2020, 04 09, 03:46:17

Szerző Téma: ROM frissítés  (Megtekintve 51646 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
ROM frissítés
« Dátum: 2009, 02 04, 03:10:53 »
HTC Touch Pro készülékünkön a ROM-ot számtalan módon frissíthetjük, arra azonban ügyelnünk kell, hogy alapjában a PDA csak olyan ROM-al működik, melyet a HTC digitálisan aláírt. Természetesen ez a legtöbb egyedi ROM-ra nem igaz, így ezen esetekben új bootloadert kell telepítenünk a PDA-ra.

Ezen bootloader neve: HardSPL.
 Touch Pro változat: You are not allowed to view links. Register or Login
 Diamond változat: You are not allowed to view links. Register or Login

Ezt az állományt kell letöltenünk, és kicsomagolunkn egy könyvtárba. Kitömörítése után kössük össze a telefont a számítógéppel, és ellenőrizzük le, hogy az ActiveSync kapcsolat működik-e.

Indítsuk el a kitömörí¤ett programot, majd kövessük a leírásokat.
Ha minden jól megy a telefon újraindul. Ezek után érdemes leelenőrizni, hogy minden rendben lezajlott-e. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy egyszerre lenyomva tartjuk a hangerő csökkentése gombot oldalt, és megnyomjuk a reset gombot (közben folyamatosan tartsuk lenyomva a hangerő le gombot) Meg fog jeleni egy trikolór képernyő. Ha itt megjelenik az SPL verziószáma, akkor sikerült a frissítés, különben pedig próbálkozzunk újra.

Ha a HardSPL felment a PDA-ra, onnantól ezzel többet már nem kell foglalkozni! Ezek után a ROM frissítés már egy nagyon egyszerű, és biztonságos művelet.
A ROM frissítéséhez a letöltött ROM fájlt nevezzük át RAPHIMG.nbh -ra, majd másoljuk rá SD kártyánk gyökér könyvtárába. Ha megtörtént, ismét nyomjuk meg a hangerő le és a reset gombokat, majd várjunk. A trikolór képernyő megjelenése után a PDA megkérdi tőlünk, hogy akarunk-e frissíteni. Nyugtázzuk le a kérését, és várjuk meg türelmesen, míg a telefonunk felfrissül.Frissítés után érdemes az első indítás után Hard Resetet nyomni![/][/]
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető btz

• Navigáció / Navigation: IGO8 XD
  • PDA: HTC TOUCH PRO
  • PDA ROM: 1.90.401.101
Re: ROM frissítés
« Reply #1 Dátum: 2009, 02 14, 21:19:11 »
Üdv. Az érdekelne (lehet, hogy már másik fórumon valahol el hangzott) hogy ha fel van telepítve főzött rom, akkor hogyan lehet visszaállítani a gyárit? Gondolom az SPL-t is vissza kell állítani hozzá. Hol lehet leszedni ereseti SPL-t. Eredeti romot az Xda-n találtam, és SPL-t is, de ha tudna nekem valaki eredeti 1.90.0.0  SPL-fájlal szolgálni azt nagyon megköszönném.

Más: Tud valaki infóval szolgálni, mikor lesz hivatalos TPro romfrissítés? A htc oldalát egy kissé átalakították, szolgáltató szerint rendezve a készülékeket és a normál RAPHAEL100 as support oldala sehol nincs, ahonnan lehetett volna megbízható hivatalos romfrissítést leszedni. Az XDA megbízható oldal ROM ügyileg?

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #2 Dátum: 2009, 02 15, 12:18:51 »
Üdv. Az érdekelne (lehet, hogy már másik fórumon valahol el hangzott) hogy ha fel van telepítve főzött rom, akkor hogyan lehet visszaállítani a gyárit? Gondolom az SPL-t is vissza kell állítani hozzá. Hol lehet leszedni ereseti SPL-t. Eredeti romot az Xda-n találtam, és SPL-t is, de ha tudna nekem valaki eredeti 1.90.0.0  SPL-fájlal szolgálni azt nagyon megköszönném.

Más: Tud valaki infóval szolgálni, mikor lesz hivatalos TPro romfrissítés? A htc oldalát egy kissé átalakították, szolgáltató szerint rendezve a készülékeket és a normál RAPHAEL100 as support oldala sehol nincs, ahonnan lehetett volna megbízható hivatalos romfrissítést leszedni. Az XDA megbízható oldal ROM ügyileg?

Szia!

Az SPL-t nem kell visszaállítani, a HardSPL lényege, hogy arra bármilyen ROMot fel tudsz tenni, míg az eredetire csak gyárit. Természetesen vissza lehet valahogy tenni az eredeti SPL-t, is, de azt csak abban az esetben érdemes, ha gari miatt vissza akarod vinni, és azt akarod, hogy ne lássák, hogy már bütyköltél vele. De ebben az esetben is először egy gyári ROMot kell visszatenni rá, és csak aztán a gyári SPL-t.

Hivatalos ROM frissítés HTC Touch Prore még nincs, sokan panaszkodnak is emiatt, így az összes frissítés, ami van, az az XDA oldalán található, ahova leszedtek az újabb és újabb szériák ROM-jait. (A legújabb ROM egy ausztrálában kiadott TP-ből van). Ezek hivatalos gyári ROM-ok, amit onnan is meg lehet állapítani, hogy alá vannak írva a HTC által, ezáltal felmennek gyári SPL-re is (azaz megbízhatóak, mert utólag aláírni csak és kizárólag a HTC tud).

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
« Reply #3 Dátum: 2009, 03 16, 03:03:47 »
Ez az izé a HTP Raphael? Ugyanúgy lehet főzni a romot mint az omniánál?

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #4 Dátum: 2009, 03 18, 23:40:31 »

úgy döntöttem, hogy szar ez a telefon. már nem kell válaszolni senkinek.  :)

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #5 Dátum: 2009, 03 21, 10:08:53 »

jobban lehet ezekhez főzni, mert nem összehányták az OEAMAppsot.

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #6 Dátum: 2009, 03 23, 08:06:11 »
jobban lehet ezekhez főzni, mert nem összehányták az OEAMAppsot.

de gagyi a processzora. Majd ha lesz végre normális hardverrel HTC, akkor visszatérünk rá! Gondolom te is várod.

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #7 Dátum: 2009, 03 24, 11:37:48 »

de gagyi a processzora. Majd ha lesz végre normális hardverrel HTC, akkor visszatérünk rá! Gondolom te is várod.

cserébe megy rajta az OpenGl rendes sebességgel. valamit valamiért.

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #8 Dátum: 2009, 03 24, 11:41:15 »
cserébe megy rajta az OpenGl rendes sebességgel. valamit valamiért.

de az opengl sebességét kiváltja az xscale direct3d sebessége.
A legjobb, az lg arena amd 1ghz proci + amd vga. ilyen htc kellene meg samsung.

megy a htc-n az opengl-es videó gyorsítás amúgy? próbáltad már?

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #9 Dátum: 2009, 03 24, 12:20:43 »

de az opengl sebességét kiváltja az xscale direct3d sebessége.
A legjobb, az lg arena amd 1ghz proci + amd vga. ilyen htc kellene meg samsung.

megy a htc-n az opengl-es videó gyorsítás amúgy? próbáltad már?

Jól megy. Sőt D3D driver is van már alá, az is repeszt (kb. omnia D3D sebesség)

Egyébként tényleg örülnék egy Rhodium szerű cuccnak 1Ghz procival, WQVGA+sok RAM+ROM + resistive multi-touch + WM 7.0 + C++0x-ben programozható Android + fűzzön + mosson + stb.

