2024, 04 18, 10:08:58

Szerző Téma: Acer S100 Liquid  (Megtekintve 83968 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #50 Dátum: 2010, 02 23, 19:54:51 »
na csak végig csináltam azt a tutorial-t úgyhogy fastbootoltam meg minden :ok:

Nem mondom, hogy könnyű volt, de élveztem :D, úgyhogy most nexus one-féle bootom van, egyelőre úgy tűnik, hogy így mégis gyorsabb mint a sima LiquidE 2.1-el, gondolom anzo neked is ez lehet fent, csak én pont egy mai updatelt verziót raktam fel:

You are not allowed to view links. Register or Login

LCR 1.1


Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #51 Dátum: 2010, 02 23, 20:13:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na csak végig csináltam azt a tutorial-t úgyhogy fastbootoltam meg minden :ok:

Nem mondom, hogy könnyű volt, de élveztem :D, úgyhogy most nexus one-féle bootom van, egyelőre úgy tűnik, hogy így mégis gyorsabb mint a sima LiquidE 2.1-el, gondolom anzo neked is ez lehet fent, csak én pont egy mai updatelt verziót raktam fel:

You are not allowed to view links. Register or Login

LCR 1.1
Próbáltam azt is de nekem ez jobban bejön próbáld ki :)
You are not allowed to view links. Register or Login

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #52 Dátum: 2010, 02 23, 22:26:47 »
No majd holnap, ez mitol jobb?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #53 Dátum: 2010, 02 23, 22:36:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No majd holnap, ez mitol jobb?
Több minden van benne sztem gyorsabb is és eléggé összeszedettnek tűnik.
Mondjuk az is igaz, hogy a másiknál nincs WIPE tehát rátelepűl a régi rendszerre így minden telepített alkalmazás megmarad lehet nálam ez volt a baj.

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #54 Dátum: 2010, 02 26, 11:11:24 »
Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet, hogy:

Amikor megvettem az S100-at 1.6-os Androiddal xxxx firmware verzióval, tökéletesen működött az email funkció (beérkeztek, meg tudtam nézni, ki tudtam törölni, igaz csak egyenként, stb....)

Aztán felraktam rá egy hivatalos acer frissítést de természetesen maradt 1.6-on. Azóta az e-mail funkció nem működik normálisan a következő dolgokat produkálja:

Beérkezik a levél, ezt a egy pillanatra felvillantja az inboxba aztán eltűnik, még arra sincs időm, hogy belenézzek, hogy mi az. Ha megint lekérdezem, megint ezt csinálja.

Na most ugye kipróbálásból feltettem a 2.1-es androidot Beta. Érdekes, hogy ott tökéletesen jól működik még akkor is ha custom romot rakok fel, beérkezik a levél bent marad, elolvasom törlöm stb........ nincs ilyen gondom.

Ha visszarakom az Acer tool segítségével az 1.6-ot akkor megint előjön ez a marhaság. Most kipróbáltam azt, hogy ráraktam az 1.6-ot aztán egy custom romot, hátha megjavul. De sajnos nem. beérkezik a levél és eltűnik.

Ha 2.1-et rakok ismét rá (mint ahogyan most is teszem), akkor meg működik.

Pedig én inkább 1.6-ot használnék mert jóval gyorsabb, igaz a 2.1 már nyújt hasznos új dolgokat, de viszont lassú, csinál hülyeségeket, de kénytelen vagyok 2.1-en lenni, mert 1.6 alatt az email használhatatlan valami miatt.

Nincs esetleg ötletetek?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #55 Dátum: 2010, 02 26, 14:43:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet, hogy:

Amikor megvettem az S100-at 1.6-os Androiddal xxxx firmware verzióval, tökéletesen működött az email funkció (beérkeztek, meg tudtam nézni, ki tudtam törölni, igaz csak egyenként, stb....)

