2024, 03 29, 06:44:34

Szerző Téma: N900 általános beszélgetés  (Megtekintve 178562 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #825 Dátum: 2010, 03 28, 23:32:30 »
Magyarul ez nem a Maemo rendszer része, hanem egy külsős Linux-os fejlesztés portolása, ami nem támogatja a rendszert (nem olvassa fel a képernyőt és nem navigál).

Az iPhone-os Voice Over a gyengén látóknak készült, nem poénkodásra, mindenhol, minden alkalmazásban működik, nincsen szükség parancssorokra és bűvészkedésre és legfőképpen nem kell hozzá külsős fejlesztéseket telepíteni, mert a rendszer szerves része.
Szóval bár beszélni mindkét megoldás tud, de az N900-as csak egy jó móka, az iPhone-os meg egy hasznos segítség annak akinek rossz a szeme.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #826 Dátum: 2010, 03 28, 23:44:57 »
Magyarul ez nem a Maemo rendszer része, hanem egy külsős Linux-os fejlesztés portolása, ami nem támogatja a rendszert (nem olvassa fel a képernyőt és nem navigál).

Az iPhone-os Voice Over a gyengén látóknak készült, nem poénkodásra, mindenhol, minden alkalmazásban működik, nincsen szükség parancssorokra és bűvészkedésre és legfőképpen nem kell hozzá külsős fejlesztéseket telepíteni, mert a rendszer szerves része.
Szóval bár beszélni mindkét megoldás tud, de az N900-as csak egy jó móka, az iPhone-os meg egy hasznos segítség annak akinek rossz a szeme.


Ez tévedés, egyenértékű, annyi a különbség, hogy nyíltforrású, ingyenes, és úgy szólaltatod meg, ahogy akarod. Meg nem portolás. a forrást 10 másodperc alatt lefordítottam és telepítettem is N900ra.

Ha szükség lesz valakinek felolvasó programra, az feltelepíti magának a csomagkezelővel.  :) Sárkányölőnek külön segítek, de inkább húzzon el szemészhez!

Van beszédfelismerés is, amit beállíthasz navigálásra, így kikerülheted a tapicskolást, billentyűzést, irányíthatod a rendszert hanggal, diktálhatsz stb.

Navigáció NAVIT ezt használja, csak kiválasztod, hogy férfi vagy nő, és a nyelv, és máris beszél.

A Maemo debian linux még mindig, itt nincs lyan, hogy a Maemo része, amit a debian tud, azt tudja N900 is, pont ezért nem kell semmit beleégetni az fw-be, csak a Nokia hildon felületét meg a kernelt és az alap dolgokat.

Szóval megint mellé lőttél, nem kicsit. De jó próbálkozás volt!  :taps: :D
Ezt is tudja az N900, kicsit gazdagabban is.  :)


N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #827 Dátum: 2010, 03 29, 00:28:02 »
Beindultak a PSX játékok felturbózása N900 alatt is, a hiper Opengl ES 2.0 ES gyorsítás már folyamatban, addig is a CPU ilyen sebességet produkál:

You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login


 :taps:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #828 Dátum: 2010, 03 29, 07:40:36 »
"Ez tévedés, egyenértékű, annyi a különbség, hogy nyíltforrású, ingyenes, és úgy szólaltatod meg, ahogy akarod. Meg nem portolás. a forrást 10 másodperc alatt lefordítottam és telepítettem is N900ra."

Vagyis nem a rendszer része és nem is arra készült, hogy abba szervesen beépülve minden létező alkalmazással együttműködve bármit felolvasson (szövegen kívül mást nem is tud felolvasni, nem közli mi van a képernyőn, a doksi hanyadik oldalán jársz, milyen gombot érintettél meg stb.), vagy ismét csak egy gyenge próbálkozás a részedről, hogy bizonyíts :D

Nem elérhető phunkypete

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Stylus
  • PDA: iPhone4, Nokia E6
  • PDA ROM: iOS 4.3.3
  • Skype: bentHmegazI
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #829 Dátum: 2010, 03 31, 11:13:04 »
Ha .pdf megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kapom: 'Nincs elég memória a dokumentum megjelenítéséhez', azt hogyan tudom orvosolni?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #830 Dátum: 2010, 03 31, 12:56:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha .pdf megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kapom: 'Nincs elég memória a dokumentum megjelenítéséhez', azt hogyan tudom orvosolni?

Telepíteni kell a terminálból a rootfs-t az memoriaterületet szabadít fel.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #831 Dátum: 2010, 03 31, 22:40:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha .pdf megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kapom: 'Nincs elég memória a dokumentum megjelenítéséhez', azt hogyan tudom orvosolni?

Tedd fel az Evince programot és használd azt PD olvasónak, stabilabb, mint a gyári!