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #10 Dátum: 2009, 03 24, 12:24:37 »
Jól megy. Sőt D3D driver is van már alá, az is repeszt (kb. omnia D3D sebesség)

Egyébként tényleg örülnék egy Rhodium szerű cuccnak 1Ghz procival, WQVGA+sok RAM+ROM + resistive multi-touch + WM 7.0 + C++0x-ben programozható Android + fűzzön + mosson + stb.

No, ilyenre ne számíts a htctől egyhamar.
Kár, hogy elcseszték a diamond meg touch hd 2-t is. szóval még egy év várakozás és reménykedés.
én limonak örülnék, de még várni kell, android project törölve. Bocs, telepakoltam nemromfrissítééssel kapcsolatban a topicot.

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #11 Dátum: 2009, 03 24, 12:34:19 »
No, ilyenre ne számíts a htctől egyhamar.
Kár, hogy elcseszték a diamond meg touch hd 2-t is. szóval még egy év várakozás és reménykedés.
én limonak örülnék, de még várni kell, android project törölve. Bocs, telepakoltam nemromfrissítééssel kapcsolatban a topicot.

Ja, az újak közül egyedül a Rhodium jó az is a kihajtható képernyő miatt, de még így is jobb nála az original TP (hardware gombok + capacitive touchpad, nem is beszélve, hogy olcsóbb). Nem-HTCktől félek (kivéve az Omnia, a developer project most jó húzás volt tőlük annak ellenére, hogy kb. kiszállnak WM téren), túl kevés ember foglalkozik a megfejtésükkel

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #12 Dátum: 2009, 03 24, 12:37:57 »
Ja, az újak közül egyedül a Rhodium jó az is a kihajtható képernyő miatt, de még így is jobb nála az original TP (hardware gombok + capacitive touchpad, nem is beszélve, hogy olcsóbb). Nem-HTCktől félek (kivéve az Omnia, a developer project most jó húzás volt tőlük annak ellenére, hogy kb. kiszállnak WM téren), túl kevés ember foglalkozik a megfejtésükkel

Na, írkáltam nekik, dehát letojják mindenki fejét WM téren. Symbianra hajtott rá most nagyon a samsung, remélem hamarosan tényleg nyíltforrású lesz, nem lesz az olyan rossz akkor, remélhetőleg HTC is átáll akkor. WM 6.5 és 7.0 felejtős, samsung van symbiannal multitouch kijelzővel, és htc is készülőben, csak az oprendszert nem tudjuk még mi lesz.

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #13 Dátum: 2009, 03 24, 13:41:07 »
Na, írkáltam nekik, dehát letojják mindenki fejét WM téren. Symbianra hajtott rá most nagyon a samsung, remélem hamarosan tényleg nyíltforrású lesz, nem lesz az olyan rossz akkor, remélhetőleg HTC is átáll akkor. WM 6.5 és 7.0 felejtős, samsung van symbiannal multitouch kijelzővel, és htc is készülőben, csak az oprendszert nem tudjuk még mi lesz.

Symbian ultranagy kaki programozásilag, nem értem miért képesek még midnig emberek arra programokat írni (na jó, Javara se értem miért képesek, mégis teszik)

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #14 Dátum: 2009, 03 24, 13:51:43 »
Symbian ultranagy kaki programozásilag, nem értem miért képesek még midnig emberek arra programokat írni (na jó, Javara se értem miért képesek, mégis teszik)

nem értem symbianhoz, de nem C++ rendszer? Az akkor nem lehet rossz. Milyen rendszert szeretnél?  :D

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #15 Dátum: 2009, 03 24, 15:01:05 »
nem értem symbianhoz, de nem C++ rendszer? Az akkor nem lehet rossz. Milyen rendszert szeretnél?  :D

Erősen butított C++. Kb. mint a Borland C++ 2.0 (1990)

Nekem 2009-ben ne hozzanak ki olyan rendszert, ami nem támogatja a 3. évzredben felkapott és sikeres programozási stílusokat. Ha a C++ képes változni (lásd C++0x), a WM-be tettek C#-ot (benne teljes LINQ és lambda támogatás), az iPhoneon fut az objective C (ami egyébként jó találmány lenne, ha nem lenne túlságosan Apple :) ), Androidra meg készül a JRuby/Groovy/bármimásJVMalattfutócucc,aminemJava implementáció, akkor ne jöjjenek nekem a symbianosok olyan C++-al, amiben éppenhogycsak lehet osztályokat létrehozni, a standard library nem létezik, és még szopjál a memóriakezeléssel külön.

Nem elérhető Romovics

• Support-ER
« Reply #16 Dátum: 2009, 03 24, 15:34:21 »
Erősen butított C++. Kb. mint a Borland C++ 2.0 (1990)

Nekem 2009-ben ne hozzanak ki olyan rendszert, ami nem támogatja a 3. évzredben felkapott és sikeres programozási stílusokat. Ha a C++ képes változni (lásd C++0x), a WM-be tettek C#-ot (benne teljes LINQ és lambda támogatás), az iPhoneon fut az objective C (ami egyébként jó találmány lenne, ha nem lenne túlságosan Apple :) ), Androidra meg készül a JRuby/Groovy/bármimásJVMalattfutócucc,aminemJava implementáció, akkor ne jöjjenek nekem a symbianosok olyan C++-al, amiben éppenhogycsak lehet osztályokat létrehozni, a standard library nem létezik, és még szopjál a memóriakezeléssel külön.

jaj, nem kell nekünk symbian sem :D

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #17 Dátum: 2009, 03 24, 16:10:08 »

jaj, nem kell nekünk symbian sem :D

nem kell se mobil se PDA. minek? :)

irmes

• Vendég
« Reply #18 Dátum: 2009, 03 25, 20:18:22 »
nem kell se mobil se PDA. minek? :)

Talán lehet, hogy az LG Arena saját rendszere lesz a nyerő!   :D :D

Sárkányölő

• Vendég
« Reply #19 Dátum: 2009, 04 09, 22:08:48 »
Nem bírtam magállni, hogy ne írja, de az Androidnak Linux kernere van ami csak Javat futtat.

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #20 Dátum: 2009, 05 19, 18:09:56 »
Nem bírtam magállni, hogy ne írja, de az Androidnak Linux kernere van ami csak Javat futtat.

futtat az rendes kódot is, csak le van benne gátolva. Nem is lesz Android telefonom egy jó ideig :)

Nem elérhető tpuser

• PDA: HTC Touch Pro
  • PDA ROM: pre fuze
« Reply #21 Dátum: 2009, 05 19, 22:27:56 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2 napja van egy touch pro-m. A bootloader kiírja az SPL verziószámát, ami , ha jól emlékszem, akkor 1.90 satöbbi. Nem eredeti rom van rajta, nem is volna vele semmi baj, csak 1.: nem találom az sms-nél az elküldés visszaigazolása jelölőnégyzetet, mert az sms írása közben a message options inaktív (szürke). 2.: Létezik olyan megoldás, ahol nem kell az ékezetes betűk után kutatni lapokon át, hanem pl., mint a samsung i780 esetében van egy olyan gomb, ami a legutolsó beírt karakterre pakol ékezetet?
Valamint: erre a készülékre is létezik számítógépes frissítési lehetőség (azthiszem RUU)?
Előre is köszönöm!

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #22 Dátum: 2009, 05 20, 10:34:52 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2 napja van egy touch pro-m. A bootloader kiírja az SPL verziószámát, ami , ha jól emlékszem, akkor 1.90 satöbbi. Nem eredeti rom van rajta, nem is volna vele semmi baj, csak 1.: nem találom az sms-nél az elküldés visszaigazolása jelölőnégyzetet, mert az sms írása közben a message options inaktív (szürke). 2.: Létezik olyan megoldás, ahol nem kell az ékezetes betűk után kutatni lapokon át, hanem pl., mint a samsung i780 esetében van egy olyan gomb, ami a legutolsó beírt karakterre pakol ékezetet?
Valamint: erre a készülékre is létezik számítógépes frissítési lehetőség (azthiszem RUU)?
Előre is köszönöm!

