2024, 03 29, 16:17:27

PFC Downloads!

Szerző Téma: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?  (Megtekintve 91144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető dorci18

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: samsung omnia i 900
  • PDA ROM: *#1234#
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #50 Dátum: 2012, 03 19, 07:45:41 »
Sziasztok!Tudom elég régi a topic de lenne egy kérdésem.Hard rese(telefon fel lerakó gomb plusz reset gomb)után magyar marad a telefon???Vissza áll minden olyanra ahogy vettem ugye?

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #51 Dátum: 2012, 03 19, 07:49:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Tudom elég régi a topic de lenne egy kérdésem.Hard rese(telefon fel lerakó gomb plusz reset gomb)után magyar marad a telefon???Visszaáll minden olyanra ahogy vettem ugye?
Igen.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető szsolty82

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Wayteq x990
  • PDA: Samsung GT-I8000 Omnia II
  • PDA ROM: 3435
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #52 Dátum: 2012, 08 29, 17:19:35 »
Sziasztok!Még új vagyok ebben a a témában és ezen a fórumon is.Már napok óta olvasgatom a fórumot,de még nem találkoztam ilyen jellegű problémával mint az enyém.A problémám az,hogy a GT-i8000 van,cseréltettem benne érintőpanelt mert már nagyon karcos volt de jól működött.Amikor visszakaptam nem is próbál tam ki hanem nyomtam 1 HARD RESETET és nem lépett tovább a kijelző kalibrációnál.Ezt megoldottam 1 welcome.not fájlal,el is indul de a kijelző nem ott érzékel ahol megnyomom.Ha meg nagynehezen belépek a kalibrációba ismét nem tudok tovább jutni.Mi lehet a probléma és van e rá valami megoldás?Válaszotok előre köszönöm.

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #53 Dátum: 2012, 09 12, 20:15:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Még új vagyok ebben a a témában és ezen a fórumon is.Már napok óta olvasgatom a fórumot,de még nem találkoztam ilyen jellegű problémával mint az enyém.A problémám az,hogy a GT-i8000 van,cseréltettem benne érintőpanelt mert már nagyon karcos volt de jól működött.Amikor visszakaptam nem is próbál tam ki hanem nyomtam 1 HARD RESETET és nem lépett tovább a kijelző kalibrációnál.Ezt megoldottam 1 welcome.not fájlal,el is indul de a kijelző nem ott érzékel ahol megnyomom.Ha meg nagynehezen belépek a kalibrációba ismét nem tudok tovább jutni.Mi lehet a probléma és van e rá valami megoldás?Válaszotok előre köszönöm.

Szervusz!

Ez gyakori gond azoknál akik cserélik az érintőpanelt valami utángyártottra. Mondták már sokan hogy a csere után nem annyira érzékeny mint amilyen volt az eredetivel de sajnos ez ellen nem tehetsz semmit ha csak nem szerzel egy eredetit bontásból. A kalibrációra annyi tippet adnék még, hogy próbáld meg a stylus-al hátha azzal jobb lesz.
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #54 Dátum: 2012, 09 13, 14:25:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Még új vagyok ebben a a témában és ezen a fórumon is.Már napok óta olvasgatom a fórumot,de még nem találkoztam ilyen jellegű problémával mint az enyém.A problémám az,hogy a GT-i8000 van,cseréltettem benne érintőpanelt mert már nagyon karcos volt de jól működött.Amikor visszakaptam nem is próbál tam ki hanem nyomtam 1 HARD RESETET és nem lépett tovább a kijelző kalibrációnál.Ezt megoldottam 1 welcome.not fájlal,el is indul de a kijelző nem ott érzékel ahol megnyomom.Ha meg nagynehezen belépek a kalibrációba ismét nem tudok tovább jutni.Mi lehet a probléma és van e rá valami megoldás?Válaszotok előre köszönöm.

