2024, 03 28, 20:07:54

Szerző Téma: Omnia 2 TMC Project  (Megtekintve 121491 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető badon

  • Hozzászólások: 6
  • Nem: Férfi
  • PDA: Sony Ericsson Xperia Ray (St18i)
  • PDA ROM: Gyári ROM/Android 4.0.4 - Telenor hálózatfüggő
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #625 Dátum: 2010, 09 06, 23:35:21 »
Sziasztok!
Általában csak pesten használom a TMC-t ezért be van állítva 94.8 Petőfi. Kíváncsiságból átállítottam auto. hangolásra és megállt a 100.8 -on a NeoFM-en, TMC elérhető felirattal. Ez nekem új, vagy lemaradtam valamiről? Kipróbáltam a HGPSClient-ben is a tesztnél és elsőre a 100.8 jött be aktív TMC jellel. :shock: 

Nem elérhető phj

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
    • phj
  • Navigáció / Navigation: ?
  • PDA: N7000
  • PDA ROM: LRQ/LRK
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #626 Dátum: 2010, 09 07, 08:05:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Általában csak pesten használom a TMC-t ezért be van állítva 94.8 Petőfi. Kíváncsiságból átállítottam auto. hangolásra és megállt a 100.8 -on a NeoFM-en, TMC elérhető felirattal. Ez nekem új, vagy lemaradtam valamiről? Kipróbáltam a HGPSClient-ben is a tesztnél és elsőre a 100.8 jött be aktív TMC jellel. :shock:
Ezek szerint mi maradtunk le. Amennyiben az IGo TMC-t jelez, akkor az adó biztosan sugározza, úgyhogy nem csak a Petöfi-n lesz TMC....

Nem elérhető Szucsi44

  • Hozzászólások: 151
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: GT-I9100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #627 Dátum: 2010, 09 07, 12:08:21 »
Nekem se megy ez a TMC.... :'(
Leírom mit csináltam eddig:először felraktam a HGPS 1.0 és a gfmapi-t aztán olvasgattam, hogy ehhez a HGPS-hez már nem is kell felrakni a másik programot. Így leszedtem mindent és újra felraktam a HGPS-t(saját eszközre), persze talált TMC jelet Petőfin+100.8 is.
Közlekedési adatok persze nem jön vele.
Olvastam hogy ajánlottál a smart-ban valami beállítást amit istennek se találok meg újra, csak kattintgatok össze vissza  :(
Vagy lehetséges hogy nekem is frissíteni kéne az IGO-t?
8.3.2.119225
Nem tudom mit rontottam el.....segítsetek légyszíves.

Nem elérhető Szucsi44

  • Hozzászólások: 151
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: GT-I9100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #628 Dátum: 2010, 09 07, 16:11:12 »
Ja és a HGPS beállításai is megfelelőek. És mostmár probálkoztam a smart log beállitásának modositásával is...jelet fog viszont továbra sincsenek közlekedési infok

Nem elérhető phj

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
    • phj
  • Navigáció / Navigation: ?
  • PDA: N7000
  • PDA ROM: LRQ/LRK
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #629 Dátum: 2010, 09 07, 17:03:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja és a HGPS beállításai is megfelelőek. És mostmár probálkoztam a smart log beállitásának modositásával is...jelet fog viszont továbra sincsenek közlekedési infok
Ha bekapcsoltad a log-ot akkor a My Storage/gfmapi-txt-ben keress légyszives TMC-vel kezdödö sorra. Ha van, akkor a rádio inteface rendben. Amennyiben nincs vagy csak egy pár darab, valószínüleg a jelszinf nem megfelelö. Ha itt minden rendben, és az iGO is mutatja a TMC vételt, elméletileg mennie kell....

Nem elérhető Szucsi44

  • Hozzászólások: 151
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: GT-I9100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #630 Dátum: 2010, 09 07, 17:40:38 »
végigpörgettem egy darabot se találtam benne, délután felraktam a gfmapi 1.6 ennyi változás történ de gondolom ettöl mégblennikéne ilyen soroknak.

