2024, 03 28, 13:51:30

Szerző Téma: N900 általános beszélgetés  (Megtekintve 178489 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
N900 általános beszélgetés
« Dátum: 2009, 10 26, 20:38:21 »
Az N900-ról itt oszthatjuk meg ismereteinket.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jlgjsUGu4ls [/youtube]

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2009, 10 26, 20:44:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Néhány kép a hivatalos fotóalbumból:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Általános beszélgetés
« Reply #2 Dátum: 2009, 10 26, 20:52:01 »
Azért ez is gyűjti az az ujjlenyomatot rendesen.  :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Általános beszélgetés
« Reply #3 Dátum: 2009, 10 26, 20:55:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért ez is gyűjti az az ujjlenyomatot rendesen.  :D

Nekem a QWERTY furcsa. Ha kicsit tovább csúszik hátra a kijelző, simán elfért volna még egy sor billentyű. Egy Touch Pro 2-n 5 sor gomb van.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2009, 10 26, 21:17:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem a QWERTY furcsa. Ha kicsit tovább csúszik hátra a kijelző, simán elfért volna még egy sor billentyű. Egy Touch Pro 2-n 5 sor gomb van.

Én a szoftveres bill. megoldás híve vagyok, az iPhonon nagyon bejött. A csuszka csak tömegnövelő, és előbb-utobb teljesen el fog tünni. A másik problémám, hogy nem mindent lehet lekezelni kézzel, adnak is hozzá pálcát. A sebessége elfogadható, de nagyon látszik, hogy gondolkodik. Ez lehet, hogy gyorsnak számít nem tudom, de iPhonos szemmel tudom csak nézni a dolgokat. :D
Viszont a könytár rendszere tetszik, egy fotón láttam.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2009, 10 26, 21:26:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én a szoftveres bill. megoldás híve vagyok, az iPhonon nagyon bejött. A csuszka csak tömegnövelő, és előbb-utobb teljesen el fog tünni. A másik problémám, hogy nem mindent lehet lekezelni kézzel, adnak is hozzá pálcát. A sebessége elfogadható, de nagyon látszik, hogy gondolkodik. Ez lehet, hogy gyorsnak számít nem tudom, de iPhonos szemmel tudom csak nézni a dolgokat. :D
Viszont a könytár rendszere tetszik, egy fotón láttam.

Általában nekem se nagyon hiányzik a QWERTY, de ha már van, akkor legyen minél jobb.
A Maemo 5 még elég öszvér megoldás, néhol nagyon kilóg a lóláb, hogy nem telefonos készülékhez tervezték eredetileg. A sebességet pedig jobban optimalizált szoftverrel lehet majd javítani, a némileg gyengébb 3D egységen kívül szinte azonos hardver van benne, mint a 3GS-ben. Persze eddig a Nokia elég érzéketlen, kemény érintő paneleket használt, és az első tesztek szerint ez se kiemelkedő.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2009, 10 30, 10:38:39 »
Ezek után nem tudom mennyire vág ide, :D de a Maemo6 már támogatja a kapacitív kijelzőket, és a N920-at nem tudom elképzelni resistívvel. Elhagyják a hardbillentyűzetet minden honnan, gondolom kap egy erősebb procit (talán A9),  sőt addigra nincs kizárva, hogy kiadják a OpenGL 3.0-t, vagy támogatni fogja LTE hálózatot, és ha Stockholmba járunk, ezt ki is használhajuk :D . Sokan az iPhone egyetlen konkurensét látják benne.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2009, 10 30, 10:47:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek után nem tudom mennyire vág ide, :D de a Maemo6 már támogatja a kapacitív kijelzőket, és a N920-at nem tudom elképzelni resistívvel. Elhagyják a hardbillentyűzetet minden honnan, gondolom kap egy erősebb procit (talán A8),  sőt addigra nincs kizárva, hogy kiadják a OpenGL 3.0-t, vagy támogatni fogja LTE hálózatot, és ha Stockholmba járunk, ezt ki is használhajuk :D . Sokan az iPhone egyetlen konkurensét látják benne.

Nem tudom, ide merjem-e írni az "okoskodásom" ( :D), de az eddigi híradások egyöntetűen kapacitív kijelzőt írtak az N920-nak.
Az eltérő üzleti modell miatt nincs valós konkurense az iPhone-nak. Pusztán mint készülék, már most is van néhány.

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2009, 11 11, 18:49:21 »
Na még a végén ez fog elsőként megjelenni a t-mobile kínálatában azok a pda-k közül amiket nézegetek lassan már úgy vagyok vele amelyik először megjelenik azt fogom megvenni :D a billenytűzet miatt talán ez lesz de már nem merek semmit írni,ha valamit veszek úgyis megírom a tapasztalatokat. :ok:  A mobil-tv szolgáltatás gondolom simán megy az N900 is ugye?  sárkányölő,ha tudsz valami jó navigációs progit N900 ra  amihez nem kell folyamatos netkapcsolat írd be ide köszi :ok:

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2009, 11 11, 18:51:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na még a végén ez fog elsőként megjelenni a t-mobile kínálatában azok a pda-k közül amiket nézegetek lassan már úgy vagyok vele amelyik először megjelenik azt fogom megvenni :D a billenytűzet miatt talán ez lesz de már nem merek semmit írni,ha valamit veszek úgyis megírom a tapasztalatokat. :ok:  A mobil-tv szolgáltatás gondolom simán megy az N900 is ugye?  sárkányölő,ha tudsz valami jó navigációs progit N900 ra  amihez nem kell folyamatos netkapcsolat írd be ide köszi :ok:
na  censored a Romovicsnak akartam címezni a kérdést sorry :'(

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2009, 11 11, 18:55:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na még a végén ez fog elsőként megjelenni a t-mobile kínálatában azok a pda-k közül amiket nézegetek lassan már úgy vagyok vele amelyik először megjelenik azt fogom megvenni :D a billenytűzet miatt talán ez lesz de már nem merek semmit írni,ha valamit veszek úgyis megírom a tapasztalatokat. :ok:  A mobil-tv szolgáltatás gondolom simán megy az N900 is ugye?  sárkányölő,ha tudsz valami jó navigációs progit N900 ra  amihez nem kell folyamatos netkapcsolat írd be ide köszi :ok:

navigáció folyamatban!

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #11 Dátum: 2009, 11 11, 19:03:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
navigáció folyamatban!
ok köszi :taps: t-mobile ,mobiltévés szolgáltatása megy ezen? vagy ez nem kérdés :D

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #12 Dátum: 2009, 11 11, 19:05:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ok köszi :taps: t-mobile ,mobiltévés szolgáltatása megy ezen? vagy ez nem kérdés :D

Nem megy. Biztos meg lehet erőszakolni az operát rendesen. Ennyire fontos a mobiltv? épp jelentettem tmonak, hogy csináljanak valamit mert siralmas nézni az adásokat 800x480 felbontáson és a 320x240 felvbontás elavult, kőkorszaki.  :D

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #13 Dátum: 2009, 11 11, 19:15:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem megy. Biztos meg lehet erőszakolni az operát rendesen. Ennyire fontos a mobiltv? épp jelentettem tmonak, hogy csináljanak valamit mert siralmas nézni az adásokat 800x480 felbontáson és a 320x240 felvbontás elavult, kőkorszaki.  :D
annyira nem vészes csak csomagváltáson töröm a fejem és a médiamánia csomagban van ingyen mobil tv de mindegy akkor lesz kaméleon csomag,abban  úgyis több a net... de a navira kéne használható megoldás ha lesz akkor nem kérdés,hogy ezt választom,illetve még egy kérdés jó-e a mozilla böngészője,vagy érdemes e feltenni rá az opera minit,meg egyáltalán fel lehet e rá tenni az operát?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #14 Dátum: 2009, 11 11, 19:16:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
navigáció folyamatban!

Csak nem az IGO Amigo-ra gondolsz ;)?

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #15 Dátum: 2009, 11 11, 19:18:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak nem az IGO Amigo-ra gondolsz ;)?

