2024, 04 16, 19:04:02

Szerző Téma: PDhee romok DXIF1  (Megtekintve 36565 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kinsy

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3
  • PDA: Samsung Omnia I900
  • PDA ROM: I900DXIF1
PDhee romok DXIF1
« Dátum: 2010, 02 17, 15:04:19 »
Mivel manapság sajnos nagyon ráértem /munkanélküliség :(/, nekiestem az omniámnak rom ügyileg, és gyorsban kipróbáltam párat.
Megtetszett a Touchflo, viszont Ryrzy romjával olyan érzésem volt mintha akadozott volna és valami botrány volt a wifi ki-bekapcsolása. /ki körülbelül 1 percig kapcsolt./

Ekkor leltem rá az igen termelékeny PHdee-re. Személy szerint az M2D v2-es romot használom tőle, fürge vele a vas mint a gyík. A többit teszteljétek, ha van kedvetek. :D
További build-eket találtok itt:You are not allowed to view links. Register or Login de belehaltam volna a sok BB kódba...

Saját bevallása szerint béta romok, úgyhogy mindenki csak saját felelősségre!

Az arc nem kicsit i900 fan, itt valami sense ui-t próbál összepakolni, de a taiwan-i nem az erős oldalam... ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

I) LITE ROM::
This Lite ROM is based on new WM 6.5.x build. I try to make this ROM as lite as possible. However, some useful tools are still in.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Download Link

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

LITE ROM specifications:
- WM 6.5+
- Lite ROM with some useful free programs. Programs left/added in this Lite ROM: Camera, File explorer, FM Radio, Internet sharing, Calculator, Java, Media Album, Notes and Office 2010, Pictures&Videos, Search, Smart converter, Tasks, TV out, Voice Speed Dial, Windows Media Player, WOW HD SBS, AudioGain Control, ContactFix, Favorite Hackings, GPS_XTRA, GSFinder, NoData, PHM Registry Editor, Power options, Shake&save, Torch Button, and IE.
- Bluetooth audio fix to enable voice dialing via BT headset

You can install Omnia programs by yourself.

Mini-Howto's:

1. Enable wake up by front/any button: This ROM was set by default to front button. Go to settings>Personal>Buttons>Wake up and select what you want.

2. Cannot connect to internet: Go to Settings>Connections>Operator settings, Set a different operator than yours wait for 30 secs and then re-enable your default one.

3. Using XDA_UC to install programs automatically Thanks to Noonski

Included in Lite and Extra Lite ROM are XDA UC, which is a brilliant way of installing all your usual cabs after a flash using mort script. The process is fully automatic and requires no user intervention (unless you want to install onto My storage/ Storage card). It will commence a few seconds after starting up and MUST NOT BE INTERRUPTED. Readmore about it HERE. This is how to do it:
3.1. Create a XDA_UC folder on the root of your storage card. In this folder, copy all the cabs you want to have installed onto the main memory.
3.2. In the XDA_UC folder, create a folder called SD. In this folder, place all the cabs that want to install onto Storage card/ My Storage. You will have get the option where to install them. Please note, if you install a cab that needs restarting after install (e.g Office), DO NOT restart, wait til everything’s installed and then restart manually (You will get a message when it’s all done) >>Thanks to Master Nick 

Known issues: (still unable to solve right now)

1. Finger mouse doesn't work.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II) EXTRA LITE ROM :
: Build |23620.5.3|21889|23094|28217|24001|23102|23529|28230|

EXTRA LITE ROM specifications:: for some who need Ultalite rom sorry I don't know how to do. Test rom, which same specifications as lite rom but deleted; Media Album, AdobeFlash, Office, Note, WML, ie6..so called extralite rom 

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Download Link

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Storage 171.12 / 161.72 mb Program 97.38 / 65.xx mb
no note and office 2010 beta
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
III) M2D v2 ROM

I) M2D v2 ROM ::
M2Dv2:: Beta Test Rom::

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Download Link

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

NOTE::
1. Remember this is beta rom for testing, so please leave comments and feedback about prob's and bug's.
2. Removed and added programs in today plugin; Start>>Settings>>Today>>Items>>tab on Easy Today Launcher>>Options>>now U can add and remove Programs by yourself, only 5 programs can show in today plugin>>ok
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV) NEO TITANIUM Build |21889.5.0.87|


visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Storage 155.86 mb Free 136.76 mb Program 97.38 mb Free 60.xx mb

Download Link ::

You are not allowed to view links. Register or Login

Apps as Lite build..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CABs

You are not allowed to view links. Register or Login ......time bomb removed

Nem elérhető o_tom

  • Hozzászólások: 17
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X920BT
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: M2D
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #1 Dátum: 2010, 02 17, 18:32:04 »
Én is pont ma estem nekei a ROMolásnak...
És ugyanazt találtam amit te! Nekem is ez a kis színes 23529_M2Dv2_beta1 jött be. Tetszik!
Valóban pörgős, dizájnos, csicsás... De azért még vannak nyűgjei...
Kár, hogy nem magyar. Lehet hogy pont ez miatt térek át ANZO mester ROMjára.
o_tom

Nem elérhető kinsy

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3
  • PDA: Samsung Omnia I900
  • PDA ROM: I900DXIF1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #2 Dátum: 2010, 02 18, 08:00:44 »
Nem tudom manapság hogy megy, de régen a magyarítás 70-80%-ban fejre állította a windows-t. Azóta idegenkedem a magyarítástól. :D

Nem elérhető o_tom

  • Hozzászólások: 17
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X920BT
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: M2D
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #3 Dátum: 2010, 02 18, 08:18:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom manapság hogy megy, de régen a magyarítás 70-80%-ban fejre állította a windows-t. Azóta idegenkedem a magyarítástól. :D
Nekem tegnap este óta Anzo Manillás magyar ROMja van fent. Teljesen korrekt. Néha gondolom a magyrítás miatt, összecsúsznak a szövegek, de semmi különös gond nincs.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
o_tom

Nem elérhető kiskutya

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 728
  • Navigáció / Navigation: Primo2
  • PDA: i900; HD2; O3D; Huawei S7; i9300
  • PDA ROM: DXID1/HIDE23 WM65B23547; PACman v1.2a; ThiaiZO3D v2.8; PFC 4.0.3 v5; R2D2 v5.1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #4 Dátum: 2010, 02 18, 16:30:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem tegnap este óta Anzo Manillás magyar ROMja van fent. Teljesen korrekt .... de semmi különös gond nincs.

Csak az a fránya memória.
Az érvek súlyát a legtöbb esetben az érvelőjével együtt mérik.

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #5 Dátum: 2010, 02 19, 11:08:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak az a fránya memória.

Ennyire fontos mindenkinek a memória? :)

Nemt'om: engem teljesen hidegen hagy, az hogy 100MB szabad vagy csak 50-60MB, amikor úgyis mindent a my storage-ra telepítek... Inkább fontosabb tényező - szerintem - az, hogy mennyire jól összerakott a ROM, és mennyire működik minden normálisan. Engem például nagyon tudnak zavarni a legapróbb hibák is, hiába érint / nem érint. Tudom, hogy ottvan és az nem működik jól, és akkor az zavar :))

Persze ez csak az én véleményem :)

Nem elérhető sanyoka123

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 602
  • Navigáció / Navigation: iGO8.3.2, Navitel, Garmin
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: ROM:DXIF1/ Phdee Windows7 UI. i900 Omnia WM6.5.3. Build 23699.5.3.10
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #6 Dátum: 2010, 02 19, 12:00:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennyire fontos mindenkinek a memória? :)

Nemt'om: engem teljesen hidegen hagy, az hogy 100MB szabad vagy csak 50-60MB, amikor úgyis mindent a my storage-ra telepítek... Inkább fontosabb tényező - szerintem - az, hogy mennyire jól összerakott a ROM, és mennyire működik minden normálisan. Engem például nagyon tudnak zavarni a legapróbb hibák is, hiába érint / nem érint. Tudom, hogy ottvan és az nem működik jól, és akkor az zavar :))

Persze ez csak az én véleményem :)
Igazad lehet, viszont nem mindegy ha elinditasz egy progit utána már nem megy még1 a kevés memó miatt  :D

Nem elérhető grind

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 767
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: 6.1.3
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #7 Dátum: 2010, 02 19, 12:25:02 »
Sziasztok!

Valaki ezek közül tudna egyet mondani hogy melyiket próbáljam ki?? mert hát elég sok romja van és mindegyiket bétának írja.. ezért nem tudom melyik lehet a "legjobb"

Ha valaki segítene ebben a választásban megköszönném :D

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #8 Dátum: 2010, 02 19, 12:41:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazad lehet, viszont nem mindegy ha elinditasz egy progit utána már nem megy még1 a kevés memó miatt  :D

Én a storage memóriáról beszéltem, és nem a program memóriáról :)
A mostani ROM-ban, amit használok 41MB a free program memória, és fut minden, ami nekem kell, és emellett még hibátlanul is működik minden, nem kell kicsavart megoldásokat alkalmazni, vagy registry-t turkálni :)

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #9 Dátum: 2010, 02 19, 12:42:09 »
Mirror:

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kinsy

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3
  • PDA: Samsung Omnia I900
  • PDA ROM: I900DXIF1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #10 Dátum: 2010, 02 19, 13:02:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Valaki ezek közül tudna egyet mondani hogy melyiket próbáljam ki?? mert hát elég sok romja van és mindegyiket bétának írja.. ezért nem tudom melyik lehet a "legjobb"


Én M2D-t használok napok óta, abban minden működik faján. Ha bugos lenne valamelyik akkor meg mindegy mert csak a ui különbözik. :D

Azt kell eldöntened, hogy Manila, Titanium vagy neo titanium legyen ;)

Áve, k.

Szerk.:

You are not allowed to view links. Register or Login
Mirror:

You are not allowed to view links. Register or Login

Köszönjük az omniás társadalom nevében!  :taps: :ok:

Nem elérhető grind

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 767
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: 6.1.3
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #11 Dátum: 2010, 02 19, 14:09:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én M2D-t használok napok óta, abban minden működik faján. Ha bugos lenne valamelyik akkor meg mindegy mert csak a ui különbözik. :D

Azt kell eldöntened, hogy Manila, Titanium vagy neo titanium legyen ;)

Áve, k.

Szerk.:

Köszönjük az omniás társadalom nevében!  :taps: :ok:

Szóval, akkor végül is mindegyik ugyan az csak más UIn??

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #12 Dátum: 2010, 02 19, 16:11:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval, akkor végül is mindegyik ugyan az csak más UIn??

És más build is.

Nem elérhető grind

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 767
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: 6.1.3
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #13 Dátum: 2010, 02 19, 16:17:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És más build is.

Jó, ez számomra egyértelmű volt :D

Nem elérhető kiskutya

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 728
  • Navigáció / Navigation: Primo2
  • PDA: i900; HD2; O3D; Huawei S7; i9300
  • PDA ROM: DXID1/HIDE23 WM65B23547; PACman v1.2a; ThiaiZO3D v2.8; PFC 4.0.3 v5; R2D2 v5.1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #14 Dátum: 2010, 02 19, 17:05:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
úgyis mindent a my storage-ra telepítek...

Már amit lehet. Nekem kb 80-90 MB kell.

You are not allowed to view links. Register or Login
Inkább fontosabb tényező - szerintem - az, hogy mennyire jól összerakott a ROM, és mennyire működik minden normálisan.

Napi 5 SR az jó??? A PDhee 6-7 nap 1 SR.

You are not allowed to view links. Register or Login
Engem például nagyon tudnak zavarni a legapróbb hibák is, hiába érint / nem érint. Tudom, hogy ottvan és az nem működik jól, és akkor az zavar

Szerinted miért nem anzo romot használok??
Az érvek súlyát a legtöbb esetben az érvelőjével együtt mérik.

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #15 Dátum: 2010, 02 19, 19:19:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már amit lehet. Nekem kb 80-90 MB kell.

Nos igen, de ez is emberfüggő, hogy ki mit használ. Amiket én használok, azokat lehet a my storage-ra telepíteni, ezért nem zavar, hogy mennyi van a telefonban :)

You are not allowed to view links. Register or Login
Napi 5 SR az jó??? A PDhee 6-7 nap 1 SR.

Napi 5 SR az nem jó :) A PDhee-ről nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam, nem is fogom. Azt hiszem, hogy abban találtam meg a tökéletes ROM-ot, amit jelenleg használok. Én hetente általában nyomok egy SR-t (ha el nem felejtem :)), sztem jót tesz mindennek (windows) :)

You are not allowed to view links. Register or Login
Szerinted miért nem anzo romot használok??

