2024, 03 28, 10:40:11

Szerző Téma: N900 navigációs programok  (Megtekintve 123308 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 navigációs programok
« Dátum: 2009, 12 08, 14:17:31 »
"Kivehető akku"

Az elmúlt tíz évben használt mobiljaidhoz hány tartalék akkumulátort vásároltál? (Én egyet sem, felesleges.)

"MicroSD"

16-32 GB belső tár esetén felesleges, ráadásul sokkal lassabb és kevésbé megbízható.

"sokkal érzékenyebb radió"

Mármint a Nokiába, mivel én még ott tudok telefonálni (pl. nálunk a liftben), ahol a Nokiák már nőt és karriert ajánlgatnak. :)

"GPS hidegen AGPS nélkül 23mp alatt már poziciónál, az iPhonban ki se lehet kapcsolni az AGPS-t mivel az Airplan mód OFF kilövi a GPS-t is."

Mindegyik ma kapható mobilban lévő GPS AGPS és nem iktatható ki (ugyanaz a hardver kezeli, integrált olcsóbb megoldás).

"AGPS nélkül használhatatlan vólna navira."

Miért is?
Az AGPS csak annyit segít, hogy mire létrejön a kapcsolta a műholdakkal, addig is hozzávetőleges pozíciót kap a cellainformációk alapján. Enélkül is kiválóan működik a navigáció, csak az első pozíció felismerés sebességét javítja.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 navigációs programok
« Reply #1 Dátum: 2009, 12 08, 15:57:01 »
Mordon

Cserélhető akku: könyörgöm, itt a arról van szó, hogy megvan a lehetőséga a nagyobb akku-üzemidőnek.

Rádiók: később

A-GPS: Life jól látta a dolgot, az N900 nem hasonlítható semmihez. Este felteszek egy kisfilmet, ahol jól látni, hogy egy gramm adatot sem tölt a netről csak műhold kapcsolata van. Tehát megint tévedsz. Ez akkor jön jól, ha lefedetlen helyen tartózkodol pl. Bakony, Bükk, ahol a hegyek árnyékolnak. Az iPhony ilyenkor mit csinál? Elöszőr elveszi a hálozatot, és a sok eszével WiFi kapcsolat után könyörög a hegyekben. Az eredmény! Munkát ad a hegyimentőknek. Képet akartam beszúrni, de az iPhonyal etz semm lehet.




Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 navigációs programok
« Reply #2 Dátum: 2009, 12 08, 18:34:39 »
"Cserélhető akku: könyörgöm, itt a arról van szó, hogy megvan a lehetőséga a nagyobb akku-üzemidőnek."

Mondod ezt az N900-al kapcsolatban, aminek igencsak gyenge ez az oldala? :D
Hát igen, ahol ez létkérdés :D :D :D

"A-GPS: Life jól látta a dolgot, az N900 nem hasonlítható semmihez."

:D :D :D
Ne haragudj, de ez igencsak vicces kijelentés.
A hardvere szinte egy az egyben az iPhone 3GS, a szoftvere is hasonló alapokon nyugszik, de ugyanígy lehetne hasonlítani a Motorola Droid-hoz is, ott még a képfelbontás, a qwerty és a Linux alapú rendszer is stimmel.

"Este felteszek egy kisfilmet, ahol jól látni, hogy egy gramm adatot sem tölt a netről csak műhold kapcsolata van. Tehát megint tévedsz."

Te tévedsz :D
Illetve nem olvasod el, amit írok. Az AGPS nem tölt semmit a netről, mert arra semmi szüksége, az adótornyok segítségével háromszögeli be, hogy nagyjából hol vagy, majd mire ezzel megvan addigra létrejön a GPS kapcsolat amivel pontosít.
Ha elindítod a Google Maps-ot iPhone-on ott egészen pontosan láthatod, hogy először megjelenik egy pulzáló kör és egy kék pont amivel az adótornyok alapján megállapított pozíciódat jelöli, majd mikor megvannak a GPS kordináták, akkor rázár a pontos pozíciódra.
Az ami a netről letölti előre a GPS holdak pozícióját az más tészta.

"Ez akkor jön jól, ha lefedetlen helyen tartózkodol pl. Bakony, Bükk, ahol a hegyek árnyékolnak. Az iPhony ilyenkor mit csinál?"

Semmi különöset, használja a GPS-t és kész, napokat túráztam a Bakonyban, meg geocaching-eltem haverokkal, szóval nem elképzelésem van róla, hanem használtam ilyen célra.

"Elöszőr elveszi a hálozatot, és a sok eszével WiFi kapcsolat után könyörög a hegyekben."