Nem elérhető Szucsi44

  • Hozzászólások: 151
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: GT-I9100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #631 Dátum: 2010, 09 08, 01:25:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha bekapcsoltad a log-ot akkor a My Storage/gfmapi-txt-ben keress légyszives TMC-vel kezdödö sorra. Ha van, akkor a rádio inteface rendben. Amennyiben nincs vagy csak egy pár darab, valószínüleg a jelszinf nem megfelelö. Ha itt minden rendben, és az iGO is mutatja a TMC vételt, elméletileg mennie kell....

Tehát ha nem találok ilyen sorokat mit tudok tenni a jel erőssége érdekében?

Nem elérhető phj

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
    • phj
  • Navigáció / Navigation: ?
  • PDA: N7000
  • PDA ROM: LRQ/LRK
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #632 Dátum: 2010, 09 08, 09:03:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát ha nem találok ilyen sorokat mit tudok tenni a jel erőssége érdekében?
Miért is az 1.6-os gfmapi? a legutolsó verzió 1.13-as amennyiben az én gfmapi-mat használod. Ha nem, akkor az a baj.
A logfile-ban is csak akkor vannak ilyen bejegyzések, ha a Smart-al az ALL vagy Cmd+RDS log-ot választod ki, ezt elfelejtettetem mondani.
Ha ennek ellenére nincs TMC-d , akkor csak és kizárólag a jobb antenna segít....

Nem elérhető Szucsi44

  • Hozzászólások: 151
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: GT-I9100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #633 Dátum: 2010, 09 08, 10:50:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miért is az 1.6-os gfmapi? a legutolsó verzió 1.13-as amennyiben az én gfmapi-mat használod. Ha nem, akkor az a baj.
A logfile-ban is csak akkor vannak ilyen bejegyzések, ha a Smart-al az ALL vagy Cmd+RDS log-ot választod ki, ezt elfelejtettetem mondani.
Ha ennek ellenére nincs TMC-d , akkor csak és kizárólag a jobb antenna segít....

Na a következőt csináltam felpakoltam a általad írt dolgokat, sztem minden rendben volt ennek ellenére közlekedési info sehol.....
Na de mindegy... már kezdtem belenyugodni, hogy ez nem fog összejönni, de azért meglestem a naviextras oldalát hátha legalább tudok frissíteni valamint az IGO-n.
A My updates fül alatt volt egyből 3 letölthető tartalom (Free mapp update,IGO 8 softver update, TMC Hungary (16kb)) gondolom ezek a szolgáltató által elérhetővé tett frissítések és elvileg ingyenesek mert semmit nem fizettem értük. Ezeket letöltve a előzőekben leírt beállításokkal 5 perc alatt közel 200 infot fogott a Onmia.
Tehát akkor mit is csináltam?
Licenc gond volt nálam is?
Egyébként meg köszi az eddigi segítséget.

Nem elérhető diablo77

  • Hozzászólások: 140
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: NXXJG5-XEHJG5-XXJF1
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #634 Dátum: 2010, 09 08, 14:31:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na a következőt csináltam felpakoltam a általad írt dolgokat, sztem minden rendben volt ennek ellenére közlekedési info sehol.....
Na de mindegy... már kezdtem belenyugodni, hogy ez nem fog összejönni, de azért meglestem a naviextras oldalát hátha legalább tudok frissíteni valamint az IGO-n.
A My updates fül alatt volt egyből 3 letölthető tartalom (Free mapp update,IGO 8 softver update, TMC Hungary (16kb)) gondolom ezek a szolgáltató által elérhetővé tett frissítések és elvileg ingyenesek mert semmit nem fizettem értük. Ezeket letöltve a előzőekben leírt beállításokkal 5 perc alatt közel 200 infot fogott a Onmia.
Tehát akkor mit is csináltam?
Licenc gond volt nálam is?
Egyébként meg köszi az eddigi segítséget.
Igen, a TMC Hungary kellett hozzá.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Árnyék71

  • Hozzászólások: 60
  • Navigáció / Navigation: Primo, Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S II, Galaxy S4 Active, Galaxy S5, LG G3
  • PDA ROM: CM 11,CM 10.2, G900FXXU1ANG9, V20h
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #635 Dátum: 2010, 09 09, 18:31:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen,müködik rendesen. Viszont a content/tmc directoryban kell legyen egy Hungary-TrafficNav.tmc file. Alapban csak automata keresés van, a GJ 2.13 skin tudja a manual beállítást
Nagyon köszke a sok segítséget, sikerült beüzemelnem.
Viszont, felmerült bennem a kérdés, hogy mivel kell ez a hungary tmc fájl, akkor müxik vajon külföldön is vagy csak itthon?

