélgessünk a Google-ról  (Megtekintve 36493 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Imhotep

  • Vendég
Beszélgessünk a Google-ról
« Dátum: 2010, 03 14, 12:33:18 »
Tegnap volt a DunaTv-n a Google-ról műsor nem tudom ki látta, de meggondolandó velük kooperálni ezentul.
Dióhéjban az összes szolgáltatás amit biztosítanak azzal az össze személyes adatainkat lenyúlják és tárolják (mail, PC, PDA).
Aki tud németül az megérti, az eredeti filmet megtaláltam
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #1 Dátum: 2010, 03 14, 15:14:15 »
Ha valaki tudja a magyar vagy angol változatát, tegyük fel, illetve én találtam egy 2006-os holland tanulmányfilmet hasonló témakörben.
 
Innen tölthető:
 
A Google kulisszatitkai
 
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

rarpass:tag
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #2 Dátum: 2010, 03 14, 15:48:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha valaki tudja a magyar vagy angol változatát, tegyük fel, illetve én találtam egy 2006-os holland tanulmányfilmet hasonló témakörben.
 
Innen tölthető:
 
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

rarpass:tag
Most néztem a program ajállóban az a film is 2006-os volt

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #3 Dátum: 2010, 03 14, 15:58:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most néztem a program ajállóban az a film is 2006-os volt
Az enyém 47 perc, a tied 27 csak, továbbá 2007-es, német és Julia Salden rendezte.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #4 Dátum: 2010, 03 14, 16:02:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az enyém 47 perc, a tied 27 csak, továbbá 2007-es, német és Julia Salden rendezte.
Egy helyen találtam asszem magyarul de az torrent oldal  :hmm:
Mindegy hány perces de elgondolkodtató hogy, jönnek ki a google telefonok is.

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #5 Dátum: 2010, 03 14, 16:12:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy helyen találtam asszem magyarul de az torrent oldal  :hmm:
Mindegy hány perces de elgondolkodtató hogy, jönnek ki a google telefonok is.
Nem láttam a filmet de hallottam már róla de ha bele gondoltok akkor hogyan tudna a kereső rangsorolni ha nem úgy, hogy tárolja azt, hogy adott területről hányan hívtak le egy adott oldalt.
Nem akarom védeni őket mert ők is nagyon sokszor vissza élnek a nagyságukkal. De engem pl az egyáltalán nem zavar ha a böngészési szokásaimat valahol felhasználják, persze név nélkül. Amúgy ebben a piszok nagy demokráciában biztos vagyok benne, hogy nem lehetne nagyon sokáig eltitkolni ha személyes adatokat gyűjtene a google vagy bármelyik másik cég.

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #6 Dátum: 2010, 03 14, 16:17:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem láttam a filmet de hallottam már róla de ha bele gondoltok akkor hogyan tudna a kereső rangsorolni ha nem úgy, hogy tárolja azt, hogy adott területről hányan hívtak le egy adott oldalt.
Nem akarom védeni őket mert ők is nagyon sokszor vissza élnek a nagyságukkal. De engem pl az egyáltalán nem zavar ha a böngészési szokásaimat valahol felhasználják, persze név nélkül. Amúgy ebben a piszok nagy demokráciában biztos vagyok benne, hogy nem lehetne nagyon sokáig eltitkolni ha személyes adatokat gyűjtene a google vagy bármelyik másik cég.
Az volt a filmben hogy, ha Gmailtod van ahányszor küldesz mailt azt tárolják erről kaptál is tájékoztatót mikor regisztráltál, de arról nem szóltak hogy, akinek írsz onnantól kezdve az övét is.
És ogyan ez a google programokkal, ha az van a gépeden onnantól kezdve a lementett dolgaidhoz is hozzáférnek a PC-dről, na ezen akadtam ki és eszembe jutott hogy jönnek ki a google mobilok sorban.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #7 Dátum: 2010, 03 14, 16:19:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tegnap volt a DunaTv-n a Google-ról műsor nem tudom ki látta, de meggondolandó velük kooperálni ezentul.
Dióhéjban az összes szolgáltatás amit biztosítanak azzal az össze személyes adatainkat lenyúlják és tárolják (mail, PC, PDA).
Aki tud németül az megérti, az eredeti filmet megtaláltam
You are not allowed to view links. Register or Login