Aztán felraktam rá egy hivatalos acer frissítést de természetesen maradt 1.6-on. Azóta az e-mail funkció nem működik normálisan a következő dolgokat produkálja:

Beérkezik a levél, ezt a egy pillanatra felvillantja az inboxba aztán eltűnik, még arra sincs időm, hogy belenézzek, hogy mi az. Ha megint lekérdezem, megint ezt csinálja.

Na most ugye kipróbálásból feltettem a 2.1-es androidot Beta. Érdekes, hogy ott tökéletesen jól működik még akkor is ha custom romot rakok fel, beérkezik a levél bent marad, elolvasom törlöm stb........ nincs ilyen gondom.

Ha visszarakom az Acer tool segítségével az 1.6-ot akkor megint előjön ez a marhaság. Most kipróbáltam azt, hogy ráraktam az 1.6-ot aztán egy custom romot, hátha megjavul. De sajnos nem. beérkezik a levél és eltűnik.

Ha 2.1-et rakok ismét rá (mint ahogyan most is teszem), akkor meg működik.

Pedig én inkább 1.6-ot használnék mert jóval gyorsabb, igaz a 2.1 már nyújt hasznos új dolgokat, de viszont lassú, csinál hülyeségeket, de kénytelen vagyok 2.1-en lenni, mert 1.6 alatt az email használhatatlan valami miatt.

Nincs esetleg ötletetek?
Próbáld ki ezt ez is 1.6-os és főzött rom ebben hátha működik. Én 2.1-et használok így nem nagyon tudok segíteni mi lehet a baj.
De a gyári romot miért az AcerToollal rakod fel?

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #56 Dátum: 2010, 02 26, 14:48:38 »
Mert azt olvastam egy külföldi oldalon. Miért mivel mással lehetne még?
Idézet
Próbáld ki ezt ez is 1.6-os és főzött rom ebben hátha működik.

Melyiket is?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #57 Dátum: 2010, 02 26, 14:58:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mert azt olvastam egy külföldi oldalon. Miért mivel mással lehetne még?
Melyiket is?
upppsz a link lemaradt :(
You are not allowed to view links. Register or Login

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #58 Dátum: 2010, 02 27, 13:22:18 »
nos nagyon úgy tűnik,hogy ez a jelenlegi slim verziós rom nekem be fog válni, elég gyors :ok:

Az megoldható valahogy, hogy amikor elhúzom a feloldást, akkor ne rezegjen?

Nem elérhető alma

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: nemtudom
  • PDA: omnia
  • PDA ROM: fogalmam sicns
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #59 Dátum: 2010, 03 01, 02:03:59 »
Eredetileg NEXUSt akartam de ez rendes 2év garival számlásan akciósan 90K az meg szintén számlásan 2év garival 170K azaz majdnem két S100 jön ki egy Nexus árából, mondhatni: k* nagy az ár difi... így nagyon gondolkodóba estem.  :)

Afelöl érdeklődnék, hogy mennyire vagytok megelégedve a telóval + az, hogy "csak" 256ram van benne mennyire zavaró? 2.1is simán megy 256rammal?

és melyik ROM verzió vált be? Ha jól hallottam a rajtalévő alap 1.6nak vannak érdekes dolgai...

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #60 Dátum: 2010, 03 01, 06:27:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eredetileg NEXUSt akartam de ez rendes 2év garival számlásan akciósan 90K az meg szintén számlásan 2év garival 170K azaz majdnem két S100 jön ki egy Nexus árából, mondhatni: k* nagy az ár difi... így nagyon gondolkodóba estem.  :)

Afelöl érdeklődnék, hogy mennyire vagytok megelégedve a [NEM TELÓ!]val + az, hogy "csak" 256ram van benne mennyire zavaró? 2.1is simán megy 256rammal?

és melyik ROM verzió vált be? Ha jól hallottam a rajtalévő alap 1.6nak vannak érdekes dolgai...
Én prónálgattam már a romokat de az a meglátásom, hogy meg kell várni amíg kijön a gyári frissítés a 2.1-el mert bármelyiket raktam fel mindegyik akadt és az istenért nem jöttem rá, hogy miért és mindig visszatértem a gyári frissített 1.6-hoz. Ez piszok gyors és stabil nekem eddig semmi problémám nem volt vele.
Nem hinném, hogy a Ram mérete lenne a gond mert volt simán 50-60 MB szabad kapacítás és még sem úgy ment ahogyan elvárná az ember. Véleményem szerint mindenki csak most próbálgatja a rom főzést és még csak tapogatolódzunk, hogy mi a jó eljárás ennél a készüléknél. De mondom az 1.6 tökéletes.
Mondjuk azért a két készülék között van különbség ha mást ne is említsek mint az Amoled kijelzőt :( A garancia nem tudom hogyan működik a nexusnál mert ha az E-Care intézi akkor az a legkorrektebb.

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #61 Dátum: 2010, 03 01, 09:32:21 »
Anzo, szerinted milyen gyári romot kéne ráraknom (1.6), hiogy újra működjön rendesen a beépített emailezője? Csak mert 2.1 bármilyen romot is teszek fel működik, csak hát az meg lassú ahogyan te is írtad. 1.6-nál meg az istennek nem akar működni, letölti a leveleket villan egyet és eltűnik. A k9 mail-nél meg nem tudok eleget lefele scrollozni és a megrendeléseimet nem tudom normálisan elolvasni lényeges adatok maradnak le éppen.

LeÍrom mégegyszer, hogy mi volt:

Megvettem 2 hete, működött rendesen minden, e-mail is. Aztán találtam valami hivatalos frissítést, feltettem, na onnantól már nem működött :shock:, azóta csinálja ezt a hülyeséget.

Mire kellene visszaállnom, mert már nem emlékszem mi volt a legelső rom amivel megvettem.....

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #62 Dátum: 2010, 03 01, 10:11:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Anzo, szerinted milyen gyári romot kéne ráraknom (1.6), hiogy újra működjön rendesen a beépített emailezője? Csak mert 2.1 bármilyen romot is teszek fel működik, csak hát az meg lassú ahogyan te is írtad. 1.6-nál meg az istennek nem akar működni, letölti a leveleket villan egyet és eltűnik. A k9 mail-nél meg nem tudok eleget lefele scrollozni és a megrendeléseimet nem tudom normálisan elolvasni lényeges adatok maradnak le éppen.

LeÍrom mégegyszer, hogy mi volt:

Megvettem 2 hete, működött rendesen minden, e-mail is. Aztán találtam valami hivatalos frissítést, feltettem, na onnantól már nem működött :shock:, azóta csinálja ezt a hülyeséget.

Mire kellene visszaállnom, mert már nem emlékszem mi volt a legelső rom amivel megvettem.....
Én is visszaraktam az 1.6-os frissített romot mert igen lassúnak találtam a 2.1-et bármelyiket próbáltam piszok lassú volt talán majd ha kijön a gyári frissítés hozzá akkor jó lesz.  :'(
Az email problémára nem igazán tudok mit mondani mert én a gmail-t használom és a többi fiókomból oda irányítom át a leveleket.

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #63 Dátum: 2010, 03 01, 10:19:09 »
Hogyan lehet ezt az átirányítást megcsinálni?

Annyi kellene, hogy az info@....hu és rendeles@...hu emailjeimet 30 percenként ellenőrizze le.

Illetve még annyi, hogy ha megcsinálom a Gmailes átirányítással, akkor ugye nem törli le a leveleket a szerverről? Mert az nem lenne jó, mivel akkor kollega nem lenne képben :D

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #64 Dátum: 2010, 03 01, 10:55:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogyan lehet ezt az átirányítást megcsinálni?

Annyi kellene, hogy az info@....hu és rendeles@...hu emailjeimet 30 percenként ellenőrizze le.

Illetve még annyi, hogy ha megcsinálom a Gmailes átirányítással, akkor ugye nem törli le a leveleket a szerverről? Mert az nem lenne jó, mivel akkor kollega nem lenne képben :D
A gmail webes felületén állítsd be amiket le akarsz a gmailbe tölteni, majdnem úgy kell mint az outlook expresszben.
Beállítások, Fiókok és Importálás.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető alma

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: nemtudom
  • PDA: omnia
  • PDA ROM: fogalmam sicns
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #65 Dátum: 2010, 03 01, 17:13:17 »
anzo: "és mindig visszatértem a gyári frissített 1.6-hoz." Hülye kérdés de a gyári frissitettet honnan huztad le?

Amúgy megrendeltem a készüléket.


Egy dolog aggaszt még:  You are not allowed to view links. Register or Login

rengeteg LCD hibás S100 (és más) Acer kering a neten ami rémítő, hogy ACER az esetek túlnyomó részében nem gariztatja vissza  készüléket. (Pedig van akinek kibontás után azonnal szar és nekik sem!)  :shock:
A probléma egyértelmű gyártási hibára utal: Mindenkinek ugyanott jelentkezik hiba.

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #66 Dátum: 2010, 03 01, 18:10:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
anzo: "és mindig visszatértem a gyári frissített 1.6-hoz." Hülye kérdés de a gyári frissitettet honnan huztad le?

Amúgy megrendeltem a készüléket.


Egy dolog aggaszt még:  You are not allowed to view links. Register or Login

rengeteg LCD hibás S100 (és más) Acer kering a neten ami rémítő, hogy ACER az esetek túlnyomó részében nem gariztatja vissza  készüléket. (Pedig van akinek kibontás után azonnal szar és nekik sem!)  :shock:
A probléma egyértelmű gyártási hibára utal: Mindenkinek ugyanott jelentkezik hiba.

You are not allowed to view links. Register or Login Itt a gyári rom és innen a drivereket is letudod szedni. Hát ez a kijelző probléma engem is aggaszt csak bizakodhatunk benne, hogy az első szériás készülékekkel van gond.

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #67 Dátum: 2010, 03 02, 12:44:17 »
Rájöttem, bár az okát nem tudom:

Nos, ugye írtam, hogy mikor ráfrissítettem hivatalos firmwarrel, onnantól nem működött az emailezésem normálisan, letöltöttem a leveleket de megnézni már nem tudtam, viszont android 2.1 alatt meg ismét működött rendesen.

Nos tegnap kb 3-4 órás szenvedés után rájöttem, hogy nálam

ACER_Liquid_2.000.16_EMEA_GEN1.bin okozza a hibát. Az okát nem tudom, soha nem is fogom megtudni, de tény, hogy én 2 hete erre frissítettem, és azóta volt rossz.

Nagy nehezen találtam egy régebbit:

Acer_Liquid_1.008.00_EMEA_GEN1.bin

Ezzel ismét pöpecül működik az email. Úgyhogy most 1.6 android alatt ezt használom.

Bár azt olvastam, hogy a 2.000.16-osnál növekedett a készenléti idő, reménykedem, hogy ez a régebbi sem lesz sokkal rosszabb.


Apropó, ez a program a marketben:


Email client for pure

Ez mennyivel másabb mint a beépített? Egyszerűen nem tudtam rájönni


Nem elérhető imi1024

  • Hozzászólások: 133
  • PDA: Samsung i5700 Galaxy Spica
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #68 Dátum: 2010, 03 03, 08:51:03 »
Sziasztok!
Gondolkodom 1 ilyen kütyü megvételén,de lenne pár kérdésem.Milyen a kijelző?Napfényben olvasható?Valahol olvastam,h hardveresen tudja a multitouchot.Ez igaz?Lehet engedélyezni?A proci kapcsán is olvastam,h 1 Ghzet is tud.Ez igaz?A 256 mb RAM elég sztetek a 2.1es rendszerhez?Akkor most elérhető már 2.1es rom?Lécci válaszoljatok.Köszi!

Nem elérhető alma

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: nemtudom
  • PDA: omnia
  • PDA ROM: fogalmam sicns
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #69 Dátum: 2010, 03 03, 11:15:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Gondolkodom 1 ilyen kütyü megvételén,de lenne pár kérdésem.Milyen a kijelző?Napfényben olvasható?Valahol olvastam,h hardveresen tudja a multitouchot.Ez igaz?Lehet engedélyezni?A proci kapcsán is olvastam,h 1 Ghzet is tud.Ez igaz?A 256 mb RAM elég sztetek a 2.1es rendszerhez?Akkor most elérhető már 2.1es rom?Lécci válaszoljatok.Köszi!

kijelzője sztem teljesen rendben van.
Igaz, HWsen tudja a multitoucht, most is van rá fw/browser ahol müködik.
Igen, szintén van rá modszer, hogy 1ghzen járasd.
256ra nem tudok válaszolni 1.6al tolom.
Hivatalos 2.1 nincs rá, majd kb május fele várható.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #70 Dátum: 2010, 03 03, 12:02:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kijelzője sztem teljesen rendben van.
Igaz, HWsen tudja a multitoucht, most is van rá fw/browser ahol müködik.
Igen, szintén van rá modszer, hogy 1ghzen járasd.
256ra nem tudok válaszolni 1.6al tolom.
Hivatalos 2.1 nincs rá, majd kb május fele várható.
1.6-on tényleg nem jelennek meg a kis képek a Marketes progik mellett? Valahol mintha ezt olvastam volna  :shock:
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető imi1024

  • Hozzászólások: 133
  • PDA: Samsung i5700 Galaxy Spica
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #71 Dátum: 2010, 03 03, 13:18:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kijelzője sztem teljesen rendben van.
Igaz, HWsen tudja a multitoucht, most is van rá fw/browser ahol müködik.
Igen, szintén van rá modszer, hogy 1ghzen járasd.
256ra nem tudok válaszolni 1.6al tolom.
Hivatalos 2.1 nincs rá, majd kb május fele várható.
Köszi a választ!
Azok a témák, amiket Pati belinkelt a témák topicba, mennek ezen is?
Találtam 1 videót:
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez a Nexus  One-ról van. Működés közben valami hasonló az s100?
Jól használható egyébként e a cucc?
Légyszi válaszoljatok!

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #72 Dátum: 2010, 03 03, 13:34:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a választ!
Azok a témák, amiket Pati belinkelt a témák topicba, mennek ezen is?
Találtam 1 videót:
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez a Nexus  One-ról van. Működés közben valami hasonló az s100?
Jól használható egyébként e a cucc?
Légyszi válaszoljatok!
Úgy tudom a Live wallpaper csak android 2.1-en megy.
Milyen témákra gondolsz? Today programokra?
Légyszi ne írd mindig azt, hogy légyszi válaszoljatok  :ima: :ima: :ima: :ima:
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető imi1024

  • Hozzászólások: 133
  • PDA: Samsung i5700 Galaxy Spica
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #73 Dátum: 2010, 03 03, 15:09:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy tudom a Live wallpaper csak android 2.1-en megy.
Milyen témákra gondolsz? Today programokra?
Légyszi ne írd mindig azt, hogy légyszi válaszoljatok  :ima: :ima: :ima: :ima:
Igen,pl today programokra,amiket Te linkeltél a Google Android OS topicban.Van itt 1 dolog amit nagyon nem értek.Most ez a kütyü fogja tudni futtatni a 2.1es rendszert vagy nem?A hardver,pl. a Ram elég?

febern

  • Vendég
Re: Acer S100 Liquid
« Reply #74 Dátum: 2010, 03 03, 16:34:14 »
Fogja tudni, persze. Már most is fut rajta, csak ugye a 2.1-el az Acer még nem készült el, de béta verziókat már így is fel lehet rá tenni, csak nincs értelme, mert béta lévén, hiányos és lassú. Nyilván a hivatalos kész 2.1 már optimalizálva lesz rendesen a hardverre.

Nem kell parázni ezen :) Az s100, már most gyorsabb sok androidos készüléknél, Hero-nál is.