Nem elérhető norbert6612

  • Hozzászólások: 71
  • PDA: Note 2
  • PDA ROM: N7100xxdlk7
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #636 Dátum: 2010, 09 17, 02:12:36 »
Segítségre lenne szükségem.
Addig eljutottam,hogy felraktam a tmc drivert meg a powerradiot.Igo elindul és meg is találja a tmc vevőt.Petőfit befogja és kiírja hogy fogja is a jelet,de az
igo nem jelenít meg semmit.Meg azt sem értem ,hogy az igo.exe filról készített parancsikont,amit átneveztem navapp.ink-re azt hová kell másolni?Hogyan kell
bezárni a tmc drivert?Ja és amikor elindítom HGPSCient progit és rányomok a tmc gombra ezt írja:probléma történt:device.exe  tájékoztassa a Microsoft-ot.....

Hát elég zavaros ez nekem.

A válaszokat előre is köszi:

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #637 Dátum: 2010, 09 17, 06:20:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Segítségre lenne szükségem.
Addig eljutottam,hogy felraktam a tmc drivert meg a powerradiot.Igo elindul és meg is találja a tmc vevőt.Petőfit befogja és kiírja hogy fogja is a jelet,de az
igo nem jelenít meg semmit.Meg azt sem értem ,hogy az igo.exe filról készített parancsikont,amit átneveztem navapp.ink-re azt hová kell másolni?Hogyan kell
bezárni a tmc drivert?Ja és amikor elindítom HGPSCient progit és rányomok a tmc gombra ezt írja:probléma történt:device.exe  tájékoztassa a Microsoft-ot.....

Hát elég zavaros ez nekem.

A válaszokat előre is köszi:
Parancsikont a Windows/Start menü/Programs mappába kell másolni

iGO-n belül bekapcsoltad a TMC-t ???
Lennie kell egy kis ikonnak akkor és abban bennevannak az események és beállíthatod a távolságot, ha nincs közeledben esemény persze hogy nem látod a térképen  :hmm:

A hibajelentéssel ne foglalkozz, én úgy szoktam csinálni amikor feljön az ablak hogy rákattintok a hibajelentés küldés beállításra, váltok oda-vissza és leokézom, többet nem jön elő.

Nem elérhető norbert6612

  • Hozzászólások: 71
  • PDA: Note 2
  • PDA ROM: N7100xxdlk7
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #638 Dátum: 2010, 09 17, 10:46:56 »
Sajna rosszabb lett,mint volt!Eddig talált tmc vevőt, már nem :(.Annyit csináltam,hogy felraktam a gfmapi.cab-ot,mert ezt eddig kihagytam.Azt hittem ez a gond...sajna nem ez volt.A telóról hogyan tudom ezeket a progikat uninstallálni,mert nincs ilyen ikon+ a pda felületet sem tudom előhozni ahol van
programok eltávolítása.Szerintem feladom,mert ez az én készülékemen nem akar jó lenni.Egyáltalán azzal az igo-val amit  a t-mobile ad hozzá működnie kéne?

Üdv.

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #639 Dátum: 2010, 09 17, 11:18:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajna rosszabb lett,mint volt!Eddig talált tmc vevőt, már nem :(.Annyit csináltam,hogy felraktam a gfmapi.cab-ot,mert ezt eddig kihagytam.Azt hittem ez a gond...sajna nem ez volt.A [NEM [NEM TELÓ!]!]ról hogyan tudom ezeket a progikat uninstallálni,mert nincs ilyen ikon+ a pda felületet sem tudom előhozni ahol van
programok eltávolítása.Szerintem feladom,mert ez az én készülékemen nem akar jó lenni.Egyáltalán azzal az igo-val amit  a t-mobile ad hozzá működnie kéne?