Nem, mert az a butított igo a buta szifonra van.
Nokia megcisnálja biztos gyorsan a saját navigátorát, de a dedó ovi működik még mindig.  :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #16 Dátum: 2009, 11 11, 19:19:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na még a végén ez fog elsőként megjelenni a t-mobile kínálatában azok a pda-k közül amiket nézegetek lassan már úgy vagyok vele amelyik először megjelenik azt fogom megvenni :D a billenytűzet miatt talán ez lesz de már nem merek semmit írni,ha valamit veszek úgyis megírom a tapasztalatokat. :ok:  A mobil-tv szolgáltatás gondolom simán megy az N900 is ugye?  sárkányölő,ha tudsz valami jó navigációs progit N900 ra  amihez nem kell folyamatos netkapcsolat írd be ide köszi :ok:

Még az idén lesz IGO Amigó Androidra, és Maemora elvileg.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #17 Dátum: 2009, 11 11, 19:31:01 »
Navira egyelőre ez van.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RXXZJmqiTJY [/youtube]

Ez pedig a Google maps profibb változata, igaz itt N800-on.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sC3uV8cSMhI [/youtube]


Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #18 Dátum: 2009, 11 11, 19:39:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
annyira nem vészes csak csomagváltáson töröm a fejem és a médiamánia csomagban van ingyen mobil tv de mindegy akkor lesz kaméleon csomag,abban  úgyis több a net... de a navira kéne használható megoldás ha lesz akkor nem kérdés,hogy ezt választom,illetve még egy kérdés jó-e a mozilla böngészője,vagy érdemes e feltenni rá az opera minit,meg egyáltalán fel lehet e rá tenni az operát?

Opera Mini 90% hogy megy rajta, mert a Jávát ismeri.

A helyedben megvárnám a 920-ast, az már Maemo6 OS-el, és kapacítív kijelzővel, és ki tudja milyen full hadrverrel kerül a boltokba.

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #19 Dátum: 2009, 11 11, 19:41:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Navira egyelőre ez van.

aha akkor végülis ez használható offline módban is úgy olvastam,nem kell hozzá folyamatos internetkapcsolat :ok: Az,hogy milyen az egy dolog lesz majd jobb is csak sok helyen úgy írták,hogy a használatához kell hozzá folyamatos net,de ha nem akkor ez a kérdés megoldva,de azis lehet,hogy én olvatam félre valamit :'(

Nem elérhető lasvegas

  • Hozzászólások: 272
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
  • PDA ROM: 4.1.1 XXALJ3
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #20 Dátum: 2009, 11 11, 19:45:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Opera Mini 90% hogy megy rajta, mert a Jávát ismeri.

A helyedben megvárnám a 920-ast, az már Maemo6 OS-el, és kapacítív kijelzővel, és ki tudja milyen full hadrverrel kerül a boltokba.
áááá nincs azaz isten,hogy még kibirnék annyi időt :D e-hónapban már jó lenne venni valamit,lassan 3 hónapja várok egy jó PDA-ra,hogy kihozza már a t-mobile valamelyiket nincs mese vásárlás lesz :ok:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #21 Dátum: 2009, 11 11, 19:47:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
aha akkor végülis ez használható offline módban is úgy olvastam,nem kell hozzá folyamatos internetkapcsolat :ok: Az,hogy milyen az egy dolog lesz majd jobb is csak sok helyen úgy írták,hogy a használatához kell hozzá folyamatos net,de ha nem akkor ez a kérdés megoldva,de azis lehet,hogy én olvatam félre valamit :'(


You are not allowed to view links. Register or Login

Olyasmi rémlik, hogy a térképekért és a hangos navigációért éves díjjat kell fizetni.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #22 Dátum: 2009, 11 11, 19:50:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
áááá nincs azaz isten,hogy még kibirnék annyi időt :D e-hónapban már jó lenne venni valamit,lassan 3 hónapja várok egy jó PDA-ra,hogy kihozza már a t-mobile valamelyiket nincs mese vásárlás lesz :ok:

Akkor viszont mindent írjál le ha meglesz, mert éngem is érdekel a Maemo, tetszik a kinézete, az Androidra hasonlít.

Még van egy buktatoja, sok dolgot csak vizszintes helyzetben érsz el. A G senzorral nem forog a kijelző, csak ha kinyitod a billt.

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #23 Dátum: 2009, 11 11, 20:00:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még az idén lesz IGO Amigó Androidra, és Maemora elvileg.

Akkor ok! Fellélegezhettek.  :)

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #24 Dátum: 2009, 11 11, 20:02:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Olyasmi rémlik, hogy a térképekért és a hangos navigációért éves díjjat kell fizetni.

Akkor már működik?? Akkor ez a Nokia Maps???