Ezt csak te tudod ;) Én meg azt, hogy én miért nem használok azt :)

Nem elérhető spdrfx

  • Hozzászólások: 65
  • PDA: omnia
  • PDA ROM: dxid1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #16 Dátum: 2010, 02 20, 13:47:17 »
Hali!

Feltettem a PDhee Manilla2D romjat. Hogy tudok hatterkepet cserelni? Az also huzhato menu testreszabhato?

Nem elérhető o_tom

  • Hozzászólások: 17
  • Navigáció / Navigation: Wayteq X920BT
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: M2D
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #17 Dátum: 2010, 02 20, 19:45:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hali!



Feltettem a PDhee Manilla2D romjat. Hogy tudok hatterkepet cserelni? Az also huzhato menu testreszabhato?

Érintsd meg hosszan, aztán már tudod is variálni.
Apropó, a főképernyő időjárás városát hogyam lehet módositani? A myLocation service nem erre való? Nekem nem változik.
Vagy hogyan kell használni?
A ROMról meg annyit, hogy nagyon stabil. A gyárival egy napig sem birta az akksi, ezzel meg elment két napot.
Hihetetlen.
o_tom

Nem elérhető Roger

  • Hozzászólások: 46
  • Navigáció / Navigation: iGO8.3
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: Android 2.2
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #18 Dátum: 2010, 02 20, 21:17:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
.....Én meg azt, hogy én miért nem használok azt :)

Ha nem titok, akkor ilyet:
"Original Untouched ROM WM 6.5.3 for Omnia i900"
honnan lehet beszerezni :-)?

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #19 Dátum: 2010, 02 20, 21:57:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem titok, akkor ilyet:
"Original Untouched ROM WM 6.5.3 for Omnia i900"
honnan lehet beszerezni :-)?
Igen ez már nekem is tetszene, ha nem nagy gond megoszthatnád.
Ilyen tényleg létezik vagy ez is buhera rom?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető grind

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 767
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: 6.1.3
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #20 Dátum: 2010, 02 20, 22:02:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem titok, akkor ilyet:
"Original Untouched ROM WM 6.5.3 for Omnia i900"
honnan lehet beszerezni :-)?

Sziasztok!

Hát ezt mondják annak :) You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #21 Dátum: 2010, 02 20, 22:29:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hát ezt mondják annak :) You are not allowed to view links. Register or Login

de gondolom ez sem eredeti,hiszen nincs még i900-ra ha jól tudom.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Roger

  • Hozzászólások: 46
  • Navigáció / Navigation: iGO8.3
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: Android 2.2
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #22 Dátum: 2010, 02 20, 22:52:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hát ezt mondják annak :) You are not allowed to view links. Register or Login

És hol lehet ilyen linkre lelni, mert gondolom nem ez az első és talán nem is az utolsó ilyen (Original Untouched ROM WM 6.5.3 for Omnia i900) verzió.
Nekem pl jobban tetszene a régebbi 6.5 széria (21xxx?), mert azon pl működnek a spbbackup mentések, stb-stb (vagy ez már telhetetlenség :-)?).

Nem elérhető kiskutya

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 728
  • Navigáció / Navigation: Primo2
  • PDA: i900; HD2; O3D; Huawei S7; i9300
  • PDA ROM: DXID1/HIDE23 WM65B23547; PACman v1.2a; ThiaiZO3D v2.8; PFC 4.0.3 v5; R2D2 v5.1
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #23 Dátum: 2010, 02 20, 22:57:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mert azon pl működnek a spbbackup mentések

Az újjakkal miért nem müxik??

You are not allowed to view links. Register or Login
stb-stb

Mikre gondolsz??
Az érvek súlyát a legtöbb esetben az érvelőjével együtt mérik.

Nem elérhető Treck

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 202
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: WM 6.5 (PDA: DXID1, Phone: DXIF1)
Re: PDhee romok DXIF1
« Reply #24 Dátum: 2010, 02 20, 23:04:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hát ezt mondják annak :) You are not allowed to view links. Register or Login

Ezt biztosan nem, mivel az "Original Untouched..." az DXID1-re épül, az utolsó stabil és originál phone részre (akárki mond akármit, a többi az helyileg készített és "monyákolt" phone rész, pl. DXIF1...PUIE1...)...

Hogyha érdekel valakit, akkor nyithatok ennek egy témát, vagy ha nem szükséges, akkor feltölthetem a PFC Storage-re.