Üdv.
Használd kérlek a válasz erre funkciót  :hmm:

Melyik TMC-t raktad fel mert, az O2-re valóhoz már nem kell külön gfmapi mert benne van  :hmm:
You are not allowed to view links. Register or Login telepítsd fel és letörli az előzőket  ;)

Nem elérhető norbert6612

  • Hozzászólások: 71
  • PDA: Note 2
  • PDA ROM: N7100xxdlk7
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #640 Dátum: 2010, 09 17, 11:44:56 »
Most kiírja ,hogy tmc elérhető petőfi mr2 94.8,de amikor rányomok a térképnézetben a picike tmc feliratra nem csinál semmit.A beállításoknál azt írja nincs közlekedési esemény.Ez így jó?hol kell engedélyezni a tmc-t?
Az nem lehet hogy valamiért nem tudja az igo a tmc jeleket feldolgozni?

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #641 Dátum: 2010, 09 17, 12:01:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most kiírja ,hogy tmc elérhető petőfi mr2 94.8,de amikor rányomok a térképnézetben a picike tmc feliratra nem csinál semmit.A beállításoknál azt írja nincs közlekedési esemény.Ez így jó?hol kell engedélyezni a tmc-t?
Az nem lehet hogy valamiért nem tudja az igo a tmc jeleket feldolgozni?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető norbert6612

  • Hozzászólások: 71
  • PDA: Note 2
  • PDA ROM: N7100xxdlk7
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #642 Dátum: 2010, 09 17, 23:31:31 »
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!Csatlakoztam a naviextras oldalra és ott frissítettem az igo-t.TMC...stb.

Most már látok mindent.

Nem elérhető phj

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
    • phj
  • Navigáció / Navigation: ?
  • PDA: N7000
  • PDA ROM: LRQ/LRK
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #643 Dátum: 2010, 09 19, 15:25:35 »
2.0-ás GFMAPI. A leglényegesebb változtatás a TMC adatok elküldésének módja. Eddig egyetlen thread-ben történt a rádióregiszterek olvasása és az RDS adatok elküldése a HyperGPS-nek, most az RDS theread ( a regiszterolvasások ) a legmagasabb prioritással fut, így pontosan idözíthetö; a kész adatok elküldése egy normál prioritású szálon keresztül megy. Ezáltal biztosítható hogy gyakorlatilag nem vész el RDS adat, sokkal hamarabb vehetö az összes TMC esemény - anélkül hogy érezhetöen megemelkedne az eröforrásigény.
A logfile szerkezete áttekinthetöbb lett, minden sor eleje az elözö sortól eltelt idöt mutatja msec-ban, a kiírások érthetöbbek. A log 4 szintü ( beállítható a registryben vagy a Smart-ban), 1=TMC,2=Channel,4=RDS,8=Command; a fontos logbejegyzések ezek bármelyikére megjelennek.
Szintén a registryben állítható az "spk" key: amennyiben 1, bedugott fülhallgatónál is szól a speaker (mint eddig), ha 0, nem. Sajnos a HyperGPS mindenképpen a fülesre állítja a hangot....
A "vol" key az automatikusan beállított hangerö, az indításkor ez lesz beállítva.

A letöltési hely változatlan : You are not allowed to view links. Register or Login

genius021

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #644 Dátum: 2010, 09 20, 18:33:24 »
Sziasztok!
Na,én kaptam az alkalmon és le is töltöttem,feltettem.
Az eredmény érdekes...

Ha a sys.txt-ben tiltva az auto scan:

Kiválasztok egy providert, és elkezd automatán keresni. Ahol talál TMC adást, ott kiírja az adó nevét, és a csík is kizöldül szépen. Vár vele 1-2 mp-et és tovább keres. (Habár ennek nem örülök :) )
Ha az egyebekben kikapcsolom az auto tunert,mert talán így nem megy tovább az állomásról, akkor megáll ugyan akár egy olyan adón is,ahol épp TMC adás van, de kb 1 perc után tovább lép és olyan helyen áll meg, ahol semmi jel nincs.
Ja, és ott,ahol TMC adást talál, ott sem ad eseményt, csak írja,hogy létezik a TMC.

Primo 1.1.
Hozzáteszem,eddig a régi GFMAPI-al (asszem 1.3) szépen ment.


Lenne ezzel kapcsolatosan még egy összetett kérdésem is:

1.Tud valaki arra esetleg megoldást, hogy kézzel megadhassak frekit a Primo-nak és ne másszon el a megadott frekiről? Még nem láttam rá megoldást ,de ha valahol,akkor itt lesz az,aki tudja !
2. Ismeri valaki a TMC provider list struktúráját? Szét kutattam a netet, de nem találtam meg, hogy melyik érték, mi lehet benne. Mondjuk a frekiket már kisakkoztam.
Azért kellene,mert ha ez lehetséges, akkor szeretnék az egyik provider-ből kivenni minden frekit ,és az általam használtakat betenni. Így ha neki is áll keresni,csak a megadott frekik között kereshetne. Odáig is elmennék, hogy egy pár providert csak egy frekire állítanék,és így letudnám tárolni az általam használt frekiket.

Ha nagyon messze rugaszkodtam a valóságtől, akkor rángassatok vissza a földre!!! :):):)

(Már megpróbáltam módosítani egyszer egy provider nevét. Semmi mást, csak azt. Aztán el is szállt indításkor az IGO)

Válaszokat köszönöm!


Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #645 Dátum: 2010, 09 20, 19:34:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Na,én kaptam az alkalmon és le is töltöttem,feltettem.
Az eredmény érdekes...

Ha a sys.txt-ben tiltva az auto scan:

Kiválasztok egy providert, és elkezd automatán keresni. Ahol talál TMC adást, ott kiírja az adó nevét, és a csík is kizöldül szépen. Vár vele 1-2 mp-et és tovább keres. (Habár ennek nem örülök :) )
Ha az egyebekben kikapcsolom az auto tunert,mert talán így nem megy tovább az állomásról, akkor megáll ugyan akár egy olyan adón is,ahol épp TMC adás van, de kb 1 perc után tovább lép és olyan helyen áll meg, ahol semmi jel nincs.
Ja, és ott,ahol TMC adást talál, ott sem ad eseményt, csak írja,hogy létezik a TMC.

Primo 1.1.
Hozzáteszem,eddig a régi GFMAPI-al (asszem 1.3) szépen ment.


Lenne ezzel kapcsolatosan még egy összetett kérdésem is:

1.Tud valaki arra esetleg megoldást, hogy kézzel megadhassak frekit a Primo-nak és ne másszon el a megadott frekiről? Még nem láttam rá megoldást ,de ha valahol,akkor itt lesz az,aki tudja !
2. Ismeri valaki a TMC provider list struktúráját? Szét kutattam a netet, de nem találtam meg, hogy melyik érték, mi lehet benne. Mondjuk a frekiket már kisakkoztam.
Azért kellene,mert ha ez lehetséges, akkor szeretnék az egyik provider-ből kivenni minden frekit ,és az általam használtakat betenni. Így ha neki is áll keresni,csak a megadott frekik között kereshetne. Odáig is elmennék, hogy egy pár providert csak egy frekire állítanék,és így letudnám tárolni az általam használt frekiket.

Ha nagyon messze rugaszkodtam a valóságtől, akkor rángassatok vissza a földre!!! :):):)

(Már megpróbáltam módosítani egyszer egy provider nevét. Semmi mást, csak azt. Aztán el is szállt indításkor az IGO)

Válaszokat köszönöm!
Nem biztos, hogy segíteni fognak, mivel a Primo PDA-n nincs és csak hackelt verzióval nyomhatod, éppen ezért az ilyen esetekben saját magadnak kell megoldást találnod rá. A másik dolog pedig nem feltétlen a TMC szoftverében van a hiba, mivel gyáros, eredeti iGO-kal ugye remekül működik, szal ilyen hibák, fagyások a hackelt verziódnak tudható be ;)

Ha nem így van majd a többiek kijavítanak :ok:

Nem elérhető phj

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
    • phj
  • Navigáció / Navigation: ?
  • PDA: N7000
  • PDA ROM: LRQ/LRK
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #646 Dátum: 2010, 09 20, 19:51:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kiválasztok egy providert, és elkezd automatán keresni. Ahol talál TMC adást, ott kiírja az adó nevét, és a csík is kizöldül szépen. Vár vele 1-2 mp-et és tovább keres. (Habár ennek nem örülök :) )
Ha az egyebekben kikapcsolom az auto tunert,mert talán így nem megy tovább az állomásról, akkor megáll ugyan akár egy olyan adón is,ahol épp TMC adás van, de kb 1 perc után tovább lép és olyan helyen áll meg, ahol semmi jel nincs.
Ja, és ott,ahol TMC adást talál, ott sem ad eseményt, csak írja,hogy létezik a TMC.

Primo 1.1.
Hozzáteszem,eddig a régi GFMAPI-al (asszem 1.3) szépen ment.

Érdekes, ugyanis én is ugyanezzel a verzióval próbáltam ki, csak éppen a GJ skinnel - ebben van lehetöseg az automata kikapcsolására és a manuális keresésre. Nálam autoscan-el általában a második körben áll meg a Petöfin - debugoltam is és nem értem: az iGo megkapja az RDS/TMC adatokat, majd pár másodperc múlva továbblép.. Hogy miért az titok...
Manuális hangolással nálam majdnem azonnal jönnek a TMC események... Ha mégsem, annak oka idáig nekem mindig a rossz jelszint volt; pontosan azért van a log, hogy ilyen esetekben eldönthetö legyen mi történik.

Amúgy az talán lehet hogy a provider-ek összes frekvenciája bent van a driverben, bár az értelmét nem látom: ugyanis az iGO nem beállítja a frekvenciákat, hanem vak módon kéri a következö adót; ráadásul a TMC esemény elsö szava az adó azonosítója ( itt 0xb201) , ami azért biztosabb mint a bármikor megváltoztatható freki.....

Hogyan akartad és melyik file-ban változtatni az adatokat? Nem néztem ugyan meg, de a dll-ek általában digitális aláírással vannak védve,  tehát csak úgy átírni adatot bennük nem lehet.


genius021

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #647 Dátum: 2010, 09 20, 21:09:56 »
A Save mappában lévő TMC_Provider_list.txt-ben találtam egy listát az adókról. Kerestem már máshol is,de semmiben nem találtam ilyen listát. Így nekiestem ennek a file-nak.
Amennyit eddig kisakkoztam, hogy valszeg előre tárolja azokat a frekiket,amik között ugrálhat egy adott provider beállítása esetén. Naívan arra gondoltam,ha ezeket egyszerűen kiszedem,akkor nem lesz,hova ugorjon és megmarad a  hátsó felén. :)
Mellékelve küldök egy ilyen file-t, hogy bárki nézegethesse.. .

genius021

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #648 Dátum: 2010, 09 20, 21:41:56 »
Nos,eddig eljutottam oda,hogy van saját provider-em, és az általam megadott 106,7MHz-n keresi a jelet. GJ skin hasznlatával, auto tune off, és nem ugrál, vár szépen a jelre. Ha minden jól megy, így csinálhatok magamnak minden frekire egy providert és nem kell többet keresgetnem... Majd holnap kiprószálom,hogy müködik-e?
Itt a lakásban nincs TMC vétel. :(

genius021

  • Vendég
Re: Omnia 2 TMC Project
« Reply #649 Dátum: 2010, 09 21, 16:57:55 »
Kiprószáltam.
Hát érdekes dolgokat produkált a kütyü. :)
Beállítottam a saját csatornát. Meg is jött egy pár pillanat múlva az RDS és a TMC csomag is. Abban a pillanatban,amikor jöttek volna az adatok,AUTOMATIKUSAN átváltott egy másik csatornára,holott az auto tuning ki van kapcsolva!!!!
Tudja valaki,hogy hogyan lehetséges ez? Az IGO-va lehet gond?
Most kűzdök tovább. Megpróbálom elérni,hogy a listában csak a saját adataim legyenek. Első próbálkozásra(egyszerűen kivettem a file-ból őket), crash az indításkor. :(