1. nekem rendesen megy, ha eredetileg is főzött rom volt rajta, akkor szerintem cseréld le valami másra

2. Lehet számítógépről is frissíteni, de ha van SD kártyád, akkor nem ajánlott, mert arról sokkal biztonságosabb (valamint, ha nem sikerül a frissítés, akkor csak sd kártyáról tudod javítani a ROM-ot, legalábbis ha HardSPL-t használsz)

Ékezetekre jó megoldást még én is keresek, viszont sajnos még nem volt időm nagyon belemélyedni ebbe. Én olyanon gondolkodtam, hogy az on-screen keyboard-on csak ékezetes betűk lennének, míg a többit a billentyűzeten ütöm be.

Nem elérhető tpuser

• PDA ROM: pre fuze
« Reply #23 Dátum: 2009, 05 20, 20:17:38 »

Köszönöm a választ!
Ezzel kapcsolatban azt kérdezném még, hogy az sd kártyára azt az állományt kell átnevezve rámásolni, amit egyébként a számítógépes frissítőprogrammal kellene megetetni?

Úgylátszik, az ékezetes problémára találtam megoldást. A program neve: AE Keyboard Mapper. ( You are not allowed to view links. Register or Login ). Kis ékezetes betűhöz a ctrl+betű -t, nagy ékezetes betűhöz pedig a shift+betű -t kell nyomni (különféle ékezethez többször is meg kell nyomni). Hátránya, hogy nagy-rövid o-kból nem lehet egymás után sokat írni a shift+o nyomva tartásával. (pl.: OOOOOOOOO)

Nem elérhető sztupy

• TOPIKGAZDA
    • SztupY.hu
« Reply #24 Dátum: 2009, 05 21, 00:09:14 »
Köszönöm a választ!Ezzel kapcsolatban azt kérdezném még, hogy az sd kártyára azt az állományt kell átnevezve rámásolni, amit egyébként a számítógépes frissítőprogrammal kellene megetetni?Úgylátszik, az ékezetes problémára találtam megoldást. A program neve: AE Keyboard Mapper. ( You are not allowed to view links. Register or Login ). Kis ékezetes betűhöz a ctrl+betű -t, nagy ékezetes betűhöz pedig a shift+betű -t kell nyomni (különféle ékezethez többször is meg kell nyomni). Hátránya, hogy nagy-rövid o-kból nem lehet egymás után sokat írni a shift+o nyomva tartásával. (pl.: OOOOOOOOO)[/]
[]Az NBH fájlt át kell nevezned (alapértelmezettben RUU_SIGNED.NBH szokott lenni) [/][font=&quot]RAPHIMG.nbh -ra, és így kell rámásolnod az SD kártya gyökér könyvtárába. Ha ez megvolt, akkor bekapcsolás során folyamatosan nyomd a hengerő fel gombot és már menni is fog a frissítés. Ez HardSpl eseében igaz, ha főzött ROM van a telefonodon akkor valószínűleg HardSplről van szó (persze vannak alternatívák, de asszem mindegyik így, vay hasonlóan működik)

Frissítés után ne felejts el hard resetelni egyből, erősen ajánlott

A linket köszi, majd ránézek!
[/font]

Nem elérhető Ski

• Navigáció / Navigation: Ájgó ∞
  • PDA: samsung Omnia
  • PDA ROM: i900 WM6.5 DXID1
« Reply #25 Dátum: 2009, 05 26, 14:03:18 »
Sziasztok!

Néztem, elég sok főzött romot lehet találni ehhez a készülékhez. Arra lennék kíváncsi, hogy melyiket javasoljátok? Melyik hozza ki a készülékből a legtöbbet, illetve stabil.

Köszi előre is a válaszokat!

Nem elérhető korimv6

• Nem: Férfi
  • Opeles
  • PDA: HTC Sensation; HTC Touch Diamond
  • PDA ROM: Elegancia ICS Sense4
« Reply #26 Dátum: 2009, 05 26, 22:27:00 »
Sziasztok!

Néztem, elég sok főzött romot lehet találni ehhez a készülékhez. Arra lennék kíváncsi, hogy melyiket javasoljátok? Melyik hozza ki a készülékből a legtöbbet, illetve stabil.

Köszi előre is a válaszokat!

Szia. Én egy darabig szenvedtem a gyári romokkal, de feltettem a SONE2.2 Nomanila romot, amit nem hinném, hogy mostanában lecserélek. A TF3D egyáltalán nem hiányzik, van helyette Spb MS3.
Opel Omega MV6;HTC Sensation

Nem elérhető 4rn0ld

• DOUBLE CLUB
  • PDA ROM: XXJPK
« Reply #27 Dátum: 2009, 06 15, 20:28:34 »
A Diamondom vodafone-os. Ha Romot cserélek rajta,akkor ugye független lesz?

Nem elérhető korimv6

• Opeles
« Reply #28 Dátum: 2009, 06 15, 21:39:08 »

Nem. Ha nem gyári romra frissítesz, akkor előtte egy hardspl-t kell felraknod, hogy felmenjen a főzött rom. Ha függetleníteni akarsz vegyél egy turbosimet.

Nem elérhető mrmarkus

• Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
« Reply #29 Dátum: 2009, 06 15, 22:03:00 »

A vodafonos Diamondok függetlenek, nem?  :shock:
(legalábbis azelső Diák biztosan azok voltak)

A SIMUnlock ls a HardSPL nem ugyanazon célt szolgálják!
Nézz körül ebben a témában itt:   You are not allowed to view links. Register or Login

Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető korimv6

• Opeles
« Reply #30 Dátum: 2009, 06 15, 23:46:08 »
Az elsők lehet, hogy függetlenek voltak, de az enyém 09.02. havi és függő.

Nem elérhető 4rn0ld

• DOUBLE CLUB
« Reply #31 Dátum: 2009, 06 16, 07:30:35 »
Köszönöm a segítséget. :)

Nem elérhető mrmarkus

• Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
« Reply #32 Dátum: 2009, 06 16, 07:34:32 »
Az elsők lehet, hogy függetlenek voltak, de az enyém 09.02. havi és függő.

OK!

Akkor a linkelt oldalon ott a megoldás mind a ROM buherára, mind pedig a SIMLock problémádra...  ;)
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető 4rn0ld

• DOUBLE CLUB
« Reply #33 Dátum: 2009, 06 16, 12:51:41 »
Sajnos mindenhol csak azt,találtam, hogy fizetősen lehet megoldani a Diamond függetlenítését.
Nem tudtok ingyenes megoldást?

Nem elérhető 4rn0ld

• DOUBLE CLUB
« Reply #34 Dátum: 2009, 06 16, 18:41:26 »
Sajnos mindenhol csak azt,találtam, hogy fizetősen lehet megoldani a Diamond függetlenítését.
Nem tudtok ingyenes megoldást?

Na, csak összehoztam.   :taps:
Nem volt egyszerű. Az xda-developers-en csak fizetős megoldás van a diamondra. Legalábbis én azt találtam.
A google viszon segített, beletelt két órába mire összejött.

Nem elérhető moorland

• Navigáció / Navigation: igo 8
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: 3.13.405.1 WWE
« Reply #35 Dátum: 2009, 06 18, 07:33:00 »
Szia! Én vettem meg a telefonod.
Majd privátban küld már el a menetét. Illetve azt kérdezem, ha csinálok egy hard resetet a beállítások megmaradnak?
Üdv.

Használd légyszives a válasz erre opciót, hogy tudjuk, kinek írsz!