???
Gondolom Google Maps-el próbálkoztál :D
Az nem tűnt fel, hogy az az alkalmazás a netről tölti le a térképeket? :D (Bár nem tudom hol vesztettél el térerőt, de nekem volt olyan vicces élményem, hogy az isten háta mögött sziklamászás közben Skype-on keresztül segítettem jailbreak-elni egy ismerős iPhone-ját :D).

"Az eredmény! Munkát ad a hegyimentőknek."

Van hegyimentő/barlangi mentő haverom aki iPhone-t használ :D

"Képet akartam beszúrni, de az iPhonyal etz semm lehet."

Már miért ne lehetne?

Ezt csak a teszt kedvéért szúrtam be:
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
N900 navigációs programok
« Reply #3 Dátum: 2009, 12 08, 19:48:17 »
MORDON



Az AGPS nem tölt semmit a netről, mert arra semmi szüksége, az adótornyok segítségével háromszögeli be, hogy nagyjából hol vagy, majd mire ezzel megvan addigra létrejön a GPS kapcsolat amivel pontosít

Ez nagyon pongyola fogalmazás (a gondolatmenet tele van lyukakkal) és ráadásul téves.
A telefonba épített GPS vevő intuláskor 1-2mp alatt, egy durva kezdeti műholdpoziciót határoz meg, és ezt kűldi el a szolgáltatónak. A szolgáltatónak egy jórálátású stabil folyamatossan műkődő GPS vevője van, ami a telefontól kapot adatokbúl gyorsan kiszámolja a műholdak pozicióját, és ezt küldi vissza a telefonra. Tehát a működése a szolgáltató szervere, és a mobil közötti adatcserén alapul.  Adatkommunikáció EDGE, és 3G hálozaton valósítható meg. Igazából nem nehesztelek rád, mert sokan abban a téves hitben vannak amit leírtál, Te csak terjesztetted az igét. Háromszögelés...? Túl  sok Janes Bond filmet nézel. :D



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HoCNRreLPYE [/youtube]


Már miért ne lehetne?

Mert nekem iPhonom van. Mi az a JB? >:(

Ne haragudj, de ez igencsak vicces kijelentés.
A hardvere szinte egy az egyben az iPhone 3GS, a szoftvere is hasonló alapokon nyugszik


Jobb kezes vagy? Próbálj meg bal kézzel leírni egy mondatot, és hasonlítsd össze.

Ezt csak a teszt kedvéért szúrtam be:
You are not allowed to view links. Register or Login


Na ezért nem árulom el , hogy kell képet beszúrni :D Ez a kép nem mond semmít, de ha már itt tartunk, az iPhone nem éri el az egy éves kort annélül, hogy ne kezdjen repedezni, föleg ha mérgedben földöh vágod párszor.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #4 Dátum: 2009, 12 08, 21:58:55 »
Tényleg, ékezetes karakterbevitel, hogy működik rajta?

Sehogy, semmilyen magyar lokalizáció nincs rá.

Értem, akkor az első generációs iPhone megkéri a szomszéd Pista bácsi GPS naviját, hogy mondjon neki koordinátákat, mert neki aztán egy fia GPS-e sincs,

Te most a Google Maps-ról beszélsz?

Ne adótórnyozzál már annyit, GPS naviról beszélünk pl Garmin. Szerinted a szolgáltató, hogyan küldi vissza a holdpozicciókat  pizzafutárral? Amiről Te beszélsz az a eGPS olvas utána, zéro GPS jelből navigál.

 Szükségem van a kiterjedt szoftverbázisra, jelenleg iPhone-ra van a legtöbb mobil alkalmazás a fingós programtól az OCR-es és hang alapú fordítórendszereken át az orvosi CT kiértékelő szoftverekig

El kell, hogy keserítselek, fingós programot nem fogsz találni Maemora, de orvosi CT kiértékelő szoftot sem, mert az iPhonra sincs. Még egy hangya agyát sem tudná kiértékelni a CortexA8 a maga 600MHz-vel. Azért egy 10x4cm kockát ne hasonlitsunk egy szekrény méretü Tomográfhoz, mert rögtön lehidalok.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #5 Dátum: 2009, 12 08, 23:06:39 »
"Sehogy, semmilyen magyar lokalizáció nincs rá."

Ezt nem tudom elhinni, már csak azért is, mert minden létező rendszer támogatja az ékezetes karakterek bevitelét (nem csak mi használunk ilyesmit :D).

"Amiről Te beszélsz az a eGPS"

Az eGPS az, mikor a netről tölti le az eszköz a holdak pozícióját és gyorsabban tud emiatt pozíciónálni.

