2024, 03 28, 09:37:19

Szerző Téma: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök  (Megtekintve 103025 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #75 Dátum: 2011, 07 13, 19:59:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Exportáltam az adatokat outlook-ból a google fiókomba, de nem tudom, hogy jó lesz-e.
Itt vannak a névjegyzékeim, de az előnézetben üres az egész. Aztán ha megnyitom, csak oldalt látszódnak az adatok. A képeken érthető, hogy miről beszélek. Így fogom tudni szinkronizálni az android-os telómmal?
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

És ha így próbálnád ???  :)
 You are not allowed to view links. Register or Login
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető blod001

  • Hozzászólások: 202
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S2
  • PDA ROM: CM 11
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #76 Dátum: 2011, 07 13, 20:02:10 »
Bocsi ezt nem láttam. Mindjárt megpróbálom.

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #77 Dátum: 2011, 07 13, 20:05:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha így próbálnád ???  :)
 You are not allowed to view links. Register or Login

Igen, ez lesz a nyerő.

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #78 Dátum: 2011, 07 13, 21:35:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Exportáltam az adatokat outlook-ból a google fiókomba, de nem tudom, hogy jó lesz-e.
Itt vannak a névjegyzékeim, de az előnézetben üres az egész. Aztán ha megnyitom, csak oldalt látszódnak az adatok. A képeken érthető, hogy miről beszélek. Így fogom tudni szinkronizálni az android-os telómmal?
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Szerintem nem.
Ha javasolhatom, töröld ki mindet.
Szedd le ezt:
You are not allowed to view links. Register or Login

Én ezzel toltam fel mindent, percek alatt végez, és hibátlan.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető blod001

  • Hozzászólások: 202
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S2
  • PDA ROM: CM 11
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #79 Dátum: 2011, 07 13, 21:43:48 »
Köszönöm, tökéletesen működött!:) Remélem még a héten a telefonomat is le tudom cserélni.
Moderator Comment kérlek használd az "idézet" gombot, ha valamire válaszolsz! Köszi, mqmeszi

Nem elérhető Fubi_75

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 28
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung i9500
  • PDA ROM: Prism™ Barebone
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #80 Dátum: 2011, 07 16, 22:13:03 »
Nem nagyon szeretek hozzászólni, de most megteszem.
Sokat próbálkoztam az sms-ek átvitelével WinMo-ról (i900) Androidra (i9100). Végre egy módszer, ami működik!  :)
Íme a link, ahol a leírást találtam: You are not allowed to view links. Register or Login
Annyi kiegészítés, hogy az xml-t Notepad alkalmazásban kell megnyitni, kijelölni, majd beszúrni a linken említett oldalra. You are not allowed to view links. Register or Login
Konvertálás, és szintén Notepad, mentés UTF-8 fájlba xml kiterjesztéssel.
Könyvtár, ahová rakni kell (az xml-t) a pda-n: /mnt/sdcard/SmsBackupRestore
A régi sms-eket én nem raktam az xml végére, visszaállításnál azokhoz nem nyúlt az SMS Backup & Restore.
Sok sikert Nektek is...!

Nem elérhető naarnold

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: hd2
  • PDA ROM: android
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #81 Dátum: 2011, 08 21, 19:54:40 »
 Szinkron programog gyűjteménye Androidra: You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem a MyPhoneExplorer jött be legjobban!

Nem elérhető BluesBolha

  • Hozzászólások: 83
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: LG Optimus Black
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #82 Dátum: 2011, 09 17, 14:13:57 »
Sziasztok egy kis segítség kellene.
Most tértem át WinMo-ról Androidra és az lenne a kérdésem ha pl letöltök egy játékot valahonnan felmásolom a telefonra és feltelepítem, akkor le akar tölteni valamit. Ez jár valamilyen költséggel? (wifi-vel töltöm le)

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #83 Dátum: 2011, 09 17, 16:11:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok egy kis segítség kellene.
Most tértem át WinMo-ról Androidra és az lenne a kérdésem ha pl letöltök egy játékot valahonnan felmásolom a telefonra és feltelepítem, akkor le akar tölteni valamit. Ez jár valamilyen költséggel? (wifi-vel töltöm le)
Ha wi-fi-vel töltöd akkor nem jár költséggel,az még ingyen van amíg a világ kerek.
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető BluesBolha

  • Hozzászólások: 83
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: LG Optimus Black
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #84 Dátum: 2011, 09 17, 20:38:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha wi-fi-vel töltöd akkor nem jár költséggel,az még ingyen van amíg a világ kerek.

Köszönöm. csak attól féltem, hogy ha a market-ről tölt le valamit akk az költséggel járhat. Egyébként ÉLJEN az ANDROID :D IMÁDOM :D a WinMo egy szar :D

Nem elérhető BluesBolha

  • Hozzászólások: 83
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: LG Optimus Black
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #85 Dátum: 2011, 09 22, 15:24:42 »
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a kezdő képernyőn alul (a launcher-ben) az ikonokat meg lehet e változtatni. Pl ha az üzenetek helyett a kamerát akarnám betenni?! köszönöm


Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #86 Dátum: 2011, 09 22, 15:40:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a kezdő képernyőn alul (a launcher-ben) az ikonokat meg lehet e változtatni. Pl ha az üzenetek helyett a kamerát akarnám betenni?! köszönöm
MElyik launcherben? Ha a keszuleked sajat launchere akkor abban a temaban kerdezd meg. Ha kulso progi akkor ird be a nevet. Adw, launcher pro stb.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #87 Dátum: 2011, 09 22, 16:39:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a kezdő képernyőn alul (a launcher-ben) az ikonokat meg lehet e változtatni. Pl ha az üzenetek helyett a kamerát akarnám betenni?! köszönöm
Próbáld meg hosszan rányomsz ami nem kell és kikukázod, majd azt amit akarsz behúzod a helyére!
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető danielvonjeee

  • Hozzászólások: 229
  • PDA: Samsung Galaxy SIII
  • PDA ROM: Kernel 3.0.31 ROM gyári XXELLA, Android 4.1.2
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #88 Dátum: 2011, 09 25, 07:09:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Windows Mobilról Androidra vinni telefonszámainkat.

Ezzel a módszerrel kedvenc PPCPimBackup2.8  programommal elmentett telefonszámaimat is könnyedén át lehet vinni Gmailre. Lehet, hogy ti már ismeritek, de nekem még új a módszer ;).

1. Megnyitni a PPC PimBackup-ot, csak a contacts-hoz tenni pipát. Next-et nyomni.

2. Nevet adni a mentésnek, kivenni a pipát a "compress backup” , és a "binary backup" opciók mellől. Next –et nyomni.

3. Átnevezni a kapott .PIB kiterjesztést .RAR-nak.
Kitömöríteni a .RAR-t és a benne lévő .CSC kiterjesztés átnevezni .CSV-nek.

4. Ezt a .CSV kiterjesztésű fájlt behúzni a Gmail-be, mert ezt a formátumot már simán kezeli.
Sziasztok!
Ez a módszer tutira bevállt köszönöm,sokat kínlódtam más softokkal,de ez lett a tuti!Android-sync egy nagyon jó soft ,csak sajnos fizetős és csak 20 contat-ot kezel a free,pedig nagyon meg egyszerusítené a a sync-et,de sajnos nem találtam "full" verziót. :(
 Lenne viszont egy másik kérdésem,valaki tudja e hogy lehet fordítva megoldani a névjegyeket-sms-seket,azaz Androidról-winmora ,nem találok róla semmit,pedi a másik HTCmet is valahogy át kéne menteni (Desirerol- TD2-re),ha bárki tudna segíteni nagyon örulnék!Köszönöm.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #89 Dátum: 2011, 09 25, 07:30:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Ez a módszer tutira bevállt köszönöm,sokat kínlódtam más softokkal,de ez lett a tuti!Android-sync egy nagyon jó soft ,csak sajnos fizetős és csak 20 contat-ot kezel a free,pedig nagyon meg egyszerusítené a a sync-et,de sajnos nem találtam "full" verziót. :(
 Lenne viszont egy másik kérdésem,valaki tudja e hogy lehet fordítva megoldani a névjegyeket-sms-seket,azaz Androidról-winmora ,nem találok róla semmit,pedi a másik HTCmet is valahogy át kéne menteni (Desirerol- TD2-re),ha bárki tudna segíteni nagyon örulnék!Köszönöm.
A google sync mukodik winmoval is.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető sume

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: Rom : EEU
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #90 Dátum: 2011, 10 13, 21:32:24 »
Sziasztok
WinMo 6.5-rol szeretnék átérni Androidra
 Pda Gsmart s1205 szeretném felrakni az androidot de nem találok semmit se fórumokon  :shock: sehol a netten  >:( evel kapcsolatos dolgokat 
lehetségese e?? és ha igen hogyan ??
 megköszönném ha valaki tudna segíteni, remélem próbálkozót már valaki és fog tudni segíteni kösz

Nem elérhető zamo

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Desire HD
  • PDA ROM: 2.3 Gingerbread
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #91 Dátum: 2011, 12 01, 15:19:38 »
Sziasztok!
Gondoltam megosztom, hogy nekem hogy sikerült importálnom a telefonszámokat "SPB backup"-ból androidra.
Adott volt egy Winmo-s készülék ( Omnia 2 ), amelyről eladás előtt készítettem egy mentést az "SPB Backup"
progival. A gond csak az volt, hogy az androidos teló csak később érkezett, így csak a backup file maradt.
Hosszas keresgélés után ráleltem egy SPB Backup Unpack nevű progira, amivel meg lehet PC-n nyitni
mentett állományt! Egyszerű kis progi, telepítés után progi megnyit, majd "open"
és be kell tallózni a mentett backup file-t. Innen mindent ki lehet exportálni ( contact, sms, stb. ), de nekem
most csak a contactot kellettek. Bal oldalon megkerestem a "Contact" mappát, majd jobb klikk
ekkor a progi felajánlja a 2 formátumot, amibe lehet exportálni ( "CSV", vagy "VCards" formátumba). Itt a Vcards-ot kell
választani, mert ha "CSV"-be mentitek a G-mail valami miatt nem fogja rendesen kezelni.
A VCardos exportálási lehetőséggel egy probléma volt, annyi VCard file készül, ahány contact van
( ezeket egy mappába mentettem ), az én esetemben ez 246 db-ot jelentett, ami azért volt gond,
mert a G-mail fiókba a VCard file-okat csak egyesével lehet importálni, ezért újra belevetettem magam a keresésbe
azt kutatva, hogy hogyan lehet egyesíteni ezeket a file-kat. Találtam is egy progit: "A.F.7 Merge Your Files 1.3"  néven.
Ez szintén egy egyszerű kis progi: feltelepít, megnyit az összes contaktot "ADD"-olni kell majd a "Merge" gombbal kell egyesíteni.
Nekem a 246-ból kb.: kidobott 10 - 12 telószámot, amivel gondja akadt, ezeket megkerestem és a "Remove"-val eltávolítottam a listából
Így már ment a dolog, elkészült az egyesített "VCard" kiterjesztésű file.
Ezt követően megtörtént a Gmail fiókba való importálás, ami pillanatok alatt megvolt. Azt a 10-12 számot pedig, ami
az egyesítés folyamán kiesett, egyesével importáltam ( mégsem 246-ot kellett  :D :D).
Ha minden a rendelkezésre áll, akkor a folyamat nem több, mint 5 - 10 perc.
Remélem segítségére lesz majd valakinek!

Nem elérhető SzT3

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Touch HD
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: nemtudom
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #92 Dátum: 2011, 12 06, 02:53:27 »
Sziasztok...
Nem tudom hogy jó helyen kérdezem e de keresgéltem a fórumon de nem találtam vagy csak én vagyok a béna (de mivel a topic neve átérés winmorol andoridra)
Wan nekem egy hűen szolgáló HTC Touc HD Blackstone-om de win mo 6.x van rajta és e mellé szeretnék sd-kártyára telepíteni androidot! vagy a pda-ra párhuzamos müködéssel!
Tudna nekem valaki korrekt leirást adni fájlokkal? mert keresgélem kb fél éve a neten de eddig nem találtam olyan megoldást ami működne!
Nagyon köszönöm előre is!!!!!

Nem elérhető aladar214

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waytec x960BT
  • PDA: Samsung S5
  • PDA ROM: CP G900FXXU1ANE2
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #93 Dátum: 2011, 12 25, 22:02:04 »
Boldog karácsonyt !

Legegyszerübb !   Saját tapasztalat !   Samu O2-röl    Samu gs2-re !  Bluetooth bekapcsol megkeres egymást majd Samu O2-ön        névjegyalbum > menü > névjegy küldés bluetooth-szon > névjegyek kiválasztása > kész > küldés .
Az sms  mms és a többi az már macerásabb . Röviden ennyi !
A nyuszika a tisztáshoz ért,
a farkas meg a villanyszereléshez,
de nem annyira !!!!!!!

Nem elérhető TAR

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/Navigon
  • PDA: GT-P1000
  • PDA ROM: Overcome v4.1
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #94 Dátum: 2012, 01 24, 11:38:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm. csak attól féltem, hogy ha a market-ről tölt le valamit akk az költséggel járhat. Egyébként ÉLJEN az ANDROID :D IMÁDOM :D a WinMo egy szar :D

Csak azt nem értem, hogy miért fikázol???
Már ne haragudj!

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #95 Dátum: 2012, 11 15, 07:54:47 »
Naptár szinkronizáció, nem teljesen idevágó, de még ez a téma a legideilőbb:
Jó dolog a gmail ingyenes felülete, de sem névjegyek, sem naptárak vonatkozásában nem nyújtja az outlook komfortját (kereshetőség, testreszabhatóság stb.). Az outlook az androiddal csak fizetős, nem túl jól működő progikkal hozható össze, igazi online szinkront biztosító progit nem is találtam.
Viszont van egy hotmail.hu-s email címem. Némely ROM-nál be tudom állítani push-ként, némelyiknél nem, ez mitől lehet?
Ha push-ként működik, akkor hajlandó névjegyeket naptárakat szinkronizálni a telo és outlook között, ami kb olyan mint a gmail, csak az outlook-ot is használhatom, nem csak web-es felületet. Használja-e ezt a funkciót valaki? A telo így mindkét fiókkal esemény függvényében szinkronizálna, bár átjárhatóság nincs, tehát outlook-ban felvett naptári esemény nem lesz benn a gmail-ben is viszont sem. De a telo egynek látja.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Áttérés WinMo-ról Android-ra Segítségek, Tippek Trükkök
« Reply #96 Dátum: 2012, 11 18, 17:29:21 »
Hát akkor válaszolok is, szerencsére már tudok.
A hotmail.hu vagy com képes gmail szerű levél, naptár, tennivalók és névjegy szinkronizációra az outlook-kal.
Microsoft exchange server szinkronizáció alatt kell beállítani a hotmail-os címet, és minden klafa, persze outlook-ban is be kell állítani a hotmail kiszolgálót.