A Gmail, és a hozzá tartozó irodai szolgáltatások mind online megoldások. Ezzel nem terheled a saját épedet, Exel, Wold, stb. Azt meg nem hinném, hogy az APEH lekérhetné egy idegen országban működű cég adatait. Ez már évek óta így működik és ha ezzel visszaélne a Google akkor már rég lehúzhatta volna a redőnyt. Sajnos a Google nélkül ma már nincs internet, és ez még csak a kezdet  . Stevenéknek az Google mobilok térnyerése szúrt szemet - "A Google-nak nem elég a keresők piaca, most még a mobil szegmensbe is be akarnak tőrni. Ha nem tartják be a játékszabályokat mi sem fogjuk. Piacra dobjuk a saját keresőnket. Apple."
Van egy jogász ismerősöm aki a Google serverén tartja a levelezéseit, és napközben bárhól tartozkodjon is, megtudja nézni az iPhonján. Én a hetekben regisztráltam a Gmailre és Maemon sokkal többet nyújt, mint bármelyik mailfiók.
Amúgy félek én is de póbálok jófiú lenni. :D
A milliárdos üzleteimet, meg nem ezen bonyolítom. 8)

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #8 Dátum: 2010, 03 14, 16:22:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy helyen találtam asszem magyarul de az torrent oldal  :hmm:
Mindegy hány perces de elgondolkodtató hogy, jönnek ki a google telefonok is.
Még nem láttam, majd utána elgondolkodok rajta, egyelőre egy vélemény magamtól látatlanba :)
 
Amúgy direkt ezért nyitottam topikot neki, hogy beszélgessünk róla.
Én anno nem akartam használni a google contacts-ot, de hamar rájöttem, hogy most mi a fenét kezdenek az én ismerőseim "adataival". Ezeket ők is megosztják a neten, továbbá sokkal több pozitívumot nyújtanak nekem és másoknak is ezek a szolgáltatások, mint hogy azon aggódjak, hogy célirányos reklámokkal, stb. "terheljenek".
 
A PFC és a hasonló oldalak üzemeltetése pénzbe kerül, amit két úton tudunk megszerezni. Vagy a kedves olvasókkal reklámokat nézetünk, vagy pedig tagdíjat szedünk. Sarkítani fogok, nézzétek el. Most őszintén, a mai világban ki az, aki fizetne szívesen tartalmakért? Mindenki hozzáállása az, hogy ingyen kapjunk meg minden minket érdeklő tartalmat. Ezért viszont el kellene nézni, hogy "kéretlen" reklámokkal "csúfitjuk" el az oldalt.
Kiváncsi lennék, ki az, aki pl. a Speedshop-ot úgy látogatja, hogy az oldalon lévő bannerre kattint, csak azért, mert ez nekünk jó? Én ezt teszem, növelem a statisztikát. De a legtöbb olvasónak ez nem jut el, hogy az itt elérhető tartalmakat annak köszönheti, hogy vannak olyanok, akik ebbe időt, energiát és pénzt tesznek. Ők készen kapnak és használnak egy jópofa dolgot.
Nem tudom, meddig mehet ez így tovább, biztos, hogy valamiben ez változni fog nálunk is, és csak bízom benne, hogy mindenki megérti, hogy a reklámok nem ellenünk vannak, hanem pont hogy értünk, örüljünk neki, hogy ezek segítségével ingyen juthatunk hozzá dolgokhoz.
 
Persze azt is tehetnénk, hogy minden tagtól havi jelképes 10-100 Ft-ot kérnénk, akkor nem lenne szükség reklámra, kéretlen, zavaró dolgokra, ez is érdekes projekt lenne.
 