Valamint még eszembe jutott egy progi, aminek a neve My mobiler (de ezt neked kell kikeresni mert a fórumon nincs  :warez: ), ennek segítségével a számítógéppel irányíthatod a telefonod. Szóval próbáld meg így elvégezni a kalibrációt.
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető festogyerek

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIK5
  • Skype: mezambrovszki.jozsef
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #55 Dátum: 2012, 09 15, 23:24:09 »
Samsung Omnia

Nem elérhető rorschack

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 31
  • Nem: Férfi
  • EX O2 hckr
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: SG Mini II, SGS II
  • PDA ROM: BULK2 (1,126Ghz), XXLPS
  • Skype: dorzikee
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #56 Dátum: 2012, 10 26, 15:19:11 »
Nem hagyhattam ki, szóval én is leírom...

1. Tükör elé állok, és elküldöm magamat a levesbe, hogy már megint nyomtam egy HR-t vagy lecseréltem, a ROM-ot.
2. Bekapcsolom a telefont, és nekiállok céllövöldézni, lehetőleg egy ráspollyal.
3. Tudatosítom magamban hogy ROM csere előtt nem választottam ki a nyelvet, így azt is megértem hogy miért jött be az Orange mint szolgáltató, és miért beszél spanyolul a telefonom.
4. Az 1. lépés megismétlése.
5. Today képernyő kiválasztása. Igazából tökmindegy melyik ugrik be.
6. ...Mert az első dolgom kikapcsolni, és az eredeti winmo-s felületet használni. Ha már winmo legyen molett.
7. Ha már amoled, fényerő plafonra húz.
8. Háttér, csengőhang, rezgések, gombok, etikett stb stb... testreszabása, mellyel abszolút egyénire szabhatom eme pompás mobilkészüléket. Minél hangosabb, és minél trendibb a csengőhang, annál menőbb!!
9. Egy gyors szinkron a pc-vel.
10. Family Guy összes évad felpakolása az SD kártyára.
11. WC-re csüccs.
12. Pasziánsz, WIFI PFC/Index kombó, esetleg Family Guy-tól való butulás (de csak ha az asszonypajti elaludt, mert nagy röhögésnek csicskalángos a vége, meg 96. Gyengébbeknek: háttal alvás).
13. Hajnali 2-kor a plafont bámulva elgondolkodni, hogy nem kéne-e már vennem egy új mobilt.
14. Agyalva elringatózni, és fixálni a döntést: NEM, mert még mindig csípem ezt a téglát.  :ok:
5 percenként új kütyü gördül le a szalagról, de az emberek nem képesek tartani a tempót.

Nem elérhető rorschack

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 31
  • Nem: Férfi
  • EX O2 hckr
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: SG Mini II, SGS II
  • PDA ROM: BULK2 (1,126Ghz), XXLPS
  • Skype: dorzikee
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #57 Dátum: 2012, 10 27, 11:08:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Még új vagyok ebben a a témában és ezen a fórumon is.Már napok óta olvasgatom a fórumot,de még nem találkoztam ilyen jellegű problémával mint az enyém.A problémám az,hogy a GT-i8000 van,cseréltettem benne érintőpanelt mert már nagyon karcos volt de jól működött.Amikor visszakaptam nem is próbál tam ki hanem nyomtam 1 HARD RESETET és nem lépett tovább a kijelző kalibrációnál.Ezt megoldottam 1 welcome.not fájlal,el is indul de a kijelző nem ott érzékel ahol megnyomom.Ha meg nagynehezen belépek a kalibrációba ismét nem tudok tovább jutni.Mi lehet a probléma és van e rá valami megoldás?Válaszotok előre köszönöm.

Nagyon sokan belefutnak ebbe a problémába, többek között én is. Első körben szakihoz vittem, hogy panelt kéne cserélni, mert frigid lett, és nem gerjed a tapizásra...  Amikor visszakaptam a telefont, nem is mondott semmit az ember hogy szar lenne, de jót keresett rajtam. Bekapcs, kalibrálás...semmi. semmi. semmi. 10-15 próbálkozás után nagynehezen elfogadta, de nem lett jó. Nekem is elcsúszott az egész. Mondom ennél használhatatlanabb úgysem lesz, egy próbát megér. Szétszedtem. Kiderült hogy a szalagkábel nem volt rendesen visszatolva a helyére. Egy csúszóreteszes csatlakozóról beszélünk, hasonló a mechanikája mint egyes simkártya foglalatoknak. Az emberünk nem pattintotta ki a csatit, hanem egész egyszerűen beleerőltette a kábelt. Nehezen de sikerült a helyére rakni az egész mechanikát, és azóta működik a cucc. Nem mondom hogy nálad is ez a probléma, de felmerülhet megoldásként. Ha még nem csináltál ilyet, bele se kezdj, mert garantálom hogy végleg elintézed. Én is félve álltam neki, pedig szétszedtem már jópár telefont "Tiszta udvar, rendes ház" alapon. Ha mégis megpróbálnád, erősen ajánlott egy telefonszerelésre alkalmas készlet beszerzése (mobilos webshopokban kapható), illetve minimum 4-5 jútyúb videó bekészítése a szereléshez.

Üdv
5 percenként új kütyü gördül le a szalagról, de az emberek nem képesek tartani a tempót.

Nem elérhető vaciks

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: htc
  • PDA: htc touch 3g
  • PDA ROM: 6.1
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #58 Dátum: 2012, 11 21, 20:26:30 »
Hello. Nekem is az a gondom mint szsolty82- nek.
Omnia2 nem lép tovàbb a kalibrációnàn.A welcome.not -os dolog működik???
Ha igen akko pontosan hogy kell csinálni?? Mi kell hozzá??? Mit és hova másolok??? Köszi előre is.

Nem elérhető mio180

  • Hozzászólások: 110
  • Nem: Férfi
  • PDA: O2Droid | CM6 β1
  • PDA ROM: RapidAIJH1
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #59 Dátum: 2012, 12 20, 20:09:04 »
Valaki meglepne egy Connected Home.cab-bal?
A DLNA az ugye, csak Samsungul?
Köszönöm!
O2Droid CM6 β1 | RapidAIJH1 | JJ1 | XEHJG5
ZTE Blade | Mio180 | ZT-180

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #60 Dátum: 2013, 08 12, 21:54:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Egy kérdésem lenne hozzátok. Samsung Omnia 2 telefonom van és valószínű,hogy a telefonon hard reset-elt,de sajnos fontos dolgok voltak a Feladatokban és ezt szeretném valahogyan visszanyerni. Tud valaki ebben segíteni vagy ez már nem megoldható. Előre is köszönöm a válaszotokat.

"valószínű,hogy a telefonon hard reset-elt" Ez alatt mit értesz? Az elég súlyos szoftveres hiba lenne,ha csak úgy egyedül, szó nélkül hard resetel.... Ha tényleg, akkor szerintem gyorsan cseréld le a ROM-ot.Biztos ,hogy HR volt? Vagy esetleg nyelvet cseréltél rajta,mert az pl felér egy HR-tel. Ami adatod az eszközön volt, elúszott. Az sd kártyát bizonyos WinMo verzió felett már nem bántja a HR. De azért praktikus SIM kártyát, SD kártyát kivenni.És hát igen, menteni kell a dolgokat HR előtt. Ezért imádom az Androidot, by the way :) Elvileg a WinMo-nak is van ez a szinkronizációs lehetősége outlook-kal, netes felülettel,ahonnan utána vissza tudod szedni a dolgaidat,ha elvesztek, de nekem soha nem sikerült, nem is erőltettem :)

Nem elérhető beikes

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Blaupunkt
  • PDA: GT-I8000
  • PDA ROM: nem tudom megadni mert elromlott
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #61 Dátum: 2015, 01 07, 19:34:12 »
Sziasztok!

Hozzájutottam egy GT-I8000 -hez, ami a Hard Reset (4gombos) előtt működött. A resetelés után nem tudom kalibrálni a képernyőt. Mit csináljak?
Ha van rá itt az oldalon valami megoldás, kérlek benneteket, navigáljatok oda. Köszönet a segítségért előre is.

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Hogyan állítom be a pda-mat rom csere vagy hard reset után?
« Reply #62 Dátum: 2015, 01 08, 08:31:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hozzájutottam egy GT-I8000 -hez, ami a Hard Reset (4gombos) előtt működött. A resetelés után nem tudom kalibrálni a képernyőt. Mit csináljak?
Ha van rá itt az oldalon valami megoldás, kérlek benneteket, navigáljatok oda. Köszönet a segítségért előre is.
Nagy valószínűséggel a digitizert kell cserélni. Szerencsére nem drága You are not allowed to view links. Register or Login
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/