"Ne adótórnyozzál már annyit, GPS naviról beszélünk pl Garmin. Szerinted a szolgáltató, hogyan küldi vissza a holdpozicciókat  pizzafutárral?"

Értsd már meg, hogy a szolgáltató semmilyen gps kordinátát nem küld, gondolj arra, hogy sokan használják a készüléküket minden adatkapcsolat és mobil internetes előfizetés nélkül, de navigálni tudnak vele gond nélkül. Nem kéne olyasmit ragoznod, ami a készülék leírásában is szerepel :)
Egyébként mint már írtam első generációs készülék esetén is működik a helyzetmeghatározás és nem csak a Google Maps-ben, hanem pl. a Geocaching alkalmazásban is, csak, hogy pontosítsuk, nincs benne GPS és nincs adatkapcsolat sem.

De te magad is kipróbálhatod, adjál meg egy nem létező apn-t és nem lesz internetkapcsolatod, de ettől még lazán működni fog a gps.

"El kell, hogy keserítselek, fingós programot nem fogsz találni Maemora, de orvosi CT kiértékelő szoftot sem, mert az iPhonra sincs."

:D
A kiértékelést az orvos végzi, a szoftver csak segítséget nyújt a kiértékeléshez.

Egyébként iPhone-ra rengeteg orvosi alkalmazás létezik az oktatószoftverektől az orvosi segédalkalmazásokig (de nem értem miért kell ezt bizonygatnom, mikor két kattintás és megnézheted az App Store-ban).

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #6 Dátum: 2009, 12 08, 23:13:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Sehogy, semmilyen magyar lokalizáció nincs rá."

Ezt nem tudom elhinni, már csak azért is, mert minden létező rendszer támogatja az ékezetes karakterek bevitelét (nem csak mi használunk ilyesmit :D).

"Amiről Te beszélsz az a eGPS"

Az eGPS az, mikor a netről tölti le az eszköz a holdak pozícióját és gyorsabban tud emiatt pozíciónálni.

"Ne adótórnyozzál már annyit, GPS naviról beszélünk pl Garmin. Szerinted a szolgáltató, hogyan küldi vissza a holdpozicciókat  pizzafutárral?"

Értsd már meg, hogy a szolgáltató semmilyen gps kordinátát nem küld, gondolj arra, hogy sokan használják a készüléküket minden adatkapcsolat és mobil internetes előfizetés nélkül, de navigálni tudnak vele gond nélkül. Nem kéne olyasmit ragoznod, ami a készülék leírásában is szerepel :)
Egyébként mint már írtam első generációs készülék esetén is működik a helyzetmeghatározás és nem csak a Google Maps-ben, hanem pl. a Geocaching alkalmazásban is, csak, hogy pontosítsuk, nincs benne GPS és nincs adatkapcsolat sem.

De te magad is kipróbálhatod, adjál meg egy nem létező apn-t és nem lesz internetkapcsolatod, de ettől még lazán működni fog a gps.

"El kell, hogy keserítselek, fingós programot nem fogsz találni Maemora, de orvosi CT kiértékelő szoftot sem, mert az iPhonra sincs."

:D
A kiértékelést az orvos végzi, a szoftver csak segítséget nyújt a kiértékeléshez.

Egyébként iPhone-ra rengeteg orvosi alkalmazás létezik az oktatószoftverektől az orvosi segédalkalmazásokig (de nem értem miért kell ezt bizonygatnom, mikor két kattintás és megnézheted az App Store-ban).

Alugyámá ;)

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
N900 teszt
« Reply #7 Dátum: 2009, 12 08, 23:24:30 »
Csak hogy nehogy leüljön :D
 
 
Az AGPS (=Assisted GPS) a mobiltelefon GPS vételét javító módszer, amit a mobilszolgáltató nyújt.
Használatához olyan mobiltelefon szükséges, mely beépített GPS-vevővel rendelkezik.
Működése a telefonban lévő GPS és a mobilszolgáltató szervere közötti adatcserén alapul. A mobiltelefon a navigációs adatokat nem csak a műholdaktól, hanem a mobilszolgáltató szerveréről kapja meg. Ugyanis a hagyományos GPS-vétel időigényes (bekapcsolás után 2-3 perc is lehet), ráadásul jó rálátás szükséges az égbolt irányába – ami egy sűrűn beépített városi környezetre nem jellemző. Ezek kiküszöbölésére találták ki az AGPS-t.
Az eljárás lényege a következő:
  • a telefonba épített GPS néhány másodperc alatt egy durva, kezdeti műholdpozíciót határoz meg, amit elküld a mobilszolgáltató felé  a szolgáltatónak a műholdas vétel szempontjából előnyös helyen, stabilan kiépített GPS-vevője van, valamint elegendő számítási kapacitása, ami a telefontól kapott információ alapján gyorsan kiszámítja a műholdak helyzetét  a telefon a szolgáltatótól megkapja a műholdak pontosan kiszámított adatait  a telefon kiszámolja a szolgáltató adatai alapján a helyzetét
Az eljárás előnye, hogy a mobilba elegendő egy egyszerűbb GPS-vevőt és kisebb kapacitású processzort beépíteni, ugyanakkor a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat.
Ez a szolgáltatás fizetős is lehet a szolgáltató részéről.
 