Szóval visszakanyarodva a Google, lehet itt aggódni, hogy megosztják az adatokat, eltűnik a magánszféra, de szerintetek nem effelé megyünk? Arról nem is beszélve, hogy az emberek milyen részletes adatokat tesznek közre magukról egyre jobban, maguktól! A fiatal korosztálynak ez már nem fura, nekik ez természetes, nem aggódnak miatta. Persze, én sem örülnék neki, ha mindenki tudná, hol vagyok épp, de ezt bizonyos szervek úgyis tudják, ha akarják. Nézzük inkább az előnyeit, szokjunk hozzá, élvezzük és használjuk ki a dolgok adta lehetőségeket.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #9 Dátum: 2010, 03 14, 16:23:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Gmail, és a hozzá tartozó irodai szolgáltatások mind online megoldások. Ezzel nem terheled a saját épedet, Exel, Wold, stb. Azt meg nem hinném, hogy az APEH lekérhetné egy idegen országban működű cég adatait. Ez már évek óta így működik és ha ezzel visszaélne a Google akkor már rég lehúzhatta volna a redőnyt. Sajnos a Google nélkül ma már nincs internet, és ez még csak a kezdet  . Stevenéknek az Google mobilok térnyerése szúrt szemet - "A Google-nak nem elég a keresők piaca, most még a mobil szegmensbe is be akarnak tőrni. Ha nem tartják be a játékszabályokat mi sem fogjuk. Piacra dobjuk a saját keresőnket. Apple."
Van egy jogász ismerősöm aki a Google serverén tartja a levelezéseit, és napközben bárhól tartozkodjon is, megtudja nézni az iPhonján. Én a hetekben regisztráltam a Gmailre és Maemon sokkal többet nyújt, mint bármelyik mailfiók.
Amúgy félek én is de póbálok jófiú lenni. :D
A milliárdos üzleteimet, meg nem ezen bonyolítom. 8)
Nem tudhatjuk hogy nem fordulhat elő olyan mint Svájc-ban, mindenki menekíti ki a pénzét hogy lene bukjon mert kikerültek az adatok és egyre több ország veszi meg.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #10 Dátum: 2010, 03 14, 16:27:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az volt a filmben hogy, ha Gmailtod van ahányszor küldesz mailt azt tárolják erről kaptál is tájékoztatót mikor regisztráltál, de arról nem szóltak hogy, akinek írsz onnantól kezdve az övét is.
És ogyan ez a google programokkal, ha az van a gépeden onnantól kezdve a lementett dolgaidhoz is hozzáférnek a PC-dről, na ezen akadtam ki és eszembe jutott hogy jönnek ki a google mobilok sorban.

Ez érdekes, és honnan szerez rendszergazdai jogosultságokat a Google a privát PC-n. s mire való a tűzfal_?

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #11 Dátum: 2010, 03 14, 16:27:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudhatjuk hogy nem fordulhat elő olyan mint Svájc-ban, mindenki menekíti ki a pénzét hogy lene bukjon mert kikerültek az adatok és egyre több ország veszi meg.
Az már megint más kérdés, kinek és miért van szüksége az anonimitásra... Tegyük fel, hogy mindenki good citizen-ként él. Nem hiszem, hogy ők aggódnának.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #12 Dátum: 2010, 03 14, 16:34:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az már megint más kérdés, kinek és miért van szüksége az anonimitásra... Tegyük fel, hogy mindenki good citizen-ként él. Nem hiszem, hogy ők aggódnának.
Tisztában vagyok hogy, míg ilyen technikátat használunk nem tudunk elbújni sehova és sehogy, csak az egész fílmben az döbbentett meg hogy lementik és tárolják  :hmm:
Nekem nincs mitől félnem, féljen az akinek vaj van a fején és van miért  ;)

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #13 Dátum: 2010, 03 14, 16:35:50 »
De pörög... alig lehet hozzászólni ;)
Egyszer elolvastam a Chrome EULA-ját, és akkor azt mondtam: Ne ezt már nem, mindent nem fogok kiszolgáltatni, és nem telepítettem.
Azóta se.
Viszont közben rájöttem, hogy majdnem mindegy, mit teszek, a legszívesebben Google-ban keresek, onnantól meg majdnem mindegy, min böngészek.
Számomra eddig a legmegbízhatóbb levelező a Gmail volt (cégeset is beleértve) tehát azt használom.
Akkor meg nem mindegy, milyen további alkalmazásban osztom meg vele a dolgaimat?
Persze eddig még nem használtam a naptárát privát adataim tárolására, és nem is szinkronizáltam az összes kontaktomat, de úgyis be fogom adni a derekamat.
És lehet, hogy nem fogok rettegni, hogy a google vezetsége tudni fogja, hogy kedden hányra is megyek fodrászhoz :D

Összességében nem tartom jónak ,hogy így megy, de tulajdonképpen így is, úgyis meg vagyunk figyelve. Ha nincs mitől tartani, akkor nem is kell félni - asszem
szerk:
és ha mindenki úgy élne, hogy nincs mit titkolni, akkor lehet, hogy mindennek az ára is olyan lehetne, hogy ne is kelljen.
Persze tudom, hogy az omniások, mind csak a további feature-ök miatt használnak alternatív iGO változatokat, mert mind rendelkeznek a megvásárolt licence-szel, de ha a szoftvereket minden felhasználója megvenné, akkor nem kéne annyiba kerülnie, hogy meg kelljen kerülni a kifizetését (ezt jólmegasszondtam) Merthogy ugye ilyen jellegű kellemetlenségek adódhatnak abból, ha az ember telefonja, PDAja nagyon számon van tartva

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #14 Dátum: 2010, 03 14, 16:37:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudhatjuk hogy nem fordulhat elő olyan mint Svájc-ban, mindenki menekíti ki a pénzét hogy lene bukjon mert kikerültek az adatok és egyre több ország veszi meg.

Pont a néme kancellária vett az elmúlt hónapokban titkos információkat az állampogáraik vagyoni helyzetéről, ha jólemlékszem. Kiugró esetekről volt szó, és adózással kapcsolatban. A világ kezdi felszámolni az adózatlan jövedelmeket, és itt nem a feketemunkáról beszélek, hanem a pénzmosásról, cégek vagyonának kimenekitéséről, stb. Ma Magyarországon meg lehet azt csinálni, hogy az emberektől kicsalsz 18milliárd Ft-t és meguszod. Ez volt a Baumag ügy. Demokrácia csak paíron létezik, és pont a törvények adnak melegágyat annak kijátszására.

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #15 Dátum: 2010, 03 14, 16:41:21 »
Ha jól értelmeztem a filmet nem akkor szedik le az adatokat a PC-ről ha a keresőt használod hanem , ha feltelepíted a google crome-ot.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #16 Dátum: 2010, 03 14, 16:51:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól értelmeztem a filmet nem akkor szedik le az adatokat a PC-ről ha a keresőt használod hanem , ha feltelepíted a google crome-ot.

Egyszerű,  kell csinálni egy C:/format-ot és kész :D

Imhotep

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #17 Dátum: 2010, 03 14, 16:54:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyszerű,  kell csinálni egy C:/format-ot és kész :D
Nekem már annyi ..ar van a gépemen ha ebből kibogarásznak valamit megérdemlik  :D :D

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #18 Dátum: 2010, 03 14, 16:55:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem már annyi ..ar van a gépemen ha ebből kibogarásznak valamit megérdemlik  :D :D
:taps:

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #19 Dátum: 2010, 03 14, 17:08:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem már annyi ..ar van a gépemen ha ebből kibogarásznak valamit megérdemlik  :D :D
:ok:
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #20 Dátum: 2010, 03 14, 17:53:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...de ha a szoftvereket minden felhasználója megvenné, akkor nem kéne annyiba kerülnie, hogy meg kelljen kerülni a kifizetését (ezt jólmegasszondtam) Merthogy ugye ilyen jellegű kellemetlenségek adódhatnak abból, ha az ember telefonja, PDAja nagyon számon van tartva

Nahh igen csak a közgazdaságtanban ezt hívják körforgásnak... soha nem fog létrejönni sajnos...   :( ezek az "erők" egymást generálják :(
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #21 Dátum: 2010, 03 14, 18:06:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nahh igen csak a közgazdaságtanban ezt hívják körforgásnak... soha nem fog létrejönni sajnos...   :( ezek az "erők" egymást generálják :(

Ha már közgáz. A vezető mobilgyártóknak limitálni kéne az adott szoftverből befolyt összeget, és ha azt elérte ingyenessé kéne tenni. Aki pedig fizetett - mert mindig is leszek akik elsők akrnak lenni - azok jelentős kedvezményt kapnak a következő vásárlásnál. Igy mindenki jól jár, a gazdagok is meg a szegények is. Jól számoltam?

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #22 Dátum: 2010, 03 15, 01:13:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha már közgáz. A vezető mobilgyártóknak limitálni kéne az adott szoftverből befolyt összeget, és ha azt elérte ingyenessé kéne tenni. Aki pedig fizetett - mert mindig is leszek akik elsők akrnak lenni - azok jelentős kedvezményt kapnak a következő vásárlásnál. Igy mindenki jól jár, a gazdagok is meg a szegények is. Jól számoltam?
Én is közgazdász vagyok.
Igazat adok neked!
akkor én is jól járnék (mert nem vagyok gazdag ;) )

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #23 Dátum: 2010, 03 20, 12:51:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is közgazdász vagyok.
Igazat adok neked!
akkor én is jól járnék (mert nem vagyok gazdag ;) )

Igen ezekkel egyet is értek... a gond az ott kezdődik hogy... hát hogy is fogalmazzak hogy hmm... mindig lesznek fű alatti dolgok! Sajnoshálistennek! :) Csak ezek a piacot mindig tönkreteszik!
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: Beszélgessünk a Google-ról
« Reply #24 Dátum: 2010, 06 05, 17:21:34 »
Juhúúúú... kipróbálni!

Az a legjobb mikor a Google feliratot húzod és pattog minden... :D :D

You are not allowed to view links. Register or Login
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login