N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #832 Dátum: 2010, 04 01, 10:42:33 »
Újabb előnye az N900 Maemo rendszernek:

Bt eszközeink egyszerre csatlakozhatnak az N900hoz és más bt eszközökhöz headset és a2dp módban. Ezt a szolgáltatst se a szifon, se az android, de még a windows mobile sem biztosítja.

A képen épp a Jabra headsettel hallgatom az online rádiót notebookon bt transmitteren keresztül, ezalatt N900 is csatlakoztatva van headset és a2dp módban, hallom az üzenetjelzö hangokat és a bejövő hívást is kezelhetem.

persze mindehez egy fejlett headset is szükséges.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #833 Dátum: 2010, 04 01, 12:14:49 »
"persze mindehez egy fejlett headset is szükséges."

Konkrétan csak az szükséges, mivel maga a BT periféria kezeli le a több csatornát, nem az eszköz amire csatlakozik, szóval ehhez semmi köze az N900-nak.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #834 Dátum: 2010, 04 01, 14:01:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"persze mindehez egy fejlett headset is szükséges."

Konkrétan csak az szükséges, mivel maga a BT periféria kezeli le a több csatornát, nem az eszköz amire csatlakozik, szóval ehhez semmi köze az N900-nak.

Az iPhone 4.0-ban lesz előszőr a több alkalmazások egyidőben valo futtatása, amit ugy old meg, hogy a háttérbe küldött alkalmazásokat hibernálja. Az N900 a háttérben futó alkalmazásokat is képes 100%-ban futattni, itt nincs feléledési idő.
BT. Akkor, hogy van az, hogy az iPhonhoz limitálva van a kapcsolható periféria, ha nem a beépített BT. szabályozza. Az N900-nál annyít kapcsolhatsz rá amennyi szabad port van, az iPhonnál csak egy eszközt egyszerre.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #835 Dátum: 2010, 04 01, 14:12:59 »
"Az iPhone 4.0-ban lesz előszőr a több alkalmazások egyidőben valo futtatása, amit ugy old meg, hogy a háttérbe küldött alkalmazásokat hibernálja."

Ez kár, hogy nem igaz, már most is vígan elfut bármi a háttérben mindenfajta hibernáció nélkül is. Ne keverd a WP7-el, ott lesz ilyen megoldás.

"BT. Akkor, hogy van az, hogy az iPhonhoz limitálva van a kapcsolható periféria, ha nem a beépített BT. szabályozza."

Itt nem az eszközről volt szó, hanem a perifériáról, mégpedig arról, hogy adott headset egyszerre fogadja a notebook és az N900 jeleit, ehhez semmi köze magának a telefonnak.

"Az N900-nál annyít kapcsolhatsz rá amennyi szabad port van, az iPhonnál csak egy eszközt egyszerre."

Most gondolkodnom kellett, hogy mégis mit szeretnék rárakni amit nem tudna egyszerre lekezelni, de passzolok.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #836 Dátum: 2010, 04 01, 14:42:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"persze mindehez egy fejlett headset is szükséges."

Konkrétan csak az szükséges, mivel maga a BT periféria kezeli le a több csatornát, nem az eszköz amire csatlakozik, szóval ehhez semmi köze az N900-nak.

Meg egy normális rendszer, ami kezelini tudja a bt-t, a maemo ilyen, a szifon meg nem.  Fura, hogy nem működik egyanez a szifonnal.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #837 Dátum: 2010, 04 01, 14:46:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Meg egy normális rendszer, ami kezelini tudja a bt-t, a maemo ilyen, a szifon meg nem.  Fura, hogy nem működik egyanez a szifonnal.

Már mondtam, hogy nem a mobiltól függ, tehát iPhone-al is működik, mivel a telefonnak köze nincs hozzá, hogy a headset, hány csatornán tud egyszerre adatot fogadni.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #838 Dátum: 2010, 04 01, 20:14:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már mondtam, hogy nem a mobiltól függ, tehát iPhone-al is működik, mivel a telefonnak köze nincs hozzá, hogy a headset, hány csatornán tud egyszerre adatot fogadni.

PC-Jabra BT 8030 A2DP - N900 Jabra BT A2DP+handsfree, egyszerre hallod N900 média lejátszóját a PC-vel

PC-Jabra BT 8030 A2DP - iPhone 3GS Jabra BT csak handsfree
PC-Jabra BT 8030 A2DP  -Samsung SPICA Jabra BT csak handsfree
PC-Jabra BT 8030 A2DP - Samsung Omnia 2 Jabra BT csak handsfree
A 3 OS egyáltalán nme tud A2DP-ben is csatlakozni,  ez a rendszer gyengesége, a fejlesztők hozzá-nem -értése BT területén, mivel a JAbra BT8030 headsethez egyszerre egy eszköz csatlakoztatható A2DP üzemmódban.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #839 Dátum: 2010, 04 01, 20:18:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
PC-Jabra BT 8030 A2DP - N900 Jabra BT A2DP+handsfree, egyszerre hallod N900 média lejátszóját a PC-vel

PC-Jabra BT 8030 A2DP - iPhone 3GS Jabra BT csak handsfree
PC-Jabra BT 8030 A2DP  -Samsung SPICA Jabra BT csak handsfree
PC-Jabra BT 8030 A2DP - Samsung Omnia 2 Jabra BT csak handsfree

Akkor ez azt jelenti, hogy az N900 nem használja ki a rendelkezésre álló csatornákat és gyengébb minőségben közvetíti a jelet, a többi készülék meg az összes csatornát használja.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #840 Dátum: 2010, 04 01, 20:22:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor ez azt jelenti, hogy az N900 nem használja ki a rendelkezésre álló csatornákat és gyengébb minőségben közvetíti a jelet, a többi készülék meg az összes csatornát használja.

Nem, ez annyit jelent hogy elhúzhatsz a bíííííííííííííp-ba újra az elavult szifonoddal innen, mert erősen korlátozott lehetőségek terén!  :)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #841 Dátum: 2010, 04 01, 21:04:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem, ez annyit jelent hogy elhúzhatsz a bíííííííííííííp-ba újra az elavult szifonoddal innen, mert erősen korlátozott lehetőségek terén!  :)

Szar dolog, hogy csak egy csatornán forgalmaz a gagyi n900-ad, míg minden más mobil kihasználja a headset teljes sávszélességét...

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #842 Dátum: 2010, 04 01, 21:15:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szar dolog, hogy csak egy csatornán forgalmaz a gagyi n900-ad, míg minden más mobil kihasználja a headset teljes sávszélességét...

Igen, csatorna és sávszélesség.  :D :D :D  :taps: :taps: :taps:
Szerintem maradj a duguláselhárítás segédmunkás szakmádnál!  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #843 Dátum: 2010, 04 01, 21:22:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, csatorna és sávszélesség.  :D :D :D  :taps: :taps: :taps:
Szerintem maradj a duguláselhárítás segédmunkás szakmádnál!  :D

:) :)
Ne erőlködj, még megárt :D

Nem elérhető phunkypete

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Stylus
  • PDA: iPhone4, Nokia E6
  • PDA ROM: iOS 4.3.3
  • Skype: bentHmegazI
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #844 Dátum: 2010, 04 01, 21:49:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a szolgáltatst se a szifon, se az android, de még a windows mobile sem biztosítja.

A Blackberry is tudja. Bt-s FM transmitterrel hallgattam a zenét a kocsiban, de a telefonhívásokat a bt fülesen fogadtam, hívás után folytatódott a zene. Az E71 ezt pl nem tudta.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #845 Dátum: 2010, 04 01, 23:09:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Blackberry is tudja. Bt-s FM transmitterrel hallgattam a zenét a kocsiban, de a telefonhívásokat a bt fülesen fogadtam, hívás után folytatódott a zene. Az E71 ezt pl nem tudta.

Megoldodott a PDF problémád?

Nem elérhető phunkypete

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Stylus
  • PDA: iPhone4, Nokia E6
  • PDA ROM: iOS 4.3.3
  • Skype: bentHmegazI
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #846 Dátum: 2010, 04 02, 09:54:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megoldodott a PDF problémád?
kikapcsoltam az aktív repókat, így felszabadult a rootfs-en egy kis hely. de meg sem közelíti a fentebb belinkelt kép szerinti méretet. A symlinket próbáltam, de hibaüzenettel nem enged tovább.  :hmm:

Nem elérhető phunkypete

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Stylus
  • PDA: iPhone4, Nokia E6
  • PDA ROM: iOS 4.3.3
  • Skype: bentHmegazI
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #847 Dátum: 2010, 04 02, 10:49:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kikapcsoltam az aktív repókat, így felszabadult a rootfs-en egy kis hely. de meg sem közelíti a fentebb belinkelt kép szerinti méretet. A symlinket próbáltam, de hibaüzenettel nem enged tovább.  :hmm:
na, most találtam: You are not allowed to view links. Register or Login
ezzel sikerült 66,2 MB-ra feltornászni a szabad helyet a rootfs-en.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #848 Dátum: 2010, 04 02, 13:08:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na, most találtam: You are not allowed to view links. Register or Login
ezzel sikerült 66,2 MB-ra feltornászni a szabad helyet a rootfs-en.

Na erröl beszéltem, elvileg ez 65MB szabadit fel ugy hogy csak symlimkeket hagy a ROM-on a tobbit átteszi a virtuális memoriába.

N900

  • Vendég
Re: N900 általános beszélgetés
« Reply #849 Dátum: 2010, 04 03, 18:56:30 »
További sok sikert a "színvonal" fenntartásához!