 
 
Enhanced GPS (or E-GPS, EGPS, trademarked as eGPS) is a technology designed for mobile phones on GSM and W-CDMA networks, to augment GPS signals to deliver faster location fixes, lower cost implementations and reduced power and processing requirements. It is being developed by CSR who has partnered with Motorola – together they intend to create an open industry forum.
According to CSR, EGPS delivers a "universal positioning capability that will not only work reliably indoors and in zero GPS signal conditions, but greatly speed time to fix in poor GPS reception areas where most handsets are used." More specifically, it can "exploit data available from the cellular network to speed GPS fixes and provide complementary, fast, and reliable location sensing when GPS signals are weak or unavailable." CSR is hoping to add eGPS capabilities to handsets for less than $1 per unit.
E-GPS combines CSR's "Matrix" technology with GPS – when a user initiates a location request they get a Matrix location instantly using cell tower information, accurate to within 100m. Then CSR's "Fine Time Aiding" helps the device know where to look for a GPS signal, to quickly acquire satellite information within seconds. Fine Time Aiding enables a more aggressive search and is claimed to be equivalent to 6 dB more sensitivity than can be achieved by any GPS hardware correlator in the terminal.
CSR claim that this enables software-only GPS solutions to operate reliably in all environments, and that eGPS is superior to Assisted GPS. EGPS technologies are due in 2008.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #8 Dátum: 2009, 12 08, 23:30:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak hogy nehogy leüljön :D
 
 
Az AGPS (=Assisted GPS) a mobiltelefon GPS vételét javító módszer, amit a mobilszolgáltató nyújt.
Használatához olyan mobiltelefon szükséges, mely beépített GPS-vevővel rendelkezik.
Működése a telefonban lévő GPS és a mobilszolgáltató szervere közötti adatcserén alapul. A mobiltelefon a navigációs adatokat nem csak a műholdaktól, hanem a mobilszolgáltató szerveréről kapja meg. Ugyanis a hagyományos GPS-vétel időigényes (bekapcsolás után 2-3 perc is lehet), ráadásul jó rálátás szükséges az égbolt irányába – ami egy sűrűn beépített városi környezetre nem jellemző. Ezek kiküszöbölésére találták ki az AGPS-t.
Az eljárás lényege a következő:
  • a telefonba épített GPS néhány másodperc alatt egy durva, kezdeti műholdpozíciót határoz meg, amit elküld a mobilszolgáltató felé  a szolgáltatónak a műholdas vétel szempontjából előnyös helyen, stabilan kiépített GPS-vevője van, valamint elegendő számítási kapacitása, ami a telefontól kapott információ alapján gyorsan kiszámítja a műholdak helyzetét  a telefon a szolgáltatótól megkapja a műholdak pontosan kiszámított adatait  a telefon kiszámolja a szolgáltató adatai alapján a helyzetét
Az eljárás előnye, hogy a mobilba elegendő egy egyszerűbb GPS-vevőt és kisebb kapacitású processzort beépíteni, ugyanakkor a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat.
Ez a szolgáltatás fizetős is lehet a szolgáltató részéről.
 
 
 
Enhanced GPS (or E-GPS, EGPS, trademarked as eGPS) is a technology designed for mobile phones on GSM and W-CDMA networks, to augment GPS signals to deliver faster location fixes, lower cost implementations and reduced power and processing requirements. It is being developed by CSR who has partnered with Motorola – together they intend to create an open industry forum.
According to CSR, EGPS delivers a "universal positioning capability that will not only work reliably indoors and in zero GPS signal conditions, but greatly speed time to fix in poor GPS reception areas where most handsets are used." More specifically, it can "exploit data available from the cellular network to speed GPS fixes and provide complementary, fast, and reliable location sensing when GPS signals are weak or unavailable." CSR is hoping to add eGPS capabilities to handsets for less than $1 per unit.
E-GPS combines CSR's "Matrix" technology with GPS – when a user initiates a location request they get a Matrix location instantly using cell tower information, accurate to within 100m. Then CSR's "Fine Time Aiding" helps the device know where to look for a GPS signal, to quickly acquire satellite information within seconds. Fine Time Aiding enables a more aggressive search and is claimed to be equivalent to 6 dB more sensitivity than can be achieved by any GPS hardware correlator in the terminal.
CSR claim that this enables software-only GPS solutions to operate reliably in all environments, and that eGPS is superior to Assisted GPS. EGPS technologies are due in 2008.

Pontosan  :taps: :taps:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #9 Dátum: 2009, 12 08, 23:53:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan  :taps: :taps:

Már mondtam, kapcsold ki az adatkapcsolatod és nézd meg, működni fog nélküle is.
De akár elő is vehetnéd a felhasználói kézikönyvet és el is olvashatnád. :D

E-GPS - Ephemeris GPS, nem Enhanced GPS.

---

Az iPhone A-GPS meghatározása a speciális célhardverrel (LMU - Location Measurement Unit) felszerelt GSM adótornyok és a mobil készülék közötti kommunikációk időeltérése alapján, háromszögeléssel történik.
Szerintem olvass utána, ha a kezedben lévő készüléket nem akarod használni...

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #10 Dátum: 2009, 12 09, 00:35:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már mondtam, kapcsold ki az adatkapcsolatod és nézd meg, működni fog nélküle is.
De akár elő is vehetnéd a felhasználói kézikönyvet és el is olvashatnád. :D

E-GPS - Ephemeris GPS, nem Enhanced GPS.

---

Az iPhone A-GPS meghatározása a speciális célhardverrel (LMU - Location Measurement Unit) felszerelt GSM adótornyok és a mobil készülék közötti kommunikációk időeltérése alapján, háromszögeléssel történik.
Szerintem olvass utána, ha a kezedben lévő készüléket nem akarod használni...


Persz, hogy fog menni, mert amit letőltött, az 4-5napig használhatod. Azt próbáld meg, hogy egy hétig nem frissíted, vagyis ne állísd vissza az APN-t.
Az USA-ban 2010 elejétől el kezdi forgalmazni a T-Mobil.  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #11 Dátum: 2009, 12 09, 07:33:25 »
"Persz, hogy fog menni, mert amit letőltött, az 4-5napig használhatod. Azt próbáld meg, hogy egy hétig nem frissíted, vagyis ne állísd vissza az APN-t."

Kezdelek érteni.
Szóval szerinted a szolgáltató adatkapcsolaton keresztül küldi minden esetben a kezdő GPS adatok alapján az ephemeris információkat akkor:
- amikor adott készülékben NINCS is GPS (first gen. iPhone)
- amikor adott készülék nem rendelkezik adatkapcsolattal és mobilinternet előfizetéssel (sok felhasználónak nincs, mégis navigál vele)
- amikor egyik magyar szolgáltatónak sincs assisted-GPS szolgáltatása (ha másként gondolod, akkor 1430)

Mindig tudtam, hogy nagyon jó készülék az iPhone, de ebben most megerősítettél :D

Az meg szintén vicces, hogy szerinted nincs cellainformáció alapján, háromszögeléssel történő helymeghatározás, amikor ezt bármely készülékben használja a Google Maps és pl. a Pannonnak fizetős szolgáltatása épül rá (Flottakövetés).
You are not allowed to view links. Register or Login

De mint már háromszor is írtam, ez le van írva az iPhone felhasználói kézikönyvébe is.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #12 Dátum: 2009, 12 09, 10:32:43 »
Ne húzd ki magad, mert ennek az egésznek semmi köze az iPhon jóságához. Az A-GPS-hez kell beépített GPS a készülékbe, az eGPS-hez nem. Úgy néz ki, hogy a háromszögelésről sincs fogalmad, amikor azt írod, hogy az adótornyok végzik.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #13 Dátum: 2009, 12 09, 10:40:37 »
"Az A-GPS-hez kell beépített GPS a készülékbe, az eGPS-hez nem."

Mindkettőhöz kell GPS hardver és mindkettőhöz kell külső támogatás (Magyarországon egyikhez sincs hivatalosan).

"Úgy néz ki, hogy a háromszögelésről sincs fogalmad, amikor azt írod, hogy az adótornyok végzik."

Nem igazán találtam olyan hozzászólásom, ahol ezt írtam volna.

A háromszögelést a készülék végzi.
Minden adótorony fix helyzetű és telepítésekor rögzítik a GPS koordinátáit, amit a cellainfóval együtt megad a készüléknek, amelyik rácsatlakozik.
A mobil annyit csinál, hogy az elérhető adótornyokat megpingeli és a válasz sebességéből meg a kapott GPS koordinátákból kiszámolja, hogy fizikailag hol van.
Nagyvárosban, ahol elég sűrűn vannak adótornyok, ez akár 30-40 méteres pontosságot is elérhet, vidéken, vagy városoktól távol akár kilóméteres eltérés is lehet.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #14 Dátum: 2009, 12 09, 11:14:11 »
Már ne is haragudj, de egyre nagyobb butaságokat találsz ki. Az a baj, hogy a logikádat haszálod, találgatsz, ahelyett hogy utána néznél. Sajna most úton vagyok, de meg tudnám keresni azt a hozzászólásodat, ahol egyenesarányba hoztad az adótornyok mennyiségét a meghatározott pozicció pontosságával.

Egy bíztos, nem vagy tisztába a rádióhullám terjedési sebességével, vagy én tudom rosszul, és minden mobilban van egy atomóra.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #15 Dátum: 2009, 12 09, 11:52:27 »
"Sajna most úton vagyok, de meg tudnám keresni azt a hozzászólásodat, ahol egyenesarányba hoztad az adótornyok mennyiségét a meghatározott pozicció pontosságával."

Szerintem olvass utána a témának, mert nagyon bent vagy az erdőben :D :D
Minél több adótoronyra lát rá a készülék, annál több információt kap és annál pontosabban tudja kiszámolni a pozíciót. Ez nem varázslat, hanem matematika :D

"Egy bíztos, nem vagy tisztába a rádióhullám terjedési sebességével, vagy én tudom rosszul, és minden mobilban van egy atomóra."

Ezredmásodpecnyi eltérések vannak, de ennyi bőven elég a számításhoz. Mondom olvass utána, nem én találom ki, hanem már évek óta működő dologról van szó (én 4-5 éve találkoztam ezzel még Symbian-on, ahol a Google Maps szépen pozícionált az e61i-vel, ami hírből sem ismer beépített GPS-t, segédprogrammal meg szépen le lehetett kérdezni a látott adótornyokat). Tudom, hogy egy csecsemőnek minden vicc új, de kissé kezd fárasztani, hogy itt értetlenkedsz egy évek óta használt technológián.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #16 Dátum: 2009, 12 09, 12:32:19 »
Matematika igen, de akkor miért írsz hülyeségeket.

"A háromszögelést a készülék végzi"  Ez butaság ugye Te is tudod.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #17 Dátum: 2009, 12 09, 12:33:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Matematika igen, de akkor miért írsz hülyeségeket.

"A háromszögelést a készülék végzi"  Ez butaság ugye Te is tudod.

Arghhhh... Mégis mi végezné? Katónéni?

Hagyjuk, nem értesz hozzá.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #18 Dátum: 2009, 12 09, 13:21:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Arghhhh... Mégis mi végezné? Katónéni?

Hagyjuk, nem értesz hozzá.

Akkor mit csinál a mühol? Én nem értek hozzá amikor azt írod hogy ezred másodpercs pontoságú orajel kell hozzá. Kérdem én a 600MHz mobilod ezt hol tudja bíztosítani? Tehát ez az állításod sem igaz. Amugy a fénysebessége 300000Km/s és a rádióhullámoké is. Tehát nagyságrendileg pontosabb időmérőre van szükség mint a te általad hit ezredmásodperc, és ezt csak az atomórák tudják bízosítani. Az atomórák a Cézium atom rezgésein alapulnak, tehát költséges technológia, ezért csak a müholdak rendelkeznek vele. Tehát a matematikai háromszögelési számításokat méréseket csak müholdak tudnak végezni.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #19 Dátum: 2009, 12 09, 14:57:20 »
"Akkor mit csinál a mühol?"

Semmit, ehhez nem kell műhold, csak térerő :D

"Én nem értek hozzá amikor azt írod hogy ezred másodpercs pontoságú orajel kell hozzá."

Nem kell hozzá semmilyen órajel.
A megpingelt tornyok válasza között van tizedmásodperces különbség, ebből és a torony által sugárzott fix GPS koordinátából a mobil számlja ki a pozíciódat.

"Tehát nagyságrendileg pontosabb időmérőre van szükség mint a te általad hit ezredmásodperc, és ezt csak az atomórák tudják bízosítani."

Ne bonyolítsd.....
Elég annyit tudnod, hogy működik :D
Már írtam, hogy a Pannon-nak erre épülő fizetős szolgáltatása is van, de erre alapozva ha van egy java képes mobilod, amire fel tudod tölteni a Google Maps-et, azzal is meg tudod határozni a hozzávetőleges helyzeted.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #20 Dátum: 2009, 12 09, 15:07:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Akkor mit csinál a mühol?"

Semmit, ehhez nem kell műhold, csak térerő :D

"Én nem értek hozzá amikor azt írod hogy ezred másodpercs pontoságú orajel kell hozzá."

Nem kell hozzá semmilyen órajel.
A megpingelt tornyok válasza között van tizedmásodperces különbség, ebből és a torony által sugárzott fix GPS koordinátából a mobil számlja ki a pozíciódat.

"Tehát nagyságrendileg pontosabb időmérőre van szükség mint a te általad hit ezredmásodperc, és ezt csak az atomórák tudják bízosítani."

Ne bonyolítsd.....
Elég annyit tudnod, hogy működik :D
Már írtam, hogy a Pannon-nak erre épülő fizetős szolgáltatása is van, de erre alapozva ha van egy java képes mobilod, amire fel tudod tölteni a Google Maps-et, azzal is meg tudod határozni a hozzávetőleges helyzeted.


"A megpingelt tornyok válasza között van tizedmásodperces különbség, ebből és a torony által sugárzott fix GPS koordinátából a mobil számlja ki a pozíciódat."

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #21 Dátum: 2009, 12 09, 15:29:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login

"A megpingelt tornyok válasza között van tizedmásodperces különbség, ebből és a torony által sugárzott fix GPS koordinátából a mobil számlja ki a pozíciódat."

Tized másodperc :shock: ved már elő a számológépedet és számold már ki ha rádióhullám 1mp alatt 300000Km tesz meg akkor a kb 300m-re lévő tornyot oda-visza mennyi ideig teszi meg. Nem a 1430-as telefonos kisasszony kell megkérdezned :hmm:
Engem soha nem az érdekelt, hogy működik, hanem hogy hogyan. A mobilban lévő chip csak használja a kiszámolt értékeket és nem a mobil végez számításokat, ez apszurd ved már észre. Flottakövetésnél is a szolgáltató GPS vevője van kapcsolatban a műholdal  és a Goole Mapsnak csak kész koordinátákat küld. Nem tudom ez miért olyan nehéz felfogni, és olyan dolgokat erőltetni ami nevetséges. 4-5 év alatt igazán megérthetted volna hogyan működik, és nem mosnád össze a GPS-t, A-GPS-t, e-GPS-t, a folottakövetéssel. Alap fizikai törvényekkel nem vagy tiszában, és elutasitod a segítő jobbkezet. Én innentől rádhagyom, azt írsz amít akarsz, mert nem akarod, vagy nem tudod megértani a dolgokat.

Remélem mások is olvassák a vitánkat és le tudják vonni a konzekvenciát.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #22 Dátum: 2009, 12 09, 15:41:38 »
"A mobilban lévő chip csak használja a kiszámolt értékeket és nem a mobil végez számításokat, ez apszurd ved már észre."

Ne haragudj, de amit írsz az az abszurd, de mindegy :D

"Flottakövetésnél is a szolgáltató GPS vevője van kapcsolatban a műholdal  és a Goole Mapsnak csak kész koordinátákat küld."

Értem és a Gizike 3310-esének helyzetét meg a szomszéd Pista bácsitól kérdezi meg :D
Látom nagyon nehéz megértened, hogy itt egész másról van szó, nincs GPS, nincs adatkapcsolat, csak szimpla GSM kapcsolat és bizony még egy kis vacak java-s telefon is ki tudja számolni a kapott adatok alapján a pozíciót.

"Alap fizikai törvényekkel nem vagy tiszában, és elutasitod a segítő jobbkezet."

:D
Mint mondtam egy mindentől elvágott készülék is alkalmas a cellainformáción alapuló helymeghatározásra, nem elképzelés, nem fikció, tapasztalat. Az, hogy Te ezt nem vagy képes megérteni, vagy akárcsak olvasni a témában, mikor már adtam linkeket, az mást történet.

"Én innentől rádhagyom, azt írsz amít akarsz, mert nem akarod, vagy nem tudod megértani a dolgokat."

Egyetértek, de inkább azért, mert már jó ideje olyanról írogatunk, aminek semmi köze ehhez a topichoz és seggbe leszünk rúgva :D
Ha gondolod inkább privát folytassuk.

"Remélem mások is olvassák a vitánkat és le tudják vonni a konzekvenciát."

Én is remélem, hogy végre valaki rávilágít arra, amit lassan 2 napja nem tudsz megérteni :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
N900 teszt
« Reply #23 Dátum: 2009, 12 09, 17:40:34 »
No, most, hogy már itthon vagyok rákerestem a témára és találtam neked egy komplett leírást a helyzetmeghatározásra mobiltelefonos részről: You are not allowed to view links. Register or Login

Jó szórakozást :D

Kiragadott idézet:

"Helymeghatározás elve az észlelt idôkülönbség mérése alapján (OTD – Observed Time Difference)
Tegyük fel, hogy a bázisállomások órái szinkronizáltan mûködnek. A mobilkészülékhez egy egyszerre elküldött jelsorozat a távolságtól függô idôkéséssel érkezik. A mobiltelefon saját pontos, de nem szinkronizált órája alapján ugyanazt a jelsorozatot generálva korrelációs módszerrel azt tudja kellô pontossággal mérni, hogy különbözô bázisállomásokról egyszerre küldött kódsorozatot milyen idôeltéréssel veszi (T3-T1, T3-T2, T2-T1). A bázisállomások helye a hálózatüzemeltetô számára ismert. Azok a pontok, amelyeknek távolságkülönbsége egy bázisállomás-pártól állandó, egy hiperbola mentén helyezkednek el. A mobilkészülék helye tehát a hiperbolák metszéspontjában van Az idôkülönbségek meghatározhatók fordított irányú terjedés alapján is. A mobiltelefonból kisugárzott rádiójelet a különbözô bázisállomások különbözô idôpontban veszik. A rendszer meg tudja határozni az idô különbségeket és ebbôl a mobiltelefon helyzetét. Ez a megoldás a TOA módszer rokona, ezért elterjedt neve TDOA."

Nos az iPhone az elsődleges helymeghatározáshoz az OTD-t használja, az általam példaként felhozott Pannonos Flottakövetés meg a TDOA-t, az elv ugyanaz.

Sárkányölő

  • Vendég
N900 teszt
« Reply #24 Dátum: 2009, 12 09, 18:28:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No, most, hogy már itthon vagyok rákerestem a témára és találtam neked egy komplett leírást a helyzetmeghatározásra mobiltelefonos részről: You are not allowed to view links. Register or Login

Jó szórakozást :D

Kiragadott idézet:

"Helymeghatározás elve az észlelt idôkülönbség mérése alapján (OTD – Observed Time Difference)
Tegyük fel, hogy a bázisállomások órái szinkronizáltan mûködnek. A mobilkészülékhez egy egyszerre elküldött jelsorozat a távolságtól függô idôkéséssel érkezik. A mobiltelefon saját pontos, de nem szinkronizált órája alapján ugyanazt a jelsorozatot generálva korrelációs módszerrel azt tudja kellô pontossággal mérni, hogy különbözô bázisállomásokról egyszerre küldött kódsorozatot milyen idôeltéréssel veszi (T3-T1, T3-T2, T2-T1). A bázisállomások helye a hálózatüzemeltetô számára ismert. Azok a pontok, amelyeknek távolságkülönbsége egy bázisállomás-pártól állandó, egy hiperbola mentén helyezkednek el. A mobilkészülék helye tehát a hiperbolák metszéspontjában van Az idôkülönbségek meghatározhatók fordított irányú terjedés alapján is. A mobiltelefonból kisugárzott rádiójelet a különbözô bázisállomások különbözô idôpontban veszik. A rendszer meg tudja határozni az idô különbségeket és ebbôl a mobiltelefon helyzetét. Ez a megoldás a TOA módszer rokona, ezért elterjedt neve TDOA."

Nos az iPhone az elsődleges helymeghatározáshoz az OTD-t használja, az általam példaként felhozott Pannonos Flottakövetés meg a TDOA-t, az elv ugyanaz.

Most komolyan. Neked nem tünt fel, hogy két napja a GPS-ről beszélgetük és nem a OTD-ről? Különben ezt már megtaláltam

idézet:

Helymeghatározási hibát eredményez az idômérés
hibája is, ha a távolságmérés idômérésre vezetôdik visz-
sza. A rádióhullámok terjedési sebessége kb. 300.000
km/s. Ezért az 50 méteres helymeghatározási hibához
az idômérés hibájának kb.167 nanoszekundum érték-
nél kisebbnek kell lennie. A mobiltelefon órahibája ebbe
a nagyságrendbe esik, de akár az OTD alapú idôkülönb-

Na ez volt az a pont amit nem tudtál megmagyarázni.  Tehát 50m távolság esetében elég "csak" :D 167 nanosecundum eltérés a másodpercek között, amit egy qvarcóra tud is ezekszerint, de ha ezt a távolságot megnöveljük ami 20000méter felett keringő műholdak helyzete, a pontosságot a sokszorosára kell megnövelni. Ezért rendelkezik a műhold 2db Rabidium vagy Cézium-atomórával. Csak az a baj, hogy mi az A-GPS-ről beszéltünk, nem is tudom hogy keverted ide. Az OTD ponossága 50-200m  :hmm: