2024, 03 28, 20:43:19

Szerző Téma: S100 Romolda Update 07.02 Magyar rom :)  (Megtekintve 105130 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: S100 Romolda
« Reply #25 Dátum: 2010, 02 25, 13:14:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szóval itt:

"UNPLUG THE PHONE FROM THE USB
PRESS Volume Up + Camera button + Power button, the phone will vibrate twice but stay turned off, take the battery out, and plug the phone into the computer again using the usb cable.

at this point u should see it saying USB fastboot: and stuff, the last line should say usb_init. the top of the screen i believe is supposed to flicker."

Volume up +cam+power = kétszer rezeg, eddig oké, akksi ki, adatkábel be

és itt nekem nem jelenik meg SEMMI,ez a usb init sem. Egyszerűen nem értem

Ted fel csak a superboot-ot!!!

You are not allowed to view links. Register or Login


febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #26 Dátum: 2010, 02 25, 13:48:58 »
Szia!

Kipróbáltam már ezt is. :(

Felraktam a Pc-re.

"- Put your device in bootloader mode - turn if off, remove battery, plug in USB cable, when battery icon appears onscreen, replace battery then tap the powerbutton while holding the Camera key"

Kikapcsolom kiveszem az akksit,bedugom a kábelt, mikor kijön az akksi ikon, visszahelyezem, rányomok a bekapcsra majd folyamatosan a kamera gomb > elindul a rendszer vagyis bekapcsol a telefon. Ha úgy csinálom, hogy kamera és bekapcs, akkor is ugyanez.

Ja és továbbra is "Waiting for device" felirat a cmd ablakban.... :hmm:

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: S100 Romolda
« Reply #27 Dátum: 2010, 02 25, 14:14:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Kipróbáltam már ezt is. :(

Felraktam a Pc-re.

"- Put your device in bootloader mode - turn if off, remove battery, plug in USB cable, when battery icon appears onscreen, replace battery then tap the powerbutton while holding the Camera key"

Kikapcsolom kiveszem az akksit,bedugom a kábelt, mikor kijön az akksi ikon, visszahelyezem, rányomok a bekapcsra majd folyamatosan a kamera gomb > elindul a rendszer vagyis bekapcsol a telefon. Ha úgy csinálom, hogy kamera és bekapcs, akkor is ugyanez.

Ja és továbbra is "Waiting for device" felirat a cmd ablakban.... :hmm:

Akkor annyit tudok javasolni, hogy egy másik gépen próbáld meg. Esetleg Xp-a környezetben kikapcsolt vírusirtóval. 

Ezt most  találtam!!!

You are not allowed to view links. Register or Login

Szerinte, jól csinálod egyébként. Folyamatosan kell nyomni a kamera gombot és egyszer röviden a bekapcsot.

Még az jutott eszembe, hogy meg lehetne próbálni parancssorból betenni :

cmd
adb reboot bootloader természetesen a tools-ba kell lenned!!

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #28 Dátum: 2010, 02 25, 15:06:42 »
Már én is gondoltam erre :hmm:.

Azért azt most már leírom, mert több, mint érdekes, hogy ugye tegnap este elég sokat szórakoztam ezzel az egésszel, és egyszer csak sikerült, bekerültem valahogy  ide:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

De már órák óta próbálkoztam, és egyszercsak sikerült. Végül feltettem az egyik Romot azt hiszem az eclair félét a feb 24-it. Installálta is, de ő maga nem indította újra magát, így megtettem én. Szóval újrainduláskor a kék feliratú android szövegig jutott tovább nem. Érdekesnek találtam :hmm:

Na gondoltam, felteszek egy másikat, ekkor már mondhatni rutinosan bekerültem abba a bizonyos menübe, megint kiválaszottam melyik Romot akarom, felinstallálta, újrainduláskor ez már tovább jutott az android feliraton, be is töltődött, de abban a pillanatban error hibaüzenetek tömkelegét vágta a képernyőre, force stop lehetőségggel. Na ekkor fogtam magam és kikapcsoltam az egészet, amúgyis pont merült le a notebookom, gondoltam majd itt bent az irodában mégegyszer megpróbálom.

Na de érdekes ami tegnap estére sikerült 2-4x is (bejutnom a recoverybe) az ma még nem, pedig eskü mindent úgy csinálok, ahogy tegnap.

Kezdek arra gyanakodni, hogy az adatkábel amit itt használok, nem jó erre? De ugyanakkor a telefont tölti ha rádugom, sd kártyát ha mountolom akkor tudok rá pakolni, csak épp a cmd azt írja állandóan hogy device not found! >:(

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: S100 Romolda
« Reply #29 Dátum: 2010, 02 25, 15:35:55 »
Szerintem a recovery boot sérülhetett. Azért írtam, hogy próbáld meg parancssorból betenni. Aztán a másik gép vagy másik usb kábel is jó lehet. Arra gyanakszom, hogy az usb driver nem megfelelő. Esetleg próbáld meg azt frissíteni. Ha rá van dugva a készülék akkor az eszközkezelőben nézd meg, hogy felismeri-e!!!!!

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #30 Dátum: 2010, 02 25, 15:54:04 »
Próbáltam parancssorból is, de ott is csak annyit ír, hogy vagy "waiting for device" vagy "device not found"

Acer Sync program látja, tudok is szinkronizálni,ha akarok.

viszont eszközkezelőbe konkrétan név szerint úgy mint Acer Liquid vagy hasonlót nem találok, hanem portable device-ként F: meghajtóként a telefonban lévő sd kártyámat látja.

Amúgy Windows7em van.......

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #31 Dátum: 2010, 02 25, 20:22:04 »
Sziasztok!

Rájöttem végre azt hiszem mit csináltam rosszul de:

már megint ott tartok hogy feltettem a

eViL_Eclair_16 Romot, és rebootoltam és csak az android illetve hang jelzésig jut, majd újraindul és megint csak az android szövegig...............tovább nem tud jutni :hmm:

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: S100 Romolda
« Reply #32 Dátum: 2010, 02 25, 20:24:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Rájöttem végre azt hiszem mit csináltam rosszul de:

már megint ott tartok hogy feltettem a

eViL_Eclair_16 Romot, és rebootoltam és csak az android illetve hang jelzésig jut, majd újraindul és megint csak az android szövegig...............tovább nem tud jutni :hmm:
Ezt nekem is csinálta csinálj egy HR-t. Hangerő le + fel+Power.

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #33 Dátum: 2010, 02 25, 20:32:52 »
Köszönöm, sikerült! :ok:

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: S100 Romolda
« Reply #34 Dátum: 2010, 02 25, 20:48:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm, sikerült! :ok:
Öszintén mondom nem értem ezt az Androidos rom kérdést :( Fel raktuk ugye a LiquidE stock romot. Utána a Fastbootot és a recoveryt majd a mostani esetben a eViL_Eclair_16 Romot. Na mármost ahogy nézegettem az összetételét akkor véleményem szerint ezek az 50-60MB-os un. romok csak 1-2 programot és felhasználói felületet tartalmaz tehát a WinMo-hoz képest pl nem tartalmazza az OS elemeit. Van még mit fejlődnöm ezen a területen.  :'(

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: S100 Romolda
« Reply #35 Dátum: 2010, 02 25, 20:55:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Rájöttem végre azt hiszem mit csináltam rosszul de:

már megint ott tartok hogy feltettem a

eViL_Eclair_16 Romot, és rebootoltam és csak az android illetve hang jelzésig jut, majd újraindul és megint csak az android szövegig...............tovább nem tud jutni :hmm:

Mi volt a baj?

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #36 Dátum: 2010, 02 26, 10:21:20 »
Szia!

Leírom, hogy nekem hogy sikerült végülis összehozni:

Tehát eddig ok:
Idézet
. Telepítsük fel a java-t.
2. Egy mappába tömörítsük ki az Androi SDK-t és telepítsük, ez az internetről fog letölteni egy pár csomagot. Ha nem menne a letöltés akkor a settingsnél pipáljuk be a Force http -t.
4. Csatlakoztassuk a Liquidet a PC-hez.
5. Driverek telepítése értelem szerűen az operációs rendszerünknek megfelelőt.
6. Tömörítsük ki az Acer Download Tool-t és tallózzuk be a ACER_LiquidE...bin fájlt és Start. Ez elfog tartani egy darabig és lesz olyan rész amikor úgy tűnik lefagyott de várjunk és tovább fog menni.
7. A Superboot.zip -et tömörítsük ki az Android SDK tool mappájába.

Eddig nekem is így ment, itt jött nálam egy kis csavar.

Amikor feltelepül a bin, ki kell kapcsolni a készüléket, lehúzni Usb-ről helyesebben mondva (és most nagyon hülyén fog hanzani, hogy nekem úgy kellett csinalnom, hogy nem az Acerből kihúzni az usb adatkábelt, HANEM a pc-ből! (ha fordítva csináltam, egyszerűen nem működött komolyan mondom!)

Volume fel+kamera+power gombok megnyomása, ekkor kettőt fog rezegni a készülék de látszólag nem fog semmi történni. Ekkor az usb kábelt bedugni a pc-be,  ekkor megjelenik az Acer felirat.

Megjelenik az usb fastboot, alján az usb init felirattal.
Vissza kell rakni az akksit.
Ekkor a pc-n dupla katt az install-superboot-windows.bat fájlra. Valamit lefuttat majd újraindítja a rendszert behozza az androidot.

Ekkor ha még nem tettük meg a custom rom zip fájlját másoljuk a memóriakártya gyökerébe, majd "Reboot to recovery.bat" fájlt indítsuk el.

Ekkor bejutunk a Recovery menübe, ott kiválasztjuk a Custom Rom Zip-jét, feltelepítjük,majd újraindítjuk a készüléket


Arra sajnos még nem jöttem rá, hogyan lehet az akksi kivétele nélkül megoldani az egészet, mert nekem anzo leírása alapján sajnos nem megy, pedig nagyon jó lenne

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #37 Dátum: 2010, 02 26, 12:32:09 »
Upsz........feltettem az eclair 1.6 slimet, de nem vettem észre a leírásában, hogy az emailt kivette >:( és most csak gmail levelező van. Pedig elég gyors lenne így a Rom, mert más dolgokat is kivett, na de az emailt...............

Nincs arra lehetőség, hogy valahogyan felrakjam rá a beépített gyári emailezőjét?

Nincs már kedvem egy másik romot feltenni....

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: S100 Romolda
« Reply #38 Dátum: 2010, 02 26, 14:39:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Upsz........feltettem az eclair 1.6 slimet, de nem vettem észre a leírásában, hogy az emailt kivette >:( és most csak gmail levelező van. Pedig elég gyors lenne így a Rom, mert más dolgokat is kivett, na de az emailt...............

Nincs arra lehetőség, hogy valahogyan felrakjam rá a beépített gyári emailezőjét?

Nincs már kedvem egy másik romot feltenni....
Igy jár az aki előbb cselekszik és utána olvas :)
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez az eredeti email.
Nem tudom nálad miért nem működött az az eljárás amit leírtam mert én mindig ez szerint csinálom és még soha nem volt semmi problémám vele. Lehet ennek is lelke van mint a windowsnak :(

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #39 Dátum: 2010, 02 26, 14:41:54 »
Köszi!

Igen figyelmetlen voltam. Közben letöltöttem Marketből a K9 mail-t, úgyhogy végülis megoldottam, bár így elsőre annyira nem tetszik, de akkor majd most felrakhatom az eredetit. Mégegyszer köszi!

Nem elérhető btibi

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: AcerS100 Liquid
  • PDA ROM: Acer_LiquidE_ 1.100.05_EMEA_GEN1 / Vachounay_1.0.1
Re: S100 Romolda
« Reply #40 Dátum: 2010, 03 03, 22:29:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ted fel csak a superboot-ot!!!

You are not allowed to view links. Register or Login


Sziasztok!

A linken lévő utasításokat végrehajtottam, és azóta a készülék bekapcsol elindul, majd újra indul (android felirat). Próbáltam a HR-t, mindenhol nyomkodni de semmi javulás. Valakinek valami ötlet?

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: S100 Romolda
« Reply #41 Dátum: 2010, 03 03, 22:39:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Sziasztok!

A linken lévő utasításokat végrehajtottam, és azóta a készülék bekapcsol elindul, majd újra indul (android felirat). Próbáltam a HR-t, mindenhol nyomkodni de semmi javulás. Valakinek valami ötlet?

Megfelelőt tetted fel?

Nem elérhető btibi

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: AcerS100 Liquid
  • PDA ROM: Acer_LiquidE_ 1.100.05_EMEA_GEN1 / Vachounay_1.0.1
Re: S100 Romolda
« Reply #42 Dátum: 2010, 03 03, 22:49:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megfelelőt tetted fel?

Ezt indítottam rá Superboot STANDARD. Lehet hogy nem ezt kellett volna?

Nem elérhető btibi

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: AcerS100 Liquid
  • PDA ROM: Acer_LiquidE_ 1.100.05_EMEA_GEN1 / Vachounay_1.0.1
Re: S100 Romolda
« Reply #43 Dátum: 2010, 03 03, 23:21:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt indítottam rá Superboot STANDARD. Lehet hogy nem ezt kellett volna?

Akarom mondani ezt akartam, de közbe rájöttem, hogy nem ezt sikerült. Most már működik a készülék. :)

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #44 Dátum: 2010, 03 04, 10:58:30 »
Sziasztok!

Még a múlt hétvégén kipróbáltam ezt a ROM-ot:

Maxisma's MCR - You are not allowed to view links. Register or Login

Fel is ment, bár elsőre mikor bebootolt csak a logóig jutott el, aztán valamit babráltam és jó lett. Elég jó, meg szép, mert a 2.1-en megismert ikonokat használja. Aztán letöröltem egy olyan appot amit nem kellett volna és nem tudtam sms-t írni :D, úgyhogy újra akartam tenni ezt a rom-ot.

Nem hazudok, 3 órát tököltem vele, de egész egyszerűen bármit csináltam mindig csak odáig jutottam, hogy bejön a logó, meg a nyelvválasztás.

És mikor rámentem, hogy angol (de bármelyik másra is rámehettem volna) egy hibaüzenettel elszállt az egész és force close gombot nyomhattam meg, amitől újraindult a rendszer.

Csináltam HR-t is de az se segített.  :'(

Ezt írja:

How to flash:

1) Unpack the archive
2) Open up a command prompt (cmd on Windows)
3) Navigate to the directory where the extracted files are (with cd)
4) Attach your device
5) adb reboot bootloader
6) fastboot -i 0x0502 flash system system.img
7) fastboot -i 0x0502 flash boot superboot2.img

Na most itt az a kérdésem, hogy mikor már betöltetem vele a superboot2.img-et is, akkor ezután mit kell tenni? Mert ugye ekkor még mindig abba a fastboot unit képernyőben vagyok benne.

Én speciel ekkor az install superboot-batra kattintottam.......majd később pedig recovery menüben hard reseteltem......

Nincs ötletetek véletlenül, hogy most mi miatt nem megy rendesen?

Egyébként általában, ha egy custom Romot rakok fel ,akkor először sosem indul el normálisan általában mindig logóig jut és újra indul, de akkor egy hr segít neki.
De itt elszáll hibaüzivel........................

Szeretném ezt visszarakni valahogy, mert ennél nagyon jó volt az akksiidő is, ahogy észrevettem, és sokkal szebb is.

Nem tudjátok mikor lesz végre hivatalos 2.1?

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #45 Dátum: 2010, 03 04, 16:20:13 »
Ez most:

You are not allowed to view links. Register or Login

??????

Ez akkor valami új?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: S100 Romolda
« Reply #46 Dátum: 2010, 03 04, 20:03:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez most:

You are not allowed to view links. Register or Login

??????

Ez akkor valami új?
Az nem WWE verzió de itt van az FTP-n a legújabb eu verzió :D

You are not allowed to view links. Register or Login

A cus1 és cus2 verzió nem tudom i lehet de lehet holnap majd kipróbálom, hogy mi a különbség.

Nem elérhető btibi

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: AcerS100 Liquid
  • PDA ROM: Acer_LiquidE_ 1.100.05_EMEA_GEN1 / Vachounay_1.0.1
Re: S100 Romolda
« Reply #47 Dátum: 2010, 03 04, 21:08:19 »
Sziasztok.

Hogy tudom root-olni az S100-ast?

febern

  • Vendég
Re: S100 Romolda
« Reply #48 Dátum: 2010, 03 05, 06:06:09 »
Ha bemesz recovery-be,ott lesz egy rootolassal kapcsolatos menupont

Nem elérhető btibi

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: AcerS100 Liquid
  • PDA ROM: Acer_LiquidE_ 1.100.05_EMEA_GEN1 / Vachounay_1.0.1
Re: S100 Romolda
« Reply #49 Dátum: 2010, 03 05, 08:55:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha bemesz recovery-be,ott lesz egy rootolassal kapcsolatos menupont

Köszönöm, estére kipróbálom.