2024, 03 29, 00:15:55

Szerző Téma: Acer F900- általános beszélgetés  (Megtekintve 62660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #25 Dátum: 2009, 11 15, 12:18:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bocsi a tudatlanságomért de ez az első PDA- m ugyhogy ezért nem mennek ezek a dolgok. A következő lenne milyen menüpont alatt tudom megnézni, hogy mik a futó programok, vagy kell hozzá egy külön progi? A következő menüpontban ezek a programok szerepelnek. Program in storage memory: Acer connection Wizard, Google search, Acer streaming player, Acer task manager, Google maps, meg plusz itt vannak amit én telepítettem már fel CoreCodec player, spb weather, noni dev noniwiew. Ezek a programok folyamatosan futnak amikor megy a rendszer, vagy ez csak a feltelepített programok listája?
Nem, ezek a telepített programok ezek nem futnak folyamatosan.
Nem tudom, hogy azon a készüléken milyen néven van de kell lennie egy task manager vagy task switcher nevű proginak ott tudod megnézni az éppen futó alkalmazásokat.

Nem elérhető peti01

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: *#1526#
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #26 Dátum: 2009, 11 15, 12:25:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Felteszed You are not allowed to view links. Register or Login, és szépen mutatja a "Processes" fülön, hogy mi fut.
Lehet következtetni a \Windows\StartUp mappában levő likekből is, hogy mi indul automatikusan a Windows-zal.



Köszönöm szépen megnézem mit tudok kezdeni vele. :ok:

Nem elérhető peti01

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: *#1526#
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #27 Dátum: 2009, 11 16, 00:27:58 »
Sikerült 2Mb memóriát szabaddá tenni. Néztem egy videot ahol rátették erre a telefonra az SPB Mobile Shell 3.5-öt és 47,5 mega maradt a programok futtatására azért az mégse 32. Ha én feltenném ezt a programot ( SPB Mobile Shell 3.5) akkor a telepített programjaim mint pl az IGO ezeket újra kellene rakni?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #28 Dátum: 2009, 11 16, 00:31:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha én feltenném ezt a programot ( SPB Mobile Shell 3.5) akkor a telepített programjaim mint pl az IGO ezeket újra kellene rakni?


Nem, az egy program, ami a meglévők mellé települ. Utána érdemes kikapcsolnod mindent a Today-ről, talán azzal is megtakarítasz majd némi memóriát..

Nem elérhető peti01

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: *#1526#
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #29 Dátum: 2009, 11 16, 09:54:27 »
Először is köszönöm a segítséget. Van egy olyan menüpont hogy: Unload Acer Shell from today screen. Ha rámegyek az unloadra akkor kihoz egy ablakot, hogy: Unlad Acer shell and use Windows mobile today screen. Szóval akkor ezzel tudom kikapcsolni az acer shell-t? Meg van egy másik kinézet is rajta amikor hasonló az apple iphonehoz a menüje azzal ez is kikapcsolódik, vagy ennek a menünek mi  neve? És akkor először kapcsoljam ki az acer shell-t majd utána telepítsem a spb mobile sheel 3.5-t? Köszönöm szépen a segítséget.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #30 Dátum: 2009, 11 16, 10:09:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Először is köszönöm a segítséget. Van egy olyan menüpont hogy: Unload Acer Shell from today screen. Ha rámegyek az unloadra akkor kihoz egy ablakot, hogy: Unlad Acer shell and use Windows mobile today screen. Szóval akkor ezzel tudom kikapcsolni az acer shell-t? Meg van egy másik kinézet is rajta amikor hasonló az apple iphonehoz a menüje azzal ez is kikapcsolódik, vagy ennek a menünek mi  neve? És akkor először kapcsoljam ki az acer shell-t majd utána telepítsem a spb mobile sheel 3.5-t?

Ha azt mondja, hogy unload, akkor biztosan azzal lehet kilőni. Esetleg a szokásos módszert is megnézheted: Settings\Personal\Today második fülén mik vannak bepipálva.
A Mobile Shell valószínűleg megy az Acer Shell mellett is, de jobb nem kockáztatni, és előbb kilőni az utóbbit.

Nem elérhető peti01

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: *#1526#
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #31 Dátum: 2009, 11 16, 23:14:40 »
A következő a helyzet az Acer shell-t azzal lehet kilőni amivel beszéltük, ez megtörtént máris 54Mb szabad ram memóriám lett összesen. Felraktam a spb mobile shell 3.5.1-et szabad ram memoria 44-45 körül :taps:. Sokkal gyorsabb a lett a telefon ez a tapasztalatom, de hát ez meg is mutatkozik az acer shell kb 25 mega memoriát zabál, míg a  spb mobile shell 3.5.1 csak 10-et. Köszönöm a segítséget. Még annyin tanakodok hogy a programokat hová érdemes telepíteni a telefon beépített memóriárára, vagy a microsd kártyára, vagy nincs is  jelentősége?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #32 Dátum: 2009, 11 17, 00:01:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még annyin tanakodok hogy a programokat hová érdemes telepíteni a telefon beépített memóriárára, vagy a microsd kártyára, vagy nincs is  jelentősége?

Amik mindig futnak a háttérben, mindenképpen a készülékre. Én még ide csapnám azokat is, amiket nagyon gyakran használsz, az összes többi mehet a kártyára. Csak arra kell figyelni, hogy ha USB háttértár módban csatlakoztatod PC-hez, akkor a kártyát leválasztja a készülékről, és a rajta levő programok addig ne fussanak.

Nem elérhető peti01

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: *#1526#
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #33 Dátum: 2009, 11 17, 00:42:51 »
Köszönöm a tanácsokat, és a gyors válaszokat is :taps:

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #34 Dátum: 2009, 12 08, 08:40:11 »
Tegnap vettem meg,és Windows angol nyelvű s érdeklődnék,hogy egyáltalán lehetséges a magyarítás? mert ha igen,akkor elkezdek vadászni a neten anyagot.  :ok:


Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #35 Dátum: 2009, 12 08, 09:05:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tegnap vettem meg,és Windows angol nyelvű s érdeklődnék,hogy egyáltalán lehetséges a magyarítás? mert ha igen,akkor elkezdek vadászni a neten anyagot.  :ok:
Nagy valószínűséggel akkor azon még 6.1-es windows van azt pedig a sunnysoft-al lehet magyarítani de nem érdemes mert sztem többet árt mint használ. Ha megszokod hidd el nem sok szót kell megjegyezned.

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #36 Dátum: 2009, 12 08, 14:37:11 »
Köszi a gyors választ. :) Akkor marad az angol!
Beállítottam a WLAN-t,és mikor kiprobáltam a netet akkor kiderült,hogy a T-mobil GPRS-t használta a WLAN helyett. Be lehet állítani valahol,hogy Net kizárolag WLAN keresztül menjen s véletlenül se menjen teloszámlám terhére. Mert nincs mobilinternetem. Így nem merem használni,mert mindig azt nézem,hogy hiába "léptem ki"mindenből tuti,hogy valahol netezik a gép.
Javaslat,tipp?

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #37 Dátum: 2009, 12 08, 15:01:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a gyors választ. :) Akkor marad az angol!
Beállítottam a WLAN-t,és mikor kiprobáltam a netet akkor kiderült,hogy a T-mobil GPRS-t használta a WLAN helyett. Be lehet állítani valahol,hogy Net kizárolag WLAN keresztül menjen s véletlenül se menjen [NEM [NEM TELO!]!]számlám terhére. Mert nincs mobilinternetem. Így nem merem használni,mert mindig azt nézem,hogy hiába "léptem ki"mindenből tuti,hogy valahol netezik a gép.
Javaslat,tipp?
Tiltsd le a GPRS netet.
You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #38 Dátum: 2009, 12 09, 09:33:20 »
Köszi a segítséget,valóban megoldotta a GPRS letiltás a problémát. :)

Tegnap mikor "gyorsan" váltogattam a programok között akkor lefagyott a gépem és hosszú idő után sem volt semmi,így kénytelen voltam a barbár megoldást választani azaz kivenni az aksit s újra be.
E jelenség ma reggel a metróban újra megtörtént,mikor hangüzenetet kaptam funkció jött be s utána szépen így is maradt.
Gyakori ez vagy ez csak nálam van?  :shock:

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #39 Dátum: 2009, 12 09, 19:54:31 »
Miközben állítgattam a PDA-t felmerültek kérdések,s bízom,hogy valaki tudd majd mondani valamit.  :(
Van valamilyen egyszerű mód,hogy a régi motorola telefonomról átmásoljam a telefonszámokat? SIM általi hordozás is jó,de Acer-ben nem találom,ahol el tudom hivni/menteni a SIM tartalmát, bízom,hogy nem volt annyira luzer kérdés. :)

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #40 Dátum: 2009, 12 09, 20:20:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miközben állítgattam a PDA-t felmerültek kérdések,s bízom,hogy valaki tudd majd mondani valamit.  :(
Van valamilyen egyszerű mód,hogy a régi motorola telefonomról átmásoljam a telefonszámokat? SIM általi hordozás is jó,de Acer-ben nem találom,ahol el tudom hivni/menteni a SIM tartalmát, bízom,hogy nem volt annyira luzer kérdés. :)
Kell lennie egy SIM manager programnak. Amennyiben nem találsz ilyet akkor a windows phonebook -ban tudod engedélyezni, hogy mutassa a sim contactokat is.

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #41 Dátum: 2009, 12 13, 11:05:06 »
Acer F900-as készülékem van s egyik percről a másikra összeomlott a Windows mobile 6.1,és a géppel sem tudom összekötni fel sem ismerik egymást.
A Windowsnál pedig csak a telefonkönyv, meg névjegyzék van többi eltűnt és hard reset sem segített. Arra gondoltam,hogy újrarakom a windowst. Úgy látom,hogy a CD-k amit adtak abban nincsen,csak a telepítőkód. Gondoltam sebaj,majd leszedek a torrentről így úgy úgyis jogtiszta. Kérdés: tudni fogom feltelepíteni SD-ről vagy ez már szervizdolog és a torrenten pl.pirateBay-on "Windows Mobile 6.1 (Dash, Excalibur, HTC S620)" meg egyéb ehhez hasonlók azok nem jók a Acerre?  :ima: Semmi kedvem bevinni a szervizbe,mert hónapokig nem láthatom az tuti.  >:(
Javaslat?  :'(

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #42 Dátum: 2009, 12 13, 11:37:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Acer F900-as készülékem van s egyik percről a másikra összeomlott a Windows mobile 6.1,és a géppel sem tudom összekötni fel sem ismerik egymást.
A Windowsnál pedig csak a telefonkönyv, meg névjegyzék van többi eltűnt és hard reset sem segített. Arra gondoltam,hogy újrarakom a windowst. Úgy látom,hogy a CD-k amit adtak abban nincsen,csak a telepítőkód. Gondoltam sebaj,majd leszedek a torrentről így úgy úgyis jogtiszta. Kérdés: tudni fogom feltelepíteni SD-ről vagy ez már szervizdolog és a torrenten pl.pirateBay-on "Windows Mobile 6.1 (Dash, Excalibur, HTC S620)" meg egyéb ehhez hasonlók azok nem jók a Acerre?  :ima: Semmi kedvem bevinni a szervizbe,mert hónapokig nem láthatom az tuti.  >:(
Javaslat?  :'(

Mi az, amiről úgy gondolod, eltűnt? A hard reset az, ami újra teszi a Windows-t, nem lehet külön telepíteni.

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #43 Dátum: 2009, 12 13, 12:00:15 »
Akkor valami nem stimmel a hard reset alatt az értendő,hogy a Power Button és Reset pinhole gomb egyszeri lenyomása? Mert ha az akkor eszerint alapwindowst kaptam,amire valahogy rá kell tennem a programokat,és az Acer ROM-ot CD-n mellékeltek?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #44 Dátum: 2009, 12 13, 12:09:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor valami nem stimmel a hard reset alatt az értendő,hogy a Power Button és Reset pinhole gomb egyszeri lenyomása? Mert ha az akkor eszerint alapwindowst kaptam,amire valahogy rá kell tennem a programokat,és az Acer ROM-ot CD-n mellékeltek?

A hard reset kivitelezése gombokkal készülékenként eltér, de ha kiírta neked az irgum-burgumot, és te leokéztad, akkor az volt.
Hard reset után a csupasz Acer tartalmat kapod, tehát ami eredetileg is jött a készülékkel. A később telepített programjaid értelemszerűen elvesznek, azokat újra kell tenni..

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #45 Dátum: 2009, 12 13, 13:01:28 »
Valóban most sikerült a Hard reset,ami az előbb volt az sima hidegindítás. Most ott tartok,hogy elkezdte feltelepíteni a beépített programokat és Acer Shell telepítésnél lefagy,ha ezt kihagyom akkor elindul a Windows. De a PDA gombjai nem működnek,mivel feltételezem,hogy Acer Shell tartalmazza azokat a drivereket. Gondoltam,leszedem a gyártó honlapjáról frissebb Acer Shell-t s semmit nem találtam ami furcsa. Vagy máshol kellene keresgélnem?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #46 Dátum: 2009, 12 13, 13:19:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valóban most sikerült a Hard reset,ami az előbb volt az sima hidegindítás. Most ott tartok,hogy elkezdte feltelepíteni a beépített programokat és Acer Shell telepítésnél lefagy,ha ezt kihagyom akkor elindul a Windows. De a PDA gombjai nem működnek,mivel feltételezem,hogy Acer Shell tartalmazza azokat a drivereket. Gondoltam,leszedem a gyártó honlapjáról frissebb Acer Shell-t s semmit nem találtam ami furcsa. Vagy máshol kellene keresgélnem?
Ha nem boldogulsz vele akkor itt van egy szeptemberi rom próbáld meg felrakni ezt.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Redpaladin

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: IGO 8 3d
  • PDA: Acer F900
  • PDA ROM: ENN_255484
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #47 Dátum: 2009, 12 21, 14:00:06 »
Mikor feltelepítem a IGO-t akkor az alábbi hibaüzenetet kapok. És más fórumban javasolták,hogy írjam át a 240*400felbontást. De akkor sem sikerült, nem tudná valaki a data.zip fájlt elküldeni/feltölteni valahova és ezzel megkímélem magam a további szenvedéstől.  ;)

"Failed to open file:
ui_igo8/240_400/main_scheme.ui
exiting application."

Nem elérhető mikkamakka-old

  • Hozzászólások: 225
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note
  • PDA ROM: 4.3 bougmk3
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #48 Dátum: 2010, 01 14, 21:26:33 »
Sziasztok.

Nincs ilyen altopik, elnézést, hogy ide piszkitok vele.
Következő lenne a kérdésem. Acer m900-ra felmegy a WM 6.5, pl: HTC 6.5 east europ rom. esetleg más gyártó WM 6.1 prof. magyar romja?
Vagy minden gyártó specifikusan bele integrálja a saját készüléknek megfelelően a drivereket?

Köszönöm előre is a válaszotokat.

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Acer F900- általános beszélgetés
« Reply #49 Dátum: 2010, 01 14, 21:32:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.

Nincs ilyen altopik, elnézést, hogy ide piszkitok vele.
Következő lenne a kérdésem. Acer m900-ra felmegy a WM 6.5, pl: HTC 6.5 east europ rom. esetleg más gyártó WM 6.1 prof. magyar romja?
Vagy minden gyártó specifikusan bele integrálja a saját készüléknek megfelelően a drivereket?

Köszönöm előre is a válaszotokat.
MEg ne próbáld!
Minden készülékre csak a saját romját lehet felrakni legjobb esetben csak nem tudod rá tuszkolni a rosszabbikban pedig téglát csinál a PDA-ból.
Nézz körül mert a te készülékedre is vannak 6.5-ös romok.