Nem elérhető korimv6

• Opeles
« Reply #36 Dátum: 2009, 06 18, 22:03:07 »
Szia! Én vettem meg a telefonod.
Majd privátban küld már el a menetét. Illetve azt kérdezem, ha csinálok egy hard resetet a beállítások megmaradnak?
Üdv.

Használd légyszives a válasz erre opciót, hogy tudjuk, kinek írsz!

A HR minden adatot töröl, kivéve az Internal Storage-t, hacsak nem azt választod ki a menüben.

Nem elérhető moorland

• PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: 3.13.405.1 WWE
« Reply #37 Dátum: 2009, 06 19, 17:23:34 »
Köszönöm. Most akkor légyszíves írjátok már le, hogyan működik a sim függetlenítés.
Előre is köszönöm.

Nem elérhető 4rn0ld

• DOUBLE CLUB
« Reply #38 Dátum: 2009, 06 19, 20:41:09 »
Köszönöm. Most akkor légyszíves írjátok már le, hogyan működik a sim függetlenítés.
Előre is köszönöm.
Szia!

Gond van? A belső memórián rajta hagytam a programot! diamunlock Vagy valami hasonló. Írj e-mailt vagy hívj fel holnap és segítek.

Nem elérhető tothjanos

• PDA: samsung i 900 omnia
  • PDA ROM: i900XDHK1/XDHK2
« Reply #39 Dátum: 2009, 09 01, 15:03:04 »
Üdv. Segítségre lene szükségem. 1-2 napon belül érkezik a mda vario IV készélükem aliasz htc touch pro. Magyar nyelv kellene nekem rá légyszi aki tud segítsen. Előre is köszi.

Nem elérhető Fulmi

• PDA: HTC Touch Diamond
  • PDA ROM: 2.03 WWE
« Reply #40 Dátum: 2009, 09 12, 13:19:24 »
sziasztok!

ebresztohangnak, hogy tudok beallitani .mp3-at?

koszi: fulmi

Nem elérhető NeoCorteX

• Navigáció / Navigation: QUALCOMM
  • PDA: HTC Diamond
  • PDA ROM: 2
« Reply #41 Dátum: 2009, 09 16, 08:55:03 »
Szia. Én egy darabig szenvedtem a gyári romokkal, de feltettem a SONE2.2 Nomanila romot, amit nem hinném, hogy mostanában lecserélek. A TF3D egyáltalán nem hiányzik, van helyette Spb MS3.

Szia! Diamondra milyen ROM-ot ajánlasz ami jobb mint a (talán legújab)gyári?
Ha ezt a sone-t megtennéd hogy belinkeled honnan tudom letölteni?
Naagy köszi!

Nem elérhető NeoCorteX

• Navigáció / Navigation: QUALCOMM
  • PDA: HTC Diamond
  • PDA ROM: 2
« Reply #42 Dátum: 2009, 09 16, 11:41:03 »
Ha a HardSPL felment a PDA-ra, onnantól ezzel többet már nem kell foglalkozni! Ezek után a ROM frissítés már egy nagyon egyszerű, és biztonságos művelet.
A ROM frissítéséhez a letöltött ROM fájlt nevezzük át RAPHIMG.nbh -ra, majd másoljuk rá SD kártyánk gyökér könyvtárába. Ha megtörtént, ismét nyomjuk meg a hangerő le és a reset gombokat, majd várjunk. A trikolór képernyő megjelenése után a PDA megkérdi tőlünk, hogy akarunk-e frissíteni. Nyugtázzuk le a kérését, és várjuk meg türelmesen, míg a telefonunk felfrissül.Frissítés után érdemes az első indítás után Hard Resetet nyomni![/][/]

Szia. Nekem Diamondom van és azt szeretném kérdezni hogy annál az Internal Storage-re kell másolni a RAPHIMG.nbh -t. Mert ott van de a szivárvány nem kérdezi meg tőlem szeretném-e frissíteni.
Köszi

Nem elérhető pdaghost

• DOUBLE CLUB
  • Navigáció / Navigation: integrált, Holux, Qstarz
  • PDA ROM: 5.05.401.1 WWE
« Reply #43 Dátum: 2009, 09 16, 13:55:57 »
Naagy köszi!

Szia!

A diára való ROM-ok itt vannak ( gondolom a Sone is ): You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ManX

• Support-ER
  • Az igazság szabaddá tesz!
    • SONE XDA
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone X
« Reply #44 Dátum: 2009, 09 16, 14:07:28 »
Naagy köszi!

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb mint a gyári  :D
csak gondoltam belinkelem az elérhetőségeket:
vagy

Az igazság, hogy az utóbbi időben inkább a techneten publikálom a romjaim.
Majd, ha meglesz a 6.5 végleges azt felteszem az xda-ra is.

Nem elérhető pdaghost

• DOUBLE CLUB
« Reply #45 Dátum: 2009, 09 16, 14:28:07 »
Szia ManX!

Ha szabad megkérdezni, nem tudsz valahol magyar leírást a rom buhera menetéről?
Sajnos az angol tudásom kicsit kihívásokkal küszködik, és mire megérteném az XDA DEV-en lévőt, addigra nem kevés idő telne el.
Igazából nem is akarok nagyon bele buherálni.
Inkább az érdekelne hogyan lehet programot az összetevőivel a romból kivenni.
Ugyanis van benne, amit nem használok és csak helyet foglalja
Ezeket szívesen kiszedném.
Előre is köszi a válaszod.

Nem elérhető ManX

• Support-ER
  • Az igazság szabaddá tesz!
    • SONE XDA
  • PDA: iPhone X
« Reply #46 Dátum: 2009, 09 16, 14:54:33 »
Szia ManX!

Ha szabad megkérdezni, nem tudsz valahol magyar leírást a rom buhera menetéről?
Sajnos az angol tudásom kicsit kihívásokkal küszködik, és mire megérteném az XDA DEV-en lévőt, addigra nem kevés idő telne el.
Igazából nem is akarok nagyon bele buherálni.
Inkább az érdekelne hogyan lehet programot az összetevőivel a romból kivenni.
Ugyanis van benne, amit nem használok és csak helyet foglalja
Ezeket szívesen kiszedném.
Előre is köszi a válaszod.

Szia,

Sajnos nem tudok magyar leírást, nem is igazán vállalkoznék ilyenre, két okbol is:
időhiány (jelenleg) és hát sok apróság van amire érdemes lenne kitérni, de akkor túl komplikáltra sikeredne a leírás.

De nagyon röviden (télleg zanza): feltételezzük, hogy az ervius konyháját használod (legelterjedtebb) és 6.5-ös romot akarsz készíteni a diára.
Letöltöd innen lobsterdave komplett konyháját (erviusra épül): You are not allowed to view links. Register or Login   ez a legfrissebb 6.5.0.60-as kiadás.
Ha törölni akarsz akkor az ext mappában lévő fájlokat törölgesd (itt sem mindegy melyiket). Kezdetnek ne babráld a sys vagy rom vagy oem mappákat.
Igaz a sys-ből is sokmindent ki kellene törölni, de ebbe most nem akarok belemenni.
Jé újraolvastam amit írtam, remélem érthető, írtó szarul magyarázok, a lányom is mindig ezt mondja... ;)
Nos, ha elinditod a konyhában lévő futtatható fájlt akkor kapsz egy szép felületet, ott majd a load rom-al behívod az egyetlen fájlt amit lobsterdave csinált.
Majd látod a zöld színü sorokat "true" felirattal , na azokat tartalmazná a rom.
Ha "false"-ra változtatod akkor kiveszed a romból. Két katt és átváltozik.
Ha befelyezted a módosítást, megnézed az other gomb-nál mennyi a pagepool (alapból aszem 6) azt átírod 8-ra.
Bepipálod a 6.5 native kernelt és, ha sok szabad helyet akarsz (nem RAM) akkor az lzx opciót is bepipálhatod.
Majd create rom. Az elkészült romot a rom release (vagy ilyesmi) mappában találod.
Felteszed és imádkozol, hogy elinduljon...

Hát ez NAGYON RÖVIDEN ÉS SZAKSZERŰTLENÜL!!!  De csak az halad aki próbálkozik!
Azért ajánlottam lobsterdave-ot mert ő mindent belepakol a konyháiba! DE ezek BÉTA verziók, tele vannak hibákkal!

Happy cooking!

Nem elérhető pdaghost

• DOUBLE CLUB
« Reply #47 Dátum: 2009, 09 16, 15:03:32 »
Köszi ManX!
A semminél ez is több. :)

Nem elérhető pdaghost

• DOUBLE CLUB
« Reply #48 Dátum: 2009, 09 16, 15:14:43 »
Most nézem kicsit elütöttem a linket :(
440 helyett az url vége 430
Azaz a DIA romok pontosan itt vannak:  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető HtcGabbo

• PDA: Htc touch pro
  • PDA ROM: 5.05.401.1 vwe
« Reply #49 Dátum: 2009, 10 12, 20:01:36 »
Sziasztok.

Htc touch pro típusú pda-mon 5.05.401.1 vwe rom van, win mobile 6.1 oprendszer.
Hogy tudnék rá magyar nyelvet varázsolni, esetleg tudnátok ajánlani valami jó magyar nyelvű romt. Elnézést a tudatlanságomért, segítségeteket előre is köszönöm.
Ja és ki kell szedni a sim-et rom húzásnál?

Gabbo

Nem elérhető HtcGabbo

« Reply #50 Dátum: 2009, 10 13, 17:40:20 »
Nem segít senki :(
Biztos utáltok mert feka vagyok :(
Van valakinek tippje hogy hol tegyem fel kérdésemet, ahol választ is kapok?

Nem elérhető HtcGabbo

« Reply #51 Dátum: 2009, 10 14, 20:50:08 »
Sikerült honosítani!!!!
Köszönöm a nagy semmit mindenkinek. Bezzeg ha azt írtam volna, hogy mindenki egy  censored töcskölő, egyből jöttek volna az üzenetek, meg a modok üzenetei, hogy kizárunk, bla bla.
Minek van ez a fórum, ha a két napja feltett kérdésre  censored  reagálni akárki is?
Na mind egy.
Törölhettek nyugodtan. :taps:

Nem elérhető Fulmi

« Reply #52 Dátum: 2009, 10 23, 12:56:17 »
Sikerült honosítani!!!!
Köszönöm a nagy semmit mindenkinek. Bezzeg ha azt írtam volna, hogy mindenki egy censored töcskölő, egyből jöttek volna az üzenetek, meg a modok üzenetei, hogy kizárunk, bla bla.
Minek van ez a fórum, ha a két napja feltett kérdésre censored reagálni akárki is?
Na mind egy.
ne ezt az oldalt hasznald, mert senki nem ismeri, hanem ezt a kettot, ott par oran belul kapsz valaszt:

1.: You are not allowed to view links. Register or Login

2.: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető anzo

• ROMMER
  • Örökös tag
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
« Reply #53 Dátum: 2009, 10 23, 14:57:36 »
ne ezt az oldalt hasznald, mert senki nem ismeri, hanem ezt a kettot, ott par oran belul kapsz valaszt:

1.: You are not allowed to view links. Register or Login

2.: You are not allowed to view links. Register or Login
Gyertek és csináljátok meg jól ezt a topikot mert igazából nincs gazdája a diamondoknak.  ;) :ok:

Gunar

• Vendég
« Reply #54 Dátum: 2009, 11 08, 20:09:35 »
Sikerült honosítani!!!!
Köszönöm a nagy semmit mindenkinek. Bezzeg ha azt írtam volna, hogy mindenki egy censored töcskölő, egyből jöttek volna az üzenetek, meg a modok üzenetei, hogy kizárunk, bla bla.
Minek van ez a fórum, ha a két napja feltett kérdésre censored reagálni akárki is?
Na mind egy.

Esetleg a pdaplus.hu -t is megnézheted, bár ott nem pörög nagyon ez a topic, de biztosan lesz aki segít ha gondod van! Csak légyszi stílusosan vegyél részt az oldalon! Köszi!  ;)

Nem elérhető Zombie

• ALAPÍTÓ TAG
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Iphone SE
  • PDA ROM: 10.3
« Reply #55 Dátum: 2009, 11 08, 20:18:02 »
Sikerült honosítani!!!!
Na mind egy.
Még egy ilyen hozzászólás, és hidd el, be is teljesül a vágyad. :ok:

Nem elérhető frici

• ADMIN
  • Örökös tag
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
« Reply #56 Dátum: 2009, 11 08, 20:21:03 »
Még egy ilyen hozzászólás, és hidd el, be is teljesül a vágyad. :ok:

Azóta nem járt itt ékesszóló barátunk, úgyhogy akár... (már úgyis régóta vágysz rá :D )
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető mobildoktor

• PDA: Samsung GALAXY S I9000+Iphone 3g 16Gb
  • PDA ROM: Mac OS+Android
« Reply #57 Dátum: 2009, 11 28, 16:30:53 »
Hali fiuk!!

Van egy svéd-böl valo diamondom,szeretném valahogy magyaritani,meg mindenevövé tenni!!

Tud ezekre valaki megoldást!

Köszönöm a válaszokat!
Samsung GALAXY S I9000+Iphone 3g 16GB
Dell XPS M1530

Nem elérhető piszta

• Support-ER
    • A Fekete Kocka ami el van gurulódva
  • PDA ROM: CM10.1
« Reply #58 Dátum: 2009, 11 28, 17:10:21 »
Hali fiuk!!

Van egy svéd-böl valo diamondom,szeretném valahogy magyaritani,meg mindenevövé tenni!!

Tud ezekre valaki megoldást!

Köszönöm a válaszokat!

hali

itt van gyári WWE ROM + magyarítás

A vacsoránál a konzerven érzed, fejétől büdös a hal...

Nem elérhető piszta

• Support-ER
« Reply #59 Dátum: 2009, 11 28, 17:11:26 »
ha a mindenevő alatt a hálózat függetlent érted, akkor az ügyben az XDA-n nézz szét.

Nem elérhető mobildoktor

« Reply #60 Dátum: 2009, 11 28, 18:26:59 »
ha a mindenevő alatt a hálózat függetlent érted, akkor az ügyben az XDA-n nézz szét.

Köszönöm szépen!!

Sajna nem nagyon találtam semmit!!
Dell XPS M1530

Nem elérhető mobildoktor

« Reply #61 Dátum: 2009, 11 28, 18:36:54 »
hali

itt van gyári WWE ROM + magyarítás

valamiböl kifolyolag RUU exe hibát észlelt és leált..........

Evvel mit tudok csinálni??
Dell XPS M1530

Nem elérhető piszta

• Support-ER
« Reply #62 Dátum: 2009, 11 28, 18:59:06 »
valamiböl kifolyolag RUU exe hibát észlelt és leált..........

Evvel mit tudok csinálni??

Akksid legalább 50 %-ra van töltve?

Hard SPL fenn van?

lehet hogy az ami a sunnysofton van nem a te verziódra való, írja alatta a part numbert.
az XDA-n érdeme smég nézelődni

diamondon állítólag a sone főzött romokat istenítik. keress rá gugliba biztos találsz egy használható főzött romot ami még magyar is

Nem elérhető piszta

• Support-ER
« Reply #63 Dátum: 2009, 11 28, 19:06:13 »
ajánlom figyelmedbe enneka  topiknak az első hozzászólását

Nem elérhető mobildoktor

« Reply #64 Dátum: 2009, 11 28, 19:34:05 »
ajánlom figyelmedbe enneka  topiknak az első hozzászólását

Oké ez mind rendben van!

Addig jutok a hard spl-el,hogy a trikolor képernyö után beszürkül a kijelzö,aztán a 0 százalékrol nem megy tovább a mukkot sem!!

Mit tegyek vele?
Dell XPS M1530

Nem elérhető piszta

• Support-ER
« Reply #65 Dátum: 2009, 11 28, 19:53:06 »
Oké ez mind rendben van!

Addig jutok a hard spl-el,hogy a trikolor képernyö után beszürkül a kijelzö,aztán a 0 százalékrol nem megy tovább a mukkot sem!!

Mit tegyek vele?

próbálkozz akkor másik rommal

Nem elérhető mobildoktor

« Reply #66 Dátum: 2009, 11 28, 23:16:58 »
Segitség kellene!!

A rom cserén tul vagyok!!

Probáltam a diamondot függetleniteni valami Diamond unlocker exével,szépen neki is ugrott,egyszer csak elsötétült a kijelzö,aztán azota semmi!!

Semmire nem reagál!!

Tudtok erre valami megoldást?

Köszönöm!!
Dell XPS M1530

Nem elérhető Fulmi

« Reply #67 Dátum: 2009, 12 15, 08:42:12 »
Segitség kellene!!

A rom cserén tul vagyok!!

Probáltam a diamondot függetleniteni valami Diamond unlocker exével,szépen neki is ugrott,egyszer csak elsötétült a kijelzö,aztán azota semmi!!

Semmire nem reagál!!

Tudtok erre valami megoldást?

Köszönöm!!
gyere at ide: You are not allowed to view links. Register or Login itt fognak rajtad segiteni :)

Nem elérhető pockany

• PDA: P1
  • PDA ROM: 1
« Reply #68 Dátum: 2009, 12 16, 16:39:09 »
Tudom, hogy már kérdezték itt is, de még egyszer felteszem a kérdést: hogyan lehet egy HTC Touch Diamond-ot kártya-függetleníteni? Mindenhol, ahol erről találtam infót, csak azt az xda-developers oldalt linkelték be. Ott pedig nem ingyenes megoldás van (legalábbis én mást nem találtam). Tehát otthon, házilag hogyan lehet megoldani a függetlenítést?

Nem elérhető Fulmi

« Reply #69 Dátum: 2009, 12 17, 11:44:38 »
Tudom, hogy már kérdezték itt is, de még egyszer felteszem a kérdést: hogyan lehet egy HTC Touch Diamond-ot kártya-függetleníteni? Mindenhol, ahol erről találtam infót, csak azt az xda-developers oldalt linkelték be. Ott pedig nem ingyenes megoldás van (legalábbis én mást nem találtam). Tehát otthon, házilag hogyan lehet megoldani a függetlenítést?
azt irja 1)-ben hogy irj neki pm-et es akkor megmondja... nem ertem miert lenn ez fizetos

Nem elérhető cledi

• PDA ROM: ROM dátuma: 07/25/08 ROM v: 1.93. WWE
« Reply #70 Dátum: 2010, 02 21, 12:01:36 »
Sziasztok!

Van egy elég nagy problémám! Nem először frissítettem ROM-ot a Diamondomon, de most valami hiba történehetett, mert már a Touch Diamond képernyőnél megfagy a telefon!
A ROM frissítés során nem történt semmi gond, lefutott rendesen 100%-ig, finish-sel zártam a párbeszédablakon a szgépen.

Próbáltam Hard resetelni, de semmi se történt, ugyanúgy megfagy már az elején!

Remélem el tudtok látni jó tanáccsal! :S

Előre is köszi, üdv.

Nem elérhető cledi

• PDA ROM: ROM dátuma: 07/25/08 ROM v: 1.93. WWE
« Reply #71 Dátum: 2010, 02 21, 13:50:18 »
Megoldódott! :-) bootloader mód után kellett usb-er kötni! Ezt a Trükköt eddig nem ismertem:$ :D

Gunar

• Vendég
« Reply #72 Dátum: 2010, 03 20, 14:26:25 »
Aki netán mostanában vett Diamond-ot, vagy csak egyszerűen megunta a rajta lévő gyári rom-ot, írtam egy kis segítséget a kezdetekhez!

Használjátok egészséggel!

Nem elérhető Gáborchef

• Navigáció / Navigation: Igo 8
  • PDA: MDA IV (Htc touch pro)
  • PDA ROM: Exquisite.4.09a WWE
« Reply #73 Dátum: 2010, 04 12, 18:19:04 »
Sziasztok.

Van egy Htc touch pro-m, t-s kiadás tehát mda. Mgyarítási segítségre lenne szükségem. Nem találok hozzá sehol magyar nyelvet.
os verzió:5.2.23554 (23554.5.5.0)
Manila verzió: 2.5.20121225.0_VGA_amarullz
ROMverzió: Exquisite.4.09a WWE
Radio verzió: 1.02.25.19
Protocol: 52.33.25.17w

Segítségeteket előre is köszi.

üdv

Nem elérhető marci60bol

• Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: htc touch pro
  • PDA ROM: 5.05.000
« Reply #74 Dátum: 2010, 04 15, 17:52:54 »
Sikerült honosítani!!!!
Köszönöm a nagy semmit mindenkinek. Bezzeg ha azt írtam volna, hogy mindenki egy  censored töcskölő, egyből jöttek volna az üzenetek, meg a modok üzenetei, hogy kizárunk, bla bla.
Minek van ez a fórum, ha a két napja feltett kérdésre  censored  reagálni akárki is?
Na mind egy.

Hello! nekem is van egy touch pro-m. nem találok sehol az egész világhálón rá magyarítást. már lehúztam nagyon sok mindent hozzá a legújabb rom-ot is de még mindig nem magyar. Tudnátok nekem segíteni?

Nem elérhető tiel

• PDA: eten x500+
  • PDA ROM: v9
« Reply #75 Dátum: 2010, 04 26, 14:35:50 »
Üdv mindenkinek! HTC Touch Diamondhoz (P3700) keresk magyarított WM 6.5 ROM. Tudnátok segíteni, hol találok? Előre is köszönöm!

Nem elérhető patience

• ADMIN
  • Örökös tag
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
« Reply #76 Dátum: 2010, 04 26, 15:16:23 »
Üdv mindenkinek! HTC Touch Diamondhoz (P3700) keresk magyarított WM 6.5 ROM. Tudnátok segíteni, hol találok? Előre is köszönöm!
Itt van egy pár: You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető csabikat

• Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: HTC ChaCha
  • PDA ROM: 1.54.401.3
« Reply #77 Dátum: 2010, 04 27, 14:48:22 »
Itt van egy pár: You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Egy jó ideje diazok már én is, de még sehol nem szóltam hozzá és nem is kértem eddig.Jó pár ROM-ot kipróbáltam, magyarításokat is, de használhatatlanok. A Sone v.2.1-es még egész jó magyarul, de nagyon hiányzik róla(nekem) a 3Dflo.Így csak egy egyszerü 6.1 wm. A sunnysoft-on leledző gyári 2.03-as még egész jó lenne, de hozzá letöltött szintén gyári magyarítás a feltelepülést követő hr. végén megáll. És ennyi. Most csatlakoznék az előttem kérdést feltevőhöz. Megnéztem az általad belinkelten, de nem igazán találtam magyarított 6.5-t, pláne amin még van 3Dflo is. Bocsásd meg a lámaságom, de kérlek linkelnél egy pontosabbat, mert már nagyon útálom a Sun-Y hiányosságait és lassúságát.
Előre is köszi!

Nem elérhető vassjana

« Reply #78 Dátum: 2010, 05 10, 18:52:28 »
Sziasztok. Vettem a T nél egy MDA Vario 5 öst, vagyis Htc touch pro 2 tőt.
A T s rom nagyon gagyi fel kéne tennem a Hard SPL t de nem találok sehol és egy leírás is jó lenne hozzá. Azonkívűl jó lenne egy HTC s gyári rom amit lehet magyarítani és ebben is kéne segítség.
Légyszi segítsen valaki.

Nem elérhető csendike

• PDA: t mobil MDA IV
  • PDA ROM: 1.69.116.2 WWE
« Reply #79 Dátum: 2010, 06 01, 21:52:20 »
Üdv mindenkinek ! Van egy tmobilos MDA IV em van -e valami lehetőség lacserélni a t -s rózsaszin designt. Nem jön be túlzottan.Előreis kösz a segítséget mindenkinek.

Nem elérhető Elims

• PDA ROM: nem tudom
« Reply #80 Dátum: 2010, 08 25, 12:25:19 »
Sziasztok!

Vettem egy htc touch pro telefont,amin hollnad nyelvű rom volt. 1.xx verzió. Most én azt frissítettem 5.xx angol verzióra. Ezt hogyan tudom magyarítani?
Már letöltöltöttem raphael zip-eket is, .cab-ot is,néztem a sunnysoft oldalt is,de nem jövök rá a megoldásra.
Vki leírná nekem érthetően,hogy mit is kellene csinálnom.
Még nem volt windows-os telefonom csak symbian-os,úgyhogy ez a fajta rendszer nekem nem kicsit bonyolult.

Előre is köszönöm!!

Nem elérhető nyakas00

• Navigáció / Navigation: Asus P535
  • PDA: Asus P535
  • PDA ROM: 6xy?
« Reply #81 Dátum: 2010, 10 14, 14:20:46 »
hogy tudnám függetlené tenni a Diamond pdám?

Nem elérhető stekker

• Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Htc Touch HD
  • PDA ROM: Kwbr
« Reply #82 Dátum: 2010, 10 17, 11:43:09 »
sziasztok fel raktam egy fozott romot a PDA-mra es az a gond vele ahogy fol telepitette utanna kellet volna el indulyon es csak a fo kepernyoig er el "TOUCHdiamond"  tovabb nem megy akar hany percig varok, szerintetek mit tehetek ? a szamitogep meg nem ismeri fel mert nem indul el a PDA egeszen

Nem elérhető stekker

« Reply #83 Dátum: 2010, 10 17, 12:07:51 »
jah es a hard reset sem segitett :( valakinek valami otlet ?

Nem elérhető stekker

« Reply #84 Dátum: 2010, 10 18, 14:12:56 »
Miaz kivan halva az oldal ? vagy csak nem hajlando senkisem valaszolni ?

Nem elérhető HKSDAVID

• PDA: HTC Ttouch a1
  • PDA ROM: windows mobile 6.5
« Reply #85 Dátum: 2010, 11 13, 14:59:37 »
Problémám az hogy ment a [NEM [NEM TELO!]!]mon az spb 3.5.5 egyszer csak megállt kivettem az aksit gondolván újra indításként helyre jön aztán bekapcsoltam és bejön a telefon logo hogy htc touch ezután töltené az spb mobilt rendszert de innentől nem jut tovább sehogyan mintha nem lenne rajta rendszer ez mitől lehet sérült volna a fájl rendszer?
Ha tartom a bekpacsolo gombot és a hivo gombot akor egy olyan képernyő fogad hogy updatelni szeretne micro sd röl de nem találja a fájt valamiért.
És mivel nem tölt be a rendszerem így nem tudom belülről telepíteni a rendszert hogyan máshogy lehetséges?
köszönöm a segítséged előre is remélem valahogyan sikerülne megoldani már nagyon várom

Nem elérhető ferenczp

• Navigáció / Navigation: Nav N Go Igo 8.3
  • PDA: HTC Touch Diamond P3700
  • PDA ROM: 1.08.25.20
« Reply #86 Dátum: 2010, 11 20, 13:54:40 »
Van egy diamond om amind wm 6.1 van de már nem olyan mint volt.
Azt szeretném megtudni hogy honnan tudok letölteni wm 6.1 et rá és lehetőleg magyart. Meg hogyan tegyem rá? Előre is kössz a segítséget.

Nem elérhető mz1122

• PDA: htc touch diamond2
  • PDA ROM: nemtom
« Reply #87 Dátum: 2010, 11 28, 13:45:38 »
Sziasztok! Tudna valaki segíteni a problémám megoldásában? A választ és a sagítséget előre is köszönöm! A Probléma: kaptam egy Htc Touch Diamond 2-öt szoftverhibásan. Mükszik de csak a föképernyő és ami onna egyböl elérhető start ról semmi. Memória kártya nincs benne! Azt hiszem win 6.5 van rajta+valami magyarítás de csak félig magyar. Megpróbáltam frissíteni fözött  rommal  de nem sikerült mindig azt irta ki hogy nem csatlakozik a pda pedig elkezdte csinálni de 0% nál feljebb nem ment. Megpróbáltam a hard resetet hátha esetleg az segítene ott ezt irja ki: step 3 error while updating: Card operate: read retry timeout. restart the mashine? Tudnátok segíteni a probléma megoldásában leírással esetleg proginevekkel meg hogy mi mire való!Köszi!

Nem elérhető KGenius17

• PDA: Asus P526
  • PDA ROM: V6.1.6.WWE
« Reply #88 Dátum: 2010, 12 02, 19:50:57 »
Sziasztok! Tudna valaki segíteni a problémám megoldásában? A választ és a sagítséget előre is köszönöm! A Probléma: kaptam egy Htc Touch Diamond 2-öt szoftverhibásan. Mükszik de csak a föképernyő és ami onna egyböl elérhető start ról semmi. Memória kártya nincs benne! Azt hiszem win 6.5 van rajta+valami magyarítás de csak félig magyar. Megpróbáltam frissíteni fözött  rommal  de nem sikerült mindig azt irta ki hogy nem csatlakozik a pda pedig elkezdte csinálni de 0% nál feljebb nem ment. Megpróbáltam a hard resetet hátha esetleg az segítene ott ezt irja ki: step 3 error while updating: Card operate: read retry timeout. restart the mashine? Tudnátok segíteni a probléma megoldásában leírással esetleg proginevekkel meg hogy mi mire való!Köszi!

HardSPL? Anélkül nehezen tudsz felrakni főzött romot.
xda-forum-on nézz szét, hátha segít.  :ok:

Nem elérhető szimario

• Navigáció / Navigation: sygic v. motonav
  • PDA: ZTE Blade
  • PDA ROM: Android 2.2 FLB R(_HUN
« Reply #89 Dátum: 2011, 01 09, 22:21:29 »
Sziasztok!
Egy érdekes és riasztó dolgot fedeztem fel a diámon. 3-4 nap óta alkalmanként belassul, újra kell indítanom. (soft reset) Az újraindításkor viszont újra megjelenik a WINDOWS CUSTOMIZABLA felirat a csíkkal, majd újra újraindul és a telefon utána áll fel. De teljesen üres, mint a hard reset után.
Néha az első újrainduláskor kiírja, hogy ezt, vagy azt a fájlt nem tudja betölteni.
Már több rommal próbáltam, hard resettel, memókari formázással, de előbb utóbb mindig visszajön.

Találkozott már valaki ezzel? Előre is köszi a válaszokat.

Nem elérhető juszker

• PDA: htc touch diamond
  • PDA ROM: 2.03.401.3 WWE
« Reply #90 Dátum: 2011, 01 30, 11:23:30 »
Sziasztok!
A diamondom magyarítása kapcsán szétolvastam az agyam a klf fórumokon, de nem jutottam egyről a kettőre! Vagy ez is olyan mint a marslakók és a hű feleség, hogy mindenki beszél róla, de még egyiket se látta senki?
Jelenleg a legfrissebb htc-s rom van rajta, a speedshopban is azt mondták, hogy ezt a verziót ők nem tudják/akarják magyarítani.
Akkor mi a megoldás?

Nem elérhető Sassy70

• PDA: samsung omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
« Reply #91 Dátum: 2011, 02 16, 09:38:11 »
Sziasztok!

2 kérdés.Touch Diamondra hogy lehet felrakni wm6.5-öt? kellene a link,megköszönném,vagy ha nem lehet rá felrakni,akkor magyar ROM kellene 6.1-re köszi előre is! :ok:

Nem elérhető juszker

« Reply #92 Dátum: 2011, 02 18, 18:57:40 »
Szia!
Én a hardspl 1.04 Olinex-el telepítettem a sunnysoft.cz/htc honlapjáról a legújabb romot és a hozzá való magyarítást is. Minden telepítés simán ment, de a magyarítás mégsem működik. Próbáld ki, hátha neked működik. Ha jobb megoldást találsz, légyszi jelezd.

Nem elérhető jozsef7

• PDA: Xperia X1
  • PDA ROM: Android 2.2 és Windows Mobile 6.5
« Reply #93 Dátum: 2011, 02 22, 18:20:53 »
Sziasztok!

Hamarosan beindul egy bizonyos Mobildöme nevezetű projekt, melyet én és a kollégám viszünk. Ez tulajdonképpen egy oldal az interneten, ahol nagyon részletes mobilteszteket lehet olvasni, plusz mobiljavítást is vállalunk, féláron! ( pl. szoftverfrissítés, romcsere, stb.) a következő típusú készülékekre: Az összes Sony Ericsson, Nokia 5800, N széria, E széria, és az összes HTC készülékre. egyelőre csak ezekre a készülékekre, de hamarosan a többi készülékhez is meglesznek az eszközeink!

Nem elérhető koncz.janos

• PDA ROM: alap ROM
« Reply #94 Dátum: 2011, 02 26, 20:20:27 »
Sziasztok!

Touch Pro-hoz való HardSPL-hez tud valaki egy működő linket küldeni? (ami a topik elején van, már nem jó)
Köszönöm!

Nem elérhető pspboy

• Navigáció / Navigation: e-gps
« Reply #95 Dátum: 2011, 03 02, 21:48:40 »
hello mindenkinek lenegy kis gondom van egy htc touch prom de most angol rom van rajta nics valakinek egy magyar romja jo nekem az eredeti is az lenne a legjob help segitsen valakki adjon nekem egy linket vagy külgye el nekem emailba az emailom You are not allowed to view links. Register or Login eéöre is köszönöm win mobil6.1 van rajta jöhet bármi csak magyar legyen elöre is köszi mindenkinek

Nem elérhető pspboy

• Navigáció / Navigation: e-gps
« Reply #96 Dátum: 2011, 03 02, 23:48:37 »
én megcsináltam az it leirtak szerint és semmi You are not allowed to view links. Register or Login
nekem nem let magyar meg nem vágom hol válaszam a nyelvet help kezdö vook elöre is köszi mindenkinek

Nem elérhető berimiki

• Navigáció / Navigation: I go8
  • PDA: HTC One Touch Diamond
  • PDA ROM: 1.93.479.3 WWE
« Reply #97 Dátum: 2011, 03 05, 12:03:16 »
Szijjasztok valaki tud segíteni hogyan tudom kifüggetleníteni a Htc? fajtja: HTC TOUCH DIAMOND
Segítségeteket előre is köszönöm

Nem elérhető juszker

« Reply #98 Dátum: 2011, 03 05, 12:34:55 »
Szia!
Én a hardspl 1.40 Olinex-el telepítettem a sunnysoft.cz/htc honlapjáról a legújabb romot és a hozzá való magyarítást is. Minden telepítés simán ment, de a magyarítás mégsem működik. Próbáld ki, hátha neked működik. Ha jobb megoldást találsz, légyszi jelezd.

Nem elérhető topimaci69

• Navigáció / Navigation: aGPS
  • PDA: Xperia x1
  • PDA ROM: vm6.5.5 sensei2.5
« Reply #99 Dátum: 2011, 04 02, 18:02:33 »
Sziasztok én nemrég raktam az x1re energy29017 sense 2.5 öt csak nem tudom,hogy lehet-e rá magyar nyelvet rakni és azt,hogy?Előre is kösz!

Nem elérhető AdamOneR

• PDA: Samsung i900 Omnia 8GB
  • PDA ROM: Windows Mobile 6.1.4 Professional
« Reply #100 Dátum: 2011, 10 03, 19:42:50 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy HTC Touch Diamond (P3700) tulajdonosa vagyok, s a gyári rom van a készülékemen.
Valahogy meg tudnám-e oldani, hogy a HTC Touch Diamond 2 gyári romja fusson a készülékemen?
 Várom a választ!
Köszönöm!!!

Nem elérhető juhaszatesz

• PFC Fan
  • PDA: touch diamond
  • PDA ROM: 2.03.414.2 wwe
« Reply #101 Dátum: 2012, 02 12, 16:32:14 »
Üdv
Sziasztok 1 kis segítségre lenne szükségem "sikeres" rom frissítés után a telo (htc diamod)  nem indul el  ,és nem reagál semmire   ,hard reset után sem csak a fekete képernyő és a touch diamond felirat (a számítógéppel nem tudom össze kötni ,azt írja nincs kapcsolat (a töltést sem jelzi )

tudok még rajta segíteni vagy kuka?

előre is kösz

Nem elérhető fpistike

• PDA: HTC
  • PDA ROM: 5.0
« Reply #102 Dátum: 2012, 02 25, 21:51:54 »
üdv el kellene egy kis segitség
hülye fejjel rom update-t csináltam és eltünt a magyar
végig olvastam szinte az összes hozzászolást de igazán magyar nyelvü segitséget nem találtam mindig csak egy link az xda-ra vagy valami hasonlo oldalra (rapid)
nekem az angol = a kinaival
szoval ha valaki tud magyar tehát emberi nyelvü segitséget illetve magyar nyelvü romot ami müködik diamondon akkor azt megköszönném

Nem elérhető wintervision

• PFC Fan
  • PDA ROM: v 6.1
« Reply #103 Dátum: 2012, 03 23, 00:05:30 »
Sziasztok! Szeretnék kérdezni egy olyat, hogy feltettem a touch diamondomra egy 6.5 rom ot, és nincsen rajta sense....tudok utólag is feltenni vagy olyan romot kell keresnem amiben van?
Előre is köszönöm.

Nem elérhető sanyi9605

• PFC Fan
  • PDA ROM: WM. 6.5
« Reply #104 Dátum: 2012, 03 28, 18:55:17 »
Sziasztok!
Lenne nekem egy HTC Touch Diamond készülékem amire nem tudom hogy hogyan kell felrakni az RUU nevezetű romokat
Valaki tudna segíteni?
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Meryen19

• Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: htc touch 2
  • PDA ROM: win mobile 6.5
« Reply #105 Dátum: 2012, 07 18, 15:31:33 »
Üdv Mindenkinek!Egy kis segitségre lenne szükségem!Nekem HTC Touch2 PDA-m van!Arra hogyan kell feltenni a winmobile 6.5 magyar verziót-és hol találok rá magyar romot? :google2:- valmár próbálkoztam de sikertelenül!!
-Köszönöm előre is a segitséget!! :ima: :ok: